» »

Izračun

Izračun

kingo1 ::

Skratka, kako bi dobil v notranjem razmerju pravilno razmerje. 5/24 se razdeli na način, da eden dobi 2/24, drugi 2/24 in tretji 1/24. Kako bi to notranje razmerje prenesel na celoto - torej za primer da bi bilo 5/24 celota, koliko je v ulomku notranje razmerje (npr. 2/5 + 2/5 + 1/5?) Je to prav?

solatko ::

kingo1 - 5/24 ne more bit celota, ta je 24/24, kar da 5/5. Ulomki začetek osnovne šole.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Unilseptij ::

Če sprašuješ, ali razdelitev 2/24, 2/24 in 1/24 pomeni, da vsak posamezno dobi 2/5, 2/5 in 1/5 od začetnega deleža 5/24, potem je odgovor pritrdilen.

rokp ::

Sicer si malo nerodno vprasal, ampak ce te prav razumem, je prav. Ce so delezi a/x, b/x in c/x, potem je tole tisto, kar te zanima: a/(a+b+c) : b/(a+b+c) : c/(a+b+c)

solatko ::

Unilseptij - Kako si prišel do tega?

Matematika ni za svečke.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Unilseptij ::

tako kot je napisal rokp.

kingo1 ::

Unilseptij je izjavil:

tako kot je napisal rokp.

Hvala lepa, malo nerodno sem zapisal, vem. Hvala za pomoč!

mirator ::

solatko je izjavil:

kingo1 - 5/24 ne more bit celota, ta je 24/24, kar da 5/5. Ulomki začetek osnovne šole.

Ja solatko, ga pa včasih res pihneš. Sicer imaš prav, da je to osnovnošolska zadeva, vendar se že tudi tam naučijo, da lahko vsak del ali delež postane celota, ki se zopet deli po nekem ključu.
Ni kaj, daleč je že OŠ, kajne?

UkrFTW! ::

To je pač način, na katerega Solatko uči svoje vnuke, za katere trdi, da so najbolj brihtni daleč na okoli, on pa najboljši voznik v predmementni fazi.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

kingo1 - 5/24 ne more bit celota, ta je 24/24, kar da 5/5. Ulomki začetek osnovne šole.

Seveda je celota. Če bi malo ugibal gre lahko za kakšno dediščino.

Žena dobi 1/2, vsi ostali pa 1/2 kar je za njih celota.

solatko je izjavil:

Unilseptij - Kako si prišel do tega?

Matematika ni za svečke.

A vidim, da si že užaljen. No pa so itak razložili potem naprej.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111 - 5/24 še nikoli ni bila celota, če hočeš svojo dediščino ali kar koli drugega spremeniti v celoto, pišeš 1 ali 2/5 + 2/5 + 1/5, ne pa 2/24, 2/24 in 1/24. Tako je bilo namreč vprašanje OP iz 5/24 ni celote na način, kot je napisal.
Delo krepa človeka

kuvanasarma ::

če si ti dobil 5/24 nečesa, je za TEBE teh 5/24 TVOJA celota.

UkrFTW! ::

solatko je izjavil:

111111111111 - 5/24 še nikoli ni bila celota, če hočeš svojo dediščino ali kar koli drugega spremeniti v celoto, pišeš 1 ali 2/5 + 2/5 + 1/5, ne pa 2/24, 2/24 in 1/24. Tako je bilo namreč vprašanje OP iz 5/24 ni celote na način, kot je napisal.

Ti ne bi nikoli zračunal svoje dediščine. Star dec, pa pojma nimaš.

solatko ::

kuvanasarma - Poglejte kaj je napisal OP potem komentirajte, tako, kot je to on pretvoril, matematično pač ne gre, je pa seveda 2/24 1 če gleda samo svoj delež, vendar vprašanje ni bilo postavljeno tako, temveč 2/24 = 2/5 -ine.
Delo krepa človeka

Kripto mesi ::

Daj stari ne budali dalje, priznaj da si zasral in se posipaj s pepelom.

solatko ::

Da bo dobil to pa mora poklicat geodeta in te tri parcele zmert, označit meje vseh treh in potem bo to lahko 2/5, 2/5 in 1/5 -ina na novo označene parcele, vendar se potem spremeni tudi razmerje ostalim lastnikom (predvidevam da gre za parcelo), saj ni več 24/24 ampak samo še 19/24.
Delo krepa človeka

kingo1 ::

solatko je izjavil:

Da bo dobil to pa mora poklicat geodeta in te tri parcele zmert, označit meje vseh treh in potem bo to lahko 2/5, 2/5 in 1/5 -ina na novo označene parcele, vendar se potem spremeni tudi razmerje ostalim lastnikom (predvidevam da gre za parcelo), saj ni več 24/24 ampak samo še 19/24.


