» »

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

Mike_Rotch ::

Tole je enostavno prepoceni, da bi bilo res.

Golf GTI stane nov cca. 40 jurjev. V dveh letih izgubi vsaj 10 jurjev. Torej, 420 eur na mesec pride samo izguba vrednosti. S tem, da so pri operativnem lizingu običajno všteti tudi stroški vzdrževanja in zavarovanje.

Tudi, če so kakšna mutna posla z davkom pa prodajo na debelo pa nevem kaj vse, se tole nikakor ne izide.

Pred leti so bili popularni t.i. "promocijski poslovni najemi", kjer so za male denarje dajali v najem hude avtomobile. Samo 1/3 kavcije si moral položiti, ki si jo ob koncu najema dobil nazaj. Problem je nastal, ko je šlo veliko teh "podjetnikov" sedet za par let zaradi goljufije in davčnih utaj.

matic492 ::

Ni tu nič kaj takega, oglaševani so vedno samo osnovni modeli brez dodatne opreme, in ja, ti plačaš samo depreceation curve na takem leasingu (ni operativni, ker se jim ne bi splačalo).

Recimo na enem sem prej klikal pa takoj ko sem dal metallic barvo je bilo +15€ na mesec.

Itak je verejtno še kak droben tisk da moraš imeti njihovo kasko zavarovanje pa takšne fore. Pa še oni verjetno avto direktno sourcajo in ne grejo prek dilerjev, zato si lahko privoščijo takšne zadeve.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

daki1 ::

Sem na hitro preletel temo.
Eno vprašanje se mi poraja ob vseh eh varčevanjih in dajanjih na stran. Za koga?
Jaz imam pa drugačno mišljenje. Jaz nisem dobil/podedoval nič. Pri nakupu stanovanja ni bilo nobene finančne pomoči.
Imam enega otroka (osnovna šola), kateremu lahko nudiva več, kot jih ima polovica sošolcev.
Stanovanje je že več kot polovico odplačano.
Avta sta plačana, bila kupljena nova, sedaj sta oba avta v 5 letu starosti.
Na avte ne dam kaj preveč in mi ni niti najmanj važno, da je boljši kot sosedov. To me ne gane. Sam vozim Focusa, meni je to dovolj. Avto mi je bolj nujno zlo.
Privarčevanih imam skozi nekje 2000 do 3000EUR. Več zaenkrat ne rabim. Prav tako partnerka. Zakaj bi kupčkal za zanamce. Naj si sami zaslužijo.
Ostalo pa sproti porabljamo.
Sem si za 40 let želel kupiti motor, pa sem ugotovil, da lahko potem oba kolesa kar pospravim, saj oboje časovno ne bi šlo. Nekaj tisočakov je tudi v kolesih. Pa sem se raje v strelske vode podal :)
Sem se lani navdušil nad streljanjem in "padel not" in sem nabavil za nekaj tisočakov orožja, strelivo za nekje pol leta bo tudi 1000EUR in v tem uživam.
Mene pač ne osrečujejo velike količine denarja na računu. Imam vse kar rabim in to mi je dovolj.
Zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

Mike_Rotch ::

Ni tu nič kaj takega, oglaševani so vedno samo osnovni modeli brez dodatne opreme, in ja, ti plačaš samo depreceation curve na takem leasingu (ni operativni, ker se jim ne bi splačalo).


Golf GTI Clubsport ni osnovni model. Cena v konfiguratorju je 43.5k.

159 * 25 = 3816.

Ni računice brez mutnih poslov ali drobnega tiska.

Privarčevanih imam skozi nekje 2000 do 3000€. Več zaenkrat ne rabim. Prav tako partnerka. Zakaj bi kupčkal za zanamce. Naj si sami zaslužijo.


Sicer vsakemu svoje, ampak jaz bi se počutil precej nelagodno s tako "rezervo". Kaj se zgodi, če nepričakovano izgubiš primarni vir dohodka?

Prav tako si ne predstavljam, da otrokom ne bi omogočil kar se da dobrega začetka. Če si bodo sami zaslužili jim bo hiša in stanovanja, ki jih bodo podedovali le bombonček. Kaj, če si ne bodo znali ali mogli zaslužiti?

kljhjkhkjh ::

daki1 je izjavil:

Sem na hitro preletel temo.
Eno vprašanje se mi poraja ob vseh eh varčevanjih in dajanjih na stran. Za koga?
Jaz imam pa drugačno mišljenje. Jaz nisem dobil/podedoval nič. Pri nakupu stanovanja ni bilo nobene finančne pomoči.
Imam enega otroka (osnovna šola), kateremu lahko nudiva več, kot jih ima polovica sošolcev.
Stanovanje je že več kot polovico odplačano.
Avta sta plačana, bila kupljena nova, sedaj sta oba avta v 5 letu starosti.
Na avte ne dam kaj preveč in mi ni niti najmanj važno, da je boljši kot sosedov. To me ne gane. Sam vozim Focusa, meni je to dovolj. Avto mi je bolj nujno zlo.
Privarčevanih imam skozi nekje 2000 do 3000EUR. Več zaenkrat ne rabim. Prav tako partnerka. Zakaj bi kupčkal za zanamce. Naj si sami zaslužijo.
Ostalo pa sproti porabljamo.
Sem si za 40 let želel kupiti motor, pa sem ugotovil, da lahko potem oba kolesa kar pospravim, saj oboje časovno ne bi šlo. Nekaj tisočakov je tudi v kolesih. Pa sem se raje v strelske vode podal :)
Sem se lani navdušil nad streljanjem in "padel not" in sem nabavil za nekaj tisočakov orožja, strelivo za nekje pol leta bo tudi 1000EUR in v tem uživam.
Mene pač ne osrečujejo velike količine denarja na računu. Imam vse kar rabim in to mi je dovolj.
Zaenkrat.


Zivljenje, ki ga opisujes je stara generacija.
Davki nas ubijejo. Z 5k bruto v slo si klosar brez denarja.
Povprecno stanovanje stane tako ali tako 450k+.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

S toliko orožja oropa banko.

Problem rešen tako ali drugače :D

energetik ::

daki1 je izjavil:

Sem na hitro preletel temo.
Eno vprašanje se mi poraja ob vseh eh varčevanjih in dajanjih na stran. Za koga?
Zase, kot rečeno za dodatno ali pa predčasno penzijo (ne verjamem več v državno penzijo) in za bognedaj dom (če bom tako na koncu da ne bom več mogel na WC in si nest žlice v usta, raje upam na uzakonjeno evtanazijo). Še najbolj upam na scenarij predčasne penzije (čeprav malo verjeten), če se mi kaj userje v kripto ali delnicah. Torej da živiš samo od donosa, dodatno pokojninsko pa potem samo še za dodatek.

Je pa res, da imam že praktično vse kar rabim (odplačan kredit, novo bajto, avte, hobije, redni dopusti 2-3x letno), zato gre višek pač v varčevanje, ne vem zakaj bi na silo zapravil vse viške. Če toliko penzije in doma ne bom rabil, bo šlo pač otrokom, zakaj jim ne bi olajšal začetkov?

Tvojih 2-3k rezerve se mi zdi pa izredno malo. Pa to je za kake 2 mesca brez šihta, pa si na nuli. Kaj če razbiješ avto? Če ti veter odpihne streho itd? Nekje 10k likvidnih sredstev se meni zdi minimum za rezervo. Nenazadnje je fino imeti fiat na rezervi tudi za kupit investicije na "razprodajah".
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kuall ::

V-i-p je izjavil:

No, kam lahko privede (pretirano) varčevanje vem iz prve roke. Moj zelo dober prijatelj je pri 18ih ostal brez mame. Očeta ni imel. Po pokojni mami je še par let odplačeval stanovanje in ga je odplačal. Gremo v sedanje čase. Še vedno je priden, skoz dela, pa še vedno pretirano špara. Ima sedaj dve trisobni stanovanji, eno garsonjero, dva avta, išče parcelo, da bi kaj gor pozidal in hkrati kupuje vikend na obali. Na računu najbrž enih par 100k viška, pa sam, brez neke žlahte, punce, otrok. Ne zna pa na kavo it. Midva, ko grema po hribih recimo na koncu rečem, če greva kaj pojest pa spit on ne bi. Bi vodo iz plastenke pa domov :). Kaj ima? Eni bi rekli, da vse. Jaz pravim, da nič. Še na AE špara pa gleda poštnino, če je dva evra preveč, ne bo vzel. Je predraga poštnina. Skratka, kompromis med varnostjo in življenjem mora bit pa pika. V kolikor tega ni, boš pri 80ih pogledal za nazaj in ugotovil kaj? To, da si cel lajf garal, da si si ustvaril nek grad okoli sebe, ki pa ti pol ku*ca nima več kaj koristit. V mlajših letih sem mu bil fovš, češ ker car, danes po skoraj 30ih letih pa gledam drugače na to. Ne bi si želel bit v njegovi koži, je preveč kratek in lep lajf, da bi mi tisti Mercedesi in VWji pa kup štirih sten to odtehtali.


zato pa meni ni žal za tisoče evrov, ki sem jih vrgel za masaže pod lepimi maserkami. to je čista uživancija. tvoj kolega je pa zasvojen s šparanjem, simpl. đanki s to razliko, da mu ta zasvojenost koristi, ne škodi, no malenkost tudi škodi. avto pa: važno, da ima dobro ozvočenje in da potegne za silo, da te lahko prešišam, ko se majaš po cesti :D, in da ne porabi preveč goriva, ostalo so malenkosti, posebej njegov izgled :D. včasih me prime, da bi imel hud avto, me hitro odprime. sam stres, ker ga opraskaš itd pa si uničiš cel mesec. če imaš zanič avto in ga opraskaš ni panike. me bolj matra, da bi kupil en normalen traktor za 30 jurjev, ker se jajcat na tem starem plehu mi gre rahlo na živce, ampak to delam redko, pa bom že potrpel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

chaddicus ::

kuall je izjavil:

