» »

HBO Max

HBO Max

1
2
3 4 5

mtosev ::

Jaz SLO prevode ne rabim, tak da mi je za njih vseeno. Pri Netflixu mam jaz HD paket, ker je v hiši samo en zaslon, ki je več kot Full HD (2560x1600) vsi drugi so 1080. Opazil sem, da je na Netflixu dosti dobrih dokumentarcev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Nikonja ::

Idelano bi bilo če bi lahko imel Netflix, HBO, Amazon za cca 10-15 eur na mesec, pol pa navadne tv sploh nebi rabil več, tudi torrentov ne. Disney in Apple sta tudi ok ampak brez njih lahko živim.

drvo ::

Nikonja je izjavil:

Idelano bi bilo če bi lahko imel Netflix, HBO, Amazon za cca 10-15 eur na mesec, pol pa navadne tv sploh nebi rabil več, tudi torrentov ne. Disney in Apple sta tudi ok ampak brez njih lahko živim.


Netflix srednji paket in HBO MAXje skupaj ravno okrog 15.

gwtlwesncw ::

Ja mi vzamemo vedno max offer (ker ostali niso toliko cenejši, da bi se izplačali) potem pa malo raztalamo, eni še nekaj prispevajo, nihče jezen.

Bolt ::

Nikonja je izjavil:

Idelano bi bilo če bi lahko imel Netflix, HBO, Amazon za cca 10-15 eur na mesec, pol pa navadne tv sploh nebi rabil več, tudi torrentov ne. Disney in Apple sta tudi ok ampak brez njih lahko živim.

Ne živimo vsi samo od Netflixa in HBOa.
Nekateri gledamo tudi Ljubezen po domače, pa Kmetijo, pa 24 ur tud, da vemo kaj se v Ukrajini dogaja...
Tega ni na HBO.
Eni samo na sebe gledate.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

mtosev ::

Jaz gledam poročila na SLO 1 sicer je isto, če gledaš 24ur ali dnevnik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

evo dela zvok, kak mi je ratal še sam ne vem, sem pa ga osemkrat reštartu vzel kabel ven in štel do 36 ter stal na levi nogi obrnjen proti meki, in evo špila.

coder7 ::

a še ma kdo težava pri načinu plačila HBO max. Men napiše " Žal je prišlo do napake. Poskusite znova pozneje. ID: 837efdfc-a844-4696-ad12-4c09420211f1-hboMax-2ed13c04-087c-4605-867d-e5237fc4b49e. "

predi ::

Aramis je izjavil:

Pri HBO imaš 4k za 4,66EUR
Na papirju morda.

Jaz imam na HBO Max katastrofalno sliko, na nivoju SD kanalov na TV. Gledal sem Dune in mi je zdaj žal, ker sem pol časa samo razmišljal o tem ali naj zadevo prekinem.

Sem delal side-by side primerjavo med Netfilx Windows Store aplikacijo in HBO Max webappom tako, da sem predvajal isti film hkrati (Player Number One je recimo na obeh) na istem računalniku in sploh ni primerjave. Netflix kristalno čist, HBO Max zmazek. Na HBO Go ni bilo takšne razlike...

Bi dal screenshote, samo jih Netflix ne pusti naredit, poleg tega je zgleda takšno početje proti njihovem TOS.

A ima še kdo drug probleme s kvaliteto streama? Speedtest kaže nekje 130/1.6 Mbps, kar bi moralo zadostovati...

harvey ::

Bolt je izjavil:


Ne živimo vsi samo od Netflixa in HBOa.
Nekateri gledamo tudi Ljubezen po domače, pa Kmetijo, pa 24 ur tud, da vemo kaj se v Ukrajini dogaja...
Tega ni na HBO.
Eni samo na sebe gledate.

Hibrid z VOYo je potem rešitev, čudi me, da npr. operaterji niso bolj fleksibilni :))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Aramis ::

predi je izjavil:

Aramis je izjavil:

Pri HBO imaš 4k za 4,66EUR
Na papirju morda.

Jaz imam na HBO Max katastrofalno sliko, na nivoju SD kanalov na TV. Gledal sem Dune in mi je zdaj žal, ker sem pol časa samo razmišljal o tem ali naj zadevo prekinem.

