» »

Davek na yield farming in airdrope pri majhnih nakazilih

Davek na yield farming in airdrope pri majhnih nakazilih

Illia ::

Zdravo!

Na račun bi si nakazal par tisoč evrov po 300-400€ intervalnih izkopičkih. Dobiček sem dobil iz (podano v približnih odstotkih):
- staking ................ 10%
- yield farming .......... 20%
- airdrops ............... 20%
- rast cen kriptovalut ... 50%

Zanima me ali je pri vseh nakazilih potrebno dokazati vir dobička, ali je to nujno le pri višjih vsotah? Torej, v mojem primeru, bi še vedno moral dokazovati kje sem dobiček zaslužil, tudi če si bom nakazal le majhne vsote denarja? Povprečno bi na mesec nakazal okoli 1000€.

Če ja, ali moram torej prikazati vse transakcije, ki sem jih opravil? Kot razumem je rast cen neobdavčena, ostalo, kot staking in yield farming, se pa smatra kot dejavnost in se mora plačati davek na dobiček?

V davkih in obdavčitvah sem popolni začetnik, tako da vsaka informacija pride prav.

Hvala za pomoč!

kuntek ::

Za fizične osebe trenutno ni nobenega davka na kriptovalute, razen, če izvajaš dejavnost. Tudi dokazovat ne rabiš nič. Nakaži si in uživaj.

Je pa v pripravi novi zakon o davku od virtualnih valut:
https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb...

tikitoki ::

Yeah right. Vsak lahko po novem nakaze kolikor hoce in rece kriptovaluta, brez kakrsnihkoli dokazil:).

Ce bodo vecje transakcije, bodo zelo verjetno zelili dokazilo o izvoru premozenja. Lahko se tudi odlocijo, da bi moral imeli prijavljeno dejavnost, kaj storiti v tem primeru in kje je meja pa je najboljse da poklices na FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto trading in davki 2020 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
681116540 (27480) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993169175 (79661) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149093 (113239) Aquafriend

Več podobnih tem