» »

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe

«
1
2

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

eric_cartman je izjavil:

Fantje vidim, da vas dosti dela remote. Kako pa kaj zadovoljite potrebe po socializaciji? Kam se date med delom?

Saj mogoče bi mi bilo fajn nekih par dni od doma delat. Ampak potem pa...Doma si manj produktiven. Pa druženje, ki ga tako zelo rabiš gre tudi rakom žvižgat.

Če nisi discipliniran, remote delo ni zate.

Meni je všeč, ker delam malo dopoldne, vmes malo pošportam, pa delam še malo popoldne ali zvečer.

Kaka socializacija? V tujini tega večinoma ni, sploh ne v Nemčiji. Kaka kava, potem pa vsak podela svoje za tisti dan. Delovnik ima 8 ur, malo potegneš včasih, potem je pa to to. Ne visiš v službi in čvekaš s sodelavci. Dostikrat so sodelavci poročeni in jim ni do druženja, ker imajo družino. Sploh Nemci. Med tednom so z družino.

Druženje v službi, ki ga zdaj tako radi objavljajo v oglasih za službe v Sloveniji (kao new age firme) je tam zastarelo, da je joj... A zdaj bom pa še moj prosti čas namenjal službi? Fuck off takemu butastemu managerju, ki bi rad preko team buildinga ustvaril ugodno klimo. Zato imam prijatelje, družino in punco...

Se ti vidi da si še mlad :)).

Trenutno hodim v firmo vsake 2 tedna za 4 dni (šef hoče čim večjo prisotnost pri stranki in to dobim tudi ekstra plačano), prej sem hodil 1x na 2 meseca za 3 dni, da sem se malo socializiral. In je bil odovolj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

eric_cartman ::

Druženje v službi, ki ga zdaj tako radi objavljajo v oglasih za službe v Sloveniji (kao new age firme) je tam zastarelo, da je joj... A zdaj bom pa še moj prosti čas namenjal službi? Fuck off takemu butastemu managerju, ki bi rad preko team buildinga ustvaril ugodno klimo. Zato imam prijatelje, družino in punco...

Se ti vidi da si še mlad :)).


Mlad.. No ja.. Malo pod 30 res še ni veliko.. :D

Eh ne.. Tudi jaz raje preživljam čas s punco in sva po navadi nekje v naravi. Ampak tako sem mislil. Nekako se vseeno vidi posledica, pa ne mi zamerit. Ampak ti očitno svoje potrebe po socializaciji nadomestiš na slotech-u. Očitno tudi veliko drugih, ki delajo remote.

Meni na primer sede kava. Pa ne tista industrijska v 10 minutah. Ampak tako da s prijatelji poklepetam. Smo pač ko neke babje čenče. :D

Bom rekel tudi tako. Če sem skozi notri v hiši zaprt se težko sprostim. Ne glede na to, da imam balkon, vrt in ljubi mir. Mogoče je ravno mir tisto kar me najbolj moti. :)

To pa da bi s šefom prijateljeval in se družil z njim po službi pa tudi mene mine.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Nublet ::

Invictus je izjavil:


Druženje v službi, ki ga zdaj tako radi objavljajo v oglasih za službe v Sloveniji (kao new age firme) je tam zastarelo, da je joj... A zdaj bom pa še moj prosti čas namenjal službi? Fuck off takemu butastemu managerju, ki bi rad preko team buildinga ustvaril ugodno klimo. Zato imam prijatelje, družino in punco...


Podpišem 100%. Če vidim kje oglas, kjer je navedeno "Vsak petek se po službi družimo na pivi/pikniku in ..." je to kvečjemu minus zame. Postane jasno, da v takem kolektivu ni ravno neke profesionalnosti če šefi pričakujejo neke prijateljske vezi preko takih "team building" eventov, ko pa je sam odnos delojemalec-delodajalec izrazito neenakopraven. Prijateljstvo je možno samo s pozicije enakopravnosti.

