» »

Ryanair in prtljaga

Ryanair in prtljaga

1 2
3
»

kamiKaZaA ::

zk_eu je izjavil:


Drugač pa po spominu je glede prtljage drugače kot je bilo pred korono. In kovček za na letalo moraš sedaj vedno doplačati, dopiš pa s tem pri Ryanairu priortiy board avtomatsko. Samo osebni nahrbtnik je še zastonj. A ni tako?

Je. Za ročno prtljago je bilo doplačila (pišem po spominu) cca. 30€ in si dobil zraven priority board. Brezplačno je bil samo nahrbtnik. Doplačilo za prtljago pa bilo nekje 50-60€ (pišem po spominu). Problem pri prtljagi je, da moraš biti nekje 2 uri prej na letališču medtem, ko z ročno prtljago je dovolj 1 uro oz. še manj in to je tudi razlog, da vedno izberemo ročno prtljago in nahrbtnik, ker gre ravno dovolj stvari noter in potem se lahko hitro vkrcaš in nimaš nikjer gužve (kot recimo, ko lahko čakaš tudi do pol ure, da oddaš prtljago, ne hvala, za te kratke lete in dopuste po EU).

zk_eu ::

Jaz potujem ravno 1-krat na leto z letalom, tako da mi je v bistvu vseeeno, če sem raje malo prej tam. Tudi ljubše mi je, da ne vlačim kovčkov s seboj čez celotno letališče, če ravno nimam nekaj od tega :). Ampak ja, ljudje smo različni.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

c3p0 ::

Kiwix je izjavil:

Check-in brez izbranega sedeža lahko narediš šele nekaj ur pred letom.


24ur ni ravno "par ur".

Družine pa mislim da da skupaj, vsaj otroka in enega starša, ne vem pa kaj naredi z drugim.

Algoritem skozi moja opazovanja sicer skuša ohranjat čim več sedežev skupaj, zato "razmeče" zastonjkarje, ker polni luknje. Kjer so še vedno 3 skupaj, pa vzame enega (praviloma isle seat), da 2 še ostaneta skupaj.

Čisto na koncu pa včasih nima več možnosti, sem parkrat to izkoristil v svoj prid. Drugič pa se pač presedeš in rešeno.

Kiwix ::

Ponavadi se odprejo 24 ur prej, ni pa nujno, to piše tudi v potrditvenem sporočilu...

GregiB ::

Čez par tednov letim, pa sem za hec pogledal, če se še da dobit karte... se ne da, torej je (teoretično vsaj) avion poln. Pa sem šel pogledat, kolk letala ima že rezervirane sedeže... manj, kot 30% (KLM, btw)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kamiKaZaA ::

Ko smo že pri rezervacijah sedežev. Kaj ti koristi rezervacija sedeža, če se ti potem nekdo drug usede na njega? In kako rešiti takšno zadevo? No, potem pa berite naprej ta članek v katerem je tudi video, kako se rešuje takšna zadeva... :)

Pretep na letalu: oba sta želela sedeti ob oknu

Na Ryanairovem letalu, ki je bilo z Malte namenjeno v London, je izbruhnil hud prepir. Začel ga je moški, ki drugega potnika ni želel spustiti k sedežu pri oknu. Po izmenjavi žaljivk sta se tudi začela pretepati in odrivati, posredovali so drugi potniki in osebje. Prepir so tudi posneli. Letalo je v zrak poletelo z dvourno zamudo.


https://www.24ur.com/novice/tujina/pret...

perci ::

Nisem bral članka ampak na letalu se moraš usesti na svoj sedež. Stevardesa je to dolžna urediti, če pa je kdo preveč pameten, ko mu reče, da naj se presede, bo šel dol z letala in plačal stroške, ki jih bo imela družba z njim zaradi zamude.

GregiB ::

Mah ja... namesto, da bi oškodovanec enostavno poklical stevardeso, da uredi zadevo, jo je šel reševati sam... pametno, ni kaj...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

starfotr ::

Folk je pač glup. In en in drugi sta bila neumna. Kjer je preveč neumnosti na kupu se prelije čez rob.

Jaz nikoli ne plačam rezervacije sedeža. Vedno se da dogovorit za sedenje skupaj.

perci ::

Za dva se da...za štiri ali pet, precej težje.

c3p0 ::

Do zdaj sem 1x doživel, da je nekdo sedel na mojem sedežu, kakopak ob oknu.

Sem mu rekel prvič, je špilal francoza, gledal v telefon, bil je sicer Italijan. Ko sem 2. rekel, pa je videl, da ne bom odnehal, pa samo "scusi" in je spokal na svoj sedež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Groot ::

perci je izjavil:

Za dva se da...za štiri ali pet, precej težje.


Zakaj bi rabil da 4 ali 5 oseb sedi skupaj?? Razumem da je bolj zabavno, ampak ponavadi na letalo ne greš ravno zato da bi imel zabavo. Tudi če imaš 3 otroke, si pač starša razdelita in vsak sedi z enim ali dvema.

Invictus ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ko smo že pri rezervacijah sedežev. Kaj ti koristi rezervacija sedeža, če se ti potem nekdo drug usede na njega? In kako rešiti takšno zadevo? No, potem pa berite naprej ta članek v katerem je tudi video, kako se rešuje takšna zadeva... :)

To zadevo EasyJet reši na način, da se najprej vkrcajo potniki z rezervacijami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Invictus je izjavil:

To zadevo EasyJet reši na način, da se najprej vkrcajo potniki z rezervacijami.
Ob boardingu imajo vsi "rezervacijo"
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kodrnusa ::

Pri easyjetu imaš zastonj rezervacijo sedežev (določenih) če rezerviraš dosti prej.

perci ::

Groot je izjavil:

perci je izjavil:

Za dva se da...za štiri ali pet, precej težje.


