» »

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

«
1
2 3

jakoc900 ::

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

jakoc900 ::

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?
- Zivite na vasi ali v mestu?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

maticb492 ::

Zadnje 2 leti povprečje 535EUR / mesec glede na budget app. Sva 2, torej jaz + punca = 265EUR na osebo na mesec oz nekje ~9EUR na osebo na dan. Je pa v tem veliko bedarij, recimo razni energijski napitki, predprirpavljena hrana itd. v glavnem ne šparam na hran in se zavedam se da je to visoka cifra.

- Ja, uporabljam tudi dostavo, predvsem v pisarni (to je všteto v teh 535EUR)
- V službi ali dostava ali pa grem v hofer po sirovo.
- Hofer, Lidl, Spar + mali tuš v bloku blizu stanovanja. Večina bulk itemov v diskontih, zelenajvo in ostalo pa bolj v Sparu.
- Odvisno od izdelka
- t.i. veget
- praktično center Maribora
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Hypathia ::

Cca. 200 evrov/mesec, kuham sama, večinoma kupujem Hofer, Spar, v glavnem eko certificirano kvaliteto, nekaj pridelam doma, pečem svoj kruh, brez posebne diete.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuall ::

nebi vedu, vem samo, da bom čimveč pridelal sam. npr paradjz kupiš pa ima okus po nekem fakin gnoju, ne vem kaj delajo to z njim?? ne morem jesti. domači pa čist druga pesem. se že valja po policah na tisoče sadik, ki čakajo na pikiranje.:)) krompirja imam kakšno tono preveč, moram prodati kaj, tu bom polovil nazaj. če je kdo zelo reven mu dam pa tudi zastonj, saj nam vedno zgnije nekaj, ker ne prodamo. no oglas tu dajat je mau riskantno, ker imam tu dost sovražnikov tak da kar pozabite.:) drgač pa že jem domači letošnji regrat, radič. kr fajn je, bolje kot kupljena solata.

Daniel ::

Hypathia je izjavil:

Cca. 200 evrov/mesec, kuham sama, večinoma kupujem Hofer, Spar, v glavnem eko certificirano kvaliteto, nekaj pridelam doma, pečem svoj kruh, brez posebne diete.


Družina, 2 generaciji, 5 oseb, tam morda 400-500 eur na mesec. S tem, da imamo svojega prašiča in mleko.

_Denny_ ::

- Samski,par, druzina?
Samski
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Sam, dostave hrane v našem koncu Slovenije ne poznamo. Držim se tudi načela, da čas priprave nikoli ne sme biti daljši od časa konzumacije, npr. 2h kuhanja, da potem vržeš vase v 5-10min je bedarija in izguba časa.
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Delam od doma.
- Kje vecinoma kupite hrano?
Mercator, Lidl
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Čim ceneje, da je še užitno. Kot pravijo "za drek je vse dobro", na koncu ne bo nobene razlike med 1€ salamo in 50€ zrezkom.
- Imate posebno dijeto?
Ne
- Zivite na vasi ali v mestu?
Vas

Mesečno povprečje je okoli 50-60€, na jedilniku pa imam večinoma 2 žemlji in 100g že narezane salame, ki jo včasih zamenjam za kako ribjo konzervo, pašteto, sir, juho, solato in podobno; jem enkrat na dan iz navade še iz časov šolanja. Zdaj še samo počakajmo ostale, ki mi bodo spet prišli povedat kako to sploh ni možno kot že v milijon drugih istih temah :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

maticb492 ::

_Denny_ je izjavil:


Mesečno povprečje je okoli 50-60EUR, na jedilniku pa imam večinoma 2 žemlji in 100g že narezane salame, ki jo včasih zamenjam za kako ribjo konzervo, pašteto, sir, juho, solato in podobno; jem enkrat na dan iz navade še iz časov šolanja. Zdaj še samo počakajmo ostale, ki mi bodo spet prišli povedat kako to sploh ni možno kot že v milijon drugih istih temah :))


Eh zakaj pa ne, saj tudi jaz nisem bil tako dolgo nazaj študent in je skupaj z dostavo na bone verjetno bilo tam do 100EUR mogoče kakega desetaka čez.

