» »

"Ne bom volil nikogar..."

"Ne bom volil nikogar..."

1 2
3
4

Mike_Rotch ::

Ti bi s tem, če bi oddal svoj glas v obliki neveljavne glasovnice in bi v primeru da bi bili takih "glasov" dovolj velik odstotek, da bi bile volitve neuspesne s tem izrazil(kot ostali somisljeniki) svojo demokraticno voljo, ki bi bilo resno opozorilo tisti demokraciji v kateri bivaš. Tako pa, ker ne izrazis svoje volje(pa se marsikdo drug) se pricakuje, da ni potrebe po spremembah, h katerimi tezimo.


Nizka volilna udeležba je zame dovolj dober pokazatelj nestrinjanja. Si pa seveda upravičen do svojega mnenja.

No, da malo popraviva, ker se stevilo volilcev v tvojem trolanju ne ujema, popravek je podcrtan :


Nisi popravil, napisal si drug scenarij. V mojem scenariju se število volilcev ujema, samo v prvem primeru jih je 100 ostalo doma.

Primerjal sem namreč oddajo neveljavne glasovnice in neoddajo. Oboje ima enak učinek.

Ne, v tem primeru se ti ni treba trudit priti na volisce, skoda casa. Samo ne prides, pa je ucinek skoraj enak.


Ker SDS očitno dela nekaj prav in si je prislužil zvesto volilno bazo, za razliko od drugih strank?

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Nizka volilna udeležba je zame dovolj dober pokazatelj nestrinjanja. Si pa seveda upravičen do svojega mnenja.


Koga briga za tvoje nestrinjanje.

Mike_Rotch je izjavil:


No, da malo popraviva, ker se stevilo volilcev v tvojem trolanju ne ujema, popravek je podcrtan :


Nisi popravil, napisal si drug scenarij. V mojem scenariju se število volilcev ujema, samo v prvem primeru jih je 100 ostalo doma.

Primerjal sem namreč oddajo neveljavne glasovnice in neoddajo. Oboje ima enak učinek.


Se ne strinjam. Ti si napisal situacijo, kjer ima Slovenija v prvem primeru 100 volilcev, v drugem pa 200.

Kako dolgo se bos se delal neumnega? :))

Mike_Rotch ::

Koga briga za tvoje nestrinjanje.


Mene. Pa tebe očitno tudi triggera :)

Se ne strinjam. Ti si napisal situacijo, kjer ima Slovenija v prvem primeru 100 volilcev, v drugem pa 200.


Ne, pisal sem o hipotetičnem primeru. Slovenija ima seveda več kot 100 volilcev, to bi lahko vedel.

Ampak neveljavna glasovnica ima še vedno enak efekt kot, če ostanem doma. Predlagam, da upoštevaš svoj nasvet in dejansko prebereš članek, ki si ga prilepil. Tole je citat iz članka:

Neveljavna glasovnica ima enak učinek kot neudeležba
Če volivec odide na volišče, a v znak upora ali državljanske nepokorščine odda neveljavno glasovnico, je ta enakovredna neudeležbi, saj ima enak učinek, kot da na volišče ne bi odšel. Odstotki prejetih glasov se namreč izračunajo glede na število oddanih veljavnih glasovnic.


Nekateri se očitno delamo neumne, drugi pa...

Glugy ::

Masayoshi je izjavil:

v komunizem se pride z revolucijo in ne z volitvami.


K temu lahko dodaš tud kapitalizem z demokracijo.

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Ne, pisal sem o hipotetičnem primeru.

... ki si ga zastavil sfaljeno (nalasc).

Mike_Rotch je izjavil:


Slovenija ima seveda več kot 100 volilcev, to bi lahko vedel.


In nadaljuje z uvajanjem slamnatih moz.

Oberyn ::

Moja predikcija: recimo, da volitve bodo, tej predpostavki trenutno dajem optimističnih 75% možnosti. Do takrat bodo vsi potencialni "protikandidati" za rešetkami ali v skriti v tujini. Začelo se je že danes z Jankovičem, ki ima sicer tono masla na glavi, ampak to seveda vemo že desetletje, politično se je pa jasno izrazil prejšnji teden. No, danes ga to že boli, s širšo družino vred. Na volitvah bo nastopala ena stranka, ki bo imela tri do pet različnih pojavnih oblik. Volili boste to ali pa nič, pri čemer bo tisti nič glede rezultatov nepomemben.
A vi resno mislite, da se firer šali? Kakor je sedaj videti, se ne šali. Zadnje dejanje, ki me je v to prepričalo do kraja, je razpustitev policije in ustanovitev zasebne oborožene strankarske milice.

