» »

Letalo - doplačilo za ročno prtljago?

Letalo - doplačilo za ročno prtljago?

Jan50 ::

Zanima me ali je potrebno doplačati za ročno prtljago npr. za Ryanair. Na spletni strani Kiwi.com je opcija ali imaš ročno prtljago. Če le-to potrdiš, je cena prevoza takoj višja za ca 20€.
Ko sem nazadnje letel na letalu Ryanair, je bil prevoz ročne prtljage brezplačen (pogoj je bil le, da je le-ta manjša oz. lažja od limitiranih zahtev).
Kaj kdo ve, kako je sedaj s tem (tudi pri drugih prevoznikih)?

Mike_Rotch ::

Zadnje čase je v karto vključena le majhna torba oz. nahrbtnik. Klasičen "carry on" je treba doplačati.

Poglej tukaj: https://help.ryanair.com/hc/en-ie/artic...

Jan50 ::

Torej, če imam (ne prevelik) nahrbtnik, bom pod opcijo za prtljago napisal 0.
V primeru da bodo kaj komplicirali, bom pa plačal naknadno (upam, da se to da urediti ob check in).

Tidule ::

mora bit dovolj majhno, da gre pod sedež. Če ne gre in je treba dat nad glavo bo doplačilo ca 50 EUR tik pred vkrcanjem.

borutz ::

se da urediti samo bos placal cca. 60 eur
poglej si mere, ce presegas raje daj sedaj 20 eur vec.
mesec dni nazaj so eni potnici zaracunali plisastega medvedka. So ji ga steli kot 2. kos prtljage, poleg nahrbtnika.

GupeM ::

Saj to tudi je drugi kos prtljage. Lahko bi ga pa v žep dala, pa ne bi bil kos prtljage. Ali pa v nahrbtnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Sindrom ::

Kaj niso pred leti v ameriki (ali kje že?) enemu debeluhu zračunali dve letalski karti, ker je bil tako debel, da je moral sedeti čez 2 sedeža?
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

tikitoki ::

Kak so ga pa pripeli:)?

koyotee ::

Z gurtno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

Z jezika (s prstov) si mi vzel :)

edi123 ::

Kako je pa kaj glede covida na Dunajskem letališču? Je potrebno kak covid test ali je več ali manj vse sproščeno?

aljo558 ::

edi123 je izjavil:

Kako je pa kaj glede covida na Dunajskem letališču? Je potrebno kak covid test ali je več ali manj vse sproščeno?

Iz Dunaja sem imel let 1 teden nazaj in niso sedaj več potrebne maske na letališču. COVID test in maske na letalu so pa odvisne od letalske družbe. Ryanair za Ibizo v maju in Gran Canario v juniju ni rabil COVID potrdila niti mask.

Karen ::

Jaz grem ravno nazaj na Dunaj, cez kaki 2h bom tam. Bil teden dni nazaj, o Covidu ni ne duha ne sluha, skratka kot da ga ni. Covid test je odvisen od destinacije, na letaliscu ne rabis nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

edi123 ::

Za maske vem da jih ne rabis vec za test pa ne najdem nikjer novice tudi ne na ryanair. Potujem iz Dunaja v Grčijo. Ampak koliko vidim ni ne testa ne mask.

wajdouc ::

Ryanair Benetke - London 2 tedna nazaj: maske obvezne samo na letalu, carry-on doplačilo 20EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

edi123 ::

Zdaj sem malo gledal graf nihanja zgodovine cen na google flights in je to vedno, da bolj se bližam datumu odhoda cenejše so karte?

Namreč za mene je padla cena za 30€ v tednu dni. Sicer sem gledal več ali manj Ryan air ampak ne vem če ima to glih veze. Se splača riskirat pa počakat do par dni pred poletom pa kupit karte takrat?

Steinkauz ::

Odvisno od popularnosti leta.
Večino kart se splača kupit vsaj en mesec prej, ko imajo kako akcijo.

Last minute bo ugodno, samo če je zelo prazen let.

ales85 ::

edi123 je izjavil:

Zdaj sem malo gledal graf nihanja zgodovine cen na google flights in je to vedno, da bolj se bližam datumu odhoda cenejše so karte?

Namreč za mene je padla cena za 30€ v tednu dni. Sicer sem gledal več ali manj Ryan air ampak ne vem če ima to glih veze. Se splača riskirat pa počakat do par dni pred poletom pa kupit karte takrat?

Če ti datum ni pomemben ali če ti ni pomembno, da lahko cena poskoči, da. Lahko tudi sploh ne dobiš leta, ki ga želiš. Tukaj je pač ta rizik.

