» »

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

1 2
3
4 5

endelin ::

Beda

enemon ::

endelin je izjavil:

Beda


Indeed. Pa še pogosti so.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.

enemon je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Kdo te pa sili da greš na teambuilding lol?


Nadrejeni. Udeležba je obvezna.

endelin je izjavil:

Kje imate večnevne teambuildinge


V tuji multinacionalki.


Saj pol dobiš plačano če je obvezno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

enemon ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.

enemon je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Kdo te pa sili da greš na teambuilding lol?


Nadrejeni. Udeležba je obvezna.

endelin je izjavil:

Kje imate večnevne teambuildinge


V tuji multinacionalki.


Saj pol dobiš plačano če je obvezno...


Plačano dobiš kot normalen delovni dan, to je 8 ur dnevno. Tam si pa vsega skupaj od minimalno 36 do več kot 48 ur.

Mato989 ::

Torej je v tujini drugačna zakonodaja kot pri nas? Ker pri nas dobiš dnevnice itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejc_nejc ::

kuall je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Hm, noben ni omenil dopust, kadar ti zapaše.
Pa če je kdaj treba mal prej odit, da tista urica ni problem. Ali če se zjutraj zamudi.

Od ostalih perkov, ki bi jih želel bi bil edino parking (trenutno me pride 600/leto. Ok sej pride nazaj pri potnih stroških pa vseen).
Kuhinjco imamo, pa je ne uporabljam skoraj nikoli.
Služben telefon je tudi 'nice'.


vse to imam in mi je samoumevno. čudne službe imate. :)


Ja, ocitno je se dalecc "blaginje", te in vec smo imeli ze pred 2000.

delavec44 ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.



Saj sem lepo napisal 32 ur. Torej 4x8.

Kdo bi to plačeval? Podjetja, ki potrebujejo naše znanje. Kot pravim, poskusi na to temo so že bili v tujini. Zadovoljstvo se je povečalo, produktivnost tudi (kar se čudno sliši ampak zadovoljen delavec lahko dela 2x bolje od nezadovolnjega). Plača seveda ostane enaka.

Res ne vem zakaj bi bila to utopija. Poznam posameznike, ki imajo to že danes in strmijo k 24 urnem tednu ;)

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.



Saj sem lepo napisal 32 ur. Torej 4x8.

Kdo bi to plačeval? Podjetja, ki potrebujejo naše znanje. Kot pravim, poskusi na to temo so že bili v tujini. Zadovoljstvo se je povečalo, produktivnost tudi (kar se čudno sliši ampak zadovoljen delavec lahko dela 2x bolje od nezadovolnjega). Plača seveda ostane enaka.

Res ne vem zakaj bi bila to utopija. Poznam posameznike, ki imajo to že danes in strmijo k 24 urnem tednu ;)


No, vsi strmimo k 0 urnem delovnem tednu... v smislu odvisnosti od šihta ipd.. (pustmo to da iz zanimanja nekaj počneš)

Ampak meni je 4x8 dejansko za produktivnost enako slabo kot 5x8... ni problem delat 5 dni na teden, problem je to da itak v 8 urah ne DELAM 8 ur oz 7,5 ampak delam max 5 +/-1 ... Za mene je bolje 5x po 6 ur, ker 4x8 vse kar mi priense je veselje da je pet/pon fraj... ampak preostale 4 dni se bo še zmeraj "vleklo"...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MIHAc27 ::

nejc_nejc je izjavil:

kuall je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Hm, noben ni omenil dopust, kadar ti zapaše.
Pa če je kdaj treba mal prej odit, da tista urica ni problem. Ali če se zjutraj zamudi.

Od ostalih perkov, ki bi jih želel bi bil edino parking (trenutno me pride 600/leto. Ok sej pride nazaj pri potnih stroških pa vseen).
Kuhinjco imamo, pa je ne uporabljam skoraj nikoli.
Služben telefon je tudi 'nice'.


vse to imam in mi je samoumevno. čudne službe imate. :)


Ja, ocitno je se dalecc "blaginje", te in vec smo imeli ze pred 2000.


