» »

Vending machines

Vending machines

Mali voz ::

Kolega stanuje na relativno zanimivi lokaciji, blizu šole, vrtca, blokov... v nekem manjšem mestu in me nagovarja, da bi šla skupaj v biznis s samopostrežnimi avtomati (vending machines). Kolikor gledam po netu, je to v Aziji in velemestih precej popularno, kako je pa s tem pri nas? Bi bila to lahko dobičkonosna investicija, so težave s pridobitvijo dovoljenj za postavitev, so takšni avtomati zelo dragi, ima kdo kaj izkušenj na tem področju? Tnx.
  • spremenilo: Mali voz ()

Ganon ::

Preveliki igralci so prisotni, da bi ti uspelo.

c3p0 ::

Odvisno kake mašine, kavomati in soft drinks so že precej zasičeni. Zanimiv je "pizzomat", ki je prisoten tudi pri nas, čeprav je končni produkt zelo bornega videza.

Azijati pa imajo tega čuda.

styrian ::

Po mojih izkušnjah je trg zasičen. Poleg tega s tem ni malo dela, kot izgleda mogoče na prvi pogled.

Beleženje polnjenja je nujno, potrebno je delati inventure aparatov, skladišča, .. zato rabiš tudi namenski software.

RockyS ::

"ubijejo" te stroški najemnine prostora + zavarovanje za vandalizem itd..

TheBlueOne ::

Mali voz je izjavil:

Kolega stanuje na relativno zanimivi lokaciji, blizu šole, vrtca, blokov... v nekem manjšem mestu in me nagovarja, da bi šla skupaj v biznis s samopostrežnimi avtomati (vending machines). Kolikor gledam po netu, je to v Aziji in velemestih precej popularno, kako je pa s tem pri nas? Bi bila to lahko dobičkonosna investicija, so težave s pridobitvijo dovoljenj za postavitev, so takšni avtomati zelo dragi, ima kdo kaj izkušenj na tem področju? Tnx.


Ce ni prevelik strosek naredita eksperiment. Ni boljsega, kot da se z majhnimi stroski ucis iz prakse.

njyngs ::

Vsi tukaj pišejo kako je trg prenasičen, ampak če se recimo sprehodim po nekem našem večjem mestu skoraj popolnoma nikjer ne naletiš na te aparate (mlekomatov je še največ). Trg je prenasičen le z kavomati in "junk-omati", ki so v 99% v poslovnih stavbah, to je pa tudi to.

Go for it. Postavita kake avtomate, ki so "izvenredni" - torej naj imajo nekaj, kar klasični nimajo. Ponavadi najtežje dobiš kake malo manj junky variante z recimo (po možnosti nesoljenimi) oreški, kakimi protein bari, green colami (ne vsebujejo aspartama ampak stevio), temne čokolade z 75%+ kakava, beef jerky,...

To je samo nekaj mojih idej, da se ločita od vseh ostalih povprečnežem, ki ponujajo kavomate z zanič kavo in junkomate z nekaj čipsi in cukranimi pijačami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

PacificBlue ::

Automatic servis ima po več deset tisoc teh avtomatov po Sloveniji. Tocne cifre se ne spomnim, ampak je ogromna. Potem imajo pa enega serviserja za tisoc avtomatov recimo.
Samo pri nas v sluzbi imamo 6 njihovih avtomatov(pijaca,sladkarije+kava na 15 razlicnih nacinov).

Če bi hotel iti v ta posel, bi moral imeti veliki začetni kapital + inovativno idejo. Morda zdrave napitke, ker v teh avtomatih je večinoma sam šoder.

Potem pa tudi prostor ni zastonj. Torej najemnina.

Ko vse skupaj sešteješ..ne vem. Veliko je ponudnikov, sploh avtomatic servis je močan, odvisno kaj bi ponudil trgu.

MIHAc27 ::

Jaz grem vsak dan mimo enega igralnega (kjer z žerjavom probaš dobit igračo) v podhodu LJ železnice. Po mesece mi deluje povsem enak, torej ga nihče ne uporablja, pa gre dnevno ogromno ljudi mimo.

Sem nekaj časa gledal enega youtuberja, ki se je ukvarjal z tem in mu je kar lepo teklo.

Jaz bi mogoče postavil 2-3 testno najprej, in če steče potem dodajal.

