» »

Danes umrla dva gornika na Triglavu

Danes umrla dva gornika na Triglavu

1 2
3
»

janezvalva ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ali te kaj razumem narobe?

Je bolj varno iti poleti na triglav ali skočit base jump?

https://www.base-jumping.com/base-jumpi...

mislim, da premalo ljudi skače BASE, da bi to predstavljalo problem za populacijo.
koliko dancev umre pri vzponu na njihovo najvišjo goro?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ali te kaj razumem narobe?

Je bolj varno iti poleti na triglav ali skočit base jump?


A se malo izmikas? To je cisto druga primerjava. Ne razumes kaj hocem povedati ali je tvoja razlaga abstraktna?

Ce se malo obrnem, da bo morda bolj jasno. Zakaj ti nivo nevarnosti nekega pocetja pove moznost smrti v primeru nesrece? Zakaj te ne zanima verjetnost nesrece, ki je predpogoj, ker izhajas iz samega dejanja, "se usede v avto"? Potem pa poglej primer kako se tvoj nacin matematicno izide zelo cudno.

Zgodovina sprememb…

3p ::

111111111111 je izjavil:

Še malo številk.

Po statistiki https://www.grzs.si/
je bilo v 2021 629 nesreč od tega 29 s smrtnim izzidom

POvzetek iz tegale članka: https://www.avp-rs.si/wp-content/upload...

Je bilo leta 2020 14971 avtomobilskih nesreč in od tega 80 mrtvih

Za 2021 še nimam natančne statistike: https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Je bilo leta 2021 16600 avtomobilskih nesreč in od tega 115 mrtvih.

Let me do the math for you (naj ti poračunam):
Gorništvo 2021 29/629= 0.04
Avto 2020 80/14971= 0.005
Avto 2021 115/16600 = 0.006

Vidiš kako neumne so trditve, da imaš večjo možnost smrti na cesti. Zakaj smrti? Ker je najbolj pošteno glede na nesreče katera je dejavnost, ki je bolj nevarna za človeka. Težko bi ti natančno poračunal koliko ljudi je dnevno na cesti glede na nesreče in koliko jih hodi v hribe in ali spadajo v skupino tudi navadni hribolazci ali samo profesionalni itd...

P.S. Skratka, s smrtjo je najlažje računat in glede na nesreče, jih v gorah/hribih umre bistveno več.


Heh, kaj si pa tule poskušal pokazati?

Ja, pokazal si, da v primeru, da imaš nesrečo, je boljše imeti avtomobilsko nesrečo kot gorniško nesrečo. Skratka, smrtnost primera nesreče v gorah je višja od smrtnosti avtomobilske nesreče. To drži.

Drži pa tudi to, da letno umre okoli 100 Slovencev, ko se vozakajo s svojimi supervarnimi avtomobili, in približno 3x manj Slovencev, ko hodijo v gore. Skratka, leto vožnje z avtomobilom je za povprečneža bolj smrtno, kot leto hoje v gore. Ali drugače: če se nehate voziti po cestah, ste za svojo varnost naredili več, kot če nehate hoditi v gore.

In spet je res tudi, da je povprečna ura v avtomobilu gotovo varnejša od ure prebite v gorah.

Invictus ::

3p je izjavil:


A misliš, da se denimo, okoli 300k Ljubljančanov, od katerih gotovo polovica živi v potresno nevarnih objektih, zaveda določene nevarnosti lastnega početja?.

A lahko že nehamo to nabijati?!?!?

V Ljubljani je točno 7 objektov potresno nevarnih, so objavljeni z naslovi...

Kot da imajo druga mesta po državi same potresno varne zgradbe. My ass...

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem vcasih bil dosti po planinah in mi ni jasno kako nekateri ne smatrate zimskih tur v gore, kot zelo nevernega pocetja.

To pravi couch potato >:D...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

jotunn2 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Uporabnik je trdil, da je se je bolj nevarno peljat z aavtom.

To smo pri tebi ze vajeni da tvoja funkcionalna pismenost (pa kot kaze tudi statistika) ni ravno na zavidljivo visokem nivoju. Nikoli nisem trdil, da se je bolj nevarno peljati z avtomobilom, pac pa da se je tudi z avtomobilom nevarno peljati, pa nihce nikogar ne obklada z idiotom, ker se vsede v avto.

