» »

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

1 2 3
4
5

Zimonem ::

kuall je izjavil:

endelin je izjavil:

Slotech je vštet?:D

vmes ko sem uno pisal sem resda programiral eno nalogo, ampak ker tako hitro naredim , ker imam izkušnje, ni nič narobe, če se vmes ustavim za 2 minuti. :D drgač bom premau zaslužil. :D itaq jim premalo računam, glede na moje izkušnje. kakšen nesposobnež bi pacal isto stvar 3x dlje.

Čas da se pomakneš na bolje plačano delovno mesto.

gojira ::

Kaj so za nekoga perksi je zelo odvisno tudi od obdobja v življenju. Par let nazaj sem se "gnal" za višjo plačo in mi je bil to glavni "perks" - ostalo me ni niti zanimalo.

Sedaj sem čez svojo psihološko mejo kaj mi predstavlja dovolj dobro plačo za življenje, kredita nimam, stanovanje svoje, družina.. skratka imam več kot preveč, po nepotrebnem pa ne zapravljam. Edino kar mi res pomeni je to, da so dobri odnosi, spoštuje se delovni čas, remote delo po želji, ter čim več dopusta. Ko imaš družino je čas z otroci pomembnejši od 500eu več na mesec na računu. Vsaj pri meni.

Razni playstationi, biljardi in podobna sran*** pa pri meni že dolgo ne vžegjo več. No tudi nikoli niso. Pa tudi te zastonj kavice oz. vse materialne dobrine. V ITju smo... pri teh plačah si lahko tudi sam kavo kupim oz. predstavlja to tako majhen delež plače, da mi je vseeno za to.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Ja seveda, se ampak koga pa napizdijo, nam je direktor rekel lani da ne more dvignit plače za 50 bruto zaradi situacije financ v firmi a lahko pa kot kaževsak dan plača svežo sadje, kavni avtomat smo od takrat nabavili, pa pizza friday lan partye lahko tudi firma časti 80 ljudem če pridemo... Če bi pa hotli 25e bruto zraven to pa ne gre ker "finančna situacija" to mene razkuri.
50 bruto!? Wtf? Kje ti delaš, človek božji!?
Ko je moj delavec potožil, da nima kje bivati, sem šel kupit stanovanje in mu ga dal v zastonjsko uporabo.
In dokler bo obema odgovarjalo, bo tako. Lahko leta, desetletja. Živi bili, pa videli.
Aja, da ima zraven še gratis avto za 30 jurjev, je pa tako ali tako, samoumevno.
Zdaj pa računaj, koliko ti mora plačo dvigniti, da si lahko privoščiš stanovanje za 140 jurjev in avto za 30 jurjev in nimaš niti enega evra kredita. In še skoraj nobenega mesečnega stroška.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja seveda, se ampak koga pa napizdijo, nam je direktor rekel lani da ne more dvignit plače za 50 bruto zaradi situacije financ v firmi a lahko pa kot kaževsak dan plača svežo sadje, kavni avtomat smo od takrat nabavili, pa pizza friday lan partye lahko tudi firma časti 80 ljudem če pridemo... Če bi pa hotli 25e bruto zraven to pa ne gre ker "finančna situacija" to mene razkuri.
50 bruto!? Wtf? Kje ti delaš, človek božji!?
Ko je moj delavec potožil, da nima kje bivati, sem šel kupit stanovanje in mu ga dal v zastonjsko uporabo.
In dokler bo obema odgovarjalo, bo tako. Lahko leta, desetletja. Živi bili, pa videli.
Aja, da ima zraven še gratis avto za 30 jurjev, je pa tako ali tako, samoumevno.
Zdaj pa računaj, koliko ti mora plačo dvigniti, da si lahko privoščiš stanovanje za 140 jurjev in avto za 30 jurjev in nimaš niti enega evra kredita. In še skoraj nobenega mesečnega stroška.



Ja seveda, sami elitnezi ti imas pac mesecno pol mil evrov prihodkov drugi pac nimamo jebiga... Pojdi na forum Iamelitecom in nas ne buzeriraj s temi prispevki vec
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Jaz imam manjšo plačo kot ti.
Pogovarjamo se o zaposlenih, če še nisi dojel.

bedak ::

Najboljši perk bi bil, če bi delodajalec sam od sebe dal povišico da ne bi bilo treba men težit, ter da bi bi višali plače glede na inflacijo
(pa ne mi s temi forami ko ti prinesem odpoved mi lahko daš malo da ne blank check)
Naslednji perk bi mi bil da bi bilo delo bolj zanimivo, plus ostale zadeve

ViperR ::

Na prejšnjem delovnem mestu nismo imeli nobenih perkov, kuhinja je bila umazana, kava plačljova iz avtomata, brez ogrevanja pozimi...

