» »

Podražitve elektrike - Gen-i

Podražitve elektrike - Gen-i

««
14 / 17
»»

stara mama ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko bo hitro polnjenje izredno drago, se bo recimo 1000km dolgo potovanje, ki ga z ICE opraviš v osmih urah, za EV razvilo v tedenski roadtrip, kjer boš vsak večer najel stanovanje in boš vlekel kabel do avta, da se bo avto napolnil čez noč za novih 200 kilometrov.

Že vidim youtuberje z naslovi: How I traveled across europe in 2 months :))
Ko da bi dvakrat prevozu Mongolijo, jezusmarija!
(sj res, kako bi sploh prevozil silk-road z EVjem?)

Sc0ut ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/skup...

GEN imel 9x!! večji dobiček. Seriously. Torej pospravijo v žep vso razliko med proizvodno ceno elektrike in prodajo, kljub temu da Nek ni zaseben...?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WizzardOfOZ ::

stara mama je izjavil:

(sj res, kako bi sploh prevozil silk-road z EVjem?)


S subarujem je šlo brez problemov. :))
https://www.torquenews.com/1084/2014-su...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Sc0ut je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/skup...

GEN imel 9x!! večji dobiček. Seriously. Torej pospravijo v žep vso razliko med proizvodno ceno elektrike in prodajo, kljub temu da Nek ni zaseben...?


Sploh veš kako se trguje z elektriko?

Bezukhoff ::

A110 je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/skup...

GEN imel 9x!! večji dobiček. Seriously. Torej pospravijo v žep vso razliko med proizvodno ceno elektrike in prodajo, kljub temu da Nek ni zaseben...?


Sploh veš kako se trguje z elektriko?


Ja, GEN-I prodaja elektriko iz NEK-a v tujino, seveda po nizki ceni, ker prosti trgi pa to, za svoje potrebe pa Republika Slovenija uvaža elektriko, seveda po tržni ceni, in to tako da se mora Republika Slovenija potem na tujih trgih zadolževati za elektriko, skratka, trgi pa to.

A110 ::

:))

Sc0ut ::

A110 je izjavil:

:))


No, potem pa razlozi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

alekskac ::

stara mama je izjavil:


Ko da bi dvakrat prevozu Mongolijo, jezusmarija!
(sj res, kako bi sploh prevozil silk-road z EVjem?)

https://caravanistan.com/transport/driv... o potovanju po svileni cesti:

Finding diesel is a major issue in Uzbekistan, and you cannot find Adblue in Central Asia. Check out this thread for an in-depth discussion of diesel quality in Central Asia.

In general, fuel quality is low outside of the cities. Take precautions, especially for the Pamir Highway and Mongolia; your engine will suffer.


Driving an electric vehicle around the Silk Road has been done before (but not on the Pamir Highway).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

WizzardOfOZ ::

Zato se gre pa v mongolijo z bencinarjem. Rusija je itak premrzla za dizle. Mogoče bo globalno segrevanje to malo uredilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

alekskac ::

Dizl v Rusiji ni tak problem. Oni majo eno svojo "zimsko mešanico", ni to dizl kot ga imamo pri nas. CFPP ima pri -65°C. Olja so čist druge gradacije kot imamo tu (M-3z/12-D je all season olje za zagon do -50°C brez predgretja, in TM-5-9z za menjalnike). Ta olja in goriva uporablja tudi ruska vojska v arktičnih regijah, načeloma to funkcionira. V motorjih do euro4 se lahko tudi ta zimski ruski dizl brez problema uporablja, kar je "čistejših" motorjev pa nisem našel podatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

D3m ::



kar je "čistejših" motorjev pa nisem našel podatka.


EURO 5 od 2012.

Kaj imajo sedaj pa ne vem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

-JM- ::

A prispevek za SPTE in OVE po novem letu več ni obračunan. Vidim da je cena 0€

deco16 ::

To je cena 0€ nekaj časa zato da se omrežnina prodaja kot da je to nekaj cenejšega ;) Vse z razlogom, nič bat.

-JM- ::

Podražila pa se je obračunska moč in omrežnina...

D3m ::

Jup.