Imaš prav. Nisi bluzil samo o avtomobilih:

jotunn2 je izjavil:

Tako ja, ker pac idioti, ki cele dneve prelezite doma na kavcu, ne veste kako je zunaj in vse, ki so drugacni oznacite z idioti, v resnici si pa idiot ti. Konec koncev... na cestah se naredi neprimerno vec nesrec in tudi mrtvih je neprimerno vec kot v hribih, pa nihce ne oznacuje nekoga, ki se vsede v avto, za idiota.


Ampak tudi o domači uporabi strojev:

jotunn2 je izjavil:

Poglej si uradno statistiko, ne Siolovo. Lani je bilo v gorah mrtvih zaradi nesrec 22 ljudi oz 29 ce stejes se ostale smrti pri katerih je posredovala GRS. V celem letu ne do avgusta.
In ce gledas cisto statisticno, je za smrt dalec najbolj nevarna domaca postelja, za ostale nesrece pa stanovanje/hisa in dvorisce. In to ni na pamet ampak iz podatkov, ki so javno dostopni tako o stevilu in vzrokih smrti, kot o vzrokih nesrec, ki zahtevajo obravnavo na urgenci. Nobeno plezanje itd. ni tako nevarno, kot vrtalni stroj in zaga v delavnici.


Sicer pa... Dokaži da so moji izračuni napačni in jih bom popravil. Zaenkrat pa nisi predstavil nobene statistike, ki potrjuje tvoje trditve in vsa nadaljna žaljenja so res nesmiselna, saj je trenunto breme dokazovanja na tvojih ramenih.

janezvalva je izjavil:


https://www.base-jumping.com/base-jumpi...

mislim, da premalo ljudi skače BASE, da bi to predstavljalo problem za populacijo.
koliko dancev umre pri vzponu na njihovo najvišjo goro?

Še enkrat, če nisi bral cele teme, gre se za to kaj ti predstavlja večjo nevarnost. SAm sem vzel za parameter statističnega dokaza pač smrt. Ker se jo najlažje statistično poračuna. In zaradi mene lahko trdite da je base jump varen šport, ampak je statsično dokazano precej tvegan. Sicer pa lahko mojim trditvam nasprotujete kolikor hočete, si pa lahko preberete drobni tisk zavarovalnic in tam znajo zračunat statistiko in tudi zaračunat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


A se malo izmikas? To je cisto druga primerjava. Ne razumes kaj hocem povedati ali je tvoja razlaga abstraktna?

Ce se malo obrnem, da bo morda bolj jasno. Zakaj ti nivo nevarnosti nekega pocetja pove moznost smrti v primeru nesrece? Zakaj te ne zanima verjetnost nesrece, ki je predpogoj, ker izhajas iz samega dejanja, "se usede v avto"? Potem pa poglej primer kako se tvoj nacin matematicno izide zelo cudno.

Ne gre za izmikanje. Po statistiki sem vzel parameter SMRT. Pri katerem dejanju imaš večjo VERJETNOST smrti, ker je smrt nekaj kar vsi razumemo. pri težjih in lažjih poškodbah bi se prej zaplezali, ker bi vsak po svoje zaplezal, ker se še pri smrti ne moremo zediniti.

Ko počneš neko dejanje (se usedeš v avto, greš v gore, skočiš s padalom,...) kolikšen % ljudi konča pri kakšni dejavnosti mrtvih. NE vidim problema, saj je to srednješolska statistika. NIč kompleksnega.

To kar ti predlagaš je čisto neka druga veja statistike Conditional Probability, sploh ne vem kako se to reče v Slovenščini. Kar pa sigurno ne bom šel računat, ker morajo biti sistemske spremenljivke vnaprej dogovorjene in zabeležene. Skratka gre za težji ne pa nemogoč račun.

Mislim pa da si videl po opozorilu ostalih uporavbnikov, da sem že osnovo precej šlampasto izračunal, izračune popravil in še vedno so precej natančni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

Problem je tudi v tem, ker bi za to statistiko moral upoštevat koliko nesposobnih ima izpit vs koliko nesposobnih hodi v gore... zagtoovo je pri izpitu in na cesti odstotek v prid nesposobnim. Ker pač izpit ma skoraj vsak majmun.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jotunn2 ::

111111111111 je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Uporabnik je trdil, da je se je bolj nevarno peljat z aavtom.

