» »

Kriptovalute so scam!

Kriptovalute so scam!

««
«
1 / 7
»»

poweroff ::

Tako trdi tale članek:
https://jacobinmag.com/2022/01/cryptocu...

Vaše - prosim: utemeljeno - mnenje?
sudo poweroff

Utk ::

I concur.

Kako še bolj utemeljeno...sej piše tam vse.

endelin ::

Če bi bil sedaj balls deep v dominikanki (kot nekateri kripto trejderji) ne bi bile scam. Stvar percepcije (penzije):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrimoZ_ ::

Me ubistvu ne briga, sem potegnil ven lep profit.

Predvsem jamrajo čez kripto tisti, ki so zamudili vse 3 rune.
lisica in kislo grozdej.

Utk ::

endelin je izjavil:

Če bi bil sedaj balls deep v dominikanki (kot nekateri kripto trejderji) ne bi bile scam.

Zakaj ne? Tisti pravi kritpo milijonarji vejo veliko bolje od mene, da je scam. Zato pa so milijonarji.

korenje3 ::

z razlogom obstaja več kot 16000 kripto-"valut". no to sicer niso valute, sam folk jih rad prodaja kot take. Sej veste kako je.... vsak ki kupi kripto postane najboljši salesman, ker se mu gre da vrednost zraste.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

endelin ::

OP: baje bo čez 3 leta nov bull run. Ob halvingu btc vrži noter nekaj pare, da ne bo tako salty:D

AdaTezusova ::

PrimoZ_ je izjavil:

Me ubistvu ne briga, sem potegnil ven lep profit.

Primoza za predsednika! Take rabimo! :)) hec
Ja, jst tudi vcasih jamram cez kripto. Se mi ne zdi cist posteno. Zanimivo, da se to dopusca, oziroma ful tolerira s smesnimi kaznimi, v bistvu nic.

poweroff ::

Torej, debate o tem "če bi vložil", "če bi potegnil profit", itd. so OFF TOPIC.

Vprašanje je ali so kriptovalute scam ali ne?

Tudi tisti, kis o pravočasno vložili v Madoffov ponzi so imeli lep dobiček... pa to ne pomeni, da zadeva ni bila čisti scam.
sudo poweroff

49106 ::

poweroff je izjavil:

Tako trdi tale članek:
https://jacobinmag.com/2022/01/cryptocu...

Vaše - prosim: utemeljeno - mnenje?


Najprej moraš ti povedati tvoje mnenje. Kaj iz članka po tvoje drži in s čim se ne strinjaš oziroma kje se avtor moti. Nek povzetek moraš naresti, ane.

endelin ::

Ni scam. Dobiš kriptožetone s katerimi operiraš. Lahko kupiš NFTje, ...

dexterboy ::

Vsi, ki udrihajo čez kripto, so itak tisti s "prepihom" med ušesi. To je danes že zelo, zelo, in še enkrat, ZELO prepleteno s finančnim (FIAT) kapitalom in denarjem... Vse je na netu, le pobrskati je treba. Ali pa pogledati kakšen video na tubi, pa ne tistega o Brizgalni Brizgi ;)
Linka v izvorni novici pa sploh nisem pogledal, niti ne bom. Tako, kot bi mi nekdo prilimal povezavo o dokazu raven Zemlje.
Aja, se je res... šment :'(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrimoZ_ ::

Prvi in drugi run sm zamudil, ker sm preveč mislil da je samo scam.
Potem pa sm si rekel fuck it dejmo probat in sm lani kljub poznemu začetku lepo zaslužil.

dexterboy ::

Da te ni sram!
Sodeloval si v največji piramidni shemi v zgodovini človeštva!
Infidel!!!
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrimoZ_ ::

Ravno toliko so scam kot 90% klasičnih finančnih instrumentov.

V današnjem svetu finančnih produktov so kripto valute še najmanjše zlo.

Že terminologija "finančni produkti" je smešna za umret.
Prekladanje denarja iz enega v drugi žep, za zaslužek tistih pri koritu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Utk ::

Dal si denar nekam, tist denar ni nič naredil, čez pol leta si prodal in dobil več, pa misliš da ni scam...
Finančni produkti nekaj "delajo". Nekateri več, drugi manj, ampak imajo neko funkcijo. Tulipani je nimajo. Pardon, kriptovalute.

49106 ::

Nekaj malega nabija o bitcoinu, nato skoči na tether in zato označi kriptovalute za ponzi.