Ponavadi so te "ekskurzije" namenjene prikrivanju drugače slabih odnosov/procesov v firmi.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

thramos ::

Saj ne gre za to, ampak da dvakrat na dan s sodelavci spiješ čaj/kavo in greš skupaj na kosilo. Kar tudi nima veze s tem, da te kdo nenehno prekinja med delom.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

ginekk ::

Nublet je izjavil:

Invictus je izjavil:


Druženje v službi, ki ga zdaj tako radi objavljajo v oglasih za službe v Sloveniji (kao new age firme) je tam zastarelo, da je joj... A zdaj bom pa še moj prosti čas namenjal službi? Fuck off takemu butastemu managerju, ki bi rad preko team buildinga ustvaril ugodno klimo. Zato imam prijatelje, družino in punco...


Podpišem 100%. Če vidim kje oglas, kjer je navedeno "Vsak petek se po službi družimo na pivi/pikniku in ..." je to kvečjemu minus zame. Postane jasno, da v takem kolektivu ni ravno neke profesionalnosti če šefi pričakujejo neke prijateljske vezi preko takih "team building" eventov, ko pa je sam odnos delojemalec-delodajalec izrazito neenakopraven. Prijateljstvo je možno samo s pozicije enakopravnosti.

Ponavadi so te "ekskurzije" namenjene prikrivanju drugače slabih odnosov/procesov v firmi.


Saj gre še dalj, ustanavljajo se posebne skupine v družabnih omrežjih (recimo FB). JBG, ne moreš imet strogo ločeni profesionalno in osebno podobo, se v službi obnašat kot totalen sociofob in reducirat konverzacijo zgolj na službo. Še nikoli to ni delovalo, razen če si one man band freelancer (še to ne čisto). Lažje je delati (in se družit) s takimi, ki jih malo poznaš in lahko pričakuješ kakšen bo odziv. In to slednje ne velja samo za službo, enako je šoli recimo ali kjerkoli je skupinska dejavnost. Samotarstvo se ne obnese oziroma veščine socializacije pripomorejo k boljšemu življenju kjerkoli. Ni samo v Sloveniji tako.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

111111111111 ::

Nublet je izjavil:


Podpišem 100%. Če vidim kje oglas, kjer je navedeno "Vsak petek se po službi družimo na pivi/pikniku in ..." je to kvečjemu minus zame. Postane jasno, da v takem kolektivu ni ravno neke profesionalnosti če šefi pričakujejo neke prijateljske vezi preko takih "team building" eventov, ko pa je sam odnos delojemalec-delodajalec izrazito neenakopraven. Prijateljstvo je možno samo s pozicije enakopravnosti.

Ponavadi so te "ekskurzije" namenjene prikrivanju drugače slabih odnosov/procesov v firmi.

Časi za soliranje so žal minili oz. so zelo, zelo redki. Vedno moraš sodelovati s kopico strokovnjakov in ne boš verjel kako daleč te lahko pripelje 1-2 rundi za šankom.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Vazelin ::

Dejansko uživate na teambuildingih?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

c3p0 ::

Če gre firma npr. na zdaj aktualno smučanje za par dni (neobvezno), se tam držiš kot kisla murka, ali lahko celo uživaš?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Lonsarg ::

Ne razumem nekaterih. Na teambuilding bodisi ne greš, bodidi greš in tudi uživaš.

Meni je predvsem praktično imeti prijatle v službi, ker lahko greš na pivo za magari samo pol urce ali pa nič, včasih se nam ne da en mesec nikamor, včasih gremo trikrat na teden samo nekateri, prosto po prešernu. Za popoldne zmenit se s kom dobit izven službe pa je v mojih krogih ponavadi cela organizacija in zgolj nekajkrat na leto.

Bistvo je seveda besedna zveza prosto po prešernu, ne smeš silit če kdo nikoli ali skoraj nikoli pač ne grejo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Vazelin ::

Mah pretirana prijateljstva se ponavadi klavrno končajo. valda hočejo delodajalci, da ste v stilu "so moja druga družina" vezani na firmo, kjer delajo saj je njim v velik plus. ne boste zahtevali povišice, ker se počutite "ljubljene" in tudi stran ne boste šli kar tako, ker vam je kao kul v firmi saj kofetkate in friendate po šihtu/teambuildingih.:D Sploh introvertiran tip človeka bo tako to dojemal ... če že rabi par mesecev, da se privadi ljudi potem je to to. "win win situacija"

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Lonsarg ::

Se prisilno držat stran, samo zaradi razloga, da boš lažje se ločil od službe, ko bo drugje bolša plača je... creepy. A se tudi na ženo/punco nočeš preveč navezat, če se kdaj slučajno ločita?!?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

videc ::

