» »

Popravilo grafične RTX2070

Popravilo grafične RTX2070

Cwetto ::

Na grafični kartici Gigabyte RTX2070 mi je crnil GPU TU106-400-A1.

Ima kdo od gurujev prisotnih tukaj na voljo kakšnega za menjavo? Plačam seveda GPU in menjavo.

Oziroma ima kdo doma crknjeno grafično 2070, z delujočim GPU-jem, in bi jo bil pripravljen prodat?

Hvala za kakršnokoli pomoč!

dolenc ::

Kako veš da je jedro šlo?

Da ni napajalni sklop, ki gre ponavadi prej?

FireSnake ::

Slovenija je mala.
Slo-tech še manjši.
Težko boš dobil tole tukaj.

Poskusi eBay.

Ne vem, če se ti splača:
https://www.ebay.com/itm/274973770591
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Cwetto ::

"dolenc" da je kriv GPU, mi je povedal moj serviser, ki mi je sicer že popravil druge grafične, kjer je res šel napajalni sklop, kot si napisal.

Problem je pa, da pač nima tega GPU-ja.

Je pa sranje, ker je čip TU106-400-A1, ker se mi zdi, da je večini kartic RTX2070 TU106-400A-A1.

"FireSnake", na ebayu gledam ves čas, problem je v tem, da ne moreš biti prepričan, da je na tistih karticah GPU delujoč, poleg tega moram tudi vsako kartico 2070 preverit, kateri čip je gor.
Če se splača? Kartica je na bolhi cca 600-700 €, tako da bi rekel da se splača, če ne presežeš te cene.

Na SloTech sprašujem, ker veš da je tudi tukaj gor nekaj "gurujev", ki obvladajo popravila! In mogoče mogočo se bodo zvezde poravnale in bom imel srečo.

FireSnake ::

600 do 700€???

OK: potem se definitivno splača.
Obilo sreče pri lovljenju želim.

Pa čip ni zalotan gor? Dejansko ga lahko zamenjaš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yamahko ::

Jaz poznam modela kateri se ukvarja z menjavo BGA in nasplošno je res majstr za elektroniko.

https://www.itis.si/informacijske-stori...

Probaj kontaktirat.

Lp

pluto ::

Čip TU106-400A-A1 je identičen TU106-400-A1. 400A serija je samo binana(izbran boljši čip za OC verzije grafičnih kartic) serija.

link

Iz te strani
The GPU underneath the hood on the Black Gaming card is a TU106-400-A1 and the GPU on the XC Ultra Gaming is a TU106-400A-A1. Both are Turing GPUs and they are essentially the same in terms of specs and features. However, it appears that the "A" revision is a binned part that is able to run faster and hold its boost clock for a longer period of time.
LP

Cwetto ::

Hvala obema za info.
Saj sem že iskal, če sta GPU-ja med sabo kompatibilna v smislu podnožja, številu pinov. Bom poskusil nekje dobit to informacijo.

"FireSnake", ja seveda čip je nalotan, ampak obstajajo majstri, ki to znajo.

edi45 ::

Cwetto je izjavil:

"dolenc" da je kriv GPU, mi je povedal moj serviser, ki mi je sicer že popravil druge grafične, kjer je res šel napajalni sklop, kot si napisal.

Problem je pa, da pač nima tega GPU-ja.

Je pa sranje, ker je čip TU106-400-A1, ker se mi zdi, da je večini kartic RTX2070 TU106-400A-A1.

"FireSnake", na ebayu gledam ves čas, problem je v tem, da ne moreš biti prepričan, da je na tistih karticah GPU delujoč, poleg tega moram tudi vsako kartico 2070 preverit, kateri čip je gor.
Če se splača? Kartica je na bolhi cca 600-700 €, tako da bi rekel da se splača, če ne presežeš te cene.

Na SloTech sprašujem, ker veš da je tudi tukaj gor nekaj "gurujev", ki obvladajo popravila! In mogoče mogočo se bodo zvezde poravnale in bom imel srečo.


To so nerealne cene, kupi iz nemčije rtx 3060ti, ki odpihne tvojo 2070 za 600-700e. Jaz sem dal 719 za MSI Z trio 3060ti prejšnji mesec iz mindfactory, to tvojo pa prodaš za mali dnar na bolhi.

FireSnake ::

Cwetto je izjavil:


"FireSnake", ja seveda čip je nalotan, ampak obstajajo majstri, ki to znajo.


Hvala za potrditev. Sem že malo podvomil v sebe :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Reaper ::

@Cwetto,si potem kontaktiral človeka, ki ga je predlagal yamahko? Imam tudi jaz eno kartico v okvari in iščem človeka za diagnostiko.

mailer ::

Enako tukaj. Če bi se dalo bi obudil gtx660ti oz vsaj vdel kaj se je zgodilo z njo. Če kdo pozna kakšnega dobrega serviserja se priporočam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

strumf666 ::

Lahko tule vprašaš:
https://redit.si/
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Reaper ::

Bom vprašal v ponedeljek, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia odgovarja AMDju s karticami Geforce RTX Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10020083 (16711) m0LN4r
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215122 (12576) Mr.B
»

Nvidia oznanila Geforce RTX 2060 in podporo Adaptive Syncu

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4812216 (8167) MrStein

Več podobnih tem