» »

Nadomestilo za prevoz na delo, oktober 2021

Nadomestilo za prevoz na delo, oktober 2021

2f4u ::

(Nisem našel drugje)

Ali ste preverili nov preračun nadomestila prevoza?
Nekje 70% prejšnjega.

Ali so v vašem podjetju to objavili ali po tiho spremenili in se z veseljem prilagodili novi zakonodaji?

PS;
Sam imam srečo, ker živim blizu in že do sedaj nisem dobil veliko. Gre za princip, za odnos...
  • spremenilo: 2f4u ()

NejcSSD ::

Pri meni je 2* več, prej je bila Urbana 37€
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

AndrejS ::

Spremenili so zaradi zakonodaje . Zmeni se z vlado

Aston_11 ::

Sedaj je realno, prej si očitno bil v plusu, pa se nisi nič pritoževal?

2f4u ::

Dejmo malo bolj pogledat. Imas pogodbo o projektu. Dolocen cas ce ne sp. Recimo, s tem ti namesto 200 placajo 100 eu za prevoz. Malico tako ali tako stiskajo.

Ok, pravno, ali imas moznost odpovedati pogodbo zaradi spremenjenih pogojev. Hipoteticno, za nazaj velja bolje za delavca ali ne?
Razmisljam ali se na slabse sploh sme spremeniti brez strinjanja...

Vem, vem,.. zakoni,... Ampak kako je to tako tiho. Poznam ljudi ki z prevozom prinasajo razliko do visine place. Tukaj je logicno, placa za delo in ne prevoz ali neki brezvezni potni stroski.

6bt9hmDwY ::

Delate za firmo Delo ali za kaj tak naslov - Nadomestilo za prevoz na Delo...

:)

Kako imaš to urejeno? Sp-jem načeloma nič ne plačujejo dodatno, česar ne zapiše v fakturi.

qwertyy ::

Čakaj malo, če prav razumem bomo zdaj tisti, ki smo dobivali povrnjeno za Urbano, po novem ne glede na oddaljenost od dela, dobili plačano 18c na kilometer?

https://www.racunovodja.com/Clanek/12117

Potem je zame to plus, sen iz LJ in imam do službe 10 kilometrov.

2f4u ::

qwertyy je izjavil:

Čakaj malo, če prav razumem bomo zdaj tisti, ki smo dobivali povrnjeno za Urbano, po novem ne glede na oddaljenost od dela, dobili plačano 18c na kilometer?

https://www.racunovodja.com/Clanek/12117

Potem je zame to plus, sen iz LJ in imam do službe 10 kilometrov.


Ce imas predvideno spremembo materialnih stroskov ali nepredvidene spremembe .. odvisno od pogodbe. Jaz imam to. Samo jaz sem vcasih tudi zaposloval. S tem bi jim placal manj toda je drugace kot dogovorjeni.

delo. Lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Phantomeye ::

Ja po novem (oz. ze od junija za JU?) je osnova za prevoz kilometrina. Mesečna karta je alternativa. Mora biti pa imenska kartica. Tu so se pojavili določeni problemi.

1. Omenja se "Imensko karto", kar določena računovodstva interpretirajo kot "na kartici je napisano ime nosilca kartice". Ampak je to narobe, imenska mesečna karta pomeni neprenosljivo karto, ki je ne smeš posojat. Poleg tega pa je ime zapisano - na čipu. Torej, kupit moraš karto, ki jo lahko uporabljaš samo "ti".

2. Nekateri ponudniki javnega prevoza na kartico ne pišejo imena in priimka, niti na račun - kao anonimna, ampak ni, ker v pogojih piše, da je ne sme uporabljati nihče drug razen nosilca. Prav tako pa je ime zapisano na čip.

kriptobog ::

Phantomeye je izjavil:

Ja po novem (oz. ze od junija za JU?) je osnova za prevoz kilometrina. Mesečna karta je alternativa. Mora biti pa imenska kartica. Tu so se pojavili določeni problemi.

1. Omenja se "Imensko karto", kar določena računovodstva interpretirajo kot "na kartici je napisano ime nosilca kartice". Ampak je to narobe, imenska mesečna karta pomeni neprenosljivo karto, ki je ne smeš posojat. Poleg tega pa je ime zapisano - na čipu. Torej, kupit moraš karto, ki jo lahko uporabljaš samo "ti".