V sedanji firmi pa imamo vse možne perke in jih dejansko cenim. Kako bi reku, pripomorejo k boljšemu počutju. Kar bi dodal je edino to, da bi konec leta dobili bonuse glede na dobiček, ki ga narediš kot posameznik/ekipa, saj se mi zdi, da po preseženem mesečnem planu malce 'pade koncentracija'.

Csharp ::

Kar mi največ pomeni (našteto po prioritetah):
1. Zadeve so "by the book" - kar piše na listu, tako bo obračunano in tako bo pokazal bankomat. Morda se bere samoumevno, ampak vsi delodajalci se tega ne držijo in radi postavijo svoje zakone/pravila.
2. Prilagodljiv delovni čas (kadar mi delovni proces to omogoča) in možnost dela od doma - še dodaten plus je, dodatna pisarniška oprema za domačo pisaro.
3. To sploh ne vem, če bi pisal, ker je že standard za delo v pisarni. Pa vseeno: kuhinja, vedno napolnjen hladilnik, kosmiči na hladilniku, kavomat itd.

delavec44 ::

Pa ne vem če je tak standard, da ti firma polni hladilnik. Mi si moramo malico kar lepo nositi sabo. Hladilnik sicer je ampak se lahko zgodi, da ti kdaj kaj zmanjka.

m0LN4r ::

Poceni delovna sila ne more delati enako dobro kot naši strokovnjaki. Zato pa je poceni.
To ni glih nujno res. Zdaj ce nekdo prihaja iz revnejse drzave in je tam opravljal enako delo za manjso placo in se je odlocil migrirati v drzavo, ki enako delo zaradi nasplosno visjega standarda boljse placa.
Razlike so lahko ogromne. Nekdo v doloceni drzavi z magisterijem zasluzi manj, kot osnovnosolec brez izobrazbe in znanja v drugi z nobrain jobom.

Google je tvoj prijatelj.
Ne rabim jaz googlat z roznatimi ocali, da vidim kaj se dogaja v realnem svetu, kjer so ekonomske migracije vsakdanja stvar iz dneva v dan.
Ampak tipicno slotechovsko crno belo razmisljanje, kot da ne obstaja svet izven "googla"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

p0f ::

Placa. Stevilo dni dopusta.

Vse ostalo so poizkusi, da se zbije placo na racun "ugodnih pogojev" in te ugodnosti placas drazje (z nizjo placo), kot, ce bi jih placal sam z denarjem iz place.

Po domace povedano "ugodnosti" so samo nateg, za prikazovanje delovnega mesta boljsega kot je na podlagi placila (embalaza okrog izdelka). Sicer bi lahko bile interesantne ugodnosti kot je recimo zdravstveno varstvo, vrtec, "sindikalne" pocitnice ipd., skratka stvari, ki dejansko stanejo denar, cesar pa se v slovenskih podjetjih tipicno ne nudi.

Kuhinja (nekdo omenil) spada pod osnovno opremo delovnega mesta, je pribljizno tako, kot bi za ugodnost stel WC.

Sicer vam lahko pomaga naslednji miselni eksperiment, nehajte razmisljati, da ste vi zaposleni ampak, da ste najeli podjetje, da trzi vase delo.

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

nejc_nejc ::

p0f je izjavil:

Placa. Stevilo dni dopusta.

Vse ostalo so poizkusi, da se zbije placo na racun "ugodnih pogojev" in te ugodnosti placas drazje (z nizjo placo), kot, ce bi jih placal sam z denarjem iz place.

Po domace povedano "ugodnosti" so samo nateg, za prikazovanje delovnega mesta boljsega kot je na podlagi placila (embalaza okrog izdelka). Sicer bi lahko bile interesantne ugodnosti kot je recimo zdravstveno varstvo, vrtec, "sindikalne" pocitnice ipd., skratka stvari, ki dejansko stanejo denar, cesar pa se v slovenskih podjetjih tipicno ne nudi.

Kuhinja (nekdo omenil) spada pod osnovno opremo delovnega mesta, je pribljizno tako, kot bi za ugodnost stel WC.

