» »

Kaliumjod tablete v primeru atomske

Kaliumjod tablete v primeru atomske

1
2
»

Miki N ::

dexterboy je izjavil:

@Miki, ne vem, koliko si star, ampak tale fora o koncu sveta je prevladovala novembra in decembra 1999, ko so fantje množično nagovarjali punce k sexu, ker "nikoli neveš", ali bi Silvestrovo na 2000 res pripeljalo do konca sveta ;)


Y2K jebači? Ne to pa nisem vedel, pa sem bil okrog. Ampak mi je všeč!!! No evo, je nekaj na tem.

blay44 ::

Invictus je izjavil:


Sicer so pa atomske bombe precej čista zadeva, saj pokurijo večino radioaktivnega materiala za eksplozijo. Razen če je dirty bomb...


Teb pa tole ni čisto jasno.
Če ti uspe pokurit 1% maš huuuudo bommbo.

Miki N ::

Dokler Google ne doda na zemljevid ikonic z gobicami smo kul.

Velki ::

Ma kakšne neumnosti eni tukaj blodite... Saj ne bomo tega uživali preden padejo bombe logično da ne.
Sem pa včeraj malo poyoutubal kaj narediti v tem primeru. Pa večino jih samo nabija o posledicah blablabla... praktično uploadani samo za lajke.
Kot sem razbral iz nekaj bolj praktično naravnanih je če prav razumem stvar taka:
1) Če poči blizu tebe pojdi hitro ali v klet ali vsaj v hišo, saj zemlja in beton zelo dobro ščitita pred direktnim sevanjem ki ga povzroči eksplozija... (seveda je potem tudi logično da ne gledaš eksplozij)...
2) Po cca. 1 uri bo iz atmosfere začel padati radioaktivni prah. Torej če jaz prav razumem je najbolje da v se v tem primeru zadržuješ v hiši in zamašiš vse luknje v hiši kjer lahko pride v hišo ta prah? Sedaj me zanima ali moderna okna še dovoljujejo dovolj pretoka zraka da se v hiši ne zadušiš? Bo to preprečilo vdor onesnaženih delcev?
3) Že prej pripravi v hiši čim več vode in hrane, saj bo voda zunaj seveda kontaminirana z tem prahom.
4) Kot razumem je ta jodid bolj fora v tem da v primeru da zaužiješ ta prah če si poln tablet se ti obsevani delci ne bodo "vpili" v telo?
5) Če slučajno zaužiješ prah je dobro piti jabolčni sok ker ta radioaktivne delce veže nase in jih boš tako potem večino iz telesa z lulanjem izločil?
6) V primeru da greš ven je najbolje full face mask +FFP3 filtri, saj bodo preprečili vdihavanje tega praha. Kaj pa je recimo najbolj praktična zaščitna obleka? Ali je po nekaj dneh zunaj sploh še kaka nevarnost razen prahu?
Pa nimam pojma o biologiji tako da ne vem če je sploh kaj od tega res? Je morda kdo ki se na to temo bolj spozna?

Mr.B ::

Velki je izjavil:

Ma kakšne neumnosti eni tukaj blodite... Saj ne bomo tega uživali preden padejo bombe logično da ne.
Sem pa včeraj malo poyoutubal kaj narediti v tem primeru. Pa večino jih samo nabija o posledicah blablabla... praktično uploadani samo za lajke.
Kot sem razbral iz nekaj bolj praktično naravnanih je če prav razumem stvar taka:
1) Če poči blizu tebe pojdi hitro ali v klet ali vsaj v hišo, saj zemlja in beton zelo dobro ščitita pred direktnim sevanjem ki ga povzroči eksplozija... (seveda je potem tudi logično da ne gledaš eksplozij)...
2) Po cca. 1 uri bo iz atmosfere začel padati radioaktivni prah. Torej če jaz prav razumem je najbolje da v se v tem primeru zadržuješ v hiši in zamašiš vse luknje v hiši kjer lahko pride v hišo ta prah? Sedaj me zanima ali moderna okna še dovoljujejo dovolj pretoka zraka da se v hiši ne zadušiš? Bo to preprečilo vdor onesnaženih delcev?
3) Že prej pripravi v hiši čim več vode in hrane, saj bo voda zunaj seveda kontaminirana z tem prahom.
4) Kot razumem je ta jodid bolj fora v tem da v primeru da zaužiješ ta prah če si poln tablet se ti obsevani delci ne bodo "vpili" v telo?
5) Če slučajno zaužiješ prah je dobro piti jabolčni sok ker ta radioaktivne delce veže nase in jih boš tako potem večino iz telesa z lulanjem izločil?
6) V primeru da greš ven je najbolje full face mask +FFP3 filtri, saj bodo preprečili vdihavanje tega praha. Kaj pa je recimo najbolj praktična zaščitna obleka? Ali je po nekaj dneh zunaj sploh še kaka nevarnost razen prahu?
Pa nimam pojma o biologiji tako da ne vem če je sploh kaj od tega res? Je morda kdo ki se na to temo bolj spozna?