Utk je izjavil:

Dal si denar nekam, tist denar ni nič naredil, čez pol leta si prodal in dobil več, pa misliš da ni scam...
Finančni produkti nekaj "delajo". Nekateri več, drugi manj, ampak imajo neko funkcijo. Tulipani je nimajo. Pardon, kriptovalute.


Točno to sem naredil z delnicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Delnice imajo funkcijo.

PrimoZ_ ::

Utk je izjavil:

Dal si denar nekam, tist denar ni nič naredil, čez pol leta si prodal in dobil več, pa misliš da ni scam...
Finančni produkti nekaj "delajo". Nekateri več, drugi manj, ampak imajo neko funkcijo. Tulipani je nimajo. Pardon, kriptovalute.


Podjetje izda delnice, da zberejo kapital. Do tu vse kul in lepo.
Potem pa jaz kupim delnico od prvotnega lastnika za 2*X denarja, prvotni lastnik je lepo zaslužil podjetje pa od tega nima nič. Jaz pa sedaj držim delnico in čakam da jo prodam naslednjemu dražje.

Res koristno :)

AdaTezusova ::

A ce so drugi financni instrumenti scam, pa naj bo tudi vse ostalo scam? A ni to whataboutism? Je pa res, da je nepostenost najt tudi v dolocenih legalnih receh. Ce je nekaj legalno, ne pomeni, da je fer in prav. Ce bi vsak gledal samo na denar, na postenost pa se pozvizgal, kaksen svet bi imeli? To, da vi zivite v koliko toliko znosnem svetu, se imate za zahvalit ljudem, ki jim je mar za clovestvo. Ce bi vsak mislil, samo na denar in se pozvizgal na vas, kako bi potem zgledalo vase zivljenje? Zato je to po mojem slepa ulica, ta pohlep in nepostenost.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Delnica je delež v podjetju, ki dela nek profit, ali izgubo. Iz tega lahko pride dividenda, ni pa nujno, lahko se samo veča vrednost podjetja. Lahko se tudi manjša in podjetje propade s tvojo delnico vred. Bitcoin ne dela nič. Nikoli ne bo nič delal. Propadel bo ko bojo ljudje nehali verjet. Pa to ti je definicija ponzija.

49106 ::

Bitcoin tudi ima funkcijo. Ne benti, če je tebi funkcionalen kot tulipan. Moji babici je na primer telefon ali pa stock market manj funkcionalen kot tulipan, ki ji vsaj olepša sobo.

Utk ::

Tako je, pardon. Tulipan ima vsaj neko funkcijo, bitcoin je nima.

49106 ::

Seveda ima, je decentraliziran hranilec vrednosti, ki ti ga nihče ne more odtujiti brez ključa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Te prosim. Ziher je dal nekdo jurja not da mu bo "hranil vrednost".

49106 ::

Zakaj pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrimoZ_ ::

Tako kot FIAT valute, ki jih vlade tiskajo po mili volji. Edina garancija je da ti bo vrednost pojedla inflacija :)

Vrednost imajo samo toliko časa kot ljudje verjamejo vanje. Kar poglej v Venezuelo, koliko cenijo ta papir :)

Utk ::

Dal si jih not da boš lahko kričal lambo lambo. Za to pa rabiš 10x še večjih suckerjev od sebe. Definicija ponzija.

Superboyy ::

Če je po njegovi logiki crypto scam, ker je bilo par pumpov bitcoina z mintanjem tetherja, potem so tudi delnice scam, ker FED printa denar in investira.

https://www.nbcnews.com/business/econom...

Utk je izjavil:

Delnice imajo funkcijo.


Bitcoin tudi. Sicer malo drugačno.

https://fortune.com/2021/02/18/bitcoin-...

Pa ideja da za delnico stoji neka firma: če bi firma prodala vsa sredstva in poplačala delničarje bi dobil par promilov na vložek. Gemblaš isto kot v kritpo - na potencial, ki se bo mogoče pokazal v prihodnosti.

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:

Tako kot FIAT valute, ki jih vlade tiskajo po mili volji. Edina garancija je da ti bo vrednost pojedla inflacija :)

Vrednost imajo samo toliko časa kot ljudje verjamejo vanje. Kar poglej v Venezuelo, koliko cenijo ta papir :)

Kaj bo ko nehamo verjet v euro? Kaj bo ko nehate verjet v bitcoin? To si odgovori.

49106 ::

Zakaj pa evro in ne bolivar ali turško liro?

