» »

Telekom ukinja delovanje starih Boxov

Telekom ukinja delovanje starih Boxov

1
2
»

stara mama ::

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.

Ker nam je telekom edini zrihtal optiko, celo s pomočjo enega forumaša tule gor, simpl :)

hipertija ::

Ok fair enough razlog, se strinjam.
Prekle za kurnk

deco16 ::

Zato pa si pol 2 leti na telekomu in pol rečeš čao ;)

Invictus ::

Točno to, sam prekinem naročnino marca. Vsaj za TV in telefon. Internet bo ostal, TV bo odT-2 preko ta starih :).

Sam moram še stestirat, če bo v redu delalo na mojem TV.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meiniken ::

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56EUR in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.


Smo bili letos upgrejadni na optiko 100/20. Plačujemo še vedno 38EUR (se mi zdi). V primerjavi z drugimi je veliko, se strinjam. Ampak... V vseh teh letih nihče od nas ne pomni težav. Če je pa že kaj bilo narobe, pokličeš tja. Če imajo polno te pokličejo nazaj. In ja, dejansko pokličejo nazaj. Se mi še ni zgodilo, da me ne bi. Ne vem kakšna je preksa pri ostalih ponudnikih.

Na tej točki niti ne vem če upam menjat ISP-ja. Pa če bi se šlo samo zame bi verjetno res zamenjal, ker rabim le internet. Ko imaš pa v hiši se starše bi se ti morali spet naučit novega vmesnika (kdor ima dela s starejšimi ve kaj mislim). Da ne omenim vseh horror zgodb, ki sem jih tekom leta prebral od strank A1 in Telemacha. Se res vprašaš če je vredno. Dokler dela je super, ko zaškripa pa se razlika v ceni hitro pozna.

Seveda so zadaj še potrebe posameznika. Sam ne downloadam in uploadam veliko. Če je že kakšen večji download pa pustiš, da dela v ozadju oziroma se vmeš stuširaš. Bom pač svoje receptorje dopamina 10 minut pozneje zadovoljeval, no big deal :))

Pa bi lahko na A1 imel ceneje in 500/100. Na papirju se sliši super. Izkušenj še z njimi nimam in niti ne vem če jih hočem imeti.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

KTr1sk ::

Jaz sem bil samo zato pri Telekomu, ker imam več televizorjev in vsak televizor je imel star box, ki ga ni treba mesečno plačevat in ker so starši navajeni na star vmesnik.
Ko bodo prenehali delovati grem izbrat cenejšega operaterja in če je ceneje aplikacija kot box, kupim za vsak TV svoj box (recimo tole https://www.aliexpress.com/item/1005004....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

starfotr ::

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.


Pri mobilu imaš samo 2 opciji. TS ali A1. TS je še vedno 6 korakov naprej od vseh ostalih.

Pri fix je pa odvisno. T2 preko TS bitnega toka ni to to, kar je na LLU. Pa je danes že skoraj povsod bitni tok. TM je itak en drek od operaterja. A1 je sicer v redu, ko dela.

Jaz imam A1 fix preko TS optike in TS mobil. Se mi zdi najbolj optimalna kombinacija. Tudi glede na lokacijo, ker mi povsod dela 4G+, imam bazne postaje blizu. Recimo A1 mobil mi pa prekinja v enih delih hiše. TM pa nočem, dokler imajo nacionalni roaming. T2 je pa joke na mobil.

hipertija ::

starfotr je izjavil:

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.


Pri mobilu imaš samo 2 opciji. TS ali A1. TS je še vedno 6 korakov naprej od vseh ostalih.

Pri fix je pa odvisno. T2 preko TS bitnega toka ni to to, kar je na LLU. Pa je danes že skoraj povsod bitni tok. TM je itak en drek od operaterja. A1 je sicer v redu, ko dela.

Jaz imam A1 fix preko TS optike in TS mobil. Se mi zdi najbolj optimalna kombinacija. Tudi glede na lokacijo, ker mi povsod dela 4G+, imam bazne postaje blizu. Recimo A1 mobil mi pa prekinja v enih delih hiše. TM pa nočem, dokler imajo nacionalni roaming. T2 je pa joke na mobil.

tvoj nickname odraža populacijo, ki še vedno vzraja pri telekomu :) pa sej prav, imamo vsaj boljšo in bolj zdravo konkurenco na račun vas naročnikov :D
Prekle za kurnk

Meiniken ::

Curb your ego.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

sirotka ::

hipertija je izjavil:

starfotr je izjavil:

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.


Pri mobilu imaš samo 2 opciji. TS ali A1. TS je še vedno 6 korakov naprej od vseh ostalih.

