» »

Slaba izbira podiplomskega študija

Slaba izbira podiplomskega študija

nekdoo ::

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.

AEx_1-7 ::

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


A lahko malo poveste, ali se vidite kot zaposleni se letos in imate realne moznosti za uspeh ... poznanstva, priporocila, izkusnje ... strojnistvo je lahko marsikaj, bolj konkretno povejte ... kaj znate in lahko s tem prepricate delodajalca ... iscete v tujini ali v SI?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bluefish ::

nekdoo je izjavil:

Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv.
Argument za izjavo je bil pa kak?

AEx_1-7 ::

bluefish je izjavil:

nekdoo je izjavil:

Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv.
Argument za izjavo je bil pa kak?


Sank debata ... mag. strojnik, ekonomist ... tole je deadly kombinacija za 1. zaposlitev ... na Marsu!
Stejejo prakticna znanja, ki imajo na trgu prodajno ceno ... kaj od tega imate danes ... teorija/studij je da odpre vrata, takih je 1000+ letno, kaj je vasa prednost pred ostalimi?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

nekdoo ::

AEx_1-7 je izjavil:

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


A lahko malo poveste, ali se vidite kot zaposleni se letos in imate realne moznosti za uspeh ... poznanstva, priporocila, izkusnje ... strojnistvo je lahko marsikaj, bolj konkretno povejte ... kaj znate in lahko s tem prepricate delodajalca ... iscete v tujini ali v SI?


Prek študenta sem delal v podjetju, ki se ukvarja s proizvodnjo naprav za avtomatizacijo. Nekako se bolj vidim v elektro kot v strojniškem oddelku. Bi me bili pripravljeni že zaposliti ampak sam bi rad naredil še magisterij, ki bi mi lahko odprl še marsikatera vrata. Nameravam pa ostati v Sloveniji.

AEx_1-7 ::

nekdoo je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


A lahko malo poveste, ali se vidite kot zaposleni se letos in imate realne moznosti za uspeh ... poznanstva, priporocila, izkusnje ... strojnistvo je lahko marsikaj, bolj konkretno povejte ... kaj znate in lahko s tem prepricate delodajalca ... iscete v tujini ali v SI?


Prek študenta sem delal v podjetju, ki se ukvarja s proizvodnjo naprav za avtomatizacijo. Nekako se bolj vidim v elektro kot v strojniškem oddelku. Bi me bili pripravljeni že zaposliti ampak sam bi rad naredil še magisterij, ki bi mi lahko odprl še marsikatera vrata. Nameravam pa ostati v Sloveniji.


Potem je odgovor na dlani, studij in cimpreje koncajte, ker se vidite v tem ... ce se vidite kot zaposleni, potem to ... za vas gre, VI veste kaj zelite, mi tega ne vemo ..., delodajalca iscite ze sedaj/ob enem, ker to traja, ce zelite kakovostno delovno okolje, stalno preucujte trg in glejte sirino ... s tem imate vecji potencial nabora delodajalcev ... glejte firme, ki so perspektivne in vas delo veseli ... mucenje bo, naj ga bo cim manj!

Kaj, v metronik ste bili, brinox?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

WhiteAngel ::

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


Podiplomski študij as in druga bolonjska? Na FS in FE je to dvoletni študij, tako da ne boš veliko zapravil ali pridobil ne na eni ne na drugi smeri.

Okapi ::

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.

Kombinacija je v resnici odlična izbira . Lahko iščeš službo kot strojnik, lahko kot elektrotehnik, če kdo išče strojnika z elekrotehničnim znanjem, ali obratno, si pa sploh na konju, ker boš imel zelo malo konkurence.

GrX ::

Okapi je izjavil:

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.

Kombinacija je v resnici odlična izbira . Lahko iščeš službo kot strojnik, lahko kot elektrotehnik, če kdo išče strojnika z elekrotehničnim znanjem, ali obratno, si pa sploh na konju, ker boš imel zelo malo konkurence.