Voss ::

Oberyn je izjavil:

Moja predikcija: recimo, da volitve bodo, tej predpostavki trenutno dajem optimističnih 75% možnosti. Do takrat bodo vsi potencialni "protikandidati" za rešetkami ali v skriti v tujini. Začelo se je že danes z Jankovičem, ki ima sicer tono masla na glavi, ampak to seveda vemo že desetletje, politično se je pa jasno izrazil prejšnji teden. No, danes ga to že boli, s širšo družino vred. Na volitvah bo nastopala ena stranka, ki bo imela tri do pet različnih pojavnih oblik. Volili boste to ali pa nič, pri čemer bo tisti nič glede rezultatov nepomemben.
A vi resno mislite, da se firer šali? Kakor je sedaj videti, se ne šali. Zadnje dejanje, ki me je v to prepričalo do kraja, je razpustitev policije in ustanovitev zasebne oborožene strankarske milice.


Za takšen podvig ima premalo podpore. Sem se pa tudi sam samo nasmehnil, ko sem prebral, da na domu preiskujejo Jankovića. Si lahko še bolj očiten?

Mene bolj zanima, na kakšen način bo poizkušal vplivati na končni rezultat na volitvah. On se takrat ni kar tako sprehajal po Izraelu in obiskal podjetja za kibernetsko varnost. Nekaj tednov pozneje je prišla pa tista prisluškovalna afera Pegasus.

Nekaj dni nazaj so v Delu že poročali, kako se na vsak način trudi umakniti Pop TV iz Telekom sheme.

Kot pravim, za takšen podvig ima trenutno premalo podpore, si pa sploh ne znam predstavljati, kaj bi ta tip naredil iz Slovenije v celem mandatu. Takrat se je pa res za bati, da bi dobili dosmrtnega predsednika vlade.

joze67 ::

Scaramouche je izjavil:

Ne bom volil nikogar


Torej boš volil nekoga,dvojni negativ!

Slovenščina vam ne gre najbolje, mar ne?

videc ::

@Scaramouche: slovenščina ni angleščina.

feryz ::

Jaz grem ziher volit.
Anti janša, novi ksihti, anti PCT, so kriteriji. Našteti po pomembnosti.
Najboljše bi bilo, da bi stranka vsebovala vse tri. In obljubo, da bodo vsaj poizkusili vložiti kakih tisoč tožb proti prejšnjim garnituram. Tega zadnjega, seveda, ne bo.

naruto2 ::

feryz je izjavil:

Jaz grem ziher volit.
Anti janša, novi ksihti, anti PCT, so kriteriji. Našteti po pomembnosti.
Najboljše bi bilo, da bi stranka vsebovala vse tri.


Razen anti PCT/Jansa nimas ciljev. PCT je nekaj, kar je tebi prioriteta (ne glede kako zgresen je), Jansa/SDS so se izkazali kot popolni kreteni (seveda pri tebi zaradi PCT, dejansko pa so vse od nesposobnih do pokvarjenih do obisti).

Novi ksihti so samo garancija, da jih ne mores ocenit, sicer pa tisto, kar bi te moralo zanimati, recimo kam mislijo peljat Slovenijo, dve smeri recimo bi bile sweatshop za preostanek evrope ali raje preprecevanja sweatshopa skozi delovsko zakonodajo, okolje, druzba (recimo javno dostopna izobrazba, javno dostopno zdravstvo,...) te pa ne briga. Mogoce bi do volitev malo rafiniral svoje prioritete, PCT pogoj je pac stvar, ki bo v letu do dveh izvenela; mogoce bi se odlocil se za kaj izven tega.

Glede PCTja, bi bil hudo previden, ker se bojo nanj nalimali vsi populisti, kar jih pozna Slovenija. Da se ne bos cez pol leta tepel po glavi, ko bo kaksen protagonist iz sredinih protestov proglasil JJa za dosmrtnega marsala.



feryz je izjavil:

In obljubo, da bodo vsaj poizkusili vložiti kakih tisoč tožb proti prejšnjim garnituram. Tega zadnjega, seveda, ne bo.


Ni nujno, dejansko bi lahko Levica in Dobra Drzava (ki ni leva - seveda vecina ljudi ne razume kaj to sploh pomeni) obe naredile tocno to. Ce bosta imeli dovolj glasov, ce jih ne bosta dobile, se ne bosta mogli zdilati za kaj takega s strankami, ki imajo veliko masla na glavi. Recimo, Levica je hotela uvesti SDK (konec utajevanja davkov, neplacevanja zaposlenih in njihovih prispevkov), ampak se seveda v desnicarski okolici (tule glede LMS nisem preprican), ni nasla sogovornika, po drugi strani pa sama ni imela dovolj glasov, da bi lahko izglasovala zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Mato989 ::

Bistvo je, da volit za stranke ki hočejo uvest več davkov namesto manj in racionalizirat je dolgoročen samomor...

