» »

Kaksen avto

Kaksen avto

1
2
»

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

Zanimivo, da je sedan na strani cenejsi kot HB. Meni je sedan kar OK, sportni HB pa najbolj mamljiv. Je pa TS morebiti tako grda, da ne najden niti pametnega test na yt. :)

Si preprican, da je sedan osnova? Kolikor vem je bil prvo HB? Se medlo spomnem iz nekega testa, ko sem iskal avto. Menda je nekdo najavil, da kasneje pridejo se sedan in napihnenjka. Ampak nisem 100%...

A niso vsi na isti osnovi?
Torej se razlikujejo le v zadku?

Ker v katalogu na toyota.si izgleda sedan čisto drugače kot hb in ts.
Mogoče različni letniki?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


To je zato, ker če je dedek enkrat kupil corollo, ni razloga, da bi je še vnuk. Je stara še zmeraj dobra. Tudi ko je stari 2 metra nižje.


Tisti vnuk, ki pa ima EUREUREUR, pa gre do Nemcev. :) Pac povsod je podobno, revni froci zvozijo vse, tu je vprasanje kaj naredijo tisti, ki si lahko kaj kupijo. Tudi bolj vmesna starost.

Drugace pa brez skrbi, sem tudi jaz kot student imel Corollo. Tocno vem kako zanimiv avto je ... Menda je bila po dolgocasnosti na prvem mestu, ki si ga pa je delila s starim Seat Toledom. :D
Kaj to pomeni "dolgočasen" avto? 8-O

Meni nudi vse kar potrebujem, to pa je varnost, udobnost, prostornost, avt. klima, avtomatik in radarski tempomat ter dizelska poraba. Za to ceno nisem dobil primerljivega vozila, morda se je približal I30CW DCT s tašvohnim dizlom. Karkoli drugega z avtomatikom in radarjem ter LED lučmi je bilo vsaj 2-3k dražje.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

Scorpy84 je izjavil:



Torej raje imas lep avto, pa manj uporaben? Mi ni jasno, da folk kupuje lep avto, na racun uporabnosti. Ajd ne recem da imas velika okna v dnevni pa ga lahko zunaj obcudujes veci del dneva. Tako pa kupujes, da drugi gledajo in se hvalis


Ce bi sel 100% v smer uporabnosti, kar sem razmisljal, bi vzel kaksen Citroen Spacetourer. Ce bi imel se vec kot toliko prevec denarja VW Transporter.

Passat je bil kompromis, ker se mi z 190 konji in 4motion dejnako lepo vozi. Niti mi ne izgleda tako zelo katastrofalno, znotraj pa je kar super.

Niso samo lepi. Z izjemo Twingeca, ki je bil bolj ideja moje so se vsi post studentski zelo dobro vozili. Passat 4motion je presenetljivo visoko po tem kriteriju. Hvalim se z njimi ne, ker me lahko malokje vidis. Moras do hise, da se vparasa ce nimam za avtopralnico. :)

Utk ::

MucuCat je izjavil:

Da se priklučim temi.

Tudi sam kupujem avto. Ker imam z rabljenimi slabe izkusnje (polno keša za popravila) sem gledal nov avto pa da čim ceneje skozi pridem.

Sem gledal Dacia Sandero TCE 90.

Kaj pravite?
Se ga da kje ceneje dobit?

Sprobaj ga, če ti je v redu, samo navali. Cenejšega ni.

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Kaj to pomeni "dolgočasen" avto? 8-O


Hm, poizkusi MINI Cooperja. To je recimo nasprotje Corolle. Prav prosi, da ga teras. Je pa nasprotje tudi pri zanesljivosti. Kar zahteva, da ga nonstop vozis k mehaniku. :D

Tezko razlozim. Si imel dosti avtov? Poikusil kaj kar velja za bolj zabavno?

Utk ::

Kaj bolj zabavnega je zabavno en popoldan. Za to grem na gokart, ali pa v gardaland. Zakaj bi se vozil v službo 70 na uro za nekim kretenom z zabavnim avtom, ki se rad kvari in dost porabi? Ali pa na izlet z otrokom zadaj, ki bo itak vse pokozlal tudi če corollo samo malo pritisnem, kaj šele kaj "zabavnega"? Ne rabim "zabavnega" avta, amapk avto, ki čim več dela sam.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:

Kaj to pomeni "dolgočasen" avto? 8-O


Hm, poizkusi MINI Cooperja. To je recimo nasprotje Corolle. Prav prosi, da ga teras. Je pa nasprotje tudi pri zanesljivosti. Kar zahteva, da ga nonstop vozis k mehaniku. :D

Tezko razlozim. Si imel dosti avtov? Poikusil kaj kar velja za bolj zabavno?

