» »

Kateri skuter 125 za B vozniško?

Kateri skuter 125 za B vozniško?

«
1
2 3 4

morosito ::

Kot že veste od 1. junija bo možno voziti skuter 125 do 11kw z B vozniško..zanima me od vas kateri bo najboljši mestni skuter 125 in seveda po kakšni ceni (ugodni?) pa servis v Slo itd?

V Italijo je med najbolj prodajani:
Kymco people S 125 2550€ (dobis kovcek in prednjo šipo v standard ceni).
Piaggio Liberty S 125 2600€ (ni kovca in prednje šipe)
Honda sh125i 2900€ (ni kovcka in šipe) - najbolj prodajan

Je še Madley 125 abs 11kw vodno hlajen menda ti vodno hlajeni so močnejši samo tudi cene so obupne..čez 4000€ kar odstopa…

Vi katerega boste vzeli?
Meni je všeč Kymco People S 125 ki je ful cenejši, pa še manjši rizik da ti ga ukradejo ker pač ti mulci vozijo zipe 25 in če kupim liberty bo 100% ukraden saj dajo mašino gor na 25km/h..isto velja za Sym.

Tac20 ::

Maš kakšn vir za to? Drugače sam lahko rečem - končno.

edit. sem našel:

Voznik z izpitom kategorije B (avto), ki ni začetnik, bo pridobil pravico vožnje kategorije A1, če bo opravil šest ur praktičnega usposabljanja v šoli vožnje, brez praktičnega izpita.

Se pravi ni čist tako, še vedno moraš nekaj it delat ure...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Pat_MaGroin ::

Lepo so avtošole zlobirale ...

Tac20 ::

morosito je izjavil:



V Italijo je med najbolj prodajani:
Kymco people S 125 2550€ (dobis kovcek in prednjo šipo v standard ceni).
Piaggio Liberty S 125 2600€ (ni kovca in prednje šipe)
Honda sh125i 2900€ (ni kovcka in šipe) - najbolj prodajan
za Sym.


So pa konkretni grdobci teli, a so še kakšen lepše alternative, a v to kategorijo potem spadajo načeloma vsi 125 ccm?

Frgazor ::

yamaha nmax 125

je pa par stotakov več

Tac20 ::

Frgazor je izjavil:

yamaha nmax 125

je pa par stotakov več


Ja pa Honda PCX tudi, bo zanimivo še tole...

hojnikb ::

stock up, k ko si bo folk poštudiral da lahk pridi uizi do izpita, bo tut ponudba slabsa, vsaj pr nas ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Masayoshi ::

Nmax in pcx že nimajo več letos...

BCSman ::

Ta izpit s sestimi urami bo veljal samo znotraj Slovenije, za pravega bo treba vec ur, zdravnisko, teoriji, izpit...

morosito ::

BCSman je izjavil:

Ta izpit s sestimi urami bo veljal samo znotraj Slovenije, za pravega bo treba vec ur, zdravnisko, teoriji, izpit...


To je skuter 125 za po mesto/prvo naselje pred velikim mestom. Prav bi se bal it na hrvasko z dopustom s taksnim motorjem ce ti to tako razmisljas..zakaj mu pravijo mestni skuter? Ni omejen na 45km/h kar je dobro..naredis 6 ur in imas resno prevozno sredstvo in nisi ovira v prometu.

Dol enim visi it v drugo drzavo..za to imamo avto..

BCSman ::

Potrebno je bilo to pripomnit, ker noben ni.

rini ::

zagotovo bi izbral Piaggio Medley 125 E5

Frgazor ::

jaz pa razmišljam o električnem... ko bodo tehnično zreli in/ali cenovno konkurenčni

morosito ::

rini je izjavil:

zagotovo bi izbral Piaggio Medley 125 E5


In cez noc ti ga bodo ukradli in bo motor na kaksnemu zipu 25km/h :D

Frgazor je izjavil:

jaz pa razmišljam o električnem... ko bodo tehnično zreli in/ali cenovno konkurenčni


Tudi jaz samo ko sem vidu ceno..kupis 1x dober 125 na bencin in se imas za en dopust za druzino poleti v Grčijo za 14 dni :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Drmr ::

@morosito kje si nasel taksne cene? A to so italijanske? V Sloveniji so par stotakov visje.

rini ::

Ali je že kdo zasledil avtošolo, ki že trži opravljanje izpita po novem, glede na to, da je že bilo objavljeno v uradnem listu?

aiko ::

BCSman je izjavil:

Ta izpit s sestimi urami bo veljal samo znotraj Slovenije, za pravega bo treba vec ur, zdravnisko, teoriji, izpit...


Kar je spet ena bedarija, da se ne moreš zapeljat z njim do Trsta ali pa Umaga sploh poleti.
Tak izpit bi moral veljat povsod. Pa tudi kubikaža bi lahko bila do 155 ccm, ker je pol azijskih scooterjev.