Samo za lažjo predstavo. Delež 5/24 v naravi predstavlja samostojno nepremičnino (stanovanje), preostanek solastninskega deleža pa so ostala stanovanja. Moj pomislek se je glasil na to, kakšen je potem solastninski delež na tem stanovanju. Kot sem napisal zgoraj, sem morda malo zapleteno napisal - bistvo pa je - koliko je delež v notranjem razmerju. In temu posledično sem tudi vprašal za potrditev mojega razmišljanja. Povsem po nepotrebnem je tole pametovanje kaj in kako dalje (tudi jaz vem da 19/24 ni 1/1). Lepo prosim admina za zaklep (zašle) debate.

mirator ::

solatko je izjavil:

Da bo dobil to pa mora poklicat geodeta in te tri parcele zmert, označit meje vseh treh in potem bo to lahko 2/5, 2/5 in 1/5 -ina na novo označene parcele, vendar se potem spremeni tudi razmerje ostalim lastnikom (predvidevam da gre za parcelo), saj ni več 24/24 ampak samo še 19/24.

Ne vem, če si že slišal za skupno lastnino, ki je med lastnike posameznih stanovanj razdeljena procentualno, glede na osnovno lastništvo. Torej primer.
Imaš parcelo veliko 1200 m2, ki je razdeljena na 24 delov. Vsak del torej meri 1200/24=50 m2. Nekomu pač pripada 5/24 delov parcele, ki bi garad razdelil na 5 delov. Lahko torej rečeš da je teh 5/24 enako 5/5, ker jih pač želiš radeliti na 5 delov (torej ti izračun pokaže, da je 1/5 pri tej delitvi enaka 1/24 v skupni razdelitvi) po ključu 2+2+1.
Vidiš, noben geodet ni potreben in tudi nikomur nič ne zmanjka, samo nekomu se je zaradi zmote povesil nos.

solatko ::

kingo1 - Zajebal si, ker si omenil 24-ino. Eno stanovanje je celota, ki na objektu predstavlja ta del, zato ne moreš kar direktno ulomkov izenačit. Torej stanovanje je 5/24 hiše ali bloka, v tej enoti so trije lastniki, ki jim delež na objektu ostane v 24-inah, na stanovanju pa v 2/5, 2/5 in 1/5. Napisal si pač nepravilno in nepopolno, zato toliko različnih odgovorov, ampak bistvo je, da ulomkov ne moreš spremenit tako po svoje.

mirator - Lahko, ampak moraš račun opremiti z vsemi podatki, kar direktno ne moreš, vsaj v matematiki ne, je pa v redu za gostinske debate. 2/24 ne morejo biti 2/5 pa, če še tako računaš in prekladaš številke. Na to sem odgovarjal in imam prav, vendar solatko ne sme imeti nikoli prav, zato toliko izmotavanja. Sedaj je situacija jasna in ja, lahko se pogovarjajo o petinah.
Delo krepa človeka

kingo1 ::

solatko je izjavil:

kingo1 - Zajebal si, ker si omenil 24-ino. Eno stanovanje je celota, ki na objektu predstavlja ta del, zato ne moreš kar direktno ulomkov izenačit. Torej stanovanje je 5/24 hiše ali bloka, v tej enoti so trije lastniki, ki jim delež na objektu ostane v 24-inah, na stanovanju pa v 2/5, 2/5 in 1/5. Napisal si pač nepravilno in nepopolno, zato toliko različnih odgovorov, ampak bistvo je, da ulomkov ne moreš spremenit tako po svoje.


Lej, vprašal sem samo za potrditev notranjega razmerja - samo to (nbe rabim nobenega tvojega razširanja dvoumnosti itd. Vsi so razumeli prav razen tebe. Se pravi...

Admin, lepo te prosim za zaklep teme, uporabnik "Solatko" preprosto ne da miru... :)

solatko ::

kingo1 - Kaj se razburjaš, če si ti podal nepopolne podatke, jaz pa sem odgovoril samo to, da matematično to ne moreš naredit tako, zakaj si sploh omenjal 24-ine, če bi lahko na tistem delu uporabil 5-ine?
Solatko ne bo dal miru, dokler ga obsojaš zato, ker ti je odgovoril na tvoje nepopolno vprašanje.
Delo krepa človeka

Dimnik ::

Še naprej nabijaš?

kingo1 ::

solatko je izjavil:

kingo1 - Kaj se razburjaš, če si ti podal nepopolne podatke, jaz pa sem odgovoril samo to, da matematično to ne moreš naredit tako, zakaj si sploh omenjal 24-ine, če bi lahko na tistem delu uporabil 5-ine?
Solatko ne bo dal miru, dokler ga obsojaš zato, ker ti je odgovoril na tvoje nepopolno vprašanje.