Kupiš eno pakungo toastov, sir za 3EUR pa maš večerjo za cel tedn. Tak smo jedli :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

feryz ::

4 osebe, jurja in preko.
Čeprav imamo ogromno domače hrane, eko bio, zastonj.
2 veggie osebi v druźini se ogromno poznajo, ker je njihova prehrana zelo draga.
Plus kupujemo, vsaj na papirju, boljšo, bolj kvalitetno hrano.
Ogromno sadja in zelenjave, ta pa vemo da je draga.

l0g1t3ch ::

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...


Pogledaš prvi primer na sliki VB, sej dol padeš. Same škatle, kaj je dejanska hrana sploh ne vedo.

xseki ::

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju? Nimam pojma. Verjetno 400-500€ na mesec.

- Samski,par, druzina?Samski
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Wolta in podobnih aplikacij v mojih krajih ni. Med tednom samo hrana iz restavracije (drive in/pick up), 1 velik obrok dnevno, zjutraj in zvečer samo zelenjava in sadje. Med vikendi skuham tisto kaj se mi zalušta.
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? /
- Kje vecinoma kupite hrano? Day to day stvari kar v Mercatorju, meso in ostale stvari pa Špar/Hofer.
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Vseeno
- Imate posebno dijeto? Ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

l0g1t3ch ::

feryz je izjavil:

4 osebe, jurja in preko.
Čeprav imamo ogromno domače hrane, eko bio, zastonj.
2 veggie osebi v druźini se ogromno poznajo, ker je njihova prehrana zelo draga.
Plus kupujemo, vsaj na papirju, boljšo, bolj kvalitetno hrano.
Ogromno sadja in zelenjave, ta pa vemo da je draga.


Malo se ven mečeš ali pa pol hrane zmečete stran. Za večjo družino damo na teden 100-120€ za enkratni nakup v šparu. Dodatno se med tednom kupi samo če kaj nepričakovano zmanjka in skočiš v lokalni mercator. Kak teden ni nič, kdaj pa 10 do 20€.

Pa seitan in tofu tudi v eko bio variantah sta krepko cenejša od mesa. In tudi stročnice, žita, leča, zelenjava,... vse to je cenejše kot meso. Tak da če kot vegan ješ dražje delaš nekaj hudo narobe.

PacificBlue ::

Večino stvari pridelam sam doma. Nekatera zelenjava like motovilec mi že uspeva v rastlinjaku. Par dni pa bom jo imel za na krožnik. Imam kar nekaj pripravljene/vložene ozimnice.
Stvari, ki jih kupim v trgovini so bolj značaja osnovnih življenjskih potrebščin. Torej ne porabim veliko denarja za nakupe hrane. Nekaj ostalih nakupov seveda je, ne pa veliko.
Stremim k manjšemu potrošništvu in bolj zdravi domači hrani. Okolje v katerem živim, mi to omogoča in prinaša določeno kvaliteto pa tudi veselje v mojem življenju.
Malicam ne v službi, ker zelo bolje razmišljam in delam na tak način.
Vstajam dve uri pred službo, zato ker rad v miru zajtrkujem.
Raje imam manj obrokov ali hrane, kot preveč.
Sem vegetarijanec, nekaj časa sem bil tudi presnojedec(bi še ponovil) in sem se naučil poslušati svoje telo.
Za hrano zapravim okoli 100eur na mesec.

user-pass ::

Stiriclanska druzina, ne kupujemo sladkarij (je to dieta?), veliko vegetarijanske prehrane, od mesa samo belo meso in ribe, pridelamo nic, ker nimamo moznosti, bi pa z veseljem. Kupujemo vecinoma bio.
Zivimo v mestu, dostave ne vzamemo nikoli, ker je zanic. Na ceno ne gledamo, obenem pa se ne preseravamo. Stroski pa ne vem kaksni so.

111111111111 ::

6 članska družina
450€ na mesec
Domače (letna poraba):
Kupimo cca. 150kg polovico prašiča naredimo doma (klobase, šunke zrezki...)
Cca 60-70 kg govejega mesa (pljučna, zorjenec, juha, zrezki faširanje)
cca 20kg piščančjega mesa
cca. 40kg divjačine (golaž)
cca. 20 kg rib
Doma pridelamo solato, paradižnike, bučke, por, korenje, itd...

Ostalo odpade na trgovino, v gostilnah jemo redko kdaj, tu pa tam kakšen McDonald, dostava...