V-i-p je izjavil:

No, kam lahko privede (pretirano) varčevanje vem iz prve roke. Moj zelo dober prijatelj je pri 18ih ostal brez mame. Očeta ni imel. Po pokojni mami je še par let odplačeval stanovanje in ga je odplačal. Gremo v sedanje čase. Še vedno je priden, skoz dela, pa še vedno pretirano špara. Ima sedaj dve trisobni stanovanji, eno garsonjero, dva avta, išče parcelo, da bi kaj gor pozidal in hkrati kupuje vikend na obali. Na računu najbrž enih par 100k viška, pa sam, brez neke žlahte, punce, otrok. Ne zna pa na kavo it. Midva, ko grema po hribih recimo na koncu rečem, če greva kaj pojest pa spit on ne bi. Bi vodo iz plastenke pa domov :). Kaj ima? Eni bi rekli, da vse. Jaz pravim, da nič. Še na AE špara pa gleda poštnino, če je dva evra preveč, ne bo vzel. Je predraga poštnina. Skratka, kompromis med varnostjo in življenjem mora bit pa pika. V kolikor tega ni, boš pri 80ih pogledal za nazaj in ugotovil kaj? To, da si cel lajf garal, da si si ustvaril nek grad okoli sebe, ki pa ti pol ku*ca nima več kaj koristit. V mlajših letih sem mu bil fovš, češ ker car, danes po skoraj 30ih letih pa gledam drugače na to. Ne bi si želel bit v njegovi koži, je preveč kratek in lep lajf, da bi mi tisti Mercedesi in VWji pa kup štirih sten to odtehtali.


zato pa meni ni žal za tisoče evrov, ki sem jih vrgel za masaže pod lepimi maserkami. to je čista uživancija. tvoj kolega je pa zasvojen s šparanjem, simpl. đanki s to razliko, da mu ta zasvojenost koristi, ne škodi, no malenkost tudi škodi. avto pa: važno, da ima dobro ozvočenje in da potegne za silo, da te lahko prešišam, ko se majaš po cesti :D, in da ne porabi preveč goriva, ostalo so malenkosti, posebej njegov izgled :D. včasih me prime, da bi imel hud avto, me hitro odprime. sam stres, ker ga opraskaš itd pa si uničiš cel mesec. če imaš zanič avto in ga opraskaš ni panike. me bolj matra, da bi kupil en normalen traktor za 30 jurjev, ker se jajcat na tem starem plehu mi gre rahlo na živce, ampak to delam redko, pa bom že potrpel.



Kam pa hodiš na tele maserke, če ni ravno skrivnost, ravno googlam lokalno ponudbo...

Hatchback678 ::

Ta mesec bom mogoče prišparal celo okroglih 700 evrov, mogoče.

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

Tole je enostavno prepoceni, da bi bilo res.

Golf GTI stane nov cca. 40 jurjev. V dveh letih izgubi vsaj 10 jurjev. Torej, 420 eur na mesec pride samo izguba vrednosti. S tem, da so pri operativnem lizingu običajno všteti tudi stroški vzdrževanja in zavarovanje.

Tudi, če so kakšna mutna posla z davkom pa prodajo na debelo pa nevem kaj vse, se tole nikakor ne izide.

Pred leti so bili popularni t.i. "promocijski poslovni najemi", kjer so za male denarje dajali v najem hude avtomobile. Samo 1/3 kavcije si moral položiti, ki si jo ob koncu najema dobil nazaj. Problem je nastal, ko je šlo veliko teh "podjetnikov" sedet za par let zaradi goljufije in davčnih utaj.

Ko sem jaz bil pred tremi leti tam, so hotli vsaj 5% pologa, polni kasko, pa vezan si na uradni servis in to je nekje za 10.000km na leto.
Ko prestopis 10.000km na leto postane eksponentno drazje.

Najvecji catch pa je, da moras avto vrnit in potem te olupijo. Sem enkrat bil zraven, z lupo v beli delavnici in halji grejo pregledat, ce najdejo kje kaksno praskico, ce je se vse orginal ali za zamenjat.

Pri GTI to pomeni, ce si zvozil bremze jih bos moral menjati ali placati menjavo, gume ce so bolj znucane kot predvideno, poskrabane orginal felge, poskraban lak, delovne ure so astronomske.
Pa si hitro na 3,4,5 jurjev doplacila ko vrnes. Pa seveda, veliko folka prekoraci podpisanih 10.000km in potem doplacas za vsak kilometer se nekaj.