Pri fix je pa odvisno. T2 preko TS bitnega toka ni to to, kar je na LLU. Pa je danes že skoraj povsod bitni tok. TM je itak en drek od operaterja. A1 je sicer v redu, ko dela.

Jaz imam A1 fix preko TS optike in TS mobil. Se mi zdi najbolj optimalna kombinacija. Tudi glede na lokacijo, ker mi povsod dela 4G+, imam bazne postaje blizu. Recimo A1 mobil mi pa prekinja v enih delih hiše. TM pa nočem, dokler imajo nacionalni roaming. T2 je pa joke na mobil.

tvoj nickname odraža populacijo, ki še vedno vzraja pri telekomu :) pa sej prav, imamo vsaj boljšo in bolj zdravo konkurenco na račun vas naročnikov :D


Prazna nabijanja. Dejansko je povsod isti klinc. Jaz nimam težav s TS, niti jih nikoli nisem imel.

kamiKaZaA ::

sirotka je izjavil:

hipertija je izjavil:

starfotr je izjavil:

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.


Pri mobilu imaš samo 2 opciji. TS ali A1. TS je še vedno 6 korakov naprej od vseh ostalih.

Pri fix je pa odvisno. T2 preko TS bitnega toka ni to to, kar je na LLU. Pa je danes že skoraj povsod bitni tok. TM je itak en drek od operaterja. A1 je sicer v redu, ko dela.

Jaz imam A1 fix preko TS optike in TS mobil. Se mi zdi najbolj optimalna kombinacija. Tudi glede na lokacijo, ker mi povsod dela 4G+, imam bazne postaje blizu. Recimo A1 mobil mi pa prekinja v enih delih hiše. TM pa nočem, dokler imajo nacionalni roaming. T2 je pa joke na mobil.

tvoj nickname odraža populacijo, ki še vedno vzraja pri telekomu :) pa sej prav, imamo vsaj boljšo in bolj zdravo konkurenco na račun vas naročnikov :D


Prazna nabijanja. Dejansko je povsod isti klinc. Jaz nimam težav s TS, niti jih nikoli nisem imel.

Pri meni isto. Bil sem vsepovsod in ali sem moral klicati pri oknu ali pa je recimo 1-2x mesečno vrglo ven internet. Vsepovsod neke težave, le pri Telekomu (optika) zdaj že 5+ let vse deluje kot pričakuješ.

dunda ::

Tudi sam lahko Telekom pohvalim. Bil sem že pri različnih, pa imam pri Telekomu še najmanj težav. Mobilna telefonija v krajih, kjer se precej gibljem, je itak samo od Telekoma (drugi NIMAJO signala), za tujino (Švico recimo) pa imajo še VoWifi. Bili so tudi tisti, ki so k nam potegnili optiko, zato sem začel pri njih. In stvari lepo delujejo, z nobeno zadevno nimam težav. Všeč mi je NEO (glasovno upravljanje), uporabljam tudi Turbo Wifi in LAN preko elektrike. Imamo še stacionarni telefon pri starših in dva televizorja, pa komplet mobilnih telefonov.
Zagotovo plačujem nekaj več kot pri drugih, ampak še nikoli nisem imel tako kompletne storitve brez težav pri telekomunikacijah.
Prav hvalil jih pa vseeno ne bom, ker sem dovolj star, da vem, kako stvari tečejo. Niso noben biser in ničesar mi ne poklonijo.

Se mi pa zdi, da smo zavili iz teme.
https://www.kacnje.eu

starfotr ::

Pusti reveže brez keša, da uživajo v čudovitih storitvah izbranega operaterja.

Torej, zanima me kaj bo z neo daljinci. A ti dajo gratis tistega na tipke ali ga moraš posebej kupit?

Invictus ::

Plaöat ga moras. 25EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dunda ::

starfotr je izjavil:

Pusti reveže brez keša, da uživajo v čudovitih storitvah izbranega operaterja.

Torej, zanima me kaj bo z neo daljinci. A ti dajo gratis tistega na tipke ali ga moraš posebej kupit?


Za starše sem pred časom vzel takšnega s številčnico. In če me spomin ne vara, sem imel možnost izbire (brez kakšnega doplačila v eno ali drugo možnost).
Upam, da se ne motim. Je pa res, da Invictus pravi drugače.

UPDATE: pobrskal sem po starih računih in tam piše "Strošek izdaje NEO Smartboxa z daljincem 8.98 EUR". Mislim, da si res sam izbereš daljinec.
https://www.kacnje.eu

VelkBla ::

stara mama je izjavil:

hipertija je izjavil:

Mi lahko nekdo pove en pameten razlog zakaj bi bil naročnik telekoma? Kaj ima Telekom več, tako v smislu mobila, kot v smislu fixa. Križam se, ko ljudje plačujejo za baker po 56€ in več na mesec za en usran tv in crappy internet. Bogo bogo res.