Sladkarije kupujemo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mr_chai ::

_Denny_ je izjavil:

- Samski,par, druzina?
Samski
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Sam, dostave hrane v našem koncu Slovenije ne poznamo. Držim se tudi načela, da čas priprave nikoli ne sme biti daljši od časa konzumacije, npr. 2h kuhanja, da potem vržeš vase v 5-10min je bedarija in izguba časa.
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Delam od doma.
- Kje vecinoma kupite hrano?
Mercator, Lidl
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Čim ceneje, da je še užitno. Kot pravijo "za drek je vse dobro", na koncu ne bo nobene razlike med 1€ salamo in 50€ zrezkom.
- Imate posebno dijeto?
Ne
- Zivite na vasi ali v mestu?
Vas

Mesečno povprečje je okoli 50-60€, na jedilniku pa imam večinoma 2 žemlji in 100g že narezane salame, ki jo včasih zamenjam za kako ribjo konzervo, pašteto, sir, juho, solato in podobno; jem enkrat na dan iz navade še iz časov šolanja. Zdaj še samo počakajmo ostale, ki mi bodo spet prišli povedat kako to sploh ni možno kot že v milijon drugih istih temah :))

sam, da se ne boš potem čudil od kje rak na debelem črevesju

zobnik ::

Večinoma je doma, meso, jajca, vložena zelenjava, motovilca dost in regrad je tud že.... si dokupim kar mi pač paše....nekje 60 evrov zapravim

issak ::

Okoli 400EUR mesečno, štiričlanska družina z dvema majhnima otrokoma, kupujem samo vegansko hrano (se pravi brez mesa, mleka, jajc), večinoma enostavne sestavine, veliko sadja in zelenjave na tržnici/pri kmetu, ostalo največ v Hofru, Sparu, DM in Mercator če je sila. Poleti imamo veliko zelenjave doma na vrtu. Občasno kakšen vegan junk food, ampak to je za okus malo zraven, ne glavnina obroka.
Pri hrani ne šparam, tako da kupim dobre stvari, dosti bio/eko, lokalno ipd, ne pa čisto vse. Se mi zdi Hofer tudi tisto kar ni bio kar kvalitetno.

Kuhamo doma vse obroke, v službo si prinesem s seboj od doma. Wolt nikoli, dostava pice mogoče 1-2x letno, zunaj jemo zelo redko, največkrat kakšen ričet v hribih (160EUR v celem letu 2021, leto prej malo več)

Doma jemo 99% vegan (jaz 100%, žena/otroci tudi kakšna jajca/puter občasno).

Kava ni vključena v tale budget, kupujem sveže praženo kavo v zrnju in zagonim ca 30EUR/mesečno zanjo za 2 osebi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Cupakabra123 ::

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Par, skupaj cca 220EUR
Vecinoma sama, 2x mesecno wolt
Delam od doma
Mercator spletna trgovina, zelenjava in sadje trznica
Nekaj vmes. Probava najti najboljse za nek normalen denar
Nimava diete
Ziviva v mestu

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

500-800e se suce znesek zadnje par mesecev.

- Samski,par, druzina?
3 clanska druzina
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Kuhamo sami. Na vasi ni Wolta :))
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Delam doma, jem doma.
- Kje vecinoma kupite hrano?
Spar, govedino in teletino pa vecinoma pri lokalcih.
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Kvaliteta.
- Imate posebno dijeto?
Ne.

gruntfürmich ::

koliko folk zapravi za hrano je zelo odvisno kako pravilno si folk vodi evidence. ker če pri nakupu ne odšteješ pijač, sladkarij in drugih gospodinjskih zadev, lahko pri strošku za 'hrano' fališ za več kot 100%.

mislim pa da midva z mojo zapraviva cca 100EUR/m za vsakega, 2 odrasla, jst jem v službi med tednom kar ne gre v ta izračun. če jeva zunaj tega ne beležim pod izdatke za hrano, razen če si naročiva kakšno pico za vikend ker se nama ne da kuhat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

To je kar tezko odgovarjat, ker na racun pade od hrane do cistil, potem pa so se obiski, morda grill itn.

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano? Spar 70%(je blizu), Hofer
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Kaj je kvaliteta? Gledamo razmerje med kvaliteto in ceno. Gledamo kaj se je najboljse obneslo na testih.
- Imate posebno dijeto? Ne

Verjetno je gola hrana za tri nekje pri 300€-500€/mesec.

