» »

Kaksen avto

Kaksen avto

«
1
2

Cupakabra123 ::

Recimo, da bom v bliznji prihodnosti kupoval nov avto. Kaj je trenutno sploh aktualno? Budget imam cca 20k€. V preteklosti sem imel neke zelje kampiranja z avtom in sem zato gledal razne Berlingote, Caddyje in Rifterje. Sedaj imam pa filing, da ti avtomobili ne sledijo vec ravno trendom. Elektricnega avta ne bi imel, ker so predragi, naredijo premalo km pa se infrastrukture nimamo prave. Imel pa bi kakega hibrida. Naceloma mi je vazno da je avto udoben za voznjo in da ima velik prtljaznik in cim manjso porabo in da nimam z registracijo stroskov. Zdaj placam cca 350€ za registracijo in zavarovanje skupaj. Ostalo mi je vseeno. Nocem BMW, Mercedeza ali Audija. Kupoval pa bom NOV avto.

genesiss ::

profii ::

Za ta denar niti ne dobiš BMW, Mercedeza ali Audija.

Duster je super predlog.

Hydros ::

Cupakabra123 ::

Kaj pa kak prikljucni hibrid? Kakor razumem te zadeve delujejo na fosilna goriva hkrati pa avto lahko napolnis se na elektriko za kako mestno voznjo. Glede na to da naredim cca 10.000km na leto bi blo to cist zame.

genesiss ::

Ja, samo ne nov in za 20k eur.

IL_DIAVOLO ::

Za 10k km si kupi cliota z max opremo lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 10k km si kupi cliota z max opremo lol

za 20k bo glih srednje opremljen.
#brezpodpisa

oemdzi ::

20k za Cliota? ;(( Ne, pa če ima zlat radio in masažne sedeže ...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

m0LN4r ::

Obvezno taksnega, ki se ma radio na CDje in obicne H7 zarnice!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Motion ::

Novega priključnega hibrida velikosti berlingo za 20k bo težko če že nemogoče pri trenutnih razmerah. Še ice berlingo srednje opremljen najbrš je več kot 20k.

Cupakabra123 ::

Clio nima nic placa. Vsake toliko tovorim robo s sabo in rabim nekaj kar ima vsaj 400l na razpolago. Duster je sicer nice, samo me plin ne preprica ravno. Ok lahko dvignem na 23k se dobi kaj v tem rangu? XD

matic492 ::

Saj novi Clio ni tako mali več, soseda ima novega in je enkrat peljala vhodna vrata v njemu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Motion ::

Kolk kilometrov delaš na leto?

energetik ::

Cupakabra123 je izjavil:

Clio nima nic placa. Vsake toliko tovorim robo s sabo in rabim nekaj kar ima vsaj 400l na razpolago. Duster je sicer nice, samo me plin ne preprica ravno. Ok lahko dvignem na 23k se dobi kaj v tem rangu? XD
Če gledaš hibride, Corolla TS.
vires in numeris

rawlit ::

Za 20k novo in prik. hibrid žal ne bo šlo. Z velikim prtljažnikom mogoče kak Ford Focus https://prvaizbira.si/avto/?id=090021, ali Megane Grandtour - manjši prtljažnik kot Focus.

zimurg ::

Cupakabra123 je izjavil:

Recimo, da bom v bliznji prihodnosti kupoval nov avto. Kaj je trenutno sploh aktualno? Budget imam cca 20k€. V preteklosti sem imel neke zelje kampiranja z avtom in sem zato gledal razne Berlingote, Caddyje in Rifterje. Sedaj imam pa filing, da ti avtomobili ne sledijo vec ravno trendom. Elektricnega avta ne bi imel, ker so predragi, naredijo premalo km pa se infrastrukture nimamo prave. Imel pa bi kakega hibrida. Naceloma mi je vazno da je avto udoben za voznjo in da ima velik prtljaznik in cim manjso porabo in da nimam z registracijo stroskov. Zdaj placam cca 350€ za registracijo in zavarovanje skupaj. Ostalo mi je vseeno. Nocem BMW, Mercedeza ali Audija. Kupoval pa bom NOV avto.