Tak je to na hitro, ampak najbolj pogosto za privat, ko sem se kje zanimal je bil polog ca. 10% kar tudi ni nevem kaj, pa za Golf R je bil potem lizing 320 evrov vkljucno z njihovim servisom.

Je pa priljubljen pri ljudeh niti ne tako zelo zaradi cene, ampak pri sportnikih, ker avto itak vrnes in ga lahko teras, posiljujes tiste 1-2 leti, da mu jetra ven pridejo, pa se ti enostavno jebe. Pol ga bo pa nekdo rabljenga kupu, ko bo sel cez 3-4 taksne lastnike, pa gre na Jug k nasim dilerjem.

To je bil razlog zakaj nisem potem vzel rabljen avto. Mi je pac povedal po pravic prodajalec, glej to je avto, ki se ga liza zato, ker se ga tera in ne spara, ti si v Njemacki. Tu imas GTIja 3 leta starega, samo 30.000km, moras vedet da bos vsaj 2. ali 3. ali celo 4. sofer, pred tabo so ga pa celo poletje naganjali hladnega, zakuhali zavore, zgulili gume 2x, drag rejsali vsak dan, nürburgring, bilster you name it.

Zdaj pa ali hoces res avto, ki so ga 30.000km DURCH posiljevali ?!

Tiste slike so seveda omejena ponudba za reklamo, mas 1-2 modela, potem pa "razprodano"
Kako se jim to pri elektricarjih izide is beyond me. Verjetno se gre za mocno reklamo podprto s strani industrije in teh ponudb kmalu vec nikjer ne bo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ni tu nič kaj takega, oglaševani so vedno samo osnovni modeli brez dodatne opreme, in ja, ti plačaš samo depreceation curve na takem leasingu (ni operativni, ker se jim ne bi splačalo).


Golf GTI Clubsport ni osnovni model. Cena v konfiguratorju je 43.5k.

159 * 25 = 3816.

Ni računice brez mutnih poslov ali drobnega tiska.

Privarčevanih imam skozi nekje 2000 do 3000€. Več zaenkrat ne rabim. Prav tako partnerka. Zakaj bi kupčkal za zanamce. Naj si sami zaslužijo.


Sicer vsakemu svoje, ampak jaz bi se počutil precej nelagodno s tako "rezervo". Kaj se zgodi, če nepričakovano izgubiš primarni vir dohodka?

Prav tako si ne predstavljam, da otrokom ne bi omogočil kar se da dobrega začetka. Če si bodo sami zaslužili jim bo hiša in stanovanja, ki jih bodo podedovali le bombonček. Kaj, če si ne bodo znali ali mogli zaslužiti?

Jaz se naceloma nebi pocutil nelagodno, sem dal skozi case, ko je bila se socialna pod 300eur, ce nimas nic, ti ne morejo nic vzet in to jebeno drzi. Mi sicer pravijo, da sem ziheras, ampak dalec od tega, da bi bil 100% ziheras. V zivljenju se pac prilagajas, ce izgubim primarni vir dohodka, grem na socialno in delat na crno, tako kot prej. Sicer pa dela je ogromno, ce nisi izbircen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

V-i-p je izjavil:

No, kam lahko privede (pretirano) varčevanje vem iz prve roke. Moj zelo dober prijatelj je pri 18ih ostal brez mame. Očeta ni imel. Po pokojni mami je še par let odplačeval stanovanje in ga je odplačal. Gremo v sedanje čase. Še vedno je priden, skoz dela, pa še vedno pretirano špara. Ima sedaj dve trisobni stanovanji, eno garsonjero, dva avta, išče parcelo, da bi kaj gor pozidal in hkrati kupuje vikend na obali. Na računu najbrž enih par 100k viška, pa sam, brez neke žlahte, punce, otrok. Ne zna pa na kavo it. Midva, ko grema po hribih recimo na koncu rečem, če greva kaj pojest pa spit on ne bi. Bi vodo iz plastenke pa domov :). Kaj ima? Eni bi rekli, da vse. Jaz pravim, da nič. Še na AE špara pa gleda poštnino, če je dva evra preveč, ne bo vzel. Je predraga poštnina. Skratka, kompromis med varnostjo in življenjem mora bit pa pika. V kolikor tega ni, boš pri 80ih pogledal za nazaj in ugotovil kaj? To, da si cel lajf garal, da si si ustvaril nek grad okoli sebe, ki pa ti pol ku*ca nima več kaj koristit. V mlajših letih sem mu bil fovš, češ ker car, danes po skoraj 30ih letih pa gledam drugače na to. Ne bi si želel bit v njegovi koži, je preveč kratek in lep lajf, da bi mi tisti Mercedesi in VWji pa kup štirih sten to odtehtali.


