» »

Spalna vreča

Spalna vreča

MTB ::

Iščem spodobno spalno vrečo, sintetično, za temperature okoli 0, seveda čimmanjše teže (pod 1.5 kg) in volumna.
Gledal sem po naših spletnih trgovinah, pa težko najdem kaj spodobnega. Problem je višina (190 cm). Nekateri pišejo mere spalke, ki pa niso enake višini uporabnika. Našel sem že primer 220 cm dolžina spalke, za maksimalno 185 cm višino.
Ima kdo kaj izkušenj?

erkgheoruugh ::

Majhna teža in spalka za nižje temperature pri sintetiki ne gredo najbolje skupaj. No seveda obstaja meja 1,5 kg tudi ni tako lahka teža. Ampak zaenkrat puha še vedno niso uspeli premagati kljub njegovi očitni težavi, ko se navlaži.
Mogoče tole ali pa tole. Čeprav pri ta drugi vidim, da nimajo long verzije na zalogi.

MTB ::

Lamino sem gledal v promontani, ampak imajo samo manjšo velikost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MTB ()

noraguta ::

Vpraš v uniformo v trzin. So mel svoje cajte splake iz glofta. Možno da delajo še kaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rok Woot ::

Kaj pa je "gloft"?

MTB ::

Sintetični material, polnilo. Tako kot primaloft in podobne zadeve.

SmeskoSnezak ::

Jaz bom obudil to temo, ker iscem novo spalno vreco tudi sam. Prebral sem tale clanek:
http://www.backpacker.com/gear/reviews/...

In me zanima, ce se da katero od teh dobiti v Sloveniji ali pa vsaj v Evropi, ker nekak na spletu ne najdem pravih info?

Poznate mogoce kaksno spalno vreco, ki bi tudi spadala v to kategorijo, pa je niso omenili? Namrec, jaz bi potreboval nekaj za zimo, sneg in dez (-20, 25 C max), visina podobna kot jo ima avtor teme.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Najbolj me je privlacila tale: Vaude - 23F Arctic 800
@ Pusti soncu v srce... @

Yossarian ::

Bom malo obudil. Iščem spalno vrečo, uporabljala se bo predvsem v kakšni gorski koči, morda kdaj v kakšnem šotoru, skorajda gotovo ne pozimi; skratka, ne za ekstremne razmere. Kupil bi jo na mimovrste, lahko pa tudi v kakšni tergovini (Hervis, Intersport, Decathlon...), rabim pa jo že naslednji konec tedna.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

flameir ::

Decathlon, vzameš comfort 5 ali 0, če si bolj prezebele narave, 70€

hopsy ::

+1 za dehatlonove spalke. Sam imam eno za 15e~. Se lahko razpne v kovter. Topla zelo. Uporablja se vsak dan ze cca. 2 leti brez problemov.

Machete ::

Vsak dan?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

squater :)

Yossarian ::

Če sem velik cca 180 cm, kako dolga naj bo vreča?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

flameir ::

Priporočljivo je cca 15 cm več od tvoje velikosti. Boš preživel z 190, bolje pa 200.

polozweii ::

Da ne odpiram nove teme bom tu vprašal...

V spalni vrečki še nisem spal pa me zanima če se da obračat na levi/desni bok.

Zimonem ::

Da

polozweii ::

Na kaj je treba pazit pri nakupu?
Uglavnem vidim da so iz poliestra, ampak ta ne prepušča vlage.

Če jo hočem imet za vse letne čase potem najboljš kupit poletno in se v primeru hladnejšega časa dodatno pokrijem z deko?

kuglvinkl ::

polozweii je izjavil:

Na kaj je treba pazit pri nakupu?
Uglavnem vidim da so iz poliestra, ampak ta ne prepušča vlage.

Če jo hočem imet za vse letne čase potem najboljš kupit poletno in se v primeru hladnejšega časa dodatno pokrijem z deko?


Sam imam raje kontra: ce mi je vroce, dam nogo ven :). Mam pa pretoplo puhasto in premrzlo poletno.

Da bi pa se odejo vlacil saboj,, je pa huda.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

celada ::

polozweii je izjavil:

Na kaj je treba pazit pri nakupu?
Uglavnem vidim da so iz poliestra, ampak ta ne prepušča vlage.

Če jo hočem imet za vse letne čase potem najboljš kupit poletno in se v primeru hladnejšega časa dodatno pokrijem z deko?

Boljše je da mas deko znotraj spalke. Zunaj spalke ti zbije skupaj polnilo in poslabša izolativne lastnosti. Lahko si kupiš termolinerje. Nimam pa izkušenj z njimi.

Generalno pa najboljše da maš pač dve spalki. :)

Samael ::

Jaz vedno, ko kampiram s spalko, vzamem še liner (navadnega bombažnega, ne termalnega), ki se ga vstavi v spalko, na koncu pa v večini primerov prespim zgolj v linerju, medtem ko je spalka zgolj spodaj za podlogo.
Poletne noči z izjemo kakšnega festivala ob Soči so večinoma tople.

Sleeping bag liner je majhen, lahek, tako da ni neka nadloga niti pri backpackingu, nudi pa pri lažji, tanjši spalki nekaj dodatne toplote. Pa še opereš ga lažje.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spanje in mraz

Oddelek: Loža
292109 (1007) DamijanD
»

Bikehiking v Sloveniji

Oddelek: Loža
81150 (686) Bob Rock
»

S kolesom v Srbijo

Oddelek: Loža
91803 (1509) jype
»

alpinistična trgovina

Oddelek: Loža
51888 (1806) mile

Več podobnih tem