» »

Ryanair in prtljaga

Ryanair in prtljaga

«
1
2 3

ikeaikea ::

Mene pa zanima kako in kaj je glede prtljage pri prevozniku Ryanair. Ko kupim letalsko karto, mi zraven pripada glede mere in teže prtljage kaj točno?
Ker zdaj ko iščem in berem mi ni nič več jasno.
Koliko kosov in kakšne dimenzije lahko imam?

Excavator ::

Zastonj imaš 1 kos do 10kg 55cm x 40cm x 20cm in pa eno torbico/nahrbtnik do 35 x 20 x 20 cms. Imaš tam pred kartami takšne železne okvirje da preveriš, drugače pa nekaj malega doplačaš in je pač nimaš ob sebi..

Source: https://www.ryanair.com/cy/en/useful-in...

Imam tudi kar dobre iskušnje z njimi..bilo nas je okoli 5 v skupini ki smo imeli za nekaj cm prevelik kovček in so jih dali kar zastonj v tisti spodnji predel..vse je šlo hitro, brez težav samo pazi, da boš dal vse tekočine in podobno v tiste ziplock vrečke..

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

Čist tko btw, SPLOH SE NE zanašati na to, da ti bodo spregledali večji kovček od predpisanega. Ja, občasno na kakih letališčih niti ne pregledajo, spustijo mimo ... ampak pogosto se pa zgodi, da se potnikom to ne izide & potem morajo plačati 50 € on the spot.

_pobesneli_ ::

Zadnjic sem šel z ryanair in je pršu mož ne z ročno prtljago ampak z res ful prevelikim kovčkom. Ni mi jasno kako je ušel. Uglavnem stevardese so kovček nekam pospravle, ker ni niti podrazno šel nad sedeže. Jaz osebno 2 krat preverim, ker sem že videl kako so plačali 100€ ali več eurov za take napakice.
Gregor

Invictus ::

Odvisno tudi od letališča.

Nekje so bolj, drugje manj zoprni.

Če narediš on-line checkin, potem se da še prilesti skozi. Ali pa doplačaš rezervacijo sedeža.

Tudi RyanAir ni več tako zajeban kot je bil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

YaN-cH ::

Ne vem če so še tako gestapovski glede ročne prtljage, ker se jih že 3 leta uspešno izogibam. Na zadnje, ko sem letel iz Dublina pred tremi leti, so se mi tako zagabili, da rajši dam drugim denar. Čakam v vrsti za boarding in malo pred mano dajo v tisto čajbo čekirat kovček, dvema 12-14 letnim puncam, kovček je bil cca 1-2cm izven tiste čajbe in seveda Ryanair kot Ryanair jim ne dovoli boardinga, prestrašeni punci pa v jok ker nista imela zadosti denarja. Ko sem pršu do kontrole karte, sem puncam častu mislim da 30EUR, nakar mi starejši gospod za mano predlaga da polovico časti on in nato je še osebju povedu svoje. Mislim sej zastopim da se moraš držati pravil ker verjetno jih potem ti slišiš, ampak da si tako nesramen do otrok, brez neke človeške topline je pa neopravičljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

technolog ::

Kaj ti (in nek starejši gospod) počneš s svojim kešem je tvoja odločitev. Da pa nadlegujeta osebje, ki se samo drži pravil (ki so med drugim napisana na spletni strani), potem človeške topline manjka vama.

Če mlade kure ne znajo pogledat pravil in s sabo na potovanje ne vzameta nič denarja, pa je to njun problem. VEDNO moraš imet keš na rezervi. Sploh pa, a ni prepovedano letet tako mladim brez staršev?

ales85 ::

Brez starsev lahko letijo ze 4 letni otroci.

Šimpanz ::

Problem je v potnikih, ki hočejo leteti na drug konec Evrope za 20 eur, potem se pa še puntajo ker nočejo sprejeti njihove oversized prtljage. Malo denarja malo muzike.

perci ::

Mene moti predvsem to, da je nakup karte tako kompliciran. Da moraš iti skozi sto korakov maltretiranja za raznorazne pizdarije, je mal tumač.

SkIDiver ::

Kako pa je s tekočinami v primeru ročne prtljage? Do sedaj sem vedno letel z vsaj +15kg prtljage, ki je šla v tovorni prostor in sem tja notri zapakiral tekočine kot so šamponi, zobna pasta, deodoranti, parfumi, itd... Kako je s tem v primeru, ko imaš samo ročno prtljago?

Mavrik ::

SkIDiver je izjavil:

Kako pa je s tekočinami v primeru ročne prtljage? Do sedaj sem vedno letel z vsaj +15kg prtljage, ki je šla v tovorni prostor in sem tja notri zapakiral tekočine kot so šamponi, zobna pasta, deodoranti, parfumi, itd... Kako je s tem v primeru, ko imaš samo ročno prtljago?