Ej model, mislim, da je zadosti (noro kakšen ego). Vsi razen tebe so razumeli za kaj se gre - torej ... (verjemi pa da ni z vsemi nekaj narobe...). Drugič raje preskoči tako temo.

solatko ::

kingo1 - seveda bebčki se čisto dobro zastopite.
Delo krepa človeka

Dimnik ::

Edini ti še naprej nabijaš, kljub prošnjam, da nehaj...

solatko ::

Dimnik- Rad imam zadnjo besedo.:'(
Delo krepa človeka

kingo1 ::

solatko je izjavil:

Dimnik- Rad imam zadnjo besedo.:'(

Poslušaj bebko. Prepričan sem, da si v živo ne bi upal pisniti. Si navaden usrane, ki je samo na tipkovnici moćan (i soćan).

solatko ::

kingo1 - Najprej napišeš matematični zmazek, ko dobiš odgovor pizdiš, sedaj pa še groziš, ker si revše doma za tipkovnico. To, da nimaš ravno visok IQ si že dokazal, s postom pa tudi dokazuješ, kako kulturen si.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

kingo1 - Najprej napišeš matematični zmazek, ko dobiš odgovor pizdiš, sedaj pa še groziš, ker si revše doma za tipkovnico. To, da nimaš ravno visok IQ si že dokazal, s postom pa tudi dokazuješ, kako kulturen si.

In ves ta besedni boj, ker je solatko šprical pri ulomkih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - Ti žena ni dala potrebnih zdravil? Šprical je OP in tisti, ki so mu narobe odgovarjali.
Delo krepa človeka

Dimnik ::

Vsi so vedeli kaj sprašuje, samo ti si izpadel bedak, ker si hotel bit pameten, zdaj pa sami izgovori...solatko, solatko....

solatko ::

Dimnik - Sem tudi jaz vedel, vem pa tudi to, da tako preračunavanje ni pravilno, torej kaj bi radi? Tudi odgovoril sem mu edini pravilno, na podatke, ki jih je dal, če pa ste svečkarji tudi matematiko prilagodili dnevnim razmeram se vam pa globoko opravičujem.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Dimnik - Sem tudi jaz vedel, vem pa tudi to, da tako preračunavanje ni pravilno, torej kaj bi radi? Tudi odgovoril sem mu edini pravilno, na podatke, ki jih je dal, če pa ste svečkarji tudi matematiko prilagodili dnevnim razmeram se vam pa globoko opravičujem.

Pač ti matematika ne gre. Ni se treba opravičevati.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - meni,svečka?
Delo krepa človeka

Dimnik ::

Solatko, ti drugega ne veš, svečkarji, kleti, tito, yuga,,,,ahahhhaaaaaha

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - meni,svečka?

Tebi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

Kaj je svečkarji, se še niste pomiril, da v tem sestavu, vaš puklasti ne bo mogel speljati prevzema vlade, ker ne bo mogel kupiti toliko poslancev, da bi mu pomagali, tako kot je pred odstopom Šarca kupil Desus in SMC pa tudi Zmago mu je držal štango, verjetno ne zastonj. Ta tema vam je samo povod za bevskanje za oslovo senco, saj tudi slučajno ne boste potrdili, da imam prav, tako kot v drugih temah, sploh covid je bil zanimiv, kakor se sedaj na Portugalskem kaže, cepivo ne pomaga proti covidu, dela pa druge pizdarije, kar že skoz trdimo.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

Ne razumem kaj ima politika veze s tvojim nepoznavanjem osnovnih matematičnih operacij. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - Za svečke je OP-jeva sprememba ulomkov popolnoma pravilna, bravo, saj se bo kmalu segrelo, bo IQ s temperaturo narasel in morda boš kapiral.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Za svečke je OP-jeva sprememba ulomkov popolnoma pravilna, bravo, saj se bo kmalu segrelo, bo IQ s temperaturo narasel in morda boš kapiral.

No ko začneš politične prepire vleči v matematiko si pogorel.

Predlagam da si v knjižnjici sposodiš literaturo: https://eucbeniki.sio.si/matematika7/in...

Nujno ponovi osnove preden začneš spet svečke nažigat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bezerk ::

Naloga zgornja sredina OŠ.

Šef Joško je s podjetjem zaslužil 24K€.
Podjetje si je, ker je pač podjetje, vzelo 19K€ za nagrade managerjem in njihovo igranje golfa.

Delo so opravili Janko, Metka in zeljna glava in jim bo podjetje razdelilo nagrado 5K€.
Ker sta Janko in Metka bolj obvladala OŠ matematiko, sta dobila vsak 2K€ nagrade.
Zeljna glava je dobil samo 1K€ nagrade. :(

Obkljukaj pravilno:

a.) Joško bi moral razdeliti 24/24, ker je le to celota in bi moral zeljna glava prejeti vse, Uge brain, itd press...
b.) Janko in Metka sta vsak dobila 2K€, torej vsak 2/5 nagrade 5K€ in zeljna glava 1K€, kar je 1/5 nagrade 5K€.

Smrt fašizmu! preden te zanese...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233789 (2902) SaXsIm
»

Deljenje in množenje

Oddelek: Šola
263677 (2529) DeeJay
»

matematika-zaporedja (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
566106 (4942) lebdim
»

Potence, ulomki, številke, koreni, črke; kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
549865 (8139) Janac
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426070 (22645) daisy22

Več podobnih tem