Utk ::

Superboyy je izjavil:

Če je po njegovi logiki crypto scam, ker je bilo par pumpov bitcoina z mintanjem tetherja, potem so tudi delnice scam, ker FED printa denar in investira.

https://www.nbcnews.com/business/econom...

Utk je izjavil:

Delnice imajo funkcijo.


Bitcoin tudi. Sicer malo drugačno.

https://fortune.com/2021/02/18/bitcoin-...

Pa ideja da za delnico stoji neka firma: če bi firma prodala vsa sredstva in poplačala delničarje bi dobil par promilov na vložek. Gemblaš isto kot v kritpo - na potencial, ki se bo mogoče pokazal v prihodnosti.

Delnice so tudi lahko scam. Ampak tam imaš vrednost firme, imaš letni dobiček, imaš nek potencial kaj lahko iz neke firme nastane in glede na to se odločiš kolk je neka delnica zate vredna.
Kako se naj jaz za 1 bitcoin odločim ali mi je vreden 1 cent ali 1 milijardo?

49106 je izjavil:

Zakaj pa evro in ne bolivar ali turško liro?

Ker ne vidim nekega navala na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

49106 ::

Apple ima 300 milijard premoženja, na delniškem trgu je pa vreden 3 bilijone.

Utk je izjavil:


Kako se naj jaz za 1 bitcoin odločim ali mi je vreden 1 cent ali 1 milijardo?



Enako kot pri delnici. Če misliš, da je cena dobra, kupiš, sicer pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Apple ima tudi letni dobiček. In apple je zame pač precenjen. Tudi če zraste za 2x, bo še zmeraj precenjen. Zakaj bitcoin ne bi bil? Kako vem, da je, ali pa ni?

driver_x ::

Za vse tipe prevar, ki jih avtor članka našteva na začetku, obstajajo uveljavljene definicije. Bitcoin ne ustreza nobeni izmed njih. Verjetno se najdejo kovanci, ki jim ustrezajo, ampak to še ne pomeni, da lahko naredimo posplošitve na vse kriptovalute.

Utk, tvoje mnenje o kriptih poznaznamo, (ne)poznavanje finančnih inštrumentov tudi. Raje preberi članek in povej kaj v zvezi s tem.

Utk ::

Bitcoin ni scam sam po sebi, to je postal s tem, kar ste ljudje naredili iz njega. Jaz tega ne bi reguliral, pač naj kupi kdor hoče, naj se dela kar hoče, nihče ne rabi nič "ukrepat". Ampak ko bo sranje izbruhnilo, tudi nima kdo kaj ukrepat.

Superboyy ::

Utk je izjavil:

Delnice so tudi lahko scam. Ampak tam imaš vrednost firme, imaš letni dobiček,

Potem po trenutnem stanju ni vredno v nič investirat. Če malo primerjaš market cape z dohodki in dobički ni logike vsaj za S&P500.

Utk je izjavil:

imaš nek potencial kaj lahko iz neke firme nastane in glede na to se odločiš kolk je neka delnica zate vredna.

Se pravi isto kot kritpo - prebereš whitepaper nekega shitcoina ti postane všeč in staviš, da bo postal bolj mainstream.

Lahko pa greš "ziher" varianto in kupiš BTC. V zadnjih 10 letih je bilo cca 6% časa, ko si naredil napako, če si ga kupil in držal do danes - dobre pol leta v 2021.

Utk ::

Potem po trenutnem stanju ni vredno v nič investirat

A kje v ustavi piše, da moramo imet v vsakem trenutku na voljo investicijo, ki bo prinesla vsaj 20% letno? Zakaj pa misliš, da je obrestna mera negativna?

Se pravi isto kot kritpo - prebereš whitepaper nekega shitcoina ti postane všeč in staviš, da bo postal bolj mainstream.

E, tu je razlika. Za firmo gledaš potencial ali bo firma povečala dobiček. Pri coinu gledaš verjetnost, da si ti med hitrejšimi suckerji, ali pa si morda že pozen. Dobiček je nepomemben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimoZ_ ::

Dobiček firme je bore malo povezan z vrednostjo delnice.
Bolj to koliko je lastnik dejavn na TW :D

Utk ::

Lahko pa greš "ziher" varianto in kupiš BTC. V zadnjih 10 letih je bilo cca 6% časa, ko si naredil napako, če si ga kupil in držal do danes - dobre pol leta v 2021.