SDK je super, ampak to da nekdo hoče da država vodi vse in rihta je pa zelo narobe, treba je ljudem pustit da sami delajo svoj lajf kot pač ga, ne pa da vsi prisilno plačujemo na tisoče društev itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Ne, pisal sem o hipotetičnem primeru. Slovenija ima seveda več kot 100 volilcev, to bi lahko vedel.


To bi seveda lahko vedel tudi ti in, da je njihovo stevilo vec ali manj fiksno, ne, da ima v tvojem hipoteticnem primeru (za tvoje potrebe) enkrat 100% volilcev, drugic pa 200% volilcev (da ne bos pametovali z absolutnimi stevili), ko ti to seveda pase, da bi razlagal svojo zgreseno logiko - ki, potem, ko potegnemo crto, koristi samo SDS in mogoce SD, skratka strankama, ki sta najbolj "zafurali" Slovenijo in si jima ti pomagal s svojo volilno neudelezbo do vec sedezev v parlamentu.

Dajva, se enkrat nalimat tvojo neumnost, ce slucajno kdo ni spremljal debate od zacetka:

Mike_Rotch je izjavil:


Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in nekdo dobi 50 glasov to pomeni 50% glasov.
Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in 100 neveljavnih in nekdo dobi 50 glasov, to še vedno pomeni 50% glasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Neon87 ::

Kako lahko mislite, da bo PCT izvenel v roku 1 leta? :))
Zakaj bi to orodje, ki jim prinaša oblast in denar izpustili iz rok? Kvečjemu se bo samo še bolj zaostrovalo.. PCT, T na 24 ur, ali samo PC.. C..
Ne bodite takšni optimisti.
In ja, že to je dovolj, da bom volil stranko Resni.ca

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Mike_Rotch ::

Dajva, se enkrat nalimat tvojo neumnost, ce slucajno kdo ni spremljal debate od zacetka:

Mike_Rotch je včeraj ob 21:33:33 izjavil:


Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in nekdo dobi 50 glasov to pomeni 50% glasov.
Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in 100 neveljavnih in nekdo dobi 50 glasov, to še vedno pomeni 50% glasov.


Bom še enkrat nalepil citat iz članka s katerim si začel temo:

Neveljavna glasovnica ima enak učinek kot neudeležba
Če volivec odide na volišče, a v znak upora ali državljanske nepokorščine odda neveljavno glasovnico, je ta enakovredna neudeležbi, saj ima enak učinek, kot da na volišče ne bi odšel. Odstotki prejetih glasov se namreč izračunajo glede na število oddanih veljavnih glasovnic.


Samo dva scenarija sta možna. Ali lepiš neumnosti ali se nisi potrudil toliko, da bi prebral članek, ki si ga sam prilepil.

Še vedno ostaja glavno vprašanje. Zakaj bi me moralo zanimati kdo sedi v parlamentu? Tega se še nismo uspeli dotakniti.

Zgodovina sprememb…

HitraSperma ::

Kdor ne gre voliti, posredno doda procente strankam, ki imajo največje vernike, tako da tudi tak prispeva svoj glas. Volitve so eden izmed orodij demokracije, kjer lahko ljudje izbiramo kdo namesto nas upravlja s državo in kako jo upravlja. Torej kdo ne gre voliti, ga boli k za državo v kateri živi in prepušča svoj glas fanatikom, da mu postavljajo pravila kako mora živeti v svoji državi... Potem pa v jok, ko je že prepozno.
fgdsfjk

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Dajva, se enkrat nalimat tvojo neumnost, ce slucajno kdo ni spremljal debate od zacetka:

Mike_Rotch je včeraj ob 21:33:33 izjavil:


Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in nekdo dobi 50 glasov to pomeni 50% glasov.
Če je oddanih 100 veljavnih glasovnic in 100 neveljavnih in nekdo dobi 50 glasov, to še vedno pomeni 50% glasov.


Bom še enkrat nalepil citat iz članka s katerim si začel temo:

Neveljavna glasovnica ima enak učinek kot neudeležba
Če volivec odide na volišče, a v znak upora ali državljanske nepokorščine odda neveljavno glasovnico, je ta enakovredna neudeležbi, saj ima enak učinek, kot da na volišče ne bi odšel. Odstotki prejetih glasov se namreč izračunajo glede na število oddanih veljavnih glasovnic.


Samo dva scenarija sta možna. Ali lepiš neumnosti ali se nisi potrudil toliko, da bi prebral članek, ki si ga sam prilepil.

Še vedno ostaja glavno vprašanje. Zakaj bi me moralo zanimati kdo sedi v parlamentu? Tega se še nismo uspeli dotakniti.


