» »

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana

1
2
3 4

Zimonem ::

Vuli je izjavil:

Zimonem je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.

Sred Ljubljane in hribi... Druga zgodba drugi ljudje.

ali pa isti ljudje, druga zgodba. "Alpinisti, ki so pred 10imi dnevi kupil turne smuče"

Zna biti res. Pa nima veze.

kuall ::

Tole, da morajo dobit denarno kazen je mau mim. Jest sem recimo "desen" ampak tu ne bi rekel, da mora žrtev potem še stroške kriti. sem tu bolj za socialno državo. saj je škodoval samo sebi. no reševalc si je sam kriv, da se je poškodoval.
je pa takale miselnost, da so si sami krivi tipično 24kur razmišljanje in je precej razširjeno med rajo. prav spominja me na neizobražene/neumne ljudi.
Jaz sem bolj usmiljen človek in mu ne privoščim še dodatnega zajebavanja, če je človek že doživel nesrečo. eni so pa taki, da ko je človek na tleh ga najraj brcajo, po možnosti še skupinsko. zato pa tako radi rečejo "sam si je kriv". jaz tega nikoli ne rečem, razen takrat, ko hočem bit res zajeban. prvič zato, ker vem, da v resnici ni noben nič kriv za nič, ker nimamo svobodne volje. drugič pa zato, ker se mi smili. meni se smili celo serijski morilec, ki je v zaporu, ker trpljenje je trpljenje, ni važno kdo ga doživlja. po moje to izhaja iz tega, ker se mi živali smilijo veliko bolj kot povprečnemu človeku in potem se to razširi še na ljudi. če bi imel veliko denarja bi se usmeril ravno v to, da bi živalim izboljšal kvaliteto življenja pol pa še ljudem najbrž, no prvo bi se skoncentriral na izbris extremnega trpljenja. ne vem kako imajo lahko eni idioti psa privezanega na ketni da jim cvili. so pa še hujše stvari kot to kot npr kitajcki ki kuhajo živali žive. ali pa pred smrtjo se tudi na veliko trpi kakšen teden, tu bi bilo tudi treba kaj ukrenit. zadnjič sem gledal našo mačko, kako je umrla. težko dihala, pol pa enkrat ni mogla več dihat, malo mahala z nogami, nehala dihat, potem ene 10 tistih krčev, ko je telo brez kisika in konec. nič kaj lepa smrt. najbrž nas to vse čaka. za nagrado dobiš pa to na koncu jebenti.

so eni talenti, ki radi izzivajo nesrečo ampak taki so, sej si ne morejo pomagat. mene je zadnje čase prijelo, da bi si kupil motor. neumna zamisel ampak če ne bo minila si ga bom pač kupil, pa naj bo kar hoče. ko sem bil majhen mi ga niso pustili voziti in imam že celo življenje firbec, kako je vozit motor, da si ga bom res moral enkrat kupit madona. bolje, da bi mi ga takrat pustili malo voziti.

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Moras bit fejst inteligenten, da gres pri teh temperaturah v gore jao :))

Rešit seveda, potem pa lepo poloznice pošiljat.


tko je v Italiji, Avstriji, če si brez zavarovanja, boli njih kdo si, oni majo strošek s tabo....al si zavarovan OK bo zavarovalnica pokrila al pa ko te pokrpajo in si brez zavarovanja poračunajo kt v trgovini.

Lejte tega si nisem zmislu tko to je v tujini.

Gagatronix ::

A ce bojo v tujini zacel folk kar v grabne metat moramo nujno to tudi mi zacet pocet ? Daj ne budaliraj no.

D4G4 ::

Zato, ker je tako v tujini, je pa avtomatično boljše?

Potem se dogaja, da ljudje ne kličejo reševalcev, ker se bojijo visokega računa. Je to boljše?

zobnik ::

Ne zavarujejo se in plačajo 60 evrov/leto in berejo zavarovalniške pogoje. Pr nas polet greš lahk bos na Triglav in če si zviješ gleženj rešujejo brezplačno, v tujini 5000 evrov položnica tud če si zavarovan.

Zimonem ::

Predvsem se drži pločnika. V hribih razen kjer je biznis. Ti bo vedno nekdo pomagal.

