» »

Nakup novega skuterja 125ccm

Nakup novega skuterja 125ccm

Zezz ::

Odločam se za nakup skuterja, gledam cene rabljenih (nenormalno noro visoke, zakaj no to mi pa res ni jasno???), rajši vzamem potem novega, razlika minimalna. Torej za v službo, mala poraba, zanesljivost(katere znamke?). Hitrost vsaj toliko da grem lahko po obvoznici (za avtocesto so verjento prešvoh ali kaj?), cena tam do 3600E. Kaj priporočate? izkušnje? hvala

Zezz ::

Aja zanima me ali se cene kaj razlikujejo v sezoni in off sezoni? ter v katerem obdobju so najbol ugodne cene, zima, jesen?

AndrejS ::

Eno je cena za katero se vozila prodaja, drugo pa je kolko kupec plača.

Kawhi ::

Piaggio Medley (malo čez tvojo ceno), ali pa z mal bolj švoh motorjem cenejši Liberty za 3k

Zezz ::

Kdaj je najboljši čas za nakup,ali so cene skozi celo leto dokaj enake

Kawhi ::

Lani in letos bodo imo kar enake, pa še gor bodo verjetno šle. Vpliv slabih dobav in a1 norije. Je pa piaggio še kolkr vidim najmanj dvignil cene. Ne vem pa kako je z dobavo.

Zezz ::

Kawhi je izjavil:

Lani in letos bodo imo kar enake, pa še gor bodo verjetno šle. Vpliv slabih dobav in a1 norije. Je pa piaggio še kolkr vidim najmanj dvignil cene. Ne vem pa kako je z dobavo.

kaj pa honda pcx 125a? oziroma kako se kaj obnesejo Korejci, SYM, Kymco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

Kawhi ::

Meni je slabse kot medley - 3km manj močen motor, boben na zadnjem kolesu, manjša kolesa. Enim je pa bolj všeč vizualno, pa pri sedenju lahko imaš noge v dveh položajih če si zadosti mali. Fun fact - delajo jo v Italiji, Medley pa mislim da v Maleziji.

Korejcev ne poznam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

Likalnik ::

Zezz je izjavil:

Odločam se za nakup skuterja, gledam cene rabljenih (nenormalno noro visoke, zakaj no to mi pa res ni jasno???), rajši vzamem potem novega, razlika minimalna. Torej za v službo, mala poraba, zanesljivost(katere znamke?). Hitrost vsaj toliko da grem lahko po obvoznici (za avtocesto so verjento prešvoh ali kaj?), cena tam do 3600E. Kaj priporočate? izkušnje? hvala


125ccm greš lahko na avtocesto...tu ni omejitve.
Glede obdobja kdaj bi se ga splačalo kupiti je to definitivno po koncu motoristične sezone...oktober, november...pa vse do nekje marca...takrat so cene nižje in pa tudi več izbire kot pa recimo junija...govorim za rabljene motorje.
Trenutno so pa cene zelo nabite....to so pa itak na vseh področjih...avtomobili, nepremičnine, hrana itd...a je kakšna stvar trenutno v tem času ugodna in se jo splača kupiti?

Zezz ::

Kawhi je izjavil:

Meni je slabse kot medley - 3km manj močen motor, boben na zadnjem kolesu, manjša kolesa. Enim je pa bolj všeč vizualno, pa pri sedenju lahko imaš noge v dveh položajih če si zadosti mali. Fun fact - delajo jo v Italiji, Medley pa mislim da v Maleziji.

Korejcev ne poznam

Ja tale Liberty je kar dovolj močan, samo po eni strani nevem kako je z kvaliteto, Honde so znane po svoji kvaliteti motorjev, za Piaggio pa res ne vem.

