» »

Je še smiselno investirati v projektor in platno (domači kino)?

Je še smiselno investirati v projektor in platno (domači kino)?

«
1
2

SamH ::

Pozdravljeni,

Ker nimam TV-ja ipd. že vsaj 20 let, smo pa na dobri poti, da se v roku 6 mesecev z naraščajem vselimo v novo hišo, me malo mika, da kupim projektor in platno in neko ozvočenje (domači kino), da bodo otroci morda kdaj kaj pogledali in da ni TV stalno enostavno, na pritisk tipke, dostopen, da je gledanje nečesa tak dogodek, za katerega se je potrebno malo potruditi. Gledal sem platna na električni pogon širine 250 cm in projektorje, da bi skupaj to stalo kakih 2000 EUR.

Me pa zanima ali je to dandanes sploh smiselno? Kakše so alternative in koliko stanejo? Kam gre razvoj? Bo sploh še kak serviser in rezervni del za projektorje in platna čez nekaj let?

Kar se tiče notranje opreme in postavitve sedežne in samega prostora je projektor/platno ali pa TV na nekem premičnem nosilcu edino smiselno (TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno).

Hvala za pomoč pri razmisleku.

hojnikb ::

Za takšen budget dobiš ze dobr 4k tv z 85-86", tko da resno premisl, če ima smisel kupovat projektor. Ker projektor z 4k se začne od 4 čuke dalje.
#brezpodpisa

tony1 ::

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...

hojnikb ::

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...

Sploh ko pomisliš, koliko drazji je "primerljiv" projektor z 4k. Pa tudi hdr efekt in kontrast bo na semi spodobnem tvju neprimerljivo boljši od projektorja.

To kupiš, če hočeš celo steno ponucat za fuzbal parkrat na leto. Torej nekaj pocen z 720p/1080p.
#brezpodpisa

matobeli ::

Jaz gledam vse na projektorju ki je zvezan na pc, fhd, dlp, za otroke je pa zraven še pc monitor na gibljivi roki če je res treba dat risanke.

Menjam edino za kakšen 80"+ oled, vse ostalo je brezveze. Najslabše pri TVju pa je gledat tisto črno luknjo cel dan sred stene, sam zato da boš zvečer nekaj gledal.

Gledam na brušeni in dobro prebarvani beli steni, stroška je bilo ravno par desetakov za barvo in nekaj ur mojega dela.

Men osebno pri sliki definitivno velja "quantity over quality", sploh ker dobiš veliko več quantitija kot pa zgubis pri quality, mislim da imam nekih 100" in 2.5m od slike kavč.

Cena FHD DLP projektorja od Optome je bila 3 dobra leta nazaj cca 400eur, barva 40eur. Za tak denar se še danes ne dobi nobenga pametnega tvja, kaj šele nekaj kjer bi dobil boljšo izkušnjo. Edin ozvočenje je nekaj čez jurja, stereo, ampak to bi itak imel tudi če bi imel TV.

maticb492 ::

Ne vem koliko si izbirčen in specifičen glede tega da je 4K, ampak tole zadevo sem jaz dobil za ~220€ v akciji:

https://www.amazon.de/gp/product/B0881M...

Projektor je super, lumni so takšni da lahko gledaš normalno tudi podnevi, če le ne sveti sonce direktno ali pa zagrneš zavese.

Glede platna pa ne vem, ker ga nimam, projeciram na belo steno in ni problemov, čepprav sem na začetku mislil da bojo, ker je pač omet kot omet, ne more biti perfektno raven, ampak ne opaziš ničesar.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

njyngs ::

matobeli je izjavil:

Jaz gledam vse na projektorju ki je zvezan na pc, fhd, dlp, za otroke je pa zraven še pc monitor na gibljivi roki če je res treba dat risanke.

Menjam edino za kakšen 80"+ oled, vse ostalo je brezveze. Najslabše pri TVju pa je gledat tisto črno luknjo cel dan sred stene, sam zato da boš zvečer nekaj gledal.

Gledam na brušeni in dobro prebarvani beli steni, stroška je bilo ravno par desetakov za barvo in nekaj ur mojega dela.