Sicer vam lahko pomaga naslednji miselni eksperiment, nehajte razmisljati, da ste vi zaposleni ampak, da ste najeli podjetje, da trzi vase delo.

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.


a ti veš od kje plača pride? sam vprašam.

gruntfürmich ::

p0f je izjavil:

Placa. Stevilo dni dopusta.

Vse ostalo so poizkusi, da se zbije placo na racun "ugodnih pogojev" in te ugodnosti placas drazje (z nizjo placo), kot, ce bi jih placal sam z denarjem iz place.

Po domace povedano "ugodnosti" so samo nateg, za prikazovanje delovnega mesta boljsega kot je na podlagi placila (embalaza okrog izdelka). Sicer bi lahko bile interesantne ugodnosti kot je recimo zdravstveno varstvo, vrtec, "sindikalne" pocitnice ipd., skratka stvari, ki dejansko stanejo denar, cesar pa se v slovenskih podjetjih tipicno ne nudi.

Kuhinja (nekdo omenil) spada pod osnovno opremo delovnega mesta, je pribljizno tako, kot bi za ugodnost stel WC.


na koncu koncev so tudi vse te ugodnosti dodatna plača. namesto da bi si jih vsak sam plačeval, jih zrihta delodajalec. zdaj, nekatere so vredne več, nekatere pa manj (kavica verjetno 0,20EUR in tako naprej).

na koncu pa je na posamezniku koliko mu pomenijo. ampak recimo če ti delodajalec plačuje mobitel, službeni avto, ureja cenejši dopust, plačuje dodatna zavarovanja/varčevanja... je vse to dejansko višja plača kot jo dobiš na trr.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

p0f je izjavil:

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.
Izgleda si obrnil, kdo komu plačuje.

Če zidarju prineseš hladno pivo, bo imelo več učinka na dobro delo, kot če mu na koncu plačaš 89 centov več.

enemon ::

Rias Gremory je izjavil:

Vsaj osnovna uporaba materinega jezika (ne samo na delovnem mestu).


Verjetno si mislil MATERNEGA jezika? :D

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

p0f je izjavil:

Placa. Stevilo dni dopusta.

Vse ostalo so poizkusi, da se zbije placo na racun "ugodnih pogojev" in te ugodnosti placas drazje (z nizjo placo), kot, ce bi jih placal sam z denarjem iz place.

Po domace povedano "ugodnosti" so samo nateg, za prikazovanje delovnega mesta boljsega kot je na podlagi placila (embalaza okrog izdelka). Sicer bi lahko bile interesantne ugodnosti kot je recimo zdravstveno varstvo, vrtec, "sindikalne" pocitnice ipd., skratka stvari, ki dejansko stanejo denar, cesar pa se v slovenskih podjetjih tipicno ne nudi.

Kuhinja (nekdo omenil) spada pod osnovno opremo delovnega mesta, je pribljizno tako, kot bi za ugodnost stel WC.


na koncu koncev so tudi vse te ugodnosti dodatna plača. namesto da bi si jih vsak sam plačeval, jih zrihta delodajalec. zdaj, nekatere so vredne več, nekatere pa manj (kavica verjetno 0,20EUR in tako naprej).

na koncu pa je na posamezniku koliko mu pomenijo. ampak recimo če ti delodajalec plačuje mobitel, službeni avto, ureja cenejši dopust, plačuje dodatna zavarovanja/varčevanja... je vse to dejansko višja plača kot jo dobiš na trr.


Ja, samo problem je, kaj meni pomaga da mi delodajalec napieš da je v prostorih podjetja vsak dan sveže sadje in kavomat, pa da časti pizze vsak pete, če delamo 90% od doma??? To je pač samo PR... če dobim pa 50e več na račun pa lahko odločim ali bom vsak petek pico ali pa pač ne in če ne mi ostane več... tu pa če nudi deldoajalec pico pomeni da če me v petek ni na lokaciji pač tega ne dobim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

ja sj kaj komu kaj pomeni.
meni pica sigurno ni všeč; razen če to pomeni brezplačno malico. to si lahko obračunam kot 10€ dodatka pri plači. sadje malo manj ali pa nič dodatka k plači. kavo morda 10 centov ker spijem eno na dan...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mike_Rotch ::

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.