IL_DIAVOLO ::

Seveda ni, mi mormo naredit svoj izboljšam sistem. Zavarovan ali ne, ce se nisi pozanimal kam rines, dobis kazen.

Zavarovanje 50% drazje. Fair?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Za koga in prek koga. Vključeno v turistično takso. Ali spet neko dodatno zavarovanje.

zobnik ::

Dokler je 3 stopnja razglašena se ne hodi v gore!!!
Ko bodo boljše razmere in bi se kaj takega zgodil, vzamem svoje negativne komentarje nazaj.

Zimonem ::

zobnik je izjavil:

Dokler je 3 stopnja razglašena se ne hodi v gore!!!
Ko bodo boljše razmere in bi se kaj takega zgodil, vzamem svoje negativne komentarje nazaj.

As Dolenc?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

tiborrr ::

sunshine403 je izjavil:

tiborrr je izjavil:

Moje izkušnje - za zimo so južna pobočja, za pomlad pa severna

No ravno ta moment, bos s temi izkusnjami in odlocitvami na podlagi le teh mrtev ;) Trenutno so juzna pobocja, sploh visje krepko bolj problematicna kot severna, ker je bilo se en teden nazaj tudi hudi visoko krepko nad niclo, tako da imas sedaj ledeno plato na to pa 20-40cm snega, ki se ni cisto nic sprijel s podlago in je perfekten recept za plaz pri zelo majhni obremenitvi. Da ne omenjam da zadnje dva dni piha severni veter, kar pomeni da se vecina snega odlozi na juzna pobocja.

Morda sem se nerodno izrazil - nisem govoril o točno teh specifičnih razmerah. Se popolnoma strinjam, tudi mene je odneslo na južnih pobočjih v podobnih razmerah (a žal opcije sestopa čez steno nazaj ni bilo). Govoril sem o stabilnejših razmerah, ki smo si jih izbirali še takrat, ko smo lahko prosto šetali po svetu, torej ko se južna pobočja prej preobrazila kot tista severna.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Uizi ::

Kaj pa, če je v bolnici umrl otrok, ker ni dobil heli prevoza zaradi prevelikega ega nekoga? Potrebovali so 2 helikopterja za več ur, ker je nekdo rinil v nevarnost po nepotrebnem...

Gagatronix ::

V takih primerih se bp aktivira policijski ali pa vojaski helikopter, kar se tudi dogaja.

OK.d ::

selfie->karma->darwin
RIP
LPOK.d

Highlag ::

Gorska reševalna ni del zdravstvenega sistema in je prostovoljna služba tk ko večina gasilcev. Država posodi helikopterje..
Pa da so reševalci sami krivi.... idiot. Tvegali so svoje življenje zaradi tistih, ki so rinili v hribe, ko nebi smeli.
Prav bi bilo, da bi vpleteni plačali še denarno kazen.
Never trust a computer you can't throw out a window

Pimoz ::

A ne bi bilo boljše, da bi uvedli vinjeto za v hribe, ki bi pokrivala tudi zavarovanje. V primeru, da je nimaš, pa ga plačaš sam :)

sunshine403 ::

Uizi je izjavil:

Zakaj sploh rinit v kaj takega, nekdo nad tabo sproži plaz in si adijo, nerazumljivo res.. Se pa lahko pohvališ kolegom kok si hud, kommaš zimski Storžič za sabo, če imaš srečo. WORTH


Jaz imam letosnjo zimo slabih 60 dni na snegu, pa ne bos verjel niti enkrat samkrat nisem sel smucat zato, da bi se hvalil naokoli. Smucat grem zato ker je meni cool, ne da bi imel fotke ali da bi se hvalil. Pa naj bo to easy turna smuka ali pa alpinisticna smucarija. Od najboljsih dni imam "fotke" zgolj v moji glavi, ker je prelepo, da bi se ukvarjal s fotoaparatom ali telefonom, pac pa raje uzivam.

zobnik je izjavil:

tko je v Italiji, Avstriji, če si brez zavarovanja, boli njih kdo si, oni majo strošek s tabo....al si zavarovan OK bo zavarovalnica pokrila al pa ko te pokrpajo in si brez zavarovanja poračunajo kt v trgovini.
Lejte tega si nisem zmislu tko to je v tujini.