Men osebno pri sliki definitivno velja "quantity over quality", sploh ker dobiš veliko več quantitija kot pa zgubis pri quality, mislim da imam nekih 100" in 2.5m od slike kavč.

Cena FHD DLP projektorja od Optome je bila 3 dobra leta nazaj cca 400eur, barva 40eur. Za tak denar se še danes ne dobi nobenga pametnega tvja, kaj šele nekaj kjer bi dobil boljšo izkušnjo. Edin ozvočenje je nekaj čez jurja, stereo, ampak to bi itak imel tudi če bi imel TV.

Kako je gledanje "črne luknje na steni" in pa prazne bele stene kaj drugačno? Razen, da prazne bele stene brez vsega na sebi zgledajo... kot da si se 2 tedna nazaj vselil in še ne veš kaj bi dal na steno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

V-i-p ::

Saj na "črno luknjo" lahko daš razna ozadja, kamin in še kaj ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Qcube ::

Prazno luknjo na steni bi se dalo tudi rešiti npr. da je TV v steni in se spusti pokrov s panti čez, ali pa TV se prepogne gor k stropu z nekašnim DIY sistemom. IMO projektor je nekako old school. Ne vem če že sploh znajo reproducirati črno enako kot TV, nisem sledil tehnologiji o tem že nekaj časa.

matobeli ::

Lahko je marsikaj, ampak to sem videl sam v kafani. Drugač pa TV kar lepo zaseda mesto na družinskem oltarčku.

Zdej si pa predstavljajte da je to 100" in ne nekih 60. To je cca 2.3x1.4m črn kvadrat na steni.

Vprašanje je samo ali imaš steno belo ali črno, ker tud na TVju še nisem videl pribite slike.

Je pa jasno od vsakega posameznika odvisno. Pa če pustimo samo črno luknjo, jaz osebno se ne vidim da grem nazaj na 60", pa po možnosti z vgrajenimi zvočniki.

Ko bom menjal bo to kakšen 4k laserski projektor, so se že dobil za okol jurja, čez ene dve leti bi lahko bli tudi pod.

Aja, ena skrita prednost projektorja.
Mirne volje lahko v sliko vržeš flašo pira če tvoje moštvo ravno izgublja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

2k€ je overkill. Motorizirano platno sem dobil za nekje 400€, projektor pa za slabih 800€ in ni bil nek entry level model. Imam že kakih 7 let. Ogled na platnu se ne more primerjat še s tako velikim TV, v pozitivnem smislu.

Pogoj je sicer popolna tema, drugače je izkušnja precej slabša, poleti torej odpade, razen če si pozen.

eventyrer ::

Nekoč sem bil na obisku pri nekomu ki je živel v majhnem 1 sobnem stanovanju in je motorizirano platno uporabljal kot pregrado med dnevno sobo z jedilnico in "spalnico".

Stavim da bi se na enak način lahko skril orjaški TV.

Projektorji so brezvezni, uporabni samo če živiš kot nek geek/vampir in nikdar ne spustiš sonca v prostor.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Mogoče mal offtopic; kako se obnesejo razni roloji za okna, bele barve, recimo iz ikee ali jyska (ročni).
Nekaj sem jih ze predelal na koracni motor in wifi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

eventyrer ::

 projektorji so lame

projektorji so lame

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

Projektorji so brezvezni, uporabni samo če živiš kot nek geek/vampir in nikdar ne spustiš sonca v prostor.


Ali pa ... you know... imaš na oknih rolete/žaluzije.... tako kot večina normalnih ljudi. Je pa res da midva s punco prižgeva projektor 3x na mesec, paketa TV programov pa sploh nimava, ne gledam nogometa ali olimpijskih iger, za reklame vsakih 5 minut pa tudi na splošno nimam interesa.

Očitno vas večina tukaj še ni videla projektorja od osnovne šole dalje, ker tudi kitajci niso več tako slabi, kot so bili, glede svetilnosti.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

Večina jih je v OŠ gledala še grafoskope ;)

Ampak ja, žaluzije/rolete in ostala senčila delujejo. Sploh pa osebno redko gledam karkoli ko je zunaj še svetlo.
Ker mam projektor zvezan na moj primarni PC, ki je obenem tudi HTPC, imam monitor na premični roki in lahko služi tudi kot pomožni gledalnik risank.