Ko najamem zidarja mu vedno zjutraj prinesem kavo, pripravim vrč hladne pijače, prinesem radio, poskrbim, da se lahko umakne v senco ali na suho, po šihtu dam hladno pivo...

Nihče mi še ni rekel, da ne rabi kave, naj mu raje 20 centov več plačam.

gruntfürmich ::

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D


Točno to =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ViperR ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D


Kako pa veš, da ne?

Drugače se je pa sigutno bolj potrudil, in te ni še 2x nategnu vmes.

Mike_Rotch ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D


Seveda ne, zakaj bi ga? Nekateri tukaj če nekaj časa razlagamo, da je plača eno, dodatne ugodnosti pa drugo.

Pri zidarjih je cena v najprej določena in popolnoma neodvisna od kavic in mrzlega pira. Je pa res, da se bo zidar pri meni verjetno bolj potrudil kot pri nekomu, ki mu teh stvari ne nudi.

p0f ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.


Ko najamem zidarja mu vedno zjutraj prinesem kavo, pripravim vrč hladne pijače, prinesem radio, poskrbim, da se lahko umakne v senco ali na suho, po šihtu dam hladno pivo...

Nihče mi še ni rekel, da ne rabi kave, naj mu raje 20 centov več plačam.


Seveda, ker ni ugotovil, da to pocnes, da bo vec in bolje delal. Bi moral pa malo vec primakniti, ce bi hotel biti z denarjem vecji efekt, mar ne ;) 20 centov vredno kavo mu bos rade volje dal, 20 eurov pa ne, mar ne?

Skratka, vsi te perki so nateg, kot je Mike_Rotch zelo plasticno sam opisal. Bi vec, ne bi pa zato placal. Zato je raje hinavski.

Mike_Rotch je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D


Seveda ne, zakaj bi ga? Nekateri tukaj če nekaj časa razlagamo, da je plača eno, dodatne ugodnosti pa drugo.

Pri zidarjih je cena v najprej določena in popolnoma neodvisna od kavic in mrzlega pira. Je pa res, da se bo zidar pri meni verjetno bolj potrudil kot pri nekomu, ki mu teh stvari ne nudi.


Se bolj se bo potrudil, ce mu bos dal 20 eurov vec in jasno postavil pogoje za to. Ampak ti bi raje vec brez stroskov (ali za zanemarljive kolikor stane kava in pivo).

In tocno to pocnejo podjetja z "perki". Ceneje je zagotoviti kavo in peanuts, kot pa dvigniti placo.

Sicer ste sfailil primer (isci "miselni eksperiment" pa ti bo jasno koga sem mislil z zidarjem).

nejc_nejc je izjavil:

a ti veš od kje plača pride? sam vprašam.


Ja vem, samo ti si ocitno v suznjelastniskem razmerju, pa ne zmores obrniti perspektive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Mike_Rotch ::

Se bolj se bo potrudil, ce mu bos dal 20 eurov vec in jasno postavil pogoje za to. Ampak ti bi raje vec brez stroskov (ali za zanemarljive kolikor stane kava in pivo).


Tole je bedarija na toliko nivojih, da niti ne vem kje začeti.

1. Seveda mu lažje ponudim kavo in pivo kot 20 eur več. Ravno to je bistvo perkov. Da ustvariš dodatno vrednost z minimalnimi stroški. A ni to osnova vsakega posla?

2. Pogajanja o ceni so običajno ločena od ugodnosti. Zato pa se temu reče ugodnost.

3. Motivacija je precej dobro raziskana tema. Spoiler alert: denar ni vedno najboljši motivator.

p0f ::

Mike_Rotch je izjavil:

Tole je bedarija na toliko nivojih, da niti ne vem kje začeti.

1. Seveda mu lažje ponudim kavo in pivo kot 20 eur več. Ravno to je bistvo perkov. Da ustvariš dodatno vrednost z minimalnimi stroški. A ni to osnova vsakega posla?


Ja bedarija je tvoje nabijanje, na koncu poves tisto kar sem jaz ze na zacetku :))

Mike_Rotch je izjavil:

2. Pogajanja o ceni so običajno ločena od ugodnosti. Zato pa se temu reče ugodnost.

Ja, "ugodnosti" so tudi izlocene iz pogodbe in se na njih hitro pozabi (ker je tudi tisto malo prevec). Se pa vedno pove na interviewih in v oglasih za delo kaksne so "ugodnosti". :))

Mike_Rotch je izjavil:

3. Motivacija je precej dobro raziskana tema. Spoiler alert: denar ni vedno najboljši motivator.


Pridi k meni zidat, bos dobil streho nad glavo in vedro kikirikijev vsak dan. Pa slamo za spat, dobis pa euro na uro. Bova videla tvojo motivacijo.

