» »

Zavarovanje odgovornosti

Zavarovanje odgovornosti

hellboy123 ::

Pozdravljeni,

Ima kdo SP in dela za UK?

Pred kratkim sem dobil novo pogodbo, v kateri je omejeno da moram imeti "Professional indemnity insurance" za 1 million funtov.
Baje tam to ni nič kaj presenetljivega in je kar standard, tako da dobiš že kar poceni (~20€ mesečno), ampak tukaj v sloveniji pa sem poslal povpraševanje nekaj zavarovalnicam in se vsem zdi ta coverage ekstremno visok.
Nisem še dobil konkretne ponudbe, ampak sem pa na drugih straneh zasledil da bi naj bilo od 40€ do 120€ za samo 250k€ do 500k€ kritja.

Kako to vi rešujete?

OrkAA ::

Jaz sem se zaenkrat lahko direktno z narocniki zmenil koliko je najvisja odgovornost, ki sem jo pripravljen prevzet nase in to tudi zapisal v pogodbo. Bi bilo pa zanimivo vedeti kaksne so opcije pri zavarovanjih.

Si poskusal povprasevanje poslat na kaksno od UK zavarovalnic?

Invictus ::

Sam sem plačal cirka 800 UR za 1.000.000 EUR...

V Sloveniji to ponuja edino Triglsv, pa še tam moraš biti njihova stranka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wcpapir ::

Itak pri zavarovanju odgovornosti, rabiš biti stranka zavarovalnice tudi z drugimi stvarmi, če želiš da ti sploh ponudijo ponudbo za kritje.

V kolikor imaš kaj že pri Savi, mi lahko pišeš na ZS in se probam pozanimat, po vsej vrjetnosti pa bo le Triglav pravi naslov. Seveda za oderuško ceno, ampak kaj hočeš, Triglav mora zavarovat vse kar prebivalstvo potrebuje.

hellboy123 ::

UK sem htel direktno ja, ampak nekak dvomim da bi hteli zavarovati tujo firmo.

@Invictus - 800EUR mesečno ali letno?

Mam pri Savi večina zadev ja. Sem jim prvim pisal, ampak tudi oni zahtevajo dosti informacij. Predvsem pa jim ni najbolj jasno kako lahko pri programiranju lahko pride do milionske škode.

OrkAA ::

hellboy123 je izjavil:

UK sem htel direktno ja, ampak nekak dvomim da bi hteli zavarovati tujo firmo.


Ce bos dobil kak odgovor, prosim sporoci. Tako na prvi pogled ne vidim nekega problema, glede na to da se kot fizicna oseba brez problema lahko zavarujes v tujini.

Kami ::

Jaz sem imel kar tezave najti nekaj podobnega, ki krije delo iz Slovenije (oziroma remote bilo kje po svetu) in, da krije stranke world wide (primarno ZDA).

Izpolnil sem kar veliko dolgih vprasalnikov tujih zavarovalnic (+ CV + osnovne bilance...). Kontaktiral sem tudi advisio.si, ki so posrednik za nekaj tujih zavarovalnic, kjer sem na koncu vzel zavarovanje od Lloyd's.

Ponudbe se pa zacnejo pri ~1500 EUR / leto, kar nekaj jih je tudi bilo 5000+ EUR / leto. Sicer pa je cena po moje precej odvisna od zavarovalnice do zavarovalnice in ocene tveganje glede na izpolnjene 10 strani dolge vprasalnike.

Drugace pa kot je napisal OrkAA, je v vsakem primeru dobro, da se v pogodbo zapise najvisjo mozno odgovornost (za katero se seveda tudi spogajas oz strinjas). Oz se boljse, se spogajas, da nimas takega clena v pogodbi (kar se seveda vedno ne da - pri manjsih podjetjih in startupih je ponavadi lazje, pri kaksnjih vecjih podjetjih, po moznosti javnih pa ponavadi taksna moznost odpade, ker imajo veliko birokracije in regulacij...).

V vsakem primeru, pa si vzemi dovolj casa, da dobro preveris vse ponudbe in preberes in razumes vse pogoje + drobni tisk (ki jih je ogromno).

EDIT: Aja, kontaktiral sem tudi Savo in Triglav, kjer imam ena druga zavarovanja pa nikjer niso nudili nic taksnega (oz niso niti tocno razumeli za kaj gre in so ponujali neprimerne zadeve za to bi se takih zavarovalnic na dalec izogibal za taksna zavarovanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

borut_p ::

Slo zavarovalnice kar se tice poklicnih zavarovanj totalno za casom. Jaz sem sicer v drugi branzi ampak tudi nisem nasel zavarovanja ki ga je stranka od mene pricakovala. Smo potem uskladili s stranko kaj od ponudbe zavarovalnice je za njih sprejemljivo in smo dali.

