» »

Nova tragedija na Storžiču: smučarka zdrsnila v smrt

Nova tragedija na Storžiču: smučarka zdrsnila v smrt

1
2
»

zobnik ::

sunshine403 je izjavil:

@oemdzi meni je dokaj jasno kaksne so nevarnosti in kako se "sestevajo". Ampak to je zares moj problem ne tvoj problem. In ce je meni vsec smucat strme grape je to cisto moja stvar. Ce se bom pri tem ubil, je to tudi cisto in samo moj problem (no se problem moje druzine), definitivno pa ne tvoj in ne zobnikov. Pa ne mi sedaj o stroskih resevanja.... pri moji placi si upam stavit, da v enem mesecu placam toliko davkov, kot jih zobnik (pa se kar nekaj drugih) ne bo v celem zivljenju.


Opa, a pozabil si da kar plačuješ iz plače to tudi precej uporabljaš + še ostali morajo doplačevat iz svojih plač, ceste, zdravstvo, javne povšine, to rabiš ti vsak dan, tvoja plača je tako premalo. Se mi zdi da boš še 50 let odplačeval to obrabo predno boš poplačal vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

D3m ::

ajdov2 je izjavil:

Umrla je med nečem kar je imela rada. Bolje to kot pa v umazanih plenicah v dsoju.


Bodo otroci dobili boljšo mamo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Od 35 letnika z dvemi otroci ter njihovo mamo tega nebi pričakoval. Jap, še en primitiven sick fucker at its finest. Kako lahko svojim otrokom sploh pogledaš v oči, vedoč kakšen človek si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bbbbbb2015 ::

zobnik je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

@oemdzi meni je dokaj jasno kaksne so nevarnosti in kako se "sestevajo". Ampak to je zares moj problem ne tvoj problem. In ce je meni vsec smucat strme grape je to cisto moja stvar. Ce se bom pri tem ubil, je to tudi cisto in samo moj problem (no se problem moje druzine), definitivno pa ne tvoj in ne zobnikov. Pa ne mi sedaj o stroskih resevanja.... pri moji placi si upam stavit, da v enem mesecu placam toliko davkov, kot jih zobnik (pa se kar nekaj drugih) ne bo v celem zivljenju.



Koliko davkov plačaš v enem mesecu od tvoje plače?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

shadeX je izjavil:

Od 35 letnika z dvemi otroci ter njihovo mamo tega nebi pričakoval. Jap, še en primitiven sick fucker at its finest. Kako lahko svojim otrokom sploh pogledaš v oči, vedoč kakšen človek si?


Vsak dan. :)

Vedoč kako zelo smešen sem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

BRBR je izjavil:


In v nadaljevanju priložnostno serješ po GRS. Nekaj je jasno, eni, ki jih bomo morda kdaj zares potrebovali, bomo tedaj cenili, da zagotovo niso punčke iz cunj amapak racionalni ljudje na mestu. Zmuznetov tam zagotovo ni zraven.

GRS tako ali tako rabi reorganizacijo...

Naj uvedejo zavarovanje za gore in te ljudi plačujejo iz tega. Par poklicnih reševalcev in potem prostovoljci, ki naj se jim plača oprema in izpad dohodka v podjetju, ko so šli na teren.

Ampak ne, treba je furat zastonjkarstvo in se hvalit s prostovoljstvom ter potem jamrat kako je vse slabo. Kot da ni po tujini dovolj dobrih zgledov za gorske reševalne službe...

Tako kot ponavadi to potem laufa na dobri volji ljudi, zraven je pa še nešteto parazitov za katere sploh ne vemo da obstajajo, pa si malo denar in provizije talajo.. Kot v večini takih slovenskih organizacij...

Sami reševalci so pa pač izurjeni. To, da se pa helikopterski reševalec pritožuje nad folkom, je pa čas, da si zamisli, kako nevarno delo on opravlja ;). Pa najbrž tudi z otroci doma. Malo hinavsko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sunshine403 ::

V vecini Evrope so gorski resevalci organizirano enako ali pa zelo podobno kot pri nas. Vecina dela temelji na prostovoljni bazi in zelo malo je poklicnih resevalcev. Tisti "Jože Gregorinčič - Komentiram kot helikopterski resevalec" je pa po Googlu sodec pilot VOJASKEGA!!! helikopterja. Niti pod razno kar se mene tice ni to gorski resevalec, ampak nekdo, ki je v sluzbi, placani s strani istih davkoplacevalcev o katerih imas svoje ne prav dobro mnenje, in ki je dobil ukaz, da mora svojo sluzbo danes opraviti na tej in tej lokaciji.

