» »

Prenosna klimatska naprava

Prenosna klimatska naprava

Joze1982 ::

Ali ima tale prenosna klima vgrajeno posodo za kondenz? Nikjer nič ne piše. Bi pa jo rabil na vikendu, ena soba 15m2 ampak rabim tako z vgrajenim predalom oz. Posodo za kondenz.



https://www.lidl.si/p/za-dobro-klimo/mo...
  • zaklenilo: zee ()

Horas ::

vrjemi da je boljše motnirat klasično (zunanjo+notranjo enoto) najcenejšo in najslabšo, kot pa tole.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ganon ::

Za prenosno je škoda vsakega centa.

Avenger ::

Vsak normalen, ki je sprobal prenosno klimo je noče več.

Lej, ekstremen primer. Si v črnem 15m2 kontejnerju direkt na soncu, zunaj je 35° notri 45°. Zalaufaš prenosno klimo in ohladiš na 28°. Če jo ugasneš, je čez 5 minut 35°, čez 20 minut 45°. Štekaš? Mora bit skoz prižgano in klima je GLASNA. Ne samo to, rešit moraš težavo z odvajanjem vročega zraka, daljša kot je cev, bolj ogreva prostor in manjša je učinkovitost. Pa špranje ne sme bit nobene okoli cevi. Čist brez veze. Skensli per pa čike za 2 mesca pa boš mel za split klimo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

floyd1 ::

Odgovor na zgoraj zastavljeno vprašanje bi lahko rešila le navodila naprave (če se jih da dobiti na spletu). Glede na to, da na njihovi strani ni nič napisano. Če je v klimi posodica za kondenz in senzor, da se klima ugasne, ko posodo napolni, je še pogojno OK, drugače je že tako zanič naprava še bolj... zanič.

Naša prenosna na vikendu ima samo cevko za kondenz zadaj in še to tako nizko, da kaj več kot kake 3l posode ne moreš nastavit. Ta pa je lahko poleti polna v 2 urah in potem gre voda po parketu, če nihče ne izprazni. Odtoka v dnevni nimamo. Imeli smo (očitno - ker nismo edini uporabniki) že nekaj poplav, ker sem že 2x popravljal parket... Tisti, ki jo je privlekel, pa seveda o tem "nič ne ve". Jaz bi jo prvi dan počil v kanto, a kaj, ko ni moja...

Edina "prenosna" klima, ki res deluje, je "split" varianta kjer zunanjo enoto obesiš skozi okno in potem nekako zatesniš tisto, kar ostane odprto. Sicer pa deluje točno tako, kot je opisano zgoraj:
Zalaufaš prenosno klimo in ohladiš na 28°. Če jo ugasneš, je čez 5 minut 35°, čez 20 minut 45°. Štekaš? Mora bit skoz prižgano in klima je GLASNA. Ne samo to, rešit moraš težavo z odvajanjem vročega zraka, daljša kot je cev, bolj ogreva prostor in manjša je učinkovitost. Pa špranje ne sme bit nobene okoli cevi. Čist brez veze.

MoRp ::

Prenosne klime so sekret! Če pa nimaš druge opcije (jaz sem reševal hlajenje kamp prikolice s premalo prostora na stropu za fiksno izvedbo) na način da sem klimo dal ven in cev za vroč zrak priklopil na izpust mrzlega (malo predelave je bilo treba), ter zadevo speljal pod prikolico v notranjost. Namesto da grejem notranjost, sedaj hladim zunanjost :-). Plus je da vse bobnenje ostaja zunaj, voda teče iz klime na tla in prikolica je hladna.

Za na vikendu je verjetno nekaj dela, da jo postaviš zunaj, ampak če ni možnosti za split je za razmislit. Ali pa sveder fi 16 skozi steno pa cevko za vodo ven speljati...

wcpapir ::

Prenosne klime so izguba časa 8n denarja, jaz sem celo dvakrat probal.

xseki ::

A je to tista v katero moraš natočit par litrov vode? Jaz sem enkrat že nasedel. Kot so že drugi napisali, če je le možno, se izogibaj prenosnih klim.

hojnikb ::

xseki je izjavil:

A je to tista v katero moraš natočit par litrov vode? Jaz sem enkrat že nasedel. Kot so že drugi napisali, če je le možno, se izogibaj prenosnih klim.

tisto je "hladilec" zraka. Cisto druga zadeva.
#brezpodpisa

wcpapir ::

xseki je izjavil:

A je to tista v katero moraš natočit par litrov vode? Jaz sem enkrat že nasedel. Kot so že drugi napisali, če je le možno, se izogibaj prenosnih klim.

Ne tisto že v osnovi ne pije vode.

Jaz sem dvakrat kupil prenosno klimo, pri prvi sem se še tolažil da dela dokler je prižgana je bilo fajn, ružlo pa kot kombajn, imela je posodo za kondenz, ki jo je bilo treba praznit. Nato sem kupil tišjo in s takim zamaškom te posode, da sem lahko speljal ven iz sobe na vikendu. Vseeno preglasno za spat zraven ali karkoli, potem sem jo vrgel v počitniško prikolico, v bajto kupil dve tesli iz jagra mislim da je takrat bila ena okoli 350eur in že par let delujejo prfektno. Ravno včeraj sem čistil filtre itd. ostalega servisa še niso rable.