Ja lej na enem šihtu se mi je zgodil.. 2 mesca prej rezerviram 1 teden dopusta. Plačam hotel itd. Se zgodi, da mora šef nujno v tujino 1 teden pred mojim dopustom.
Ga še enkrat vprašam, kaj je z mojim, ker jaz sem ga nadomeščal vedno. Reče ni panike, pojdi. On odpotuje. V petek dan pred začetkom dopusta pa me pokliče direktor in mi skensla dopust.
Sem se znašel, pa recimo da sem imel nekak 75% dopusta. Na srečo je bila slovenska obala. Če bi šel kam dlje bi bilo pa bolj 0%. Je pa finta dopusta, da se malce odklopiš, ne pa da vsak jutr ob 6h pičiš do LJ, takoj po koncu pa spet nazaj dirkaš.

nejc_nejc ::

Torej menjaš "šefa", pol nisi tazaden v firmi. To paše v sistem.

Problem je v pravicah in dolžnostih.
Nadaljnje razpredanje, o teh dveh zadevah, se mi pa ne da.

Kolikor tlele berem, bi vsi neke pravice, ostalo jim pa dol visi.

Magic1 ::

Trenutno je tako stanje, da je kader zaželen in imajo zato več pogajalske moči. Ko bo kriza in bo delovne sile preveč pa se bo pogovarjalo zgolj o dolžnostih. V nekem zdravem podjetju se neko ravnotežje vedno lovi, drugje pa se izkoristi, ko je prilika.
Magic

njyngs ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.

Glede na tvoj comment history bi rekel bolj, da imaš ti 5 urni tedenski delovnik.

fikus_ ::

Sem imel možnost dobiti telefon (boljši, kot sem si ga nabavil sam) in plačano porabo do neke vsote, ampak ga nisem hotel, ker bi se potem moral javljati nanj tudi popoldne in še kdaj.
Če so vas prepričali z nekaj (poceni) kavami vsak dan ok, verjamem pa da vas/nas večina hodi v službo zato, da dobi plačo, katero porabi-te(-mo) kakor se vam(nam) zahoče.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

njyngs ::

nejc_nejc je izjavil:


Kolikor tlele berem, bi vsi neke pravice, ostalo jim pa dol visi.

Še kako se strinjam s tem. Naše podjetje sodeluje s stotinami slovenskih privatnih ter tudi javnih podjetij in prav ne morem verjet kako visok je % prelaganja odgovornosti na vse druge. Na dnevni bazi mam ducate strank, ki jim moram z dolgotrajnimi analizami dokazovat, da so težave pri njih, pa še kar vztrajajo pri prelaganju odgovornosti vstran od sebe. Programerji so najhujši offenderji ko pride do tega.

Mike_Rotch ::

Sem imel možnost dobiti telefon (boljši, kot sem si ga nabavil sam) in plačano porabo do neke vsote, ampak ga nisem hotel, ker bi se potem moral javljati nanj tudi popoldne in še kdaj.


A si dobil zraven telefona navodila, da se moraš oglašati izven delovnega časa?

psychoshorty ::

Meni najbolj pomembno:

- moznost dela od doma (vsaj 3 dni v tednu)
- dobra IT oprema in sluzben telefon
- placana kilometrina za voznjo med poslovnimi enotami firme
- dopust, ko se ga zeli
- kafeautomat

Vse nasteto imam in dejansko vec ne potrebujem. Telefon in prenosnik sem si lahko sam izbral, uporabljam tudi privat. Ceprav imam telefon sluzben, se mi ni potrebno oglasati po sluzbi oz. ko sem markiran kot away.

fikus_ ::

Mike_Rotch je izjavil:

Sem imel možnost dobiti telefon (boljši, kot sem si ga nabavil sam) in plačano porabo do neke vsote, ampak ga nisem hotel, ker bi se potem moral javljati nanj tudi popoldne in še kdaj.


A si dobil zraven telefona navodila, da se moraš oglašati izven delovnega časa?



Kar norčuj se!