Omejitve so, poglej si na strani družbe. Načeloma rabiš une mini stekleničke in moral jih boš vleč ven s kovčka na security checku in pakirat v vrečko.
The truth is rarely pure and never simple.

SkIDiver ::

Hvala.

Invictus ::

technolog je izjavil:

Kaj ti (in nek starejši gospod) počneš s svojim kešem je tvoja odločitev. Da pa nadlegujeta osebje, ki se samo drži pravil (ki so med drugim napisana na spletni strani), potem človeške topline manjka vama.

Če mlade kure ne znajo pogledat pravil in s sabo na potovanje ne vzameta nič denarja, pa je to njun problem. VEDNO moraš imet keš na rezervi. Sploh pa, a ni prepovedano letet tako mladim brez staršev?

Daj ne seri.

RyanAirovo osebje je najbolj zabito in nesramno od vseh. Zgleda je pogoj čim nižji IQ, brez splošne razgledanosti in kravji pogled. EasyJet ni nič boljši. Ampak vsaj s prtljago ne težijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejS ::

1x sem se vračal domov z ryanairom in so meli tisto ogrodje za kovčke. Ko sem ga nabil noter, sem ga komaj ven dobil - ampak je bilo vse OK

technolog ::

ales85 je izjavil:

Brez starsev lahko letijo ze 4 letni otroci.


Ne pa brez spremstva in denarja.

Okapi ::

Za spremstvo lahko AFAIK poskrbi letalsko osebje. Ne smejo pa otroci sedeti sami v letalu. Me je nedavno ena stevardesa prosila, če se lahko presedem k dvema otrokoma, ker zraven ni bilo nobenega odraslega.

Drugače pa je treba pazit, kaj imaš v ročni prtljagi. Na letališču v Marakešu sta ostala dva moja razpršilca - Autan proti komarjem in Nivea faktor 50. Sicer sem vedel, da so na listi prepovedanega, zato sem ju dal v fotografsko torbo in (zaman) upal, da ju med objektivi ne bodo opazili.

YaN-cH ::

Za na letalo se splača kupil nekaj takega toaletna torbica. V hoferju imajo podobne, ko so v akciji. Sem si eno kupil, prav s tem namenom, da pretočim noter take zadeve ki so prepovedane, nisem imel nikoli problemov.

perci ::

Meni so že nekajkrat vzeli škarjice za nohte, enkrat pa celo švicarja. Pozabljivost pa taka.

Enkrat mi je celo Victorinox multitool (vrednost cca 100 ojro) ratalo prinest na security. To je bilo, ko smo leteli iz Lomboka v Jakarto in so bili tako prijazni, da so zadevo na gateu posebej zapakirali in predali varnostnemu osebju, in v Jakarti sem zadevo prevzel.

kosta ::

Zaenkrat imam solidne izkušnje z RyanAirom. Letel iz Bergamo (Milano) na Tenerife in nazaj. Kovčkov nam niso tlačili v tisto škatlo, gor so spustili tudi enega z dvakrat prevelikim nahrbtnikom brez doplačila. Komplicirali so zaradi sirupa, ki sem ga imel sabo, pa je "ta glavni" tam na kontroli rekel da je ok. ("Aaa I see, this is medicine for kid" ali nekaj takega) Za nazaj smo imeli let ob cca. 6h zjutraj in nam niso pustili spati, po 10min ugasnjenih luči so že začeli prodajati izdelke na vozičku. Ugh. :|

Prej sem parkrat letel z Adrio in je res vse na višjem nivoju, za katerega plačaš svojo ceno.

Šimpanz ::

Pred enim mesecem so mi vzeli sprej deodorant, ki je bil med ročno prtljago.

Magic1 ::

Ne štekam, karte dobiš za drobiž, potem pa še pričakuješ da te bodo ujčkal... Za mene je bila edina razlika med Adrio in nizkocenovniki to, da ma Adria občuno slabše avione.
Pri tistih 100 korakih pa ti pač poskušajo še kak EUR iztrgat, lahko pa vedno kupiš karte na šalterju.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

johanblond ::

Excavator je izjavil:

Zastonj imaš 1 kos do 10kg 55cm x 40cm x 20cm in pa eno torbico/nahrbtnik do 35 x 20 x 20 cms.

Da povprašam, verjetno je kdo že osebno preizkusil.
A tisti Kappa mali kovček (ki ga ima itak vsak četrti Slovenec) ustreza ali ne (debelina naj bi bila na meji).
Imam Samsonite on board kovček (IATA pravila), ki pa je definitvno prevelik za Ryanair, pa da bi si sposodil ta Kappa kovček.