Kar veselo se izmikaj, ostaja dejstvo, da s svojim nevoljenjem podpiras izbiro drugih. In si soodgovoren za sranje, ki ga povzrocajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

mzakelj ::

Itak de bomo volili SDS. Če ne zaradi drugega da dvignem pritisk vsem lmš in pripadnikom levice. Naj se pojedo :))

naruto2 ::

mzakelj je izjavil:

Itak de bomo volili SDS. Če ne zaradi drugega da dvignem pritisk vsem lmš in pripadnikom levice. Naj se pojedo :))

SDS ne rabis volit. Samo neudelezis se volitev, zato pa SDSovci kot je Mike_Rosch in ostali na prvi strani zganjajo tako sranje. Se je hitro oglasila vsa SDSova propagandisticna zalega na slo-techu.

Ker sem dejansko povedal, da z nevoljenjem pomagas do visje zmage SDS. Njim pa pase, da cimmanj ljudi ne voli, da njihova stranka (SDS) dobi cimvec poslanskih sedezev, zato sirijo, kako cool je, ce ne volis, kljub temu, da dosezes ravno nasproten ucinek, kot si ga zelis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Mike_Rotch ::

Kdor ne gre voliti, posredno doda procente strankam, ki imajo največje vernike, tako da tudi tak prispeva svoj glas.


To je seveda res. Ampak zakaj je to pomembno. Vernike imajo lahko levi, desni, sredinski... Stvar stranke kako sposobna je v politični igri.

Sicer ne prispevaš glasu, daš pa nekoliko večjo težo ostalim, ki glasujejo.

Torej kdo ne gre voliti, ga boli k za državo v kateri živi in prepušča svoj glas fanatikom, da mu postavljajo pravila kako mora živeti v svoji državi... Potem pa v jok, ko je že prepozno.


Mene v resnici voli k za državo, to je res. Ampak dokler sem državljan in dokler plačujem davke, se imam vso pravico kurčiti čez politike, ne glede na mojo udeležbo na volitvah. Je res?

Kar veselo se izmikaj, ostaja dejstvo, da s svojim nevoljenjem podpiras izbiro drugih. In si soodgovoren za sranje, ki ga povzrocajo.


Ja, podpiram izbiro drugih, v čem je problem? Sranje, ki ga povzročajo politiki pa podpiraš v vsakem primeru. Sem ti že napisal, da po mojem mnenju sestava parlamenta ne vpliva popolnoma nič na mene in mojo družino, zato je glasovanje na volitvah nesemiselno.

Ker sem dejansko povedal, da z nevoljenjem pomagas do visje zmage SDS.


Ne, pomagaš do višje zmage stranke, ki je najboljše odigrala igro na dolgi rok in prepričala volilno bazo, da so prava izbira.

Če je to trenutno SDS potem kudos, al kaj. Naj se ostali malo bolj potrudijo?

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

naruto2 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Itak de bomo volili SDS. Če ne zaradi drugega da dvignem pritisk vsem lmš in pripadnikom levice. Naj se pojedo :))

SDS ne rabis volit. Samo neudelezis se volitev, zato pa SDSovci kot je Mike_Rosch in ostali na prvi strani zganjajo tako sranje. Se je hitro oglasila vsa SDSova propagandisticna zalega na slo-techu.

Ker sem dejansko povedal, da z nevoljenjem pomagas do visje zmage SDS. Njim pa pase, da cimmanj ljudi ne voli, da njihova stranka (SDS) dobi cimvec poslanskih sedezev, zato sirijo, kako cool je, ce ne volis, kljub temu, da dosezes ravno nasproten ucinek, kot si ga zelis.


Glede na to da praviš volilcem SDS-a zalega, me zanima kaj so šele volilci Levice in SD-ja ?? Poštenjaki ?? :)):))

D3m ::

Smetana človečnosti. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

mzakelj ::

D3m je izjavil:

Smetana človečnosti. :D


Misliš SD ? :)):)):))

Mike_Rotch ::

Glede na to da praviš volilcem SDS-a zalega, me zanima kaj so šele volilci Levice in SD-ja ?? Poštenjaki ?? :)):))


Ta voter shaming je klasika pri ekstremistih.

Saj vidiš, zakaj mu je pomembno, da ljudje ne volijo. Ne zato, da bi izbrali po svoji volji ampak zato, da bi izbrali njemu ljubo opcijo.

feryz ::

Neon87 je izjavil:

Kako lahko mislite, da bo PCT izvenel v roku 1 leta? :))
Zakaj bi to orodje, ki jim prinaša oblast in denar izpustili iz rok? Kvečjemu se bo samo še bolj zaostrovalo.. PCT, T na 24 ur, ali samo PC.. C..
Ne bodite takšni optimisti.
In ja, že to je dovolj, da bom volil stranko Resni.ca
Upam, da je jasno, da govorimo o pct in njega preverjanju, ne o cepljenju.
Cepljenje je, ko voli, nek izvoli. Nevtralno.

ripmork ::

mzakelj je izjavil:

Itak de bomo volili SDS. Če ne zaradi drugega da dvignem pritisk vsem lmš in pripadnikom levice.