Za mene šteje plača in koliko časa mi ostane popoldne/za vikende. Kavo si lahko sam kupim, prav tako telefon in še druge stvari.
Ko oddelam 8 ur in končam zadevo do datuma kot je dogovorjeno, nočem slišati popoldne, kaj bi še vse radi, da naredim, da še nekomu pomagam, ker se mudi, . . . .
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mike_Rotch ::

Se nič ne norčujem, samo sprašujem. Meni še nihče ni pogojeval opreme s tem, da sem na voljo 24/7. Pa me zanima, če firme resno to delajo. Ker to za mene ni ugodnost.

fikus_ ::

Verjemi da delajo. Odvisno od firme in dela.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

maticb492 ::

Meni ja za večino omenjenih perkov vseeno, mogoče zato ker ne pijem kave in hočem shujšat, tako da so mi snacki samo temptation :))

- Teambuildingi
- dostopna pisarna, tako parkirišče kot tudi da ni v neki hudo prometno obremenjeni coni
- delo od doma
- ni ravno perk, ampak normalni odnosi z sodelavci, tako da lahko na teambuildingi shote piješ z direktorjem

In to so stvari, ki jih bruto plača ne more dvignit, ker noben dvig plače ne bo organiziral Teambuildinga, ker mora bit nekdo angažiran za organizacijo, tudi LAN party si ne bi nikoli sami organizirali :)
Teambuilding pa predvsem pri remote ekipah, zdaj ko delam za tujino vem kako drugače je če si vsaj 3 dni nekoga v živo spoznal, kot pa samo po internetu, odnos se spremeni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

fikus_ ::

"ni ravno perk, ampak normalni odnosi z sodelavci,"

To je po pomembnosti takoj za plačo. Ker je v toksičnem okolju zelo težko delati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

cenim: izredno malo dela
želim: sexs s poljubnimi sodelavkami
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

poweroff je izjavil:

Meni je neverjetno, s kakšnimi malenkostmibdte nekateri zadovoljni.

Free coffee, da imaš svojo mizo, da dobiš telefon (na katrega se moraš seveda javljati kadarkoli)... pa to so malenkosti. Službeni avto ali službeno stanovanje - to pa je pravi perks.
So tudi tiste "Little things in life". Ko vse malenkosti sešteješ skupaj, te lahko pripeljejo na eni strani do boljše kvalitete življenja ali pa do živčnega zloma.

Kot v kafiču, ko dobiš bombonček zraven kofeta ali prigrizek zraven piva. Mato sicer morda misli, da te želijo opehariti in bi raje ceno piva in kave znižali za 1 cent pa si boš sam kupoval bombone, ampak v resnici to ni nadomestek za nič (predrago pivo, zanič kava), je samo dodatna pozornost, ki ima nizek strošek, lahko pa izboljša zadovoljstvo strank.

Mato989 ::

nejc_nejc je izjavil:

Torej menjaš "šefa", pol nisi tazaden v firmi. To paše v sistem.

Problem je v pravicah in dolžnostih.
Nadaljnje razpredanje, o teh dveh zadevah, se mi pa ne da.

Kolikor tlele berem, bi vsi neke pravice, ostalo jim pa dol visi.


Saj delodajalec bi tudi rad super delavca ki ne teži za čim nižjo plačo kar gre, ostalo mu pa v 99% dol visi. pa kaj zdaj? Bistvo dela v službi je to, da delaš čimmanj za čimvišjo plačo... redki so taki ki delajo zato ker imajo dovolj denarja za do konc lajfa in delajo za hobi...

fikus_ je izjavil:

Sem imel možnost dobiti telefon (boljši, kot sem si ga nabavil sam) in plačano porabo do neke vsote, ampak ga nisem hotel, ker bi se potem moral javljati nanj tudi popoldne in še kdaj.
Če so vas prepričali z nekaj (poceni) kavami vsak dan ok, verjamem pa da vas/nas večina hodi v službo zato, da dobi plačo, katero porabi-te(-mo) kakor se vam(nam) zahoče.


Prejet služben telefon NIKAKOR ne implicira da si dosegljiv 24/7... za to je dodatek za stalno pripravljenost...

darkolord je izjavil:

poweroff je izjavil:

Meni je neverjetno, s kakšnimi malenkostmibdte nekateri zadovoljni.

