» »

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe

1
2
»

Okapi ::

V dobrih starih časih se je temu reklo sindikalni izlet in je večina rada šla in se na izletu dobro imela.




Ko se vmešajo novodobni prodajalci megle in iz tega začno delati "znanost", je pa konec veselja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Sindikalni izleti so bili dobri za nataliteto :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Najboljši sindikalni izleti so pa bili in so še tisti s prenočitvijo, so se zbližali bolj kot na vsakem teambuildingu...

ginekk ::

pirlo je izjavil:

Team buildinge se ne da posploševat. V večjih firmah, ko firma najame in drago plača razne sociologe, da težijo z butastimi predavanji, ter se gradijo s papirja stolpi in mostovi... to je res za bruhat in je bežat od tega.
V manjših firmah pa ko si najdejo sodelavci neko skupno zanimivo točko (rafting, pohod, paintball,...) in se organizira nek tak dogodek na račun firme pa je čist kul. Vsaj meni. Ljudi v firmi skoraj več gledaš kot doma in je fajn da imaš dobre odnose in da ne hodiš z odporom v službo. Je to dober dogodek da vidiš s kom se zaštekaš in s kom ne. In če ne pašeš v družbo je tud dober trigger za menjat službo. V IT-ju to ni nek problem.



Ja, ampak izgleda gre tudi to drugo enim v nos in bi radi najraje stalno držali brezosebno distanco na "vi". Polno je izjav od neenakovrednosti do šefa.

Zakaj šef ni enakovreden vam, zakaj tako mislite? Zaradi (mogoče) večje plače? Saj je čisto enako odvisen od plače kot ti, ponavadi sta čisto v istem sranju, samo drugo delo opravljata. Lažje je "ubit" človeka če ga zminimiziraš na nekaj drugega, da on že ne more bit enak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Invictus ::

Kaj ti ni jasno ?!?!?!

Šef je neenakovreden zaradi svoje pozicije in svojih pooblastil, ki jih ti nimaš.

Še nisem slišal, da bi podrejeni odpustil šefa.

In dostikrat je šef totalen kreten zaradi

- pozicije moči
- lastnega ega
- tehničnih manjkov
- prelaganje odgovornosti in dela na podrejene.

Ko to sešteješ skupaj, dobiš sociopata, ki izvaja mobing nad podrejenimi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

o3n3o ::

To je odvisno od tega kak karakter si. Delam remote in imam dva šefa. Prvemu šefu ko nekaj manjka gre v pisarno, drugemo pa izoliranost popolnoma ustreza.

Pri meni je odvisno od dneva, če si cele dneve zaprt v isti sobici se ti zmeša. Takrat grem ponavadi na oddih, programiranje v naravi ali pa kak vikend oddih.

Najboljši teambuildingi so vikend hackathoni. Za tiste z družincami pa petkovo pivo v bližnjem lokalu.

ginekk ::

Invictus je izjavil:

Kaj ti ni jasno ?!?!?!

Šef je neenakovreden zaradi svoje pozicije in svojih pooblastil, ki jih ti nimaš.

Še nisem slišal, da bi podrejeni odpustil šefa.

In dostikrat je šef totalen kreten zaradi

- pozicije moči
- lastnega ega
- tehničnih manjkov
- prelaganje odgovornosti in dela na podrejene.

Ko to sešteješ skupaj, dobiš sociopata, ki izvaja mobing nad podrejenimi.


:) :) Kaj ni tebi jasno. Zapletaš se v lastne predsodke.
Ne more bit kreten zaradi pozicije moči ali tehničnih manjkov, te dva kriterija sta smešna. Dela tudi ne prelaga po defaultu, enako kot on ne vidi vseh tehničnih podrobnosti zate, ti ne vidiš sranja in pričakovanj ter odgovornosti ki jih dobiva od svojih šefov). Lahko je velik kreten zaradi ega in prelaganja odgovornosti (ter mobinga). Taki so kreteni ne glede na pozicijo in jih najdeš tudi v nevodstvenih položajih. Enako najdeš med "sebi enakimi" recimo tehničarji socipate, ki izvajajo mobing.

Tudi šef ima vedno šefa. A naslednji je potemtakem še večji kreten?

darkolord ::

Invictus je izjavil:

In dostikrat je šef totalen kreten zaradi

- pozicije moči
- lastnega ega
- tehničnih manjkov
- prelaganje odgovornosti in dela na podrejene.

Ko to sešteješ skupaj, dobiš sociopata, ki izvaja mobing nad podrejenimi.
Če razmišljaš na tak način, lahko tudi obrneš:

In dostikrat je delavec totalen kreten zaradi

- pozicije nemoči
- lastnega ega
- tehničnih manjkov
- prelaganje odgovornosti in dela na nadrejene.