Sem delal side-by side primerjavo med Netfilx Windows Store aplikacijo in HBO Max webappom tako, da sem predvajal isti film hkrati (Player Number One je recimo na obeh) na istem računalniku in sploh ni primerjave. Netflix kristalno čist, HBO Max zmazek. Na HBO Go ni bilo takšne razlike...

Bi dal screenshote, samo jih Netflix ne pusti naredit, poleg tega je zgleda takšno početje proti njihovem TOS.

A ima še kdo drug probleme s kvaliteto streama? Speedtest kaže nekje 130/1.6 Mbps, kar bi moralo zadostovati...

na cem gledas? jaz na 4k tv nimam tezav

predi ::

Aramis je izjavil:

predi je izjavil:

Aramis je izjavil:

Pri HBO imaš 4k za 4,66EUR
Na papirju morda.

Jaz imam na HBO Max katastrofalno sliko, na nivoju SD kanalov na TV. Gledal sem Dune in mi je zdaj žal, ker sem pol časa samo razmišljal o tem ali naj zadevo prekinem.

Sem delal side-by side primerjavo med Netfilx Windows Store aplikacijo in HBO Max webappom tako, da sem predvajal isti film hkrati (Player Number One je recimo na obeh) na istem računalniku in sploh ni primerjave. Netflix kristalno čist, HBO Max zmazek. Na HBO Go ni bilo takšne razlike...

Bi dal screenshote, samo jih Netflix ne pusti naredit, poleg tega je zgleda takšno početje proti njihovem TOS.

A ima še kdo drug probleme s kvaliteto streama? Speedtest kaže nekje 130/1.6 Mbps, kar bi moralo zadostovati...

na cem gledas? jaz na 4k tv nimam tezav
HBO Max webapp (Firefox), kakor piše zgoraj.

Sem probal še preko Kodi-ja z add-onom iz SlyGuy repozitorija. Max 1280x544, kar je sicer mnogo bolje od tistega, kar bljuva ven webapp.

Bolt ::

Zdaj pa že nehaj trollat.
Ti imaš itak že skos ene probleme, bolj sam s sabo.
Sem že enkrat povedal.
Če si ti nesposoben še ne pomeni, da potem zadeva ne deluje.
Najprej se zamisli nad sabo pa potem pljuvaj po drugih.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

predi ::

Levo Netflix v Chromeu z onemogočenim HW pospeševanjem (da sem lahko naredil screenshot), desno HBO Max v Firefox. Slike niso zlepljene, oboje laufa hkrati. Source: Ready Player One (2018).




HBO Max stream je v mojem primeru takšen neodvisno od browserja in PC-ja (poskusil na treh različnih, fizično priklopljeni na LAN). Predvaja SD kvaliteto. Ne gre za bufferiranje, slika postane takšna takoj po uvodnih nekaj sekundah ter nato čez celotno dolžino predvajanja.

Stream selection v Kodi-ju (HBO Max add-on iz SlyGuy repoja) na isti mašini za ta source:

Sicer Kodi zazna kot drug tip naprave, ampak ni bistveno.

BorutK-73 ::

Jaz tudi opažam da je kvaliteta v hbo max slaba proti netflixu.
Še komu ki ima webos, aplikacija crasha?

svecka ::

Res je zanič kvaliteta v HBO MAX. Mi je žal da sem plačal. bomo pač piratiziral, ker tam je vsaj normala HD kvaliteta.

gwtlwesncw ::

to imate vi neke nesrečne kombinacije, pri nas je na tv čisto ok...

ne vem, če je uhd, fhd je zagotovo, včasih pa res malo zabuferira ali skocka sliko (recimo 1x dnevno) za kakšno sekundo, dve, kar je presenetljivo...

razpoložljivega bandwidtha bi moralo biti ogromno čez dejanske potrebe...

mtosev ::

Ena primerjava med Netflixom in HBO. Netflix app na LG Webos ver 2.2 tvju iz leta 2015 še vedno deluje, HBO pa seveda ne podpira tako star tv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gwtlwesncw ::

mtosev je izjavil:

HBO pa seveda ne podpira tako star tv.