To smo pri tebi ze vajeni da tvoja funkcionalna pismenost (pa kot kaze tudi statistika) ni ravno na zavidljivo visokem nivoju. Nikoli nisem trdil, da se je bolj nevarno peljati z avtomobilom, pac pa da se je tudi z avtomobilom nevarno peljati, pa nihce nikogar ne obklada z idiotom, ker se vsede v avto.

Imaš prav. Nisi bluzil samo o avtomobilih:

jotunn2 je izjavil:

Tako ja, ker pac idioti, ki cele dneve prelezite doma na kavcu, ne veste kako je zunaj in vse, ki so drugacni oznacite z idioti, v resnici si pa idiot ti. Konec koncev... na cestah se naredi neprimerno vec nesrec in tudi mrtvih je neprimerno vec kot v hribih, pa nihce ne oznacuje nekoga, ki se vsede v avto, za idiota.


Ampak tudi o domači uporabi strojev:

jotunn2 je izjavil:

Poglej si uradno statistiko, ne Siolovo. Lani je bilo v gorah mrtvih zaradi nesrec 22 ljudi oz 29 ce stejes se ostale smrti pri katerih je posredovala GRS. V celem letu ne do avgusta.
In ce gledas cisto statisticno, je za smrt dalec najbolj nevarna domaca postelja, za ostale nesrece pa stanovanje/hisa in dvorisce. In to ni na pamet ampak iz podatkov, ki so javno dostopni tako o stevilu in vzrokih smrti, kot o vzrokih nesrec, ki zahtevajo obravnavo na urgenci. Nobeno plezanje itd. ni tako nevarno, kot vrtalni stroj in zaga v delavnici.


Sicer pa... Dokaži da so moji izračuni napačni in jih bom popravil. Zaenkrat pa nisi predstavil nobene statistike, ki potrjuje tvoje trditve in vsa nadaljna žaljenja so res nesmiselna, saj je trenunto breme dokazovanja na tvojih ramenih.

[

Ja kot sem napisal... ce nisi funkcionalno pismen, se ne spuscaj v debate. Poskusi se enkrat prebrati kar sem napisal in si sam citiral se enkrat, ter predvsem poskusaj razumeti. Od kje pa tebi ideja, da trdim, da je voznja z avtomobili bolj nevarna kot plezanje, je verjetno znano zgolj tebi. Se vedno pa trdim da je vrtalni stroj in vrtne skarje precej bolj nevarna stvar kot karkoli drugega. Stevilke za to so pa javno dostopne, tako da predvidevam ali vsaj upam, da ti jih ne bo tezko najti.
Rezultati tvojega deljenja so tocni, problem je zgolj v tem, da tisti rezultati ne pomenijo cisto nic, kaj sele da bi bila to neka uporabna statistika kar trdis ti. Ampak keep on going.

111111111111 ::

jotunn2 je izjavil:

Ja kot sem napisal... ce nisi funkcionalno pismen, se ne spuscaj v debate. Poskusi se enkrat prebrati kar sem napisal in si sam citiral se enkrat, ter predvsem poskusaj razumeti. Od kje pa tebi ideja, da trdim, da je voznja z avtomobili bolj nevarna kot plezanje, je verjetno znano zgolj tebi. Se vedno pa trdim da je vrtalni stroj in vrtne skarje precej bolj nevarna stvar kot karkoli drugega. Stevilke za to so pa javno dostopne, tako da predvidevam ali vsaj upam, da ti jih ne bo tezko najti.
Rezultati tvojega deljenja so tocni, problem je zgolj v tem, da tisti rezultati ne pomenijo cisto nic, kaj sele da bi bila to neka uporabna statistika kar trdis ti. Ampak keep on going.

Jaz sem svojo statistiko predstavil, sedaj pa si ti na vrsti da nam predstaviš te svoje velecenjene podatke, ki dokazujejo da je upravljanje z vrtalnikom bolj nevarno od turnega smučanja.

Prosim čakam. Dokaži da te niso samo besede, saj o moji statistiki veš povedati, da ne drži, naredi svoje izračune in nam jih predstavi.

Mato989 je izjavil:

Problem je tudi v tem, ker bi za to statistiko moral upoštevat koliko nesposobnih ima izpit vs koliko nesposobnih hodi v gore... zagtoovo je pri izpitu in na cesti odstotek v prid nesposobnim. Ker pač izpit ma skoraj vsak majmun.