V sluzbi me stane obrok 2.5€, dobim pa 90€, tako da ostane 40€

Potem pa se pride:
- Kava 15€/mesec
- 1-4 kiste piva, odvisno od kolicine obiskov. Kista stane slabe 15€.
- 1l Viski na dva meseca, med 30€ in 60€
- Vsak Grill ca. 50€-100€ hrana (Dva gosta + kaksen froc)
- Zunaj jemo zelo malo, ker znamo boljse kuhati kot vecina gostilen. Gremo pa na kaksen burger, posebej v Slovenji, ker so prepoceni vrhunski. :)
- Dostavo uporabljamo na "Geek srecanjih".

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Gremo pa na kaksen burger, posebej v Slovenji, ker so prepoceni vrhunski. :)

tu pa se jaz ne bi strinjal.
če že meniš da kuhaš bolje kot večina gostiln (kar ti zelo verjamem, ker 'večina' je obupna), potem verjetno greš na specifično določen burger, ker sem prepričan da je v random burgerjih je tako zanič meso noter da te kap. zato si ga z mojo rada doma pripraviva s kvalitetnim mesom (čeprav si ga že dolgo nisva!).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Gremo pa na kaksen burger, posebej v Slovenji, ker so prepoceni vrhunski. :)

tu pa se jaz ne bi strinjal.
če že meniš da kuhaš bolje kot večina gostiln (kar ti zelo verjamem, ker 'večina' je obupna), potem verjetno greš na specifično določen burger, ker sem prepričan da je v random burgerjih je tako zanič meso noter da te kap. zato si ga z mojo rada doma pripraviva s kvalitetnim mesom (čeprav si ga že dolgo nisva!).


Na Koroskem, kjer sem dosti imas Punkt, ki naredi zame perfekten medium pecen burger, stane pa 5€. V LJ kaksen Sven & Lars in podobni, pravtako pravo govoje meso, pravtako perfekten medium itn. V Celju je bil kul stari pisker... Pac za moj okus so hipsterji kar razturali. Sicer znam doma narediti podobnega ampak ni sans, ce ga dobim tako poceni. Ce kaj pri teh ne bi stimalo bi sigurno vedel naslednji dan. :)

feryz ::

l0g1t3ch je izjavil:

feryz je izjavil:

4 osebe, jurja in preko.
Čeprav imamo ogromno domače hrane, eko bio, zastonj.
2 veggie osebi v druźini se ogromno poznajo, ker je njihova prehrana zelo draga.
Plus kupujemo, vsaj na papirju, boljšo, bolj kvalitetno hrano.
Ogromno sadja in zelenjave, ta pa vemo da je draga.


Malo se ven mečeš ali pa pol hrane zmečete stran. Za večjo družino damo na teden 100-120EUR za enkratni nakup v šparu. Dodatno se med tednom kupi samo če kaj nepričakovano zmanjka in skočiš v lokalni mercator. Kak teden ni nič, kdaj pa 10 do 20EUR.

Pa seitan in tofu tudi v eko bio variantah sta krepko cenejša od mesa. In tudi stročnice, žita, leča, zelenjava,... vse to je cenejše kot meso. Tak da če kot vegan ješ dražje delaš nekaj hudo narobe.
Če en hipatijec porabi 200 evrov, koliko naj bi štiri osebe? 210 evrov?
Ne šparamo, to je res. Ker nam ni treba.

V končni fazi, če dva hodita 20 dni na malico med službo, je to 200 evrov na mesec, pa še v trgovino niso vstopili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

paraboŁa ::

Par, ne računam podrobno. Ocenil bi, da tam nekje med 150-250€ na mesec. Ni posebne diete.

Cca. 100€/mesec gre še za "delavske" malice v času službe.

issak ::

l0g1t3ch je izjavil:

feryz je izjavil:

4 osebe, jurja in preko.
Čeprav imamo ogromno domače hrane, eko bio, zastonj.
2 veggie osebi v druźini se ogromno poznajo, ker je njihova prehrana zelo draga.
Plus kupujemo, vsaj na papirju, boljšo, bolj kvalitetno hrano.
Ogromno sadja in zelenjave, ta pa vemo da je draga.