Ko to sešteješ skupaj, dobiš sociopata, bla bla bla.

Če nista polna predsodkov ali raznih kompleksov, ni nobenega razloga, da se šef in njegov podrejeni ne bi mogla odlično razumeti, tako poslovno kot zasebno.

jype ::

darkolord je izjavil:

Če nista polna predsodkov ali raznih kompleksov, ni nobenega razloga, da se šef in njegov podrejeni ne bi mogla odlično razumeti, tako poslovno kot zasebno.
Se strinjam. Očitno je Invictus magnet za slabe šefe.

Invictus ::

jype je izjavil:

Očitno je Invictus magnet za slabe šefe.

Bil ;).

Na tem področju sem se precej izboljšal :D. Pa še bolje me plačajo :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Očitno je Invictus magnet za slabe šefe.

Bil ;).

Na tem področju sem se precej izboljšal :D. Pa še bolje me plačajo :P.

Važno da se je zadeva obrnila/spremenila na boljše :)

jizzer ::

Pomoje je za vprašanje, če so teambuildingi dobri ali ne, preveč spremenljivk za procesirat, ker so lahko ali pa tudi niso. Velikost firme, iz tega pol izhaja število nadrejenih ki jih ima nadrejeni; koliko različnih tipov sodelavcev imaš, ali so konfliktni; kaka oseba si sam, če se že po naravi ne rad družiš, je itak no-go.
To kar opisuje Invictus, opazujem tudi sam pri naši severnih sosedih, v malenkost manjši meri mogoče. Ampak meni za razliko od njega, to sploh ne odgovarja. Mogoče je tudi razlog da grem komaj proti 25, ampak mi je bilo na prejšni firmi pri nas, glede socializiranja z sodelavci, precej bolj všeč in domače. V petek prej domov, pa kaki piknik, tu pa tam. Sodelavci z otroci so se tudi dobivali, tako da so bile vključene tudi družine. Je pa bilo to podjetje do ~30 ljudi. Se mi zaenkrat zdi, da je to boljši način, vsaj meni osebno.
Ampak kot pravim, sam sem iz vasi in dejstvo je da sem navajen simbioznega načina življenja, in mi je nekako to prirojeno :D

Vazelin ::

Je kdo že šel kak escape room za teambuilding?:D

TheBlueOne ::

Najvecji problem tega team buildinga in raznih eventov je, da so vecinoma potrjevanje nekih idej sodelavcev o podjetju in sodelavcih, ki jih ni na eventu ali pa so iz drugih oddelkov. Cel vecer gosipa o sluzbi, ne hvala. Ce zadevo organizira podjetje, potem to skoraj ni izogibno, ker imas coctail razlicnih ljudi, ki imajo za skupni imenovalec samo podjetje.

Ce pa najdes ekipo in kaj organiziras, pa je nekaj drugega. Pred leti sem peljal ekipo Avstrijcev v Gaviolija in je bilo nepozabno (Predvsem za njih.). :)

Steinkauz ::

Vazelin je izjavil:

Je kdo že šel kak escape room za teambuilding?:D


Da v manjših ekipah po 5 ljudi.
Kr zabavno

asdf_jklc ::

Ena krasnih strani korone - ne rabim več na ta debilizem hodit. Delam z veseljem, ko mam pa konec dela, pa ne želim nobenga več gledat ampak it domov in imet MIR.

Koraaz ::

na krasnih strani korone - ne rabim več na ta debilizem hodit


Ali pa si poiščeš službo, ki sploh ne organizira "team buildingov" oz. so ti rezervirani le za višje vodstvo :))

martincek1 ::

Od kdaj je team-building obvezen? Tak šiht pač objebeš..

spam321 ::

Invictus je izjavil:

Kaj ti ni jasno ?!?!?!

Šef je neenakovreden zaradi svoje pozicije in svojih pooblastil, ki jih ti nimaš.

Še nisem slišal, da bi podrejeni odpustil šefa.

In dostikrat je šef totalen kreten zaradi

- pozicije moči
- lastnega ega
- tehničnih manjkov
- prelaganje odgovornosti in dela na podrejene.

Ko to sešteješ skupaj, dobiš sociopata, ki izvaja mobing nad podrejenimi.


Zelo lep opis. Bravo. 99% šefkotov v IT. Pa za vodje potem taki itak nastavljajo sebi podobne motence.

asdf_jklc je izjavil:

Ena krasnih strani korone - ne rabim več na ta debilizem hodit. Delam z veseljem, ko mam pa konec dela, pa ne želim nobenga več gledat ampak it domov in imet MIR.


Podpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

LeQuack ::

Zdaj pa samo še odjebejo open layout pisarne.
Quack !
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712353 (8873)          
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548100 (4183) Alien123

Več podobnih tem