Zadnji račun prvič prebil mejo preko 200 EUR

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gregor P ::

Samo to se vi vsi najbrž tudi grejete na elektriko (oz. kakršnakoli peč, TČ, klima ipd. že, ki za svoje delovanje lahko uporabi tudi veliko elektrike)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

link_up ::

je kar poskocila cena...cca 10% pri meni. To je tistih 10% trzne cene bi rekel. Nisem gledal racuna...
In and Out

D3m ::

@Gregor P

To je res. Ampak poraba med zimo je več ali manj enaka.

Ene 70 - 80 EUR več dobijo od mene za relativno isto porabo.

Preden se je začela norija s cenami.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BCSman ::

Januarski račun 298eur, 50 eur več kot lanski januar pri skoraj isti porabi.

D3m ::

Evo to sem tudi jaz računal.

Glede na lanski račun je 50 EUR razlike, če pa gledam še nazaj je pa še dodatnih cca. 30 EUR
|HP EliteBook|R5 6650U|

TESKAn ::

Poraba enaka? Če jaz delim znesek in število porabljenih kWh, je ~18€c/kWh (komplet z davki, prispevki, energijo itd itd....
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bciciban ::

TESKAn je izjavil:

Poraba enaka? Če jaz delim znesek in število porabljenih kWh, je ~18€c/kWh (komplet z davki, prispevki, energijo itd itd....


2020 je bila cena skoraj točno 10c/kWh.
200e položnica, 2000kWh poraba.

Lepo je narasla cena.

trancer01 ::

Cena "zelene" politike.

T743 ::

Ja je šla tarifa iz 11c/kwh visoka in 9c/kwh mala na pribl. 17c od lani na letos. Nisem posebej računal mala in velika. Povprečje porabe obeh je nekje tam 17c/kwh. Razmerje porabe visoka/nizka pa nekje 40/60.
Kljub ogrevanju s TČ bi bil račun za januar za kurilno olje vsaj 50% višji, ob predpostavki, da da liter kurilnega 10kwh toplote.

energetik ::

TESKAn je izjavil:

Poraba enaka? Če jaz delim znesek in število porabljenih kWh, je ~18€c/kWh (komplet z davki, prispevki, energijo itd itd....
Lahko vzameš le ceno postavk za kWh, ne pa fiksnih. Ker če vzameš še fiksne, bo imel nekdo z zelo malo porabo lahko tudi 50c/kWh.
vires in numeris

kixs ::

Se pri nas Jan-2024 proti Jan-2023. Letos je bilo, vsaj na nasem koncu, tudi hladneje.

2023 VT: 368
2023 MT: 450
2023 skupaj: 818kWh... cena: 133,01€

2024 VT: 418
2024 MT: 534
2024 skupaj: 952kWh... cena: 174,36€

Za primerjavo se Jan-2022:

2022 VT: 454
2022 MT: 597
2022 skupaj: 1051kWh... cena: 118,51€

Glede na racun pred dvemi leti, je podrazitev ogromna.

sbawe64 ::

Lanski januar je bil znatno bolj hladen.
2020 is new 1984
Corona World order

kixs ::

Na nasem koncu ne bi rekel. Tudi poraba kaze tako. Temperatura je notri vedno med 22 in 23stC.

Tole so podatki ene bliznjih vremenskih postaj:

 x

x

kriptobog ::

sbawe64 je izjavil:

Lanski januar je bil znatno bolj hladen.


Pri nas je bil letos hladnejsi. Se lepo vidi po porabi na toplotni.

Crucry ::

Unchancy je izjavil:

D3m je izjavil:

Če se bodo hrvati odločili zasesti Krško in okolico.

Jim bo Mesec preprečil v dizajnerskem puloverju in fensi supergicah.

Prepričan sem, da bo pri tem bolj uspešen, kot potomci narodnih izdajalcev, ki se boste hrvatom pridužili in ponosno maširali z njimi, čez 4 leta pa gnili v kakšni kraški jami, vaši potomci pa bojo čez 60 let tarnali, kakšna krivica se vam je zgodila. Ipsa Historia Repetit...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Crucry ::

kixs je izjavil:

Se pri nas Jan-2024 proti Jan-2023. Letos je bilo, vsaj na nasem koncu, tudi hladneje.

2023 VT: 368
2023 MT: 450
2023 skupaj: 818kWh... cena: 133,01€

2024 VT: 418
2024 MT: 534
2024 skupaj: 952kWh... cena: 174,36€

Za primerjavo se Jan-2022:

2022 VT: 454
2022 MT: 597
2022 skupaj: 1051kWh... cena: 118,51€

Glede na racun pred dvemi leti, je podrazitev ogromna.