Free coffee, da imaš svojo mizo, da dobiš telefon (na katrega se moraš seveda javljati kadarkoli)... pa to so malenkosti. Službeni avto ali službeno stanovanje - to pa je pravi perks.
So tudi tiste "Little things in life". Ko vse malenkosti sešteješ skupaj, te lahko pripeljejo na eni strani do boljše kvalitete življenja ali pa do živčnega zloma.

Kot v kafiču, ko dobiš bombonček zraven kofeta ali prigrizek zraven piva. Mato sicer morda misli, da te želijo opehariti in bi raje ceno piva in kave znižali za 1 cent pa si boš sam kupoval bombone, ampak v resnici to ni nadomestek za nič (predrago pivo, zanič kava), je samo dodatna pozornost, ki ima nizek strošek, lahko pa izboljša zadovoljstvo strank.


V kafiču dobiš zraven bonbonček ali rogljiček zato ker hočejo da bi ti skoz tja hodil in pol zapravil še več... seveda je ta rogljiček VŠTET v ceno in računa na one opice ki oglašujejo okrog kolegom gremo tja na kafe ker dobim rogljiček zraven namesto da bi oglaševali gremo tja na kafe ker je dobra in najcenejša kava glede na kvaliteto...

Klasičen PR poteza ki na žalost na 60%+ deluje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

V kafiču dobiš zraven bonbonček ali rogljiček zato ker hočejo da bi ti skoz tja hodil in pol zapravil še več... seveda je ta rogljiček VŠTET v ceno in računa na one opice ki oglašujejo okrog kolegom gremo tja na kafe ker dobim rogljiček zraven namesto da bi oglaševali gremo tja na kafe ker je dobra in najcenejša kava glede na kvaliteto...

Klasičen PR poteza ki na žalost na 60%+ deluje.
Pa prijazne kelnarce so tudi PR poteza. Pa muzika, pa komot stoli, pa urejen ambient.

Če nadaljujem tvoj absurd, še to, da je kava dobra, je v bistvu samo PR poteza, namenjena izključno temu, da boš to kavo ponovno kupil.

poweroff ::

darkolord je izjavil:

poweroff je izjavil:

Meni je neverjetno, s kakšnimi malenkostmibdte nekateri zadovoljni.

Free coffee, da imaš svojo mizo, da dobiš telefon (na katrega se moraš seveda javljati kadarkoli)... pa to so malenkosti. Službeni avto ali službeno stanovanje - to pa je pravi perks.
So tudi tiste "Little things in life". Ko vse malenkosti sešteješ skupaj, te lahko pripeljejo na eni strani do boljše kvalitete življenja ali pa do živčnega zloma.

Kot v kafiču, ko dobiš bombonček zraven kofeta ali prigrizek zraven piva. Mato sicer morda misli, da te želijo opehariti in bi raje ceno piva in kave znižali za 1 cent pa si boš sam kupoval bombone, ampak v resnici to ni nadomestek za nič (predrago pivo, zanič kava), je samo dodatna pozornost, ki ima nizek strošek, lahko pa izboljša zadovoljstvo strank.

To imaš pa prav.

Jaz samo hočem poudarit, da firme danes en kofe na dan predstavijo kot neko hudo ugodnost, včasih so pa dejansko talale službena stanovanja.
sudo poweroff

nejc_nejc ::

Mato989 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Torej menjaš "šefa", pol nisi tazaden v firmi. To paše v sistem.

Problem je v pravicah in dolžnostih.
Nadaljnje razpredanje, o teh dveh zadevah, se mi pa ne da.

Kolikor tlele berem, bi vsi neke pravice, ostalo jim pa dol visi.


Saj delodajalec bi tudi rad super delavca ki ne teži za čim nižjo plačo kar gre, ostalo mu pa v 99% dol visi. pa kaj zdaj? Bistvo dela v službi je to, da delaš čimmanj za čimvišjo plačo... redki so taki ki delajo zato ker imajo dovolj denarja za do konc lajfa in delajo za hobi...


