» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
41 / 42
»»

profii ::

Kar podrobno razlagajo, "tale voziček je bil full znižan iz Nemčije, je bil sam 650€, pri nas je 990€,...." Pohvalijo se, da so kupili najcenejše ploščice v Bauhausu, kako so varčni itd... Vem koliko ima bruto urno postavko in vem da "skos dela". Do the math. Vem koliko so dobili otroškega dodatka in v katerem razredu so za vrtec. Ni mi težko seštet 1+1.

Pat_MaGroin ::

profii je izjavil:

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))


Od kdaj si s.p. sam določi prispevke? Te kr lepo FURS premika gor :).

matic492 ::

Saj podedovat danes ni kaj, mi smo sicer 4-je otroci, če bi bil edinček bi dobil po starših hišo, stanovanje in 2 (manjša) vikenda + še nekaj zemljišč, pa še oče bo nekaj dobil od svojega, tako da je tam še ena hiša in še en vikend. Po drugi veji je malo več dedičev, ampak nekaj bi še blo. Tako da bi imel več kot pol miljona nepremičnin pa bi lahko bil največji idiot na svetu in skrival gotovino v štumfu :)

To izigravnje sociale za drobiž je meni itak taka bedarija, da bi najraj kako klofuto prmazu vsem, ki to delajo. Jaz ne računam niti na centa od socialnih transfrjev, ker je to za tiste, ki jim gre težko, ne pa za mene da bom mutil cifre in dobil na koncu za kišto pira več na mesec, đizus :D Potem pa vsi skrivajo denar, zato da ne plačajo 50€ več vrtca, služi pa 2000€ na mesec.

Pač, če ga enkrat prijavi nekdo, mislim da se take zadeve lahko retroaktivno kar nekaj let nazaj gleda, in bo vrnil vse z 8% obrestmi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

profii ::

Pat_MaGroin je izjavil:

profii je izjavil:

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))


Od kdaj si s.p. sam določi prispevke? Te kr lepo FURS premika gor :).


Koliko imaš prispevkov pri normirancu z 50-70k€ letnega prometa?

matic492 ::

profii je izjavil:



Koliko imaš prispevkov pri normirancu z 50-70kEUR letnega prometa?


Minimalni cca. 700-800EUR

(EDIT: Narobe na hitro izračunal)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

TheBlueOne ::

matic492 je izjavil:



Pač, če ga enkrat prijavi nekdo, mislim da se take zadeve lahko retroaktivno kar nekaj let nazaj gleda, in bo vrnil vse z 8% obrestmi.


Si mislim, da je to glavni razlog zakaj so taki bolj fikcija kot realnost. Menda je doba za zastaranje pet let. Vse skupaj + kazni bi take potisnilo v bankrot. Verjetnost, da nihce ne prijavi, ce so tako predrzni, da vzamejo se socialo je minimalna.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

profii je izjavil:

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))


Tudi mene zanima kako si lahko določim minimalne prispevke na normirancu, namreč država mi zaračuna ~2.600 eur mesečno :D

matobeli ::

pol 3/4 nardiš na črno pa je rešeno.

Pat_MaGroin ::

Ja, ker tuje firme ful plačujejo na roko.

profii ::

velikBrokoli je izjavil:

profii je izjavil:

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))


Tudi mene zanima kako si lahko določim minimalne prispevke na normirancu, namreč država mi zaračuna ~2.600 eur mesečno :D


Prvo leto jih določiš sam, potem pa poračun.
Prispevki so eno, v dohodnino gre pa veliko manj. :)

matobeli ::

Velika večina obrtnikov ne posluje z tujino. oziroma, večina spjev ne posluje z tujino.

Pat_MaGroin ::

velikBrokoli je izjavil:

profii je izjavil:

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))


Tudi mene zanima kako si lahko določim minimalne prispevke na normirancu, namreč država mi zaračuna ~2.600 eur mesečno :D


Pri takih prihodkih se ti splača za par let zamenjat državo, tudi ce samo za 3 leta, bos prisparal 100k+, kar ruknes v ETF/zlato in si si uredil penzijo cez xy let.

velikBrokoli ::

Bom ameriškim strankam rekel, naj mi denar pošljejo kar preko pošte na črno. Easy.

Pat_MaGroin ::

Ker, ne pozabi, Slovenija je za kapital davčna oaza, torej zasluži denar v državi, ki ne pobere od prihodka, potem pa se vrni v SLO kot kapitalist in uživaj vse benefite socialne drzave in kapitalske davčne oaze :).

velikBrokoli ::

Saj tudi slovenski doo ni tako slab, če plačuješ tistih 19% letno in vse ostalo investiraš.

