» »

DIY mehanska tipkovnica

DIY mehanska tipkovnica

gufy123 ::

Spet sem prišel na idejo, da bi si sestavil mehansko tipkovnico. Eno že imam (Das Keyboard), bi si pa še eno sestavil oz. imel kot dolgoročen projekt.
Lotil bi se TKL izvedbe, ker mi manjše nekako ne dišijo oz. se mi ne zdijo splošno uporabne.
Osnova bi bila https://kprepublic.com/products/xd87-xd.... PCB in ploščo se da dobit tudi preko aliexpressa in mogoče še kje bližje. Potem pa stikala in keycap-i, ohišje - škatlo pa bi naredil iz lesa.

Se je kdo že lotil kaj takega, lahko deli kakšne izkušnje pri izdelavi?

rdecaluc ::

Eno sem sestavil za kolega.

Kupil je plato, switche, capse, case preko AliExpressa in sem mu jih pomagal zalotat gor. Tipkovnica dela super, edino treba sledit navodilom in jo pravilno programirat.

Naslednjo je kupil plato in switche ki so hot-swappable in jo je sestavil sam brez večjih težav :) Priporočam to opcijo, saj lahko kadarkoli naknadno zamenjaš switche če ti niso več vseč ali pa crknejo.

KBDFans ima discord kanal kjer boš lahko našel ogromno podatkov in pomoči.
Est modus in rebus. ,typos

gufy123 ::

Hvala, torej ni nobene drame.
Sm mislil, da je mogoče kaj več navdušencev take vrste tukaj, vsaj za sestavljanje, niti ne toliko za modificiranje (tale je že kar extrem https://www.youtube.com/c/TaehaTypes)

mzakelj ::

Mehanske tipkovnice so bile en hajp kako leto nazaj ko so jih vsi sestavljali na polno. Pa switche podirali , podmazovali in podobne bedarije. Kot da so kaj boljše naredili. Nekateri zapravili po 400-500€ na tipkovnico. Sam sem si jo naredil z 3d printom in switchi z aliexpressa namensko samo za CSGO nabijat. Moraš pa obvezno diode dat vmes, drugače ne bo delalo da prime več tipk skupaj.

MH0 ::

gufy123 je izjavil:

Spet sem prišel na idejo, da bi si sestavil mehansko tipkovnico. Eno že imam (Das Keyboard), bi si pa še eno sestavil oz. imel kot dolgoročen projekt.
Lotil bi se TKL izvedbe, ker mi manjše nekako ne dišijo oz. se mi ne zdijo splošno uporabne.
Osnova bi bila https://kprepublic.com/products/xd87-xd.... PCB in ploščo se da dobit tudi preko aliexpressa in mogoče še kje bližje. Potem pa stikala in keycap-i, ohišje - škatlo pa bi naredil iz lesa.

Se je kdo že lotil kaj takega, lahko deli kakšne izkušnje pri izdelavi?

Kaj pa je cilj tega projekta? Oz. zakaj ne kar kupiti tipkovnice?

gufy123 ::

Kaj je cilj? Imeti nekaj, da si lahko vzamem pol ure zase zvečer in nekaj naredim. Recimo hobi z nekim uporabnim rezultatom. Tipkovnice ne rabim nujno, bi mi bil pa izziv naredit nekaj takega.

Samael ::

Če se boš tega lotil, vsekakor poslikaj proces in deli z nami. Takšne DIY projekte je vedno lepo videti.
Samael != Samuel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2878643916 (628) PrimozR
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925197 (1401) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212966 (10624) zhigatsey
»

Rabim novo tipkovnico

Oddelek: Kaj kupiti
352188 (1517) Beta2
»

Preizkusil mehanično tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
164384 (3480) SloBiscuit

Več podobnih tem