Ja to ti se zmislu ;) To velja za tujce. Domacini imajo resevanje prav tako "zastonj", kot je "zastonj" pri nas, saj se ga placuje iz ostalih zavarovanj. In da ne bo pomote, tudi pri nas NI zastonj. Ce vsak mesec placam par 1000eur davka, od katerega gre lep del tudi za zdravstvo in socialo, potem tezko recem, da je karkoli, kar dobim od drzave zame zastonj.
Ce pa bi ze na vsak nacin radi uvedli placano resevanje, potem pa upam, da se zavedate, da to pomeni tudi placano zavarovanje v primeru infarkta, placan obisk zdravnika, ko imas angino, placano zdravljenje raka in pa seveda placano intervencijo pri avtomobilski nesreci. Aja to pa ne bi? No potem pa shut the fuck up!

zobnik je izjavil:

Sigurno sva na FB prijatelja, ker mamo podobne želje preživljat proste čase po hribih

Mogoce, zelo verjetno pa ne, ker imam na FB prijatelje, ki jih poznam tudi v realnem zivljenju. In zgolj zato, ker hodis v hribe, se ne pomeni da sva prijatelja... sploh s takim razmisljanjem kot ga imas.

Highlag je izjavil:

Gorska reševalna ni del zdravstvenega sistema in je prostovoljna služba tk ko večina gasilcev. Država posodi helikopterje..
Pa da so reševalci sami krivi.... idiot. Tvegali so svoje življenje zaradi tistih, ki so rinili v hribe, ko nebi smeli.
Prav bi bilo, da bi vpleteni plačali še denarno kazen.


Upam da se strinjas, da je prav da placas denarno kazen, ko ti sredi mesta zdrsne in pades ter si polomis roko. Najprej ti zaracunajo zdravstveno obravnavo, potem pa se kazen. Kaj pa rines v mesto, ce ne znas hodit.

Uizi ::

Kakšne primerjave lol.. plačal sem par 1kEUR davka, moja pravica je ogrožat življenja drugih čeprav je nevarnost plaxov 3+ stopnje, fuck logic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

mr_chai ::

sunshine403 je izjavil:


Upam da se strinjas, da je prav da placas denarno kazen, ko ti sredi mesta zdrsne in pades ter si polomis roko. Najprej ti zaracunajo zdravstveno obravnavo, potem pa se kazen. Kaj pa rines v mesto, ce ne znas hodit.


Primerjava ni na mestu.(no pun intended) V gore ravno ne rabiš rinit. Za v gore se moraš vedno pozanimati o vremenskem stanju. In bilo je jasno objavljeno, da je velika nevarnost plazov. In verjetno so vedeli, pa so vseeno šli. Tvegali so. Jaz grem tudi lahko tvegati in hoditi po ledu, samo je večja verjetnost, da te plaz ubije, kot padec po ledu. Grem stavit, da je statistika na moji strani.

starfotr ::

Če ti zdrsne sredi mesta, je lahko celo kdo odškodninsko odgovoren. Medte, ko če ti zdrsne na 2000 m, se nimaš komu žalit.

Dejstvo je, da so pristojne službe odsvetovale obisk gora. Najbrž niso zato, ker se malo hecajo, ker nimajo kaj delat.

Že 1 leto smo zaprti, ker s tem pomagamo zdravstvu. Če bi imeli neomejene kapacitete, bi si lahko privoščili ogromno hospitaliziranih. Pa temu ni tako.

sunshine403 ::

mr_chai je izjavil:

Jaz grem tudi lahko tvegati in hoditi po ledu, samo je večja verjetnost, da te plaz ubije, kot padec po ledu. Grem stavit, da je statistika na moji strani.