Tidule ::

Po mojih izkušnjah so ravno mesec dva pred potovanjem najdražje. Če kupiš pol leta prej ali pa last minut je pogosto ceneje. Je pa pri last minute vedno prisotno tveganje, da ne bo kart ali da bodo bistven dražje, če se let napolni.

starfotr ::

tikitoki je izjavil:

Kak so ga pa pripeli:)?

Sorry za late reply, samo amsafe ima podaljške za varnostni pas v letalu. Tako, da ja, gurtna.

edi123 ::

Ima kdo izkušnje z cenami taxijev od letališča do prenočišča? Poiskat si sam taxi na letališču ali zakupit taxi, ki mi ga ponuja booking.com, ker sem tam najel prenočišče? Ker nimam pojma koliko bi naj bila dobra cena...

Invictus ::

Povej kje...

V UK ima airport taxije, ki prevažajo ljudi izključno med etališčem in potnikovo končno destinacijo. So precej ugodni, sploh če nafilaš cel avto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Ryanair in Wizzair ponujata ob letalskih kartah kar dodatni zakup avtobusnih prevozov do destinacije in nazaj. Sem oboje po zmerni ceni koristil tako v Rimu kot Parizu v zadnjem času.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

edi123 ::

Invictus je izjavil:

Povej kje...

V UK ima airport taxije, ki prevažajo ljudi izključno med etališčem in potnikovo končno destinacijo. So precej ugodni, sploh če nafilaš cel avto.

Preko bookinga mi ponuja za 31€ od letališča do prenočišča 13.1km poti. Grčija - otok Kefalonia.

Tidule ::

IMO realna cena. Ene 2-3 EUR štartnina, 1 - 1,5 EUR km in 5-10 EUR pribitek za letališče pa si tam tam. Seveda pa nekaj doplačaš za to, da se na letališču ne rabiš pregovarjat in za**** s taksisti. Če si rihtaš sam in imaš normalnega taksita bo verjetno kak EUR ceneje, al pa boš nabasal na koga, ki te bo hotel olupit kot banano. IMO škoda živcev.

Če hočeš ka prišparat pa lahko malo pogooglaš razne prevoznike ala goopti na Kefaloniji, kaki mini busi znaj prit precej ceneje, če ti ni panike kako minuto dlje se peljat, da razvozi ostale. Je pa malo odvisno od tega tudi koliko vas je.

Jure14 ::

edi123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Povej kje...

V UK ima airport taxije, ki prevažajo ljudi izključno med etališčem in potnikovo končno destinacijo. So precej ugodni, sploh če nafilaš cel avto.

Preko bookinga mi ponuja za 31€ od letališča do prenočišča 13.1km poti. Grčija - otok Kefalonia.

Konkretno prejšnji teden Grčija, Kreta:
Vzel prvi taxi pred letališčem. Do hotela 35€. 22km, pol ure vožnje.
Za nazaj naročil taxi v hotelu. 30€

edi123 ::

Tidule je izjavil:

IMO realna cena. Ene 2-3 EUR štartnina, 1 - 1,5 EUR km in 5-10 EUR pribitek za letališče pa si tam tam. Seveda pa nekaj doplačaš za to, da se na letališču ne rabiš pregovarjat in za**** s taksisti. Če si rihtaš sam in imaš normalnega taksita bo verjetno kak EUR ceneje, al pa boš nabasal na koga, ki te bo hotel olupit kot banano. IMO škoda živcev.

Če hočeš ka prišparat pa lahko malo pogooglaš razne prevoznike ala goopti na Kefaloniji, kaki mini busi znaj prit precej ceneje, če ti ni panike kako minuto dlje se peljat, da razvozi ostale. Je pa malo odvisno od tega tudi koliko vas je.
me ne bi motilo, gooptija pa ni na kefaloniji

Tidule ::

Je pa vsaj 50 firm, ki opravlja enako funkcijo kot goopti... a ne bi blo zate boljse da gres na hrvasko obalo? Pa se to ne dlje od istre.

redtech ::

Kefalonija - avtobusi
https://ktelkefalonias.gr/en/routes/loc...

Taxi 35km iz letališča 55-60 EUR (Lefkas)

Prišparaš samo z busom KTEL.

Leprechaun ::

Je kdo letel pred kratkim z Ryanairom? Kako komplicirajo z ročno prtljago? Sicer sem videl, da je po novem omejitev 40x25x20, sam že čez dobre 3 tedne letim na Majorko in razmišljam, da bi preko Amazona vzel potovalni nahrbtnik dimenzij 45x30x17(razširljivo na 25). Zanima me, če so že komu kompčicirali, ker se mi ravno ne zdi opazno prevelik :) .
*************************************************************

kriptobog ::

Jaz sem maja etel z njimi s prevelikim kabinskim kovckom pa ni nihce preverjal sploh.