Ampak ja, plačo imaš pa potem nizko :D

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

velikBrokoli je izjavil:

Bom ameriškim strankam rekel, naj mi denar pošljejo kar preko pošte na črno. Easy.


Western Union :))

Bojo FBIjevci misli da jih nek slovenski princ scam-a.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

ubermensch ::

velikBrokoli je izjavil:

Saj tudi slovenski doo ni tako slab, če plačuješ tistih 19% letno in vse ostalo investiraš.

Ampak ja, plačo imaš pa potem nizko :D


Kaj pa normiran doo, kjer imaš priznanih 80% stroškov in si obdavčen na 20% dobička? Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec... Ostalo pa pač investiraš in si izplačaš, ko rabiš in plačaš tisti 25% davek na dividende.

Je pa edino problem, da potem tukaj ne moreš uveljvljati nobenih stroškov (npr. "teambuildingov" z ženo na večerji, "službenih" avtomobilov ipd.)

Pat_MaGroin ::

ubermensch je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Saj tudi slovenski doo ni tako slab, če plačuješ tistih 19% letno in vse ostalo investiraš.

Ampak ja, plačo imaš pa potem nizko :D


Kaj pa normiran doo, kjer imaš priznanih 80% stroškov in si obdavčen na 20% dobička? Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec... Ostalo pa pač investiraš in si izplačaš, ko rabiš in plačaš tisti 25% davek na dividende.

Je pa edino problem, da potem tukaj ne moreš uveljvljati nobenih stroškov (npr. "teambuildingov" z ženo na večerji, "službenih" avtomobilov ipd.)


Kot direktor ne mors met mininalca.

velikBrokoli ::

ubermensch je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Saj tudi slovenski doo ni tako slab, če plačuješ tistih 19% letno in vse ostalo investiraš.

Ampak ja, plačo imaš pa potem nizko :D


Kaj pa normiran doo, kjer imaš priznanih 80% stroškov in si obdavčen na 20% dobička? Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec... Ostalo pa pač investiraš in si izplačaš, ko rabiš in plačaš tisti 25% davek na dividende.

Je pa edino problem, da potem tukaj ne moreš uveljvljati nobenih stroškov (npr. "teambuildingov" z ženo na večerji, "službenih" avtomobilov ipd.)


Normiran doo je tudi omejen na 300k na 2 leti afaik.

Invictus ::

ubermensch je izjavil:

Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec...

s.p. nima plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ubermensch ::

Pat_MaGroin je izjavil:

ubermensch je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Saj tudi slovenski doo ni tako slab, če plačuješ tistih 19% letno in vse ostalo investiraš.

Ampak ja, plačo imaš pa potem nizko :D


Kaj pa normiran doo, kjer imaš priznanih 80% stroškov in si obdavčen na 20% dobička? Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec... Ostalo pa pač investiraš in si izplačaš, ko rabiš in plačaš tisti 25% davek na dividende.

Je pa edino problem, da potem tukaj ne moreš uveljvljati nobenih stroškov (npr. "teambuildingov" z ženo na večerji, "službenih" avtomobilov ipd.)


Kot direktor ne mors met mininalca.


Ja, to vem pač tisti % od povprečne plače, ki si ga moraš izplačevati kot direktor, to mislim (minimalno kar se da izplačevati).

Invictus je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Plus pač plača (ki je minimalna, če si pameten), ki si jo izplačuješ vsak mesec...

s.p. nima plače...


Kdo govori kaj o spju?

Malidelničar ::

Ok družba, obrnimo vprašanje drugače: Kdaj v obdobju 1991-2022 je bilo obdobje, ko pa samski so lahko najbolj realno, uspešno prišli do lastniškega stanovanja? Obstajajo kakšne metrike? Lahko to sklepamo iz osebnih izkušenj, opazovanja družbe?

Opomba: "Jazbinška" je na tem forumu en sokomentator pred mesecem že demantiral - v smislu, da s tistimi fleti ni bilo vse tako na easy. Pa dejmo tu for the sake of argument, upoštavati "klasično" pot, torej prihranki kot tudi kredit (če je potrebno), nobenih bližnjic, nobenih posebnih Jazbinšek-type deal-ov pod ceno itd.