mogoče?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

energetik ::

zimurg je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Recimo, da bom v bliznji prihodnosti kupoval nov avto. Kaj je trenutno sploh aktualno? Budget imam cca 20k€. V preteklosti sem imel neke zelje kampiranja z avtom in sem zato gledal razne Berlingote, Caddyje in Rifterje. Sedaj imam pa filing, da ti avtomobili ne sledijo vec ravno trendom. Elektricnega avta ne bi imel, ker so predragi, naredijo premalo km pa se infrastrukture nimamo prave. Imel pa bi kakega hibrida. Naceloma mi je vazno da je avto udoben za voznjo in da ima velik prtljaznik in cim manjso porabo in da nimam z registracijo stroskov. Zdaj placam cca 350€ za registracijo in zavarovanje skupaj. Ostalo mi je vseeno. Nocem BMW, Mercedeza ali Audija. Kupoval pa bom NOV avto.



mogoče?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Napisal je da rabi velik prtljažnik in da je pod 23k in hibrid. Corolla TS je mislim da edina varianta za te pogoje.
vires in numeris

peaks ::

Berligno in rifter sta konc..., od letos naprej samo še elektrika. Zaradi e-posilstva so znatno poskočile cene rabljenih trafik.

chucki ::

Tako kot nisi dobil novo babo, ne rabis novega avtomobila. 3 leta starega za taksen budget bo super izbor.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

rsroki ::

..samo kratki nasvet..bejž stran od hibrdov in električarjev, ker boš imel velik problem ko boš želel nekoč svoj rabljen avto prodat.;)
rsroki

chucki ::

Dinozaversko razmisljanje. Elektrika je prihodnost.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

pi pawr ::

Poglej, če ti je zanimiva Fabia v karavanski izvedbi. Zadosti tvojim kriterijem o porabi, prostoru in poceni registracijo (od 2019 samo še 1L motorji).

Spodoben avto ranga Polo, spat se tudi da notri.

Styrian11 ::

Priključni hibrid je neumnost. Zgolj dodatna zapletenost, nepotrebna dodatna teža (+200kg), precej višja cena in manj prostora zaradi baterij.

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Napisal je da rabi velik prtljažnik in da je pod 23k in hibrid. Corolla TS je mislim da edina varianta za te pogoje.


Pa dobis tisto tagrdo podaljsano za tak denar? Kaj niso tamickene nekje tam?

Drugace smo mi iskali podobno pred slabim letom in ni bilo kaj pametnega. Na koncu smo pristali na klasiki, torej skoraj novim dizlom. :) Ce je bilo kaj fino za tak denar in imelo nek pogon, ki je v modi za hipsterje, je bilo ultramajhno.

energetik ::

Tagrdo?
Ja, karavana dobiš z Luna opremo, če vzameš osnovno belo barvo.
vires in numeris

ginekk ::

chucki je izjavil:

Dinozaversko razmisljanje. Elektrika je prihodnost.


Ja saj, ni sedanjost.

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Tagrdo?
Ja, karavana dobiš z Luna opremo, če vzameš osnovno belo barvo.


Meni so podaljsani modeli grdi. Se mi zdi, da so avti po designu za normalno velikost, potem pa jih raztegnejo, da dobis poceni malo vec prostora. Enako blek so mi povecan Golf, povecan Clio itn.

Utk ::

Ja, ampak velja tudi obratno. Corolla je v osnovi limuzina. Karavan je samo limuzina z večjim prtljažnikom. Hatchback je pa na silo skrajšana limuzina. Afričani, Američani, itd., se čudijo corolli HB glih tolk kot karavanu.
Golf je pa v osnovi HB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ginekk ::

Prej je karavan napihnjen hatchback. Bistvo limuzine je, da ima ločen prtljažnik od potovalnega prostora.
Tega ni pri hatchbacku, ne pri karavanu.

Drugače OP, nova Fabia/Scala mogoče.
Žal so se avti kar malo podražli, pa je 20k budget zdaj ravno prav za malo bolj opremljenega Cliota.

GupeM ::

Ja, nekateri avti podaljšani izpadejo čudno. Clio in Golf sta odlična primera. Medtem ko drugi izpadejo boljše (Passat, Mondeo, Octavia) ali pa vsaj enako dobro izgledajo kot krajša različica (Focus, Megane).

Čeprav prvi Focus je bil podaljšan tudi čuden in so bili skoraj vsi hatchback. Novejših je pa karavanov precej več in je hatchbackov manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Utk ::

Prej je karavan napihnjen hatchback.

