» »

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana

Na Storžicu 3je alpinisti mrtvi, 2 reševalca poškodovana

«
1
2 3 4

Jure27 ::

Sožalje umrlim.

Preživelim pa denarno kazen in komplet plačilo stroškov reševanja (več kot 20 reševalcev, 2 helikopterja) in komplet zdravljenje za 2 reševalca, pol pa naj še enkrat grejo če upajo.

Moje mnenje...
  • spremenilo: Jure27 ()

Nedasemiveč ::

So opozarjali. Očitno ni zaleglo. Moraš met jajca, da greš v takih razmerah gor.

Zgodovina sprememb…

xx23 ::

Jure27 je izjavil:

Sožalje umrlim.

Preživelim pa denarno kazen in komplet plačilo stroškov reševanja (več kot 20 reševalcev, 2 helikopterja) in komplet zdravljenje za 2 reševalca, pol pa naj še enkrat grejo če upajo.

Moje mnenje...


Zakaj? Saj so plačevali zavarovanje.

Aston_11 ::

xx23 je izjavil:

Zakaj? Saj so plačevali zavarovanje.
Zelo debilen argument.

endelin ::

xx23 je izjavil:

Jure27 je izjavil:

Sožalje umrlim.

Preživelim pa denarno kazen in komplet plačilo stroškov reševanja (več kot 20 reševalcev, 2 helikopterja) in komplet zdravljenje za 2 reševalca, pol pa naj še enkrat grejo če upajo.

Moje mnenje...


Zakaj? Saj so plačevali zavarovanje.

moraš bit kar retard da greš v teh razmerah gor. in ogrožaš sebe in druge. Sploh ne vem zakaj se rešuje to izzivanje. Preprosto: pripravite pare pa gremo v reševalno akcijo. Me zanima potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

janezvalva ::

Storžič je zajeban, tudi sam sem kmalu enkrat zgrmel dol, pa sem šel sred poletja
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

xx23 ::

endelin je izjavil:

xx23 je izjavil:

Jure27 je izjavil:

Sožalje umrlim.

Preživelim pa denarno kazen in komplet plačilo stroškov reševanja (več kot 20 reševalcev, 2 helikopterja) in komplet zdravljenje za 2 reševalca, pol pa naj še enkrat grejo če upajo.

Moje mnenje...


Zakaj? Saj so plačevali zavarovanje.

moraš bit kar retard da greš v teh razmerah gor. in ogrožaš sebe in druge. Sploh ne vem zakaj se rešuje to izzivanje. Preprosto: pripravite pare pa gremo v reševalno akcijo. Me zanima potem


Dejmo še prekinit nujno medicinsko pomoč na cestah, ko pada dež in sneg, ko smo že pri tem. Ali pa, ko piha veter v Vipavski dolini. Ali pa, ko je prevroče. Prenevarno, nimaš kej delat na cesti.

endelin ::

Zelo primerljivo

starfotr ::

Gorski reševalci so prostovoljci. Kot so tudi gasilci iz PGD.

Reševalci (na npr.urgenci) so pa profiči, ki so plačani za to. Ravno tako gasilci iz brigad ipd.

korenje3 ::

Jure27 je izjavil:

Sožalje umrlim.

Preživelim pa denarno kazen in komplet plačilo stroškov reševanja (več kot 20 reševalcev, 2 helikopterja) in komplet zdravljenje za 2 reševalca, pol pa naj še enkrat grejo če upajo.

Moje mnenje...


Verjetno bi stroški morali biti pokriti iz zavarovanja, ki ga vsak plačuje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Uizi ::

Uvedeš samoplačniško reševanje samo ob izrednih razmerah kot je te dni ali pa sploh ne reševat, prenevarno, zakaj bi tvegali 4 življenja za 2? Sožalje in sreča, da so reševalci pravočasno ušli smrti.

tiborrr ::

Moje izkušnje - za zimo so južna pobočja, za pomlad pa severna. Kramarca v tem letnem času v teh razmerah zna biti iskanje težav, so pa seveda lahko razmere lokalno povsem drugačne. A v tem vetru je bilo nanose in klože za pričakovati. Jaz sem si svoje zapomnil na podlagi lastnih izkušenj (s srečnim koncem).