Točno tako!!

Tvoje znance suni v rit, ker se motijo.

Meizu ::

kaj je vasa prednost pred ostalimi?


Poznavanje Tiktoka in kratic za hitro pisanje.

bf, bff, omg, rd, rtm, thx, lol, rofl, k

stara mama ::

Strojništvo in elektrotehnika se marsikje prepletata. Praktično povsod je uporabno tudi znanje programiranja v strojništvu, sploh pa ne obstaja za brezveze smer mehatronika - hibrid obojega.

anketar ::

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


ne it na ekonomijo boš nezaposljiv razn če nimaš vez al pa bodo dela kot prodajalc, kelnar itd.

TheBlueOne ::

nekdoo je izjavil:

Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv.


To pa so neumnosti.

fikus_ ::

Marsikateri strojnik po izobrazbi ne dela v stroki, ampak drugje. Če nimaš dveh levih rok (ali možganov) se marsikaj da.
Mislim da je kombinacija strojništvo + elektrotehnika dobra, imaš precej možnosti za zaposlitev, še posebej, ker je avtomatizacija proizvodnih procesov prihodnost.
Samo pokazati moraš interes, že v času študija navezati stike s primernimi firmami, delat malo pri njih. Tako bo + zate, firme te bodo poznale in ti boš bolje vedel, kaj hočeš delati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hipertija ::

Ne razumem kako bi lahko bil nezaposljiv kot strojnik ali kot elektrotehnik, če ne druga, greš in začneš v proizvodnji, kjer je totalno pomanjkanje kadra. Dobre strojnike in elektrotehnike se išče ves čas, bolj je pa tukaj vprašanje, koliko jih je pripravljeno zagrabiti projekte ali pa si umazati roke in nekaj narediti iz sebe. Da si združil dva taka področja, si praktično zaposljiv v vseh proizvodnih podjetjih, recimo vodja vzdrževanja, vodja projektov, tehnolog itd. itd. Kot so ti že predhodniki povedali, zagrabiš priložnosti in stik navežeš s firmami že v času študija in pa osebno ne bi odklonu nobenega dela, ker ti je vse referenca za naprej. Sam sem začel v proizvodnji, delal v skladišču in danes delam kot nabavnik in mi ni niti malo žal, da sem dal različna področja skozi "roke", ker potem lažje razumeš delovanje posameznih mikrocelic podjetja.

Če boš šel študirati ekonomijo, potem pa res lahko računaš: da ti morda nikoli ne bo koristila, če boš delal v strojništvu, ali pa da ti nikoli ne bo koristilo strojništvo, če boš na koncu delal nekaj šestega iz področja ekonomije. Sta pa vseeno ekonomija in strojništvo operativno povezljiva. Sam npr. delam v nabavi in znanje strojništva pride zelo prav, je pa res da bi mi bila dovolj srednja iz strojništva in študij ekonomije, za točno to mesto, ki ga počnem.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Invictus ::

hipertija je izjavil:

Ne razumem kako bi lahko bil nezaposljiv kot strojnik ali kot elektrotehnik, če ne druga, greš in začneš v proizvodnji, kjer je totalno pomanjkanje kadra. Dobre strojnike in elektrotehnike se išče ves čas, bolj je pa tukaj vprašanje, koliko jih je pripravljeno zagrabiti projekte ali pa si umazati roke in nekaj narediti iz sebe.

Ja, iščejo se ljudje, ki bi delali za mizerne plače.

Strojniki imajo, v primerjavi z IT, naravnost mizerne plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AEx_1-7 ::

Meizu je izjavil:

kaj je vasa prednost pred ostalimi?


Poznavanje Tiktoka in kratic za hitro pisanje.

bf, bff, omg, rd, rtm, thx, lol, rofl, k


Potem imate ze vse!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

KraitPay ::

nekdoo je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


A lahko malo poveste, ali se vidite kot zaposleni se letos in imate realne moznosti za uspeh ... poznanstva, priporocila, izkusnje ... strojnistvo je lahko marsikaj, bolj konkretno povejte ... kaj znate in lahko s tem prepricate delodajalca ... iscete v tujini ali v SI?