Yohan del Sud ::

Čist tak iz firbca, če si sposodim temo, a kdo ve če imajo v parlamentu kakšen avtomat ali samo menzo? Meni se ne zdi ravno varna lokacija za imet avtomat. :P
www.strancar.com

Machete ::

Gledal pred časom tole, mogoče ti pomaga:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RockyS ::

Najboljši so tisti v trgovskih centrih, nekaj glede gravitacije, kjer te nagovarja da not spušit kovanec :D

Mali voz ::

Moje razmišljanje je šlo nekako v tej smeri.

Glavne prednosti:

1. "Zastonj" najemnina, ker bi avtomat stal na kolegovem zemljišču. Potrebna bi bila le ena delovna akcija za odstranitev plota, nadstreška za avto in enega kosa trate, pa smo že ready to go za postavitev mašin. Kolega spi 5 metrov stran, tako da tudi vandalizem po moje ne bi bil problem.

2. Petsto otrok, ki se vsak dan sprehodi mimo, in bi bili najina glavna ciljna skupina. Sicer imajo organizirano malico/kosilo v šoli, ampak verjetno bi jih dodatno zanimal tudi kakšen snack/sladoled/pijača. Sedaj hodijo v eno trgovino, ki pa je dlje od najine točke, ki bi bila na dosegu rok in bi jo lahko obiskali tudi med 5 minutnim odmorom. Poleg tega je kar nekaj vozačev, ki po pouku tam naokoli posedajo 20-30 minut in gledajo v luft.

3. Prostora je dovolj, da bi lahko naredila tudi drive through. Recimo, da bi mamica oddala otroke v vrtcu, potem bi se pa zapeljala še po eno kavico za na pot in rogljiček, ali smuti in protein bar, da se malo podloži pred stresnim dnevom v službi. Tu bi bila verjetno pomembna kvaliteta, saj, kot ugotavljate, avtomatov s poceni brozgo je na vsakem vogalu dovolj.

4. Ponudba je na voljo 24/7, torej bi lahko pritegnila tudi manj organizirane ljudi, ki jim v nedeljo/praznik/zvečer vedno kaj zmanjka, vse ostalo pa je pri nas zaprto.

Glavne pomanjkljivosti:

1. Inšpekcijske službe bi nam lahko težile, ker bi bilo vse skupaj povsem ob cesti.

2. Taka zadeva verjetno porabi kar nekaj elektrike, ki je vse dražja.

3. Lahko, da povsem napačno ocenjujeva navade današnjih otrok/ljudi, ki so morda bolj disciplinirani in varčni in si vse doma pripravijo in niso pripravljeni trošiti za dodatne prigrizke v tolikšni meri, da bi se nama investicija splačala. Zato se pa obračam na dobre ljudi slo-techa, da dajo svoje mnenje, kako vi ocenjujete današnje navade ljudi v vašem okolju.

Kolega je razmišljal, da bi na tej lokaciji postavil kakšno bolj klasično okrepčevalnico, morda z burgerji, kebabi etc., vendar se meni zdi ta ideja z avtomati boljša, saj ne rabiš ljudi, ki so stalno prisotni, da strežejo strankam, ampak mašina sama dela zate, moraš jo le polniti, pobirati denar in seveda vzdrževati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

nejcek74 ::

kurbe, stripi, droge, lizike, igle, kondomi, petarde, snopc, hitri testi :))
cel kupi stvari, da osrečiš sokrajane, staro in mlado. Mogoče se najprej pozanimaj pod kaj psadajo tovrstni avtomati, in, ali jih lahko postavljas :) sem malo razmišljal, pa priznam, da nima pojma pod kam to spada. Preverit moras vsaj dvoje stvari:
- dejavnost (trgovinska ali prehrambene?)
- gradbeno dovoljenje, čeprav verjetno je to enostavne objekt, ali pa se to ne
oboje v sklopu državnih ter morebitnih občinskih predpisov. Npr. tabel za oglaševanje ravno tako ne moreš kar povsod postavljat


btw. imam averzijo do tovrstnih zadev in se jih posluzim samo v ekstremni nuji, stvari v avtomatih so ponavadi mizerne kvalitete, cena pa premijska. A cesa kar bi dvignilo splošen nivo ponudbe pa nimas gledanega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

#000000 ::

Najceneje je da na zadevo pozabiš, ker tam kjer je rentabilno prodajat kikiriki, frutabelo, razne vode in gazirane pijače in bo avtomat prazen vsak dan dvakrat, tam je že postavljen.