Zato pa je tako kot je, tipično noro razmišljanje (ne bom kaj drugega), sam ne mi pol jambrat, da ni, ne vem kaj vse....več se mi pa ne da o tem razpredat.

kot sem že rekel, še daleč je od "blaginje"....

maticb492 ::

Mislim da je Mato-tovo razmišljanje pravilno, ampak pod in okoli povprečne plače, Kakor si nad 3-4 jurje na mesec, ti denar več ne pomeni toliko, enkrat ko imaš mesečne nujne stroške samo četrtino dohodka, ti več povišica ne pomeni dosti, zato so drugi perki pomembni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nejc_nejc ::

Tako razmišljanje, neglede na plačo, te ohranja v stopicanjem na mestu. Le tako naprej, pa jambrat.
To je v stilu, evo smo na nekem comp.forumu, če mi pa ne bodo omogočili izobraževanja v WORD 1, pol pa ne znam ....

pa stopicajte na mestu

Skoraj vsak šiht si lahko zapelješ kot hobi, če le hočeš, ali na mestu kjer si ali pa menjaš toliko časa, da je to to.

Mike_Rotch ::

Tako razmišljanje, neglede na plačo, te ohranja v stopicanjem na mestu. Le tako naprej, pa jambrat.


Kaj je narobe s stopicanjem na mestu? Meni čisto paše.

endelin ::

Ponujamo redno plačo
A to je perk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

nejc_nejc ::

Mike_Rotch je izjavil:

Tako razmišljanje, neglede na plačo, te ohranja v stopicanjem na mestu. Le tako naprej, pa jambrat.


Kaj je narobe s stopicanjem na mestu? Meni čisto paše.


Normalno, samo ti ne jambraš, maš rešeno. Jaz enako, se mi tudi ne da več.:)

Pat_MaGroin ::

Se vidi, da ste tle večinoma asocialni avtisti :).

Perks so tudi lahko čisto človeška zadeva, da ti delodajalec polepša delo. Ni vse v bruto plači. Lahko imaš 15k mesečne plače, pa če ti delodajalec ponudi free grozdje, boš rekel, dej ti men 5 eur bruto več na dan?

Pa če imaš orenk stol + standing desk namesto neke pofl robe, je to tudi perk.

Meni je bivši delodajalec nudil kup ugodnosti, od wolt unlimited accounta, uber unlimited accounta, za 2 meseca sem dobil SLS-a AMG v uporabo itd. Skratka, eni vedo, kako zaposlene nagradit in jim sporočit, da jih cenijo in želijo, da se fajn počutijo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Mislim da je Mato-tovo razmišljanje pravilno, ampak pod in okoli povprečne plače, Kakor si nad 3-4 jurje na mesec, ti denar več ne pomeni toliko, enkrat ko imaš mesečne nujne stroške samo četrtino dohodka, ti več povišica ne pomeni dosti, zato so drugi perki pomembni.


Ja seveda... če imaš 2x ali še bolje 3x povprečne SLO plače potem je vseeno če dobiš dodatnih 100 bruto ali pa imaš na šihtu sveže sadje in kavico in pizza friday...

Tudi meni bi bilo, vseeno bi pa ocenil da je better spent za mene 100 bruto več ampak to nima bistvenega pomena.

Pat_MaGroin je izjavil:

Se vidi, da ste tle večinoma asocialni avtisti :).

Perks so tudi lahko čisto človeška zadeva, da ti delodajalec polepša delo. Ni vse v bruto plači. Lahko imaš 15k mesečne plače, pa če ti delodajalec ponudi free grozdje, boš rekel, dej ti men 5 eur bruto več na dan?

Pa če imaš orenk stol + standing desk namesto neke pofl robe, je to tudi perk.

Meni je bivši delodajalec nudil kup ugodnosti, od wolt unlimited accounta, uber unlimited accounta, za 2 meseca sem dobil SLS-a AMG v uporabo itd. Skratka, eni vedo, kako zaposlene nagradit in jim sporočit, da jih cenijo in želijo, da se fajn počutijo.