A SDS, Levica pa LMŠ so edine izbire al kaj? Ker si proti "komunistom" voliš preoblečene komuniste, great job :))

V tem Siolovem članku piše, da neveljavne glasovnice pomenijo kot, če ne bi šel volit. Ne bi smelo bit tako. Neveljavna glasovnica bi morala označevat nestrinjanje s sistemom nasplošno in bi v zadostnem številu morala bit vzvod za večje spremembe (mogoče tudi spremembo volilnega sistema). Kar me spomni na sledeče:

Kje je volilni sistem preferenčnega glasu, ki bi ga morali že dolgo imet v veljavi, pa ga zaradi rumeno-modrih nimamo? Boste SDS sektaši še kaj na to temo rekli?

Mato989 ::

Volilni sistem je v kurcu... dejansko bi morali imet aktivni glas... se pravi uredit digitalno da lahko vsak dan spremeniš koga podpiraš in če delajo bedarije jih dovolj skensla letijo isto sekundo s parlamenta, preračune dela itak računalnik...

Bi bilo tako najbolj pravično.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Yep, danes ko imamo vsi vsaj neki digital pass, bi to lahko z lahkoto uredili.
Puklavčevi pripadniki, ki so privzeto glupi in brez tehnikalij, bi šli lahko pa na upravno oddati svoj glas.
Kakšen teden časa bi jim dal, da se privlečejo do tja. Tudi tistim z navadnimi vozički, ki niso na elektro pogon, bi nekako zneslo.
Brez izgovorov, da se ne da..

naruto2 ::

mzakelj je izjavil:

naruto2 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Itak de bomo volili SDS. Če ne zaradi drugega da dvignem pritisk vsem lmš in pripadnikom levice. Naj se pojedo :))

SDS ne rabis volit. Samo neudelezis se volitev, zato pa SDSovci kot je Mike_Rosch in ostali na prvi strani zganjajo tako sranje. Se je hitro oglasila vsa SDSova propagandisticna zalega na slo-techu.

Ker sem dejansko povedal, da z nevoljenjem pomagas do visje zmage SDS. Njim pa pase, da cimmanj ljudi ne voli, da njihova stranka (SDS) dobi cimvec poslanskih sedezev, zato sirijo, kako cool je, ce ne volis, kljub temu, da dosezes ravno nasproten ucinek, kot si ga zelis.


Glede na to da praviš volilcem SDS-a zalega, me zanima kaj so šele volilci Levice in SD-ja ?? Poštenjaki ?? :)):))


SD so glede pokvarjenosti enaki - z majhno razliko, ne zalijo intelekta ljudi s svojim bullshitom, lepo posteno, po vseh pravilih, jih nategnejo.

Levica ni se imela priloznosti izkazati svojo "postenost" ker imajo premalo poslancev, da bi lahko karkoli izglasovali. Papirnati zmaj (in strasilo za bedake, ki verjamejo kapitalu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Mike_Rotch ::

Mato989 je izjavil:

Volilni sistem je v kurcu... dejansko bi morali imet aktivni glas... se pravi uredit digitalno da lahko vsak dan spremeniš koga podpiraš in če delajo bedarije jih dovolj skensla letijo isto sekundo s parlamenta, preračune dela itak računalnik...

Bi bilo tako najbolj pravično.


Evo, smo že bližje.

Tehnično je zadeva izvedljiva. Mogoče nima ravno smisla delati live na dnevni ravni ampak enkrat na kvartal bi bilo verjetno dovolj.

S takšnim načinom direktne demokracije rešiš ogromno problemov.

Politike držiš na kratko, da so dejansko odgovorni za svoje delo, ne samo za obljube enkrat na 4 leta.

Bistveno zmanjšaš vpliv denarja na politiko. Financirati predvolilno kampanjo in zapolniti eter z bullshitom enkrat na 4 leta je izvedljivo. To početi vsake 3 mesece oz. konstantno se ne izplača.

Omogočiš sodelovanje več ljudem v politiki in približaš glasovanje državljanom. Dejansko je lažje dobiti v politiko nove obraze, prag za vstop je nižji, če odstraniš drago predvolilno kampanjo vsake 4 leta.

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Tehnično je zadeva izvedljiva. Mogoče nima ravno smisla delati live na dnevni ravni ampak enkrat na kvartal bi bilo verjetno dovolj.

S takšnim načinom direktne demokracije rešiš ogromno problemov.


Noces direktne demokracije v drzavi, kjer vecina zagovarja kmecko pamet. Ker se bos kmalu vozil okrog v vozu in te bojo za kaksno napacno besedo sezgali na grmadi.

Za direktno demokracijo rabis ljudi, ki dejansko razumejo kaj glasujejo, zgodovina pa nas uci, da pleb ne razume niti programov strank, ki jih zagovarjajo.

Me zanima kako bi recimo v direktni demokraciji speljal rebalans proracuna. Pozabi. Ne deluje.