Cveto ::

A kdo ve kateri je najugodnejši skuter z dejanskimi 11kW? Ker ti našteti imajo vsi manj, tam nekje 8-9. Saj ni veliko razlike, samo ravno tistih 10-15kmh več lahko zelo prav pride, če se pelje kam med naselji ali pa če sta dva.

Gledal sem sicer neko Hondo, samo je 5 jurjev, kar je precej.

rini ::

Piaggio Medley 125 E5

hojnikb ::

Cveto je izjavil:

A kdo ve kateri je najugodnejši skuter z dejanskimi 11kW? Ker ti našteti imajo vsi manj, tam nekje 8-9. Saj ni veliko razlike, samo ravno tistih 10-15kmh več lahko zelo prav pride, če se pelje kam med naselji ali pa če sta dva.

Gledal sem sicer neko Hondo, samo je 5 jurjev, kar je precej.

vodno hlajeni motorčki te klase so bolj nova zadeva, zato tudi temu primerne cene.
#brezpodpisa

Likalnik ::

jaz pa čakam kdaj bomo lahko vozili kamion z B kategorijo...ima že kdo kakšno informacijo glede tega?

Pat_MaGroin ::

Nikoli, ker tega ni nikjer po svetu, medtem ko tricetrt Evrope lahko z B vozi 125ccm pa ne poročajo o masovnih smrtih zaradi tega.

hojnikb ::

V US lahko recimo voziš avtobus like vozila, pod pogojem da je gor določeno število ljudi.
#brezpodpisa

rini ::

Nikjer ni objavljeno, jim ne diši preveč

https://3-d.si/cenik/

jest10 ::

rini je izjavil:

Ali je že kdo zasledil avtošolo, ki že trži opravljanje izpita po novem, glede na to, da je že bilo objavljeno v uradnem listu?


Ne moreš opravljati pred 1.6.
jebat ga.

Masayoshi ::

Ne moreš imeti vpisano a1 v vozniško pred 1.6. Pravilnik ali pa lahko teh 6 ur prej odvoziš pa še ni pripravljen. Afaik

WizzardOfOZ ::

a do 11kw al je 11kw še vključeno v to?
ker bi vzel ktm duke 125ccm in ima 11kw točno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

WizzardOfOZ je izjavil:

a do 11kw al je 11kw še vključeno v to?
ker bi vzel ktm duke 125ccm in ima 11kw točno.

velika verjetnost da je. Verjetno niso sli delat motorja, ki bi za 0,1kw padu iz kategorije ;P
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Vem da znamke avtov so imele recimo 1801 ccm, pa so šli predelat (samo napisal so v homologacijo manj) samo toliko, da so imeli potem 1798ccm, da so za registracijo bili cenejši, ker je zaradi tega 1 ccm bilo potrebno plačat 2x višjo cestnino in podobno,.... Pa še padli so v nižji razred za razne davke.

To bi bilo dobro preverit. A je že kje uradno to zapisano? (da se podrobno prebere, če je "do" al je "z vključno")
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

Kategorija A1 je kategorija vozniškega dovoljenja s katero lahko vozite motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Z vozniškim dovoljenjem za vožnjo vozil te kategorije lahko vozite tudi vozila kategorije AM in G.


Torej 11,0kW je še vkjučen potemtakem.
#brezpodpisa

Buggy ::

Mene tudi tale opcija zdej matra, pa imam nekaj zadrzkov.

Sam bi sicer vzel neko scramblerja/naked varianto, vsec mi je recimo HQ Svartpilen, sam je spet vprasanje kako (in ce) bi to v praksi prav prislo, ker 125ccm ni ne tic_ne_mis. Za po mestu tega ne rabim in so druge boljse alternative. Mogoce bi se v siht 50km regionalke kdaj poleti odpeljal, bolj kot ne za stos. Vsekakor za daljse poti ni, se manj za dva potnika in kaksen nedeljski izlet 100km+. Za raziskovat lokalne makadamske ceste bi bilo sicer idealno samo to delam ze sedaj z eMTB-jem in naravo se bolj zacutim pa se za telo nekaj naredim.

Torej ce potegnem crto, je dejansko tole se najbolj primerno za mestni skuter, ki ima celo kaj prostora za shranjevanje (beri specerija) za taksne ljudi, ki niso cisto v strogem centru mesta, ne pa tudi predalec na periferiji in imajo frekventno opravke v mestu, kjer je problem s parkirnimi mesti in guzvo na cesti.