Stavo si izgubil ;) Ti toplo priporocam, da si preberes kaksno stvar ter pogledas statistiko. Verjetnost da koncas v plazu je skoraj 0, se manjsa pa je verjetnost, da v plazu umres. Verjetnost padca na ledu pac ni enaka 0 in stevilo padcev v mestu na ledu je krepko vecje v enem dnevu, kot je stevilo vseh nesrec v plazovih v zgodovini GRS. Dobrih 70% vseh dogodkov pri katerih morajo posredovati resevalci se zgodi doma. V letu 2020 je bilo pri turnem smucanju 5 nesrec, v katerih je posredovala GRS, pri plezanju pa 25. Se za GRS sta ti dve dejavnosti minimalno problematicni (vseh posredovanj je bilo lani 244) in so zares veckrat posredovali zaradi nesrec pri delu, kot pa zaradi nesrec pri smucanju ali plezanju.
Ampak ja, dajmo naprej pametovat o stvareh, o katerih nimas niti najmanjsega pojma.

Jakkob ::

sunshine403 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Jaz grem tudi lahko tvegati in hoditi po ledu, samo je večja verjetnost, da te plaz ubije, kot padec po ledu. Grem stavit, da je statistika na moji strani.

Stavo si izgubil ;) Ti toplo priporocam, da si preberes kaksno stvar ter pogledas statistiko. Verjetnost da koncas v plazu je skoraj 0, se manjsa pa je verjetnost, da v plazu umres. Verjetnost padca na ledu pac ni enaka 0 in stevilo padcev v mestu na ledu je krepko vecje v enem dnevu, kot je stevilo vseh nesrec v plazovih v zgodovini GRS. Dobrih 70% vseh dogodkov pri katerih morajo posredovati resevalci se zgodi doma. V letu 2020 je bilo pri turnem smucanju 5 nesrec, v katerih je posredovala GRS, pri plezanju pa 25. Se za GRS sta ti dve dejavnosti minimalno problematicni (vseh posredovanj je bilo lani 244) in so zares veckrat posredovali zaradi nesrec pri delu, kot pa zaradi nesrec pri smucanju ali plezanju.
Ampak ja, dajmo naprej pametovat o stvareh, o katerih nimas niti najmanjsega pojma.


Vse smrti plavalcev v morju se zgodijo blizu obale. Plavajte na odprtem morju in boste varni pravi statistika. :))

OK.d ::

Dobra:D, kakšno razmišljanje imajo nekateri, "me and only me" mamini sinčki.
LPOK.d

DamijanD ::

sunshine403: a napisano velja tudi, če zadeve normiraš glede na število udeležencev? Ker verjetno je zimskih obiskovalcev gora bistveno manj, kot je ljudi, ki se morajo v poledici odpraviti po kruh ipd...

Utk ::

Dokler rešujejo prostovoljci, ki so najbrž podobni norci kot tisti, ki jih rešujejo, se naj rešujejo, država pa naj časti tist helikopter, nekaj morajo delat tudi piloti. Če in ko bo treba to profesionalizirat, pa ne bo več tako šlo.

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

xx23 je izjavil:

Zakaj? Saj so plačevali zavarovanje.
Zelo debilen argument.

Glede na to, da je sodelovanje pri GRS prostovoljno, zakaj bi plačevali. Saj so plačani iz proračuna.

Sicer je pa alpinistična srenja že zdavnaj opozarjala na to in da bi se morala služba profesionalizirati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zztop ::

Utk je izjavil:

Dokler rešujejo prostovoljci, ki so najbrž podobni norci kot tisti, ki jih rešujejo, se naj rešujejo, država pa naj časti tist helikopter, nekaj morajo delat tudi piloti. Če in ko bo treba to profesionalizirat, pa ne bo več tako šlo.
Potem tudi rešilce moramo ukinit za določene primere, ali kako? Če se 17 letnik v soboto med policijsko uro z družbo(10+ ljudi) močno napije, si je sam kriv, ne bomo ga dali na izpiranje želodca!

Pomaga se v vsakem primeru in prav je tako.

Uizi ::

Ob izpiranju želodca te ne bo zasul plaz, a ste vsi nori al kaj? Faking šit, egoistični drekci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

zztop ::

Uizi je izjavil:

Ob izpiranju želodca t ne bo zasul plaz, a ste vsi nori al kaj? Faking šit.
Najdi si drug primer, ker tukaj analogija ni tako pomembna.