Sicer sem tega preposlusal se pa se, res je OD DOLOCENE MEJE dalje denar ni vec motivator (placaj mi miljon na mesec, pa bom delal tocno 3 mesece kot utrgan, potem pa dal odpoved).

Slovenceljska podjetja so tipicno vedno krepko pod to mejo, bi pa vsa strasno rada "motivirala" in nedenarno nagrajevala. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Mike_Rotch ::

Meja je bistveno nižje od milijon na mesec. Vsaj v Sloveniji je za večino ta meja verjetno nekje med 3-4 jurji na mesec.

p0f ::

Mike_Rotch je izjavil:

Meja je bistveno nižje od milijon na mesec. Vsaj v Sloveniji je za večino ta meja verjetno nekje med 3-4 jurji na mesec.


Dal sem v nebo vpijoc primer, da ga bos razumel, pa je bil ocitno se ta prezahteven. ;)

Sicer je to se en tak lep slovenceljski primer, pusti delavca napol lacnega, pa se bo bolj trudil za kikirikije :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Mike_Rotch ::

Od kje zdaj vlečeš te zaključke, da kdo pušča delavce lačne? Govorimo o ugodnostih in dodatkih. Ustrezna plača je v tem primeru samoumevna.

p0f ::

Mimogrede, se opravicujem vsem delodajalcem, ki sem jim z nekaj zapisi zjebal motivacijsko shemo podjetja na podlagi zastonj kikirikijev. :))

Mike_Rotch je izjavil:

Od kje zdaj vlečeš te zaključke, da kdo pušča delavce lačne? Govorimo o ugodnostih in dodatkih. Ustrezna plača je v tem primeru samoumevna.


Pa je res? Zakaj potem potrebujes ugodnosti, saj imajo delavci cez glavo dovolj denarja, da si lahko "ugodnosti in dodatke" sami za salo privoscijo? Pa jim daj namesto ugodnosti vsak dan dvajsetaka, mislis, da se bo kdo pritozeval? Razen delodajalca, se razume, ki bi rad dal namesto 20 eurov raje centov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Mike_Rotch ::

Ne bluzi. Meni dol visi za dodatnih 20 eur na dan, če to pomeni, da imam samo 20 dni dopusta npr., da si ne morem sam razporejati časa, da bi moral hoditi v pisarno itd.

Sicer ti nihče ne brani, da si izpogajaš 20 eur namesto vrečke kikirikija. Pa 5 centov cenejše kave v gostilni, ker ne rabiš bombona in cukra.

Neumno postane, ko začneš težit drugim.

p0f ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne bluzi. Meni dol visi za dodatnih 20 eur na dan, če to pomeni, da imam samo 20 dni dopusta npr., da si ne morem sam razporejati časa, da bi moral hoditi v pisarno itd.


Bluzis ti, zdaj si spet povedal, kar sem jaz ze na zacetku. Placa. Dopust. Pika.

darkolord ::

Ugodnosti potrebuješ ZA BOLJŠE POČUTJE.

A ste nekateri res tako primitivni, da še kar ne štekate, da je denar samo eden od elementov, ki to omogoča?

Eni celo aktivno nasprotujete temu, da bi se na delovnem mestu bolje počutili. Mato bi raje bil bolj mizeren, zato da lahko potem slabše dela. Tudi če bi imel milijonsko plačo, bi še vedno raje imel 0,2 eur bruto več kot kavico.

Se mi pojavlja teorija, da imajo nekateri tako mediocre privat life, da se bojijo, da bo zaradi kavice na delovnem mestu slednje postalo boljše kot privat life. V bistvu skokovit porast ločitev med korono tudi kaže na to - doma v resnici ni tako lepo, zato pa rabiš mizerno službo, da se doma potem počutiš bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

p0f ::

darkolord je izjavil:

Ugodnosti potrebuješ ZA BOLJŠE POČUTJE.


Ne vem, vcasih mi je vse skupaj malo cudno. Gres na siht, ce bi rad jedel burek, si ga kupis po poti, bi rad sadje, ni problema, kupis po poti. Kavo? Gres na kofe?