Da pa bi v avtomatu prodajal hrano, kot na Japonskem, kjer je avtomatov mal te ne tolk k folka, prodajajo pa od pribora za britje, olagume, smatphone in svašta, tega pri nas ne bo nikoli. Japonci že desetletja poznajo restavracije kjer je zaposlena le ćistilka, ostala hrana je vse iz avtomatov in niti ni vsa slabega okusa, lunch box prodaja pa skor vsaka trafika.

Ne vem mogoče rajš nabavi aparat za kokice al pa točen sladoled in pejt na obalo za dva meseca, če dobiš plac si zmagal, denarja k pečka.

RockyS ::

Tako kot hišice s kostanji letos ?

#000000 ::

RockyS je izjavil:

Tako kot hišice s kostanji letos ?


Ni Jankovića povsod

eric_cartman ::

Sam se vprašaj kdaj si sredi mesta rabil avtomat za kavo in futr..

To je brezveze in neprofitabilno. Kjer se splača to imet so firme in šole, ampak to obvladujejo ta večji igralci.

Edini avtomat, ki bi ga milijonkrat rabil je avtomat za drobiž, ki ga ni pa nikjer. Če ti to rata naredit s tem, da pobereš poleg neko provizijo
zraven vseh parkomatov in parkingov po mestih si zmagal. Ampak ta bo težka, ker če bi s tem lahko služil bi bili te avtomati že postavljeni s strani bank.

Raje prišparajta in si po koncu epidemije umislita kakšen bio eko whatever lokal, kjer bosta pridelovala svežo stisnjeno kokakolo, kokice iz macha semen in whatever drugega bio sranja, na katere v tem desetletju vsi padajo. Pač nekaj unikatnega, na dobri lokaciji.. lahko tudi samo drivein varjanta, tako da imaš sam nek kontejner postavljen na dobri lokaciji. Recimo razni proteinski napitki za po treningih etc.

mr_chai ::

Pomojem se ti bl splača tm postavit burger plac.


Bi bli pa avtomati z integrirano mikrovalovko zelo zanimivi.
Tako bi lahko serviral tople juhe in lazanje npr.. Ampak spet, elektrika, stroški zavarovanja, najema...vprašanje če se ti splača.

Jaz bi na tvojem mestu raje poslušal kolega in odpru burger joint. Manj rizika.

BuDi79 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Groot ::

BuDi79 je izjavil:

10 Vending Machines You Can Only Find in Japan


Tole more biti pa kar star članek, ker marsikater izmed teh avtomatov se najde tudi pri nas (npr. avtomati s kondomi so bili v diskačih že 10+ let nazaj, resda v manjši obliki). Nekateri avtomati so pa pač lokalna specifika (npr. za jajca), tako kot imamo mi mlekomate, avtomate z jogurtom, itd.

V-i-p ::

#000000 je izjavil:

Da pa bi v avtomatu prodajal hrano, kot na Japonskem, kjer je avtomatov mal te ne tolk k folka, prodajajo pa od pribora za britje, olagume, smatphone in svašta, tega pri nas ne bo nikoli.

Mašin z smartphone-i je tudi pri nas :). Je pa res, da notri ni iJapk ali S21 Ultra ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

#000000 ::

V-i-p je izjavil:

#000000 je izjavil:

Da pa bi v avtomatu prodajal hrano, kot na Japonskem, kjer je avtomatov mal te ne tolk k folka, prodajajo pa od pribora za britje, olagume, smatphone in svašta, tega pri nas ne bo nikoli.

Mašin z smartphone-i je tudi pri nas :). Je pa res, da notri ni iJapk ali S21 Ultra ;).



Pri nas je obstajal aparat za kriptovalute, ne vem če še, na Japonskem pa mrbut še ??

V-i-p ::

Kje si ti zdaj kripto najdu :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Phantomeye ::

vecina avtomatov ni zares profitabilna se ne splaca in so pomoje tam zato, da jim konkurenca ne zasede (kar je javno dostopnega).

Mene osebno privabijo kaki zanimivi avtomati, nwm avtomat, k stistne sveži sok, al pa kej speče (v UKC-ju so mel nek avtomat, k ti je pogrel sendvič).

Machete ::

Avtomati so idelani za pranje denarja. Raje glej v tej smeri.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Avtomati so idelani za pranje denarja. Raje glej v tej smeri.