Super, samo ti perksi so brezvezni, dokelr ni plača taka da je orenk (da te ne zanimajo praktično nobene cene) V Sloveniji pa večina podjetij uporablja perkse zato da upravičijo nižjo plačo... in da kao te PR napizdijo kako je fajn pri njih delat tudi če imaš 1.600 bruto namesto pri konkurenci 1.900 recimo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pat_MaGroin ::

Sej ni res. Vedno se gleda bruto plača, pol pa perks.

Če si pa tulk butast, da ti uspejo nižjo bruto plačo zapakirat kot perks, ti pa nism js kriv.

Greš, kjer je 1900 bruto. Če pa vmes najdeš 2100 bruto in free lubenico vsak dan, greš pa pač tja, ane.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej ni res. Vedno se gleda bruto plača, pol pa perks.

Če si pa tulk butast, da ti uspejo nižjo bruto plačo zapakirat kot perks, ti pa nism js kriv.

Greš, kjer je 1900 bruto. Če pa vmes najdeš 2100 bruto in free lubenico vsak dan, greš pa pač tja, ane.


Ja seveda, se ampak koga pa napizdijo, nam je direktor rekel lani da ne more dvignit plače za 50 bruto zaradi situacije financ v firmi a lahko pa kot kaževsak dan plača svežo sadje, kavni avtomat smo od takrat nabavili, pa pizza friday lan partye lahko tudi firma časti 80 ljudem če pridemo... Če bi pa hotli 25e bruto zraven to pa ne gre ker "finančna situacija" to mene razkuri...

Pač še 1 uro iz protesta več bluzim in zabušavam :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej ni res. Vedno se gleda bruto plača, pol pa perks.

Če si pa tulk butast, da ti uspejo nižjo bruto plačo zapakirat kot perks, ti pa nism js kriv.

Greš, kjer je 1900 bruto. Če pa vmes najdeš 2100 bruto in free lubenico vsak dan, greš pa pač tja, ane.


Ja seveda, se ampak koga pa napizdijo, nam je direktor rekel lani da ne more dvignit plače za 50 bruto zaradi situacije financ v firmi a lahko pa kot kaževsak dan plača svežo sadje, kavni avtomat smo od takrat nabavili, pa pizza friday lan partye lahko tudi firma časti 80 ljudem če pridemo... Če bi pa hotli 25e bruto zraven to pa ne gre ker "finančna situacija" to mene razkuri...

Pač še 1 uro iz protesta več bluzim in zabušavam :))


Morš se tudi zavedat, da pizza friday in take neumnosti lahko ukineš takoj, če firma tenko piska, plače znižat je pa mal večji problem.

nejc_nejc ::

mato
kakorkoli,
o poslovanju imaš bolj "gostilniško" dojemanje, pa brez zamere, hkrati pa ne trdim, da so vsi delodajalci perle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

njyngs ::

Za 50€ bruto več se je problem izpogajat, a ti si še vseeno tam? A nisi sposoben dobit boljšega šihta?

Ganon ::

Perksi? Se res ne znate več izražati? Kako žalostno.

tony1 ::

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

poweroff je izjavil:

Meni je neverjetno, s kakšnimi malenkostmibdte nekateri zadovoljni.

Free coffee, da imaš svojo mizo, da dobiš telefon (na katrega se moraš seveda javljati kadarkoli)... pa to so malenkosti. Službeni avto ali službeno stanovanje - to pa je pravi perks.
So tudi tiste "Little things in life". Ko vse malenkosti sešteješ skupaj, te lahko pripeljejo na eni strani do boljše kvalitete življenja ali pa do živčnega zloma.

Kot v kafiču, ko dobiš bombonček zraven kofeta ali prigrizek zraven piva. Mato sicer morda misli, da te želijo opehariti in bi raje ceno piva in kave znižali za 1 cent pa si boš sam kupoval bombone, ampak v resnici to ni nadomestek za nič (predrago pivo, zanič kava), je samo dodatna pozornost, ki ima nizek strošek, lahko pa izboljša zadovoljstvo strank.

To imaš pa prav.

Jaz samo hočem poudarit, da firme danes en kofe na dan predstavijo kot neko hudo ugodnost, včasih so pa dejansko talale službena stanovanja.