Služba je služba, družba pa družba.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Nublet ::

ginekk je izjavil:

Saj gre še dalj, ustanavljajo se posebne skupine v družabnih omrežjih (recimo FB). JBG, ne moreš imet strogo ločeni profesionalno in osebno podobo, se v službi obnašat kot totalen sociofob in reducirat konverzacijo zgolj na službo. Še nikoli to ni delovalo, razen če si one man band freelancer (še to ne čisto). Lažje je delati (in se družit) s takimi, ki jih malo poznaš in lahko pričakuješ kakšen bo odziv. In to slednje ne velja samo za službo, enako je šoli recimo ali kjerkoli je skupinska dejavnost. Samotarstvo se ne obnese oziroma veščine socializacije pripomorejo k boljšemu življenju kjerkoli. Ni samo v Sloveniji tako.

Sploh ne govorim o antisocialnem obnašanju.

Moraš ločiti dogodke, ki jih organizirajo zaposleni preko samoorganizacije (zdaj znotraj firme ali cehovsko preko FB grup), od teh, ki so diktirani z vrha.

Za prvo skupino se totalno strinjam, da je učinek pozitiven in se sam z veseljem tega udeležim, problem pa nastane ko so ti dogodki organizirani s strani vodstva in po možnosti še v stilu "udeležba obvezna" (če je navedeno v oglasih, potem definitivno ni samonikla ideja). Po možnosti še kakega motivacijskega govornika privlečejo na oder, da malce žlobudra, ko bi pa si lahko njegov honorar razdelili med sabo kot nagrado z dosti boljšim učinkom na moralo.

S prisilo postane cela stvar kontraproduktivna.

Chuapoiz, se totalno strinjam, pri nas so pavze za kavo (in pač odprta pisarna tako, da smo vsi razvijalci v isti pisarni) ponavadi precej produktivne s stališča reševanja kakega problema ali situacije. Ampak takrat ponavadi ni managerjev zraven :)

Moje osebno mnenje je sicer, da nič ne ustvari tako dobrih vezi s sodelavci kot to, da daš kaki death march skozi skupaj. Podobno kot v vojski, ognjeni krst.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

SmeskoSnezak ::

Najhujse so tiste firme, ki pricakujejo, da bos se udelezil teh motivacijskih in skupinskih dogodkov na dela proste dneve. Stran bezat takoj.

Za skupno kosilo, kofe ali pa trac je cist kul se socializirat in mal podebatirat o tem kaj se pocne izve sluzbe. Izven sluzbenega casa, pa se samo druzi, ce se res zasteka in postane prijatelstvo. Pa se to ni nujno, da z vsemi.

Zastonj kofe, caj, sadje, hrana je samo bonus. Ne jemlite prevec wow efekta, ker imate par dodatnih bonitet. Delo je le delo. Podjetja se ustanavljajo in propadajo kot nikoli poprej, ker ne znajo ali pa nocejo vedeti, kaj je to PROFESIONALNOST.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Zanimivo, eni se nacrtno distancirajo zato, da lazje zamenjajo sluzbo. Meni pa je eden glavnih faktorjev, da se dobro pocutim na delovnem mestu (se veda poleg zanimivosti dela, in placila). Dobri odnosi s sodelovci, kvalitetna oprema, extra perks vsi izboljsajo kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AndyS ::

Vidim, da so tukaj najbolj glasni brilliant jerki, ki mislijo, da so, morajo biti oz. bi morali biti vsi kot oni.

http://www.brendangregg.com/blog/2017-1...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Nublet ::

AndyS je izjavil:

Vidim, da so tukaj najbolj glasni brilliant jerki, ki mislijo, da so, morajo biti oz. bi morali biti vsi kot oni.

http://www.brendangregg.com/blog/2017-1...

Zanimivo, a vse posterje osebno poznaš, da lahko z zaupanjem to trdiš?

Bob iz posta ni "jerk" je kar maligni narcis/sociopat.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AndyS ::

Seveda ne poznam vseh. V vseh formskih debatah, kjer ne poznamo natančo vseh deležnikov je prisotno določeno posploševanje in tako je tudi pri moji trditvi.
Če tega ne bi počeli, potem debat sploh ne bi bilo oz. bi uporabljali izrazoslovje, ki ga večina udeležencev ne bi povsem razumela.