GupeM ::

Še huje. Tip si izbere NEVARNO službo vojaka, potem pa kritizira ostale, zakaj se ukvarjajo z nevarnimi stvarmi. Res hinavsko.

sunshine403 ::

Saj zato sem poudaril da je pilot vojaskega helikopterja ne kar enega helikopterja.

jabe ::

Hmm... A zdaj bi pa pilotu srali? Pod črto - zgodila se je nesreča. Z najhujšim zaključkom možnim. Ne zanjo, ampak za tiste, ki jih je pustila za seboj. Nič ni naredila narobe, da bi se moralo s prstom nanjo kazati in jo obsojati. Kdor gleda skozi finančni vidik, sploh v tej temi, naj ne pozabi, da je dotično ona vplačala v ta sistem bistveno več in če bi bila nesramna in zlobna kot nekateri, bi rekla, da najbrž najbolj boli to, da so tudi oni izgubili enega za parazitirati.

Kot drugo. Ni treba prav hudo predalckati pilote helikopterjev. Kot da ji je tolk, da so specializirani samo za eno rec - recimo panoramsko vožnjo. Ja, tisti tam ne razume, zakaj nekateri v gore rinejo, čeprav je nevarno, sploh ko jih hodi iskat. Žive ali mrtve, bog ve kam. Razumem tudi njega. Ampak da si zato ne zasluži spoštovanja? Se toliko večjega. Vse gre iskati, ne glede na to, kaj si misli o njih in če so nasankali zaradi pretirane neumnosti, zaradi trenutka nepazljivosti ali pa samo bili na nepravem mestu ob nepravem času. Tiste v gore pa tiste, ki se pijani v stene zaletavajo. Pa tiste, ki so se po naključju znašli na poti in nasankali. Brez obotavljanja - to tudi zasluži spoštovanje. Se vseeno pa to ne pomeni, da ne sme imeti svojega mnenja. Pa da se dol jemlje namen, če je to služba. Pa kaj pol. Če ni sam za hobi, pol je pa prec zlagano in pokvarjeno?!

mikhaair ::

sunshine403 je izjavil:

Konec koncev jih v avtomobilih umre neprimerno vec kot na smuceh, pa nisem zasledil, da bi se vprasal, zakaj mama s tremi otroki sede v avto in gre smrti naproti.


Nekoč sem bral članek o 'mojem športu' in nevarnostih. Pisec je malo analiziral stavek 'najnevarnejše pri (jadralnem) letenju je pot na letališče'. Koliko kolegov, znancev, se je ubilo z avtomobilom na poti na letališče? Nihče. Koliko se jih je ubilo z avtomobilom? Nihče. Koliko se jih je ubilo z jadralnim letalom. 33. In so bili v večini zelo izkušeni, tudi svetovni, evrospki prvaki, rekorderji.
Domnevam, da če 'moj šport' zamenjaš z alpinizem, turno smučanje, bodo razultati precej podobni.

Osebno pa se me je tragedija dotaknila, čeprav umrle nisem poznal. Ampak verjamem, da je živela polno življenje, polno dala okolici, ter bo zelo pogrešana. Ampak jaz jo razumem. Kot tudi Tomaža Humarja, Jureta Šterka in še koga.

fiti ::

D3m je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Umrla je med nečem kar je imela rada. Bolje to kot pa v umazanih plenicah v dsoju.


Bodo otroci dobili boljšo mamo. :)

Najbolj idiotski komentar v zadnjem času. Kaj razmišljaš, da kaj takega napišeš?
Bolno.

Invictus ::

Največ ljudi tako ali tako umre v postelji. A to pomeni, da moramo potem spati na kavču?

Brezzvezna debata malih fašistkov na Slo-Tech, ki bi radi predpisali analne čepke drugim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

fiti je izjavil:

D3m je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Umrla je med nečem kar je imela rada. Bolje to kot pa v umazanih plenicah v dsoju.


Bodo otroci dobili boljšo mamo. :)

Najbolj idiotski komentar v zadnjem času. Kaj razmišljaš, da kaj takega napišeš?
Bolno.


Si prebral citat? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pac-Man ::

GupeM je izjavil:

PS: Komentiram kot helikopterski reševalec.


Bi znalo bit celo res, razen če se je nekdo močno potrudil trolat.

https://www.gore-ljudje.si/Kategorije/I...
Zjutraj je pred dom priletel vojaški helikopter. Pilot vojaškega helikopterja, stotnik Jože Gregorinčič
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Nikonja ::

Ali je res tako velik riziko (precej večji kot vožnja z avtom) predvsem samo zaradi svojega užitka vreden tega da bodo tvoji otroci odrastali brez starša, naj vsak sam sebi odgovori, za mene pa definitivno ne.

r3dkv1c4 ::

zobnik je izjavil:

Ti nejcek lahko njim rečeš da so xxxxxxx, če jih morajo gorski reševalci reševat brezplačno. Helikopter stane, oprema gorskih reševalcev tudi.

Plačamo pa seveda mi

Daj plasiraj nam podatek, koliko tebe stane njihovo reševanje na leto.

To, da si drekač, že vemo, to, da si nesposoben podat podatek o tvojem primanjkljaju zaradi gorskih reševalcev, tudi, samo še ne vemo, kdaj se boš umaknil nazaj v jamo, s katere si prilezel.

Sram te bodi, da sploh govoriš o tej nesreči.