Dej ne bluzi. Odvisno od avta. Corolla je globalen avto in že vsaj zadnjih 30 let je njena osnovna oblika limuzina. Občasno naredijo kakšno varianto HB in/ali karavana za Evropo. Karavan je izpeljan iz limuzine, ne iz HB. HB pa tudi iz limuzine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Zanimivo, da je sedan na strani cenejsi kot HB. Meni je sedan kar OK, sportni HB pa najbolj mamljiv. Je pa TS morebiti tako grda, da ne najden niti pametnega test na yt. :)

Si preprican, da je sedan osnova? Kolikor vem je bil prvo HB? Se medlo spomnem iz nekega testa, ko sem iskal avto. Menda je nekdo najavil, da kasneje pridejo se sedan in napihnenjka. Ampak nisem 100%...

Utk ::

Je pa TS morebiti tako grda, da ne najden niti pametnega test na yt.

Problem je med računalnikom/telefonom in stolom. Če ti je HB lepši od karavana, imaš pa vsaj še en problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Dodaten argument, ce prav najdem je, da imata enako medosno. To je zame definitivno grdostni faktor in nakazuje, da je le bil HB osnovni design. Ali pa so ga imeli tako mocno v mislih, da so naredili TS nepotrebno neudobno.

Utk ::

Si preprican, da je sedan osnova?

Kdaj je kater prišel ne nepomembno. Corolla je zadnjih 30 let najbolj prodajan avto na svetu in po celem svetu jo prodajajo kot limuzino. HB/karavan naredijo občasno za Evropo in to je to. No, ta zadnji HB se tudi prodaja skoraj povsod, ampak še zmeraj ne tako povsod in toliko kot sedan.

Dodaten argument, ce prav najdem je, da imata enako medosno. To je zame definitivno grdostni faktor in nakazuje, da je le bil HB osnovni design. Ali pa so ga imeli tako mocno v mislih, da so naredili TS nepotrebno neudobno.

Kdo ima enako medosno? Ma kaj ti sploh bluziš? V vseh testih je limuzina/karavan bolj udobna, ker ima daljšo medosno, niti ni še nihče napisal, da je limuzina ali karavan grd, samo ti si pametnejši od vesolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Je pa TS morebiti tako grda, da ne najden niti pametnega test na yt.

Problem je med računalnikom/telefonom in stolom. Če ti je HB lepši od karavana, imaš pa vsaj še en problem...


Jaz najdem od znanih samo od Autogefühl. Angleski imajo vsi HB. Ali pa je kaksen neznan. HB najdem razlicice, ki niso za starostnike, ki so mimogrede ciljna skupina za vecino Coroll. Najdem neko Sport razlicico, ki seveda ni TS.

Cupakabra123 ::

ginekk je izjavil:

Prej je karavan napihnjen hatchback. Bistvo limuzine je, da ima ločen prtljažnik od potovalnega prostora.
Tega ni pri hatchbacku, ne pri karavanu.

Drugače OP, nova Fabia/Scala mogoče.
Žal so se avti kar malo podražli, pa je 20k budget zdaj ravno prav za malo bolj opremljenega Cliota.


Scalo sem imel ogledano se predno so elektricni avti ratali popularni. Mogoce se mi splaca pocakat ce bodo naredili tako kot z octavijo in dali ven priklopni hibrid, da sem malo future ready.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Kdo ima enako medosno? Ma kaj ti sploh bluziš?


Bo drzalo. Stran ki sem jo gledal je imela napacen podatek za HB.

WhiteAngel ::

Cupakabra123 je izjavil:

Duster je sicer nice, samo me plin ne preprica ravno.


WTF? LPG je najcenejša in najčistejša varianta za dolge fure.

TheBlueOne ::

Najboljsi podatek, menda od Toyote je kaj smatrajo za povprecno starost kupcev Coroll:

"According to Toyota, the current model Corolla (called Axio in Japan) has an average owner's age of 70 years old. Even the wagon-style Fielder model, which you'd expect would appeal to younger families, has an average buyer of 60 years old."

Kako jim uspe? :D

Cupakabra123 ::

WhiteAngel je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Duster je sicer nice, samo me plin ne preprica ravno.


WTF? LPG je najcenejša in najčistejša varianta za dolge fure.