Mislis? Jaz si pa mislim, da bi policija kar hitro nasla vir. :)

"NaN" ::

Ne poslušaj ljudi, da je vse zasičeno in, da se nič ne splača. Da je na vseh dobrih lokacijah že Automatic servis. Dysonu so rekli, da če bi bil njegov patent res tako dober, bi ga že davno uporabljal Hoover.
Če imaš idejo in voljo, izkoristi priložnost. Da ne boš obžaloval, zakaj nisi poskusil. Ni nujno, da ti uspe. Če ne greš v to, ti pa 100% ne bo uspelo.
Mojih 5 centov.

LeXani ::

Jaz bi se najprej pozanimal glede dovoljenja če sploh lahko postaviš..
Čas prve prijave 04.11.2005

#000000 ::

@NaN itak, nima kej zgubit, samo še kaj se lahko nauči.

Predlagam bird box challenge, greš na ranžirno postajo Zalog (preko 100 tirov ima) karton na glavo in jo urežeš preko, sej nimaš kej zgubit, edino naučiš se lahko kej.

V-i-p ::

Kolega, mi ima kmetijo je v manjšem kraju postavil jajcemat. Tako dobro mu (očitno) gre, da je po pol leta postavil še enega. Tokrat v malo večjem kraju.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

"NaN" ::

V-i-p je izjavil:

Kolega, mi ima kmetijo je v manjšem kraju postavil jajcemat. Tako dobro mu (očitno) gre, da je po pol leta postavil še enega. Tokrat v malo večjem kraju.

Ja, ampak pri nas se nič ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: "NaN" ()

Machete ::

Se se. Samo ne cenene sladkarije s targetiranjem otrok in pa prekomerno zakomplicirani in dragi aparati za zanič pice.
Jajca, mleko, (pogojno, odvsino od lokacije - salame). Ti avtomati so stalno prazni (v dobrem pomenu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Avenger ::

Po eni strani je trg zasičen z vsem, vsi prisotni imajo že dolga leta izkušenj, ogromno poznanstev in se ne splača delat popolnoma nič več. Po drugi strani pa ti lahko uspe tako, da zafilaš luknje, kjer konkurenca faila. Eno ste že ugotovili, bolj zdrave stvari, torej ne sladkarije, ali pa da so vse sladkarije slajene zgolj z eritritolom, ki ne dviga inzulina, vse kar je notri je brez škodljivih E-jev, dodatne brezglutenske variante itd. torej, da v tvojih avtomatih ne boš mogel kupit niti ene stvari, ki ne ustreza tem, vnaprej postavljenim in objavljenim standardom. To je osnova. Drugo pa je, da boš moral, če hočeš uspet med konkurenco, vložit 100% svoje energije, če boš to imel za nek stranski, testni projekt, raje takoj pozabi. Lahko testiraš, ampak se moraš na to noro dobro pripravit in potem bit vztrajen. Potem pa imet na zalogi še kapital, ko ti bo kapnilo, da to lahko laufa in takrat mora bit šus, sicer te bo tista konkurenca z 10.000 avtomati za šalo prehitela. Taki mamuti se le počasi premikajo in na tvoj dregljaj v trg ne bodo reagirali hitro in zagotovo ne dovolj, morda bodo v nekaj avtomatov za probo dali neke kao zdrave alternative ampak ideja bi bila, da imaš ti takrat že uveljavljeno znamko, ki garantira zdravo hrano. Tko kot če rečem Kalček, pol Slovenije ve, da se tam dobi eko in veliko jih hodi striktno tja, ne glede na to, da imajo razni Spari in Tuši eko oddelek. Samo stopati je po mojem treba zelo hitro in v praksi to pomeni, da moraš imeti veliko kapitala. Če misliš postavit 5 avtomatov, počakat da se nateče in potem postavit še 2 in tako naprej, pač ne boš prišel do 10.000, ker te bodo pred tem enostavno zmleli, ali pa boš životaril z temi 7 avtomati in imel več dela z vzdrževanjem, vandalizmom in birokracijo kot denarja iz tega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Hypathia ::

Očitno ste mnogi spregledali podatek, da gre za "manjše mesto", ne Ljubljano, Celje, Maribor... kjer se razni Kalčki in bifeji z zdravo hrano in napitki, dejansko izplačajo, v provinci žal ni tako.