2. Nekateri ponudniki javnega prevoza na kartico ne pišejo imena in priimka, niti na račun - kao anonimna, ampak ni, ker v pogojih piše, da je ne sme uporabljati nihče drug razen nosilca. Prav tako pa je ime zapisano na čip.


Torej, če zaposleni ne kupi karte mu morajo plačati po kilometrini?

Mr_Globus ::

Torej za dvoizmensko delo je neobdavcen samo en prihod/odhod? Grdo 8-O

Mato989 ::

Mr_Globus je izjavil:

Torej za dvoizmensko delo je neobdavcen samo en prihod/odhod? Grdo 8-O


Saj to je vedno bilo tako... dvoizmensko delo pomeni da delaš v 2 izmenah vsak dan različno (ali tedenski interval recimo 1 teden dopoldan, drug teden popoldan)

Morda si mislil za DELJEN delovni čas?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr_Globus ::

:P Pardon deljen delovnik sem mislil ja

Phantomeye ::

kriptobog je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ja po novem (oz. ze od junija za JU?) je osnova za prevoz kilometrina. Mesečna karta je alternativa. Mora biti pa imenska kartica. Tu so se pojavili določeni problemi.

1. Omenja se "Imensko karto", kar določena računovodstva interpretirajo kot "na kartici je napisano ime nosilca kartice". Ampak je to narobe, imenska mesečna karta pomeni neprenosljivo karto, ki je ne smeš posojat. Poleg tega pa je ime zapisano - na čipu. Torej, kupit moraš karto, ki jo lahko uporabljaš samo "ti".

2. Nekateri ponudniki javnega prevoza na kartico ne pišejo imena in priimka, niti na račun - kao anonimna, ampak ni, ker v pogojih piše, da je ne sme uporabljati nihče drug razen nosilca. Prav tako pa je ime zapisano na čip.


Torej, če zaposleni ne kupi karte mu morajo plačati po kilometrini?


Da, vsak mesec moraš priti z računom, da si kupil mesečno. In ti povrnejo, če ne prideš (pravočasno), default-a na kilometrino. Če ne hodiš vsak dan se ti kilometrina splača samo v primeru, da nabereš skupaj vsaj za mesečno (in jo potem kupiš neuradno - ostalo ti pa ostane, heh).

Netrunner ::

kriptobog je izjavil:

Torej, če zaposleni ne kupi karte mu morajo plačati po kilometrini?


Mislim, da če obstaja opcija javnega prevoza ti plačajo mesečno karto neglede kako se voziš in nimaš možnosti plačila po kilometrini.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Phantomeye ::

Netrunner je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torej, če zaposleni ne kupi karte mu morajo plačati po kilometrini?


Mislim, da če obstaja opcija javnega prevoza ti plačajo mesečno karto neglede kako se voziš in nimaš možnosti plačila po kilometrini.


Ne, to ne velja več. Javni prevoz ni več osnova za povrnitev stroškov. Zdaj je kilometrina. S to razliko, da si prej rabil biti na lokaciji vsaj 10x, da so ti povrnili stroške v višini mesečne vozovnice. Drugače so ti povrnili dnevni strošek z javnim prevozom.
Nisi pa rabil dokazovat ali si s tem denarjem kupil vozovnico ali pa zaboj piva.

Po novem moraš pa ti najprej DOKAZAT, da si kupil vozovnico (imensko), da ti povrnejo strošek. Bistvena razlika je, da ti povrnejo strošek ne glede na to ali si prišel 1x ali 22x na lokacijo. V nasprotnem primeru dobiš za kilometrino. Kar je problem, enodnevna vožnja z javnim prevozom je višja kot enodnevna kilometrina (vsaj zame).

Zato rabiš na lokacijo priti vsaj tolikokrat, da dobiš dovolj kilometrine, s katero si lahko potem sam kupiš vozovnico (mesečna je fajn, če nimaš avta, ker lahko potem potuješ naokoli, ne glede na to ali greš v službo ali pa v času dopusta malo naokoli - v veliko mesto).

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Zanimivo. V praksi se verjetno še vedno plačuje vozovnica, ker drugače bi delodajalci šli v luft, ker bi večina dobila več kot pa do sedaj z vozovnico...

Mato989 ::

Jaz že skoz dobivam kilometrino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

qwertyy ::

kriptobog je izjavil:

Zanimivo. V praksi se verjetno še vedno plačuje vozovnica, ker drugače bi delodajalci šli v luft, ker bi večina dobila več kot pa do sedaj z vozovnico...