To je subjektivno mnenje. Tukaj se niti ne strinjamo o tem, kaj je % bolj nevarno ali vožnja z avtom ali pohod v gore. Vsaj jotunn2 ne razume osnov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

Ne morete primerjat vožnjo v avtu z hribolazenjem, kot prvo za veliko večino je vožnja v avtu potreba in ne hobi, za veliko večino hribolascev je to pač samo hobi in ne profesija. Tko da primerjate smrtne poškodbe pri hobijih kot so kolesarjenje, plavanje, padalstvo.... in potem boste dobili realno številko da je hribolazenje žal eden od najbolj nevarnih hobijev.

To ali je smisleno hribolazenje Januarja v visokogorju v teh pogojih, se lahko vsak odloči zase, ampak verjetnost da boš doživel smrtno poškodbo je kar visoka, in če si res pripravljen tako hudo rizkirat svoje življenje in življenje drugih, kateri so pač odvisni od tebe (družina predvsem) pol pač kaj naj rečem.... bit adrenalin junkie je zaj. zadeva ker moraš bit precej egocentričen, drugače ne boš tega delal.

njyngs ::

Vsak ma svojo drogo. Nekaterim je to gorništvo, nekaterim kolesarstvo, nekaterim pitje v gostilni, nekaterim pa pametovanje po forumu od časa prebujanja pa vse dokler ne zaspijo. Razumevanje eden drugega je pa v teh časih vedno manjše, če ne celo nemogoče.

Ben Dover ::

jotunn2 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Še malo številk.

Po statistiki https://www.grzs.si/
je bilo v 2021 629 nesreč od tega 29 s smrtnim izzidom

POvzetek iz tegale članka: https://www.avp-rs.si/wp-content/upload...

Je bilo leta 2020 14971 avtomobilskih nesreč in od tega 80 mrtvih

Za 2021 še nimam natančne statistike: https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Je bilo leta 2021 16600 avtomobilskih nesreč in od tega 115 mrtvih.

Let me do the math for you (naj ti poračunam):
Gorništvo 2021 29/629= 0.04
Avto 2020 80/14971= 0.005
Avto 2021 115/16600 = 0.006

Vidiš kako neumne so trditve, da imaš večjo možnost smrti na cesti. Zakaj smrti? Ker je najbolj pošteno glede na nesreče katera je dejavnost, ki je bolj nevarna za človeka. Težko bi ti natančno poračunal koliko ljudi je dnevno na cesti glede na nesreče in koliko jih hodi v hribe in ali spadajo v skupino tudi navadni hribolazci ali samo profesionalni itd...

Samo da pac prirocno pozabljas eno stvar. V gorah vzames nesrece, pri katerih je posredovala GRS (in je posledicno slo za poskodbe), za promet pa vzames vse nesrece, vkljucno tiste, pri katerih ni bilo nobenih poskodb, ampak se dva zgolj nista mogla zmeniti kdo je kriv. Ce se ze ravno hoces iti statisticnega strokovnjaka, potem racunaj primerljive stvari, ne pa tiste, ki najbolj sedejo v tvojo agendo ;)


lol

111111111111 ::

njyngs je izjavil:

Vsak ma svojo drogo. Nekaterim je to gorništvo, nekaterim kolesarstvo, nekaterim pitje v gostilni, nekaterim pa pametovanje po forumu od časa prebujanja pa vse dokler ne zaspijo. Razumevanje eden drugega je pa v teh časih vedno manjše, če ne celo nemogoče.

Za razumevanje pa sploh ne dvomim, da bi prišlo, če bi sedeli v gostilni in si gledali v obraz. Tukaj v anonimnosti smo samo bolj glasni, dvomim pa da je v tej temi kakšen pretepač, ki bi se želel v gostilni pretepat zaradi statistike.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ben Dover ::

Kdo hoče batine?

mr_chai ::

Jst!! Lahko bi ustanovili underground slo-tech fight club. Grem stavit, da se noben od modov ne bi upal prikazati.

111111111111 ::

Nekako imam bčutek, da se nobeden od nas ne bi upal prikazat, kot tekmovalec. Vsaj jaz preveč cenim svoja zapestja in zobe. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj in kako na Triglav? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14837839 (9091) PunkDude
»

Nova tragedija na Storžiču: smučarka zdrsnila v smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
768151 (4588) BRBR
»

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16715259 (9091) zobnik
»

Nakup samovarovalnega kompleta

Oddelek: Šport
365099 (3660) Zvezdica27
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214671 (2964) Smrekar1

Več podobnih tem