Prek študenta sem delal v podjetju, ki se ukvarja s proizvodnjo naprav za avtomatizacijo. Nekako se bolj vidim v elektro kot v strojniškem oddelku. Bi me bili pripravljeni že zaposliti ampak sam bi rad naredil še magisterij, ki bi mi lahko odprl še marsikatera vrata. Nameravam pa ostati v Sloveniji.


Kakšnem elektu odelku, kaj si delal? Moraš vedeti da je dobrega ele. projektanta težko najdi. Po drugi strani se PLC programerje kar naprej išče. Malo več je navadnih štromarjev ki samo berejo načrte in vežejo omare, amapak upam da to nisi ravno ti. Skratka nikako se ne boš v nobenem primeru odločil narobe. Tako strojnikov kot elektrotehnikov primanjkuje na trgu. Če znaš pa oboje; si pa itak na konju.

bbbbbb2015 ::

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


Moje mnenje je, da bi res moral nadaljevati strojništvo ali pa vpisati npr. ekonomijo. Čeprav se zdi, da znanja "širiš", v očeh mnogih "svaštariš", kot je moj nekdanji šef rad rekel, v nekem zelo slabšalnem smislu.

Da pa inženir pozna ekonomijo oz. osnove ekonomije, to pa je univerzalno privzeto kot pozitivno in med akademiki in med firmami. Saj tehnološko je marsikaj možno, samo stvari stanejo in če ima n ekdo občutek za ekonomiko projekta, je to vedno plus. Zato inženirski študij je komplementaren z ekonomijo (magisterijem), medtem ko dva inženirska študija nakazujeta bolj svaštarjenje.

Lahko pa, seveda, dobiš nagrado univerze za najboljši magisterij, imaš dva patenta registrirana (oz. v registraciji), ter narejen malo zahtevnejši projekt in priporočilno pismo do firme. POTEM pa je ta dualni študij ena povsem druga zgodba, ter imaš status "kapacitete". Potem pa si lahko zmišljuješ, kaj bi za ene plače imel.

Drug argument je, da si šolan v vsem in ničemer. Bolje bi bilo, da pokažeš magisterij iz strojništva in nekaj praktičnih izkušenj iz elektrotehnike (oz. mehatronike), kot pa da si šolan do daske, pa nič praktičnih izkušenj.

Na firmah pogosto za tako zelo šolane ljudi mislijo, da so "rentniki", t.j. da hočejo visoko plačo na podlagi *PRETEKLIH* zaslug (t.j. šolanja), ne pa dejanskih dosežkov. Nizke plače pa nočejo dati, ker tako visoko šolani ljudje mislijo, da že na začetku rabijo visoko plačo (ko niso pokazali nič konkretnega), firma pa noče, da se gre že v začetku v nek delovni odnos z neko bridkostjo oz. razočaranjem.

Zgodovina sprememb…

mertseger ::

To se meni zdi odlična izbra, ker ponavadi nam štromarjem manjka nekaj stronškega znanja in obratno.
Da ne boš zaposliv so po moje buče, ravno zaradi tega je bila pred leti ustanovljena smer mehatronika, ki združuje oboje strojištvo in elektro. Ker po potebe po tem velike.

mr_chai ::

Ravno obratno, najslabša izbira je vse kar je povezano z ekonomijo in poslovanjem in taka jajca. Takih diplomantov imaš malo morje in vsi so nezaposljivi.

fikus_ ::

Ma kake imate nekateri.

Kot strojni inženir moraš poznati še kaj drugega kot strojništvo. Tudi ekonomija je ok, če te zanima delo v tej smeri. Še vedno pa trdim da je strojništvo + elektro boljša kombinacija, ker se veliko dela na avtomatizaciji proizvodnih procesov. In če te to veseli, zna biti prava kombinacija.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

A110 ::

mr_chai je izjavil:

Ravno obratno, najslabša izbira je vse kar je povezano z ekonomijo in poslovanjem in taka jajca. Takih diplomantov imaš malo morje in vsi so nezaposljivi.