Pišejo, govorijo :
Treba se umiti... Nekaj kar danes razen če nisi pripravil po exploziji NI MOŽNO.
Kar rabiš, če boš dlje časa ostal nad območjem, kamor pada radioaktivni fallout (v vsakem primeru, če se nisi umaknil je prepozno), ker je potreben bunker najmanj 2 m pod zemljo. Od tu dalje je sedaj vprašanje koliko radiacije na dan si pripravljen sprejeti. Če si nekje v vukojebini ne rabiš preveč skrbeti da bo bunker preživel udar… Realno navaden smrtnik, tudi z mijonom ali dve za bunker ne bo…
Tako da najboljša rešitev je, da veš kam bo padel fallout in greš v obratno smer. In po nekaj dneh zgradiš, zavetišče. Ralnost tega je tudi nulla. In da najhujše je res prva ura, in ideja je ustati čim dlje…
Res pa je da če pride do nekega globalnega W3, je itak vseeno. Razen če nisi na nekih specialnih listah si itak mrtev… Ker se po nekaj dneh radiacija razširi, iz čiste količine materiala vrženega v luft, tako da ?
Potem po 20-30 letih ko bo konec jederske zime, udari topla greda. Upaj da če si do takrat preživel, da boš imel ladjo ki te bo odpeljala na en ali drug pol, pa tudi tam bo temperatura morja narasla na temperaturo scanja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

blay44 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Sicer so pa atomske bombe precej čista zadeva, saj pokurijo večino radioaktivnega materiala za eksplozijo. Razen če je dirty bomb...


Teb pa tole ni čisto jasno.
Če ti uspe pokurit 1% maš huuuudo bommbo.

ampak uran 235 ni tako hud strup kot fisijski produkti, sploh iz elektrarn. plutonij je sicer veliko bolj strupen, vendar vseeno.
drugače pa ja, 'izkoristek' urana/plutonija v bombi je hudo hudo slab.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nirburu ::

Kaj bomo tokrat tudi uvedli obvezne pfizerjeve jodove tabletke, za vse nad 12?
Samo vprašam.

Invictus ::

Seveda, naslednje leto bo Pfizerjev dobiček 160 milijard...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kapitan Jack ::

Evoga pocasi poka gor pri elektrarnah. Jaz ze imam 3 pakete. Edino ne vem kako bi v stanovanju zascitil okna, ko pride bo buma. Mogoce bi zalimal vse z mocnim selotejpom oziroma tist sit k limajo letala.

poweroff ::

Ne pretiravat no.

Veter tam pa itak piha proti Rusiji.
sudo poweroff

starfotr ::

Kapitan Jack je izjavil:

Evoga pocasi poka gor pri elektrarnah. Jaz ze imam 3 pakete. Edino ne vem kako bi v stanovanju zascitil okna, ko pride bo buma. Mogoce bi zalimal vse z mocnim selotejpom oziroma tist sit k limajo letala.


https://twitter.com/KSergatskova/status...

Vendar, če nisi intelektualec itak nimaš dovolj knjig.

IgorCardanof ::

starfotr je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Evoga pocasi poka gor pri elektrarnah. Jaz ze imam 3 pakete. Edino ne vem kako bi v stanovanju zascitil okna, ko pride bo buma. Mogoce bi zalimal vse z mocnim selotejpom oziroma tist sit k limajo letala.


https://twitter.com/KSergatskova/status...

Vendar, če nisi intelektualec itak nimaš dovolj knjig.


Pa v teh časih, ko vsi hočejo brat knjige na kindleu ... :))
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Avenger ::

Ojoj. Folk ve da če je nuklearni fallout poješ jod in je to to. Pustmo to, da to deluje le, če poješ tableto nekaj ur pred izpostavljenostjo. Pustmo stranske učinke. Pustmo to, da ne ščiti pred absolutno ničemer drugem, razen pred radioaktivnim jodom. Ampak ne, folk hoče tablete, da bojo varni pred sevanjem. Bolj smiselno bi bilo wc papir nabavljat, pa še stranskih učinkov nima. Če bo zmankal tablet, mate kalijev jodid v Kefotu v 205 litrških sodih. To bi moralo bit dovolj za 4 člansko družino.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

poweroff ::

Če pride do eksplozije ali nesreče, imaš še kar nekaj časa, preden radioaktivne snovi veter zanese k nam.

Se tem, da v Zaporožju piha proti Rusiji.

Po moje se trenutno bolj splača vzeti kakšne druge tablete... za pomiritev recimo. :))
sudo poweroff

Kapitan Jack ::

Ce pride bombica blizu nas mas dve moznosti. Al probas s kalijem sitom al pa ne probas nicesar.

Egidij88 ::

Samo tole pustim tukaj.

https://9gag.com/gag/a91y2v0

Invictus ::

Če bo jedrska vojna, bomo umirali zaradi lakoter, ne zaradi radioaktivnosti...

Poleg tega so te tablete škodljive in starejšim od 40 povzročijo več problemov kot jih odpravijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita proti radiaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
698618 (1771) nirburu
»

V soboto zvečer je nad Slovenijo padal (rahlo) radioaktiven dež

Oddelek: Novice / NWO
4820231 (12767) rusilec
»

Roboti popraskali ostanke jedrskega goriva v Fukušimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6215674 (11384) blay44
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380111092 (93951) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877998 (64603) Pyr0Beast

Več podobnih tem