Tisti ki rabijo konstantni šunder iz TVja pa naj vzamejo tistih 55"+ in 300+ programov in so enako zadovoljni.

eventyrer ::

maticb492 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Projektorji so brezvezni, uporabni samo če živiš kot nek geek/vampir in nikdar ne spustiš sonca v prostor.


Ali pa ... you know... imaš na oknih rolete/žaluzije.... tako kot večina normalnih ljudi. Je pa res da midva s punco prižgeva projektor 3x na mesec, paketa TV programov pa sploh nimava, ne gledam nogometa ali olimpijskih iger, za reklame vsakih 5 minut pa tudi na splošno nimam interesa.


brezveze.
Eni TV pogledamo tudi podnevi in obožujemo s soncem osvetljene prostore. Kot vsak normalen človek.

maticb492 je izjavil:


Očitno vas večina tukaj še ni videla projektorja od osnovne šole dalje, ker tudi kitajci niso več tako slabi, kot so bili, glede svetilnosti.


ni važn, projektorji so brezvezni.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

eventyrer je izjavil:


Stavim da bi se na enak način lahko skril orjaški TV.


itak, 86" TV za 2.5k, motorizirano platno za 300€, da na konc zgleda kot da maš zaveso sred sobe, pa še zmer manjšo površino kot pri DLP projektorju za 400€ :))

eventyrer ::

matobeli je izjavil:


Tisti ki rabijo konstantni šunder iz TVja pa naj vzamejo tistih 55"+ in 300+ programov in so enako zadovoljni.


ne, lahko imaš orjaški TV in streaming servise in perfektno sliko tudi sredi dneva.

matobeli je izjavil:

eventyrer je izjavil:


Stavim da bi se na enak način lahko skril orjaški TV.


itak, 86" TV za 2.5k, motorizirano platno za 300EUR, da na konc zgleda kot da maš zaveso sred sobe, pa še zmer manjšo površino kot pri DLP projektorju za 400EUR :))


Samo s tem da imaš sredi belega dne perfektno sliko medtem ko ti sonce sveti v prostor.

Ali pa sredi noči lahko prižgeš nekaj 10 watnih led žarnic in je slika na zaslonu še vedno perfektna.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

eventyrer je izjavil:


Eni TV pogledamo tudi podnevi in obožujemo s soncem osvetljene prostore.


A ne veš da gledanje TVja podnevi škoduje prostati?

eventyrer ::

Saj je ponoči enak problem če prižgeš kakšno luč no.

matobeli je izjavil:

Najslabše pri TVju pa je gledat tisto črno luknjo cel dan sred stene, sam zato da boš zvečer nekaj gledal.


Kupiš televizor ki ima vgrajen konfigurabilni "ohranjevalnik zaslona". Moj omogoča prikaz fotografij tako da načeloma lahko fotografiram zid okoli TVja in ga prikažem na TVju in ...... kar na lepem TVja sploh ni več opazit.


Alternativa je da okoli TVja taktično pobarvaš zid s čimer TV skriješ. Narediš recimo črno ali pa sivo silhueto nečesa, recimo kakšne gore ali dreves ali kaj podobnega. Ali pa zgolj kak enostaven vzorec narediš, recimo polkrog, pravokotnik..whatever.


Imeti 3 metre praznega zida za ta tvoj 86 inč "tv" izgleda kot neka prazna študentska soba.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

kako je pa glede ventilatorja pri projektorju?...projektor namontiraš na strop v dnevni...ravno nad sedežno...kjer je pač tvoj perfect spot ko gledaš TV.....in potem ti začne nad glavno nekaj brneti oziroma še slabše pihati iz ventilatorja ven....

potrebno je pri izbiri projektorja biti pozoren tudi na te "malenkosti"...

mr_chai ::

mobitel + grafoskop in imaš budget kučni kino:))

matobeli ::

Ventilator se sliši, da se rešit na več načinov in je dejansko ena izmed glavnih težav ki jo moraš rešit. Jaz mam dve polici nad sedežno ki nista prazni in se ne sliši.