To definitivno ni res. Poznam kar nekaj ljudi ki so šli iz matematike/ finančne matematike na podiomca ne EF in jim ni škodilo. Ok, če bi nadaljevali na FMF/FRI bi jim koristilo še bolj ampak vseeno so obstoječe znanje dobro nadgradili.

filip007 ::

Kosilnice greš popravljat, samo tudi tam bo potrebna praksa.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nekdoo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

nekdoo je izjavil:

Pozdravljeni, zaključil sem dodiplomski študij strojništva in se vpisal na podiplomski študij elektrotehnike, saj mi je ta smer nekoliko bolj privlačna. Pred kratkim sem govoril z nekaj znanci, ki delajo v teh branžah in so mi dejali, da bom s tako kombinacijo študija postal nezaposljiv. Zaradi tega sem tik pred tem, da opustim študij elektrotehnike in se morda pozneje vpišem na podiplomski študij strojništva ali pa se zaposlim in opustim magistrski študij. Prosil bi za še kakšno mnenje. Sam sem mnenja, da kombinacija več različnih smeri ni tako slaba izbira (veliko kolegov se je vpisalo na podiplomski študij ekonomije), ne poznam pa toliko trga dela. Hvala za odgovore, LP.


Moje mnenje je, da bi res moral nadaljevati strojništvo ali pa vpisati npr. ekonomijo. Čeprav se zdi, da znanja "širiš", v očeh mnogih "svaštariš", kot je moj nekdanji šef rad rekel, v nekem zelo slabšalnem smislu.

Da pa inženir pozna ekonomijo oz. osnove ekonomije, to pa je univerzalno privzeto kot pozitivno in med akademiki in med firmami. Saj tehnološko je marsikaj možno, samo stvari stanejo in če ima n ekdo občutek za ekonomiko projekta, je to vedno plus. Zato inženirski študij je komplementaren z ekonomijo (magisterijem), medtem ko dva inženirska študija nakazujeta bolj svaštarjenje.

Lahko pa, seveda, dobiš nagrado univerze za najboljši magisterij, imaš dva patenta registrirana (oz. v registraciji), ter narejen malo zahtevnejši projekt in priporočilno pismo do firme. POTEM pa je ta dualni študij ena povsem druga zgodba, ter imaš status "kapacitete". Potem pa si lahko zmišljuješ, kaj bi za ene plače imel.

Drug argument je, da si šolan v vsem in ničemer. Bolje bi bilo, da pokažeš magisterij iz strojništva in nekaj praktičnih izkušenj iz elektrotehnike (oz. mehatronike), kot pa da si šolan do daske, pa nič praktičnih izkušenj.

Na firmah pogosto za tako zelo šolane ljudi mislijo, da so "rentniki", t.j. da hočejo visoko plačo na podlagi *PRETEKLIH* zaslug (t.j. šolanja), ne pa dejanskih dosežkov. Nizke plače pa nočejo dati, ker tako visoko šolani ljudje mislijo, da že na začetku rabijo visoko plačo (ko niso pokazali nič konkretnega), firma pa noče, da se gre že v začetku v nek delovni odnos z neko bridkostjo oz. razočaranjem.


Nekaj podobnega je bilo meni rečeno. Izkušenj iz elektro smeri nimam veliko, pri vpisu na elektro pa nisem veliko premišljeval o tem. Že skoraj mi je žal, da magisterija nisem nadaljeval na isti smeri. Se pa že pogovarjam o redni zaposlitvi pri njih, verjetno bom magisterij opustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekdoo ()

Phantomeye ::

Kdorkoli ti reče, da te neka kombinacija študija naredi nezaposljivega ne ve kaj govori.