Ljubljancek ::

jaz sem letel točno s tem kovčkom kakšne pol leta nazaj in ni bilo nobenih problemov
Get your hair back or your money back! http://www.hairback.eu

njyngs ::

Je kdo letel kaj z Ryanair v zadnjem letu? Zanimajo me samo informacije iz prve roke. In sicer piše, da je dovoljen kos osebne prtljage v velikosti 40x25x20 - torej kaka res manjša torba ali kovček. Je kdo bil v zadnjem letu na njihovem letalu in je mel mogoče malenkost večji nahrbtnik - zanima me namreč, če bodo komplicirali za 45 x 30 x 20.

nona1 ::

Da, pred dvema tednoma. Niso preverjali kovčkov/torb, ki so jih potniki nesli s seboj (ne pri check in, ne pri boardingu). To velja za Dunaj in Malago.

Steinkauz ::

Lej načeloma ne gledajo in ma folk svašta.
Ampak se pa zgodi, da se jim pa sprdne to dejansko upoštevat, oziroma za folk "komplicirajo", takrat boš pa pač dal 50 al kolk eur al pa ne boš letel.
Sem parkrat že vidu pri ostalih, k so mogl doplačat in se pol pizdil.
Takrat sem opazil, da če imaš nahrbtnik full manj gledajo kot če imaš dejansko kovček.
Osebno imam vedno v merah ali pa nahrbtnik k ga lahk stisnem dovolj, da gre v te mere, če bi bla kriza.

Kurzweil ::

Jaz doplačam...

Enkrat se zgodi, da je prostora pred nogami potem tako malo, da imaš mravljinci party že sredi leta... če v nekem slučaju presežeš velikost oz. težo, te pa tako čaka veliko večje plačilo, tudi večje od samega leta...

Iz samega udobja in miru, bi jaz dal zraven tistih par fičnikov...

Okapi ::

Steinkauz je izjavil:

Lej načeloma ne gledajo in ma folk svašta.
Ampak se pa zgodi, da se jim pa sprdne to dejansko upoštevat, oziroma za folk "komplicirajo", takrat boš pa pač dal 50 al kolk eur al pa ne boš letel.
Sem parkrat že vidu pri ostalih, k so mogl doplačat in se pol pizdil.

Pa glej, da boš imel gotovino pri roki. Ker sem pred par dnevi bral o enih, ki so jim tik pred vkrcanjem določili, da morajo doplačati, ker je prtljaga prevelika. Kartica ni "prijela", gotovine niso imeli dovolj, in so ostali na tleh.

perci ::

Oblečeš tole pa ni problemov https://www.google.com/amp/s/www.thesun...

njyngs ::

Thx za info. Saj načeloma mam za tiste 3 dni namen vzet s sabo izjemno malo prtljage, tako da bo nahrbtnik dovolj. Plan ga je tudi napakirat tako, da ga stisnem v tiste mere brez večjih težav. Če mi bodo "jahali hrbet" tam, bom pa doplačal.

billy ::

ksz...

Prvič bom letel z ryanair, ker grem samo one way, nazaj pa z avtom, bo za stvari čisto dovolj tista ročna prtljaga, ki se jo da pod sedež: 40x25x20

Je pa "problem", ker bom imel laptopa, ki je večji, ampak če ga dam diagonalno, bo pasal not. Imam pa nahrbtnik. Kako preverjajo ustreznost, se lahko nahrbtnik "stlači" not, ali mora že v osnovi ustrezat?

Pa še eno neumno vprašanje, kam pa z bundo, šalom, kapo, rokavicami, ipd? to kar imaš na sebi oblečeno?

Invictus ::

Ryanair, samo en kos prtljage. Njihove teže in dimenzije. preverjajo. Laptop moraš stlačit v kufer, ki mora pasat v njihovo testno kletko in ne sme biti pretežko.

Ja, cunje imaš kar gor in se slečeš na letalu. A še nisi letel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

billy ::

Pomeni tam imajo kletko (40x25x20cm?) in če se stlači not, potem je ok? Diagonalno bo laptop šel, ker je širina ravno 26...

Ne, nisem. prvič.

AndrejS ::

Preveri še če imajo slučajno omejitev v teži ročne prtljage.

Invictus ::

Imajo, 8 kg, če se prav spomnim.

Recimo EasJet ne teži s težo osebne prtljage... Saj včasih ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amacar ::

billy je izjavil:

ksz...

Prvič bom letel z ryanair, ker grem samo one way, nazaj pa z avtom, bo za stvari čisto dovolj tista ročna prtljaga, ki se jo da pod sedež: 40x25x20

Je pa "problem", ker bom imel laptopa, ki je večji, ampak če ga dam diagonalno, bo pasal not. Imam pa nahrbtnik. Kako preverjajo ustreznost, se lahko nahrbtnik "stlači" not, ali mora že v osnovi ustrezat?

