» »

Katera jezikovna šola

Katera jezikovna šola

Lanka ::

Pozdravljeni, hči gre prihodnje leto na študij v Avstrijo, to leto si bo poskušala privarčevati čim več denarja, ter se naučiti nemško. Kakšne so vaše izkušnje z tečaji, priporočila? Začela bo od začetka, brez predznanja. Hvala

kuall ::

piflanje besed na pamet sortirano po najbolj pogosti besedi (vsak dan se jih napiflaš 10, ene 3000 jih pa rabiš vedet, torej v enem letu na izi) plus gledanje tujih filmov s slo podnapisi. najbolj učinkovit in najbolj užitkarski način.

bluefish ::

Piflanje slovarja na pamet brez dejanske uporabe naučenih besed je izguba časa.

kuall ::

ravno to je predsodek, ki ga hočem poudarit. pri vsaki stvari moraš določit prioritete. pri tujem jeziku je prioriteta leksikon, ne slovnica. slovnico podzavest bp pobere z glednjem filmov.

Shields ::

Goethe inštitut

49106 ::

Kako pa prilezeš do dejanske uporabe naučenih besed, če ne s piflanjem?

Ni izguba časa, sploh pa z Ankijem, ki ti vzame 10 minut, da greš 2x dnevno čez 20 besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Shields ::

Lahko gre na goethe tečaj tudi v Nemčijo in tam živi. Trajajo tudi 2 meseca in potem ima recimo znanje B2 (intenzivni tečaj) in gre potem na nadaljevalni do C1. Res da se da tudi kot samouk kar sem jaz delal ampak je učinkovito tam do B1 mogoče, pa še to vedno potrebuješ nekoga za govorno razumevanje. Če ni imela nemščine v sr. šoli pa sploh bolje da gre na tečaj

Če se učinkovito učiš besede si jih tudi zapomniš. Vem, ker sem že gledal preproste filme in serije brez podnapisov. Je pa res da moraš biti v stiku z jezikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

chrush ::

Priporocam Duolingo aplikacijo. Pogoj za uspeh pa je, da res vsak dan delas. Ze pol ure je dovolj. Edino, kar je mogoce slabost, da ni slovenscine. Torej, je potrebno znati anglesko. Sam sem se naucil italijanscine v pol leta za normalno sporazumevanje. Prav tako nemscine, s tem, da sem pri nemscini ze imel predznanje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Badwolff ::

Duolingo!

styrian ::

Jaz ne priporočam Duolingo, ker je njim bolj cilj da na njihovi strani zapravljaš čas, kot pa da se dejansko kaj naučiš. Bi bolj priporočal Babbel, ki je bolj strukturiran, a zato tudi plačljiv.

Če že gre na tečaj, naj gre na takšnega, ki teče pod vodstvom kakšne fakultete, ne pa jezikovne šole, ki jih ponavadi vodijo prevajelke brez pedagoškega znanja.

Mene sploh čudi da te sprejmejo na študij v AT brez dokazila o znanju jezika. Na internetu piše da je potreben pogoj vsaj A2, nekje tudi B1, ker v 1 letu tudi ni enostavno osvojiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

TheBlueOne ::

kuall je izjavil:

piflanje besed na pamet sortirano po najbolj pogosti besedi (vsak dan se jih napiflaš 10, ene 3000 jih pa rabiš vedet, torej v enem letu na izi) plus gledanje tujih filmov s slo podnapisi. najbolj učinkovit in najbolj užitkarski način.


Bo tocno tako. Posebej za Avstrijo slovnica ne bo ne vem kako pomagala, poznavanje besed pa je nujno. Poleg tega se uporabne slovnice naucis prakticno takoj, velikega dela slovnice, ki ga iz meni neznanega razloga silijo na tecajih pa ne uporabljajo niti lokalci.

chrush ::

styrian je izjavil:

Jaz ne priporočam Duolingo, ker je njim bolj cilj da na njihovi strani zapravljaš čas, kot pa da se dejansko kaj naučiš.


Jaz nisem dobil takega obcutka. Problem pri duolingu je recimo bolj v tem, da dela na razumevanju, medtem ko je manj povdarka na pisanju, se manj pa na ustem izrazanju. Torej, z duolingom lahko dosezes, da vse razumes, povedati pa ne znas.

Dober tecaj je imela tudi Doba, ni pa ravno poceni. Majhne skupine in velika intenzivnost. Veckrat tudi srecanje z native speakerji.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

starfotr ::

chrush je izjavil:

Priporocam Duolingo aplikacijo. Pogoj za uspeh pa je, da res vsak dan delas. Ze pol ure je dovolj. Edino, kar je mogoce slabost, da ni slovenscine. Torej, je potrebno znati anglesko. Sam sem se naucil italijanscine v pol leta za normalno sporazumevanje. Prav tako nemscine, s tem, da sem pri nemscini ze imel predznanje.


Bo kmalu tudi slovenščina :)

chrush ::

Vem, da se dela na tem. Sem nekaj casa razmisljal, da bi sodeloval pri prevajanju.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Scaramouche ::

Lanka je izjavil:

Pozdravljeni, hči gre prihodnje leto na študij v Avstrijo, to leto si bo poskušala privarčevati čim več denarja, ter se naučiti nemško. Kakšne so vaše izkušnje z tečaji, priporočila? Začela bo od začetka, brez predznanja. Hvala


https://www.limetorrents.pro/Learn-Germ...

arnecan1 ::

Jaz sem imel dobre izkušnje s šolo Berlitz. V mariboru. Obstajajo pa tudi v Ljubljani. Se da vse dogovoriti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412959 (10427) noraguta
»

Učenje nemščine

Oddelek: Loža
122358 (1996) cekr
»

Študij v tujini

Oddelek: Šola
5940 (700) trancer01
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246173 (702) fosil

Več podobnih tem