» »

Kateri skuter 125 za B vozniško?

Kateri skuter 125 za B vozniško?

1 2
3
4

Pat_MaGroin ::

Vsi okoli 5k :).

Honda Forza, Yamaha tadrag, če najdeš rabljen Piaggio Beverly 125, si pa zmagal.

Imel Hondo in Beverly (190+ cm).

BaTeMaN ::

Sam imam Vespo 300 GTS.... ampak ker zdaj vse te, ki so kupili 125 zanima kako potegne 300tka malo menjavamo, tako da sem zadnja dva tedna vozil Honda PCX 125 in Aprilia SR GT 125. Oba sta podobna scooterja. Lepi pregledni displayi. Zelo lahko vodljivi. Čist drugačen občutek kot Vespa zaradi večjih koles in drugačnega krmila. Pospeševanje pri obeh je edina pomanjkljivost. Končna hitrost je zadovoljiva pri obeh. Odlična poraba goriva slaba 2l. Za mestno vožnjo popolna. Če pa bi moral prehitet avto ki se vozi 70-80 tam kjer je 90 omejitev pa zna bit problem, ker za razvijanje te hitrosti rabiš prostor.
less then zero

Pat_MaGroin ::

Ampak SR GT se mora peljati bistveno boljse kot PCX?

Cveto ::

Jaz imam Aprilio RS GT 125 Sport. Sem sicer že dolgoletni motorist z "polnim" A izpitom že 20+ let in sem imel tudi že razne "prave" motorje. Skuterja sem vzel bolj za ženo, ki nima volje za pravi A izpit, a moram reči, da se tudi jaz kar vozim. Za po mestu je res super in tudi recimo v službo (20km v eno smer) se vozim. Z skuterji sicer nimam ravno izkušenj, a še tisto kar sem peljal ni bilo za nikamor (tudi nek 200 kubično italijan pred recimo 10 leti). No, ta Aprilia se za moje pojme pelje res odlično. Ima malo malo večja kolesa in morda ravno to naredi spremembo. Tudi prostoren je dovolj, jaz sem recimo višji in tudi bolj obilen, pa je prostora več kot dovolj, tudi sopotnik se pelje udobno. Motor ima LED luči (odlične), dobro armaturno ploščo, dobro vzemetenje, poraba je zelo nizka (okoli 2 litra) in nasploh ni nekih pritožb. Nima pa ABS (ima nek CBS), ki niti ni možen. Očitno so to pustili za Piaggio, a mene, ki sem recimo izkušen voznik niti ne moti, kak začetnik pa zna kdaj pred kakšno oviro blokirati kolesa (kar sem jaz poizkušal se to sicer ne zgodi kar tako, moraš res na max stisnit ročko).

__Devil__ ::

Jaz sem delal A1 "izpit" z Piagio Libery S, prakticno nov je bil. Kar solidno potegne. SIcer pa čakam na novega Suzukija 125 septembra. Cene 5k. Tak da če cene tako zelo rastejo ga bom lahko za nekaj let prodal za 5k :)). Najbrž ne.. Na uradni suzuki strani je cena 4300€. V trgovini pa so mi rekli, da bo se malo drazji od Kawasakija Z125, ki so zdaj prispeli (stane 4950€), ampak se mi zdi suzuki boljsi, zato bom pocakal. Ne razumem kako bo suzuki drazji od Kawasakija, pa še vprašanje, če bo ta "performance" pack zraven z sportnin izpuhom, kazalnik prestav in pokrov sedeza v barvi.. Malo sumljivo drago. Pomoje hocejo izkoristit priloznost zdaj, ker vejo da bodo prodali v vsakem primeru..

Vanich ::

Starejši začetnik z A1 in pa Husqvarna Svartpilen 125 - gre to skupaj?

Cveto ::

Točno tale motor sem vozil (ta kanal ima moj frend). Če si manjše postave, je ok. Zame pa odpade oziroma bi zgledalo čudno. Na skuterju so proporci bolj pravi, na teh "motorjih" pa zgleda kot bi bil par številk premajhen. Ostalo sicer ok, celo odlično.

Vanich ::

Cveto je izjavil:

Točno tale motor sem vozil (ta kanal ima moj frend). Če si manjše postave, je ok. Zame pa odpade oziroma bi zgledalo čudno. Na skuterju so proporci bolj pravi, na teh "motorjih" pa zgleda kot bi bil par številk premajhen. Ostalo sicer ok, celo odlično.