To je lastnost vsakega dobrega ponzija.

endelin ::

Nekam vleče se ta "ponzi"...

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:

Dobiček firme je bore malo povezan z vrednostjo delnice.
Bolj to koliko je lastnik dejavn na TW :D

Takih delnic se komot izogneš. Pač ne bo 1500% letnega donosa, bo pa morda 5%.

endelin je izjavil:

Nekam vleče se ta "ponzi"...

A je bilo že kdaj v zgodovini tolk bedakov z denarjem in dostopom do borze, takšne ali drugačne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimoZ_ ::

LOL, kolk je en salty :))

kuall ::

ali nas sprašuješ, če je nekdo umetno ustvaril dvig bitcoina? prav možno. pa tudi če je to še vedno ne naredi bitcoin scam.
drgač pa ni scam, čeprav sam z njim nisem nič zaslužil niti ne zgleda, da kdaj bom, ker mi je totalno nezaimivo, če pa mi je nekaj nezanimivo me boš težko prislil, da se ukvarjam s tistim, tudi če je nagrada podeseterjenje denarja.

jaz bi prej trdil v obratno smer, da niti ponzi shema ni goljufija. pač filozofija totalne svobode mi je dokaj blizu, ne pa ultra regulacije in pravil, cenzure ipd sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Utk ::

Sej naj bo svoboda. Samo pač, ko nekdo odkoraka s celo borzo denarja, pardon, kriptovalut, naj tudi policija reče, da je to del svobode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

poweroff ::

Zanimiv whataboutizem. FIAT in klasični finančni inštrumenti so ravno tako scam... iz česar potegnemo sklep, da kriptovalute pa magično potem niso scam (čeprav smo najprej uporabili izraz, da SO RAVNO TAKO scam).

Razglašam trenutnega zmagovalca debate... ki je bumbar, ki uvodnega linka sploh ni prebral (kaj šele da bi ga skušal razumeti), s tem se pa celo hvali.

Dajmo konkretneje. Link trdi, da ni res, da kruptovalute nimajo centralne banke. Trdi, da to funkcijo pri kriptovalutah opravlja... no, to si boste pa sami prebrali.
sudo poweroff

49106 ::

Spet si mimo vsekal, Matej. Tiste kolaž, ki si ga prilepil, je zgolj poceni propaganda. Bitcoin je nastal leta pred USDT

49106 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Tako trdi tale članek:
https://jacobinmag.com/2022/01/cryptocu...

Vaše - prosim: utemeljeno - mnenje?


Najprej moraš ti povedati tvoje mnenje. Kaj iz članka po tvoje drži in s čim se ne strinjaš oziroma kje se avtor moti. Nek povzetek moraš naresti, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

poweroff ::

Zelo argumentiran odgovor!

Hvala za tvoje globoko razumevanje besedila na linku ter izčrpna pojasnila zakaj se moti.

Next? :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

WhiteAngel ::

poweroff je izjavil:

Tako trdi tale članek:
https://jacobinmag.com/2022/01/cryptocu...

Vaše - prosim: utemeljeno - mnenje?


... še eden od clickbait člankov, ki ni omembe vreden. Govori o izvoru in kritju USDT ter o borzni vrednosti kripta. Če so ti šitcoini vse, kar ima avtor za kripto - ja, to je potem scam in naj čim prej vse proda ;((

Sicer naj pa nekaj let bere mailing listo od bitcoin-dev, pa bo bolje.

AdaTezusova ::

Mogoce bi mogu mal bolj jasno specifikacijo, o cem tocno se govori tukaj v tej temi. Ali govorimo o scamu glede umetnega pumpanja cene kripto marketa nasploh. Ali pa govorimo o kripto projektih kot scamih. Drgace pa je fora v tem, ce vprasas nekoga za mnenje, ki ima denar vlozen v kripto, potem je vecja verjetnost, da bo kripto hvalil tudi v primeru, ko ni vse roznato. Ce pa vprasas nekoga, ki ni v kriptu, pa je vecja verjetnost, da ne bo vedel dost o tem, ker ne spremlja kripta.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931230 (17148) kow
»

Španija omejuje oglaševanje kriptovalut, na Kosovo po prepovedi razprodaja opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
14819212 (11285) 49106
»

Bitcoin spet blizu rekordov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25840606 (30927) GupeM
»

kriptovalute - ponzi, scam, fud, fomo, ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
17731889 (18815) dronyx
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715315 (13166) dope1337

Več podobnih tem