@OP

Tvoja ciljna skupina so dejansko ti otroci, pozanimaj se kaj današnje generacije otrok zanima, opravita terensko raziskavo v smislu, ali na tej šoli že obstaja avtomat in kaj ponuja, vidva seveda ponudita kaj drugega, vsedita se pred ono trgovino, ki vama je konkurenca, in štejta koliko otrok gre notri in kaj nosijo ven. Morda jim poleg hrane/pijače lahko postavita tudi kake igrice ali igralne avtomate na kovance ala:



Sicer pa iščita še druge niše. Zadnjič sem nekaj zamočila, ker nisem vedela, da po novem, pošta ni več odprta v sobotah. Velikim se to zaradi stroškov verjetno ne splača, ampak zakaj ne bi bile pošte, lekarne, banke, notariati... odprti do 20. ure zvečer, v sobotah in nedeljah, ob dejstvu, da velik del populacije s službo zaključi šele ob 17. uri, ko se večina teh zadev že zapre.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

David4747 ::

Mali voz je izjavil:

Moje razmišljanje je šlo nekako v tej smeri.

Glavne prednosti:

1. "Zastonj" najemnina, ker bi avtomat stal na kolegovem zemljišču. Potrebna bi bila le ena delovna akcija za odstranitev plota, nadstreška za avto in enega kosa trate, pa smo že ready to go za postavitev mašin. Kolega spi 5 metrov stran, tako da tudi vandalizem po moje ne bi bil problem.

2. Petsto otrok, ki se vsak dan sprehodi mimo, in bi bili najina glavna ciljna skupina. Sicer imajo organizirano malico/kosilo v šoli, ampak verjetno bi jih dodatno zanimal tudi kakšen snack/sladoled/pijača. Sedaj hodijo v eno trgovino, ki pa je dlje od najine točke, ki bi bila na dosegu rok in bi jo lahko obiskali tudi med 5 minutnim odmorom. Poleg tega je kar nekaj vozačev, ki po pouku tam naokoli posedajo 20-30 minut in gledajo v luft.

3. Prostora je dovolj, da bi lahko naredila tudi drive through. Recimo, da bi mamica oddala otroke v vrtcu, potem bi se pa zapeljala še po eno kavico za na pot in rogljiček, ali smuti in protein bar, da se malo podloži pred stresnim dnevom v službi. Tu bi bila verjetno pomembna kvaliteta, saj, kot ugotavljate, avtomatov s poceni brozgo je na vsakem vogalu dovolj.

4. Ponudba je na voljo 24/7, torej bi lahko pritegnila tudi manj organizirane ljudi, ki jim v nedeljo/praznik/zvečer vedno kaj zmanjka, vse ostalo pa je pri nas zaprto.

Glavne pomanjkljivosti:

1. Inšpekcijske službe bi nam lahko težile, ker bi bilo vse skupaj povsem ob cesti.

2. Taka zadeva verjetno porabi kar nekaj elektrike, ki je vse dražja.

3. Lahko, da povsem napačno ocenjujeva navade današnjih otrok/ljudi, ki so morda bolj disciplinirani in varčni in si vse doma pripravijo in niso pripravljeni trošiti za dodatne prigrizke v tolikšni meri, da bi se nama investicija splačala. Zato se pa obračam na dobre ljudi slo-techa, da dajo svoje mnenje, kako vi ocenjujete današnje navade ljudi v vašem okolju.

Kolega je razmišljal, da bi na tej lokaciji postavil kakšno bolj klasično okrepčevalnico, morda z burgerji, kebabi etc., vendar se meni zdi ta ideja z avtomati boljša, saj ne rabiš ljudi, ki so stalno prisotni, da strežejo strankam, ampak mašina sama dela zate, moraš jo le polniti, pobirati denar in seveda vzdrževati.


Kako je z dovoljenji, sta se pozanimala? Ravno mi je kapnila podobna ideja, avtomat na lastni parceli ob hiši, kakih 6-7m od regionalne cest. Riskiram mogoce 200-300eur, pac ce kupim rabljen avtomat za 1000eur, ga verjetno lahko se zmeraj razmeroma hitro prodam za 700eur, minus mini zaloga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatic servis kljucek

Oddelek: Loža
194581 (3885) Badwolff
»

Uporaba kavnega aparata: Bi znali ali ne?

Oddelek: Loža
363085 (1867) Nebomgabiksa
»

Kavni avtomati

Oddelek: Loža
122831 (2270) geronimo777
»

Bolj "napredne" tankštele (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311894 (9573) krneki0001
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24349526 (46373) Ziga Dolhar

Več podobnih tem