Moraš razumeti, da si starina iz nekih drugih časov, ki so še manj resnični od povprečne fatamorgane.

Milenijci tvojega pisanja sploh niso zmožni ozavestiti, in če jim napišeš, da je bilo nekoč normalno, da si ob dobri službi dobil zraven zastonj službeno stanovanje ali pa npr. izjemno ugoden stanovanjski kredit, ki ti ga je dala kar firma sama, bodo mislili, da jih zafrkavaš...

Moram omeniti še, da nekoč kreditov na 30 let sploh ni bilo, ker se sploh ni dalo kupiti bajte/fleta, ki bi stal toliko, da ga ne bi delaven človek odplačal v 20ih letih? Kaj šele hipotekarnih kreditov, to je bila ostalina izpred 2. svetovne, plačevanje hipoteke pa štos iz H'wood filmov :-D

Tukaj smo vendar resni ljudje, ki se pogovarjajo o free kavici iz avtomata in zakaj ni še rogljička zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

m0LN4r ::

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.



Saj sem lepo napisal 32 ur. Torej 4x8.

Kdo bi to plačeval? Podjetja, ki potrebujejo naše znanje. Kot pravim, poskusi na to temo so že bili v tujini. Zadovoljstvo se je povečalo, produktivnost tudi (kar se čudno sliši ampak zadovoljen delavec lahko dela 2x bolje od nezadovolnjega). Plača seveda ostane enaka.

Res ne vem zakaj bi bila to utopija. Poznam posameznike, ki imajo to že danes in strmijo k 24 urnem tednu ;)

Ja v tujini so sprobali. Kje? Ena mala mickena firmica nekje bogu za hrbtom? Al bos zdaj povedal 10.000 zaposlenih te pa te firme.

Utopija je, ker prihaja poceni delovna sila iz tujine in vedno bo nekdo delal za manj in bo delal enako dobro.
2x bolje pa ziher ne dela, mogoce malenkost bolje.

Lahko pa pretiravas, kot da je to vsepovsod.
Ce ti pride romun ali ukrajinec bo zadovoljno delal tudi 50 ur na teden, sam da ima delo. To je realnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden.

jaz že imam 30 urni delavnik: po 3 ure v pon in pet, odklop in priklop od vikend mode na izi od doma, po 8 ur v tor, sre, čet, v pisarni.
ampak to so vse intenzivne ure, ne zabušavanje, malica ni všteta.

endelin ::

Slotech je vštet?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Rias Gremory ::

Vsaj osnovna uporaba materinega jezika (ne samo na delovnem mestu).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Inventorista ::

Če že ni opcije za delo od doma, bi trdil, da bližina delovnega mesta od prebivališča nosi precej veliko težo! Da lahko peš grem na delovno mesto in med pavzo grem domov na kosilo? 1 avto manj v gospodinjstvu? Yes please!
Edit: Pri nas imamo recimo 6 tednov dopusta, zastonj kafe in ob dobrih rezultatih še 15 plačo. Pa še nihče ne teži če zamudiš oz. greš prej domov (če ni gužve).

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Inventorista je izjavil:

Če že ni opcije za delo od doma, bi trdil, da bližina delovnega mesta od prebivališča nosi precej veliko težo! Da lahko peš grem na delovno mesto in med pavzo grem domov na kosilo? 1 avto manj v gospodinjstvu? Yes please!
Edit: Pri nas imamo recimo 6 tednov dopusta, zastonj kafe in ob dobrih rezultatih še 15 plačo. Pa še nihče ne teži če zamudiš oz. greš prej domov (če ni gužve).

Pesacit je brezveze. Traja pa enako dolgo kot z avtom, ce nisi glih direkt pri vratih sluzbe doma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

m0LN4r je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.



Saj sem lepo napisal 32 ur. Torej 4x8.

Kdo bi to plačeval? Podjetja, ki potrebujejo naše znanje. Kot pravim, poskusi na to temo so že bili v tujini. Zadovoljstvo se je povečalo, produktivnost tudi (kar se čudno sliši ampak zadovoljen delavec lahko dela 2x bolje od nezadovolnjega). Plača seveda ostane enaka.