zato pa meni ni žal za tisoče evrov, ki sem jih vrgel za masaže pod lepimi maserkami. to je čista uživancija. tvoj kolega je pa zasvojen s šparanjem, simpl. đanki s to razliko, da mu ta zasvojenost koristi, ne škodi, no malenkost tudi škodi. avto pa: važno, da ima dobro ozvočenje in da potegne za silo, da te lahko prešišam, ko se majaš po cesti :D, in da ne porabi preveč goriva, ostalo so malenkosti, posebej njegov izgled :D. včasih me prime, da bi imel hud avto, me hitro odprime. sam stres, ker ga opraskaš itd pa si uničiš cel mesec. če imaš zanič avto in ga opraskaš ni panike. me bolj matra, da bi kupil en normalen traktor za 30 jurjev, ker se jajcat na tem starem plehu mi gre rahlo na živce, ampak to delam redko, pa bom že potrpel.

Everyone has its fable. Al das za avto, al za kurbe, al za palaco.
Zakaj bi se sekiral glede prask? Pravi avto mora bit popraskan, tudi ce je nov. To zrihtas cist na koncu, preden ga prodas.

Ne ga srat no. En kup ljudi zmece vec denarja v potovanja, kurbe, orozje, bohnedaj v ribicijo pa podobne gluposti.
Boknedaj, nimam nic proti audiofilom, ampak tam pa OMG, kolega se vozi v avtu za 5k, ozvocitev, ki jo pa ima doma je rabljena vredna 20k :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matic492 ::

m0LN4r je izjavil:

Ne ga srat no. En kup ljudi zmece vec denarja v potovanja, kurbe, orozje, bohnedaj v ribicijo pa podobne gluposti.
Boknedaj, nimam nic proti audiofilom, ampak tam pa OMG, kolega se vozi v avtu za 5k, ozvocitev, ki jo pa ima doma je rabljena vredna 20k :))



Moja avto je trenutno manj vreden kot računalnik oz. skoraj samo grafična kartica :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

ytodf ::

m0LN4r je izjavil:

kolega se vozi v avtu za 5k, ozvocitev, ki jo pa ima doma je rabljena vredna 20k :))

Haha, kakšen bedak... Kakšno ozvočenje ma to?

Jerry000 ::

Ej folk a se lahko držimo teme prosim? Tema mi je zanimiva ampak tole o avtih ozvočenjih itd pa ne spada sem. Dejte si odpret novo temo pa nehajte trollat pa spamat tukaj...prosim, lahko? Hvala
Every fucking time zaidete da ja tema rata neuporabna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

bbbbbb2015 ::

mr_chai je izjavil:

Ker je že govora o avtih. Kateri avto vozi ga. Bratusheck ?


Kot se spodobi za wannabe šefico penzijonerjev:
Verjetno Porsche Cayenne GTS, s štirimi auspuhi, ter rdečimi sedeži (taki so najbolj redki), ki ga verjetno s cerado pokriva, da fovšija ne bi nardila prask na občutljivem laku.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Pa kar ne boste nehal nabijat o avtih in supergah?

Moderatorji pa očitno na dopustu.
vires in numeris

l0g1t3ch ::

bbbbbb2015 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Ker je že govora o avtih. Kateri avto vozi ga. Bratusheck ?


Kot se spodobi za wannabe šefico penzijonerjev:
Verjetno Porsche Cayenne GTS, s štirimi auspuhi, ter rdečimi sedeži (taki so najbolj redki), ki ga verjetno s cerado pokriva, da fovšija ne bi nardila prask na občutljivem laku.


Ubistvu ma pred bajto parkirano neko toyoto pa mislim da citroena.
Nič prestižnega.

feryz ::

Kot sem že večkrat povedal, ne glede na to, koliko denarja pokradejo oz. so ga privarčevali bi se temu reklo v tej temi, mi je všeč, da ga ne morejo pognati.
Ga ni junaka med politiki, ki bi se lahko vozil s takim avtom, kot je moj. Tako da se lahko zadavijo s "privarčevanim".
Ok, prihaja golobček, ta se dejansko lahko preserava, ker ima zaledje.

matic492 ::

feryz je izjavil:

Kot sem že večkrat povedal, ne glede na to, koliko denarja pokradejo oz. so ga privarčevali bi se temu reklo v tej temi, mi je všeč, da ga ne morejo pognati.
Ga ni junaka med politiki, ki bi se lahko vozil s takim avtom, kot je moj. Tako da se lahko zadavijo s "privarčevanim".
Ok, prihaja golobček, ta se dejansko lahko preserava, ker ima zaledje.



A to so une teorije zarote da ima Janša 250 miljonov na lagerju od orožarskih posla? :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mike_Rotch ::

Zakaj avti ne spadajo v temo? Avto za večino ljudi predstavlja precej velik strošek. Če govorimo o varčevanju se mi zdi debata o takšnih stroških povsem na mestu.

bobby ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj avti ne spadajo v temo? Avto za večino ljudi predstavlja precej velik strošek. Če govorimo o varčevanju se mi zdi debata o takšnih stroških povsem na mestu.