Edit: Kakršno koli duhovičenje in pametovanje kaže na pomanjkanje piete in osnovnega bontona.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Zimonem ::

Hribi so lahko kot droga. Sožalje.

martincek1 ::

Hribi so tolk droga kot je slo-tech.

starfotr ::

Uizi je izjavil:

Uvedeš samoplačniško reševanje samo ob izrednih razmerah kot je te dni ali pa sploh ne reševat, prenevarno, zakaj bi tvegali 4 življenja za 2? Sožalje in sreča, da so reševalci pravočasno ušli smrti.


Vsak dan gorijo dimniki, ker je folku odveč dati nekaj 10 eur za diminkarja. In te zadeve rešujejo prostovoljni gasilci. Vsak fucking dan, večkrat. Zaradi neumnih ljudi. Isti bedaki so eni in drugi.

zobnik ::

Ker izkoriščajo brezplačni sistem reševanja, v tujini so taka reševanja po par 10 tisoč evrov brez zavarovanja. Kakšne pogoje ima zavarovalnica v tujini pa ne vem.

Zimonem ::

Ko si enkrat mrtev ne moreš nič več korist. Reševalci so bolj ali manj prostovoljci. Ne se hecat samo to.

tiborrr ::

zobnik je izjavil:

Ker izkoriščajo brezplačni sistem reševanja, v tujini so taka reševanja po par 10 tisoč evrov brez zavarovanja. Kakšne pogoje ima zavarovalnica v tujini pa ne vem.

Ne nakladaj v tjadan. PZS članarina tipa A pokriva reševalne stroške do 25.000 EUR in zavarovanje odgovornosti do 150.000 EUR. Večji del stroška članarine je pravzaprav zavarovalnina.
https://clanarina.pzs.si/ugodnosti-za-c...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zobnik ::

Ne mi mamo še vedno brezplačno reševanje, tud če si zaavrovan ali ne, je brezplačno!

Stroške reševanje bremeni naš proračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Gagatronix ::

Verjemi, da ce nisi zavarovan, bos tudi pri nas krepko placal. Ze za navaden prevoz z resilcem te lahko posteno opilijo. In ja, tudi ce si zavarovan, bos prevoz z resilcem placal ce nimas od zdravnika potrjenega naloga za prevoz. (Tu gre za primer, ko ti narocis prevoz od doma do bolnisnice n.pr.; nikar ne mesaj NMP tu zraven.)

globoko grlo ::

Ja, taksi se vedno plača. A ti bi se pa zastonj vozu? Zanimivo.

Reševanja ni pa še noben plačal, oz če že, neke obskurne zneske tipo kofeta al pa dveh!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Gagatronix ::

> neke obskurne zneske tipo kofeta al pa dveh!

Kak vir ali je to spet baba cula baba rekla ?

Zimonem ::

Plačal je že, reševalci so pa slabo plačani in včasih jim manjka oprema.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: uniman ()

Gagatronix ::

Zimonem je izjavil:

Plačal je že, reševalci so pa slabo plačani in včasih jim manjka oprema.