Heh, 188cm sem visok. Skuterji me pa ne pritegnejo. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

BCSman ::

Niso vsi skuterji ok za malo visje ljudi, ker pri sym jet 4 imam kolena 2cm od rock na balanci. Naravnost ni problem, problem je zavijanje.
Honda cb125f, zaradi razsirjenega rezervarja, daljsih nog ne spravis pod njega in strlijo navzen, en 190cm visok model z youtuba bo zato predelal stopalke, sem ravno danes gledal.
Te 125ke ocitno delajo predvsem za 16letnike, ki niso se zrasli do konca.

hojnikb ::

Or you know, niso tut vsi odrasli 190cm+
#brezpodpisa

val46 ::

Če si višje postave in ti skuter nekako ne sede, pol ti je edina varianta da gledaš za kak supermoto, morda kaj takega : https://www.aprilia.com/si_SL/models/sx...

Ali pa kak enduro, čeprav je teh manj, vsaj novejših modelov. Plus da so 125 kubični povečini dvotaktni.

Pat_MaGroin ::

varadero 125 xl, zakaj ni vec takih motorjev :).

A. Smith ::

val46 je izjavil:

Če si višje postave in ti skuter nekako ne sede, pol ti je edina varianta da gledaš za kak supermoto, morda kaj takega : https://www.aprilia.com/si_SL/models/sx...

Ali pa kak enduro, čeprav je teh manj, vsaj novejših modelov. Plus da so 125 kubični povečini dvotaktni.

Večina, VELIKA večina 125ccm motorjev je 4-taktnih. Saj nismo več 1995, zaboga.

Pat_MaGroin je izjavil:

varadero 125 xl, zakaj ni vec takih motorjev :).

Zelo na mestu vprašanje. Zakaj so ta motor nehali proizvajati, je beyond me. Velik motor s sprednjim vetrobranskim steklom, polnih 15 KM, solidna šasija, zavore. Motor z veliko začetnico. Takih 15 let kasneje ne znajo več narediti?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hojnikb ::

Zelo na mestu vprašanje. Zakaj so ta motor nehali proizvajati, je beyond me. Velik motor s sprednjim vetrobranskim steklom, polnih 15 KM, solidna šasija, zavore. Motor z veliko začetnico. Takih 15 let kasneje ne znajo več narediti?

market demand, novejše euro emisije, obvezna oprema itd..

Večina, VELIKA večina 125ccm motorjev je 4-taktnih. Saj nismo več 1995, zaboga.

sj a je sploh kakšne 2 takt motor na prodaj v euro5 časih?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BCSman ::

Sym nht 125 tudi zgleda večji, ima pa kar 150kg in le 11 konjev, ampak reviewi so kar dobri. 3.4k eur na uradni sym strani. Udoben, lepo se vozi ovinke, pač za umirjeno vožnjo. Verjetno hitreje dobavljiv kot cb125f na katero je bilo za čakat do naslednje pomladi...

Masayoshi ::

Drugače je skuter za višje kar ok tudi piaggio medley. Sediš sicer ko na wcju ampak ni premali in obračaš normalno tudi z 188cm.

rkobarov ::

scooter, ki ima vsaj 15 konjev! vse ostalo so počasne kripe.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

A. Smith ::

hojnikb je izjavil:

Zelo na mestu vprašanje. Zakaj so ta motor nehali proizvajati, je beyond me. Velik motor s sprednjim vetrobranskim steklom, polnih 15 KM, solidna šasija, zavore. Motor z veliko začetnico. Takih 15 let kasneje ne znajo več narediti?

market demand, novejše euro emisije, obvezna oprema itd..

Res težava je za Hondo ta jajca posodobiti. Samo zdi se mi, da se 125cc motorjev enostavno ne kupuje toliko, kot včasih in je temu primerna tudi ponudba. A gre vse samo še za telefone?

hojnikb je izjavil:

Večina, VELIKA večina 125ccm motorjev je 4-taktnih. Saj nismo več 1995, zaboga.

sj a je sploh kakšne 2 takt motor na prodaj v euro5 časih?

Obstajajo, ampak bolj v cross in supermoto krogih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Masayoshi ::

rkobarov je izjavil:

scooter, ki ima vsaj 15 konjev! vse ostalo so počasne kripe.


Skuter 125 imata edino medley in aprilia sr gt deklariranih 15ks (11kW)

hojnikb ::

A. Smith je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Zelo na mestu vprašanje. Zakaj so ta motor nehali proizvajati, je beyond me. Velik motor s sprednjim vetrobranskim steklom, polnih 15 KM, solidna šasija, zavore. Motor z veliko začetnico. Takih 15 let kasneje ne znajo več narediti?

market demand, novejše euro emisije, obvezna oprema itd..