Ne, nisem imel dosti avtov. Ne teram, že če normalno vozim po ovinkih otroci bruhajo.
Če bi hotel terati, bi šel na karting, na javnih cestah pa se vozim od A do B po omejitvah.
vires in numeris

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:


Meni nudi vse kar potrebujem, to pa je varnost, udobnost, prostornost, avt. klima, avtomatik in radarski tempomat ter dizelska poraba. Za to ceno nisem dobil primerljivega vozila, morda se je približal I30CW DCT s tašvohnim dizlom. Karkoli drugega z avtomatikom in radarjem ter LED lučmi je bilo vsaj 2-3k dražje.


Se naceloma strinjam. So dober deal za kar ponujajo. Ampak ne verjamem, da nimajo konkurence...

energetik je izjavil:


Ne, nisem imel dosti avtov. Ne teram, že če normalno vozim po ovinkih otroci bruhajo.
Če bi hotel terati, bi šel na karting, na javnih cestah pa se vozim od A do B po omejitvah.


Potem pa skoraj tezko primerjas?

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A ni bedno, da neznance sprašuješ, kakšen avto rabiš?
Ok, imaš pa kasneje izgovor, da so drugi krivi, ker si narobe kupil.

Kripto mesi ::

feryz je izjavil:

A ni bedno, da neznance sprašuješ, kakšen avto rabiš?
Ok, imaš pa kasneje izgovor, da so drugi krivi, ker si narobe kupil.

Ja res je bedno, si že dokazal: https://slo-tech.com/forum/t772510/0

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:


Ne, nisem imel dosti avtov. Ne teram, že če normalno vozim po ovinkih otroci bruhajo.
Če bi hotel terati, bi šel na karting, na javnih cestah pa se vozim od A do B po omejitvah.


Potem pa skoraj tezko primerjas?
Kaj pa naj bi še primerjal? Opremo, prostornost itd sem primerjal med primerljivimi novimi modeli, kako izgleda in ostalo pa mi je vseeno. Moč pogona mi zadostuje, glede na to da se zaradi drugih na cesti skoraj vedno peljem počasneje kot bi se hotel. Kaj naj z 200 ali 300 konji, če jih nimaš kje uporabit, sam strošek pri zavarovanju.
vires in numeris

TheBlueOne ::

Prostornost zna hitro biti boljsa kot pri Corolli. Varnost je naceloma boljsa pri bolj dinamicnih avtih. Boljse se drzijo v ovinkih, boljse zavirajo. Recimo trenuten 4motion je kar se tice varnosti level up nad pogoni z eno osjo.

Kar se tice konjev in videza pa je zadeva bolj igracka za odrasle. Pac naredijo jih tako, da bolj uzivas v voznji. Morda ti celo predlagam, da ne eksperimentras, ker je ignoranca v tem smislu morda res plus.

energetik ::

Kako naj še bolj uživam v vožnji od tega, da vklopim radar in se peljem v EV mode v moji večinoma primestni vožnji? Bolje bi bilo samo še, da bi vnesel naslov in bi me pripeljal tja sam od sebe.
vires in numeris

Netrunner ::

Cupakabra123 je izjavil:

Recimo, da bom v bliznji prihodnosti kupoval nov avto. ... Kupoval pa bom NOV avto.


MEni se dopadejo ti mali crossoverji, kateri padejo v podani cenovni rank (seveda z osnovno opremo). Mislim pa na Nissan Quasqhai, Peugeot 2008, Suzuki Vitara, ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Kako naj še bolj uživam v vožnji od tega, da vklopim radar in se peljem v EV mode v moji večinoma primestni vožnji? Bolje bi bilo samo še, da bi vnesel naslov in bi me pripeljal tja sam od sebe.