Vaše mnenje?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Malidelničar je izjavil:

Ok družba, obrnimo vprašanje drugače: Kdaj v obdobju 1991-2022 je bilo obdobje, ko pa samski so lahko najbolj realno, uspešno prišli do lastniškega stanovanja? Obstajajo kakšne metrike? Lahko to sklepamo iz osebnih izkušenj, opazovanja družbe?

Opomba: "Jazbinška" je na tem forumu en sokomentator pred mesecem že demantiral - v smislu, da s tistimi fleti ni bilo vse tako na easy. Pa dejmo tu for the sake of argument, upoštavati "klasično" pot, torej prihranki kot tudi kredit (če je potrebno), nobenih bližnjic, nobenih posebnih Jazbinšek-type deal-ov pod ceno itd.

Vaše mnenje?


Vec je bilo delovnih mest kjer si dobil pogodbo za nedolocen cas. Tako si tudi do kreditiv lazje prisel. Danes so te pogodbe samo v js. Vse ostalo je prekerstvo, nadomescanje porodnisk, studentjje. Saj pa ti jasno da ko niti bosanci nocejo vec delati za tak denar in so zacel uvozat indijce, pakistance, da nekaj ne stima.
Ne pozabi ogromno slovenskih firm: vegrad, litostroj, tam, iskra, gorenje, ki so pocrkale cez noc.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Lahko popravim stanje sedaj na trgu....ker ni delavcev, ti dajo takoj nedoločen čas po poskusni dobi 6 mesecev. Jaz sem še bil prek agencije in sem čakal 2 leti da sem dobil nedoločen čas, novinci pa vsi s prve top ponudbo.

S tem, da jim sedaj še plačujejo prispevek v pokojninsko, oblubljen max regres in božičnico itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

PrihajaNodi ::

Izkljuci IT delavce. Ti so itak povsod iskano blago. Vcasih je natakar zasluzil za flat, danes ma ubogega tisocaka. Natakar je bil cenjen poklic, sploh kak hotel Slon...ah ja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

sci3nc3 ::

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?

svecka ::

Jaz sem šel sam v nakup hiše 4 leta nazaj, hipotekarni kredit, sem dobil fiksno OM 2.6 za 20 let, kredit 87.500 eur.

lansko leto sem spremenil v 1.6% fiksno, prišparal na dolgi rok 8k eur .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

PrihajaNodi ::

sci3nc3 je izjavil:

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?


Da. Sem sel sam. Z zensko je smrt to danes delat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

genesiss ::

Sam. 100k prisparanih in 110k krede, 1.6% fix na 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

user4683 ::

sci3nc3 je izjavil:

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?

Ker to, da si samo ti napisan v zemljiški knjigi in na kreditu, te pa reši pred problemi ob ločitvi. Not ;)

PrihajaNodi ::

Predporocna pogodba
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

user4683 ::

Jo imas? Ce ne, je to modrovanje o "sem sam napisan na kreditu ker babe so zleht" zavajajoce oziroma naivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Pat_MaGroin ::

Imam odvetnico v družini in ja, poslušajte znupya :).

Ce imas pa otroke in se ločiš, boš pa verjetno iskal garsonjero/sobo v samskem domu, vpis v zemljiško ali ne.

sci3nc3 ::

user4683 je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?

Ker to, da si samo ti napisan v zemljiški knjigi in na kreditu, te pa reši pred problemi ob ločitvi. Not ;)


Recimo, da danes spoznam kakšno punco, se z njo zapletem in mi popolnoma spodnese tla pod nogami... Je možno, ampak ostal bom toliko prizemljen, da bom naredil vse (odvetnik, podpis uradne listine ipd.), da nepremičnina ostane moja. S tem sem jo pripravljen takoj soočiti. Lahko živi pri meni ali jaz pri njej, ampak jaz želim imeti nepremičnino, ki bo izključno moja. Če ima ona svojo nepremičnino, naj jo ima - to so potem sladki problemi. Vse se da zmenit. Če pa ženska ni pripravljena pristati na takšne pogoje, pač ni primerna zame.

Webmojster ::

sci3nc3 je izjavil:

user4683 je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?

Ker to, da si samo ti napisan v zemljiški knjigi in na kreditu, te pa reši pred problemi ob ločitvi. Not ;)


Recimo, da danes spoznam kakšno punco, se z njo zapletem in mi popolnoma spodnese tla pod nogami... Je možno, ampak ostal bom toliko prizemljen, da bom naredil vse (odvetnik, podpis uradne listine ipd.), da nepremičnina ostane moja. S tem sem jo pripravljen takoj soočiti. Lahko živi pri meni ali jaz pri njej, ampak jaz želim imeti nepremičnino, ki bo izključno moja. Če ima ona svojo nepremičnino, naj jo ima - to so potem sladki problemi. Vse se da zmenit. Če pa ženska ni pripravljena pristati na takšne pogoje, pač ni primerna zame.