Bolj se sliši hladilnik k včasih spušča neke prdkajoče glasove iz kuhne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

6151 ::

Edin proper projektor setup je laserski projektor (vsaj 2k€) in posebno platno ki onemogoča da nanj pade svetloba z določenih kotov (vsaj 1k€). Če nisi pripravljen investirati vsaj toliko, potem ne razmisljaj o projektorju.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

matobeli ::

To je približno tako kot da bi rekel da vse kar je pod 86" in brez OLED, ni niti za pogledat.
Ali pa, če ne gejmaš na rtx3080 raje ne gejmaj.
Ali pa, če ne daš vsaj 100k v kripto se ti ne splača sploh mignit.

Pol ljudi uporablja vgrajene zvočnike in je zraslo gor na 55cm katodarjih z petimi piksli, tko da, dejmo se ne preveč slepit ;)

nejcek74 ::

Stvar osebnih preferenc, jaz ze skoraj 10 let uzivam v projektorju in projiciram na steno. Tehnične podrobnosti domačega kina me ne obremenjujejo, zvocniki so Hi-Fi, projektor s HD formato, mi vec kot zadostuje, oziroma novodobnih TV-jev z nasičenimi barvami pa filmov, ki so jih naknadno prenesli na 4K ponavadi niti ne maram.
- gledanje filmov ali serij je ritual, večer, tema, prižgem projektor, slika napolni celo sobo, kavč, gin tonik
- projektor, zvočniki, vse je obešeno pod strop, belo na belem
- dnevna soba ni podrejena TV-ju, cez dan sonce sveti na belo steno in osvetljuje sobo

eventyrer ::

nejcek74 je izjavil:


- dnevna soba ni podrejena TV-ju, cez dan sonce sveti na belo steno in osvetljuje sobo


to je debela laž. Tako zelo debela da jo enostavno moram začet secirat, sploh zaradi tvojega vzvišenega tona s katerim si jo povedal.

Celo steno si namenil TVju. Kakšne barve je stena sploh ni pomembno.

Kam imaš obrnjeno pohištvo? Boš še malo lagal in rekel da imaš kavč obrnjen proč od stene kamor projeciraš sliko in kjer imaš stereo zvočnike obešene na stenah?


Boš rekel da ni res? Izzivam te da na sredino stene obesiš neko prelepo akrilno sliko.

nejcek74 je izjavil:

novodobnih TV-jev z nasičenimi barvami pa filmov, ki so jih naknadno prenesli na 4K ponavadi niti ne maram.


kako dafuq opaziš razliko če imaš samo fullHD projektor?

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

nejcek74 je izjavil:


- projektor, zvočniki, vse je obešeno pod strop, belo na belem


Visokotonci zvočnikov morajo biti v višini ušes poslušalca, ne pod stropom. Zvočniki morajo biti na stojalih primerno odmaknjeni od zida in ne viseti na zidu.

nejcek74 je izjavil:


- gledanje filmov ali serij je ritual, večer, tema, prižgem projektor, slika napolni celo sobo, kavč, gin tonik


ja, samski si, smo dojeli.

matobeli je izjavil:

Ventilator se sliši, da se rešit na več načinov in je dejansko ena izmed glavnih težav ki jo moraš rešit. Jaz mam dve polici nad sedežno ki nista prazni in se ne sliši.

Bolj se sliši hladilnik k včasih spušča neke prdkajoče glasove iz kuhne :D


ventilatorja ne slišiš ker se počutiš preveč vzvišenega ko gledaš orjaško sliko projektorja da bi si priznal da te ventilator moti.
Ali pa imaš hudo glasen hladilnik.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ni laž. Imam popolnoma enako situacijo, ajd, gin mi ni tolk pri srcu.

Je pa težko bit popolnoma nevzvišen. TV je fastfood, lahko tudi zelo dober in že meji na kulinariko ampak projektor je pa pač vedno večerja. Bolj ali manj skromna, je pa in je popolnoma drug obrok.

eventyrer je izjavil:


ventilatorja ne slišiš ker se počutiš preveč vzvišenega ko gledaš orjaško sliko projektorja da bi si priznal da te ventilator moti.
Ali pa imaš hudo glasen hladilnik.