Ne razumem, kako to, da delodajalci zmorejo delati "boljse pocutje", delavci pa so zato preneumni in potrebujejo, da jim ga nekdo drug dobavi. Ne vem, mogoce sem delal vedno v cudnih kolektivih, kjer je dobro pocutje delovalo brez tega. Mogoce imajo pa tako "mediocre life", da rabijo nekoga drugega, da poskrbi za njih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

m0LN4r ::

darkolord je izjavil:

p0f je izjavil:

Zdaj pa razmislite, ali vas "ugodnosti" zanimajo, recimo najamete zidarja in on vam v zameno za svoje ucinkovito delo, prinese posodo s sadjem. Playstation na posodo. Biljard na posodo.
Izgleda si obrnil, kdo komu plačuje.

Če zidarju prineseš hladno pivo, bo imelo več učinka na dobro delo, kot če mu na koncu plačaš 89 centov več.

Lepa gesta se temu rece oz. prijaznost in ja ima pozitiven psiholoski ucinek, ampak eni to ne razumejo, da polek denarja obstajajo tudi taksne stvari kot prijaznost.
Ce je vrocina in pripeka in je clovek zejen, bo bolj vesel hladnega piva, kot pa ce mu vrzem 2 evra na tla in bo se vedno zejen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Ne razumem, kako to, da delodajalci zmorejo delati "boljse pocutje", delavci pa so zato preneumni in potrebujejo, da jim ga nekdo drug dobavi.


Ja, več kot očitno je, da ti niso jasni osnovni medčloveški odnosi :)

p0f ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne razumem, kako to, da delodajalci zmorejo delati "boljse pocutje", delavci pa so zato preneumni in potrebujejo, da jim ga nekdo drug dobavi.


Ja, več kot očitno je, da ti niso jasni osnovni medčloveški odnosi :)


Ja, jeba, da sem se kot mulc preveckrat spoznal osnovne in napredne izkoriscevalske tehnike :) In jih ne dajem v "medcloveske odnose", tako, da mogoce pa tebi niso jasni?

Saj si sam povedal, zakaj zidarjem serviras kavo, ti moram citirat tvoje "medcloveske odnose"? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

m0LN4r ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D

Indirektno sigurno ne, je pa mogoce malo bolj natancno popucal za sabo ali polozil tiste tri cigle na koncu bolj ravno, ker se mu ni mudilo drugam itn. razen ce je totalen jebiveter. Nekomu, ki vse skozi denar gleda to seveda does not compute.
Moji mat, k je sosed napacno priklopil pomivalc na strom, je tehnik dobil kavo ko je prisel in snito sunke, ker je bil glih zajtrk in ja ne bos verjel, na koncu ni zahteval nic za placilo. No ampak to je prekmurje, na hladnem notranjskem cloveskost ne obstaja vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

p0f ::

m0LN4r je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D

Indirektno sigurno ne, je pa mogoce malo bolj natancno popucal za sabo ali polozil tiste tri cigle na koncu bolj ravno, ker se mu ni mudilo drugam itn. razen ce je totalen jebiveter. Nekomu, ki vse skozi denar gleda to seveda does not compute.
Moji mat, k je sosed napacno priklopil pomivalc na strom, je tehnik dobil kavo ko je prisel in snito sunke, ker je bil glih zajtrk in ja ne bos verjel, na koncu ni zahteval nic za placilo. No ampak to je prekmurje, na hladnem notranjskem cloveskost ne obstaja vec.


Ja, v hladnem kapitalizmu to ne deluje vec. Nic ni zastonj oz. tipicno nekdo za to nekaj pricakuje, predvsem v poslovnem okolju, kot je pa plasticno povedal Mike, nekateri polni "medcloveskih odnosov" tudi vsepovsod drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

m0LN4r ::

p0f je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne bluzi. Meni dol visi za dodatnih 20 eur na dan, če to pomeni, da imam samo 20 dni dopusta npr., da si ne morem sam razporejati časa, da bi moral hoditi v pisarno itd.


Bluzis ti, zdaj si spet povedal, kar sem jaz ze na zacetku. Placa. Dopust. Pika.