Na vikend sem vrgel neko levo Maxon firmo iz OBIja-srečal sem jo v vozičku za nevem mislim da 150eur takrat in zmontiral. Deluje BP, hladi, greje celo zgornjo etažo, spucamo filtre in je to to.

V stanovanje pa smo vrgli neko Beko 5kw za 70m2 ker je najemnik "sral" da je 3,5kw premalo, stala je 1300eur, dela pa isto kot naše Tesle in MAxon. Le da ko defrosta parkrat na zimo kliče da jo bo razneslo, ker se matra :)

V kolikor se še odločim v klet v bajti vreči klimo, predvsem zato ker je podkletena in bi rad bolj "suh" zrak bom pomoje vrgel noter najcenejše sranje. Imamo pa tako hladno v podkletenih prostorih, da rabimo še v temle času sedaj neko ogrevanje, sploh če greš za dlje časa te zebe. Tako da bi bila ravno za to, da bi grela dve tri stopinje več kot je sedaj.

RockyS ::

Kaj pa montirati v kletni boks kateri nima možnosti zunanje enote? Boks je pod dovozom v blok in se segreje nenormalno, da ne moreš nič (pijaca, sadje, zelenjava) shranjevati.

wcpapir ::

Zamrzovalno skrinjo in hladilnik.

VladarP ::

Prenosna klimatska naprava je odlična






Za tiste, ki to neuporabno stvar proizvajajo.
Akhmat sila

Avenger ::

wc: v klet daj razvlažilc, ne klime. Klima ti bo pri razvlaževanju še dodatno hladila, razvlažilc pa rahlo greje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AliR ::

Strinjam se z vsem napisanim, da je split klima boljša investicija, vendar na tej lokaciji ne bom več kot dve leti, zato je trenutno edina rešitev prenosna klima. Montaža in vrtanje ni opcija, saj nepremičnina ni moja.
Gledal sem nekaj modelov, katera mislite je boljši nakup:

https://www.bigbang.si/beko-bp209h-pren...

https://www.harveynorman.si/prenosna-kl...

zee ::

Dogovor z lastnikom, da se namesti klimatska naprava.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Horas ::

predrago za veliko škatlo.

z lastnikom se dogovori naj jo nabavi in montira, itak mu je v + če ma klimatizirano stanovanje, za v bodoče.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MIHAc27 ::

Prenosna klima ni tako grozna zadeva. Samo če lahko nekako urediš izpust vročega zraka. Jaz sem kar čez okno napeljal, ko ni šlo drugače. In je funkcioniralo ok.

Se pa strinjam, da če je možno navadno... da bo to bolj učinkovito.

OutOfTheBox ::

Jaz sem kar čez okno napeljal, ko ni šlo drugače.


Ja ta je res brilijantna in sem tudi že v živo videl nekoga ki je to delal. Cev pod okno, ki je bilo seveda priprto. Pihalo je že mrzlo, pod oknom si pa že čutil vročino kako prihaja not.

Položnica za elektriko pa gazilijon dolarjev. V tem primeru si raje ventilator nabavi in mokro brisačo nase, bo dost bolj efektivno z več plati.

Zgodovina sprememb…

sabali ::

Ganon je izjavil:

Za prenosno je škoda vsakega centa.

tole

MIHAc27 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Jaz sem kar čez okno napeljal, ko ni šlo drugače.


Ja ta je res brilijantna in sem tudi že v živo videl nekoga ki je to delal. Cev pod okno, ki je bilo seveda priprto. Pihalo je že mrzlo, pod oknom si pa že čutil vročino kako prihaja not.

Položnica za elektriko pa gazilijon dolarjev. V tem primeru si raje ventilator nabavi in mokro brisačo nase, bo dost bolj efektivno z več plati.


Ko je vroče kot pes in ne moreš spat... je še kako dobrodošlo. Jaz sem drugače nabavil stiropor, naredil luknjo za cev in z tem zadelal priprto okno, da je čim manj toplote prihajalo nazaj v sobo. Daleč od idealnega ampak bolje kot nič. Račun pa tudi nisem opazil, da bi bil kaj večji kot ponavadi.

m0LN4r ::

AliR je izjavil:

Strinjam se z vsem napisanim, da je split klima boljša investicija, vendar na tej lokaciji ne bom več kot dve leti, zato je trenutno edina rešitev prenosna klima. Montaža in vrtanje ni opcija, saj nepremičnina ni moja.
Gledal sem nekaj modelov, katera mislite je boljši nakup:

https://www.bigbang.si/beko-bp209h-pren...

https://www.harveynorman.si/prenosna-kl...

Ker je vsako leto ista zgodba: Katero prenosno klimatsko napravo - Optimizacija in montaza
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59541157625 (217) energetik
»

Prenosna klima

Oddelek: Loža
437612 (3150) Vuli
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830387 (24549) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259972 (8713) Okapi
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145472 (31201) kobilica

Več podobnih tem