Jaz mislim, da je kombinacija dveh študijev boljša kot sum of its parts. Pa ni važno kaj sta ta dva študija in kako sta povezana, če sploh sta.

Tudi, če doštudiraš dva neuporabna študija imaš več šans kot nekdo, ki je doštudiral samo eno neuporabno stvar, in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

Phantomeye je izjavil:

Kdorkoli ti reče, da te neka kombinacija študija naredi nezaposljivega ne ve kaj govori..


se strinjam. Sam bi, če bi še enkrat izbiral, šel srednjo šolo eno smer, študij drugo, podiplomc tretjo... kasneje skozi čas pa še kakšno dvoletno višjo. Na ta način dobiš res lep spekter znanj, ki ga ne uporabljaš samo v službi, ampak tudi privat. Možnosti je neskončno. Če ne druga, greš vlečt štromarijo, štromarji se iz dela trenutno ne vidijo ven.
Prekle za kurnk

Gambino ::

mr_chai je izjavil:

Ravno obratno, najslabša izbira je vse kar je povezano z ekonomijo in poslovanjem in taka jajca. Takih diplomantov imaš malo morje in vsi so nezaposljivi.


No ja, marsikateri ekonomist je dosti bolje plačan, kot tehnični kader. Kolegica ima narejeno prvo bolonjsko stopnjo in dela v bančništvu kot glavni svetovalec za PPD in ima 3500E bruto plus letni bonus 5000 - 10000kE odvisno od poslovnega leta banke. Da ne govorim za brata, ki je sicer doktor ekonomije, ki ima 5kE bruto v Sloveniji plus letni dodatek glede na poslovno leto. Pa poznam še kar nekaj ekonomistov, ki zelo dobro služijo.
Pri nas v fermi se najbolj iščejo poleg razvojnega kadra, še prodajne inženirje, ki so tudi med najbolje plačanimi strokovnjaki v našem poslu, gre se za v večini uni. inženirje elektrotehnike z znanjem ekonomije. Tako da ta kader je zelo iskan in tudi plačan!

Phantomeye ::

hipertija je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Kdorkoli ti reče, da te neka kombinacija študija naredi nezaposljivega ne ve kaj govori..


se strinjam. Sam bi, če bi še enkrat izbiral, šel srednjo šolo eno smer, študij drugo, podiplomc tretjo... kasneje skozi čas pa še kakšno dvoletno višjo. Na ta način dobiš res lep spekter znanj, ki ga ne uporabljaš samo v službi, ampak tudi privat. Možnosti je neskončno. Če ne druga, greš vlečt štromarijo, štromarji se iz dela trenutno ne vidijo ven.


Ja meni je npr. ful žal, da sem šel magisterij isti študij - ker je blo še več istega.

Gambino je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Ravno obratno, najslabša izbira je vse kar je povezano z ekonomijo in poslovanjem in taka jajca. Takih diplomantov imaš malo morje in vsi so nezaposljivi.


No ja, marsikateri ekonomist je dosti bolje plačan, kot tehnični kader. Kolegica ima narejeno prvo bolonjsko stopnjo in dela v bančništvu kot glavni svetovalec za PPD in ima 3500E bruto plus letni bonus 5000 - 10000kE odvisno od poslovnega leta banke. Da ne govorim za brata, ki je sicer doktor ekonomije, ki ima 5kE bruto v Sloveniji plus letni dodatek glede na poslovno leto. Pa poznam še kar nekaj ekonomistov, ki zelo dobro služijo.
Pri nas v fermi se najbolj iščejo poleg razvojnega kadra, še prodajne inženirje, ki so tudi med najbolje plačanimi strokovnjaki v našem poslu, gre se za v večini uni. inženirje elektrotehnike z znanjem ekonomije. Tako da ta kader je zelo iskan in tudi plačan!


V končni fazi ni tako pomembno KAJ študiraš, ampak kako dober si v tem, kar si doštudiral. Seveda, nekateri študiji so bolj uporabni / zaposljivi. Ampak to samo pomeni, da moraš biti toliko boljši v svojem poslu, kar je svojevrsten izziv.