ja, samo to nas ne odvrne gledati obeh; netflix je zoprn s tistimi serijami, ki se končajo po 10 sezonah...
filmi na hbomax so (meni!) veliko bolj zanimivi...
to moram vse gledati po 'službeni dolžnosti', če ne najedam na slo-tech.com

no, Manifest je izgledal zanimivo, je pa tudi tu bilo dovolj videti samo prvi del (od N z limonadastami poglavji)...

mAXTER ::

Glede na to da imajo do konca marca akcijo na naročnino bi si še z 2ema kolegoma tole privoščil. A je kakšna težava pri gledanju iz različnih virov naenkrat, se pravi če simultano vsi trije gledamo HBO max gre to skozi ali imajo kakšne omejitve? Netflix imamo naročen na isti način in ni nobenega problema...

predi ::

Podpirajo hkratni ogled na do treh napravah.

mAXTER ::

Aha sem tole spregledal. Super, hvala za info8-)

predi ::

Tisti, ki imate probleme s predvajanjem streama v browserju: uporabite Edge browser, pojdite na edge://flags, poiščite "Widevine DRM" flag in ga postavite na Disabled, nato Restart. To bo delovalo, če ima vaš PC ReadyPlay podporo, kar lahko preverite tukaj: https://bitmovin.com/demos/drm

Iz kakršnegakoli razloga že, mojega PC-ja HBO Max ne razpozna kot Widevine L1 napravo, Firefox in Chrome pa se očitno zanašata prav nato.

Zdaj imam HD sliko predvsem pa DD+ audio.

mtosev ::

A kaj takšnega na voljo za FF? Pod settings imam widevine settings?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

predi ::

S tistim zgoraj se jaz v celoti izognem Widevineu. Dvomim, da lahko tam kaj spreminjaš. To je DRM framework. Edge podpira konkurenčni Microsofov DRM framework (PlayReady), ki vsaj v mojem primeru ni podprt v FF niti v Chrome. Zakaj tudi Edge privzeto uporabi Widevine pa ne bi vedel.

Widevine napravi dodeli status v obliki levelov; L1, L2 in L3. 4k in HD predvajanje je mogoče samo na L1 napravah. Če imaš prestar hardware brez določenih secure elementov, ti ne pusti predvajanja že v osnovi.

mtosev ::

Ja točno to me zanima kater hw je podprt, ker mi na Win 10, i7 6500U, HD 520 ne izgleda preveč dobro pa ne vem v kateri resoluciji mi sploh predvaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

predi ::

V mojem primeru je bilo očitno, ker mi je začel delat audio passthrough na receiverju. Kvaliteta slike je zdaj na Netflix nivoju. CPU (Celeron J1900) je leto starejši po letu izdelave v primerjavi s 6th gen i7.

Nikonja ::

Jaz tudi nobenega problema, na LG OLED C9 4k slika je dejansko 4k slika, ker vidim na ruterju da vleče med 20-30Mbit in ni nič slabša kot na netflixu, celo boljša ker Netflix max spušča 15Mbit na 4k in 5Mbit na HD.

mAXTER ::

Meni pa na Xbox konzoli sicer ponudi aplikacijo HBO Max vendar nato piše "Currently not available". Najbrž ni kakšnega workaround-a glede tega ne?

celje ::

1. je slika auto na max resoluciji?
2. je kaksna casovna omejitev, ce zacnes gledati in prekines? bi recimo gledal zopet cez tri dni?
3. je vsebina vedno na voljo ali se menja - recimo - na tri mesece (ali drugo casovno obdobje)?
4. ali cena (promo, sedaj - 33%) velja tudi, ce se zamenja operaterja? sedaj imam eon premium.

5. je kje (ne najdem v samem appu) moznost spreminjati nastavetev slike... svetloba, kontrast,....?

hvala, lp

predi ::

  1. Njihov algoritem sam izbere kvaliteto prevajanja glede na napravo in linijo, na kar nimaš praktično nobenega vpliva.
  2. V browser appu si je v mojem primeru zapomnilo vsaj za kakšen teden. Bolj je moteče to, da te nikoli ne vpraša, če hočeš predvajati od začetka.
  3. Obstaja razdelek "leaving soon" oz. nekaj podobnega, tako da ves content zagotovo ni večen. Recimo za Dune je nekje pisalo, da je "back again".
  4. Sploh dobiš popust brez neposredne naročnine preko HBO spletnih strani? To raje vprašaj njih. Nekako dvomim, da je odgovor pritrdilen.
  5. Ni tega. To so nastavitve na napravi.