Prej kot debaterji spoznamo, da določeno posploševanje vedno bo prisotno in ga jemljemo z določeno mero tolerance, lažje bomo lahko debatirali.

PojemBrilliant jerk je znana persona v IT-ju in je kot tak prisoten v večih publikacijah, ne samo v linkanem postu, ki je bil eden izmed prvih poguglanih.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

ginekk je izjavil:

JBG, ne moreš imet strogo ločeni profesionalno in osebno podobo, se v službi obnašat kot totalen sociofob in reducirat konverzacijo zgolj na službo. Še nikoli to ni delovalo, razen če si one man band freelancer (še to ne čisto).

En teambuilding na leto je čisto O.K. Če je dovolj hrane in pijače ter brez butastih iger, ki naj bi "povezale" člane ekipe... Doživel to. V službi se jasno družiš. Kava, kako kosilo, ampak ne vedno.

Imaš potem po firmah folk, ki je non stop na kofetih, naredi pa nič. Ampak ga šefi "obrajtajo", ker jim nonstop kima. In nosi šefom ideje drugih v timu. Kao njegove... Tudi to doživel...

111111111111 je izjavil:


Časi za soliranje so žal minili oz. so zelo, zelo redki. Vedno moraš sodelovati s kopico strokovnjakov in ne boš verjel kako daleč te lahko pripelje 1-2 rundi za šankom.

Sodelovanje kar se tiče službe, ni socializacijo po službi. Ne hvataj kriv in išči robnih primerov.

Poleg tega smo govorili o "prisilnem" druženju s šefi, in ne sodelavci...

Dostikrat pa dobiš vtis, da bi moral še ženo dati šefu na razpolago...

c3p0 je izjavil:

Če gre firma npr. na zdaj aktualno smučanje za par dni (neobvezno), se tam držiš kot kisla murka, ali lahko celo uživaš?

Itak da greš. In uživaš. Smučaš. Ko so pa še kake butaste timske igre, pa zaspiš od "utrujenosti" :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

SambaShare ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Najhujse so tiste firme, ki pricakujejo, da bos se udelezil teh motivacijskih in skupinskih dogodkov na dela proste dneve. Stran bezat takoj.


A mar katera firma to časti izven delovnega časa? Izjemoma plačajo del stroškov, večinoma pa se pričakuje da bojo kar udeleženci sami. Takih stvari se iz principa ne udeležujem. Pa ni najhuje da daš svoj čas in denar, ampak da ti to prodajajo kot bonus.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

imagodei ::

Nublet je izjavil:

Podpišem 100%. Če vidim kje oglas, kjer je navedeno "Vsak petek se po službi družimo na pivi/pikniku in ..." je to kvečjemu minus zame. Postane jasno, da v takem kolektivu ni ravno neke profesionalnosti če šefi pričakujejo neke prijateljske vezi preko takih "team building" eventov, ko pa je sam odnos delojemalec-delodajalec izrazito neenakopraven. Prijateljstvo je možno samo s pozicije enakopravnosti.

OK, prvič moram šele videti oglas, kjer bo posebej zapisano, da se v petkih po službi družijo na pivu; drugič pa, se kje v petkih družijo s šefi na pivu, v resnici tebi ne postane nič jasno in definitivno ni nekega avtomatizma, da v podjetju ni neke profesionalnosti. Zadeve so malček bolj komplicirane, mnogi šefi ne znajo tega ločit oziroma postaviti meje; mnogi šefi pa. Jaz imam izkušnjo iz dveh podjetij, kjer je šef brez težav šel z nami v petek na (eno) pivo, v ponedeljek pa je vse funkcioniralo po pravilih. Pa je bila debata ob pivu precej sproščena in smo lahko tudi manj formalno govorili o trenutnih problemih, seveda pa ni bilo obscenih šal in pijanskega trepljanja po ramenih. Vsi smo ves čas vedeli, do kam lahko gremo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Phantomeye ::

videc je izjavil:

Služba je služba, družba pa družba.


Jaz in moji sodelavci se super razumemo, tako v službi kot izven nje. Predvsem, ker se poznamo že od prej, pa še dobro skupaj delamo.

