» »

Kateri skuter 125 za B vozniško?

Kateri skuter 125 za B vozniško?

1
2
3 4

mailer ::

Rinka za pripenjanje "tovora" je bolj za okras, kot za karkoli uporabnega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

sentiš ::

Kupiti karkoli drugega kot Vespa GTS je kriminalno dejanje usmerjeno proti vsem ostalim udeležencem v prometu, ki morajo gledati in poslušati tvoj grdi skuterček.

hojnikb ::

sentiš je izjavil:

Kupiti karkoli drugega kot Vespa GTS je kriminalno dejanje usmerjeno proti vsem ostalim udeležencem v prometu, ki morajo gledati in poslušati tvoj grdi skuterček.

Če si ljubljanski femboy, potem res :))
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

Kje pa gledate skuterje in podobno? Zgoraj sem videl omenjeno Vomberger in AS Domžale.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Andy9 ::

Rias Gremory je izjavil:

Kje pa gledate skuterje in podobno? Zgoraj sem videl omenjeno Vomberger in AS Domžale.


Jaz sem pred mesecem dni naročil Hondo PCX 125 v AS Domžale, pa imam obljubljeno dostavo junij-julij. Upam da bo takrat...

BCSman ::

LOL, folk že naročuje 125-ke, v avtošolah pa nimajo pojma, kako bo sploh ta novi A1 izpit izgledal, ker niso dobili še nobenih informacij. :))

Masayoshi ::

Zakon je že bil v uradnem listu, tako da z 1.6. velja. Avtošole bodo prejele obvestilo do 31.5. ;)

BCSman ::

Čeprav v Lj bi bilo kar kul, če bi na vsakega papka z avtom padla 2 skuterja, torej da bi 1 avtobox zasedla 2 skuterja, bi bilo že kar ok. Karieristke bi še vedno furale avto, ampak še vedno bi generalno prostorsko bil verjetno prihranek. Ampak bi blo za uvedit zakon da na en avto box parkirata 2 skuterja??

Andy9 ::

BCSman je izjavil:

LOL, folk že naročuje 125-ke, v avtošolah pa nimajo pojma, kako bo sploh ta novi A1 izpit izgledal, ker niso dobili še nobenih informacij. :))


Saj moraš prej naročit, če pa ni toliko robe na zalogi.

BCSman ::

Kako se recimo sploh motor prijavi in registrira nase brez predhodnega posedovanja izpita? Pa do doma ga je za pripeljat s prikolico?

hojnikb ::

potrebujes nekoga, k ima izpit in je vpisan kot uporabnik. Potem gre.
#brezpodpisa

sentiš ::

Kaj pa kadar je dež? Trola?

rini ::

RookY je izjavil:

rini je izjavil:

KTM duke naked je res za otroke. Pa mogoče se celo kdo od večjih zmoti in te pozdravi, ker misli da si punca.

Lahkotni 125 z veliki kolesi je za popolno udobje na kratkih razdaljah. Da je čim nižje težišče in da z lahkoto vstopaš na motor, ter da imaš lahko še kaj med nogami, in prav tak je PIAGGIO MEDLEY 125.


Še bolj primerna za kaj peljat, je Aprilia Sport City 125. ki ima tisti del med nogami popolnoma raven in s tem še bolj uporaben, pa še nameščena rinka za pripet tovor med nogami.
 Aprilia Sportcity 125

Aprilia Sportcity 125



Tudi zanimiv. A velika 16" sprednja kolesa na MEDLEY 125 so zame tista pika na "i".

Twixz ::

Andy9 je izjavil:

BCSman je izjavil:

LOL, folk že naročuje 125-ke, v avtošolah pa nimajo pojma, kako bo sploh ta novi A1 izpit izgledal, ker niso dobili še nobenih informacij. :))


Saj moraš prej naročit, če pa ni toliko robe na zalogi.


Rabljeni so tudi na internetu, just sayin :))

sentiš ::

Rabljeni držijo cene kot novi, se ne splača kupovat rabljenih zadev v Sloveniji sploh.