Sem šel gledat plačilko za september in sem dobil še vedno samo 37e, čeprav bi glede na razdaljo 10 km do službe moral dobiti cca 70e. Počakam do 20., da vidim, če bo zdaj kaj drugače, če ne bom pa pisal v računovodstvo.

buttcrack ::

to je sprememba samo za JU, če si PS, je ta sprememba samo za max olajšavo delodajalcu.

2f4u ::

buttcrack je izjavil:

to je sprememba samo za JU, če si PS, je ta sprememba samo za max olajšavo delodajalcu.


Daj razlozi vec. Zasebni sektor me zanima.

wcpapir ::

Mi imamo skozi isto 38 centov/km.

bajsibajsi ::

38 centov? To je pa kar solidno. Mislim, da je v celem JS sedaj 13 centov/km.

Mato989 ::

38 centov na kilometer je kvečjemu za službeno pot... nikakor pa ne za nadoemstilo za pot na delo od doma... razen če mutite...

Za delo na pot od doma se računa mislim nek procent od 95 oktanskega bencina... 15% če se prav spomnim, ampak ne me držat za besedo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lurker22 ::

2f4u je izjavil:

buttcrack je izjavil:

to je sprememba samo za JU, če si PS, je ta sprememba samo za max olajšavo delodajalcu.


Daj razlozi vec. Zasebni sektor me zanima.


Če lahko vskočim - Uredba o kateri je govora določa le maksimalno višino neobdavčenih stroškov prihoda na in iz dela, ne nalaga pa delodajalcu obveznosti, da delavcem plačuje povračila v tej višini. Takšno določbo (torej določbo, ki določa, da je delavec upravičen do povračila najvišjega neobdavčenega zneska povračil stroškov za prihod na in iz delovnega mesta) pa lahko vsebuje pogodba o zaposlitvi ali kolektivna pogodba. Če pa te določbe PZ ali kolektivna pogodba ne vsebuje, lahko delodajalec plačuje drug ustrezen znesek (npr. mesečno vozovnico, kot je bila praksa doslej), vendar največ v višini 140,00 EUR (kolikor znaša max. neobdavčen znesek na podlagi drugega odstavka 3. člena Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja).

Na dodatna vprašanja z veseljem odgovorim na ZS.

lp

GupeM ::

wcpapir je izjavil:

Mi imamo skozi isto 38 centov/km.

Verjetno misliš službeno pot, ne prevoz na delo. Če gre za prevoz na delo, sicer lahko delodajalec plača tudi 38 centov/km, ampak kar je več kot 18 centov, bi se ti moralo obdavčiti.

Enako je z malico. Max neobdavčena malica je 6,xx eur (xx = 12 se mi zdi???). Lahko ti pa delodajalec da tudi 50 € za malico, ampak kar je nad 6,xx se ti obdavči.

qwertyy ::

Lurker22 je izjavil:

2f4u je izjavil:

buttcrack je izjavil:

to je sprememba samo za JU, če si PS, je ta sprememba samo za max olajšavo delodajalcu.


Daj razlozi vec. Zasebni sektor me zanima.


Če lahko vskočim - Uredba o kateri je govora določa le maksimalno višino neobdavčenih stroškov prihoda na in iz dela, ne nalaga pa delodajalcu obveznosti, da delavcem plačuje povračila v tej višini. Takšno določbo (torej določbo, ki določa, da je delavec upravičen do povračila najvišjega neobdavčenega zneska povračil stroškov za prihod na in iz delovnega mesta) pa lahko vsebuje pogodba o zaposlitvi ali kolektivna pogodba. Če pa te določbe PZ ali kolektivna pogodba ne vsebuje, lahko delodajalec plačuje drug ustrezen znesek (npr. mesečno vozovnico, kot je bila praksa doslej), vendar največ v višini 140,00 EUR (kolikor znaša max. neobdavčen znesek na podlagi drugega odstavka 3. člena Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja).

Na dodatna vprašanja z veseljem odgovorim na ZS.

lp

Hvala za pojasnilo, se mi je ves čas zdelo, da je nekako tako, ampak nisem čisto razumel kar sem probal pogooglat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlada znižuje povračilo stroskov prevoza na delo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26552866 (21088) Wrop
»

Potni stroški

Oddelek: Loža
212599 (1955) SG_101
»

Stroški prevoza na delo v času pandemije

Oddelek: Loža
19744 (744) Mavrik
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802124316 (97521) Pika na i
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237746 (6483) St235

Več podobnih tem