Mislim naceloma so do neke mere strinjam, ker tudi sam vedno manj rad vozim in bi imel polno avtomaticno voznjo za vecino casa. V tem primeru ostaneta samo se boljsa varnost in prostornost. Ampak to ne pomeni, da ne cenim dinamicnega avta. To je kakor, da ti je vseeno kako izgleda zena, ker jo imas samo se za skrb za familijo. Ne vem zakaj, ampak tudi pri minimalno sexa pase, ce je huda. :) Ceprav slednje hitro placas dosti bolj drago kot kaksen bolj sporten avto.

Taki bonboncki pac stanejo.

Vanadium ::

Ne vem če je kdo omenjal ampak bi predlagal tolo:

https://www.suzuki.si/sl/Katalogi_in_ce...

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Če ne bi vedel, da se ti drajsaš z nekim passatom karavanom, twingom, in/ali mercedes karavanom, bi te še resno jemal. Tako pa...LOL.
Corolla ima kul faktor približno enak, okoli ničle, je pa res, da je to avto za od točke A do B, medtem ko nemci...dostikrat ostanejo na A.

Haha ja. Businesserji, delavci, ki delajo 500-1000km+ vsak vikend, se v centralni EU od Haaga pa do Dunaja vozijo v azijcih in francozih 😆 seveda.

Utk je izjavil:

Kaj bolj zabavnega je zabavno en popoldan. Za to grem na gokart, ali pa v gardaland. Zakaj bi se vozil v službo 70 na uro za nekim kretenom z zabavnim avtom, ki se rad kvari in dost porabi? Ali pa na izlet z otrokom zadaj, ki bo itak vse pokozlal tudi če corollo samo malo pritisnem, kaj šele kaj "zabavnega"? Ne rabim "zabavnega" avta, amapk avto, ki čim več dela sam.

V coroli pa res ne mores kozlat, ce gas pohodis, ker se nic ne zgodi.
Mali je prevec obcutljiv al pa je corola problem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Avto za od tocke A do tocke B za 30k. Wut? :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

CleanPower ::

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:

Kaj to pomeni "dolgočasen" avto? 8-O


Hm, poizkusi MINI Cooperja. To je recimo nasprotje Corolle. Prav prosi, da ga teras. Je pa nasprotje tudi pri zanesljivosti. Kar zahteva, da ga nonstop vozis k mehaniku. :D

Tezko razlozim. Si imel dosti avtov? Poikusil kaj kar velja za bolj zabavno?

Ne, nisem imel dosti avtov. Ne teram, že če normalno vozim po ovinkih otroci bruhajo.
Če bi hotel terati, bi šel na karting, na javnih cestah pa se vozim od A do B po omejitvah.


stavim, da imaš francoza. bruhajo, ker jim je tok ogaben avto.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

energetik ::

Dej molnar, dolgočasen si že s tem tvojim nabijanjem o nemcih in gtijih.
Si videl, kaj hoče OP? Velik vsaj 400L prtljažnik, hibrid in do max max 23k.
vires in numeris

m0LN4r ::

Dej tebi bi blo lahk jasno, da nisem pisal avtorju.

OPju predlagam nekaj taksnega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
ali https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Placa kot dreka, pa se poraba in motor sta super.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:


Placa kot dreka, pa se poraba in motor sta super.


En od pogojev je, da je nov.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

V coroli pa res ne mores kozlat, ce gas pohodis, ker se nic ne zgodi

Kozla se zarad ovinkov, ne pa zarad nekih strašnih pospeškov po ravnem, kar delate otroci.
Sicer ima moja 8,0 do 100, meni je dost.

TheBlueOne ::

Eh, slabo jim je, ker so navajeni penzioniranja. Huje je v ladjastih avtih. Jaz sem recimo nekoliko bolj dinamicen in sem svojo kar hitro navadil, da ji ni vec bilo slabo. 10x caz Ljubelj, prvic bruha, drugic bruha, tretjic tezi, cetrtic tezi, v deseto tezi, ko se kdo pred nami penzionira.

energetik ::

Molnar ne ve, da pri e-CVT v Corolli v trenutku ko stisneš do podna, na kolesa dobiš celotno sistemsko moč, brez kickdown šaltanja. In da imaš potem to moč na razpolago konstantno, brez prekinitev zaradi šaltanja in neoptimalnih obratov. Ampak še vedno 122KM je 122KM, čudežev se seveda ne pričakuje. Za hitrosti pod ~110km/h čez glavo zadosti, za stalne visoke AC hitrosti se pač takega avta ne kupi, oz. morda 2.0 verzijo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

Jaz sem recimo nekoliko bolj dinamicen in sem svojo kar hitro navadil, da ji ni vec bilo slabo. 10x caz Ljubelj, prvic bruha, drugic bruha, tretjic tezi, cetrtic tezi,

Sej smo že prej vedeli, da nisi ravno med brihtnimi.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Sej smo že prej vedeli, da nisi ravno med brihtnimi.