Hočem povedati, da je potrebno pomagati vsakemu in nima veze, kako nor je, koliko zakonov krši, kako nevarno je za reševalce(do določene mere seveda) itd. Reševalci sprejmejo nevarnost, ki je prisotna na njihovem delu, le vi tukaj pametujete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

qwertyy ::

Eh čez te stvari vedno najbolj bentijo tisti, ki so cele dneve nalimani na kavču. Eni športi so pač nevarni, tako kot so nekatere vsakdanje stvari. Tudi statistika avtomobilskih nesreč ni ravno rožnata, pa se nas večina tukaj še vedno vsak dan vsede v avto. Pa saj vemo, da je vsak dan cel kup prometnih nesreč in vi še zmeraj rinete? Po taki neumni logiki bi torej tudi stroške zdravljenja zaradi prometne nesreče morali kriti sami. In stvar potem nima konca, težko je tu postavit mejo.

Jaz pa tem ljudem privoščim. Kljub tem 3 nesrečam včeraj (ki so pač višja sila in ne pravilo), je bilo v gorah stotine drugih, ki so neizmerno uživali. Sicer sam ne hodim v gore, ampak verjamem, da je feeling ko smučaš sredi ničesar v par metrih snega neopisljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Uizi ::

V avto se vsedeš, ker si v to prisiljen, da služiš denar. V gore ob 3+ stopnji je pa neumnost ali izivanje in nehajte s temi debilnimi primerjavami že enkrat. Hodite v gore v primernih razmerah in opremi, a je tolk težko razumet? Ni čudno, da je tolk nesreč glede na razumevanje, vam je treba narisat vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Taip4n ::

Lol, višja sila.

Nekaj je nevaren šport, nekaj pa je ne odgovorno obnašanje zaradi katerega so v nevarnosti še ostali, ki opravljajo službo reševalca. Če greš na turno smuko en dan po sveže zapadenem snegu, si pač neodgovoren debil in to nima nobene veze z nevarnostjo športa.

zobnik ::

ma kak kavč, folk hodi na Veliko planino in drugam, ker višje ni razmer, so izkušeni alpinisti, majo družine, otroke...se naredijo razmere bodo šli plezat

OK.d ::

To je odgovorno obnašanje.
LPOK.d

zztop ::

Kaj torej priporočate, da neodgovornim ljudem ne pomagamo več? Vprašanje, kaj bi se včeraj zgodilo, če ne bi prišli reševalci. Morda se noben od 6 ne bi vrnil.

qwertyy ::

Glej dejstvo je, da če se pri teh kritjih stroškov zdravstvene oskrbe postavi ena izjema, se odpre pandorina skrinjica, ker obstaja še tisoč drugih izjem, kjer si upravičenec pomoči sploh ne zasluži, ker je ravnal glupo, ni upošteval navodil, rinil z glavo skozi zid itd. itd.

Danes si bo pa mogoče nekdo odrezal roko na cirkularki, ker je za hobi delal leseno klopco. Tak si potem tudi ne zasluži pomoči, saj vsi vemo, da so cirkularke nevarne? Pa je klinac hotel na vsak način tisto klopco. Prav mu je, kar naj sam plača!

Ampak verjetno ni pomislil, da se bo to zgodilo prav njemu. Vseeno bo danes še 100 drugih brez problema žagalo s cirkularko.

V glavnem teh zadev je ogromno in če se postavi izjema za eno, je konec in lahko začnemo delat samo še spisek za ostalih milijon nevarnih dejavnosti..

Uizi ::

Ni res, ko bo reševanje v takih razmerah odpovedano, bo tudi manj junakov ali bedakov, kakor hočete. In ja bolje, da se jih 6 ne vrne kot 6 + 4 reševalci + 1 zdravnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

zobnik ::

zztop je izjavil:

Kaj torej priporočate, da neodgovornim ljudem ne pomagamo več? Vprašanje, kaj bi se včeraj zgodilo, če ne bi prišli reševalci. Morda se noben od 6 ne bi vrnil.