Tu je pa drzava kriva, ki proracun rajsi namenja za bedarije.

zobnik ::

mi govorimo o gorskem reševanju, in tam ni še noben plačal...so dobil položnice ki pa so jih spodbil.

evo jih: dobil račun za 1400 pa so ga spodbil
https://www.gore-ljudje.si/Kategorije/I...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

VelkBla ::

https://www.dnevnik.si/1042934764

" V Sloveniji je namreč helikoptersko reševanje brezplačno ne glede na vzrok in ne glede na to, od kod prihaja človek, ki ga na slovenskem ozemlju potrebuje."

zobnik ::

Ja, zato lahko greš poleti s supergah na Triglav in če se počutiš slabo pokličeš brezplačni helikopter, ki ga časti proračun...beri državljani.
Gorski reševalci so prostovoljci in zato ne dobijo plačila.

sunshine403 ::

Vsako resevanje v Sloveniji je ze placano. In resevanje v gorah je cisto isto kot to, ko mora resilec ob 16:00 s polno hitrostjo cez Ljubljano, zato ker je nek zavaljen, neaktiven Slotechovec, ki na teden pokadi steko cigaret in bulji v monitor 24/7, dozivel infarkt. Ja tudi resevalci v resilcih so ogrozeni. To ali so resevalci profiji ali prostovoljci pa pri tem ne igra nobene vloge.
PS: Te dni niso nobene izredne razmere. Stopnja nevarnosti prozenja plazov je 3, pod 1700 metrov 2. Ni nenevarno ni pa nic posebnega. Je pa trenutno stvar zares krepko bolj tricky kot kaze splosna napoved, zato rabis kar nekaj znanja, da izberes stvari, ki so varne. Jaz ze 3 dni vrhunsko smucam, ceprav priznam, da je malce mraz, danes pa za povrhu se fejst vetrovno.

tiborrr je izjavil:

Moje izkušnje - za zimo so južna pobočja, za pomlad pa severna

No ravno ta moment, bos s temi izkusnjami in odlocitvami na podlagi le teh mrtev ;) Trenutno so juzna pobocja, sploh visje krepko bolj problematicna kot severna, ker je bilo se en teden nazaj tudi hudi visoko krepko nad niclo, tako da imas sedaj ledeno plato na to pa 20-40cm snega, ki se ni cisto nic sprijel s podlago in je perfekten recept za plaz pri zelo majhni obremenitvi. Da ne omenjam da zadnje dva dni piha severni veter, kar pomeni da se vecina snega odlozi na juzna pobocja.

tiborrr je izjavil:

Ne nakladaj v tjadan. PZS članarina tipa A pokriva reševalne stroške do 25.000 EUR in zavarovanje odgovornosti do 150.000 EUR. Večji del stroška članarine je pravzaprav zavarovalnina.

To je zavarovanje za tujino. Pri nas je gorsko resevanje brezplacno, enako kot nujna medicinska pomoc, kar tudi je. Je pa res, da imamo verjetno vsi, ki redno smucamo ali hodimo v gore, zavarovanje urejeno, pa ceprav za tujino, hkrati pa verjetno velika vecina placuje davke v Sloveniji, kar pomeni da smo tudi "brezplacno" resevanje ze 100x preplacali.

Zimonem ::

Ja tudi resevalci v resilcih so ogrozeni. To ali so resevalci profiji ali prostovoljci pa pri tem ne igra nobene vloge.

Tukaj je velika razlika.

sunshine403 ::

Aja v cem?

Zimonem ::

sunshine403 je izjavil:

Aja v cem?

Med opremljenostjo in financiranjem, do tega kaj se sme in kaj ne. In to niso heci. dohtar je še pod okriljem fidesa. Ostali gorski reševalci pa če ne morejo več na šiht zaradi poškodbe...

sunshine403 ::

Če ti ni jasno, biti v GRS je prostovoljna odločitev. Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da imate probleme s tem zgolj tisti, ki v življenju niste stopili iz bajte. Osebno poznam in presmucam tri četrt zime z ogromnim stevilom ljudi, ki so v GRS in pri več kot 50 takšnih nisem naletel na niti enega, ki bi imel podobne pomisleke ali probleme, kot jih imate vi.
Ne vem zakaj vam je čisto vedno ob nesrečah v hribih potrebno pametovati o tem ter o tem kdo kaj plača. Če nič drugega shut the fuck up, ali pa se vsaj vprašaj kdo plačuje zdravljenje tvojega bodočega infarkta zaradi tvojega življenjskega stila. To je tudi čisto drugo, kajne.