Nikonja ::

4. Popust velja samo če se direkt naročiš na HBO Max in nima veze z ISP, ker ga pri ISP najbrž imaš vključenega v paket in ne plačuješ dodatno. Če ga plačuješ dodatno potem ga izklopi in naroči dokler imaš še popust.

Bolt ::

predi je izjavil:

  1. Njihov algoritem sam izbere kvaliteto prevajanja glede na napravo in linijo, na kar nimaš praktično nobenega vpliva.
  2. V browser appu si je v mojem primeru zapomnilo vsaj za kakšen teden. Bolj je moteče to, da te nikoli ne vpraša, če hočeš predvajati od začetka.
  3. Obstaja razdelek "leaving soon" oz. nekaj podobnega, tako da ves content zagotovo ni večen. Recimo za Dune je nekje pisalo, da je "back again".
  4. Sploh dobiš popust brez neposredne naročnine preko HBO spletnih strani? To raje vprašaj njih. Nekako dvomim, da je odgovor pritrdilen.
  5. Ni tega. To so nastavitve na napravi.



Lahko bit sedaj pameten. Zraven pa ne znaš štet do pet, kaj šele, da bi nekomu pravilno razložil pet točk.
Bolje, da se ne bašeš zraven, če ne veš kaj pišeš. Ne zavajaj. Najprej sebe poduči kako in kaj potem pa talaj nasvete!
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Aramis ::

Sama izbira filmov in serij je spet odvisna od države, tako kot na netflixu?

Recimo Last Duel filma ni pri nas...pa še ogromno drugih...

link_up ::

Nikonja je izjavil:

Jaz tudi nobenega problema, na LG OLED C9 4k slika je dejansko 4k slika, ker vidim na ruterju da vleče med 20-30Mbit in ni nič slabša kot na netflixu, celo boljša ker Netflix max spušča 15Mbit na 4k in 5Mbit na HD.


razlika je h264 vs h265 :)
In and Out

Frenky ::

Kako v aplikaciji na Neo vnesniku spreminjas glasnost na HBO Max?
Jaz lahko samo z daljincem od TV, od siola pa ne dela?

wcpapir ::

Jaz osebno imam s HBO Max kar nekaj težav. Ko previjam film naprej, da pridem do začetka mi slika zamrzne in ne gre naprej, nato moram iz filma ven na osnovni meni in ko spet klofnem na film požene od tam do kje sem previl naprej. S slabo kvaliteto videa nimam težav, ker itak slabo vidim :)

Mikrohard ::

Frenky je izjavil:

Kako v aplikaciji na Neo vnesniku spreminjas glasnost na HBO Max?
Jaz lahko samo z daljincem od TV, od siola pa ne dela?

Očitno HBO Max privzeto zvok pošilja naprej na TV/Receiver (passthrough).

Predlagam ti, da si v nastavitvah Neo boxa nastaviš zvok na "Domači kino", kar pomeni, da bo delal passthrough tudi drugje. Potem si lahko pa na Neo daljinca (v kolikor imaš univerzalnega) nastaviš tako, da ti upravlja direktno TV (ne vem več na pamet, kako se imenuje nastavitev... je pa v vmesniku pri nastavitvah najprej čisto desno in potem na tistem screenu spodaj levo nekje).

ahac ::

Ti res ne vedo kaj bi naredil: :P

HBO Max will be replaced next year by a new service combined with Discovery Plus
https://www.theverge.com/2022/8/4/23292...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

svecka ::

Jaz bom itak odjavil, ko poteče marca akcijska cena, ker HBO max je sran** Slaba 720p kvaliteta nekaterih filmov, nobenih serij. Skratka zanič.

Na travniku dobiš boljše kvalitete, kar je žalost.

Ganon ::

Me ne čudi, konkurenca jih je pohodila. 4K zanje ne obstaja, DV/HDR sta španska vas ...