Diplomiranih ekonomistov je ful. Eni bodo celo življenje stregli kavo, medtem pa bodo drugi služili velike denarje (kot si omenil).

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

Študirat ekonomijo kot strojnik se mi zdi dosti brezveze, razen če ti je cilj delat kot nabavnik ali računovodja na takem področju - zeh.

Osnov poslovanja, ki jih rabiš za svojo firmo ali finančno razvit svoj produkt, se naučiš dosti lažje kot pa elektrotehnike.

Po moje si izbral kar dobro kombinacijo študijev. Kar poznam štromarjev na takem nivoju imajo vsi še preveč dela.

zlobcek ::

Študij se dela zaradi bildanja stopnje izobrazbe, dejansko delovno mesto in plača je vedno stvar pogajanja. Seveda je plačno izhodišče s stopnjo izobrazbe višje. Naravoslovna smer je sicer prednost, uspešnost in kariera je pa vedno pogojena z motivacijo do samoučenja pa dela.

Realizacija in dodana vrednost človeka nima nobene veze z izobrazbo. Plačan več kot narediš si samo v javnem sektorju. Koliko si plačan glede na tvojo dodano vrednost se pa pogajaš.

Imaš tako podpovprečne ekonomiste, kot strojnike brez šihta. Priden in izobražen človek nikoli ni brez dela.

Odgovor je torej - pojdi na podiplomca na isto smer, kot dodiplomca, ker hočeš najmanj zajebancije. Se boš z iskanjem službe in potem v službi kvalificiral naprej.

Phantomeye ::

Superboyy je izjavil:

Študirat ekonomijo kot strojnik se mi zdi dosti brezveze, razen če ti je cilj delat kot nabavnik ali računovodja na takem področju - zeh.

Osnov poslovanja, ki jih rabiš za svojo firmo ali finančno razvit svoj produkt, se naučiš dosti lažje kot pa elektrotehnike.

Po moje si izbral kar dobro kombinacijo študijev. Kar poznam štromarjev na takem nivoju imajo vsi še preveč dela.


Sori, ampak to kar si napisal "nabavnik" in "računovodja". To je delo za ekonomskega tehnika. Ne za diplomanta ali magistra.

nekdoo ::

zlobcek je izjavil:

Študij se dela zaradi bildanja stopnje izobrazbe, dejansko delovno mesto in plača je vedno stvar pogajanja. Seveda je plačno izhodišče s stopnjo izobrazbe višje. Naravoslovna smer je sicer prednost, uspešnost in kariera je pa vedno pogojena z motivacijo do samoučenja pa dela.

Realizacija in dodana vrednost človeka nima nobene veze z izobrazbo. Plačan več kot narediš si samo v javnem sektorju. Koliko si plačan glede na tvojo dodano vrednost se pa pogajaš.

Imaš tako podpovprečne ekonomiste, kot strojnike brez šihta. Priden in izobražen človek nikoli ni brez dela.

Odgovor je torej - pojdi na podiplomca na isto smer, kot dodiplomca, ker hočeš najmanj zajebancije. Se boš z iskanjem službe in potem v službi kvalificiral naprej.


Težava je v tem, da sem se že vpisal na drugo smer in sedaj razmišljam, če je bila to sploh pravilna odločitev tudi glede zahtevnosti. Sicer imam še eno možnost vpisa ampak s tem izgubim še eno leto, večni študent pa ne mislim biti.

Superboyy ::

Phantomeye je izjavil:

Sori, ampak to kar si napisal "nabavnik" in "računovodja". To je delo za ekonomskega tehnika. Ne za diplomanta ali magistra.


Če dobi firma za neko plačo 10 prijav tehnikov in 10 prijav diplomantov, verjetno raje vzamejo diplomanta.