Zimonem ::

sunshine403 je izjavil:

Če ti ni jasno, biti v GRS je prostovoljna odločitev. Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da imate probleme s tem zgolj tisti, ki v življenju niste stopili iz bajte. Osebno poznam in presmucam tri četrt zime z ogromnim stevilom ljudi, ki so v GRS in pri več kot 50 takšnih nisem naletel na niti enega, ki bi imel podobne pomisleke ali probleme, kot jih imate vi.
Ne vem zakaj vam je čisto vedno ob nesrečah v hribih potrebno pametovati o tem ter o tem kdo kaj plača. Če nič drugega shut the fuck up, ali pa se vsaj vprašaj kdo plačuje zdravljenje tvojega bodočega infarkta zaradi tvojega življenjskega stila. To je tudi čisto drugo, kajne.

Meni je to povsem jasno. Delodajalcem ni če se komu kaj zgodi.večina smučarjev še ne zna ustavit in pobrat otroka.pa en kup ljudi ne zna pozdravljat v gorah. Ampak revščina je da grsi fehtajo za opremo in prostore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Uizi ::

Očitno so izredne razmere, če jih zasuva po vseh koncih (Kanin,Storžič 2x), izberejo pa tudi najzahtevnejše terene, majmuni.

Zimonem ::

Uizi je izjavil:

Očitno so izredne razmere, če jih zasuva po vseh koncih (Kanin,Storžič 2x), izberejo pa tudi najzahtevnejše terene, majmuni.
v hribih si hitro majmun(jaz sem lahko, ti si lahko). Problem je preveč majmunov. Poleti sicer se ne omenja so pa dehidracije aktualne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

zobnik ::

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.

Zimonem ::

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.

Sred Ljubljane in hribi... Druga zgodba drugi ljudje.

Uizi ::

Zakaj sploh rinit v kaj takega, nekdo nad tabo sproži plaz in si adijo, nerazumljivo res.. Se pa lahko pohvališ kolegom kok si hud, kommaš zimski Storžič za sabo, če imaš srečo. WORTH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.


What? Tudi v LJ te bodo vedno pobrali in poštimali. Plačeval boš kasneje, če boš sploh preživel. Isto v gorah.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

sunshine403 je izjavil:

Če ti ni jasno, biti v GRS je prostovoljna odločitev. Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da imate probleme s tem zgolj tisti, ki v življenju niste stopili iz bajte. Osebno poznam in presmucam tri četrt zime z ogromnim stevilom ljudi, ki so v GRS in pri več kot 50 takšnih nisem naletel na niti enega, ki bi imel podobne pomisleke ali probleme, kot jih imate vi.
Ne vem zakaj vam je čisto vedno ob nesrečah v hribih potrebno pametovati o tem ter o tem kdo kaj plača. Če nič drugega shut the fuck up, ali pa se vsaj vprašaj kdo plačuje zdravljenje tvojega bodočega infarkta zaradi tvojega življenjskega stila. To je tudi čisto drugo, kajne.


Sigurno sva na FB prijatelja, ker mamo podobne želje preživljat proste čase po hribih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Zimonem ::

Uizi je izjavil:

Zakaj sploh rinit v kaj takega, nekdo nad tabo sproži plaz in si adijo, nerazumljivo res..

Probi, sem napisan da so hribi podobni drogi. Pa ni najslabša droga.

Gagatronix ::

WhiteAngel je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.


What? Tudi v LJ te bodo vedno pobrali in poštimali. Plačeval boš kasneje, če boš sploh preživel. Isto v gorah.


Ja jasno da ne bos sredi Urgence dobil izvide iz sprejemne pa se poloznico zraven. Se v Ameristanu dobis racun na koncu.