Malo se ven mečeš ali pa pol hrane zmečete stran. Za večjo družino damo na teden 100-120€ za enkratni nakup v šparu. Dodatno se med tednom kupi samo če kaj nepričakovano zmanjka in skočiš v lokalni mercator. Kak teden ni nič, kdaj pa 10 do 20€.

Pa seitan in tofu tudi v eko bio variantah sta krepko cenejša od mesa. In tudi stročnice, žita, leča, zelenjava,... vse to je cenejše kot meso. Tak da če kot vegan ješ dražje delaš nekaj hudo narobe.


Se zelo strinjam, jaz kupujem samo vegan hrano, in je veliko ceneje kot meso, ali pa največ enako stane. Pa ne gledam preveč na ceno, je pa res da veliko jemo poceni stvari (čičerika, ajdova kaša, leča) in ta drage stvari (vegan nuggets, klobase ipd) so samo malo za zraven. Tofu je pa sploh poceni.

Da zapraviš jurja za hrano moraš kupovati eksluzivno v Kalčku, tisto se pa res hitro nabere.

feryz je izjavil:

Ogromno sadja in zelenjave, ta pa vemo da je draga.

Pojdi kdaj na tržnico in h kmetu (Zeleni krog, Nakupujmo Skupaj, razni samopostrežni kioski ki jih kmetje postavljajo), dobiš dosti ceneje in je še bolj sveže/kvalitetno. Jaz pri kmetu za 15€ naberem robe da jo komaj nosim.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

Sva par, ampak imava zelo razlicne nakupovalne navade. Tako, da je lahko 300 ali pa 500.
- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

2. Kuhamo doma, skoraj vedno. Dostave ne uporavljamo, sicer pa imam kebab, picerijo, gostilno in mekica za vogalom. Nevem zakaj bi narocal.
3. V sluzbi ne jem.
4. V trgovini.
5. Odvisno za katero stvar se gre. BIO in EKO nalepke me ne zanimajo. Strup mora bit.
- V Lidlu imajo koticek z izdelki pred rokom -50% vsak dan nekaj vzamem. Vceraj vzel 2 pakungi svicarskega sira zorjenega 10 mescev. Mislim, taki stvari "rok ne potece" za mene, lahko se komot zori doma pri meni. Dal sem par centov za 200g.
6. Trenutno ne oz. ja. S sodelavcem sem se stavil, da bom jedel najbolj nezdrave stvari, ki jih najdem. Ala red bull, sendvic iz trgovine, skratka cim bolj umetno poceni hrano. Eksperiment as usuall.

Je pa sicer zanimivo, kako moja pada na "akcije" ki niso akcije. Pac stare fore v sredinskem regalu je salama 150g za 1,99 spodaj pa nizje pa 200g embalaza za 2,29. Ona bo kupla seveda tisto za 1,99 ker je cenej.
Potem pri olju. Ce kupis olje v 2L embalazi das 3,99, ce pa kupis 2x1L pa je 3,59.
Zato pa pravim, da verjetno ko kupujem jaz je bolj okoli 300evrov, ko pa ona pa hitro 500evrov.

Recimo pri papriki mi je vseeno, ker ne opazim razlike. Pri paradajzu se pa opazi, celo v zimskih mesecih. Ful tezko.

Zamrzovalna skrinja je zelo prakticna stvar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cupakabra123 ::

Cupakabra123 je izjavil:

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Par, skupaj cca 440EUR
Vecinoma sama, 2x mesecno wolt, kdaj kaj zunaj
Delam od doma
Mercator spletna trgovina, zelenjava in sadje trznica
Nekaj vmes. Probava najti najboljse za nek normalen denar
Nimava diete
Ziviva v mestu

Gregor P ::

Na oko 300 evrov, se pa praktično vedno kuha doma. Največ denarja se porabi za hrano na tržnici.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

D3m ::

cca. 200 EUR na mesec
|HP EliteBook|R5 6650U|

ytodf ::

Nula koma Josef, tudi za oblačila in za stroške tudi ne, ker Mama hotel, ki skrbi za mene od rojstva do penzije, da lahko tu pokam frise, da sem največji frajer z denarji in dobrim avtom. Yea!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

Dosan ::

Povprečje celega lanskega leta :

~ 90€ na mesec za hrano v službi (restavracije/Wolt)
~ 150€ na mesec za nakupe živil (to vključuje moj del za nakupe za 2 osebi + moje osebne izdatke za ta namen)
~ 130€ na mesec za restavracije/Wolt izven delovnega časa
----------
Skupaj povprečje ~370€ na mesec za enega

- Samski,par, druzina?
Samski

- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Kombinacija, ko useka lenoba/ huda lakota se poslužim Wolta ipd

- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Prav tako kombinacija, ko je čas/volja si prinesem od doma

- Kje vecinoma kupite hrano?
Spar, Hofer

- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Mora biti dobro, ne rabi pa biti "Premium" linija. Nima smisla da kupujem najcenejši "pršut", če je zanič. :)

- Imate posebno dijeto?
Ne.