Twixz ::

Kako je pa tujina z motorji? :D

qwertyy ::

A kdo prakticira redno vožnjo v službo z motorjem? Jaz mam do službe cca 10km v centru LJ in z avtom to kljub kratki razdalji kdaj pomeni 30 min vožnje. Predvidevam, da bi s skuterjem vseeno pridobil na času, pa tudi na bencinu glede na trenutne cene bi kar prišparal. Me pa zanimajo izkušnje, če kdo to res redno prakticira, al je zanimivo 1 mesec, potem pa vidiš da to ni to in prešaltaš nazaj na avto..

rini ::

Kolega je nabavil 50 ccm skuter prav v ta namen. Drenov Grič v sluzbo Lj center, saj poznaš tisto ob nakupu nepremičnine, kako si v 5 min v Ljubljani. V sezoni je OK, ko je vreme prijazno, pa ko ne rabiš hodit v vrtec po otroke. Po treh letih se je naveličal in vse prodal ter se preselil v mesto.

evian ::

Začel pred 15 leti s 50ccm po stari cesti iz Grosuplja in se sam dnevno vozil dve poletji v center. Potem naredil izpit in nabavil 180ccm maxi skuter, da sem šel lahko na avtocesto proti LJ. Zopet vozil 3 leta in zamenjal za 250ccm in sedaj za 300.
Letno naredim dobrih 5000km, v službo dnevno 30km in za vikend kakšen daljši izlet, v glavnem v dvoje.
Sezono začnem, ko je temperatura zjutraj vsaj 10 stopinj. Sodelavec pred penzijo se že 10 let vozi v center s čoperjem tudi pri -5, samo da ne pada dež ali sneg:-) Drugi sodelavec se s 50ccm vozi iz BTC že 5 let, če le ne dežuje.
V dežju ne grem z motorjem, nama pa ni težava, če naju zmoči na poti domov. Moto oprema je čelada, rokavice, pas in kolenčniki, ostalo so gležnarji, kavbojke in softšel.
Prednost motorja je predvsem parkiranje in izogibanje gneči na cesti, vendar ne boš toliko hitrejši (pri meni je razlika med motorjem in avtom na isti relaciji v največji gneči največ 10 minut). Biti pa moraš izredno pozoren na promet, vozniki te hitro spregledajo in marsikomu ni všeč, ko ga obvoziš.

Twixz ::

"Postopek za pridobitev izpita za najtežje motorje, ki spadajo v kategorijo A, ostaja enak. Pogoje je starost 24 let ali minimalno 20 let, če ima posameznik že vsaj dve leti izpit za kategorijo A2. Tja spadajo vozila do 35 kW. Za pridobitev izpita kategorije A je potrebno odpeljati najmanj 20 ur vožnje. V primeru, da imate že dve leti izpit za kategorijo A2, pa je zakonski minimum devet ur vožnje. V obeh primerih na koncu sledi še izpitna vožnja."

A kdo ve, a to kar sem odebelil velja tudi z izpitom ki ga dobiš kot kodo v zakonu po 1. juniju?

cordoba ::

A je že kdo vozil ta trikolesni skuter? Me mika da bi kupil, ker se mi ne da ubadat z A izpitom. Vozil bi se v službo, trenutno je to cca 100 km na dan, bi poleti sedel kakšen motor. Vozil sem že malo brez izpita kawasaki kle, par naked variant in 1 choperja. Imam cca 2 metra in mi najbolj paše endura, se bojim kako je kaj s temi skuterji, zaradi višine. Vzel bi pa vsaj 500 kubičnega.

sentiš ::

A si gey?
Ja - kupi trikolesnik.
Ne - ne kupi motorja sploh

rini ::

Masayoshi ::

So tudi cene že nabili - AŠ Ježica hoče za 6 ur 350...

sentiš ::

Masayoshi je izjavil:

So tudi cene že nabili - AŠ Ježica hoče za 6 ur 350...


Bencin se je podražil

bobiii16 ::

Kar naenkrat bo zmanjkalo parkirišč za motorna kolesa v Ljubljani, Jankovič si že mane roke, da bodo njegovi redarji kasirali. Ponavadi gremo s scoterjem v mesto da bližje parkiramo svoji lokaciji, temu pa sedaj ne bo več tako. Nismo mi tako razviti glede te vrste prometa kot v sosednjem Trstu,

Twixz ::

Na glas razmišljam....
Zdaj, 330€ mi je dala ceno "paketa" za opravljanje kode izpita A1 z B kat. (6 ur, torej ura 55€).
A lahko pa kupim posebej ure po komadih in delam s temi urami izpit ali moram kupit s paketom? Mislim... namesto da bi dali ljudem veselje jim še nabijejo ceno s to kodo........................ ;( ;( :|

schrack ::

Pred leti, ko sem jaz delal te izpite, so bili paketi vedno cenejši od nakupa posameznih ur.