To precej pomaga, da se nimaš tako slabo v službe, pa še manj možnosti je, da pride do izgorelosti.

Šefu naš socialni krog ni povšeči, ampak nima kej morit, ker dobi vse kvalitetno in narejeno, v skladu z roki.

kingsix ::

Meni se ne vem koliko ne da socializirat po službi. Jaz hočem svoje oddelat in ko stopim iz pisarne zame služba več ne obstaja. Te razne popoldanske fore, ko ljudje hangajo s šefi in kažejo "pripadnost" lahko imajo kar sami. Jaz si tudi pišem ure kot službene, ko šef povabi na pijačo in se seveda tam pogovarjamo o tekočih službenih zadevah. Zame je to sestanek in naslednji dan grem pač toliko prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Jerry000 ::

Na teambuildinge ne hodim. Eno zato ker sem bolj introvet, drugo pa ker ne potrebujem teambuildinga. S tistimi, katerm sodelujem se super razumemo in to je to

Vazelin ::

Phantomeye je izjavil:

videc je izjavil:

Služba je služba, družba pa družba.


Jaz in moji sodelavci se super razumemo, tako v službi kot izven nje. Predvsem, ker se poznamo že od prej, pa še dobro skupaj delamo.

To precej pomaga, da se nimaš tako slabo v službe, pa še manj možnosti je, da pride do izgorelosti.

Šefu naš socialni krog ni povšeči, ampak nima kej morit, ker dobi vse kvalitetno in narejeno, v skladu z roki.

Glih tule je možnost za izgorelost lol ker vas bossi priklenejo nase s tem vsi z enega eden za vse cheap forami. Kao smo družina delajmo ko družina.

kingsix ::

Slovenca je lažje kupit s špricarjem kot višjo plačo.

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Poleg tega smo govorili o "prisilnem" druženju s šefi, in ne sodelavci...

Dostikrat pa dobiš vtis, da bi moral še ženo dati šefu na razpolago...
Imaš asshole šefa ali imaš občutek manjvrednosti ob šefu in te moti samo zaradi tega, ker je šef?

Oz. zakaj je druženje s šefom samo po sebi drugačno kot druženje z ostalimi sodelavci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

vostok_1 ::

Vazelin je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

videc je izjavil:

Služba je služba, družba pa družba.


Jaz in moji sodelavci se super razumemo, tako v službi kot izven nje. Predvsem, ker se poznamo že od prej, pa še dobro skupaj delamo.

To precej pomaga, da se nimaš tako slabo v službe, pa še manj možnosti je, da pride do izgorelosti.

Šefu naš socialni krog ni povšeči, ampak nima kej morit, ker dobi vse kvalitetno in narejeno, v skladu z roki.

Glih tule je možnost za izgorelost lol ker vas bossi priklenejo nase s tem vsi z enega eden za vse cheap forami. Kao smo družina delajmo ko družina.


I hate this shit.
To je pač psihološko manipuliranje.
Če so kul sodelavci mal itak počvekaš. No harm in this.
Problem je ko se želi formalizirat socializacijo.
To je taka neumnost, da bi se morali šefi malo zamislit. Dva človeka ki nista kompatibilna, se tam bosta sam še bolj skregala. Naj raje obdržita nek distanciran poslovni odnos in to je to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

kingsix je izjavil:

Slovenca je lažje kupit s špricarjem kot višjo plačo.

ali sadjem :D

Alien123 ::

sodelavci so za sebe in prijatelji so za sebe..
se ne vidim da bi se družil s sodelavci

Vazelin ::

Lonsarg je izjavil:

Se prisilno držat stran, samo zaradi razloga, da boš lažje se ločil od službe, ko bo drugje bolša plača je... creepy. A se tudi na ženo/punco nočeš preveč navezat, če se kdaj slučajno ločita?!?