In kje potegnes crto navzdol? Verjetno tut v restavraciji reces, da si gres sam hrano iskat in da si si zlico prinesel od doma, kroznik bos pa sam pomil, da bos placal 2€ manj. Zakaj potem hodis v restavracijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nejc_nejc ::

p0f, pa ti veš, kaj je sužnjelastništvo? sam vprašam

p0f ::

Mislim, da sem vam vse dovolj dobro razlozil, da vam lahko pocasi zacnejo klikerji delat. Pac sami razmislite. :)

m0LN4r je izjavil:

p0f je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne bluzi. Meni dol visi za dodatnih 20 eur na dan, če to pomeni, da imam samo 20 dni dopusta npr., da si ne morem sam razporejati časa, da bi moral hoditi v pisarno itd.


Bluzis ti, zdaj si spet povedal, kar sem jaz ze na zacetku. Placa. Dopust. Pika.

In kje potegnes crto navzdol? Verjetno tut v restavraciji reces, da si gres sam hrano iskat in da si si zlico prinesel od doma, kroznik bos pa sam pomil, da bos placal 2EUR manj. Zakaj potem hodis v restavracijo?


Verjetno sam razumes kaj si hotel povedati. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Mike_Rotch ::

Če smo že pri tem Plača. Dopust. Pika.

Zakaj pa dopust? To je navaden nateg. Naj te delodajalec da solidno plačo, pa se boš že sam odločil, če želiš proste dni ali ne. Dopust je navaden nateg, ki ga izkoriščevalski kapitalisti uporabljajo, da jim ni treba dati spodobne plače.

m0LN4r ::

p0f je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D

Indirektno sigurno ne, je pa mogoce malo bolj natancno popucal za sabo ali polozil tiste tri cigle na koncu bolj ravno, ker se mu ni mudilo drugam itn. razen ce je totalen jebiveter. Nekomu, ki vse skozi denar gleda to seveda does not compute.
Moji mat, k je sosed napacno priklopil pomivalc na strom, je tehnik dobil kavo ko je prisel in snito sunke, ker je bil glih zajtrk in ja ne bos verjel, na koncu ni zahteval nic za placilo. No ampak to je prekmurje, na hladnem notranjskem cloveskost ne obstaja vec.


Ja, v hladnem kapitalizmu to ne deluje vec. Nic ni zastonj oz. tipicno nekdo za to nekaj pricakuje, predvsem v poslovnem okolju, kot je pa plasticno povedal Mike, nekateri polni "medcloveskih odnosov" tudi vsepovsod drugje.

Ja mislim, ce si ti izkljucno v hladnem kapitalizmu, je to tvoj problem.
Dodatki so tam, ce si jih vzames al ne je tvoja stvar. Jaz poleti nimam nic proti, da imamo v hladilniku zastonj sladoled, takrat ko se mi zalusta, ne pa po sihtu, ko se mi ne lusta vec ali pa da si ga moram it sam iskat v trgovino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SmolWhale ::

Še scat bi vam prepovedal, kakšen sladoled alo ...

m0LN4r ::

p0f je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak računa ti pa tudi ni zmanjšal :D

Indirektno sigurno ne, je pa mogoce malo bolj natancno popucal za sabo ali polozil tiste tri cigle na koncu bolj ravno, ker se mu ni mudilo drugam itn. razen ce je totalen jebiveter. Nekomu, ki vse skozi denar gleda to seveda does not compute.
Moji mat, k je sosed napacno priklopil pomivalc na strom, je tehnik dobil kavo ko je prisel in snito sunke, ker je bil glih zajtrk in ja ne bos verjel, na koncu ni zahteval nic za placilo. No ampak to je prekmurje, na hladnem notranjskem cloveskost ne obstaja vec.


Ja, v hladnem kapitalizmu to ne deluje vec. Nic ni zastonj oz. tipicno nekdo za to nekaj pricakuje, predvsem v poslovnem okolju, kot je pa plasticno povedal Mike, nekateri polni "medcloveskih odnosov" tudi vsepovsod drugje.

Seveda deluje, jaz tebi nekaj in ti meni nekaj. Preverjeno deluje, pa se davkov se izognes in imas dobre prijateljske odnose.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chuck ::

Jst mislim, da bi idealno delovno okolje moralo iti v smeri prilagajanja vsakemu posamezniku seveda z upoštevanjem, da ljudje delujemo po liniji najmanjšega odpora.