V tujini vedno pomagajo in tudi pr nas.
Papirje se ureje kasneje

Taip4n ::

zztop je izjavil:

Kaj torej priporočate, da neodgovornim ljudem ne pomagamo več? Vprašanje, kaj bi se včeraj zgodilo, če ne bi prišli reševalci. Morda se noben od 6 ne bi vrnil.

Izstavi se račun. Ljudje zastopijo določene stvari samo takrat, ko se jih useka po denarnici.

tiborrr ::

@sunshine403: Glede na število odsmučanih dni ni druge, kot da si naš (ČAO-tov) M.T.!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mr_chai ::

DamijanD je izjavil:

sunshine403: a napisano velja tudi, če zadeve normiraš glede na število udeležencev? Ker verjetno je zimskih obiskovalcev gora bistveno manj, kot je ljudi, ki se morajo v poledici odpraviti po kruh ipd...


bingo. Sam eni so basic...

ajdov2 ::

Gagatronix je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.


What? Tudi v LJ te bodo vedno pobrali in poštimali. Plačeval boš kasneje, če boš sploh preživel. Isto v gorah.


Ja jasno da ne bos sredi Urgence dobil izvide iz sprejemne pa se poloznico zraven. Se v Ameristanu dobis racun na koncu.

tisti ki nima mu ni treba plačat, ker itak ni kaj za izterjat

lufthammer ::

no reševalc si je sam kriv, da se je poškodoval.
je pa takale miselnost, da so si sami krivi tipično 24kur razmišljanje in je precej razširjeno med rajo. prav spominja me na neizobražene/neumne ljudi.

Evo, kako enostavno sam sabe pljuneš.:O

Glede na to, da je sodelovanje pri GRS prostovoljno, zakaj bi plačevali. Saj so plačani iz proračuna.


Nova kategorija "plačani prostovoljec".:D

Kaj vse eni napišete...

Taip4n ::

kuall je izjavil:

Tole, da morajo dobit denarno kazen je mau mim. Jest sem recimo "desen" ampak tu ne bi rekel, da mora žrtev potem še stroške kriti. sem tu bolj za socialno državo. saj je škodoval samo sebi. no reševalc si je sam kriv, da se je poškodoval.

Seveda, reševalec je sam kriv da mora po ponesrečenca v grapo pri čemer je pripet na zajlo od helikopterja. Poškodovanec je pa škodoval samo sebi. Veš, da to reševanje plačuješ tudi ti?

Pa ne govorim o nesrečah. Pač se zgodi, jbg. Govorim o bumbarjih, ki rinejo v hribe brez opreme in brez možganov.

zobnik ::

reševalcev je čez 400, kolk je aktivinh pa ne vem.

lufthammer ::

Seveda, reševalec je sam kriv da mora po ponesrečenca

Prav imaš, reševalec bi moral ostati doma ob kaminu.

Samo, potem mu moraš najti novo ime - "opustilec"npr.:))

Slopek ::

Med ponesrečenci, je tudi izkušen gorski reševalec.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Nekateri tukaj pravijo bumbar brez opreme, znanja, možganov...

IL_DIAVOLO ::

Brez mozganov zato, ker rinejo v visokogorje kljub temu, da so opozarjali da ni varno.

In se kar trobijo isto, namesto da bi prepovedali oz. zagrozili s kaznimi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Slopek ::

Človek, ki je verjetno že reševal druge je umrl. Brez opozoril, se je dobro zavedal nevarnosti.
Reševali so ga njegovi kolegi, ki bodo najverjetneje tudi sami rinili in so verjetno tudi že, v podobne razmere. To so pač ekstremisti, ti gorski reševalci. Rešujejo in so tudi reševani.
Komu boš dal kazen zdaj, ko je mrtev? Kar na otroke pišemo?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup samovarovalnega kompleta

Oddelek: Šport
365109 (3670) Zvezdica27
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395151 (3623) seminal
»

Helikopterji Policije in Vojske ne bodo več smeli reševati ?

Oddelek: Loža
436026 (4704) ...:TOMI:...
»

Turno bordanje,smučanje

Oddelek: Loža
183362 (2966) gzibret
»

nedeljski planinci oziroma nadloga v hribih

Oddelek: Loža
469081 (7665) tx-z

Več podobnih tem