Delodajalci z res norimi socialnimi skili delajo čudeže. Nekateri podcenjujete folk z izrazitimi vodstvenimi funkcijami. Da, folk je v zavetju navidezne domačnosti (češ smo kot družina) pripravljen bolje in več delati za manj - in predvsem se težko loči od delovnega mesta:D. Torej točno to, kar je cilj delodajalca. Vsi ki so osebnostno manj močni nasedejo na ene in iste fore. Poznam precej ljudi, ki bi lahko zaslužili veliko več a jim je obstoječe delovno mesto pač kul, ker se počutijo ljubljene, je domače, z direktorjem so na ti in podobne neumnosti. Ko se jih zdrejna pa jok in stok, ko bo taisti direktor pokazal zero sočutja, ko ugotovijo, da so jih imeli nemsto živine...potem pa depsresija pa stokanje ... je veliko takih primerov,
ko se potem folk počuti "izdane" ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

poweroff ::

Jaz se praviloma ne udeležujem službenih zabav, ker so mi preprosto dolgočasne. Razen, ko gre za praznovanje kakšnih rojstnih dni med malico. Takrat se popije sok, poje kos torte in to je to.

Imamo pa neke vrste teambuildinge s strokovnimi predavanji. Nazadnje je imel sodelavec enourno predavanje, kjer je predstavil tematiko, ki jo na univerzi na magistrskem študiju obravnavajo eno leto. Take stvari je pa užitek poslušati.
sudo poweroff

Vazelin ::

to pa je efektivno. par 10 ur skrčeno v 1 uro:D

dope1337 ::

Invictus je izjavil:



Kaka socializacija? V tujini tega večinoma ni, sploh ne v Nemčiji.


Nemci pa socializiranje :))

5 let sem jih mogu prenasat ... Edina stvar k me je takrat prisilila, da sem jih prenasal je denar ... Pa 99% teh ljudi se ni slisalo za besedo humor (so izjeme - uni so ponavadi res face). Da ne bi zacel o tem, da ti V ZIVLEJU nemc ne bo dal za kavo/pijaco/karkoli. Grejo trije v kafic, pa si vsak placa svoje 3 pire.

Nuff said. Ce imas z Nemci velik opravka, ni cudn da se ti sanja ne, kaj je socializiranje oz. si se najbrz nalezel njihovega misljenja (po izjavah sodece) ali pa si jim karakterno blizu. Verjames al pa ne, nekateri se radi druzimo po sihtu.

P.S. Mi so v bivsi firmi prakticiral nekje 1x na mesec en piknik ... Ni blo slab no. Lahk da je pripomoglo to, da smo se ze v osnovi stekal s sodelavci
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

poweroff ::

No ja, na univerzi je sicer tam na koncu izpit... :D

Pa tukaj je govoril o stvareh, o katerih smo imeli predznanje. Ampak za orisat področje, predstavit glavne ideje in predlagat literaturo je pa super.
sudo poweroff

Ganon ::

Mi na kraj pameti ne pade, da bi se z njimi družil še v prostem času. Strogo ločujem službo in zasebno življenje. Imamo korekten odnos, ampak jaz jih imam čez glavo dovolj tistih osem ur, ko smo skupaj. Ko odkorakam skozi vrata, zame ne obstajajo.

knesz ::

1x letno rafting s piknikom za zaposlene + povabljenih nekaj ključnih strank, ponavadi na soboto. Če komu ne paše, pač ne pride in ni nobene zamere. Tako je pri nas in ni čutiti nobenega nezadovoljstva :)

SambaShare ::

dope1337 je izjavil:

Da ne bi zacel o tem, da ti V ZIVLEJU nemc ne bo dal za kavo/pijaco/karkoli. Grejo trije v kafic, pa si vsak placa svoje 3 pire.


Govoriš kot da je to slabo. Imam raje urejene račune ...

kuall ::

Idealno bi bilo zmanjša delavnik na 30 ur in se raje mau več družit s sodelavci in šefi.
Resnica je taka, da kdor strogo loči službo in privat v resnici s tem govori o tem dejstvu, da službe nima res rad in je v njej pod prisilo, kar vemo ,da je res za večino ljudi, ni pa treba, da je tako.
res uživajo tisti, ki to dvoje na polno mešajo.

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

videc je izjavil:

Služba je služba, družba pa družba.


Jaz in moji sodelavci se super razumemo, tako v službi kot izven nje. Predvsem, ker se poznamo že od prej, pa še dobro skupaj delamo.

To precej pomaga, da se nimaš tako slabo v službe, pa še manj možnosti je, da pride do izgorelosti.

Šefu naš socialni krog ni povšeči, ampak nima kej morit, ker dobi vse kvalitetno in narejeno, v skladu z roki.