Likalnik je izjavil:

Zezz je izjavil:

Odločam se za nakup skuterja, gledam cene rabljenih (nenormalno noro visoke, zakaj no to mi pa res ni jasno???), rajši vzamem potem novega, razlika minimalna. Torej za v službo, mala poraba, zanesljivost(katere znamke?). Hitrost vsaj toliko da grem lahko po obvoznici (za avtocesto so verjento prešvoh ali kaj?), cena tam do 3600E. Kaj priporočate? izkušnje? hvala


125ccm greš lahko na avtocesto...tu ni omejitve.
Glede obdobja kdaj bi se ga splačalo kupiti je to definitivno po koncu motoristične sezone...oktober, november...pa vse do nekje marca...takrat so cene nižje in pa tudi več izbire kot pa recimo junija...govorim za rabljene motorje.
Trenutno so pa cene zelo nabite....to so pa itak na vseh področjih...avtomobili, nepremičnine, hrana itd...a je kakšna stvar trenutno v tem času ugodna in se jo splača kupiti?

Ja pred kakšnimi štirimi leti si za 4K dobil kar uredu 350ccm nov skuter, ampak dvomim da bodo šle cene sploh kdaj še dol. To je očitno nova realnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

BCSman ::

Danes sem videl da enak model 125 sym-a kot ga pri nas prodajajo za 3100eur, na filipinih prodajajo za 1300eur. Nategovanje zahodnjakov.

mailer ::

Če gledaš kvaliteto je Honda prva izbira, tudi Piaggo motorji so kar v nekaj različnih znamkah in ob rednem servisu delajo brez težav. Izberi tudi čim večja kolesa, dobiš na udobnosti vožnje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Kawhi ::

BikeMaters pravi da je Medley najboljši ;). Je pa imo vsaj pri prvih 5 razlika samo v osebnih preferencah.

https://m.youtube.com/watch?v=xDAymDG79...

polde66 ::

Imam Hondo 125 SH mode kupljen september 2022. Od takrat je šla cena gor za 200 eur kar sem porabil za prednjo šipo, ki je skoraj obvezen dodatek in zadnji kovček.
Plusi: 16 col kolesa kar veliko ublaži vožnjo po naših dobrih cestah
poraba je majhna okoli 2 l mlce čez v realnosti.
vožnja je super, dovolj si hiter da pobegneš traktorjem, nisi ogrožen od tovronjakov..
honda je honda kar se servisov in rezervnih delov tiče
minusi: majhen prtljažni prostor, ker je prostor za gorivo v tem delu tako, da je kovček nujen

Mi je pa malce nerodno ko pridem na bencinsko po 180 km prevoženih točit gorivo za 5 l.
Imam še Hondo integro 750 in je od nakupa SH mode precej več garažirana.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Cveto ::

Razlike so v moči, od 8 ali 9 do 11kW. Koliko se pozna, ne vem, za po naselju je verjetno vseeno, za izven je pa fajn imeti maksimalnih 15 konjev.

Jaz imam Aprilio SR-GT 125. Ni najcenejša, je pa meni najbolj sedla, ker je motor prostoren in tudi dobro zgleda. Minusi: nima ABS, ni Honda. Zaenkrat (1 leto) sem zelo zadovoljen.

Zezz ::

mailer je izjavil:

Če gledaš kvaliteto je Honda prva izbira, tudi Piaggo motorji so kar v nekaj različnih znamkah in ob rednem servisu delajo brez težav. Izberi tudi čim večja kolesa, dobiš na udobnosti vožnje.


Zaenkrat imam v ožjem izboru tudi Piaggio Liberty 150 (ugodna cena, dokaj velika moč) ampak res ne vem kakšne so izkušnje z Piaggio motorji kot so zanesljivost, rezervni deli itd. ?

polde66 ::

Piaggio Liberty 150 ni 125 ccm
polde

Zezz ::

polde66 je izjavil:

Piaggio Liberty 150 ni 125 ccm


Res je, ampak sem mogu mal dvignit kubaturo da pridem do najboljše price vs performance. Vsekakor zanima me kako je z Piaggio motorji, ker to pa res nimam nobenih izkušenj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

polde66 ::

Torej imaš A kategorijo?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

flipflop ::

Jaz imam zelo starega Suzukija 125, s prometom po mestu gre brez težav,potem pa do nekje 70 tudi še kar hitro pospeši, tam ga pa čedalje bolj zmanjkuje in do 90 pride že kar s težavo. Tako da če imaš A kategorijo in bi se rad tudi po avtocesti kaj vozil glej večje kubature, vsaj 300. Če ne rabiš švigat med avti glej maksiskuter. Kak Burgman 400, SilverWing 400. Kymco 300 itd.