Ah kaj je pa to takega, meni se je plača dvigala hitreje kot vse podražitve in ne jenja. Pač naj ga najebejo ovce, slej, ko prej jim bo potegnilo, da privatiziranje kritičnih državnih resourcov ni najboljša ideja (ali podpiranje zagovornikov privatiziranja), potem bomo pa spet podržavili. Velenjčanom je počasi že potegnilo, pa imajo kljub svojim protestom še vedno cenejše ogrevanje kot večina Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

D3m ::

Jaz recimo imam električne radiatorje s termostatom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Crucry ::

D3m je izjavil:

Jaz recimo imam električne radiatorje s termostatom.

Jaz pa plino, nafto, elektriko in panele, pa še dva kamina, za rezervo. Vseeno mi je kaj bo kdo podražal.

In na referndumu za JEK 2 bom proti. Ker mi ne koristi čisto nič, sploh ne čez 40 let in ker nekaj, kjer se desnica (SD) in skrajna fašistična desnica (SDS) strinjata, ne more biti drugega kot korupcija. Zadnji tak projekt je bil TEŠ 6, kjer sta v dveh mandatih obe stranki nakradli, kar se je dalo, potem pa sta si denar bratsko razdelili, danes pa SD zažira Velenje z ogrevanjem, pizduni SDSovski pa stiskajo rit in so tiho. Verjetno dobivajo procente.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

Hatchback678 ::

Se pravi ker tebi trenutno ne koristi in ker je logično narediti boš ti zavrnil.

Ja se vidi zakaj je Slovenija tako v kurcu, če se ima tako misleče med nami.

D3m ::

@Crucry

Čas prve prijave
12.02.2024 17:19:08


In na referndumu za JEK 2 bom proti. Ker mi ne koristi čisto nič, sploh ne čez 40 let in ker nekaj


Deja vu.....to sem pa že videl/bral na S-Tju.

Kdo je že to pisal???
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sc0ut ::

Novinarji bi morali pograbit zgodno geni, ki je podeseteril dobiček. To ne gre tako, da vlečejo ekstra poceni štrom, pa ga prodajajo kot zlatarji.

Država naj še kar naprej fura kapico na elektriko, očitno tem preprodajalcem ne bo nič hujšega.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Crucry ::

D3m je izjavil:

@Crucry

Čas prve prijave
12.02.2024 17:19:08


In na referndumu za JEK 2 bom proti. Ker mi ne koristi čisto nič, sploh ne čez 40 let in ker nekaj


Deja vu.....to sem pa že videl/bral na S-Tju.

Kdo je že to pisal???


Vedno sem imel ljudi, ki so servirali datume v podporo njihovim neobstoječim argumentom, za popolne idiote, ki so sramota za pripono sapiens. Tako, da bravo, izkazal si se, očitno si samo manj razviti primat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

Crucry ::

D3m je izjavil:

In na referndumu za JEK 2 bom proti. Ker mi ne koristi čisto nič, sploh ne čez 40 let in ker nekaj


Deja vu.....to sem pa že videl/bral na S-Tju.

Kdo je že to pisal???


Vsakdo starejši od 38 let z osnovnimi sposobnostmi seštevanja števil do sto.

Upam, da taki v splošni javnosti dojamejo, da bojo preostanek življenja plačevali davke za nekaj, česar ne bojo nikoli izkusili oz. zelo kratek čas življenja, bo pa zaradi tega manj denarja za stvari, ki jih bojo res rabili, od zdravstvene oskrbe do domov za ostarele itd.

In to v idealnih pogojih, ko daš zraven še korupcijo, zavlačevanje rokov itd., projekt kot je NEK2, ni izvedljiv ali opravičljiv za veliko večino populacije. Ne v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

Crucry ::

Hatchback678 je izjavil:

Se pravi ker tebi trenutno ne koristi in ker je logično narediti boš ti zavrnil.


Ne "trenutno"... sploh mi ne koristi, v nobenem pogledu in največjemu delu slovenskega volilnega telesa tudi ne.

In, če se tebi zdi logično kupiti dragega mačka v žaklju, ki ti ga bojo baje dostavili, ko boš družbo krtom delal, ti jaz prodam dva. Pa še Tromostovje zraven, če ga vzameš dvakrat, ti dam popust.