Projektor imam na nižji svetilnosti ker ni nobene potrebe po polni moči, zato tudi ventilator ne nažiga prav naglas.

Imam pa tudi PC še bolj zraven glave, pa ni moteč, ker je stalen šum. Hladilnik pa vsake toliko malo zacvil, prdne pa še kaj. Baje je to normalno pri teh novodobnih eko hladilnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

Likalnik je izjavil:

kako je pa glede ventilatorja pri projektorju?...projektor namontiraš na strop v dnevni...ravno nad sedežno...kjer je pač tvoj perfect spot ko gledaš TV.....in potem ti začne nad glavno nekaj brneti oziroma še slabše pihati iz ventilatorja ven....

potrebno je pri izbiri projektorja biti pozoren tudi na te "malenkosti"...


Sicer se strinjam, a če imaš THX na full specs in če ga še slišiš, slišiš tudi miško 1m pod snegom, kot sova :D

matobeli je izjavil:


Pol ljudi uporablja vgrajene zvočnike in je zraslo gor na 55cm katodarjih z petimi piksli, tko da, dejmo se ne preveč slepit ;)


Večino lepih let na cca. 33cm črnobeli Iskri, s samostojno menjanim kanalnikom (OŠ) ki je ob strani visel dol in kjer se je pojavljala tudi C64 slika. Ah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

SamH ::

tony1 je izjavil:

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...


Takole izgleda postavitev.
 Postavitev pohištva, projektorja in platna

Postavitev pohištva, projektorja in platna


Vse ideje kam lahko damo ogromen TV dobrodošle. Meni pade na pamet edinole na nek nosilec na kolesih, ki ga potem "pospravimo" k zunanji steni na levi.

eventyrer ::

matobeli je izjavil:


Je pa težko bit popolnoma nevzvišen. TV je fastfood, lahko tudi zelo dober in že meji na kulinariko ampak projektor je pa pač vedno večerja. Bolj ali manj skromna, je pa in je popolnoma drug obrok.




Kar se mene tiče je komot lahko projektor večerja ampak po mojem mnenju so to vampi. Enim so všeč, drugim pač niso.

matobeli je izjavil:


Imam pa tudi PC še bolj zraven glave, pa ni moteč, ker je stalen šum.


Zdaj pa še reči da ti stalno dela črpalka centralnega ogrevanja da stalno slišiš še ta šum...in torej sploh neveš kaj je tišina.
Morda ob 20 uri še pomivalni stroj zaženeš, da opere medtem ko gledaš film, da imaš še ta šum zraven..sej itak ga ne slišiš čez vse prej omenjene šume.


:)

Projektorji so primerni samo še za konferenčne dvorane.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Tisti ki ne slište hladilnika čez dnevno ste verjetno tud tolk slepi da vam je vseeno a je TV še ČB ali 4K OLED :P

V-i-p ::

Imaš pa jako v ku*chu hladilnik, da ga slišiš v dnevno, jaz mojega Electrolux-a namreč ne.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

matobeli ::

Ne, sam prav velike dnevne nimam, pa hladilnik je postavljen ravno tako da je najbolj blizu kavča od vseh elementov. ;)

Sej ni glasen kot je glasen recimo pomivalc. Zgolj v primerjavi z PCjem/projektorjem.

Sploh pa se ne gre za kknstanten hrup, ampak vsake toliko mal pojamra.

Nikonja ::

SamH je izjavil:

tony1 je izjavil:

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...


Takole izgleda postavitev.
 Postavitev pohištva, projektorja in platna

Postavitev pohištva, projektorja in platna


Vse ideje kam lahko damo ogromen TV dobrodošle. Meni pade na pamet edinole na nek nosilec na kolesih, ki ga potem "pospravimo" k zunanji steni na levi.


Opcija je da na to steno kje je kauč daš tv, kauč pa obrneš na kontra stran, drugo pa nimaš kaj za naredit. Smotano je če daš platno tam kje si želiš, moraš potem okrog njega hodit ko greš v jedilnico (predvidevam da je to jedilnica) in se lahko zgodi da mularija večkrat zahakla, polije... platno. Ampak dejansko nimaš kaj !