V praksi bi to pomenilo, da če imaš naprimer dober dan, pač delaš kolikor dolgo želiš. Če nisi pri volji, pa čim prej zaključiš ali te sploh ni ta dan.
Da je plača vezana na tvojo efektivnost in sposobnost, ampak tudi z upoštevanjem, da če si v preteklosti zaključil kakšen mega projekt, ki še vedno prinaša podjetju dinarčke, se to tudi upošteva. Da se tudi upošteva tvoja sposobnost timskega dela in da pomagaš pri ustvarjanju boljšega vzdušja. Ne pa da naprimer gledaš sodelavca, ki ga je čas povozil in ima npr dvakrat višjo plačo.
Da si lahko vsaj del dela sam izbereš, kaj ti najbolj leži, kaj te zanima ali bi se rad naučil. Ne pa da delaš vsak dan podobno (no, pri meni je tako, da ne prenesem ponavljajočega dela). Seveda spet z upoštevanjem, da si pri različnih projektih različno plačan.
Transparentnost poslovanja podjetja, morda celo tako daleč, da so plače vseh zaposlenih javne in tudi utemeljene. Da so bilance še bolj nazorno prikazane (korak dlje od naprimer to kar vidiš v AJPESu).

Počutje v podjetju je po mojih izkušanjah pogosto bolj pomembno kot pa plača. Ko si seveda enkrat finančno neobremenjen.
Tako da se mi zdijo bonitete zelo pomembne. Mnogo ljudi si pač ne vzame časa, da bi kaj novega poskusilo/naučilo.


Konkretno par primerov

    prostor za sproščanje, umirjena glasba, zanimiva oprema, barve ki te motivirajo
    prostor za skupinske aktivnosti, npr biljard, ping pong,...
    kuhinja in hladilnik napolnjen z različnimi zdravimi jedmi (predvsem unikatnimi), pač hrana je gorivo za telo, tankaš s crapom in se tudi tako počutiš
    top oprema, predvsem na prvem mestu pisarniški stol v rangu vsaj 1k, podpora za noge, itd...
    da se počutiš kot človek in da te tudi vsi obravnajo kot človeka (ne pa kot naprimer številko, ki prinaša toliko in toliko)
    organizirana predavanja na temo osebnostne rasti, delovnega okolja, razumevanja ljudi,... (seveda prostovoljna oziroma posneta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

enemon ::

Te t.i. perksi kot so neko sadje in kavice so nek novodobni hipsterski šit. Če že moram delat za preživetje, naj delodajalec poskrbi, da bo ta obvezna dejavnost čim bolj olajšana, npr. da je omogočeno delo od doma, fleksibilen delovnik in da imaš po končanem šihtu mir.

Rias Gremory ::

enemon je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Vsaj osnovna uporaba materinega jezika (ne samo na delovnem mestu).


Verjetno si mislil MATERNEGA jezika? :D

;((;((;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

thramos ::

m0LN4r je izjavil:

Ja mislim, ce si ti izkljucno v hladnem kapitalizmu, je to tvoj problem.
Dodatki so tam, ce si jih vzames al ne je tvoja stvar. Jaz poleti nimam nic proti, da imamo v hladilniku zastonj sladoled, takrat ko se mi zalusta, ne pa po sihtu, ko se mi ne lusta vec ali pa da si ga moram it sam iskat v trgovino.


Jaz tudi nimam nič proti, sam da bi v tem videl neko dodano vrednost ... pa ne.

Sladoled, kava, čaj ... itak gre za drobiž, če je plača 50 evrov več, si pol lastni izbiri nakupiš tistih stvari, ki ti paše, pa si na istem. No, na bolšem, ker izbereš sam, ne ga skupno točko vseh sodelavcev. Malo pravzaprav vse skupaj spominja na bone za Merkator iz socializma ;).

darkolord ::

Sladoled, kava, čaj ... itak gre za drobiž, če je plača 50 evrov več, si pol lastni izbiri nakupiš tistih stvari, ki ti paše, pa si na istem. No, na bolšem, ker izbereš sam, ne ga skupno točko vseh sodelavcev.
A boš rekel, da ti nikoli ne zapaše sladoled (ali pivo, kokakola, kava, koka, whatever), npr. sredi vročega poletnega dne?

Ali da bi - če bi imel nekaj evrov višjo plačo - dejansko šel večkrat v trgovino posebej po sladoled?

I call bullshit - da v resnici ne bi, ker se ti ne bi ljubilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33746015 (11849) Baja
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910901 (6725) GupeM
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8410978 (7588) PikaPoka828
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913243 (6812) LeQuack

Več podobnih tem