Zna biti problem, če bo ona pri tebi živela neko obdobje. Potem je ne moreš več kar "nagnati" iz stanovanja.
Drugo je, če vsak od vaju živi v svojem stanovanju.

Pozanimaj se raje pri kakem odvetniku.

OneYellow ::

Sej je ok, da so zadeve urejene, upam samo, da ji tega ne daš na mizo ravno na prvem zmenku. :)

Sicer pa če skeširaš stanovanje preden vstopis v vezo ni problema (če pustimo kasnejša vlaganja ob strani). Če pa je vmes kredit pa se zadeva spremeni ja.

user4683 ::

sci3nc3 je izjavil:

user4683 je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:

Je sploh kdo takšen, ki je v nakup nepremičnine šel sam?

Jaz si ne predstavljam, da bi bil v vezi in si stroške nakupa delil, po možnosti se že za 20 let zakreditiral. Ženskam se nepričakovano nekaj obrne v glavi, te prevarajo, veza propade in imaš dodaten problem, ki ga niti ne bi rabil imet. Grem raje v nakup sam, pa čeprav je pot do nepremičnine težja in bo neka mala garsonjera največ, kar si bom lahko privoščil. Še kdo tako razmišlja?

Ker to, da si samo ti napisan v zemljiški knjigi in na kreditu, te pa reši pred problemi ob ločitvi. Not ;)


Recimo, da danes spoznam kakšno punco, se z njo zapletem in mi popolnoma spodnese tla pod nogami... Je možno, ampak ostal bom toliko prizemljen, da bom naredil vse (odvetnik, podpis uradne listine ipd.), da nepremičnina ostane moja. S tem sem jo pripravljen takoj soočiti. Lahko živi pri meni ali jaz pri njej, ampak jaz želim imeti nepremičnino, ki bo izključno moja. Če ima ona svojo nepremičnino, naj jo ima - to so potem sladki problemi. Vse se da zmenit. Če pa ženska ni pripravljena pristati na takšne pogoje, pač ni primerna zame.

"Predporocna pogodba" oziroma pogodba o delitvi premozenja. Ki mora biti sklenjena pri notarju in se vnese v (javni) register. Drugacne oblike dogovorov imajo verjetno precej manjso tezo (ce sploh kaksno), ko pride cas za delitev. Niso pa te stvari zastonj - odvisno od vrednosti premozenja v casu, ko se sklepa pogodba. Hitro si ob kaksnih 500+ eur samo za to, da ti jo notar podpise. Ce ti jo pa pred tem seatavi odvetnik, pa se kaksnega jurja ali tri.

Te pa to resi precej tezkih problemov if/when shit hits the fan. Boljse je finance urejati, ko glave se niso razgrete in ne misli vsak samo na svoj zep in kako bo nategnil drugo stran.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Ok družba, obrnimo vprašanje drugače: Kdaj v obdobju 1991-2022 je bilo obdobje, ko pa samski so lahko najbolj realno, uspešno prišli do lastniškega stanovanja? Obstajajo kakšne metrike? Lahko to sklepamo iz osebnih izkušenj, opazovanja družbe?

Opomba: "Jazbinška" je na tem forumu en sokomentator pred mesecem že demantiral - v smislu, da s tistimi fleti ni bilo vse tako na easy. Pa dejmo tu for the sake of argument, upoštavati "klasično" pot, torej prihranki kot tudi kredit (če je potrebno), nobenih bližnjic, nobenih posebnih Jazbinšek-type deal-ov pod ceno itd.

Vaše mnenje?

Moje mnenje je, da je to precej povezano s finančno situacijo posameznika. Namreč imaš obdobja, ko so stanovanja poceni in imaš obdobja, ko imaš možnost za nakup. Če se to poklopi, potem lahko sorazmerno poceni prideš skozi, drugače pa ne. Sam bi rekel, da je bil dober čas za nakup za največ ljudi med 2014 in 2019. Razlog za to so bili poceni krediti, visoka zaposlenost, in sorazmerno poceni stanovanja/hiše. Med 2011 in 2014 si lahko imel dober deal, vendar si moral imeti službo in prihranke. Med 2008-2011 je bil problem kredit in služba in visoka cena stanovanj. Med 2006 in 2008 pa je bila visoka vrednost stanovanj. Pred tem nisem spremljal in ne poznam situacije.