FireSnake ::

bobiii16 je izjavil:

Kar naenkrat bo zmanjkalo parkirišč za motorna kolesa v Ljubljani, Jankovič si že mane roke, da bodo njegovi redarji kasirali. Ponavadi gremo s scoterjem v mesto da bližje parkiramo svoji lokaciji, temu pa sedaj ne bo več tako. Nismo mi tako razviti glede te vrste prometa kot v sosednjem Trstu,


Pa zjutraj se že fijakajo v službo s temi jajci.
In se imajo za motoriste.
Zacahnite si tole: na žalost bo število mrtvih motoristov naraslo.
S tem, da bi morali te poskusne zajčke obravnavati posebej, ker to niso motoristi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Zakaj bi se pa ubijali tej s 125ccm skuterji? Za njih je to le prevozno sredstvo in ne sredstvo za divjanje kot za ta prave "motoriste". Pomojem se ne bo kaj dosti povecalo stevilo smrti.

ZveeZ ::

FireSnake je izjavil:

bobiii16 je izjavil:

Kar naenkrat bo zmanjkalo parkirišč za motorna kolesa v Ljubljani, Jankovič si že mane roke, da bodo njegovi redarji kasirali. Ponavadi gremo s scoterjem v mesto da bližje parkiramo svoji lokaciji, temu pa sedaj ne bo več tako. Nismo mi tako razviti glede te vrste prometa kot v sosednjem Trstu,


Pa zjutraj se že fijakajo v službo s temi jajci.
In se imajo za motoriste.
Zacahnite si tole: na žalost bo število mrtvih motoristov naraslo.
S tem, da bi morali te poskusne zajčke obravnavati posebej, ker to niso motoristi.

Potemtakem niti voznik ekolesa ali 49ccm skuterja ni kolesar/motorist?
Tile s 125ccm ne bodo nic bolj nevarni kakor sedaj. Menjujejo le prevozno sredstvo.
Ce budala presedla iz avta na motor, ostane se vedno budala.
Seveda bo kaos na zacetku, ker niso navajeni na novo prevozno sredstvo. Enako je sedaj zadnjih par let s kolesarji, ker so naenkrat vsi postali sportniki, malo pa jih zna voziti varno in uvidevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

rini ::

Točno tako.

Še na trditev predhodnika o motoristih po SSKJ:
motoríst -a m (?)
1. kdor vozi motorno kolo: pri nesreči se je motorist poškodoval; prehiteti motorista / prvenstvo motoristov
2. žarg. delavec, ki upravlja stroj na motor z notranjim zgorevanjem; strojnik: zaposlen je kot motorist
? navt. (ladijski) motorist kdor upravlja motor na manjši plovni enoti v trgovski mornarici

VladarP ::

Aprilia SR GT 125 sem jaz kupil. Mam pa sicer neomejeno voznisko, bolj je problem cas, ki ga ni 125ka je pa taman za po Ljubljani in manjsi izlet z zeno.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

Pat_MaGroin ::

Povej prosim vtise, meni se zdi "optimalen" 125 za naokoli.

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Honda motor, skuterji yamaha, vse je za cakat do naslednje pomladi. Pri Piaggio Lj se pa sploh ne javljajo na telefon, mogoce kdo ve kaksni so dobavni roki pri njih za 125ccm skuterje?
Kaj pa poceno Longjia 125 kitajc, ze 9 let jih prodajajo pri Velotu, ima kdo kaj informacij kako se obnesejo? Za obcasno voznjo, ne vsakodnevno.

Masayoshi ::

Pokliči moto Vomberger. Medley, Liberty so pred časom še bili.

BCSman ::

Liberty konec septembra, pa se to ni garantirano.
Honda cb125f je bila najvecja zelja, a zal jo bo za odpisat. Morda 2 modela bele barve oktobra, ki tudi nista garantirana da sploh prideta.
Z Longjio 125 bi se pa lahko vozil ze sredi julija ko pride nova zaloga...

sentiš ::

Čas - Cena - Kvaliteta
Izberi dve.