Meee ::

issak je izjavil:

Okoli 400EUR mesečno, štiričlanska družina z dvema majhnima otrokoma, kupujem samo vegansko hrano (se pravi brez mesa, mleka, jajc), večinoma enostavne sestavine, veliko sadja in zelenjave na tržnici/pri kmetu, ostalo največ v Hofru, Sparu, DM in Mercator če je sila. Poleti imamo veliko zelenjave doma na vrtu. Občasno kakšen vegan junk food, ampak to je za okus malo zraven, ne glavnina obroka.
Pri hrani ne šparam, tako da kupim dobre stvari, dosti bio/eko, lokalno ipd, ne pa čisto vse. Se mi zdi Hofer tudi tisto kar ni bio kar kvalitetno.

Kuhamo doma vse obroke, v službo si prinesem s seboj od doma. Wolt nikoli, dostava pice mogoče 1-2x letno, zunaj jemo zelo redko, največkrat kakšen ričet v hribih (160EUR v celem letu 2021, leto prej malo več)

Doma jemo 99% vegan (jaz 100%, žena/otroci tudi kakšna jajca/puter občasno).

Kava ni vključena v tale budget, kupujem sveže praženo kavo v zrnju in zagonim ca 30EUR/mesečno zanjo za 2 osebi.


Kot da bi sam napisal lol :) Isto smo 4 članska družina, prehranjujemo vegansko. Zelenjavo v veliki večini kupimo na tržnici, ki jo imamo blizu, nekaj tudi sadja, če je pač slovensko (npr. Jabolka). Ostalo kupujemo predvsem bi rekel v Hoferju pa tudi v ostalih trgovinah ala Lidl,Mercator, Spar.. V povprečju porabimo med 400 do 500 EUR. Ne šparamo pretirano na kvaliteti, vseeno pa npr. kupimo na zalogo kakšen izdelek ki ga imamo radi, ko je v akciji,... Pazimo predvsem, da je čim manj zapakirano v plastiko, zato velikokrat zapravimo malo več, ker so npr. jabolka v velikem plastičnem paketu cenejša, kot če kupiš na kilo in jih daš v svojo vrečko.

V veliki večini kuhamo doma, občasno vzamemo kakšen falafel zunaj.

Mike_Rotch ::

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?


Cca 600 na mesec za trgovino. Dodatnih 100-200 za restavracije in dostavo, čisto odvisno od meseca, situacije.

4 članska družina.

- Kuhamo skoraj izključno doma, dostava redko, restavracije in fastfood na izletih.
- Delam od doma, tako, da malice v službi ni.
- Kupujemo kjer je, hofer, tuš, spar, mercator, tuš, leclerc, zelenjavo in sadje tudi redno na tržnici in nekaj direktno od kmetov.
- Na ceno načeloma ne gledamo v smislu, da kupim 20 centov cenejše makarone. Največjo razliko naredi to, da kupujemo večinoma sestavine, ne že pripravljene hrane.
- Ni posebne dijete

vseeno pa npr. kupimo na zalogo kakšen izdelek ki ga imamo radi, ko je v akciji,...


Tole jaz isto prakticiram. Moko v 25kg vrečah, riž v 10kg pakiranju itd.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju? Cca 100€

Samski,par, druzina? Samski
Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Dostava max 1x na teden, drugo doma.
V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Nimam malice.
Kje vecinoma kupite hrano? Hofer in Eurospin.
Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Čim cenejša kvaliteta.
Imate posebno dijeto? Ne jem veliko mesa, izogibam se pripravljene, pakirane hrane.