Odloči se samo ali želiš dober 4k projektor če ti je pomembna kvaliteta slike ali ti je tudi ok poceni HD kitajc kje boš enkrat na let menjal žarnico.... Če bi bolj kvalitetno opcijo potem je 2k premal, če bi ta drugo potem lahko dobiš vse za manj kot 500 eur.

Mene osebno pri projektoru moti samo da čez dan ne moreš uživat če ne zatemniš cel prostor, pa tudi zvok ventilatorčka ni glih zanemarljiv... ampak debata kaj je boljše je debilna, vsak ima svoje želje in prioritete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

nejcek74 ::

eventyrer je izjavil:

to je debela laž.

hahaha lubica, imas precej slabo bralno razumevanje, pa nestrpnost te daje. Pomisli takole, vsak si naj izbere tisto opcijo ki mu pase.

SamH ::

Nikonja je izjavil:

SamH je izjavil:

tony1 je izjavil:

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...


Takole izgleda postavitev.
 Postavitev pohištva, projektorja in platna

Postavitev pohištva, projektorja in platna


Vse ideje kam lahko damo ogromen TV dobrodošle. Meni pade na pamet edinole na nek nosilec na kolesih, ki ga potem "pospravimo" k zunanji steni na levi.


Opcija je da na to steno kje je kauč daš tv, kauč pa obrneš na kontra stran, drugo pa nimaš kaj za naredit. Smotano je če daš platno tam kje si želiš, moraš potem okrog njega hodit ko greš v jedilnico (predvidevam da je to jedilnica) in se lahko zgodi da mularija večkrat zahakla, polije... platno. Ampak dejansko nimaš kaj !

Odloči se samo ali želiš dober 4k projektor če ti je pomembna kvaliteta slike ali ti je tudi ok poceni HD kitajc kje boš enkrat na let menjal žarnico.... Če bi bolj kvalitetno opcijo potem je 2k premal, če bi ta drugo potem lahko dobiš vse za manj kot 500 eur.

Mene osebno pri projektoru moti samo da čez dan ne moreš uživat če ne zatemniš cel prostor, pa tudi zvok ventilatorčka ni glih zanemarljiv... ampak debata kaj je boljše je debilna, vsak ima svoje želje in prioritete.


Hvala.

Ideja je, da platno spustimo izpod stropa (električno) ko bomo kdaj pa kdaj zavestno nekaj pogledali (TV nimam že 20 let). Tako bo platno 90% časa pospravljeno in zvito pod stropm v lični škatli. Prostor je širok 360 cm, platno pa bo širine 250 cm. Razumem pa, da takrat, ko bo platno spuščeno in se bo kaj gledalo, da bo potrebno iti naokorog (kljub širini "le" 250 cm in prostor širine 360 cm - torej na vsaki strani cca 50 cm prostora za prehod) recimo na WC ipd.

Anney ::

SamH je izjavil:

tony1 je izjavil:

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...


Takole izgleda postavitev.
 Postavitev pohištva, projektorja in platna

Postavitev pohištva, projektorja in platna


Vse ideje kam lahko damo ogromen TV dobrodošle. Meni pade na pamet edinole na nek nosilec na kolesih, ki ga potem "pospravimo" k zunanji steni na levi.


Knauf otok za tv? na drugi strani obesiš lepo sliko, mavčne plošče delajo čudeže.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ytodf ::

Mi tudi nekaj fantaziramo zdaj o tem, ko ste tako fajn temo načeli, mi bi sicer raje spustili s stropa, je to smiselno? Verjetno je smiselno kakšno ogrodje, ko ga lahko zarotiraš nazaj pod strop, da ni napoti, ali se da to narediti, da nekako visoko izpod stropa fino projicira na čisto steno 2,5x2 m recimo? Imamo tiste 5.1 (žal ni 7.1, sem šel pogledat) zvočnike.

SamH ::

Anney je izjavil:

SamH je izjavil:

tony1 je izjavil:

"TV ni mogoče fiksno namestiti tako, da bi bilo gledanje udobno"

Tega skoraj ne verjamem. Za relaitno majhen denar se da kupiti stenske nosilce, ki lahko TV oddaljijo od stene in ti omogočajo njegovo obračanje oz. prilagajanje prostoru kakor hočeš...