Lahko se pelješ že julija, za ok ceno, ampak kvaliteta?

Razmisli.

BCSman ::

Sym so dobavljivi.
Koliko časa ste utekali skuter in kdaj ste prvič menjali olje?

morosito ::

BCSman je izjavil:

Sym so dobavljivi.
Koliko časa ste utekali skuter in kdaj ste prvič menjali olje?


Samo Sym so v Sloveniji za moje pojme "predragi"

Sem ta teden gledal Sym Jet X 125 ABS Liquid...je pri nas cena 3700€ a na uradni spletni strani Sym Italia pa je 2.899€.
Sicer ena trgovina v trstu prodaja ene par opremljene s kovčkom za 2.999 €



Je pa kopija Honda PCX 125 ki stane skoraj 1.000€ več (brez kovčka).

flipflop ::

Cene so zblaznele teh skuterjev. Za primer gledam ceno Honda vision 110 v avstriji 2400, pri nas pa 2700.

val46 ::

Logično. Tržna politika, oz,drugače in bolje rečeno, ponudba in povpraševanje. Če ne bi teh zadev nihče kupoval, bi bila cena nižja. Tako pa ker bi zdej pol slovenije se rado s temi skuterji okrog vozilo, so normalno navili cene. Sploh je pa problem z dobavljivostjo. Ne samo skuterjev, tudi ostalih "težkih" motorjev in je posledično cena zrastla tudi rabljenim. Jaz sem pred letom in pol kupil Aprilio Shiver 750 in jo danes lahko prodam z 15000km več za isto ali celo dražjo ceno kot sem jo kupil, brez problema.

Razlika v ceni avstrija,italija-slovenija je pa pro teh skuterjih ravno v tem, da je pri nas sedaj začel veljati ta zakon o izpitu z temi par urami in je posledično toliko večje povpraševanje po teh skuterjih.

BCSman ::

Nekaj se bo pomojem ziher umirilo povpraševanje, saj je največji bum bil sedaj, ko je največ neučakancev čakalo na ta zakon.
Tudi ponudba rabljenih bo začela naraščati. Nekateri bodo posegli po večjih motorjih, nekateri po drugih modelih, nekateri bodo ugotovili da skuterja ne rabijo...
Jaz sem ugotovil da je skuter živi dolgčas na podeželju, pa še čuden občutek nestabilnosti v ovinkih, za razliko od klasičnega motorja kjer so ovinki užitek, saj te motor vedno poganja, ker si vedno v neki prestavi. Skuter je za v mesto, zaradi nepremagljive praktičnosti. Za podeželje in užitek pa klasika. :D

Kvinta ::

Sem včeraj peljal en krog al pa dva Longija 125 gre zelo lepo za 2000€ cena novega če se ne motim.
A.C.A.B

Masayoshi ::

Stane 2400. Ima nekje max 7ps. Gre 82, nima abs...pass

Kvinta ::

Longjia ZENNITH 125ccm na Avto Net 2.199€ to sem jaz vozil ABS ne rabiš ... maš pa ja nisem sploh vedo Longjia PISTA 125ccm ta pa je 2.399€ tega nisem vozil.
A.C.A.B

Masayoshi ::

Verjamem da ne rabiš abs ker ne gre nikamor ;). Piaggio medley 125 ima več kot 2krat več konjev kot tole.

hojnikb ::

sj bolj ali manj vsi brandnami majo euro5 motorje z 15ps
#brezpodpisa

Masayoshi ::

A ne. Samo Piaggio (in Aprilia, ki ima isti motor), Honda pcx, Yamaha nmax imata 12ks. Pa sej to je kul, 7 kolk jih ima tale kitajc je pa malo..

BCSman ::

Je kak skuter primeren za višje ljudi in ne samo za otroke, torej da se s koleni ne zabijaš skoraj v balanco? Predvsem pri zavijanju je to zelo nevarno ker se komot zvrneš, razen če imaš stalno razširjene noge navzven kot žaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega skuterja 125ccm

Oddelek: Na cesti
384892 (1708) demogill
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69482295 (3274) hojnikb
»

125 cc v Italiji

Oddelek: Na cesti
274121 (2628) morosito
»

Nakup maxi-scooterja

Oddelek: Na cesti
171914 (1547) Comandante
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417976 (9862) tech level

Več podobnih tem