---

Ce bi rad vladal, naredi stranko in kandidiraj za poslanca, bojim se samo, da se bo tudi tokrat izkazalo enako kot se je do sedaj v katerikoli drzavi:

Politiki so najboljse kar lahko nudi narod. Ce je narod pokvarjen, zavidljiv, hinavski, goljufiv,... , potem so politiki samo najbolj sposobni (iz naroda) v teh vrlinah.

In potem se pritozujemo cez njih, namesto, da bi se zamislili nad sliko v ogledalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

CiClon ::

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.

Je pa zanimiv ta marketing, kako je treba in nujno, da nas čim več gre na volitve, to je ja Dobro in Super. Ni važno, če nimaš blage veze o politiki, niti o državnem ustroju, važno da voliš! VOTE! VOTE! VOTE!!!!11

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Mike_Rotch ::

Noces direktne demokracije v drzavi, kjer vecina zagovarja kmecko pamet. Ker se bos kmalu vozil okrog v vozu in te bojo za kaksno napacno besedo sezgali na grmadi.


Ampak res ne razočaraš. Z vsakim postom bolj tolčejo ven tvoje totalitaristične težnje :)

naruto2 ::

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.

joze67 ::

Masayoshi je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Resni.ca?


Lol,;)

Mi pa ni jasno zakaj naruto kot zapriseženi forumski komunistek zagovarja volitve? V komunizmu volitev ni, v komunizem se pride z revolucijo in ne z volitvami.

Volitve (kot se prakticirajo danes na zahodu) so spreminjanje politike v potrošniški objekt in kot take služijo kot sredstvo odtujevanja (alienacije) politike od nominalnih nosilcev oblasti, torej ljudstva. Naj spomnim, da je tudi do volitev prišlo z revolucijo in ne z volitvami.

Kaj pravzaprav izbiramo? Voditelje (s širokim mandatom oziroma prostimi rokami - ker, voditelj) ali izvajalce predvolilnih programov?

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Noces direktne demokracije v drzavi, kjer vecina zagovarja kmecko pamet. Ker se bos kmalu vozil okrog v vozu in te bojo za kaksno napacno besedo sezgali na grmadi.


Ampak res ne razočaraš. Z vsakim postom bolj tolčejo ven tvoje totalitaristične težnje :)


Ja, nisem pisal za infantilne trole, ki niti tega ne razumejo kaj povzrocajo s svojim nevoljenjem, zraven pa se strasno visoko nosijo. Napacno sem te ocenil, bo imel pa kdo drug kaj od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

CiClon ::

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.


Moj "neglas" ne bo vplival na to, koliko mandatov dobi SDS (niti katera druga stranka). To je jasno.

naruto2 ::

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.


Moj "neglas" ne bo vplival na to, koliko mandatov dobi SDS (niti katera druga stranka). To je jasno.


Nisi edini. Vas sestevek pa bo odlocal. Link v prvem postu preberi (ignoriraj video, samo preberi).

CiClon ::

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.


Moj "neglas" ne bo vplival na to, koliko mandatov dobi SDS (niti katera druga stranka). To je jasno.


Nisi edini. Vas sestevek pa bo odlocal. Link v prvem postu preberi (ignoriraj video, samo preberi).


In kaj mam jaz veze z drugimi? Moj individualni glas ne bo odločal. Fakt. Kar pa drugi delajo, me pa čisto nič ne briga. Niti ne morem nanje vplivat. Zaradi mene lahko vsi razen mene volijo ali pa nobeden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

naruto2 ::

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.


Moj "neglas" ne bo vplival na to, koliko mandatov dobi SDS (niti katera druga stranka). To je jasno.


Nisi edini. Vas sestevek pa bo odlocal. Link v prvem postu preberi (ignoriraj video, samo preberi).


In kaj mam jaz veze z drugimi? Moj individualni glas ne bo odločal. Fakt. Kar pa drugi delajo, me pa čisto nič ne briga. Zaradi mene lahko vsi razen mene volijo ali pa nobeden.


Dajes drugim moc, da odlocajo o tvojem zivljenju in se odpovedujes svoje. Samo to. Mimogrede, ne bi bilo narobe, ce te enkrat zacne zanimati za to kaj drugi delajo s tvojim zivljenjem, je pomemben del odrascanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

CiClon ::

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Verjetnost, da bi moj glas odločal o kakšnem mandatu je tako minorna, da mi seveda niti na pamet ne pade, da bi zapravljal čas z volitvami. Pa tudi, če bi moj glas odločil nek mandat - verjetnost, da bi ravno ta mandat odločal o neki koaliciji je spet zanemarljiva. In na koncu koncev je naš volilni sistem tak, da niti stranka, ki pride v vlado, ne more večine svojih predlogov uresničiti.