Kava 50€/mesec. Sem poskusil te domače kavne avtomate pri drugih, ampak so preveč inferiorni proti gostilni. Ne zdi pa se mi smiselno kupovati real deal.

issak ::

tilen03 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju? Cca 100€

Samski,par, druzina? Samski
Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Dostava max 1x na teden, drugo doma.
V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Nimam malice.
Kje vecinoma kupite hrano? Hofer in Eurospin.
Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Čim cenejša kvaliteta.
Imate posebno dijeto? Ne jem veliko mesa, izogibam se pripravljene, pakirane hrane.

Kava 50€/mesec. Sem poskusil te domače kavne avtomate pri drugih, ampak so preveč inferiorni proti gostilni. Ne zdi pa se mi smiselno kupovati real deal.


Glede kave, Aeropress naredi super kavo za malo denarja, rabiš edino dober mlinček in kupiti sveža zrnja. Ni espresso, je pa zelo dobra kava. Za doma espresso pripravit je pa kar drago...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

kriptobog ::

issak je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju? Cca 100€

Samski,par, druzina? Samski
Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Dostava max 1x na teden, drugo doma.
V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Nimam malice.
Kje vecinoma kupite hrano? Hofer in Eurospin.
Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Čim cenejša kvaliteta.
Imate posebno dijeto? Ne jem veliko mesa, izogibam se pripravljene, pakirane hrane.

Kava 50€/mesec. Sem poskusil te domače kavne avtomate pri drugih, ampak so preveč inferiorni proti gostilni. Ne zdi pa se mi smiselno kupovati real deal.


Glede kave, Aeropress naredi super kavo za malo denarja, rabiš edino dober mlinček in kupiti sveža zrnja. Ni espresso, je pa zelo dobra kava. Za doma espresso pripravit je pa kar drago...


Ni drago. Tale masina je zata vredna:
https://www.bigbang.si/cecotec-caffeliz...

Potm pa kupis se dobro kavo in si zmagal.

LeXani ::

150-250 odvisno od sezone, zelenjavo sami pridelamo, ter goveje meso, sadovnjak od letine odvisno
- Samski,par, druzina?
Par + 1 leto stara hčerkica
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Sami
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Od doma
- Kje vecinoma kupite hrano?
Hofer, Mercator, eurospin
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? pri mesnih izdelkih
- Imate posebno dijeto
Ne
Čas prve prijave 04.11.2005

ytodf ::

Op, tole bolj izgleda tak anketni čvek, drugače je lahko rešitev tudi takšna.

Aja, rezultati bodo vsekakor uparjeni z vašim slo-tech, fb, google in microsoft računom, plačilno kartico in bodo predani zavarovalnici, da vam zviša zavarovanje, ker nezdravo življenje.

V sodelovanju z WEF, WHO, ECB, FED, Pfizer in lokalnimi body counterji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

zobnik ::

Drugače je tako da eni zapravi 100, drugi pa tud 300 ker kupuje samo zdravo hrano, ampak takih je malo.
Računaj povprečno 150 evrov....je blo že kar nekaj takih tem.

enemon ::

ytodf je izjavil:

Op, tole bolj izgleda tak anketni čvek, drugače je lahko rešitev tudi takšna.

Aja, rezultati bodo vsekakor uparjeni z vašim slo-tech, fb, google in microsoft računom, plačilno kartico in bodo predani zavarovalnici, da vam zviša zavarovanje, ker nezdravo življenje.

V sodelovanju z WEF, WHO, ECB, FED, Pfizer in lokalnimi body counterji.


Pa tudi recimo včeraj sta bili dve identični temi dveh različnih uporabnikov z zelo detajlnimi vprašanji o nakupovanju hrane v spletnih trgovinah. Sumljivo.

Jerry000 ::

- Samski,par, druzina?
Samski
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Ne naročam hrane, kuham sam
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Delam od doma, drugače pa odvisno, al si prinesem s sabo al pa kej malega pojem (ne kosilo, bol malca)
- Kje vecinoma kupite hrano?
Lidl po večini, kakšne druge stvari pa Merkator
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Ne gledam ne na kvaliteto ne da je čim ceneje. Oziroma poskušam nekako uravnovesit vnos OH in beljakovine
- Imate posebno dijeto?
Nobene, ne verjamem v dijete

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.
Mesečno me pride cca 140 EUR, mogoče evro gor ali dol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

cesnja ::

Leta 2020 je bila mesecna poraba okoli 180 eur. Letos je priblizno 300 eur. Zanima me, ce vsi odgovarjate s svezimi izracuni, ker v zadnje pol leta se je vsa hrana obcutno podrazila.

