» »

Pošiljanje pnevmatik po pošti?

Pošiljanje pnevmatik po pošti?

45cal ::

Imamo štiri pnevmatike, ki smo jih prejeli poleg novega avta. Lokalni mehanik je seveda svetoval, da jih prodamo na spletu.
Je že kdo pošiljal avtomobilske pnevmatike (brez platišč) po pošti in koliko okvirno stane pošiljanje ali je najbolje to uredit le preko osebnega prevzema s kupcem? Če bi že pošiljal preko pošte se to naredi kot opcija 4x navadni paket do 30kg, tovor do 250kg ali drugače?
Hvala za odgovore.

kixs ::

Najboljse osebno. Sicer pa kaksen GLS, DPD...

EnStot ::

Sem že pošiljal gume po pošti, prodane po spletu. Ne spomnim se več koliko je stalo, a ni bil nek poseben strošek. Pač za nekaj ojrov zvišaj ceno po gumi. Z uslužbenko sva v prozorno folijo delno zavila po dve gumi skupaj (folijo je dala pošta) in naredila dva paketa. Poslal sem s plačilom po povzetju, kot je bilo dogovorjeno s kupcem.
Mi je pa uslužbenka pošte svetovala, naj naredim dva računa, za vsak par gum posebej. To pa zato, ker so že imeli izkušnje, ko je prejemnik sprejel prvi paket brez računa, drugi paket z računom pa je zavrnil in tako dobil zastonj in legalno par pnevmatik.

drvo ::

EnStot je izjavil:

Sem že pošiljal gume po pošti, prodane po spletu. Ne spomnim se več koliko je stalo, a ni bil nek poseben strošek. Pač za nekaj ojrov zvišaj ceno po gumi. Z uslužbenko sva v prozorno folijo delno zavila po dve gumi skupaj (folijo je dala pošta) in naredila dva paketa. Poslal sem s plačilom po povzetju, kot je bilo dogovorjeno s kupcem.
Mi je pa uslužbenka pošte svetovala, naj naredim dva računa, za vsak par gum posebej. To pa zato, ker so že imeli izkušnje, ko je prejemnik sprejel prvi paket brez računa, drugi paket z računom pa je zavrnil in tako dobil zastonj in legalno par pnevmatik.


To pa ne gre ravno tako. Če prodaš štiri gume v paketu, gor piše, da so v tem primeru 4 komadi in paket ne gre v dostavo, dokler ne prispejo vsi. Razen, če se malo “muti” in se dogovori, da ostanek pride naknadno. Vsekakor pa brez plačila ob prevzemu ne gre, ker ti noben pismonoša ne bo zalagal denarja, ki ga mora ob obračunu izročiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577915 (5954) val46
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28781086 (51868) slemarko
»

pošta slovenije poštnina

Oddelek: Loža
233141 (2113) N0t0ri0us
»

Pošiljanje paketa - Logitech volan

Oddelek: Loža
143251 (2898) loveJDM
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15151744 (41543) theBill

Več podobnih tem