Res ne vem zakaj bi bila to utopija. Poznam posameznike, ki imajo to že danes in strmijo k 24 urnem tednu ;)

Ja v tujini so sprobali. Kje? Ena mala mickena firmica nekje bogu za hrbtom? Al bos zdaj povedal 10.000 zaposlenih te pa te firme.

Utopija je, ker prihaja poceni delovna sila iz tujine in vedno bo nekdo delal za manj in bo delal enako dobro.
2x bolje pa ziher ne dela, mogoce malenkost bolje.

Lahko pa pretiravas, kot da je to vsepovsod.
Ce ti pride romun ali ukrajinec bo zadovoljno delal tudi 50 ur na teden, sam da ima delo. To je realnost.


Google je tvoj prijatelj.

https://www.forbes.com/sites/jackkelly/...
https://www.surinenglish.com/spain/spai...
https://www.cnbc.com/2022/04/12/califor...
https://dailyhive.com/vancouver/four-da...

Ampak ne, treba bit pesimist...

Poceni delovna sila ne more delati enako dobro kot naši strokovnjaki. Zato pa je poceni.

Zimonem ::

delavec44 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Glede 32 urnega delavnika ste zgoraj zgrešili poanto. Ne gre za 6 ur dnevno ampak za 4 dni na teden. In če vsa povezana podjetja naredijo enako (recimo petki frej) tudi težave s sestanki in dežurstvi odpadejo.
Saj poskusi na to temo so že bili. Dolgoročno ob avtomatizaciji procesov je utemeljeno pričakovati, da bomo delali manj.


4 dni po 10 ur je enako fail kot 5 dni po 8 ur... še huje ker bi bil v 10 urah manj produktiven.

Najbolje bi bilo 30 urni delovnik... 2 uri itak vsak dan zabluzimo na šihtu.



Saj sem lepo napisal 32 ur. Torej 4x8.

Kdo bi to plačeval? Podjetja, ki potrebujejo naše znanje. Kot pravim, poskusi na to temo so že bili v tujini. Zadovoljstvo se je povečalo, produktivnost tudi (kar se čudno sliši ampak zadovoljen delavec lahko dela 2x bolje od nezadovolnjega). Plača seveda ostane enaka.

Res ne vem zakaj bi bila to utopija. Poznam posameznike, ki imajo to že danes in strmijo k 24 urnem tednu ;)

Ja v tujini so sprobali. Kje? Ena mala mickena firmica nekje bogu za hrbtom? Al bos zdaj povedal 10.000 zaposlenih te pa te firme.

Utopija je, ker prihaja poceni delovna sila iz tujine in vedno bo nekdo delal za manj in bo delal enako dobro.
2x bolje pa ziher ne dela, mogoce malenkost bolje.

Lahko pa pretiravas, kot da je to vsepovsod.
Ce ti pride romun ali ukrajinec bo zadovoljno delal tudi 50 ur na teden, sam da ima delo. To je realnost.


Google je tvoj prijatelj.

https://www.forbes.com/sites/jackkelly/...
https://www.surinenglish.com/spain/spai...
https://www.cnbc.com/2022/04/12/califor...
https://dailyhive.com/vancouver/four-da...

Ampak ne, treba bit pesimist...

Poceni delovna sila ne more delati enako dobro kot naši strokovnjaki. Zato pa je poceni.

Seveda ne more delati tako dobro kot naši strokovnjaki, zato pa vse uvazamo.bsanje o postindustrijski družbi so se razblinile že 10 let nazaj. Ampak nekaterim to še danes ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

kuall ::

endelin je izjavil:

Slotech je vštet?:D

vmes ko sem uno pisal sem resda programiral eno nalogo, ampak ker tako hitro naredim , ker imam izkušnje, ni nič narobe, če se vmes ustavim za 2 minuti. :D drgač bom premau zaslužil. :D itaq jim premalo računam, glede na moje izkušnje. kakšen nesposobnež bi pacal isto stvar 3x dlje.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33745967 (11801) Baja
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910890 (6714) GupeM
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8410968 (7578) PikaPoka828
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913226 (6795) LeQuack

Več podobnih tem