Res težava je za Hondo ta jajca posodobiti. Samo zdi se mi, da se 125cc motorjev enostavno ne kupuje toliko, kot včasih in je temu primerna tudi ponudba. A gre vse samo še za telefone?

hojnikb je izjavil:

Večina, VELIKA večina 125ccm motorjev je 4-taktnih. Saj nismo več 1995, zaboga.

sj a je sploh kakšne 2 takt motor na prodaj v euro5 časih?

Obstajajo, ampak bolj v cross in supermoto krogih.

nič od tega ni za evropo za na cesto (aka homologiran).

ker verjetno če bi mel kaksn 125cc 2 stroke agregat na lagru za euro5, bi ga vidu tudi v drugih motorjih, ki so za na cesto....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

A. Smith ::

hojnikb je izjavil:


nič od tega ni za evropo za na cesto (aka homologiran).

ker verjetno če bi mel kaksn 125cc 2 stroke agregat na lagru za euro5, bi ga vidu tudi v drugih motorjih, ki so za na cesto....

https://www.carandbike.com/news/british...

Tukaj je nekaj. Je pa to neka obrobna zadeva. Izjema, ki potrjuje pravilo.

Both the 250 and 300 EXC TPI are Euro 4 compliant, proving that all it took was the application of simple, well established tech to bring two-strokes up to date - and, most importantly, the will to move in this direction.
https://newatlas.com/ktm-2018-direct-in...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

hojnikb ::

A. Smith je izjavil:

hojnikb je izjavil:


nič od tega ni za evropo za na cesto (aka homologiran).

ker verjetno če bi mel kaksn 125cc 2 stroke agregat na lagru za euro5, bi ga vidu tudi v drugih motorjih, ki so za na cesto....

https://www.carandbike.com/news/british...

Tukaj je nekaj. Je pa to neka obrobna zadeva. Izjema, ki potrjuje pravilo.

Both the 250 and 300 EXC TPI are Euro 4 compliant, proving that all it took was the application of simple, well established tech to bring two-strokes up to date - and, most importantly, the will to move in this direction.
https://newatlas.com/ktm-2018-direct-in...


ja sam tole je 250/300cc, ne 125, o čemer je tle govora.
#brezpodpisa

rkobarov ::

moja izbira za 125: Piaggio Medley S
https://begin-motorcycling.co.uk/fastes...
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

BCSman ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Model je v 1 letu z medleyem naredil 38000km 8-O

Ales ::

BCSman je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Model je v 1 letu z medleyem naredil 38000km 8-O

Trije so si ga izmenjevali za dostavo fast futra?

BCSman ::

Upam, da so se uspeli dogovoriti, kdo bo menjaval motorno olje :))

hojnikb ::

al pa voznja na siht kam daleč...
#brezpodpisa

A. Smith ::

Masayoshi je izjavil:

rkobarov je izjavil:

scooter, ki ima vsaj 15 konjev! vse ostalo so počasne kripe.


Skuter 125 imata edino medley in aprilia sr gt deklariranih 15ks (11kW)


Honda Forza 125 ima tudi 15 KM.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Twixz ::

hojnikb je izjavil:

al pa voznja na siht kam daleč...


Ja, samo 38k od junija 2021? Pa skor ziher se pozimi ni skoz fural, dež, vikendi, to je na mesec 3k, na (povprečno) 20 delovnih dni nanese 150 kilometrov dnevno - isto kot da bi se vozil iz Ljubljane v Žalec na šiht in nazaj. S skuterjem? No ja, ne verjamem..

Kayzon ::

Twixz je izjavil:

Odvisno zakaj kupuješ 125. Jaz jo kupujem iz večih razlogov:

- Všeč so mi motorji od nekdaj ampak ker sem imel pri 17ih skoraj smrtno nesrečo z motorjem, se jih še malce bojim (vozim se z njimi ampak sam, ne s kom drugim).
- Ker je poceni izpit.
- Imam do službe 20 km, parkrat mesečno se pa peljem tudi 40 km v eno smer službeno. Kar se mi zdi super za poleti/jesen, da se spočijem od vsega s*anja v službi.
- Ker lahko potem vidim če me potegne naprej in grem delat neomejeno.

