» »

Hiša na skali in hidroizolacija

Hiša na skali in hidroizolacija

1
2
»

111111111111 ::

Drži. Vse kar lahko jaz opišem je moj primer. Pri naši bajti je bilo kar zaj... drenažo naredit in nam ni popolnoma uspelo, zato imam še dodatno prvo plato popolnoma hidroizolirano od vkopane v skalo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Za vecino je ze problem kam speljati drenaze, ker smisel imajo tako ali tako samo tam, kjer je hisa deloma vkopano. In se ce ni znajo biti problem ponikalniki, ker v primeru nekoliko bolj mokre zemlje lepo zalije vse od drenaz do ponikalnikov.

V osnovi bi morala stimati hidroizolacija. Nove kleti se praviloma delajo tako, da je vodoodporen beton, cez njega hidroizolacija, cez njo izolacija in preko tega se folija. Potem pa sele morebitne drenaze, ki pa zna biti, da nimajo smisla. Recimo pri nas imamo hiso na pol vkopano in drenaz niti ne bi imeli kam peljati, ker so ponikalniki takoj pod hiso praviloma deloma polni.

Je kar velik problem pri teh sanacijah v smislu kako povezati horizontalno in vertikalno hidroizolacijo, posebej tam kjer je res dosti vode.

Potem pa imas primere, kjer je vse narejeno narobe, v kleti kar zemlja, vlage pa ni.

energetik ::

Dejansko pa so sodobne bajte večinoma brez kleti. In če imaš potem na osnovni plati poštimano HI, se greš lahko tudi brez drenaže.
Naša bajta nima drenaže, plata je nekje 10-20cm nad zemljino, čez vse je samo izotekt (horizontalno in vertikalno), ob pasovnih temeljih v zemlji še stirodur, nato nasutje povsem navadnega peska. Jasno niti najmanjše težave z vlago, saj je ne more bit. Meteorna voda s tlakovane okolice gre pa itak v svoje kanalete in potem naprej.

TheBlueOne ::

V tem primeru bi bila klet vkopana in ti drenaza tako ali tako ne bi koristila, ker si verjetno na ravnini in voda nima kam odtekati.

V kaksne kanale gre meteorna voda? Kaj jo dejansko ni treba ponikniti na lastni parceli?

energetik ::

Pri nas ima celo naselje skupni odvod meteorne vode, ki gre dejansko po meji parcel, tja imamo vsi napeljano meteorno vodo. Sicer bi moral narediti ponikalnico na parceli, ja.

TheBlueOne ::

Ponikalnica pa ne bi funkcionirala, ker bi v nej bilo natanko toliko vode do koder imas vlago v kleti. :)

Sem pa se vedno radoveden kam gredo te vode? Zna biti, da ste kar specificen primer, ce imate kaksen lokalni potok.

energetik ::

Če se ne motim, se v LJ delajo vzporedne cevi, ki so samo za meteorno in gredo npr. v Ljubljanico.
Mi smo 10m nad Barjem in gre ta skupni odvod direktno na Barje. Kjer pa pa čista ravnina, pa ne vem, kako se to izvede. Če je močvirnato, ponikalnica verjetno ne bo delovala, ker bo polna vode....

TheBlueOne ::

Zato so drenaze bolj specificna resitev kot splosna. Izvede se tako, da menjas material pod hiso dokler ne prides do dobre podlage. Potem pa naredis hidroizolirano klet. Ce je res mokro pa so toliko vecji ponikalniki, pod ponikalniki vec menjanega materiala, da je povrsina vecja itn. Pac lahko je malo sranje ...

Klasika danes je vodotesen beton. Pri nas je garantirano, da voda prodre max 5cm. Pod njim je izolacija. Med plosco in zidovi pridejo trakovi z bitumensko maso vstavljeni vertikalno, ki povezejo plosco z zidovi. Na zidove in okoli spodnjega roba plosce pa hidroizolacija. Na koncu se toplotna izolacija, cez njo pa se zascitna folija.

Drugace so centri mest kar se tice gradnje his pravtako specifika. :)

Invictus ::

Predvsem je odvisno od zemlje, ki jo imaš okoli kleti.

Prod, ni panike, vsa voda ponikne. Hudič je, če imaš kje kako plast gline, ki zadržuje vodo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

energetik je izjavil:

Če se ne motim, se v LJ delajo vzporedne cevi, ki so samo za meteorno in gredo npr. v Ljubljanico.
Mi smo 10m nad Barjem in gre ta skupni odvod direktno na Barje. Kjer pa pa čista ravnina, pa ne vem, kako se to izvede. Če je močvirnato, ponikalnica verjetno ne bo delovala, ker bo polna vode....


Jaz sem na barju, obcina zahteva ponikovalico - ta je pol metra pod vrhom skos v vodi. Se dobro da imamo stare drenazne cevovode za odvod meteorne vode
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejena parcela: NE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611990 (8471) eventyrer
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716814 (12111) IL_DIAVOLO
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19823647 (15668) hipertija
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421684 (17990) borut_p
»

Kaj pogledati pri nakupu hise,,,

Oddelek: Loža
364418 (2764) SmotaniJanez

Več podobnih tem