Glih tule je možnost za izgorelost lol ker vas bossi priklenejo nase s tem vsi z enega eden za vse cheap forami. Kao smo družina delajmo ko družina.


Aja, jst ne čutim pripadnosti šefu ali službi. Tako da edini teambuilding, ki ga vidim je s temi mojimi tesnimi sodelavci. Tako, da še enkrat. Socializiranje z tesnimi sodelavci vidim kot koristen faktor, ne prisilni teambuilding.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Kaj a hočte rečt da spodnji ljudje ne počnejo to z veseljem in srcem? /s

https://streamable.com/h6do7

Ali pa:

Quack !

holabaluza ::

kuall je izjavil:

Idealno bi bilo zmanjša delavnik na 30 ur in se raje mau več družit s sodelavci in šefi.
Resnica je taka, da kdor strogo loči službo in privat v resnici s tem govori o tem dejstvu, da službe nima res rad in je v njej pod prisilo, kar vemo ,da je res za večino ljudi, ni pa treba, da je tako.
res uživajo tisti, ki to dvoje na polno mešajo.


Jaz dost locujem sluzbo pa privat pa se zdalec ne pomen da ne uzivam. Imam svojo druzbo izven sluzbe, drugace pa tudi na kak pir gremo po delovniku. Je pa problem vzdrzevat nek privat odnos z nekomu, s katerim si v sluzbi neenakovrednem polozaju (si njegov sef).

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

tudi jaz ločujem delo od zasebnega. niti enkrat še nisem šel na kako srečanje, zaključek, team buildinge pa še najmanj!
naj si vtaknejo nekam to, eni delamo zato da lahk preživimo, ne ker bi bli karieristi!

LeQuack je izjavil:

Kaj a hočte rečt da spodnji ljudje ne počnejo to z veseljem in srcem? /s

https://streamable.com/h6do7

Ali pa:



vrjemi da je veliko pretvarjanja! so zaposleni ki so ritolizniki, so taki ki se čutijo primorane. so taki ki se bojijo za službo izd...

Zgodovina sprememb…

Šmorn ::

Kar sem ugotovil do sedaj je to, da manj inteligentni šefi organizirajo razne teambuildinge zato, da se prilizujejo višjim nad njimi. Če je pa to lastnik pa samo stran iz firme. Pri nas v oddelku ne rabimo nobenega teambuildinga zato, da se med seboj razumemo. Kvečjemu slabše delamo na račun raznih teambuildingov. V oddelkih, kjer se pa že tako ali tako ne razumejo med seboj pa teambuilding še poslabša situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

l0wc4 ::

V firmi smo parkrat organizirali TB ampak, saj ne da ni bilo ok, ampak spravit ljudi popoldan skupaj je skoraj, da nemogoče. Drugič smo ga naredili med delovnim časom, jih je bilo več prisotnih, ampak res ne gre. Socializacija pa je tako, gremo na pijačo, kavo in kosilo med delovnim časom, nekateri recimo se dobijo zvečer in igrajo badmington, drugi spet nogomet, ampak to je bolj stvar individualnega dogovora, seveda je pa vsak vabljen. Vzdušje med sodelavci je drugače izredno dobro, tudi komunikacija z vodstvom je povsem dobra. Glede TB in nasilne socializacije med vodstvom podjetja in zaposlenimi pa vidim, da jo uporabljajo kaki startupi, kjer je pomembno, da se zaposleni čuti pripadnega firmi, da mu je firma na prvem mestu in da se ne pritožuje za majhno plačilo. En izredno uspešen startup v SLO recimo po vseh družbenih medijih reklamira kako so oni srečna družina, na vseh slikah je v središču direktor, okoli njega pa srečni sužnji, je pa direktor mislim, da skoraj da najmlajši. Ko pa zveš kako je stanje v firmi, pa te feršlog. Startup je tako in tako nova oblika sužnjelastništva.

Invictus ::

dope1337 je izjavil:


Nemci pa socializiranje :))

5 let sem jih mogu prenasat ... Edina stvar k me je takrat prisilila, da sem jih prenasal je denar ... Pa 99% teh ljudi se ni slisalo za besedo humor (so izjeme - uni so ponavadi res face). Da ne bi zacel o tem, da ti V ZIVLEJU nemc ne bo dal za kavo/pijaco/karkoli. Grejo trije v kafic, pa si vsak placa svoje 3 pire.