Hatchback678 je izjavil:

Ja se vidi zakaj je Slovenija tako v kurcu, če se ima tako misleče med nami.


Ne, cel svet je v kurcu od milenijcev dalje, jaz pa ne vidim nobenega razloga, zakaj bi jim, po tem, ko so zafurali svet, še subvencioniral njihovo pokvarjenost in egoizem.

Se bom še sam malo obnašal enako, tam kjer bo vas bolelo, mene pa prav nič, vi se pa namesto z javnim prevozom z SUVji vozite in zasmrajajte zrak. Ne vidim nobenega razloga, zakaj ne bi na egoizem odgovoril z egoizmom, kaj, naj nastavim še "drugo lice"? Misli si...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

Crucry ::

Pa še en detajl (https://is.ijs.si/wp-content/uploads/20... ), nataliteta tako upada, da bo Slovencev do okoli 2060, ko bi bil NEK2 zgrajen, samo še miljon in drobiž, tako, da se bo temeljito znižala tudi potreba po el. energiji. Skratka zakaj financirati take projekte (ali poceni stanovanja, do 2060 bo toliko praznih, da ga boš dobil zastonj). NEK2 je danes nesmiselen, ekonomsko neopravičljiv in glede na splošno strinjanje desnice in levice, samo način, kako skanalizirati v svoje žepe nekaj miljard. Ne vidim nobenega razloga, zakaj bi to kdorkoli hotel plačevati, še za mularijo (ki rabi denar za šolstvo) nima smisla. Je imel smisel ampak pred 30 leti, ne danes.

Hatchback678 je izjavil:


Res je ironija, da imamo za premierja bivšega predsednika uprave GEN-I.

Tale vlada je polom na celi črti.


Bi bila ironija, če bi ti bilo kaj jasno, po tem, ko je bil Golob odstavljen iz Gen-I, je NSI plasirala tja svoje člane. Tako, da Golob nima s tem nič, lahko pa Tonina povprašaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

starfotr ::

Ah TEŠ bomo morali zapreti zaradi zelenih razlogov. NEK1 bomo zaprli zaradi starosti.

Torej ne bomo imeli ničesar več. In imeti nič, pomeni da bomo tudi mi ene navadne nule. To je to. Prihodnost, ki nas očitno čaka.

Ko te bo zeblo pozimi, greš lahko na streho in začneš panele dol vijčit ter jih kurit. Kot drva. Da te ne bo zeblo.

Crucry ::

starfotr je izjavil:

Ah TEŠ bomo morali zapreti zaradi zelenih razlogov. NEK1 bomo zaprli zaradi starosti.

Torej ne bomo imeli ničesar več. In imeti nič, pomeni da bomo tudi mi ene navadne nule. To je to. Prihodnost, ki nas očitno čaka.

Ko te bo zeblo pozimi, greš lahko na streho in začneš panele dol vijčit ter jih kurit. Kot drva. Da te ne bo zeblo.


Prepozno, tega ne bo noben NEK2 čez 40 let rešil, pa to, da smo nule že zdaj tudi ne. Kot sem rekel, je bil čas za NEK2 pred 30 leti, pa so bili vsi preveč zeleni, se še spomnim, ko je greenpiss talal nalepke z znakom za radiacijo.

In čez 40 let ne bom nobenih panelov nikamor vlačil in imam občutek, da ti tudi ne. Bova imela fešto s črvi in fermentacijo.

Vmes je pa lahko ta denar porabljen za kaj od česar bova imela kaj koristi. Če ga bova že prispevala, ne vidim nobenega razloga, da bi desetletja financiral nekaj ekstremno dragega kar bo začelo obratovati po moji smrti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

starfotr ::

To je plačilo tvojega računa za zanamce. Namreč, tudi ti koristiš infrastrukturo ki so jo zgradili in plačali naši predniki.

Crucry ::

starfotr je izjavil:

To je plačilo tvojega računa za zanamce. Namreč, tudi ti koristiš infrastrukturo ki so jo zgradili in plačali naši predniki.

V socializmu, tega ni več. Zdaj si moram svojo infrastrukturo plačevati sam in dokler ne pridemo nazaj v socializem, ne bom nikomur plačeval ničesar, če se le da, sploh pa ne, če sam tega ne bom koristil.