Ne bo tvoj glas odlocil mandata. Bo pa glas sestevka tistih, ki enako razmisljajo kot ti - z neudelezbo bodo dali glasove stranki z najbolj disciplinirani volilci in to je SDS. Ali bi to rad, se pa sam odloci.


Moj "neglas" ne bo vplival na to, koliko mandatov dobi SDS (niti katera druga stranka). To je jasno.


Nisi edini. Vas sestevek pa bo odlocal. Link v prvem postu preberi (ignoriraj video, samo preberi).


In kaj mam jaz veze z drugimi? Moj individualni glas ne bo odločal. Fakt. Kar pa drugi delajo, me pa čisto nič ne briga. Zaradi mene lahko vsi razen mene volijo ali pa nobeden.


Dajes drugim moc, da odlocajo o tvojem zivljenju. Samo to. Mimogrede, ne bi bilo narobe, ce te enkrat zacne zanimati za to kaj drugi delajo s tvojim zivljenjem, je pomemben del odrascanja.


Ha? S tem, ko bom šel oddat glas na volitvah, bodo drugi čisto isto odločali o mojem življenju, ker moj glas ne bo spremenil izida (v bistvenem). Torej?

naruto2 ::

CiClon je izjavil:

Ha? S tem, ko bom šel oddat glas na volitvah, bodo drugi čisto isto odločali o mojem življenju, ker moj glas ne bo spremenil izida (v bistvenem). Torej?


Ampak ena stranka na koncu sestavi vlado. Ceprav bi lahko vsi trdili enako kot trdis ti. In glede na to, da je takih, ki ne volijo ogromno (zlahka zmaga tista stranka, ki bi se ji prikljucili, verjetno vecinsko), pa grejo potem te glasovi stranki kot je SDS.... ki imajo kot rezultat vec poslancev v parlamentu itd.

Skratka, ja, ce bi se tako obnasal samo ti, ni tvoj glas nic vreden. Ker vas pa tako razmislja veliko, ste sami po sebi stranka nevolilcev, ki da vecino svojih glasov SDSu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

feryz ::

naruto2 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Tehnično je zadeva izvedljiva. Mogoče nima ravno smisla delati live na dnevni ravni ampak enkrat na kvartal bi bilo verjetno dovolj.

S takšnim načinom direktne demokracije rešiš ogromno problemov.


Noces direktne demokracije v drzavi, kjer vecina zagovarja kmecko pamet. Ker se bos kmalu vozil okrog v vozu in te bojo za kaksno napacno besedo sezgali na grmadi.

Za direktno demokracijo rabis ljudi, ki dejansko razumejo kaj glasujejo, zgodovina pa nas uci, da pleb ne razume niti programov strank, ki jih zagovarjajo.

Politiki so najboljse kar lahko nudi narod. Ce je narod pokvarjen, zavidljiv, hinavski, goljufiv,... , potem so politiki samo najbolj sposobni (iz naroda) v teh vrlinah.

In potem se pritozujemo cez njih, namesto, da bi se zamislili nad sliko v ogledalu.
No vidiš, tukaj se motiš.
Politiki niti pod razno niso najboljše, kar narod ponudi, ampak so največji možni gnoj, ki ga lahko nabereš med narodom.
Pri trenutni vladi je to tako očitno, da bolj ne more biti. Dobesedno kriminalce rinejo na vrh. Sicer nedokazano kriminalce, ker jim v tej državi niti ne bo dokazano, ampak to nič ne spremeni.
So pa dovolj pretkani, vsi po vrsti, da so zgradili sistem, zaradi katerega jim narod nič ne more.

In ti navijaš, da se tako stanje ohranja. Verjetno si jim blizu ali odvisen od njih.

naruto2 ::

feryz je izjavil:


Politiki niti pod razno niso najboljše, kar narod ponudi, ampak so največji možni gnoj, ki ga lahko nabereš med narodom.


... gnojev. Ja, so najbolj sposoben gnoj, kar ga najdes med narodom, ki se je s svojimi narodnimi lastnostmi pririnil do vodenja gnojev.

Ne motim se. Samo ti imas previsoko mnenje o samem sebi.

feryz je izjavil:

In ti navijaš, da se tako stanje ohranja. Verjetno si jim blizu ali odvisen od njih.


Vem, da samo projeciras ampak, pa dajva, s cim ze? Oz. s cim ti ne navijas, da se tako stanje ohranja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Mike_Rotch ::

Dajes drugim moc, da odlocajo o tvojem zivljenju in se odpovedujes svoje. Samo to. Mimogrede, ne bi bilo narobe, ce te enkrat zacne zanimati za to kaj drugi delajo s tvojim zivljenjem, je pomemben del odrascanja.


LOL, ne. O svojem življenju lahko odločaš na vse druge načine, samo z volitvami ne.

Odraščanje je pa itak overrated.

naruto2 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Odraščanje je pa itak overrated.