Divjanje mi ni bistvo pri takem motorju, mi je pa všeč da se pelje vsaj 110 na uro, da ne delaš gužve in da si daš na praznih cestah duška, ko ni nikogar.
Vsekakor pa rabim še cca. 700EUR zraven za kombinezon in rokavice. Čelado imam (sicer staro), jo pa težko dobim ker imam res veliko glavo. :)


Kaj to resno mislis kombinizon imeti na skuterju? Drugace so pa res grdi vsi nasteti motorji do sedaj,se posebej ta ki ima spredaj dve gume 8-O Kolikor se spomnim si imel vcasih Yamaho runner 125?

Twixz ::

Kayzon je izjavil:

Twixz je izjavil:

Odvisno zakaj kupuješ 125. Jaz jo kupujem iz večih razlogov:

- Všeč so mi motorji od nekdaj ampak ker sem imel pri 17ih skoraj smrtno nesrečo z motorjem, se jih še malce bojim (vozim se z njimi ampak sam, ne s kom drugim).
- Ker je poceni izpit.
- Imam do službe 20 km, parkrat mesečno se pa peljem tudi 40 km v eno smer službeno. Kar se mi zdi super za poleti/jesen, da se spočijem od vsega s*anja v službi.
- Ker lahko potem vidim če me potegne naprej in grem delat neomejeno.

Divjanje mi ni bistvo pri takem motorju, mi je pa všeč da se pelje vsaj 110 na uro, da ne delaš gužve in da si daš na praznih cestah duška, ko ni nikogar.
Vsekakor pa rabim še cca. 700EUR zraven za kombinezon in rokavice. Čelado imam (sicer staro), jo pa težko dobim ker imam res veliko glavo. :)


Kaj to resno mislis kombinizon imeti na skuterju? Drugace so pa res grdi vsi nasteti motorji do sedaj,se posebej ta ki ima spredaj dve gume 8-O Kolikor se spomnim si imel vcasih Yamaho runner 125?


Nisem mislil skuterja kupit nikoli 125.

hojnikb ::

Twixz je izjavil:

hojnikb je izjavil:

al pa voznja na siht kam daleč...


Ja, samo 38k od junija 2021? Pa skor ziher se pozimi ni skoz fural, dež, vikendi, to je na mesec 3k, na (povprečno) 20 delovnih dni nanese 150 kilometrov dnevno - isto kot da bi se vozil iz Ljubljane v Žalec na šiht in nazaj. S skuterjem? No ja, ne verjamem..

vse mozne norce maš, tudi takšne k se s temi igračami vozijo 365 dni v letu.
#brezpodpisa

Masayoshi ::

Men so bistveni večji norci tisti, ki vsak dan stojijo v gneči v svoji 2tonski karjoli pri prihodu in odhodu na šiht. Jih je na tisoče iz okolice Ljubljane.

BCSman ::

Je kdo odstranil CBS povezavo zavor iz skuterja in ali tudi to preverjajo na tehničnem?
Ta CBS je zelo nevarno za padec v določenih situacijah (ovinki, moker teren), samodejno zablokira prednjo zavoro, in skuter nima ABS-a(!), ta mala 12" koleščka hitro zdrsnejo.
Je cel kup tajskih videov kjer to odstranijo in folk masovno počne zaradi padcev predvsem na mokrem in peskatem terenu.
Kolikor vidim, sta z zajlo (bovdnom) povezana leva in desna ročica.

Vanich ::

...drugače se še najde ene par 125ccm z dvema cilindroma. Leonart ima ene par takih, samo, cena je...ah, 5 jurjev in čez.

Cveto ::

Glede CBS: ne vem če je prav napisano. Skuter poleg sprednje zavore z nekaj manj moči zavira še z zadnjo. Če sprednja zdrsne, bo zadnja poravnala motor, saj "vleče" zadnje kolo za sabo. Motor ni kolo, večinoma s bremza z sprednjo zavoro, z zadnjo pa pomagaš. ABS je seveda boljši, a vsaj glede na moje znanje CBS ni škodljiv. Še vendo pa obstaja možnost zaviranja samo z sprednjo zavoro (pač z drugo ročko). Da bi zaviral samo z zadnjo zna pa priti prav kvečjemu na kakšnem makadamu. Posebnega učinka od tega pa ni, ker se pri zaviranju teža obesi a sprednje kolo, zadnje pa je razbremenjeno in prej blokira.

BCSman ::

Jaz mislim da je ravno obratno, če pritisneš zadnjo zavoro, bo zaviralo tudi s sprednjo...kar je idiotsko in nevarno. Jaz vem sam koliko pritisnit določeno zavoro, odvisno od vrste terena, suho/mokro, nagiba..., ne more neka zajla tega regulirat. ABS je seveda druga zgodba, takoj bi ga imel.