Mi gre kar OK. Ce sem res med manj brihtmini, ali sploh ne brihtnimi, moram biti ekstra zadovoljen. :D Vozim se sigurno bolj zabavno ... Sem pa dovolj samozavesten, da nimam neke posebne potrebe biti zaljiv. V primeru, ki ga opisujem, sem resil problem namesto, da sem se prilagodil.

Te smem vprasati koliko si star? :D

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Toliko, da se raje vozim počasneje kot da mi otrok kozla. Tudi če samo enkrat.

ginekk ::

Kozla se tudi zaradi tega, ker ne gleda na cesto v smeri vožnje. Posledično je razlika med tem kar glava vidi ter pričakuje in kar telo občuti.

energetik ::

Kako naj gleda na cesto, če sedi zadaj v svojem sedežu?
vires in numeris

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Toliko, da se raje vozim počasneje kot da mi otrok kozla. Tudi če samo enkrat.


Moja pa ni moj froc. Drugace se je nas mali bolj kot ne takoj navadil na moj stil voznje. Je pa res bruhal v ladjastem avtu. Pa niti ni bila neka dinamicna voznja, tam po omejitvah +-10%.

Jaz sumim, da tipi tipa "da draga" samo razvajate svoje. Ce bi moji imeli tak problem, bi pac jaz uzival na sopotnikovem sedezu.

Utk ::

ginekk je izjavil:

Kozla se tudi zaradi tega, ker ne gleda na cesto v smeri vožnje. Posledično je razlika med tem kar glava vidi ter pričakuje in kar telo občuti.

Moj je kozlal samo ko je bil res bolan in samo enkrat ko je bil zdrav, ko se mi je "mudilo".

Ce bi moji imeli tak problem, bi pac jaz uzival na sopotnikovem sedezu.

Za drugam niti nisi, če ti je tvoj užitek bolj pomemben od vseh drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


ko se mi je "mudilo".


Ti poreden ti. ;(

Utk je izjavil:


Za drugam niti nisi, če ti je tvoj užitek bolj pomemben od vseh drugih.


Ja ni problema. Bi pa imel danes kar se mene tice avtonomno voznjo. Se pa iz neznanega razloga vsi radi vozijo z mano. Morda pa je samo izbira avtov in se jim ne da nastavljati sedeza. :D

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Kupis mercedes E-klaso z 300k prevoženimi za 10k, pa sam tankaš do 800k, pol ga pa na odpad odpelješ in kupiš drugo kanto za 10k.

ytodf ::

1: že mora bit karavan, da lahko še supe, smuči, belo tehniko, nesestavljeno pohištvo in jogije vožiš, če je (mnogokrat je) priložnost ... saj lahko najameš prevoz, praktično pa ni...

2: neki frajerski coupeji in podobno je za mlade, da vtis delajo (na ljubice ali koga že pač), da potem sčasoma preidejo na (1)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

IL_DIAVOLO ::

mr_chai je izjavil:

Kupis mercedes E-klaso z 300k prevoženimi za 10k, pa sam tankaš do 800k, pol ga pa na odpad odpelješ in kupiš drugo kanto za 10k.


Kdo se ti je tak grdo nalagal?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

ytodf je izjavil:

1: že mora bit karavan, da lahko še supe, smuči, belo tehniko, nesestavljeno pohištvo in jogije vožiš, če je (mnogokrat je) priložnost ... saj lahko najameš prevoz, praktično pa ni...

2: neki frajerski coupeji in podobno je za mlade, da vtis delajo (na ljubice ali koga že pač), da potem sčasoma preidejo na (1)


Manjka malo upanja. Ali je 3:, ko vec ne potrebujes karavana. V stilu 3: "IT ali DE sportni avto". :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092586 (55352) profii
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748490 (31149) GR2
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16327448 (18698) Superboyy

Več podobnih tem