Naslov teme, poba, naslov teme preberi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mike_Rotch ::

Ni vse v naslovih. Lepo je, če prebereš tudi vsebino prvega posta in razumeš kontekst.

IL_DIAVOLO ::

Avto in froci, največji strošek.

Jerry, ce nimas frocov u are good to go. Avto bos ze prodal.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jerry000 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj avti ne spadajo v temo? Avto za večino ljudi predstavlja precej velik strošek. Če govorimo o varčevanju se mi zdi debata o takšnih stroških povsem na mestu.

Preberi naslov teme pubec, se splača. Tud kontekst se ornk zašli iz teme. Začelo se je lepo, potem pa kot vedno slo-tech vžge svojo debato v drugi debati o drugi debati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Furbo ::

Najbolj moteča sta še vidva, najdita si sobo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Z0RZ ::

Z nekoliko manj prihodki od OP ,cca 2000 mesečno, dam na stran cca 800. Ko odšteješ najemnino in vse položnice ostane približno 1300, potem še približno 500 vsak mesec izpuhti (hrana in ostale življenjske potrebščine, kakšen burger pica pivo). Se mi zdi da si kdaj kaj privoščim, ampak 300-500€ za nakup pa tudi zelo dobro razmislim. Poleg regresa gre mogoče še 800 za dopust, tako da efektivno se špara 11 mesecev letno.

Vsaj za moj krog znancev je to neko povprečno ali "normalno" zapravljanje. Vsi za moje pojme živimo dokaj lagodno. Noben nikogar ne sili da kupiš spontano zadevo za več sto €, če pa je občutit tak pritisk iz okolice se je za vprašat kakšna je okolica :) tako da OP ne sekiraj se preveč, porabi kolikor je tvoja volja, seveda znotraj svojih zmožnosti oz da si vsaj malo v plusu na koncu meseca, če je ta plus 1000 pa toliko bolje.

Glede privarčevanega bo šlo enkrat za lastno nepremičnino, ampak trenutno se ne prodaja željenih zadev. Kar pomeni, da ni boljših pogojev od najema glede lokacije in udobja. Se gleda ponudba ampak na silo ni smiselno kupovat, tudi če večina govori, da bo šlo vse gor, investicija, najemnina je stran vržen denar...

Za avto je pa že Serpentinšek reku da je strošek ampak mora bit. Imam star avto, ki mu nič ne manjka. Ko bo crknil pa novega. Če pa ima znanec novejši avto višjega razreda je pa to njegova stvar, ne bom mu solil pameti koliko bi lahko prišparal itd. Če bi pa ta znanec jamral da si ne more drugih stvari privoščit, ker vozi recimo avto izven svojih financ, bi se mu pa nasmejal ker bi se mi zdelo ironično :D mogoče bi ga celo malo zbadal, odvisno kako bi ocenil situacijo. Druga stvar bi bila če bi me prosil naj mu svetujem kje lahko oklesti mesečne stroške, takrat bi mu povedal kar mislim in mu s tem hotel pomagati. Predvsem pa se ne bi razburjal naokoli, kako je ta znanec čuden ker porabi denar za nepotrebne zadeve posledično pa ne špara dovolj. Če se kdo prepozna v zadnjem stavku je nenamerno ;)

kuall ::

chaddicus je izjavil:

Kam pa hodiš na tele maserke, če ni ravno skrivnost, ravno googlam lokalno ponudbo...


Te tri so mi najboljše, potem ko sem jih sprobal več kot 10:

Jasna Baš je na Viču. prijazna, postavna, poceni, še za vikend je možno

Jana Lah je v Žužemberku odkar je covid, sem bil pri njej doma po moje ena prvih strank, ko še placa sploh ni imela do konca zrihtanega. zdej je zaposlila študentko, pri kateri še nisem bil. ravno danes me je vabila, da naj pridem pa ne morem, ker nisem naspan, moraš biti naspan, da je masaža dobra, drgač med masažo kar blodiš med budnostjo in zaspanostjo in je dokaj mučno. ta masira najbolj močno in za moje pojme najboljše, mogoče če si prvič na masaži ni dobra izbira, ker te bo bolelo. prvo leto pri njej so bile masaže prehajanje med bolečino zaradi velikega pritiska in užitkom, zdaj ko imam mišice že vajene na masaže bolečine nikoli več ne čutim, podobno kot če dolgo dvigaš uteži ne čutiš več muskelfiberja. sem že bil pri študentkah, ki jih je ona naučila masirati in so masirale skoraj identično kot ona.

Janiya Žnidar, malo dražja, ne masira ona več ampak ena študentka fizioterapije, ki masira zelo dobro, trenutno mi najbolj paše njen tip masaže. pri Aleji v Šiški, tudi za vikend, npr v soboto ob 19h, kar je veliko vredno.