Nikonja je izjavil:

Ali je res tako velik riziko (precej večji kot vožnja z avtom) predvsem samo zaradi svojega užitka vreden tega da bodo tvoji otroci odrastali brez starša, naj vsak sam sebi odgovori, za mene pa definitivno ne.

Vsak je svoje sreče sam kovač.
Vsak ve, v kaj se spušča, vsak mora sam nosit posleduce.
Humar se je tudi ubil, pa nikogar od vas ne skrbi za njegove otroke.
Dvoličneži.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zobnik ()

LeQuack ::

Nikonja je izjavil:

Ali je res tako velik riziko (precej večji kot vožnja z avtom) predvsem samo zaradi svojega užitka vreden tega da bodo tvoji otroci odrastali brez starša, naj vsak sam sebi odgovori, za mene pa definitivno ne.


A je dejansko večji kot vožnja z avtom? Ker imaš ljudi, tudi družinske, ki vsak dan recimo vozijo divje ter veliko prehitro.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

D3m ::

Humar je še kar rinil.

In truplo bi morali tam pustiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oemdzi ::

Invictus je izjavil:

Največ ljudi tako ali tako umre v postelji. A to pomeni, da moramo potem spati na kavču?

Jah statistiko ali znaš, ali pa ne znaš uporabljati... Statistično je preživeta minuta v postelji neprimerno varnejša od minute na turnem smučanju 8-)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

ahac ::

oemdzi je izjavil:

Tisti ki turno smučanje in nevarnost primerja z vožnjo z avtomobilom, očitno ne dojame, da je avto večini ljudem nujen za funkcioniranje in je pač tudi nujen riziko... Da pa popolnoma prostovoljno rineš v nekaj takega kot te 3 ženske... Pač čredni nagon in lažen občutek varnosti, vse dokler ene ne zasipa.


Trenutno ljudje masovno umirajo z motorji na cestah.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/vedn...
Za razliko od avta, ne moremo rečt, da je komu nujno furat motor za funkcioniranje. Edina izjema sta poštar pa mogoče dostavljalc Wolta.

No, kje ste zdaj vsi, ki ste turno smučanje označil za neodgovorno?
Al je tisto veljalo samo za mame? Če gre fotr divjat z motorjem pa se ubije, je bil pa frajer al kaj?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

Ben Dover ::

Ob vožnji z motorjem se ti ne vtrga pol ceste samo od sebe. Kaj primerjaš, lol, a si kul drgač??????

BTW za motor moraš naredit izpit, v gore gre pa vsak debil lahko.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

A je nesreča pri vožnji z motorjem enaka nesreči/nezgodi v gorah?padeš lahko iz strehe tudi.

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

eh, jaz delam oboje, hodim v gore, plezam, pa z motorjem se vozim. Med motoristi je vec debilov kot med plezalci, iz enega samega razloga, za obrnit gas rocko ne rabis kaj dosti, samo denarnico si moral parkat odpret, za aktivno hribolazenje pa je vseeno treba vlozit kar nekaj energije. Ampak nima veze, večina ljudi s hobijem vseeno prekaša vsako forumsko zgubo ala verižnik. Za debilizme pisat po forumu tud ne rabis nobenega izpita, a ne "bended"

Ben Dover ::

Cesta je malo bolj predvidljiva kot narava. Kdor to primerja nima vse pošlihtano v glavi. Jaz pa skačem s padalom, moje mnenje šteje več!

nejcek74 ::

Ben Dover je izjavil:

Cesta je malo bolj predvidljiva kot narava. Kdor to primerja nima vse pošlihtano v glavi. Jaz pa skačem s padalom, moje mnenje šteje več!

mnenja stejejo bore malo, tvoja trditve pa nimajo nobenih povezav, ker so osnovana na mnenju ;)

BRBR ::

Par pibližnih citatov od prej:

Naj uvedejo zavarovanje za gore

Kdo pa so ti oni ? Do zdaj ga niso in ga tudi ne bodo, če boš šel mahat pred parlament si poglej koliko časa je trajala uvedba vinjet. Najbolj preproste stvari so pri NJIH komaj dojemljive.

Vsak ve, v kaj se spušča, vsak mora sam nosit posleduce.

2 trditvi, obe napačni.
Zlasti prva v povezavi s to temo, nemalo sem jih videl v gorah (pa ne visim tam vsak dan) , pa niso bili pod vplivom substanc, pa sploh niso imeli pojma kaj delajo, lastnega alarma pa niso imeli vgrajenega. Youtube kultura - to je pa čist simpl. Leta nimajo veze, lohk je 70 pa je isto kot pri 5.


kao vojaška služba nevarna ali nekaj takega

Bejž no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16715378 (9210) zobnik
»

Nakup samovarovalnega kompleta

Oddelek: Šport
365110 (3671) Zvezdica27
»

Helikopterji Policije in Vojske ne bodo več smeli reševati ?

Oddelek: Loža
436027 (4705) ...:TOMI:...
»

Odklonitev zdravstvene pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412694 (10850) Looooooka
»

Turno bordanje,smučanje

Oddelek: Loža
183362 (2966) gzibret

Več podobnih tem