Uizi ::

Zimonem je izjavil:

Uizi je izjavil:

Zakaj sploh rinit v kaj takega, nekdo nad tabo sproži plaz in si adijo, nerazumljivo res..

Probi, sem napisan da so hribi podobni drogi. Pa ni najslabša droga.


Moj oče je bil "odvisnik" gora, da se je zvečer hvalil ob pivu, dokler se ni razbil in ves polomljen komaj prišel domov, no thx.

D4G4 ::

Trije ljudje so umrli, vi pa se tle predkravate o plačilu reševanja. Niti osnovne empatije in pietete nimate.

Zakaj potem še niste pred vlado in parlamentom, kjer z lopato mečejo milijone v provizije in zavožene projekte? Pri reševanju gre za max. par 10kEUR in zganjate javni linč nad vsakim, ki rabi reševanje v gorah. Človeka bi zaradi 10-20k pustili, da umre na gori, ne motijo pa vas milijoni javnega denarja, ki se po čudnih poteh stekajo v privatne žepe.

Ajde, zakaj še niste pred sedežem DARS-a, ki je plačal 270k ASFINAG-u za vzorec javnega razpisa?

Ampak ja, lažje se je spraviti na človeka, ki ga je odnesel plaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: D4G4 ()

zobnik ::

, ker gorski reševalci opozarjajo o slabih razmerah ampak ignor in grejo

Zimonem ::

Uizi je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Uizi je izjavil:

Zakaj sploh rinit v kaj takega, nekdo nad tabo sproži plaz in si adijo, nerazumljivo res..

Probi, sem napisan da so hribi podobni drogi. Pa ni najslabša droga.


Moj oče je bil "odvisnik" gora, da se je zvečer hvalil ob pivu, dokler se ni razbil in ves polomljen komaj prišel domov, no thx.

Ne edini. Svojo brazdo boš sam vlekel.

D4G4 ::

zobnik je izjavil:

, ker gorski reševalci opozarjajo o slabih razmerah ampak ignor in grejo


Hvalabogu, Žajfa, da reševalci premorejo več empatije kot ti. Daj povej, ti nisi v hribih še nikoli zajebal? Ti še nikoli ni zdrsnilo (pa si se na srečo ujel?). Ja, lahko se pogovarjamo o neodgovornosti in nespametnem rinjenju v težave. Ampak odrekati pomoč nekomu, zato ker se je sam spravil v težave, pa kaže na tipično kmetavzarsko mentaliteto.

IL_DIAVOLO ::

Moras bit fejst inteligenten, da gres pri teh temperaturah v gore jao :))

Rešit seveda, potem pa lepo poloznice pošiljat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Vuli ::

Zimonem je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če te sred ljubljane najdejo na tleh in si brez zavarovanja si samoplačnik, če pa v hribih je pa reševanje brezplačno.
Po zakonu moramo bit vsi osnovno zavarovan, ampak so tudi taki ki niso.

Sred Ljubljane in hribi... Druga zgodba drugi ljudje.

ali pa isti ljudje, druga zgodba. "Alpinisti, ki so pred 10imi dnevi kupil turne smuče"
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Velki ::

Pa kaj ste nori ljudje tu?? Ok uvedemo samoplačniško reševanje iz gora... Dajmo potem biti pošteni in uvesti tudi zdravstveno zavarovanje glede na ITM. Domnevam da se bo verjetno hitro marsikateri slo-tehovec premislil...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup samovarovalnega kompleta

Oddelek: Šport
365110 (3671) Zvezdica27
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395152 (3624) seminal
»

Helikopterji Policije in Vojske ne bodo več smeli reševati ?

Oddelek: Loža
436027 (4705) ...:TOMI:...
»

Turno bordanje,smučanje

Oddelek: Loža
183362 (2966) gzibret
»

nedeljski planinci oziroma nadloga v hribih

Oddelek: Loža
469081 (7665) tx-z

Več podobnih tem