Tody ::

Nekdo, čist en kurc je važn kaj si po izobrazbi. ĆIST EN KURC! Če imaš diplomo si že izpolnil 80 % zahtev, ki jih naša podjetja imajo. To je samo zato da greš mimo kadrovske. Če boš pa znal rešit problem, ki ga ima podjetje potem si pa zaposljiv. Če pa misliš delat na elektru in drkat kurac, si moreš pa ustvarit mrežo poznanstev, potem pa je spet en kurc kaj si po izobrazbi saj so tu druge zadeve v igri.

Kako boš dobil znanje da boš reševal težave podjetji pa je čisto druga stvar.

mr_chai ::

A110 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Ravno obratno, najslabša izbira je vse kar je povezano z ekonomijo in poslovanjem in taka jajca. Takih diplomantov imaš malo morje in vsi so nezaposljivi.


To definitivno ni res. Poznam kar nekaj ljudi ki so šli iz matematike/ finančne matematike na podiomca ne EF in jim ni škodilo. Ok, če bi nadaljevali na FMF/FRI bi jim koristilo še bolj ampak vseeno so obstoječe znanje dobro nadgradili.


Če si naredu matematiko in se moraš potem učit o ekonomiji v predavalnici je neki narobe. Edino, če bi ti to res kaj koristilo pri delodajalcu, ampak tudi tukaj dvomim.

Tody je izjavil:



Kako boš dobil znanje da boš reševal težave podjetji pa je čisto druga stvar.


Pozabil si še omeniti, da število rešenih težav in plača nista v premem sorazmerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Phantomeye ::

Superboyy je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Sori, ampak to kar si napisal "nabavnik" in "računovodja". To je delo za ekonomskega tehnika. Ne za diplomanta ali magistra.


Če dobi firma za neko plačo 10 prijav tehnikov in 10 prijav diplomantov, verjetno raje vzamejo diplomanta.


Mejbi, samo če se diplomiran ekonomist poteguje za službo, ki je razpisana za tehnika, potem se mogoče ta diplomant malo podcenjuje.

Zato, ker za delovna mesta, kjer actually rabijo nekoga, ki je diplomiral iz ekonomije, tehnik ne pride v poštev. Vsaj ne z znanjem iz, izključno!, srednje šole. Izkušnje so seveda druga zgodba.

Smurf ::

Strojnistvo+elektrotehnika je super kombinacija, prav tako bi bila Strojnistvo+ekonomija. Interdisciplinarnost je, ce znas to izkoristiti, praviloma bolje placano kot to, da imas zgolj en faks. Specificno v Sloveniji pa je trenutno vec sluzb za elektrotehnika kot strojnika (in so v povprecju bolje placane) tako, da se resnicno ne rabis sekirati, da si kaj "zajebal".

LorD_DDooM ::

Da bi bila kombinacija strojnik-elektrotehnik nezaposljiv je precej na trhlih temeljih.

Trenutno in tudi v prihodnosti bodo iskani poklici mehatronik, strojnik, elektrotehnik, metalurg...
Interdisciplinarnost, oziroma kombinacija dveh veščin je pa ponavadi zelo dobra karakteristika. Ugodno je imeti zaposlenega strojnika, ki se spozna na elektroniko ali elektrotehniko. Enako je dobro, da tudi kak elektrotehnik zna izrisati in zmodelirati v CAD-u kak 2D/3D ali izvesti simulacije.

Tako da zaposljivost naj ne bo vprašljiva postavka, kvečjemu se lahko ti, ter drugi bodoči diplomanti vprašajo, kaj jih veseli oziroma kaj jih zanima delati. Niso vsi tehnološki poklici striktno binarni, da bi bili samo za 100% strojnike, elektrotehnike ali ekonomiste.

nekdoo ::

Hvala za odgovore. Ne vem sploh zakaj sem vpisal to smer, predmeti so se mi zdeli nekoliko bolj zanimivi pa sem se v zadnjem hipu brez premisleka odločil. Vseeno bom verjetno zapustil študij in se zaposlil. Po pravici povedano, ne da se mi še s podiplomcem druge smeri ukvarjat, prepisovat pa se ne nameravam, saj bi tako izgubil še eno leto.