Ker nam je telekom edini zrihtal optiko, celo s pomočjo enega forumaša tule gor, simpl :)



Lahko prosim zs.

bauci ::

Sem danes klical na Telekom glede menjave boxov in vprašal tudi glede daljinca. Dobiš enega ali drugega. Po želji. Brezplačno.

laguna1 ::

Gledam navodila oz. slike daljincev novega boxa neo, tako tistega osnovnega kot s številčnico in me bega, da nima tipke za vklop televezorja. Moj sedanji za boxs daljinec ima. Torej a lahko s tema daljincema vklopim tv ali pa bom moral imeti na mizi spet dva daljinca????

VelkBla ::

laguna1 je izjavil:

Gledam navodila oz. slike daljincev novega boxa neo, tako tistega osnovnega kot s številčnico in me bega, da nima tipke za vklop televezorja. Moj sedanji za boxs daljinec ima. Torej a lahko s tema daljincema vklopim tv ali pa bom moral imeti na mizi spet dva daljinca????


Neo box daljinec (brez številčnice) ti vklopi TV in BOX hkrati. Enako za izklop. Žal pa ne vem za Neo box daljinec s številčnico.

dunda ::

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.
https://www.kacnje.eu

laguna1 ::

@velkbla in @dunda, hvala za informacijo.

Robert ::

dunda je izjavil:

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.


A ta daljinec s številčnico tudi omogoča glasovne ukaze na NEO box-u ?

aljo558 ::

Robert je izjavil:

dunda je izjavil:

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.


A ta daljinec s številčnico tudi omogoča glasovne ukaze na NEO box-u ?


Seveda, tudi.

 Daljinec s številčnico

Daljinec s številčnico

stara mama ::

VelkBla je izjavil:


Neo box daljinec (brez številčnice) ti vklopi TV in BOX hkrati. Enako za izklop. Žal pa ne vem za Neo box daljinec s številčnico.

A ni fora, da pošlje box prek HDMIja zahtevo televizorju, da se vklopi?
Ker meni vklopi TV tako NEO kot GT-king (kateregakoli pač prižgem se TV prižge)

eventyrer ::

Utk je izjavil:

Najemniški box bo deloval še naprej nemoteno,


TV-komunikatorja Netgem 8200 in Netgem 5200 (BOX S v obliki črke L) bosta zaradi nekompatibilnosti z novimi tehnologijami prenehala delovati 4. 7. 2022.

Nisem več pri telekomu, ker sem imel dovolj njihovega bullshita že prej, ampak kako točno je to logično? Najemniški bo deloval naprej, lastniški pa bo zarad nekompatibilnosti crknil. To mora bit neka strašna vesoljska tehnologija, ki ve ali je box tvoj ali v najemu.


ker je OP najbrž kupil nekaj poceni, počasnega in ni več dovolj zmogljivo da bi delalo. najemniški pa je zmogljivejši.

In ja, bmk če odgovarjam na antični post, ne razumem zakaj obujate zombi teme.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Robert je izjavil:

dunda je izjavil:

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.


A ta daljinec s številčnico tudi omogoča glasovne ukaze na NEO box-u ?


Omogoča. Preverjeno.
https://www.kacnje.eu

OK.d ::

aljo558 je izjavil:

Robert je izjavil:

dunda je izjavil:

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.


A ta daljinec s številčnico tudi omogoča glasovne ukaze na NEO box-u ?


Seveda, tudi.

 Daljinec s številčnico

Daljinec s številčnico


Ali je kdo probal spariti ta daljinec z Nvidia Shieldom, zanima me če deluje glasovni ukaz normalno z GA.
LPOK.d

lara2 ::

Pozdrav,

tudi moja mama je dobila poziv, da zamenja stari box z neo boxom. Ampak ne razumem dobro, če se potem tudi avtomatsko paket spremeni? Ona ima, če se pravilno spomnim Top trio A, ampak tega seveda ni več. Mogoče kdo ve, če je Telekom to že avtomatsko spremenil ali bo sedaj?

hvala, lp lara.

SambaShare ::

lara2 je izjavil:

Pozdrav,

tudi moja mama je dobila poziv, da zamenja stari box z neo boxom. Ampak ne razumem dobro, če se potem tudi avtomatsko paket spremeni? Ona ima, če se pravilno spomnim Top trio A, ampak tega seveda ni več. Mogoče kdo ve, če je Telekom to že avtomatsko spremenil ali bo sedaj?

hvala, lp lara.