GupeM ::

Precej je odvisno od zasedenosti in tega, koliko prtljage imajo ostali. Sem že imel primer, ko so me pri check-inu vprašali, če bi dal tudi carry on prtljago pod checked, ker imajo premalo prostora. Ker sva bila s partnerko skupaj, sva najpomembnejše zadeve dala v njen carry-on kufr, svojega sem pa oddal kot checked.

Včasih zaposleni hodijo med čakajočimi v vrsti, pa kar takoj povejo, da so določeni kufri preveliki in bojo morali v checked prtljago.

Tidule ::

Leprechaun je izjavil:

Je kdo letel pred kratkim z Ryanairom? Kako komplicirajo z ročno prtljago? Sicer sem videl, da je po novem omejitev 40x25x20, sam že čez dobre 3 tedne letim na Majorko in razmišljam, da bi preko Amazona vzel potovalni nahrbtnik dimenzij 45x30x17(razširljivo na 25). Zanima me, če so že komu kompčicirali, ker se mi ravno ne zdi opazno prevelik :) .

Letalske druzbe imajo kovinske bokse predpisanih dimenzij in ce tvoja prtljaga ne gre noter ti lahko pac zaracunajo. Koliko je opazno ali ne je pri tem brezpredmetno. Je pa dosti odvisno od letalski usluzbencev kako doledno preverjajo.

GupeM je izjavil:

Precej je odvisno od zasedenosti in tega, koliko prtljage imajo ostali. Sem že imel primer, ko so me pri check-inu vprašali, če bi dal tudi carry on prtljago pod checked, ker imajo premalo prostora. Ker sva bila s partnerko skupaj, sva najpomembnejše zadeve dala v njen carry-on kufr, svojega sem pa oddal kot checked.

Včasih zaposleni hodijo med čakajočimi v vrsti, pa kar takoj povejo, da so določeni kufri preveliki in bojo morali v checked prtljago.

Opisujes povsem drugo situacijo. To da ti brezplacno chekirajo carry on, zaradi manjka prostora v kabini nima nic s tem, da moras chekirat kovcek zaradi prevelikih dimenzij. To gladko zaracunajo in nizkocenovniki po mojih izkusnjah to radi preverjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Tidule je izjavil:

Opisujes povsem drugo situacijo. To da ti brezplacno chekirajo carry on, zaradi manjka prostora v kabini nima nic s tem, da moras chekirat kovcek zaradi prevelikih dimenzij. To gladko zaracunajo in nizkocenovniki po mojih izkusnjah to radi preverjajo.

Ja, je druga situacija. Ampak če ne bi bilo težav s prostorom, ne bi komplicirali s checkiranjem carry-on prtljage. In če je prostora res dovolj, včasih na gateu samo malo pojamrajo, da je kufer videt prevelik in da če ne bo prostora, ga bojo morali checkirati. Včasih pa že v vrsti pred securityjem označijo prevelike kufre z ustrezno oznako in jih moraš checkirat preden greš naprej.

Tidule ::

Ampak če ne bi bilo težav s prostorom, ne bi komplicirali s checkiranjem carry-on prtljage.

Za nizkocenovce si tega ne bi upal trdit, sem videl več kot enkrat ravno na rayan air da so sistematično preverjal velikost ročne prtljage na gate-u in seveda veselo zaračunal vsakemu, ki kufra ni mogel stlačit v boks.

GupeM ::

Ja, možno da bi komplicirali, če bi imel prevelik kufer. Ne bi pa komplicirali, če bi imel znotraj meja, kar se včasih lahko zgodi, če ni prostora. Potem pa najprej vprašajo, če bi kdo dal prostovoljno. Če je placa še vedno premalo, pa "na silo" izberejo nesrečneže.

Imajo pa seveda vso pravico zakomplicirat, če je prtljaga prevelika. Tudi, če si sam na latalu. Verjamem, da je pri nizkocenovcih to precej bolj verjetno.

Tidule ::

Ne bi pa komplicirali, če bi imel znotraj meja, kar se včasih lahko zgodi, če ni prostora.

to pa seveda, zato tudi nimajo podlage. Če iz takega ali drugačnega razloga checkirajo prtljago, ki po njihovih pravilih sodi med kabinsko prtljago ti tega seveda ne morejo zaračunat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair in prtljaga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12517825 (3699) kajtimara
»

Potovanje z letalom (kovček)

Oddelek: Loža
101183 (987) c3p0
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319173 (7384) iceman3
»

Ryanair kovček 10kg Check-In

Oddelek: Loža
163819 (3376) kow
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017685 (16212) 2x'=2

Več podobnih tem