Za prave motoristicne uzitke "born to be wild" to verjetno ni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Cveto ::

Ni, ne. Jaz sem prevozil kar precej z raznimi motorji (sem delal za revijo, ki je delala teste) in mislim da je 300ccm nekje spodnja meja za kam resno iti (recimo iz Lj v Portorož). Tak motor gre ene 130-140, kar pomeni, da lahko normalno slediš prometu na regionalkah in tudi varno prehitiš kakšno počasnejše vozilo.

125ccm skuter, ki gre recimo okoli ni glede ne tič ne miš. Za v mesto je prehiter, če greš pa na magistralko, boš pa težko držal ritem, ker bi ga moral skoz terat na polno. Jaz bi zadevo imel za po mestu in občasno Vrhnika Ljubljana, pa za na kakšno Rakitno in podobno. Pa še to veliko raje 11kw verzijo, ki gre recimo ene 120. Imam sicer izpit za vse kategorije, samo iščem nekaj, da bi še žena vozila, pa kasneje otroci.

Če kdo išče zadevo za na daljše izlete, pa da se mu ne da delat izpita je (sicer dražje) zelo dobra zadeva Piaggio MP3. S tistim se pa da že kam dlje, pa tudi dva zelo udobno.

morosito ::

slovenska narava...vedno bi hotli več, le za 0,1kw. določijo zakon in zdaj tu rata problem ker uni bo vozil cestni sportni motor 125 cagivo mito...itd.

zakon je narejen bolj za normalne ljudje ki hočejo imet skuter..avtomatik...daš gas in greš, potegne, nisi ovira v prometu. Ne rabiš avta in ne delaš zastoje.
Vsak bo lahko si kupil skuter 125 in šel delat ko bo lepo vreme breu da bi vzel avto in delal zastoje..za to se gre...da je več mobilnosti ne pa da se tu dajamo kdo bi mel krosa in kdo cagivo mito in kateri je hitrejši in take fore...

dajte se mal zresnit

Twixz ::

men so cene čudne. gledal sem sport/naked motorje, 11kW pa 125 ccm (vožnja služba/domov - 40 km). nov 4500€ do 5500€, rabljen (star od 5 do 8 let) pa 3200€ do 4000€.

al sem pa jaz čuden, kdo bi vedel :))

Masayoshi ::

Najprej preveri kako so ti novi dobavljivi. Skuterjev 125 od Honde in Yamahe recimo letos ne moreš več dobiti. Pravijo tudi da menda Medleyev tudi počasi zmanjkuje. Dobava je problem.

Blinder ::

morosito je izjavil:

slovenska narava...vedno bi hotli več, le za 0,1kw. določijo zakon in zdaj tu rata problem ker uni bo vozil cestni sportni motor 125 cagivo mito...itd.

zakon je narejen bolj za normalne ljudje ki hočejo imet skuter..avtomatik...daš gas in greš, potegne, nisi ovira v prometu. Ne rabiš avta in ne delaš zastoje.
Vsak bo lahko si kupil skuter 125 in šel delat ko bo lepo vreme breu da bi vzel avto in delal zastoje..za to se gre...da je več mobilnosti ne pa da se tu dajamo kdo bi mel krosa in kdo cagivo mito in kateri je hitrejši in take fore...

dajte se mal zresnit


jaz tle vidim slovensko naravo v tvoji foušariji
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Twixz ::

Masayoshi je izjavil:

Najprej preveri kako so ti novi dobavljivi. Skuterjev 125 od Honde in Yamahe recimo letos ne moreš več dobiti. Pravijo tudi da menda Medleyev tudi počasi zmanjkuje. Dobava je problem.


Gledal sem vse, najbolj se mi itak dopade KTM ker ima (ne me držat za besedo ampak skoraj ziher) najbolj tolsto zadnjo gumo od vseh 125k.
Potem pa še Aprilla. Yamahe niti nisem gledal ker se mi ne dopade, edino kar še pogledam je Honda CBR 125. :)

Ah, torej so pri nas problemi ne samo s štirkolesniki ampak tudi z motorji. Lovely. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Koraaz ::

morosito je izjavil:


Honda sh125i 2900€ (ni kovcka in šipe) - najbolj prodajan

Kje si našel to Hondo za 2900€?

Pri AS Domžale in pri Vombergerju ga prodajajo za 3200€.

Masayoshi ::

Pri nas sploh ne prodajajo sh125i ampak prodajajo sh125 mode. Ta je bistveno slabši- brez abs, švohnej motor...

WizzardOfOZ ::

Twixz je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Najprej preveri kako so ti novi dobavljivi. Skuterjev 125 od Honde in Yamahe recimo letos ne moreš več dobiti. Pravijo tudi da menda Medleyev tudi počasi zmanjkuje. Dobava je problem.