So že spremenili. Razen spremembe imena, ne opazim razlike.

kamiKaZaA ::

SambaShare je izjavil:


So že spremenili. Razen spremembe imena, ne opazim razlike.

Tudi meni so z zadnjim mesecem spremenili paket. Cena ista. Drugačen paket. Je to legalno, da ti brez obvestila spremenijo paket?

SambaShare ::

kamiKaZaA je izjavil:

SambaShare je izjavil:


So že spremenili. Razen spremembe imena, ne opazim razlike.

Tudi meni so z zadnjim mesecem spremenili paket. Cena ista. Drugačen paket. Je to legalno, da ti brez obvestila spremenijo paket?


Saj so poslali email lani avgusta 🙂. Pa ok, če vse razen imena ostane isto btk. Mene bolj zanima kako čim lažje zamenjati box. Preko pošte pošlješ kar v isti škatli v kateri pride novi? Kdo že sprobal to?

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

SambaShare je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

SambaShare je izjavil:


So že spremenili. Razen spremembe imena, ne opazim razlike.

Tudi meni so z zadnjim mesecem spremenili paket. Cena ista. Drugačen paket. Je to legalno, da ti brez obvestila spremenijo paket?


Saj so poslali email lani avgusta 🙂. Pa ok, če vse razen imena ostane isto btk. Mene bolj zanima kako čim lažje zamenjati box. Preko pošte pošlješ kar v isti škatli v kateri pride novi? Kdo že sprobal to?

No to sem pa kot kaže zluftal. Nisem vedel, da smo dobili obvestilo. Glede neo box-a meni ni problem oditi menjat v poslovalnico v Europarku, bom pa obdržal ta sedanji box dokler bo delal. Neo-ta nočem in ga bom vzel pod prisilo med čisto zadnjimi.

Robert ::

aljo558 je izjavil:

Robert je izjavil:

dunda je izjavil:

Tudi daljinec s številčnico omogoča, da se hkrati prižge NEO škatla in TV.


A ta daljinec s številčnico tudi omogoča glasovne ukaze na NEO box-u ?


Seveda, tudi.

 Daljinec s številčnico

Daljinec s številčnico



Teh daljincev je zmanjkalo povsod, so šle kot tople žemljice......

moat ::

Nekaj me zanima, sicer še nisem poizkusil. Kmalu bo tašča morala Netgem 7700 zamenjati za neo. Ali bi ta Netgem 7700 lahko deloval, s kakšno modifikacijo, samo s povezavo HDMI, kot npr. android TV box? Hvala.

KTr1sk ::

@moat: žal si nič ne boš mogel pomagati s starimi n7700 ali n7800. "Najceneje" je če imaš android televizor oz. android box in plačuješ za dodatno televizijo 1,5€. Če imaš pa njihov neo box pa te vsak dodatni stane 4€. Naj bi do konca novembra delovali n7700 in n7800...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

moat ::

Hvala KTr1sk. Ampak jaz ne potrebujem TV programov. Netgem bi imel samo za predvajanje videa iz zunanjega diska na TV. A bi to šlo?

laguna1 ::

@moat.. poskusi netgam 7700 izklopiti od interneta pa če bo zalaufal in predvajal videe iz zunanjega diska potem deluje, če ne... pa ga verjetno neboš mogel usposobiti za ta namen kot si predstavljaš. Jaz mislim da bi moralo tudi brez interneta delovati predvajanje videov iz diskov.

moat ::

Bom poizkusil laguna1, ko bo Netgem tašča zamanjala za Neo TV box. Hvala, LP.

Venturer ::

imamo 5 boxov S in ne mislim jim plačevati mesečno naročnino , bo ali internet ali andoroid ali android tv (tudi plačljivo nažalost). Bi se dalo te boxe kupiti npr. iz tujine isti model pa jih nastaviti da delajo kot neo ? Verjetno longshot, pa tudi cena je verjetno huda, ampak vseeno me zanima ?

sirotka ::

Sej imaš neo lite.

Venturer ::

ja to sicer v drugi temi sprašujem, kater android TV box je potrjeno ok za Telekom NEO LITE, gledam xiaomi android TV stick, pa so mennja da redki boxi podpirajo slo android tv?! Ima kdo kake izkušnje ?

sirotka ::

Doma imam chromecast with TV in dela bp.

Drugače pa neo lite zdaj deluje na precej OS-ih: Android TV, LG WebOS, Samsung Tizen ali Hisense Vidaa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Omrežja in internet
1736381062 (338) MadMax
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959769 (1654) Ulixes
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418230 (8956) tinx
»

Prehod na NEO

Oddelek: Zvok in slika
325705 (4767) rejven
»

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116600 (12245) GucciSLO

Več podobnih tem