» »

Kje dobiti poceni senzor tlaka?

Kje dobiti poceni senzor tlaka?

Alec999 ::

Kje v SLO bi lahko dubu Motorolin senzor tlaka MPX 4100, MPX 5100 ali kaj v tem rangu?

MPX 5100 DP sm ze najdu za 11.990 SIT v Conradu


P.S.
A mogoce kdo ve kje se dobi in koliko stane Atmelov procesor AT90S4433 in pa seveda ker programator rabm za to?

lp,
Alec999

msmiha ::

Poglej v HTEju, IC elektroniki ali pa v čipu. tam bi mogli meti tudi tega Atmela. Potrebuješ pa programator za programiranje ATMELOv (lahko si ga izdelaš tudi sam poglej mal za načrti po googlo).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Alec999 ::

ma ya v HTE mislem da se dobi 5100 sam nevem kero izvedbo in kok je cena ... drgac pa v IC sm v spletni trgovini vidu sam neki za 15k sit meni neznane firme. V Čipu pa se nism nikoli bil .. a je to v LJ al izven?

Kaboom ::

za senzor ti ne morem pomagat, ker sem ga iskal ampak ni bilo uspeha (seveda v zadovoljivem cenovnem rangu).
AT90S4433 je stara verzija, Atmel je izdal novega. Mega8 - ki ga lahko kupiš preko interneta na svetu elektronike. Programatoru uporabi SI-PROG in software PonyProg oboje najdeš na Lancos.com - in pa AVR Freaks ti lahko pomafajo pri programiranju z WinAVR.

kaj pa delaš s tem? jaz delam merilec višine s pomočjo senzorja za pospešek - za merjenje višine modelarske rakete. če kje dobim senzor tlaka tudi ne bo škodlo imet dvojnih zapisov.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

msmiha ::

Čip se nahaja v Mariboru na Sokolski 44 na studencah.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Alec999 ::

o Kaboom sm brou ze tvoj post na Elektro-nu :)) tud jst nameravam narediti visinomer za modelarske rakete toda s pomocjo Motorolinega tlacnega senzorja. Zaenkrat sm sele v fazi gledanja kako stvari delujejo :) Znanje in navdusenje pa trenutno crpam iz strani, ki je v lasti >> tomzi007 >> http://fly.to/tomzi

Drgac sm si pa zamislu, da bi naredu:
- tlacni senzor MPX 4100 ali 5100 ce dobim za spodobno ceno :(
- mikrokontroler
...

in pol moznost priklopa na 4x20 LCD (ene 4600 sit v IC)

vsekakor si bom prej kupu protoboard 0:) ker k sm nazadne delu JDM PIC programator sm neki zaj*** :8)

P.S.
premislujem, da bi zraven naredu tudi senzor temperature

lp,
Alec999

Kaboom ::

en nacin pridobivanja materiala ki ga v sloveniji ni so sampli. polovico mojih stvari sem dobo zastonj. ADXL190 sensor pospeška od analog devices.
ja saj jaz sem tudi od tomzija dosti stvari pogledal. zaenkrat edini slovenec ki na internet vrze koristne stvfari o tem.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Alec999 ::

ey a za sample mors bit firma (al pa se izdajat kot firma0:) ) ?
morm pogledat ce ma Motorola tud sample :)) sm bil v HTE pa jim je
ocitno zmanjkal MPX senzorjev :'(

Kaboom >> mal sporoci kako napredujes s svojim projektom .. a programator si bos SI-PROG naredu ozirma ga ze imas?

Lp,
Alec999

Kaboom ::

lahko si kak s.p. (cevljarstvo ;) saj oni ne vedo s cem se ukvarjas :8) ). sicer si pa lahko "izmisliš" firmo, če te ne peče vest zaradi tega...

če boš kje našel senzor pritiska sample če meni javi... bi ga z veseljem dodal k projektu.

programator ze imam doma narejen kaka 2tedna, mega8 mi zapisuje 49,6 samplov na sekundo (16 bitno zapiše voltažo senzorja pospeška + 16 bitni zapis timerja (cpu tics))... to je za 6 minut logiranja. ko bom poskusil z raketo bom dal na homepage kako malenkost, pa javil na slotech...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12128068 (11312) eVro
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23035180 (23356) SloMusty
»

multitelemetrijska naprava- pomoč in informacije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71200 (1038) AboxDC
»

Merjenje pretoka zraka in tekočine

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244185 (3829) svizec75
»

programiranje mikrokrmilnikov?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
346995 (6404) radiator

Več podobnih tem