Honda, Yamaha, Suzuki, Kymco, Piaggio tudi kak Sym ne moreš falit.
125 so pa pri nam cene ponorele zaradi teh izpitov, pomoje če imaš A kategorijo vzami raje kaj močnejšega...

Zezz ::

polde66 je izjavil:

Torej imaš A kategorijo?


Ja

flipflop je izjavil:

Jaz imam zelo starega Suzukija 125, s prometom po mestu gre brez težav,potem pa do nekje 70 tudi še kar hitro pospeši, tam ga pa čedalje bolj zmanjkuje in do 90 pride že kar s težavo. Tako da če imaš A kategorijo in bi se rad tudi po avtocesti kaj vozil glej večje kubature, vsaj 300. Če ne rabiš švigat med avti glej maksiskuter. Kak Burgman 400, SilverWing 400. Kymco 300 itd.

Honda, Yamaha, Suzuki, Kymco, Piaggio tudi kak Sym ne moreš falit.
125 so pa pri nam cene ponorele zaradi teh izpitov, pomoje če imaš A kategorijo vzami raje kaj močnejšega...


Tud za večje so cene nenormalne, vse je šlo gor. 125ccm za po mestu tud izven po podeželskih čist uredu, plus majhna teža motorja. Hočem pa novega, rabljeno ne pride v poštev ker so cene tam tam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

polde66 ::

125ccm je izhod v sili za tiste, ki nimajo A kategorije. Tako kot je napisal @flipflop je cena 125 ccm skuterja pretirana. Če imaš A kategorijo se ne obremenjuj s tamalimi mopedi ampak glej vsaj 300 - 350 ccm. To je čista druga dimenzija motorja, tako uporabnost, vozne lastnosti.... Z njim se boš na izi lahko pripeljal daleč, z malim pa ne tako na izi. 125 ccm sem vzel samo zaradi žene in hčere. Spomladi ju napodim delat A+ kategorijo. Če ne bodo hotele tega bo šel moped v prodajo in nakup Honde ADV 350 samo zame.
polde

Kawhi ::

Res odvisno zakaj rabiš. Za recimo 20km do službe (primestje, mesto, avtocesta), je 125 najboljša izbira. Najmanj pokuri, hitrost in pospeški pa povsem zadostni. Ni pa to za daljše izlete ali avtocesto.

Zezz ::

polde66 je izjavil:

125ccm je izhod v sili za tiste, ki nimajo A kategorije. Tako kot je napisal @flipflop je cena 125 ccm skuterja pretirana. Če imaš A kategorijo se ne obremenjuj s tamalimi mopedi ampak glej vsaj 300 - 350 ccm. To je čista druga dimenzija motorja, tako uporabnost, vozne lastnosti.... Z njim se boš na izi lahko pripeljal daleč, z malim pa ne tako na izi. 125 ccm sem vzel samo zaradi žene in hčere. Spomladi ju napodim delat A+ kategorijo. Če ne bodo hotele tega bo šel moped v prodajo in nakup Honde ADV 350 samo zame.


Še enkrat vse cene so pretirane, najdi mi nov skuter 200ccm+ pod 4 jurje? Pač meni osebno je super tudi da motor ni pretežek

Kawhi je izjavil:

Res odvisno zakaj rabiš. Za recimo 20km do službe (primestje, mesto, avtocesta), je 125 najboljša izbira. Najmanj pokuri, hitrost in pospeški pa povsem zadostni. Ni pa to za daljše izlete ali avtocesto.


Tako je, ravno to hočem povedat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

BCSman ::

125ccm je vse kar rabiš če si anglež ali prekmurec, kjer je sama ravnina. A ko greš v klanec 60 km/h pomisliš kako bi bilo lepo imeti 10 konjev več.

Kawhi ::

Okol Ljubljane marsikje, do Ljubljane iz okolice in v sami Ljubljani ni nobenega klanca ki ga 125 ne bi zmogel. No razen če imaš 160 kil.

Zezz ::

No mislim da smo se malo preveč oddaljili od teme :) torej ima kdo kaj več informacij ali osebne izkušnje o Piaggio in Tajvanskih skuterjih?