Cveto ::

Imaš dve ročki, z eno zaviraš samo sprednje kolo, z drugo pa sprednje in zadnje kolo, sprednjega seveda močneje.

Če hočeš seveda zablokirati zadnje kolo (kar je enim v veselje), bo že prej blokiralo tudi sprednje kolo.

Alfonso ::

BCSman je izjavil:

Jaz mislim da je ravno obratno, če pritisneš zadnjo zavoro, bo zaviralo tudi s sprednjo...kar je idiotsko in nevarno. Jaz vem sam koliko pritisnit določeno zavoro, odvisno od vrste terena, suho/mokro, nagiba..., ne more neka zajla tega regulirat. ABS je seveda druga zgodba, takoj bi ga imel.


Zakaj pa naj bi to bilo idiotsko in nevarno? Mogoče le navzdol po makadamu, pa še tam ne, saj zavira s sprednjo manj. CBS je sigurno bolje kot nič.

rkobarov ::

kdor je delal izpit za motor, ve kdaj se zadnja koristi
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Alfonso ::

FireSnake je izjavil:

bobiii16 je izjavil:

Kar naenkrat bo zmanjkalo parkirišč za motorna kolesa v Ljubljani, Jankovič si že mane roke, da bodo njegovi redarji kasirali. Ponavadi gremo s scoterjem v mesto da bližje parkiramo svoji lokaciji, temu pa sedaj ne bo več tako. Nismo mi tako razviti glede te vrste prometa kot v sosednjem Trstu,


Pa zjutraj se že fijakajo v službo s temi jajci.
In se imajo za motoriste.
Zacahnite si tole: na žalost bo število mrtvih motoristov naraslo.
S tem, da bi morali te poskusne zajčke obravnavati posebej, ker to niso motoristi.


https://siol.net/novice/slovenija/crna-...

Smo si zacahnili...Statistika prvo leto ne kaže tvoje bluzenje.

BCSman ::

Pobijajo se tisti s težkimi motocikli in ta pravimi izpiti za motor, teh 30+ letnikov s kodo 125 pač ne briga divjanje.

hojnikb ::

#brezpodpisa

Twixz ::

Zdaj je pa res zadnji cajt da se spravim in odvozim teh 6 ur pa grem na morje z nekim 125 kubičnim KTM :))

hojnikb ::

kaj čakas, lets goooooo:))
#brezpodpisa

tomlin ::

Super. Morda grem na zrela leta ponovno na skuter, tokrat na pravega - na Vespo 125

Tale možnost mi kar odgovarja, omejitev izpit velja le v RS, tudi prav, me ne moti.

In kdaj bo to dokončno sprejeto?

Druga možnost pa je, da kandidat v šoli vožnje opravi najmanj šest ur praktične vožnje, kar dokaže z vpisanimi urami v evidenčnem kartonu vožnje, na podlagi česar mu upravna enota (UE) v vozniško dovoljenje vpiše ustrezno kodo z označeno pravico do vožnje motociklov s prostornino do 125 kubičnih centimetrov. A v tem primeru smejo vozniki motocikle s prostornino do 125 kubičnih centimetrov voziti le na območju Republike Slovenije. Pri tej možnosti torej kandidatu ni treba opraviti niti teoretičnega niti praktičnega dela vozniškega izpita.

https://www.motoavantura.si/od-1-junija...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

hojnikb ::

To da lahko z 6 urami delas izpit velja ze od lanskega poletja, voznja čez mejo bi pa tudi naj bila mogoča v članice EU, ki imajo podobno ureditev (torej sosede brez madzarske). Kdaj bo to sicer mozno oz. veljalo, pa ni jasno zapisano v novici.
#brezpodpisa

Twixz ::

A ma kdo izkušnje s temi 6imi urami odvozit in potem dobit izpit? Kej posebnega ali greš prvi dve uri na poligon potem pa na cesto?

hojnikb ::

jap, dve al tri ure so na poligonu, ostalo na cesti. In je to to, greš na upravno enoto po vozniško and bobs ur uncle...
#brezpodpisa

jest10 ::

Ozeroma večinoma se vozi 1-3 ure. Uro poligona, pa mogoče še malo naokoli.
Odvisno od inštruktorja
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega skuterja 125ccm

Oddelek: Na cesti
385754 (2570) demogill
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69483386 (4365) hojnikb
»

125 cc v Italiji

Oddelek: Na cesti
274730 (3237) morosito
»

Nakup maxi-scooterja

Oddelek: Na cesti
172180 (1813) Comandante
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8418494 (10380) tech level

Več podobnih tem