Sicer pa je tudi moje mnenje, da je s 75''+ TVji projektorjem za domačo rabo odzvonilo...


Takole izgleda postavitev.
 Postavitev pohištva, projektorja in platna

Postavitev pohištva, projektorja in platna


Vse ideje kam lahko damo ogromen TV dobrodošle. Meni pade na pamet edinole na nek nosilec na kolesih, ki ga potem "pospravimo" k zunanji steni na levi.


Knauf otok za tv? na drugi strani obesiš lepo sliko, mavčne plošče delajo čudeže.


To nam ni tako povšeči, ker s tem permanentno zapremo in pregradimo prostor. Raje imamo, da obcasno s stropa visi platno, kadar ze bi kaj gledali.

matobeli ::

Kavč daš pod levo okno pa TV monitaš zraven vrat na nasprotni strani?

Dobiš pa za cca 200eur tud motoriziran mehanizm ki ti zloži TV pod strop. Tisto platno met na sredini sobe, to ti bo zasedlo skoraj vso širino, k bo šel fotr po pir v hladilnik bo cel kino najprej premaknil. po drugi strani pa bo tudi TV ravno na sredini prostora, idealno da se mu kaj zgodi :|

ytodf ::

NICE, sicer trenutno res ne rabimo, ampak mogoče vseeno :-) Vzamem nazaj, se bo kar rabilo, večkje :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

jb_j ::

Laserski 4k projektor.....

Velik plus, nobenega backlighta, oči ne trpijo....
Kot pri vseh ostalih ekranih.....

Tudi pri OLED zaslonih, se oči bolj "matrajo", kot pri projektorjih,
(po mojem mnenju)



https://www.ceneje.si/Izdelek/28891311/...
https://www.amazon.com/gp/product/B0841...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

matobeli ::

Skonektaš na nek smart home da se ti še luči počas temnijo ko se TV spušča in si instantno najjači fotr/mož. Pa nad vrata naštimaš uno zeleno belo tablo/lučko z možiclom ki gre proti izhodu. Da se ne boste spotikal do WCja ;)

jb_j je izjavil:

Laserski 4k projektor.....


"Supports 4K, native FHD" ;)

Se pa dobi iz CN od Xiaomi prave 4K za nekih 1.5k, bli so pa tud že precej manj (pomoje 1.2k) v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jb_j ::

matobeli je izjavil:

Skonektaš na nek smart home da se ti še luči počas temnijo ko se TV spušča in si instantno najjači fotr/mož. Pa nad vrata naštimaš uno zeleno belo tablo/lučko z možiclom ki gre proti izhodu. Da se ne boste spotikal do WCja ;)

jb_j je izjavil:

Laserski 4k projektor.....


"Supports 4K, native FHD" ;)

Se pa dobi iz CN od Xiaomi prave 4K za nekih 1.5k, bli so pa tud že precej manj (pomoje 1.2k) v akciji.

Bral sem enega, prilepil, drugega....
Od OPTOME, iz amazona, 2800dolarjev
moving action with a 16.7ms response time in 4K at 60Hz and 4ms in 1080P at 240Hz,
podpira Alexo, Google Home in IFTTT
https://www.amazon.com/Optoma-UHZ50-Pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

matobeli ::

Tale Optoma je pa druge sorte zverina, vprašanje sicer če ne bodo prej 100" oled TVji pod jurja kot pa takle projektor.

DamijanD ::

Meni osebno projektor na stropu tudi ni povsem estetska zadeva...
Tole si bo treba omisnit: https://www.lg.com/global/lg-signature/...

red_baron ::

Mislim, da s Xiaomijevim laserskim projektorjem nimaš kaj faliti:



Tali lenk bo boljši, saje na zgornjem bolj poudarek na platnu za laserski projektor od Xiaomija:

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38369186 (2075) matobeli
»

Projektor

Oddelek: Kaj kupiti
262063 (887) Argonavt
»

Malo boljši projektor¸?

Oddelek: Kaj kupiti
243182 (1820) chort
»

Nakup projektorja (wifi, android)

Oddelek: Zvok in slika
343755 (2871) matobeli
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011212 (8311) gorann

Več podobnih tem