Pa še eno neumno vprašanje, kam pa z bundo, šalom, kapo, rokavicami, ipd? to kar imaš na sebi oblečeno?

Verjetno odvisno kako naletiš. Šel dva tedna nazaj z Ryanairom niso nobenemu preverjali mer ali teže prtljage.

Miha 333 ::

Dobro preveri pogoje. Nazadnje ko sem gledal je bil pri Ryanair brezplačno vključen samo 1 kos "personal item", to pomeni velikosti max. laptop torbice (so točno mere nekje napisane). Prvi kos ročne prtljage je bil za doplačat.

billy ::

Invictus je izjavil:

Imajo, 8 kg, če se prav spomnim.

Recimo EasJet ne teži s težo osebne prtljage... Saj včasih ni...


Zanimivo, tukaj ni nikjer teže omenjene:

https://www.mybaggage.com/shipping/airl...

Samo dimenzija pač.

Drugače pa, baje (bom videl kmalu), je tam neka škatla v dimenziji 40 x 20 x 25 in če v njo stlačiš, greš lahko na letalo. Pomeni bom kar vzel nahrbtnik, ki je sicer večji, ampak ga lahko natlačim not.

Invictus ::

Še 1x preberi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Aha, pa res, 10kg za "vnos v kabino". Kaj če imaš obe torbi pomeni 5+5 ali vsaka 10kg? :) Pač lahko bi bolj transparentno napisali. Poleg mer direktno še težo, ne pa tako...

Invictus ::

1 torba, nič deljenja... Vsaj tako je bilo včasih. Easyjet je imel isto...

In je folk pred vstopom tlačil laptop v kufer, čeprav je imel mini laptop. Še malo večje ženske torbice ne pustijo.

Beri kot piše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Lahko si pa kupi poseben plašč za potovanja z nizkocenovci.

Steinkauz ::

Jst se vedno držim mer ročne prtljage.
Prov najmanjša torba je dovoljeno 40x25x20. To ni spet tolk mal.
Jst sm v tako torbi mel za 5 dni cunj, toaletno in laptop.

Če sta dva se ponavadi bolj splača vzet en checked bag kot pa 2x priority.

Drugače, da bi ti pa ročno prtljago prov tehtal pa še nisem videl prov nikjer (pa sm ene 40 letov dal čez)

Invictus ::

Nisi letel velikokrat z RyanAir, pa iz UK. Tehtajo, in so zelo zoprni. Vse za dodaten denar. Folk je moral plačati dodatno prtljago, to je ponavadi reda 50 EUR, pa še kovček je šel v tovorni prostor, kar pomeni, da ga moraš potem iti na trak čakat.

Z "normalno" cenovnimi družbami pa res ni problemov, ne tehtajo, oz. lahko malo pogoljufaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nikonja ::

Odvisno je, jaz dostkrat letim z njima in večinoma sploh ne preverjajo težo ampak težijo če imaš prevelik ruzak/torbo. Plačevat priority je totalni debilizem če mene vprašaš, ker dejasnko prideš na avion skupaj z ne-priority ampak imaš večjo šanso zbasat svoje stvari v tisti nad-glavni prostor. Nikoli ga nisem plačal in zmeraj uspel vse dat gor.

AndrejS ::

Nazadnje ko sem letel z Ryanair - par let nazaj se mi v eno smer kovček tehtali - v drugo smer pa so samo mere kovčka preverjali - v ono stojalo so ga not dali. Par letov pred tem pa nikoli niso preverjali

GregiB ::

Parkrat letel z Ryanairom, nikoli niso preverjali, je pa res, da četudi bi, sem doma preveril dimenzije ob "tlačenju" ruzaka.
So pa enkrat težili in dodatno zakasirali gospe, ki je mislila, da je dovolj, da ima manj prtljage skozi security check, nato je šla pred boardingom v Duty Free in nabavila za ene 4 vrečke pijače in cigaretov... za to je morala doplačati...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

c3p0 ::

Odvisno od letališča. Npr. na Dunaju mi nikoli niso preverjali prtljage, marsikoga so spustili, pa je imel na hrbtu kar večji nahrbtnik od dovoljenih mer.

Kreativno se da priti skozi s kako duty free vrečko, če veš kaj delaš.

Se pa najde kak mandlc s kufrom, takih pa ne spustijo, moraš na licu mesta plačat 50 EUR, če se ne motim.

perci ::

Tako kot je rekel Invictus, v UK so zelo zoprni in sistematični pri kontroliranju.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalo - doplačilo za ročno prtljago?

Oddelek: Loža
364341 (1130) Tidule
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319037 (7248) iceman3
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114313 (8816) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304107 (3431) St235
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305276 (4556) Buldožer

Več podobnih tem