» »

Nakup maxi-scooterja

Nakup maxi-scooterja

nkgacm ::

Lp
Razmišljam o nakupu maxi-scooterja. Ker nikoli nisem imel motorja, bi prosim za pomoč pri izbiri. Pripravljen sem odštet cca. 2500 evr. Prostornina nekje od 250 do 500 ccm. Vozilo bi uporabljal predvsem za krajše relacije ( 10 km ), občasno pa tudi za kako daljšo. Znamka scooterja mi ni toliko pomembna, rad bi pa imel model z večjimi kolesi in ABS-om. Zanima me tudi če ima kdo iskušnje z znamko SYM.

dj_uro ::

Zivio. Izpit za motor imas?
V kolikor bodo v bodoce prevladovale malo daljse relacije in bos imel sopotnico, predagam 500ccm. Abs je fino da imas, ceprav te bodo kvazi stari macki/strokovnjaki poizkusali prepricati v nasprotno ces, da je nevaren. Pusti te gostilniske debate.
Sym je povprecna znamka ki nudi za ceno kar veliko uzitka z maxi scooterjem. Vseeno ima pa ta zadeva zame dve veliki pomanjakljivosti. Preveliko tezo in premale bicikle
Pa srecno!
vw-klub.si

miha98 ::

Kaj pa vem .. jaz bi se obrnil tudi za kakšni suzuki burgman, aprilia atlantis, gilera nexsus, tega je još pa još yamaha xmax....

starfotr ::

Če nisi imel motorja, potem je bolje, da gledaš mogoče piagio mp3. Ker ima spredaj 2 kolesi.

Kvinta ::

Abs je fino da imas, ceprav te bodo kvazi stari macki/strokovnjaki poizkusali prepricati v nasprotno ces, da je nevaren. Pusti te gostilniske debate.


Dobro jaz o skuterjih pojma nimam samo tisti ko trdijo da je ABS nevaren so v glavi malo bolani enako kot nekateri vozniki ,ki trdijo da so turbine nevarne :))
A.C.A.B

bobiii16 ::

vzemi Piaggio Beverly 350 in verjemi da boš zadovoljen. Vendar ne drugega kot 350, ta je zadnji model in modificiran brez napak.

bobiii16 ::

Lahko tudi Hondo sh 125 še bolje sh 300, najbolj prodajan skuter v Italiji

Comandante ::

bobiii16 je izjavil:

Lahko tudi Hondo sh 125 še bolje sh 300, najbolj prodajan skuter v Italiji

Se en glas za Hondo SH300 (125ka je ok, ampak ne za dva). Honda je dalec najvecji proizvajalec motociklov na svetu, in slovijo po dobri kakovosti.

Dopadejo se mi tudi Yamaha skuterji. Raznih MAX izvedenk je celo morje. Ko sem sedel na TMAX-a (tisti je pomoje okoli 500ccm) sem imel obcutek da sedim na fotelju. Kakovost je praviloma japonska.

Kvinta ::

Jaz motorja izpod 750 ne bi kupil scer pa vsedi se na 350 polj pa na 750 pa povej razliko :D
A.C.A.B

val46 ::

Ja Kvinta, pol pa povej kaj maš ti en motor, ko tolk veš? Skuterja z 750 ali več ccm sigurno ne ;) Sam mam suzuki burgman 300ccm in za se fjakat malo okrog na poletne dni je dovolj. Za se zdivjat imam pa hondo crf, tako da raje divjam po progi za motokros kot pa na cesti.

Comandante ::

Dobro, clovek isce neko poceni transportno sredstvo. Za normalen motor za ljubiteljsko voznjo je ze dobro imeti vsaj 50 konjev, optimalno je 60-80, odvisno od motorja. Za skuter za po mestu in malo naokoli je 30 konjev vrh glave. Seveda tak skuter ne bo sel na avtocesto, ker je smrtno nevarno.

AndrejS ::

Zakaj je skuter za AC nevaren- Beverly 500 se normalno pelješ 150km/h

val46 ::

Točno tako, vsak skuter, za katerega rabiš A kategorijo, je dovolj sposoben in primeren za AC. Bolj je tu vprašanje, zakaj bi se z motorjem sploh vozil po AC? Ja, če smatraš in imaš motor za prevoz iz točke A do točke B, ampak kot poznam in vem, je nam motoristom bolj pomembna pot in potovanje, kot pa cilj. Se pravi, ob vseh normalnih prilikah, bolj uživamo recimo na poti do portoroža, kot pa potem ob pitju kavice na portorožki plaži ;) In za to ne rabimo AC.

Comandante ::

AndrejS je izjavil:

Zakaj je skuter za AC nevaren- Beverly 500 se normalno pelješ 150km/h

500ccm je spodnja meja za AC, 150km/h gre na polnem gasu ja. 250ke in 300ke so presvoh, poleg tega imajo ponavadi poddimenzionirane zavore. Ni vsaka stvar, ki gre 130km/h, za to hitrost tudi primerna.

val46 je izjavil:

Točno tako, vsak skuter, za katerega rabiš A kategorijo, je dovolj sposoben in primeren za AC. Bolj je tu vprašanje, zakaj bi se z motorjem sploh vozil po AC? Ja, če smatraš in imaš motor za prevoz iz točke A do točke B, ampak kot poznam in vem, je nam motoristom bolj pomembna pot in potovanje, kot pa cilj. Se pravi, ob vseh normalnih prilikah, bolj uživamo recimo na poti do portoroža, kot pa potem ob pitju kavice na portorožki plaži ;) In za to ne rabimo AC.

