» »

Prtljaga na letalu

Prtljaga na letalu

1
2
»

galu ::

darkolord je izjavil:

Ni nujno da je letenje z nizkocenovci najcenejše. Zaračunajo vsako sranje, pa ponavadi zapraviš še cel kup denarja za prevoz iz letališča. Ker ponavadi pristajajo na letališča daleč od mesta.
Seveda se temu pritiče tale pesmica, worth watching:



Hahahahaha, ma ne me jebat.:)):))
Tako to gre.

fosil ::

Na avionu ni mraz, je čisto običajna sobna temperatura in ne rabiš zimskih oblačil gor.
Ljudje imajo občutek da je mraz poleti, ko prideš gor v sandalih, kratkih hlačah in kratkih rokavih. Zunaj je pa 35C.
Tako je!

darkolord ::

Zunaj je pa 35C.
Ko je letalo v zraku, je zunaj -50C.

BlueRunner ::

darkolord je izjavil:

Zunaj je pa 35C.
Ko je letalo v zraku, je zunaj -50C.

*facepalm* ;((

darkolord ::

Kaj? Pri oknu se lahko konkretno shladi.

Ziga Dolhar ::

Darko: mal narobe si razumel fosila. Pravi, da se ljudem "zdi", da je hladno, vendar je to zaradi tega, ker pridejo "poletno" oblečeni s petintridesetih stopinj na prijetnih dvajset, pri katerih lahko pomanjkljivo oblečenega človeka že fino mrazi. (Pa ne *le* zato, ker bi bilo na drugi strani lepenke sedemdeset stopinj manj.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Temperatura v kabini je lahko različna: včasih je topleje, včasih hladneje. Pri "prijetnih dvajset" lahko marsikoga zebe, če je premalo oblečen in če mora pri miru sedeti nekaj ur. Sploh, ker je zrak na letalu zelo suh in ker lahko zaradi prezračevanja po tebi neprijetno piha.

Zato sem pa priporočal, da potnik s seboj v kabino vzame kak topel kos oblačila, npr. pulover ali kaj podobnega. Pa dolge hlače. Če ti je vroče, ga lahko slečeš. Če te zebe in ga nimaš, pa zna biti neprijetno.
Pa nisem samo jaz tak, ki bi ga na letalu včasih zeblo. Tudi med ostalimi potniki opazim kar nekaj takih, ki prosijo osebje za dodatne odeje, ker jim ena odeja (ki jo vsak potnik dobi na daljšem letu) ni dovolj.
Tudi flis s kapuco se je nekajkrat izkazal za priročnega, ko mi je zaradi prezračevanja po glavi ves čas pihal hladen zrak.

Ko smo že pri suhem zraku: tudi uporaba kontaktnih leč lahko pri več ur trajajočem letu postane neudobna, zato je v tem primeru bolje uporabiti očala.

Okapi ::

Je pa treba vedeti, da se na dolge (5+ ur) polete pripraviš precej drugače kot na kratke "skoke" po Evropi.

O.

andromedar ::

Ah, meni so lani lani na notranjem letu v Turčiji našli žepni nož v hlačah. Sem ga pozabil dat v nahrbtnik, ki ni šel z mano v kabino. Pa niso nič kaj dosti komplicirali - še ven iz tistega varnostnega območja so me spustili, da sem lahko šel do checkina, dal mladi turkinji nož, da ga je dala v vrečko in poslala skupaj z ostalo prtljago po traku.

Po pristanku sem pol nož lahko dvignil tam, kjer imajo drugače "lost baggage".

Sploh ni bilo nobene panike...

(me je pa malo stisnilo, ke se je rdeča luč prižgala in sem pogruntal da imam nož v žepu)
Eh?

Lion29 ::

Evo, ze v tallinu...settled in...

fulll je slo vse na izy....

na brniku sem se vkrcal na finair bp... potovalko na trak, prenosnika s sabo... na salatarju mi je rekla, da bom potovalko lahko dvignil na koncu (V talinu) in mi ne bo treba pri prestopu skrbet. Zakon. letalo airbus ne vem kjero...ni delovalo nizko cenovno...tipicni finci (in finske stevardese)...postregli so nas s free sendwichem in free sokom/cajem/kavo/vodo...lol...

kr kul...

v helsinkih pa sem se vkrcal na nek atr 72 500, majhno letalo, se vidi da nizkocenovno...cakali smo 25 mint na letalu, da smo startali... je pa bil zelo kratek polet... 10 min vzleta, 8 minut altitude... 10 min pristanka :D pa se za tulifon mi ni noben tezil.... so pa bile estonske stevardese precej pedantne... 5x so chekirale kufre, pa ce smo vsi zahaklani, etc...

prtljaga pricakala na letaliscu :D

tudi taksi iz airporta sem na fakulteto je sel skozi gladko....

skratka vseskupaj izy brizi... vsaj enkrat da gre kaj brez zapletov

hvala vsem za vse nasvete in potrpljenje!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

2x'=2 ::

No, super. ni pa ATR oz. kako drugo letalo privzeto nizkocenovno, ker je manjse. To je pač letalo za krajse razdalje. Z enakim Czech airlines vozi iz Ljubljane v Prago.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319145 (7356) iceman3
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519391 (15586) nodrim
»

Prtljaga na letalo

Oddelek: Loža
173887 (2465) Invictus
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524047 (20980) xsum1
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305300 (4580) Buldožer

Več podobnih tem