Malidelničar ::

johnnyyy in ostali: A pozna oz. se spomni kdo razmerij pred letom 2006 (oz. pred letom 2000), ko govorimo o nakupu stanovanj s strani samskih?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

trancer01 ::

Za samske je bilo vedno sranje, kar se tiče dostopnosti nepremičnin. Če si hotel poceni in si bil revež, si dobil kakšno sobo v samskem domu. Malo bolje stoječi so si z odrekanjem kupili ali najeli kakšno garsonjero ali enosobno stanovanje. Za kaj več je bila pa vedno potrebna dediščina ali nakup ob izdatnem predhodnem varčevanju ali pomoči družin(e).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy in ostali: A pozna oz. se spomni kdo razmerij pred letom 2006 (oz. pred letom 2000), ko govorimo o nakupu stanovanj s strani samskih?

Se jih ne spomnim oz. teh stvari sploh nisem spremljal ker sem bil v tistih letih premlad. Poleg tega sem družbo do sedaj toliko zamenjal, da bi težko ocenil iz okolice kaj se je dejansko dogajalo na področju slovenije.

trancer01 ::

Za samske, ki od preteklih generacij niso imeli podedovanega premoženja, je bilo od nekdaj življenje težko. Še pred manj kot 100 leti pred večjo industrializacijo so bili pri nas v glavnem hlapci na kmetijah in večina se je šele po 2. svetovni vojni rešila tega na pol suženjskega življenja na kmetih, ko so se začeli seliti v mesta in ko je SFRJ zanje začela masovno graditi stanovanja. Večina se sploh ne zaveda, da tako dobro, kot gre samskim danes, jim NIKOLI v zgodovini ni šlo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

hujsk1999 ::

Krediti so še vedno zelo poceni. Plače pa tako ali tako imate vsi v IT branži nad 3000€ neto. Kaj je potem problem se zakreditirat za 30 let in dat 1500€ na mesec za kredit?
Za 400k ni hudič da ne dobiš kvalitetne strehe nad glavo... :))

Jao, kaj se vam ne da stopit na banko ali je kaj drugega problem?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

immortan ::

hujsk1999 je izjavil:

Krediti so še vedno zelo poceni. Plače pa tako ali tako imate vsi v IT branži nad 3000€ neto. Kaj je potem problem se zakreditirat za 30 let in dat 1500€ na mesec za kredit?
Za 400k ni hudič da ne dobiš kvalitetne strehe nad glavo... :))

Jao, kaj se vam ne da stopit na banko ali je kaj drugega problem?

kaj če se v naslednjih 5 letih kaj zgodi?

user4683 ::

Kaj ce pade meteorit? Se noben v zivljenju ni dosegel nicesar pomembnega tako, da je cisto brez jajc na vsakem koraku rekel "kaj pa ce".

trancer01 ::

Nekaj se bo sigurno zgodilo. Če dovolj dolgo čakaš, smrt.:))

Boomerang ::

trancer01 je izjavil:

Za samske je bilo vedno sranje, kar se tiče dostopnosti nepremičnin. Če si hotel poceni in si bil revež, si dobil kakšno sobo v samskem domu. Malo bolje stoječi so si z odrekanjem kupili ali najeli kakšno garsonjero ali enosobno stanovanje. Za kaj več je bila pa vedno potrebna dediščina ali nakup ob izdatnem predhodnem varčevanju ali pomoči družin(e).


Saj če si samski oz. nameravaš samski tudi ostati, ne potrebuješ nevemkoliko prostora. Recimo minimum bi bil tole: 1) kopalnica in WC, 2) kuhinja in jedilnica, 3) soba za spanje. Če si lahko več privoščiš, dodaš še: 4) dnevna soba - pisarna, 5) balkonček. To je to. Meni osebno je važno, da sem sam na svojem in imam svoj mir. Če slučajno pridejo kakšni obiski, je v Ljubljani itak navada, da se gre ven na kakšno kavo/pir.

trancer01 ::

No, jaz sem si "privoščil" malo bajto na vasi namesto luknje v ljubljanskem bloku.

hujsk1999 ::

Kot sem že povedal. Vsak samski iz IT branže, ki svoje delo prizadevno opravlja, dobi dandanes zelo pošteno plačilo. S tem lahko dobi med 300k in 400k krede takoj danes brez težav.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

PrihajaNodi ::

Itjevcev je malo samskih
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
41 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30567522 (48763) Okapi

Več podobnih tem