Zakaj bi rabil da 4 ali 5 oseb sedi skupaj?? Razumem da je bolj zabavno, ampak ponavadi na letalo ne greš ravno zato da bi imel zabavo. Tudi če imaš 3 otroke, si pač starša razdelita in vsak sedi z enim ali dvema.

Zaradi otrok seveda. Če sta starša narazen, se na skret ne moreš...da ne govorim, če jim moraš dajat kak futr ali pijačo pa je vse na drugem koncu letala.

GregiB ::

perci je izjavil:

...da ne govorim, če jim moraš dajat kak futr ali pijačo pa je vse na drugem koncu letala.


... da ne govorim, kakšna veselica je pred ali za 4-5 člansko familijo sedet... sploh na long-haul letih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

GregiB je izjavil:

Invictus je izjavil:

To zadevo EasyJet reši na način, da se najprej vkrcajo potniki z rezervacijami.
Ob boardingu imajo vsi "rezervacijo"

Ne nimajo, lepo imajo Priority Line.

In zavrnejo tiste, ki niso tega plačali...

Saj se vidi na karti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Invictus je izjavil:


Ne nimajo, lepo imajo Priority Line.

In zavrnejo tiste, ki niso tega plačali...

Saj se vidi na karti...


"rezervacijo v smislu odrejenega sedeža... se vidi na karti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

perci ::

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:

...da ne govorim, če jim moraš dajat kak futr ali pijačo pa je vse na drugem koncu letala.


... da ne govorim, kakšna veselica je pred ali za 4-5 člansko familijo sedet... sploh na long-haul letih...

Kakšna?

GregiB ::

perci je izjavil:

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:

...da ne govorim, če jim moraš dajat kak futr ali pijačo pa je vse na drugem koncu letala.


... da ne govorim, kakšna veselica je pred ali za 4-5 člansko familijo sedet... sploh na long-haul letih...

Kakšna?


Na netu je nebroj zgodb, moja se je dogajala na letu Heathrow - Newark. Z ženo sva sedela v drugi vrsti va zadnji polovici letala, pred nama je bila vrsta za družine s otroci (več prostora za noge, miza za dojenčke). Dva starša, fantek (starost za v vrtec) in dojenček... Dojenček se je praktično celo pot drl na vse glasilke... Pa ok, zastopiš, ampak kjer je meni film trgalo, je bilo ko je dojenček končno zaspal, pa ga foter prime in začne premetavat po rokah, da se je froc zbudil in vse jovo na novo. Od malega bratca stol pa se je neprestano migal in drezljal, saj 2 minuti ni mogel sedeti pri miru, to mene neposredno sicer ni motilo, je pa motilo mojega soseda na desni, ki je sedel za mladcem. Praktično nič ni mogel dati na mizico, vsako pijačo je moral držati v rokah, sicer bi zadevo polil. Od 8 urnega poleta je bilo miru glih za kakšno uro...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kamiKaZaA ::

Imeli smo ročno prtljago (do 10 kg) + nahrbtnik, ter priority boarding. Moj nahrbtnik je bil 5 cm širši od dovoljenih mer. Nikomur niso nič tehtali niti merili velikosti sem pa sam preventivno stlačil nahrbtnik z lahkoto v tisto testno režo.

Manj kot 24ur pred letom smo si naredili check-in-e. Otroka + 1 starš je dalo skupaj, vse ostale pa je razmetalo po letalu, da smo bili po par vrst narazen (naslednjič si bomo definitvno doplačali izbiro sedeža). Ko smo leteli tja in nazaj so nekateri prosijačili za presedanje. Nekje so se zmenili, nekje pa ne.

Tidule ::

perci je izjavil:

Groot je izjavil:

perci je izjavil:

Za dva se da...za štiri ali pet, precej težje.


Zakaj bi rabil da 4 ali 5 oseb sedi skupaj?? Razumem da je bolj zabavno, ampak ponavadi na letalo ne greš ravno zato da bi imel zabavo. Tudi če imaš 3 otroke, si pač starša razdelita in vsak sedi z enim ali dvema.

Zaradi otrok seveda. Če sta starša narazen, se na skret ne moreš...da ne govorim, če jim moraš dajat kak futr ali pijačo pa je vse na drugem koncu letala.


Moje izkušnje z manjšimi otroci (2 - 6 let) so, da se je bolj pametno checkirat na letališču (kadar je to možno). V taki situaciji se nam še ni zgodilo, da ne bi sedeli vsi skupaj.

Steinkauz ::

To bi pa pri ryanairu konkretno plačal...
Torej ta opcija ni glih relevantna za to temo.

Kdor ne more sedet ločeno, kupi sedeže in je to to.

S punco nikoli ne doplačava, večinoma sva narazen, kdaj je pa kir sedež zravn naju prost in se eden od naju presede.

Z družino pa pač požreš ta extra strošek in plačaš sedeže.

Tidule ::

To govoris malo na pamet? Namrec do sedaj mi nobena letalksa druzba, vkljucno z RyanAir(nazadnje smo leteli februarja) ni zaracunala, da so majhni otroci sedeli zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kajtimara ::

citat: ''24ur pred letom smo si naredili check-in-e''
grem, pa mi ponujajo teole.
Gre to z dodatno prtljago?
kaj prišparam?
je komplicirano in zahtevno.

p.s. VSE je nekrat prvič!!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalo - doplačilo za ročno prtljago?

Oddelek: Loža
364466 (1255) Tidule
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319191 (7402) iceman3
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114537 (9040) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304195 (3519) St235
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305308 (4588) Buldožer

Več podobnih tem