OldSkul ::

ahac je izjavil:

Ti res ne vedo kaj bi naredil: :P

HBO Max will be replaced next year by a new service combined with Discovery Plus
https://www.theverge.com/2022/8/4/23292...


Slaba. Kravatarji se sproti zmišljujejo.

pingme ::

Nihče si nič ne izmišljuje. Warner Bros. je bil izločen iz AT&T in se je združil v skupno podjetje z Discovery. WBD (Warner Bros. Discovery) je že od začetka napovedal, da bodo imeli skupni streaming service, sedaj so zgolj bolj natančno določili timeline. Ima pa HBO Max po moje najboljšo ponudbo med vsemi, seveda pa ni "fer" primerjava s pašniki.

Unchancy ::

HBO Max je sranje. Izbira nikakršna, UI beden, vsake toliko se moraš na novo logirat v app.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Bolt ::

Unchancy je izjavil:

HBO Max je sranje. Izbira nikakršna, UI beden, vsake toliko se moraš na novo logirat v app.

Z HBO ni nič narobe. Če si ti nesposoben in če imate neprimerno opremo potem ste sami krivi in ne jokajte.
Izbira odlična v primerjavi z ostalimi. UI odličen. Kakšno logiranje. Odlična kvaliteta. Men dela tudi v 4K.
LOL Kakšni šalabajzeri.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

BorutK-73 ::

V bitvu je tole dobra novica. Upajmo da ne bo cena tudi 2x večja po zrdužitvi.

Je pa res da je kvaliteta na hbomax slabša proti netflixu ali disney+

svecka ::

Bolt je izjavil:

Unchancy je izjavil:

HBO Max je sranje. Izbira nikakršna, UI beden, vsake toliko se moraš na novo logirat v app.

Z HBO ni nič narobe. Če si ti nesposoben in če imate neprimerno opremo potem ste sami krivi in ne jokajte.
Izbira odlična v primerjavi z ostalimi. UI odličen. Kakšno logiranje. Odlična kvaliteta. Men dela tudi v 4K.
LOL Kakšni šalabajzeri.


hehe, napačno dioptrijo imaš predpisano, poglej REady Player One na HBO in primerjaj z Netflix. Ready Player one na HBO na ravni SD kvalitete.

Bolt ::

svecka je izjavil:

Bolt je izjavil:

Unchancy je izjavil:

HBO Max je sranje. Izbira nikakršna, UI beden, vsake toliko se moraš na novo logirat v app.

Z HBO ni nič narobe. Če si ti nesposoben in če imate neprimerno opremo potem ste sami krivi in ne jokajte.
Izbira odlična v primerjavi z ostalimi. UI odličen. Kakšno logiranje. Odlična kvaliteta. Men dela tudi v 4K.
LOL Kakšni šalabajzeri.


hehe, napačno dioptrijo imaš predpisano, poglej REady Player One na HBO in primerjaj z Netflix. Ready Player one na HBO na ravni SD kvalitete.

Očitno je s tvojo dioptrijo nekaj narobe!
Še enkrat! Če si ti nesposoben potem ne sodi drugih po sebi.
Kapiš!
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

svecka ::

Seveda, zate je 720p največ zate, ker boljšega televizorja si ne moreš privoščiti :D

Bolt ::

svecka je izjavil:

Seveda, zate je 720p največ zate, ker boljšega televizorja si ne moreš privoščiti :D

Mhahaha.
Božček. Si pa preveč nesposoben, da bi si lahko privoščil tist kot jaz.
Poleg tega da si totalno nesposoben si tudi nepismen.
To si že neštetokrat dokazal s svojimi budaleštinami na forumu. Ne se brukat sinko.

Bolt je izjavil:


Z HBO ni nič narobe. Če si ti nesposoben in če imate neprimerno opremo potem ste sami krivi in ne jokajte.
Men dela tudi v 4K.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211154 (384) opeter
»

SkyShowtime (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
22028712 (1178) Gregor P
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1189231602 (10398) gregyk
»

Kje gledati

Oddelek: Sedem umetnosti
132039 (1246) mtosev
»

HBO ali Netflix

Oddelek: Loža
339803 (2747) predi

Več podobnih tem