Tak da ... tuje ja ... kaksna allianz je verjetno se zanimiva, ce sploh se imajo poslovalnico v slo

Invictus ::

Letna premija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost7 ::

hellboy123 je izjavil:

UK sem htel direktno ja, ampak nekak dvomim da bi hteli zavarovati tujo firmo.

@Invictus - 800EUR mesečno ali letno?

Mam pri Savi večina zadev ja. Sem jim prvim pisal, ampak tudi oni zahtevajo dosti informacij. Predvsem pa jim ni najbolj jasno kako lahko pri programiranju lahko pride do milionske škode.


Ubistvu enostavno. Narediš software, kateri ima en enpričakovan bug. Oni z njim delajo eno leto in nekaj naredijo en robni case, da se tisti bug uveljavi. Bam, podatki koruptani, oziroma pomešani med seboj. Zadeva tako zmešana, da je nihče več nazaj ne sestavi. Eno leto dela - v franže.

Ampak to je že extrem, pa fino je imet backup, vsaj občasen. Ampak ja, da se.

Verjetno pa je 1mio nek pavšal, katerega dajo v vse pogodbe (verjetno je tudi pogodba template).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ziga Dolhar ::

Iz izkušenj s strankami (in lastnih izkušenj, ker potrebujem tako zavarovanje) lahko potrdim, kar pravi Kami, tj.:
- slovenske zavarovalnice so povsem neresne;
- zavarovanje odgovornosti vzameš pri tuji zavarovalnici;
- Advisio so resni lokalni posredniki za tuje zavarovalnice. (Tudi pretežni del zavarovanj odgovornosti za direktorje in družbe gre preko Advisia.)
https://dolhar.si/

feryz ::

Invictus je izjavil:

Sam sem plačal cirka 800 UR za 1.000.000 EUR...

V Sloveniji to ponuja edino Triglsv, pa še tam moraš biti njihova stranka...
Laž, jaz imam pri Savi, prejšnji mariborski.
Ampak zgolj nekaj malega, mislim da 40 jurjev.

wcpapir ::

feryz ti imaš vrjetno kakšno drugo odgovornost ne programerja, tu je malo razlike.

feryz ::

Vsak jo ima za svojo dejavnost.
Pod zavarovanje odgovornosti se ponavadi zavaruje bilo kakšna škoda, ki jo povzročiš z opravljanjem dejavnosti.
Kaj točno pa zavarujete programerji?

Velja pa enako, kot pri ostalih zavarovanjih. Cenejše je, več je drobnega tiska.

mn ::

feryz je izjavil:

Vsak jo ima za svojo dejavnost.
Pod zavarovanje odgovornosti se ponavadi zavaruje bilo kakšna škoda, ki jo povzročiš z opravljanjem dejavnosti.
Kaj točno pa zavarujete programerji?

Velja pa enako, kot pri ostalih zavarovanjih. Cenejše je, več je drobnega tiska.


Recimo tule je bilo za kake pol miljarde škode zaradi enega hroščka:

Ariane 5 @ Wikipedia

Mars Orbiter bug ocenjujejo na 125 milijonov.

Nekaj škode se da narediti z računalnikom ;)

archer ::

Zanimiva tema. Podobno je pri meni, strojegradnja. S prometom par 100 k€ lahko za več miljonov € škode narediš. Imam pa enake izkušnje z iskanjem tega pri slovenskih zavarovalnicah. Vedno so mi zakon o graditvi objektov molili pod nos in premije, ki se potem na to navezujejo. Do tujine še nisem uspel priti, sem tudi slišal za Allianz, da gre. Slovenske pa bolj razumejo obrtnike, npr. da je možno da cev za vodo poči, da šajbo od okna razbiješ, ko jo montiraš, kaj več jim je pa že preveč za razmišljati.

feryz ::

Karkoli počneš, gre škoda lahko v milijone. Le dovolj dobri odvetniki morajo biti.

archer ::

Ja no, dobro. Če ti malo poplavi hišo ali pa se ti kot (normalnemu) obrtniku nekaj škode pripeti, je škoda kakršna je. Četudi je 10 kratna, še vedno ni v miljonih. So pa to stvari debate in če lahko kaj prenesemo na zavarovalnice, zakaj pa ne? Če se že hočejo iti biznis, pa se ga naj gredo... Je pa res, da tu se ga gredo bolj slabo. Pa si lahko roke režeš stran s cirkularjem, tudi nič ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841438 (7504) Mateja88
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112042 (5139) wcpapir
»

Zavarovalnica noče v celoti kriti stroškov popravila nesreče. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14015338 (10201) voznik007
»

Zavarovanje

Oddelek: Na cesti
406413 (4793) WhiteAngel
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3812948 (10843) koyotee

Več podobnih tem