Probaj enkrat, mogoce ti uspe.

CiClon ::

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Ha? S tem, ko bom šel oddat glas na volitvah, bodo drugi čisto isto odločali o mojem življenju, ker moj glas ne bo spremenil izida (v bistvenem). Torej?


Ampak ena stranka na koncu sestavi vlado. Ceprav bi lahko vsi trdili enako kot trdis ti. In glede na to, da je takih, ki ne volijo ogromno (zlahka zmaga tista stranka, ki bi se ji prikljucili, verjetno vecinsko), pa grejo potem te glasovi stranki kot je SDS.... ki imajo kot rezultat vec poslancev v parlamentu itd.

Skratka, ja, ce bi se tako obnasal samo ti, ni tvoj glas nic vreden. Ker vas pa tako razmislja veliko, ste sami po sebi stranka nevolilcev, ki da vecino svojih glasov SDSu.


Kot prvo je to ena velika nebuloza lol. Kaj pa če bi ti, ki ne grejo na volitve, dali še proporcionalno več glasov SDS? Aja, to pa ni možno :)

Ampak ok, recimo, da imaš ti 100% prav v tej tvoji "analizi". Še vedno - če gre moj "neglas" v korist SDS - en glas več za njih, ne bo prinesel nobene koristi t.j. spremembe. Moj glas je edino, na kar lahko vplivam. In ta moj glas je praktično nič vreden. Kaj pa drugi delajo, je neodvisno od moje odločitve za glasovanje/neglasovanje.

feryz ::

naruto2 je izjavil:

feryz je izjavil:


Politiki niti pod razno niso najboljše, kar narod ponudi, ampak so največji možni gnoj, ki ga lahko nabereš med narodom.


... gnojev. Ja, so najbolj sposoben gnoj, kar ga najdes med narodom, ki se je s svojimi narodnimi lastnostmi pririnil do vodenja gnojev.

Ne motim se. Samo ti imas previsoko mnenje o samem sebi.
Da spoštujem poštenje in od drugih pričakujem enako?
Verjetno se res previsoko cenim, prav imaš.

naruto2 ::

CiClon je izjavil:

naruto2 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Ha? S tem, ko bom šel oddat glas na volitvah, bodo drugi čisto isto odločali o mojem življenju, ker moj glas ne bo spremenil izida (v bistvenem). Torej?


Ampak ena stranka na koncu sestavi vlado. Ceprav bi lahko vsi trdili enako kot trdis ti. In glede na to, da je takih, ki ne volijo ogromno (zlahka zmaga tista stranka, ki bi se ji prikljucili, verjetno vecinsko), pa grejo potem te glasovi stranki kot je SDS.... ki imajo kot rezultat vec poslancev v parlamentu itd.

Skratka, ja, ce bi se tako obnasal samo ti, ni tvoj glas nic vreden. Ker vas pa tako razmislja veliko, ste sami po sebi stranka nevolilcev, ki da vecino svojih glasov SDSu.


Kot prvo je to ena velika nebuloza lol. Kaj pa če bi ti, ki ne grejo na volitve, dali še proporcionalno več glasov SDS? Aja, to pa ni možno :)

Ampak ok, recimo, da imaš ti 100% prav v tej tvoji "analizi". Še vedno - če gre moj "neglas" v korist SDS - en glas več za njih, ne bo prinesel nobene koristi t.j. spremembe. Moj glas je edino, na kar lahko vplivam. In ta moj glas je praktično nič vreden. Kaj pa drugi delajo, je neodvisno od moje odločitve za glasovanje/neglasovanje.


Ko boste ti in ostali nehali tako razmisljati, pa bo prislo do spremembe. Dokler pa losersko jokate, da vas glas ni nic vreden, pac spremembe ne bo, od vas bo profitiral SDS.

feryz je izjavil:

Da spoštujem poštenje in od drugih pričakujem enako?

Besede, besede, besede...

Ce celo Slovenijo vprasas, bojo vsi povedali pribljizno nekaj takega. Hkrati pa vsi mutijo, utajujejo davke, varovati si moras hrbet na vsakem koraku, goljufajo, nategujejo (kriptovalutno temo si poglej),... pokvarjenost pride iz nule, mar ne? Se kar *puf* zgodi iz nicesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Mike_Rotch ::

... gnojev. Ja, so najbolj sposoben gnoj, kar ga najdes med narodom, ki se je s svojimi narodnimi lastnostmi pririnil do vodenja gnojev.


Sposoben gnoj? Zakaj že? Ker se radi kažejo po TV in se pustijo drkat za par jurjev na mesec + kakšen občasen bonus? Ne seri, vsaka čistilka, ki si s svojim delom pošteno služi denar je bolj sposobna.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150859 (47172) Invictus
»

Podpora vladi. Janševa slimdown za javno upravo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18935849 (33079) Brane2

Več podobnih tem