Cveto ::

Piaggio imajo nove i-get motorje, enako kot v moji Aprilii. Dober motor, tih, poraba skoraj nič (pod 2l na 100), gre dobro (ene 120). Kako bo z vzdržljivostjo pa ne vem, je pa vsaj servis dober in blizu.

scenic16 ::

Res, da ni skuter, glede porabe in zanesljivosti pa... ;)

1,5l/100km :
https://www.honda-as.com/izdelek/cb125f/

Preverjeno:
https://photos.app.goo.gl/NB7rVDuSgYXE7...

CB125F is a seriously good mini-adventure bike:
https://www.advrider.com/f/threads/the-...

BCSman ::

Kako ti ga je uspelo sploh dobit, junja lani so rekli da je za čakat do pomladi letos.

Zezz ::

scenic16 je izjavil:

Res, da ni skuter, glede porabe in zanesljivosti pa... ;)

1,5l/100km :
https://www.honda-as.com/izdelek/cb125f/

Preverjeno:
https://photos.app.goo.gl/NB7rVDuSgYXE7...

CB125F is a seriously good mini-adventure bike:
https://www.advrider.com/f/threads/the-...


Zanimivo, piše da gre tole 75mph oziroma 120kmh ?. Me pa zanima kako udobna je vožnja, in tale poraba je kar majhna da bi bilo res :)

polde66 ::

Umetnega pomanjkanja čipov in ostalih izgovorov je konec, motorjev je dovolj.
polde

Zezz ::

Res je ampak mamo pa zdej inflacijo, Evro vse manj vreden, cene gor

BCSman ::

Se bo nekaj malega prihranilo pri bencinu in nekaj več užitka pri vožnji z cb125f, ampak povsod drugje ga medley prekaša (praktičnost, moč, varnost..)

jest10 ::

Zezz je izjavil:


Zanimivo, piše da gre tole 75mph oziroma 120kmh ?.


Ne gre. Po ravnem ene 105km/h

rkobarov ::

če imaš izpit za A pod 300ccm ne gledaš.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

polde66 ::

Piago Medley lansko leto 125 ccm ni bil dobavljiv, ker so zaradi problema z dobavo nekih delov za abs zavore ustavili proizvodnjo. Delali so samo Medley 350 in druge večjekubikažne motorje. Tako, da ni samo vse v praktičnosti varnosti moči ampak predvesem v dobavljivosti. 125 ccm moped bo pa težko dosegel brzino 110 km/h en al pa drug.
polde

scenic16 ::

polde66 je izjavil:

Mi je pa malce nerodno ko pridem na bencinsko po 180 km prevoženih točit gorivo za 5 l.
Imam še Hondo integro 750 in je od nakupa SH mode precej več garažirana.


Honda zna! :)
Mi je pa malce nerodno ko pridem na bencinsko po 700+ km prevoženih točit gorivo za 12l ... :)

Res je, veliko preko 100km/h s katerimkoli 125ccm, ne bo šlo.
Veter in teža "tovora" tudi naredita svoje.

Takle mlinček, se po moje, niti ne kupuje za 100+ hitrosti.
Avtoceste, večina motoristov ne mara tudi z resnejšimi stroji.
Sam ga tretiram bolj kot ne za kot novodobno "štirko"... :)

Povprečna poraba, pri meni, je 1.6L, vsaj polovico voženj se voziva dva, skupaj 160kg+.
In seveda ni ožemanja...

Plačana v jeseni 2021, prevzeta marec 2022.
Zelo nezahteven in poceni za vzdrževanje motorček.

Neverjetno koliko "muzike" za EUR je v paketu.
In najde se segment kupcev, ki išče(mo) točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

demogill ::

Zdravo kateri skuter bi mi priporočili Honda SH 125 ali Piaggio Medley hvala. Zanimajo me tudi vaše izkušnje z enim ali drugim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri skuter 125 za B vozniško? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15230768 (5113) demogill
»

Vse o (50 ccm) skuterjih

Oddelek: Na cesti
103852 (760) Horas
»

125 cc v Italiji

Oddelek: Na cesti
274185 (2692) morosito
»

Nakup maxi-scooterja

Oddelek: Na cesti
171936 (1569) Comandante
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8418025 (9911) tech level

Več podobnih tem