Stari89 ::

Samski, par, druzina? Samski.
Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Večinoma (recimo 90%) si kuham sam. Preostalo je mami hotel, skupne malice na šihtu, skoraj nikoli pa dostava.
V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Delam od doma, tko da ...
Kje vecinoma kupite hrano? Tedenski nakupi v najbližji štacuni. Jajca, ozimnico in precej zelenjave dobim od domačih.
Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Nekje navmes.
Imate posebno dijeto? Hujšam. Več beljakovin in vlaknin, manj ogljikovih hidratov.

Na grobo bi ocenil, da počim ~240EUR na mesec, saj so računi iz štacune tam nekje 60EUR na teden. Pozna se, da je meso dražje od kruha in pašte. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

Drugače je tako da eni zapravi 100, drugi pa tud 300 ker kupuje samo zdravo hrano, ampak takih je malo.
Računaj povprečno 150 evrov....je blo že kar nekaj takih tem.

300 za nezdravo in 100 za zdravo tudi ni noben problem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

t3hn0 ::

- Samski,par, druzina?
par +2 letnik
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
doma vedno sami
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
vedno zunaj
- Kje vecinoma kupite hrano?
spar + hofer
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
ne kupujem najceneje, niti ne bio eko ipd
- Imate posebno dijeto?
ne

350 - 400 / mesec
+ 8-15eur / dan za malico
^.^

fishsticks ::

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?
cca 300 eur.
- Samski,par, druzina? Samski
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Kuham sam.
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Od doma.
- Kje vecinoma kupite hrano? Hofer,Lidl,Spar.
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Meso spremljam akcije in potem kupim 15-20kg za mesec.
- Imate posebno dijeto? Yes

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...


fishsticks je izjavil:

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

- cca 300 eur
- Kuham sam
- Prinesem od doma
- Hofer, Lidl, Spar
- Meso spremljam akcije in potem kupim cca 15-20kg za čez mesec.
- Yes

Zgodovina sprememb…

brett ::

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju? ... cca 350€ (zajeta tudi čistila in osebna nega)

- Samski,par, druzina? 3 članska družina
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Sami
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Od doma.
- Kje vecinoma kupite hrano? Trgovini Spar, Hofer, zelenjava + sezonsko sadje doma, kruh sama doma, meso poznanstvo - mesar (kruh sestavine in meso zajeto v mesečni budget)
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Kvaliteta + kvalitetni izdelki v akciji. Kupujeva paketno: 1x na teden seznam, redko potem še kdaj med tednom.
- Imate posebno dijeto? Ne

jabe ::

V povprečju 750€/mesec za Spar (Hofer), 250€ za malice, restavracije. To je povprečje na letni ravni, sem pade tudi kako malo večji piknik za družino in prijatelje, posebej evidence za to ne vodim. Ni pa zraven kar nekaj mesa - ko so kolone, ko se kolje kje pa kupiš pol krave, ko se lovi pa je treba pol jelencka kam dati... To je za zraven. Poleg tega se tudi večino jajc kupi pri sorodniku ampak je tam cena nižja od trgovinske (vsaj za tista jajca, kinjij jaz kupujem).

Se pravi jurja na mesec za 5 ljudi. Otroci glavne obroke med tednom jedo v šoli/vrtcu, midva zunaj. Med vikendom kuhamo po večini doma. Kdaj pa kdaj se kaj naroči, če gremo kam na izlet gremo ven jest. Večina kot rečeno iz spara, nekaj iz hoferja. Kupi se, kar je komu všeč, pri tem se pretirano ne obračam na bio/eko/zelene zadeve. Tega v stacunah itak ni, za to so kot rečeno pujski in krave lokalnih kmetov, kadar od svojega kaj prodajo, divjačina in sorodnika lovca odkupljena in jajca od sorodnika. Ostalo je še huje od stacune. Najti moram samo še nekoga, ki bi mi dobre piščance prodal. Tu žal nisem imela veliko sreče. Z dežja pod kap napram PP.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34649333 (7883) predi
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322247 (7956) mat xxl
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027560 (21285) IL_DIAVOLO
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222702 (18556) zobnik
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338578 (31371) nobodyelse

Več podobnih tem