AC je super, ce hoces nekam hitro priti, ali pa ko te lovi slabo vreme. Jaz se rad vozim po primorski, a naj grem po stari cesti do dol? Bo minilo 5 ur preden sploh morje vidim. Ni vecje bedarije kot dolge razdalje delat po cesti kjer je vsakih 3 km naselje. Tako pa hop na avtocesto, Maribor-Portoroz 1h 40 min, pol pa dalje uzivam. Morda izvozim na Uncu, pa grem nazaj na AC na Postojni, tam je par dobrih ovinkov.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Beverly ma spredaj 2 diska , zadaj enega - in pri polnem gasu po števcu gre 175km/h - druga valčki. Imam spredaj veliko šipo in se z odprto čelado peljem 150 - potovalna hitrost. To greš če se ti mudi - drugače pa seveda stara cesta

Kvinta ::

Ja Kvinta, pol pa povej kaj maš ti en motor, ko tolk veš?


V življenju sem sem mel 4 motore in par mopedov naredo sem več 500 tisoč KM z vsemi skupaj tak da ne tupi zdaj zaradi pomanjkanja časa nimam nobenga sem že v eni drugi temi to napiso.

Pelji se ti z 350ccm na giro po Evropi pa da te vidimo junaka saj gre samo kak :))
A.C.A.B

val46 ::

Kot prvo kvinta, OP sprašuje za skuterja, s katerim se bi dnevno vozil tja do 10km daleč in ne delal girote po evropi. Tko da mu kak burgman 300ccm ali pa kaka zamaha Tmax 400 ali morda 500ccm bi bla vrh glave. poleg vseh ostalih verzij piagiotov in podobnega. Morda bi se mu za tolk kratke razdalje splačalo gledat že kake E-skuterje, sam tisto pa pade precej nad njegov budget.

Za AC je pa dovolj, da si vsaj eni 20km/h hitrejši od kamionov, ne rabiš vozit 200km/h+. Tko da, comandante, po primorski AC smo se leta nazaj vozili tudi z 125ccm apriliami in gilearami in se je prov fino dalo, tako da...Kar se pa neke poddimezionirane zavore spuščaš...Ravno na AC ne rabiš imet nekih fajn hudih zavor, ker še nikdar pri hitrosti tam okrog 120km/h po AC, nisem rabil zavirat na polno in če vidiš vsaj 150m pred sabo(kar na AC ni nič takega), tudi ni neke nevarnosti, da se ne bi pravočasno ustavil v primeru zastoja ali kaj podobnega.

Sicer pa OP predlagam, da si pogleda par youtube filmčkov, pol naj se odloči kak model mu je všeč, na koncu naj pa izbere ene 3 različne, naj jih gre pogledat, se usest na njih in po možnosti zapelje en krog. Bo tako najboljše dobil predstavo, kaj mu odgovarja in kaj ne. Brez veze tle neki nabijat, ko o majstru ne vemo nič. Ne njegove višine, ne teže, ne to al se bo vozil sam ali morda z svojo boljšo polovico in predvsem ne vemo, kakšen je njegov stil vožnje. Če ima namen polagat ovinke po kakih rajdah, potem skuter zanj ni, če se pa misli vozit "nedeljske" fure, potem bo skuter pa čisto dovolj. Ne glede na kubaturo. No, vsaj nekje 250 naj bo, da ne bo delal zastojev v tistih "rajdah" ;)

Comandante ::

Za AC je pa dovolj, da si vsaj eni 20km/h hitrejši od kamionov, ne rabiš vozit 200km/h+. Tko da, comandante, po primorski AC smo se leta nazaj vozili tudi z 125ccm apriliami in gilearami in se je prov fino dalo, tako da...Kar se pa neke poddimezionirane zavore spuščaš...Ravno na AC ne rabiš imet nekih fajn hudih zavor, ker še nikdar pri hitrosti tam okrog 120km/h po AC, nisem rabil zavirat na polno in če vidiš vsaj 150m pred sabo(kar na AC ni nič takega), tudi ni neke nevarnosti, da se ne bi pravočasno ustavil v primeru zastoja ali kaj podobnega.

Kot sem napisal, ce se nekaj da, se ne pomeni da je to dobra ideja, ker je z par kubiki vec bolj udobno in varno. 125ccm 4T leti dobrih 100km/h na dober dan, po stevcu ki konkretno laze. V klanec pa te hitro gonijo tovornjaki. Ja, lahko gres preko cele Evrope s taksnim mopedom, je pa muka.

Zavor res ne potrebujes, dokler se s tovornjaka 50m pred tabo ne vsuje neka svinjarija. Se mi je ze zgodilo da je tovornjak vsul kostanje po cesti, z neko 125 jajco bi se gladko skotal. Peljal sem 120km/h z Ninjo, ki ima 2x300mm diske spredaj, dva batka na vsakem, ABS, in se je dobro koncalo.

Ampak kot receno, izven AC je 125 higienski minimum, se bolje je 300-400cm. Ni razloga da ne bi vzel malo vecje kubature, zavarovanje je poceni, porabi kurc kaj vec, je pa dobro imeti par konjicev rezerve za kaksno vkljucevanje ali celo prehitevanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup motorja, nasveti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10935997 (5201) bajsibajsi
»

Izpit Za Motor (A) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6015642 (7201) Twixz
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010356 (7618) hojnikb
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417740 (9626) tech level
»

Kateri motor kupit??

Oddelek: Loža
308884 (8089) Bakunin

Več podobnih tem