Pol pa še:
Lucija Rihtar,v centru, malo dražja

Kristina Šesek - v rovtah pri Škoflji Loki, predolga vožnja do nje zame, ki me spravi v slabo voljo, se že rad vozim, samo če vožnja traja več kot 1 uro me spravi v slabo voljo, ker je treba predolgo sedeti v trdo, pol ure imam zadost, pol pa se moram premigat.

Suzana Dolenc v Podutiku, dokaj poceni in kul, vsaj včasih je bila

prvi dve sta za 40€/h, vsaj meni tako računata, mogoče komu več. zadnjega pol leta sem bil pri teh 2h pri vsaki 1x na teden, torej 2 masaži/teden. to še vedno pride samo 360€/mesec, kar je za mojo plačo čist sprejemljiv strošek, mi še vedno ostane kr dosti. je pa zanimivo iti h kakšni novi, ker masirajo malo drugače, se tudi naveličaš ene in iste masaže.

immortan ::

dejte mal cifre povedat kolk dejansko devate na stran :D

Mike_Rotch ::

50%

FiReFTW ::

Vidim da so sami bogataši v tej temí z 5k ali več plače na mesec

WaterBoy ::

Dobre 1300 neto na mesec, dam 500 na stran v ETF-e. Ostalo zapravim in mogoče bi še lahko povečal varčevanje saj še nekaj ostane

Meee ::

Skupaj s punco investirava cca 1200 EUR vsak mesec, nekaj dejansko potem še ostane, tako da gre to v rezervo na banki za bolj kratkoročne cilje, ala potovanja oz. če bo kakšen market crash, da imaš za investirat takrat. Investicije so kombinacija Vzajemnih skladov, ETFov, pokojninsko 2. steber in nekaj tudi v kripto po DCA metodi. Dobim pa jaz povprečno slovensko plačo, punca še malo manj, ker je part-time. Oddajava pa še eno stanovanje in garažo. Imava srečo. Moja filozofija, je da šparam čimveč ko imam, da bom čimbolj finančno svoboden v prihodnje. Hkrati pa se ne odpovedat stvarem/doživetjem, ki ti res nekaj pomenijo in dodajo k srečnemu življenju. Zame to avto/telefon/cunje/fensi večerje niso, zato na teh zadevah šparam, so pa preživaljnje časa z otroci in potovanja, na teh stvareh pa ne šparam.

Če daješ na stran čimveč sedaj, potem pomeni, da boš v prihodnosti 2x bolj finančno svoboden. Zakaj? Najprej si navajen živeti z manj kot zaslužiš. To pomeni, da imaš možnost npr. zamenjat slubo, ki te ne veseli oz. ti porabi preveč časa ali ko boš v penziji, boš navajen že živeti z manjšim dohodkom. Potem pa imaš še nekaj finančne rezerve, ki ti isto omogoča menjavo službe, delat manj, hitrejšo (delno) upokojitev,....

Če pa vedno porabiš vse(veliko večino) tega kar zaslužiš, potem boš moral vedno ful delat, da boš imel za svoj life style. Kar pomeni, da si pač ujet v rat race. Meni je pač cilj, da delam manj in več časa živim.

energetik ::

@Meee, se strinjam z vsem kar si napisal.
vires in numeris

Jerry000 ::

Koliko se kej splača v vzajemne sklade dat? Kaj so ETF?

Utk ::

Če pa vedno porabiš vse(veliko večino) tega kar zaslužiš, potem boš moral vedno ful delat, da boš imel za svoj life style. Kar pomeni, da si pač ujet v rat race. Meni je pač cilj, da delam manj in več časa živim.

Odvisno za kaj "zapraviš" in za kaj si dolžen. Predstavljaj si, da si dolžan 1 mio, imaš 8 stanovanj, od tega dobiš 50,000 letno, obresti so pod 2 procenta. 5 procentov od denarja, ki ga nimaš, bo zmeraj več kot 8 procentov od česarkoli lahko mesečno "prišparaš". Ja, za 1 mio se ne moreš kar tako zapufat. Lahko se pa za manj.
Manj delaš in več živiš, če si dolžen, ne pa če "imaš".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Meee ::

Utk je izjavil:

Če pa vedno porabiš vse(veliko večino) tega kar zaslužiš, potem boš moral vedno ful delat, da boš imel za svoj life style. Kar pomeni, da si pač ujet v rat race. Meni je pač cilj, da delam manj in več časa živim.

Odvisno za kaj "zapraviš" in za kaj si dolžen. Predstavljaj si, da si dolžan 1 mio, imaš 8 stanovanj, od tega dobiš 50,000 letno, obresti so pod 2 procenta. 5 procentov od denarja, ki ga nimaš, bo zmeraj več kot 8 procentov od česarkoli lahko mesečno "prišparaš". Ja, za 1 mio se ne moreš kar tako zapufat. Lahko se pa za manj.
Manj delaš in več živiš, če si dolžen, ne pa če "imaš".