To stekam ja, samo zakaj gredo vse druge firme vecinoma na elektriko ali pa hibride v kombinaciji z elektriko in fosilnim gorivom. Ali je to pac samo moje hitro opazanje? Mam filing da gre trend proti elektriki in ne bi bil rad ujet na plinu ko bodo vsi na elektriki, ce me razumes. Duster kot avto bi mi pa cisto ustrezal, ker glede design-a nisem prevec zahteven.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Dodaten argument, ce prav najdem je, da imata enako medosno. To je zame definitivno grdostni faktor in nakazuje, da je le bil HB osnovni design. Ali pa so ga imeli tako mocno v mislih, da so naredili TS nepotrebno neudobno.
Isto medosno imata limuzina in karavan, HB ima krajšo.
Glede izgleda pa stvar osebnega okusa, meni je karavan od 3 različic najlepši.
 HB

HB



 Limuzina

Limuzina



 TS

TS

vires in numeris

TheBlueOne ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


Kdo ima enako medosno? Ma kaj ti sploh bluziš?


Bo drzalo. Stran ki sem jo gledal je imela napacen podatek za HB.


Sem opazil ja... :)

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Najboljsi podatek, menda od Toyote je kaj smatrajo za povprecno starost kupcev Coroll:

"According to Toyota, the current model Corolla (called Axio in Japan) has an average owner's age of 70 years old. Even the wagon-style Fielder model, which you'd expect would appeal to younger families, has an average buyer of 60 years old."

Kako jim uspe? :D

To je zato, ker če je dedek enkrat kupil corollo, ni razloga, da bi je še vnuk. Je stara še zmeraj dobra. Tudi ko je stari 2 metra nižje.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


To je zato, ker če je dedek enkrat kupil corollo, ni razloga, da bi je še vnuk. Je stara še zmeraj dobra. Tudi ko je stari 2 metra nižje.


Tisti vnuk, ki pa ima €€€, pa gre do Nemcev. :) Pac povsod je podobno, revni froci zvozijo vse, tu je vprasanje kaj naredijo tisti, ki si lahko kaj kupijo. Tudi bolj vmesna starost.

Drugace pa brez skrbi, sem tudi jaz kot student imel Corollo. Tocno vem kako zanimiv avto je ... Menda je bila po dolgocasnosti na prvem mestu, ki si ga pa je delila s starim Seat Toledom. :D

Utk ::

Če ne bi vedel, da se ti drajsaš z nekim passatom karavanom, twingom, in/ali mercedes karavanom, bi te še resno jemal. Tako pa...LOL.
Corolla ima kul faktor približno enak, okoli ničle, je pa res, da je to avto za od točke A do B, medtem ko nemci...dostikrat ostanejo na A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Mercedes ni bil karavan, je bil iz preddruzinskih casov. Je bil kar Avantguard bencinar. Pred Twingom je Bil MINI Cooper ... Pac familija mi dela sranje pri avtih, imam pa namen menjati Twingeca za nekaj zame. :)

Poznam cel spekter. Kot student sem pa imel skoraj kar hoces od smeti. Vozil leto, skartiral, sam servisiral itn.

Mimogrede je mene Corolla kar zafrkavala. Sicer starosti primerno ampak sigurno ni bila najbolj nesmrtna. Jo je tisti Toledo 1.6, kjer pa dejansko nisem delal servisov, samo dolival olje in vozil, z lahkoto premagal.

Zgodovina sprememb…

Scorpy84 ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:

Tagrdo?
Ja, karavana dobiš z Luna opremo, če vzameš osnovno belo barvo.


Meni so podaljsani modeli grdi. Se mi zdi, da so avti po designu za normalno velikost, potem pa jih raztegnejo, da dobis poceni malo vec prostora. Enako blek so mi povecan Golf, povecan Clio itn.


Torej raje imas lep avto, pa manj uporaben? Mi ni jasno, da folk kupuje lep avto, na racun uporabnosti. Ajd ne recem da imas velika okna v dnevni pa ga lahko zunaj obcudujes veci del dneva. Tako pa kupujes, da drugi gledajo in se hvalis

MucuCat ::

Da se priklučim temi.

Tudi sam kupujem avto. Ker imam z rabljenimi slabe izkusnje (polno keša za popravila) sem gledal nov avto pa da čim ceneje skozi pridem.

Sem gledal Dacia Sandero TCE 90.

Kaj pravite?
Se ga da kje ceneje dobit?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092586 (55352) profii
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748490 (31149) GR2
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16327448 (18698) Superboyy

Več podobnih tem