To ni samo nemška fora, ampak praktično cele severozahodne Evrope. Oz. protestantskega dela. Vsak plača toliko kot spije. Ni tosamo nemška fora.

Balkanska (ali celo bolj slovenska) fora pa je, da se ga folk rad napije na račun drugih...

dope1337 je izjavil:


Nuff said. Ce imas z Nemci velik opravka, ni cudn da se ti sanja ne, kaj je socializiranje oz. si se najbrz nalezel njihovega misljenja (po izjavah sodece) ali pa si jim karakterno blizu. Verjames al pa ne, nekateri se radi druzimo po sihtu.

Ko imaš družino, greš na eno pivo po službi 1x na mesec. Razen, če so ti prioritete alkohol in neki frendi. Meni niso...

dope1337 je izjavil:


P.S. Mi so v bivsi firmi prakticiral nekje 1x na mesec en piknik ... Ni blo slab no. Lahk da je pripomoglo to, da smo se ze v osnovi stekal s sodelavci

Če imaš kretenske sodelavce, ne pomaga nič. Niti piknik, da se štekaš.

V osnovi se štekaš zaradi tega, ker vsak opravi svoje delo. Časi, ko sem ostajal v službi, da smo dokončali delo drugih lenob zaradi lovljenja rokov, so že zdavnaj mimo.

kuall je izjavil:

Idealno bi bilo zmanjša delavnik na 30 ur in se raje mau več družit s sodelavci in šefi.

Sam se raje družim z družino in prijatelji. Pa prišparam pri vazelinu :P. Če je moje napredovanje/povišice odvisno od časa s šefom, je čas da zamenjam službo >:D.

kuall je izjavil:


Resnica je taka, da kdor strogo loči službo in privat v resnici s tem govori o tem dejstvu, da službe nima res rad in je v njej pod prisilo, kar vemo ,da je res za večino ljudi, ni pa treba, da je tako.

Kar seveda ni res. Meni trenutna služba in nekaj mojih zadnjih zelo ustreza. Pa kljub vsemu ne hodim nekaj na pijače s sodelavci.

kuall je izjavil:


res uživajo tisti, ki to dvoje na polno mešajo.

Eni pa res nimate domišljije za uživanje :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Šmorn je izjavil:

Kar sem ugotovil do sedaj je to, da manj inteligentni šefi organizirajo razne teambuildinge zato, da se prilizujejo višjim nad njimi. Če je pa to lastnik pa samo stran iz firme. Pri nas v oddelku ne rabimo nobenega teambuildinga zato, da se med seboj razumemo. Kvečjemu slabše delamo na račun raznih teambuildingov. V oddelkih, kjer se pa že tako ali tako ne razumejo med seboj pa teambuilding še poslabša situacijo.

Podpišem ;).

Če je na teambuildingih na voljo dovolj alkohola, se hitro izkristalizira kdo je problematičen člen ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pirlo ::

Team buildinge se ne da posploševat. V večjih firmah, ko firma najame in drago plača razne sociologe, da težijo z butastimi predavanji, ter se gradijo s papirja stolpi in mostovi... to je res za bruhat in je bežat od tega.
V manjših firmah pa ko si najdejo sodelavci neko skupno zanimivo točko (rafting, pohod, paintball,...) in se organizira nek tak dogodek na račun firme pa je čist kul. Vsaj meni. Ljudi v firmi skoraj več gledaš kot doma in je fajn da imaš dobre odnose in da ne hodiš z odporom v službo. Je to dober dogodek da vidiš s kom se zaštekaš in s kom ne. In če ne pašeš v družbo je tud dober trigger za menjat službo. V IT-ju to ni nek problem.

c3p0 ::

Tako je, teambuilding je zame npr. paintball, piknik, jadranje, smučanje, seveda na stroške firme in ne tisto, ko pride nek naspidiran outsider in se gre z zaposlenimi nekih igric, v katerih morajo skupno reševati nek problem. Čeprav sem se tudi tega zadnjega že šel in mi ni bilo slabo. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712290 (8810)          
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548068 (4151) Alien123

Več podobnih tem