Saj govoriva o isti stvari - to kar omenjaš je investiranje in ni "zapravljanje" denarja. V tem primer gre tvoj denar v nepremičnino, ki jo imaš kot investicijo (torej je ta nepremičnina "asset" in ne "liability"). Katere so pametne investicije, in ali se je pametno za investicijo zapufat (zelo popularno v Sloveniji še posebej za nakup nepremičnine) je verjetno stvar druge debate ;)

gruntfürmich ::

Jerry000 je izjavil:

Koliko se kej splača v vzajemne sklade dat?

počakaj na krizo da vidiš kako ti bodo plemenitili premoženje... pa boš dobil odgovor.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Saj govoriva o isti stvari - to kar omenjaš je investiranje in ni "zapravljanje" denarja. V tem primer gre tvoj denar v nepremičnino, ki jo imaš kot investicijo (torej je ta nepremičnina "asset" in ne "liability"). Katere so pametne investicije, in ali se je pametno za investicijo zapufat (zelo popularno v Sloveniji še posebej za nakup nepremičnine) je verjetno stvar druge debate ;)

Za tisto kar prinaša denar se je zmeraj pametno zapufat, če so obresti nižje od prihodka. Ni nujno, da nepremičnina. Lahko je karkoli. Je pa res, da je fizični osebi nepremičnina najbolj ziher stvar. S tem se strinjajo tudi banke. Za bitcoin ti ne bojo dali prav dost posojila na nobeni banki.

energetik ::

Za bitcoin ti da posojilo kar kriptoborza, izbereš ustrezno velik vzvod.

gruntfürmich je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Koliko se kej splača v vzajemne sklade dat?

počakaj na krizo da vidiš kako ti bodo plemenitili premoženje... pa boš dobil odgovor.
Takrat ti ne bodo plemenitili, takrat šele vložiš v sklade in čakaš nakonec krize, da vzletijo. Razen določenih, energija in surovine bodo šli verjetno tudi med krizo gor.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

Za bitcoin ti da posojilo kar kriptoborza, izbereš ustrezno velik vzvod.

In s čim ga zavaruješ?

energetik ::

S svojim vložkom seveda.
vires in numeris

Utk ::

Haha.

Lonsarg ::

Jaz imam vzvod do 1:5 preko Captrader, brez da bi kaka dokazila posiljal. Posodijo mi celo brezobrestno trenutno.

Tako da je to celo precej lazje dobit kot pa kredit za nepremicnino. Fora je da je tudi tveganje za borzo precej manjse kot pri nepremicninskem kreditu. Ti se itak strinjas da lahko tvoj vlozek na borzi prisilno prodajo in brez skrbi da to tudi naredijo se predno je skupna izguba vecja od tvojega lastnega deleza. Skratka prakticno nic ne tvegajo in zato na veliko te vzvode talajo borze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bobby ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz imam vzvod do 1:5 preko Captrader, brez da bi kaka dokazila posiljal. Posodijo mi celo brezobrestno trenutno.

Tako da je to celo precej lazje dobit kot pa kredit za nepremicnino. Fora je da je tudi tveganje za borzo precej manjse kot pri nepremicninskem kreditu. Ti se itak strinjas da lahko tvoj vlozek na borzi prisilno prodajo in brez skrbi da to tudi naredijo se predno je skupna izguba vecja od tvojega lastnega deleza. Skratka prakticno nic ne tvegajo in zato na veliko te vzvode talajo borze.



Povej vec :)
/s off

Borze nic ne talajo, to ti sprejemas stavo z nekom iz druge strani, ki stavi kontra.

In leverage je jeba. 5x ti bo ratalo, 6ic bo slo vse v franze, no ali vsaj becina, ce so tako prijazni, ti hisa celo sama zapre pozicijo, ko si 80% svoje stave ze skuru
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Lonsarg ::

To o cemer ti govoris so posebni financni instrumenti kjer so zadaj stave in protistave kot si sam omenil. Jaz govorim pa o vzvodih preko brokerskih margin racunov, tu ne gre za poseben instrument ampak kupis navadno delnico/ETF, sam da jo kupis toliko vec in ta denar dejansko borza posodi, nakup te delnice se tudi dejansko izvede. Wiki definicija:
Margin account is a brokerage account in which the broker lends the customer cash to purchase stocks...

Ni pa to nedolzna stvar vsekakor, lahko si hitro ob kakem crashu brez vsega:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wcpapir ::

vsak mesec 50 v kripto in 350 v življenca.

Utk ::

Bi te rad videl dat 2 letni zaslužek na borzo in to pomnožit s 5 z vzvodom.

kriptobog ::

Zakaj pa ne? Na fx marketu delamo z do 1:500...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko % prihodkov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511920 (6082) borut_p
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11224316 (20170) zobnik

Več podobnih tem