Saj to je modus operandi današnje dobe, zakaj bi se obnašal drugače, niti natalitete niso mogli toliko pokriti, da bi se penzije izšle, če pa matota vprašaš je pa itak najbolje, da te kar pobere. Se pravi NE.

Naj probajo na referndumu (ki se ga ne bojo udeležili, ker bo zunaj sonce) prepričati penzioniste, da bolj rabimo nuklearko, ki je niti videli ne bojo, kot pa oskrbo na domu, zdravstvo in domove za ostarele. Good luck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

Utk ::

Če je elektrika tržno blago kot vse drugo, potem naj NEK2 postavijo privat investitorji. Ne rabijo evra od države niti poroštva. Če elektrika ni tržno blago kot vse drugo, potem naj to zgradi država, ampak nam vsem da pogodbe da naslednjih 40 let dobivamo elektriko po proizvodnji ceni plus nek fiksen pribitek. Če se bomo šli tako, da bomo mi plačali elektrarno, "oni" pa prodajali elektriko naokoli in si delili bonuse, potem se pač tega ne bomo šli.

starfotr ::

Zakaj potem financiramo privat investitorjem sončne elektrarne in baterije in avte?

In še odpustke - zastonj elektriko v času ko njihov drek ne naredi nič, potrebe so pa visoke.

Crucry ::

starfotr je izjavil:

Zakaj potem financiramo privat investitorjem sončne elektrarne in baterije in avte?

In še odpustke - zastonj elektriko v času ko njihov drek ne naredi nič, potrebe so pa visoke.


Zato, da panelno monterska in preprodajalska mafija služijo.

Utk je izjavil:

Če je elektrika tržno blago kot vse drugo, potem naj NEK2 postavijo privat investitorji. Ne rabijo evra od države niti poroštva. Če elektrika ni tržno blago kot vse drugo, potem naj to zgradi država, ampak nam vsem da pogodbe da naslednjih 40 let dobivamo elektriko po proizvodnji ceni plus nek fiksen pribitek. Če se bomo šli tako, da bomo mi plačali elektrarno, "oni" pa prodajali elektriko naokoli in si delili bonuse, potem se pač tega ne bomo šli.


Ja, to bi bilo sprejemljivo. Je treba dobro zaropotati po socialnih omrežjih, pa celo dobimo tako podkupnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

kriptobog ::

starfotr je izjavil:

Zakaj potem financiramo privat investitorjem sončne elektrarne in baterije in avte?

In še odpustke - zastonj elektriko v času ko njihov drek ne naredi nič, potrebe so pa visoke.


Saj bodo začeli odkupovati viške po tržni ceni in prodajati elektriko nazaj ko SE ne bo delala. seveda po tržni ceni. Tako boste fovščljivčki veseli, lastniki SE bodo p še vedno imeli free energy čez dan.

Crucry ::

kriptobog je izjavil:

starfotr je izjavil:

Zakaj potem financiramo privat investitorjem sončne elektrarne in baterije in avte?

In še odpustke - zastonj elektriko v času ko njihov drek ne naredi nič, potrebe so pa visoke.


Saj bodo začeli odkupovati viške po tržni ceni in prodajati elektriko nazaj ko SE ne bo delala. seveda po tržni ceni. Tako boste fovščljivčki veseli, lastniki SE bodo p še vedno imeli free energy čez dan.


Kar sanjaj. To je bila pravljica s katero so monterji nategovali naivne stranke, edina šansa ti je baterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

Utk ::

Zakaj potem financiramo privat investitorjem sončne elektrarne in baterije in avte?

Ker je pri elektrarnah veliko ceneje za državo dat 2 jurja subvencije na 15 jurjev vložka privatnika, od katerih država itak pobere nazaj 5 jurjev prek ddvja, prispekov zaposlenih itd, kot da država sama gradi sončne elektrarne za vseh 15 jurjev.
Za električne avte se je vedelo, da so predragi, ampak koristni. Tudi NEK2 se bo v vsakem primeru subvencioniral, noben privat investitor ne bo gradil še skladišča odpadkov, plačal vseh inšpekcij, pregledov, itd. Ni pa treba dat državnih 10 milijard v NEK2, če je to tako dober biznis.
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov način obračunavanja omrežnine (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Loža
3023226625 (58) joez7

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27858721 (29111) BigWhale
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715280 (11024) tikitoki

Več podobnih tem