Sparkxl ::

Jaz ti predlagam da ne študiraš naprej in se zaposliš. Ob študiju pa se vpišeš na neki simpl ekonomski faks. Veliko delam z elektrotehniki, strojniki in gradbinci. Problem vseh teh poklicov je, da so specialisti iz teh področij, manjka pa jim ekonomska znanja, ki vedno prav pridejo v vsakem poklicu. In največji zmagovalci so vsaj koliko jaz opažam tisti, ki še imajo dodatno ekonomska znanja. V praksi za to ne rabiš najjače fakultete, bo kaka doba dovolj. Ker štejejo znanja, ne papir.

bluefish ::

Sparkxl je izjavil:

V praksi za to ne rabiš najjače fakultete, bo kaka doba dovolj. Ker štejejo znanja, ne papir.
Pa ravno na Dobo gre folk, ki rabi predvsem papir.

AEx_1-7 ::

bluefish je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

V praksi za to ne rabiš najjače fakultete, bo kaka doba dovolj. Ker štejejo znanja, ne papir.
Pa ravno na Dobo gre folk, ki rabi predvsem papir.


Ja, ker dobi papir, znanja itak ne ... fov je podobno, ... ampak OP ve kaj zeli in cesa nima, rabi pa, torej potem TO NAJPREJ! Ekonomija je sirok pojem, pogosto sirsi kot strojnistvo ... torej, kaj rabite in/pa (se) nimate? Zeno imate?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

nekdoo ::

Ekonomija me sicer ne zanima, sem podal kot primer, saj imam veliko kolego, ki se tam vpišejo na magisterij. Bi skoraj raje nadaljeval študij na Fakulteti za strojništvo ampak za letos sem zamudil vlak. Lahko sicer to leto oddelam pa se naslednje leto prepišem ampak ne bi bil rad "večni študent".

Zimonem ::

Ekonomov imaš kolikor hočeš, bolj ali manj odpaden kader, ki ne razume tehnologije so pa kao spretni z denarjem. Pa še to je daleč od resnice , kup manipulativne populacije.
Povsem dobro si izbral , drži se tega. Ta znanja mankajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

AEx_1-7 ::

nekdoo je izjavil:

Ekonomija me sicer ne zanima, sem podal kot primer, saj imam veliko kolego, ki se tam vpišejo na magisterij. Bi skoraj raje nadaljeval študij na Fakulteti za strojništvo ampak za letos sem zamudil vlak. Lahko sicer to leto oddelam pa se naslednje leto prepišem ampak ne bi bil rad "večni študent".


Gre za vecno (vse-zivljensko) ucenje (znanje in izkusnje, boljse od drugih, ker to boste vnovcili na trgu), ne vecno studiranje (to ste koncali, papir imate, zaposljivi ste) ... imate dober mindset in positive-thinking (can-do-attitude) in vec kot ocitno veste kaj hocete ... po tujini se pa le razglejte, ker svetovljanstvo je vedno + ne -, se posebej predno vas kaksna ujame, ker potem pozabite (ce vas ze ni) ... in pa srecno!

Taki kot ste sami, zapustijo SI zelo hitro, in ve se zakaj ... in zakaj smo kjer smo ...

Zalitve kateregakoli foha /tudi oec./ pa ignorirajte, taka znanja vedno pridejo prav, ne glede na branzo ... vsakemu, ce ne drugace, pa za privat potrebe!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzporedni študij ekonomije

Oddelek: Šola
339445 (5230) Meridian
»

kam na podiplomca?

Oddelek: Šola
226034 (5081) bajsibajsi
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611998 (9751) nekikr
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449930 (28441) Unknown_001
»

Zapostljivost diplomantov FMF, FKKT, FS

Oddelek: Šola
123035 (2738) Smurf

Več podobnih tem