Gledal sem vse, najbolj se mi itak dopade KTM ker ima (ne me držat za besedo ampak skoraj ziher) najbolj tolsto zadnjo gumo od vseh 125k.
Potem pa še Aprilla. Yamahe niti nisem gledal ker se mi ne dopade, edino kar še pogledam je Honda CBR 125. :)

Ah, torej so pri nas problemi ne samo s štirkolesniki ampak tudi z motorji. Lovely. :))

KTM duke naked je nov 5250€. po moje je to najboljši nakup od teh 125ccm in 11kw.

tega si tudi sam ogledujem
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Twixz je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Najprej preveri kako so ti novi dobavljivi. Skuterjev 125 od Honde in Yamahe recimo letos ne moreš več dobiti. Pravijo tudi da menda Medleyev tudi počasi zmanjkuje. Dobava je problem.


Gledal sem vse, najbolj se mi itak dopade KTM ker ima (ne me držat za besedo ampak skoraj ziher) najbolj tolsto zadnjo gumo od vseh 125k.
Potem pa še Aprilla. Yamahe niti nisem gledal ker se mi ne dopade, edino kar še pogledam je Honda CBR 125. :)

Ah, torej so pri nas problemi ne samo s štirkolesniki ampak tudi z motorji. Lovely. :))

KTM duke naked je nov 5250€. po moje je to najboljši nakup od teh 125ccm in 11kw.

tega si tudi sam ogledujem


Sem šel malo pogooglat pa je še kr hvaljen.
Razen precej drag je :D

barakus ::

A so kakšni 125cc skuterji z nižjim sediščem? (Za osebo višine 160 cm)?

Kvinta ::

Kupiš lepo Piagio Mp3 500 namesto te 125 ropotuljice pa ga lahko voziš z B izpitom brez nekih dodatnih ur vožnje pa vrjetno je še kaki podobn ne vem.
A.C.A.B

WizzardOfOZ ::

za take cene kot se mp3 prodaja, dobiš že v redu avto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kvinta ::

Ja samo z avtom moraš v koloni stat pa 2 ure čakat :))
A.C.A.B

Twixz ::

Odvisno zakaj kupuješ 125. Jaz jo kupujem iz večih razlogov:

- Všeč so mi motorji od nekdaj ampak ker sem imel pri 17ih skoraj smrtno nesrečo z motorjem, se jih še malce bojim (vozim se z njimi ampak sam, ne s kom drugim).
- Ker je poceni izpit.
- Imam do službe 20 km, parkrat mesečno se pa peljem tudi 40 km v eno smer službeno. Kar se mi zdi super za poleti/jesen, da se spočijem od vsega s*anja v službi.
- Ker lahko potem vidim če me potegne naprej in grem delat neomejeno.

Divjanje mi ni bistvo pri takem motorju, mi je pa všeč da se pelje vsaj 110 na uro, da ne delaš gužve in da si daš na praznih cestah duška, ko ni nikogar.
Vsekakor pa rabim še cca. 700EUR zraven za kombinezon in rokavice. Čelado imam (sicer staro), jo pa težko dobim ker imam res veliko glavo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

rini ::

KTM duke naked je res za otroke. Pa mogoče se celo kdo od večjih zmoti in te pozdravi, ker misli da si punca.

Lahkotni 125 z veliki kolesi je za popolno udobje na kratkih razdaljah. Da je čim nižje težišče in da z lahkoto vstopaš na motor, ter da imaš lahko še kaj med nogami, in prav tak je PIAGGIO MEDLEY 125.

WizzardOfOZ ::

za do službe pa nazaj je čisto dovolj, za drugam imam 4x4 zadeve (polaris).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pat_MaGroin ::

Meni je bil Zakon Bevely 125,po dimenzijah isti kot Beverly 300, pa, primeren tudi za ljudi nad 170 cm :).

Drugače ima pa Aprila en zanimiv scooter, nekaksen hibrid.

Zgodovina sprememb…

RookY ::

rini je izjavil:

KTM duke naked je res za otroke. Pa mogoče se celo kdo od večjih zmoti in te pozdravi, ker misli da si punca.

Lahkotni 125 z veliki kolesi je za popolno udobje na kratkih razdaljah. Da je čim nižje težišče in da z lahkoto vstopaš na motor, ter da imaš lahko še kaj med nogami, in prav tak je PIAGGIO MEDLEY 125.


Še bolj primerna za kaj peljat, je Aprilia Sport City 125. ki ima tisti del med nogami popolnoma raven in s tem še bolj uporaben, pa še nameščena rinka za pripet tovor med nogami.
 Aprilia Sportcity 125

Aprilia Sportcity 125

Juhu juhu spet bom bruhu
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega skuterja 125ccm

Oddelek: Na cesti
384364 (1180) demogill
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481752 (2731) hojnikb
»

125 cc v Italiji

Oddelek: Na cesti
273760 (2267) morosito
»

Nakup maxi-scooterja

Oddelek: Na cesti
171763 (1396) Comandante
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417702 (9588) tech level

Več podobnih tem