» »

Potovanje z letalom (kovček)

Potovanje z letalom (kovček)

kiwon ::

Spoštovani
Prvič (poslovno) se odpravljam v tujino za 2-3 dni z avionom in glede prtljage imam vključen 40x20x30cm kovček. Problem je da nikjer nisem zasledil ali lahko imam tudi torbo za prenosnik z seboj pri meni/pod sedežem. Zato me zanimajo vaše izkušnje glede tega.

Lep pozdrav in hvala za pomoč.

Steinkauz ::

Dej vsaj omeni kira letalska družba, ker je vse odvisno od tega.

kiwon ::

Se opravičujem.
Letalska družba je Wizzair.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiwon ()

Steinkauz ::

Če nimaš priority imaš lahko samo eno torbo.
Torej morš laptop v to stlačit.
Če rabiš več, reči firmi nej ne bodo škruhi in nej ti nabavijo priority, kjer imaš lahko 2 torbi.
Ena 40x30x20 in druga 55 x 40 x 23 cm.

techfreak :) ::

OrkAA ::

Svetujem ti, da take stvari preveris na uradni spletni strani prevoznika, ker stalno spreminjajo pravila.

https://wizzair.com/en-gb/information-a...

Spodaj med vprasanji bos nasel:

Can I carry a small handbag or my laptop bag as well as my carry on bag?

No, each passenger is entitled to one free carry-on bag up to the size of 40 x 30 x 20 cm on board.

If you purchase the WIZZ Priority service (or you are entitled to WIZZ Priority with WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO or WIZZ Plus bundles) you are entitled to bring with you a free carry-on bag (40 x 30 x 20 cm) and an extra trolley bag (55 x 40 x 23 cm; no wheels necessary, but must remain w/in size, weight limits). Both of the bags will be guaranteed to travel with you in the cabin area (unless it is not possible due to operational reasons).


Odgovor je torej ne. Imas lahko samo en kos, ki ne presega 40x30x20, za vse ostalo bos moral doplacat WIZZ priority.

Realnost je sicer taka, da te mogoce lahko spustijo mimo brez problema, ce avijon ne bo prevec poln. So mi pa ze veckrat zaracunali dodatne kose (sicer ne wizzair). Preveri kaksno je doplacilo na letaliscu vs. nakup prioritya.

kiwon ::

Najlepša vam hvala.
Hecno je da dodatna prtljaga košta več kot sama avionska karta :))

Steinkauz ::

Ne vzet checked bag če rabiš extra. Priority se ti najbolj splača.
Drugač pa je to poslovni model ja.
Da zgleda ugodna cena, dokler ne dodaš prtljage.

Sicer osebno letim v dvoje in imava vsak eno normalno + eno checked.
Kar doda 15-20eur na osebo za povratni let.
Tako da še vedno zelo poceni letiš.

johanblond ::

kiwon je izjavil:

Spoštovani
Prvič (poslovno) se odpravljam v tujino za 2-3 dni z avionom in glede prtljage imam vključen 40x20x30cm kovček. Problem je da nikjer nisem zasledil ali lahko imam tudi torbo za prenosnik z seboj pri meni/pod sedežem. Zato me zanimajo vaše izkušnje glede tega.

Lep pozdrav in hvala za pomoč.


Poleg uradnih navodil je tudi pomembno kako dosledno preverjajo na samem letališču.
Pri odhodu npr. nič ne gledajo in ne komplicirajo (greš mirno na letalo, kljub temu da kršiš pravila), ko se pa vračaš se pa lahko zgodi da te premerijo na cm in na grame. Sem bil že na letališču, ko je sta bila v eni čakalnici dva leta, od tega eden Ryanair in so pred boardingom so hodili Ryanairovci okoli in merili kovče in jih tehatali (predvsem zaradi tistih, ki se čekirajo on-line) in na check-inu potem ne tehtajo/gledajo kovčkov. Je bilo kar nekaj razburjenja, kljub temu da sem šel na drug konec z drugo letalsko družbo so dvakrat prišli do mene.

To pišem zaradi tega, da veš, če bo šlo tja gladko čez, ni nujno da bo šlo nazaj gladko čez (kar zna biti problem, če kaj nakupiš in imaš dejansko več prtljage).
Se nam je že zgodilo, da je moral sodelavec dati fotoaparat (DSLR), ki ga je imel v torbici s trakom za čez ramo v torbo s prenosnikom, ker ga drugače ne bi spustili čez (bi imel dve ročni prtljagi).
Kakor sem opazil, vrečke z nakupi znotraj brezcarinske cone tolerirajo (verjetno tih dogovor z samimi letališči).

LapD ::

Če firma nima za kovček na letalu je pa že bolje sestanek opraviti preko skypa :) Seriously, priority pass za Wizzair te bo stal 20€ če ga kupiš na letališču (če bi ga ob rezervaciji bi bilo par evrov), pa boš lahko s sabo peljal dodaten kovček/torbo.
web&motion designer

c3p0 ::

Sam še nisem doživel, da bi komu tehtali ali merili prtljago, večinoma letim z Ryan, nekaj Wizz.
Pa imajo nekateri tisti osebni kos prtljage očitno prevelik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovalni nahrbtniki "kabinske" velikosti

Oddelek: Šport
3215888 (2737) Steinkauz
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319186 (7397) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304188 (3512) St235
»

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

Oddelek: Loža
3121416 (3981) Gogo
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519470 (15665) nodrim

Več podobnih tem