» »

Zavarovanje stanovanja

Zavarovanje stanovanja

zavarovanje ::

Zdravo, zanima me kako imate zavarovano stanovanje v bloku?

Predvsem me zanima kako se zavarovati za primer da ponesreči pride do izliva vode ali požara, ki povzroči veliko škodo drugim.
Ali, v primeru, da zagori blok krivdo nosi lastnik stanovanja?

Hvala lepa za odgovore

kixs ::

Najprej preveri pri svojem upravniku kaksna zavarovanja so ze sklenjena. Potem pa naprej. Navadno je vsaj potresno in pozarno.

OZZY ::

Pri nas je vsak zase. Skupno smo nato zavrovali le strojelom, stekla in odgovornost. Bil je nov blok in takrat je prodajelc zavaroval samo za določen čas. Upravnik pa ni poskrbel, da bi se mogoče zavarovalo enotno za določene stvari. Je pa res,da je potrebno, zbrati določen odstotek soglasja vseh za to. če ga imate potem uredite samo še zavarovanje za druge stvari pri svoji zavarovalnici.
meni osebno odgovarja, da imam sam zavarovan in da se mi nekaj ne vsiljuje.
Go with the flow.

Ganon ::

Pri nas je kolektivno že od prvega dne.

;-) ::

Kolektivno zavarovanje je za primer pižara itd. Stavbe kot take.

Izliv in ostalo spada k opremi saj se tam lahko doda zavarovanje odgovornosti lastnika. In zavarovanje skorajda rabiš, tisto kolektivno ni dovolj za 95% stvari.

Mare2 ::

zavarovanje je izjavil:

Zdravo, zanima me kako imate zavarovano stanovanje v bloku?

Predvsem me zanima kako se zavarovati za primer da ponesreči pride do izliva vode ali požara, ki povzroči veliko škodo drugim.
Ali, v primeru, da zagori blok krivdo nosi lastnik stanovanja?

Hvala lepa za odgovore


Z vidika etažnega lastnika:

Zavaruješ etažno lastnino in potres
zavaruješ opremo in potres

Seveda, odgovornost povzročitelja oz. lastnika obstaja. Pri večini zavarovalnic je odgovornost že zajeta pri končnem izračunu. Tu je tudi odgovor na vprašanje, če katera nevarnost ali škoda nastane iz tvojega stanovanja oz. po tvoji krivdi.
-------------
Preveri. Če je blok že zavarovan, preveri kako je zavarovan.
Če je dobro zavarovan (tudi s potresom) lahko zavaruješ le opremo in finalne obloge. :)

------------
Po dogovoru se ob skadenci lahko dogovoriš z upravnikom, da se izključiš in kolektivnega zavarovanja in mu pošlješ sken te tvoje police. :)

Če želiš, ti lahko tudi izračunam premijo:

Rabim vse osebne podatke, naslov, ali je dvigalo, leto izgradnje, adaptacije, način izgradnje, ločeno kvadratura stanovanja, klet, balkon. Ali bi zavaroval tudi indirekti udar strele stanovanjskih predmetov? E-mail je v mojem opisu.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tidetemp ::

Verjetno je važna tudi višina police, odgovornostno zavarovanje ponavadi ne krije visokih zneskov, se pravi v primeru požara bi hitro povzročitelja (četudi nenamernega) spravila nezgoda v bankrot?

;-) ::

tidetemp je izjavil:

Verjetno je važna tudi višina police, odgovornostno zavarovanje ponavadi ne krije visokih zneskov, se pravi v primeru požara bi hitro povzročitelja (četudi nenamernega) spravila nezgoda v bankrot?

Katera odgovornost?

Imaš odgocornost iz posesti in odgovornost posameznika.

Obe sta "dovolj" visoki pri vsaki zavarovalnici ze v startu. Praktično nobeden je ne preseže na letni ravni.

tidetemp ::

Pri najbolj osnovnih policah je nekaj tisočakov iz odgovornosti, ne vem če bi bilo to dovolj za kritje stroškov požara.
Sicer ne vem če spada pod odgovornost nenaklepen požar, ki ga povzroči kakšna naprava ali kaj podobnega.

Likalnik ::

pri nas je zavarovanje skupno...in tu notri je vse od potresa, požara, izliva...sem imel tudi svoje dodatno zavarovanje in sem ga prekinil.
sem pa že uveljavljal izliv vode pri zavarovalnici...in ni bilo težav sem dobil vse povrnjeno (Generali)...res pa je, da spodnjemu sosedu se pri tem ni naredilo škode


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112108 (5205) wcpapir
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457064 (5457) ;-)
»

Starejše stanovanje: zavarovanje premičnin ali nepremičnin?

Oddelek: Loža
152364 (1913) Magic1
»

Zavarovanje hiše, avta in motocikla

Oddelek: Problemi človeštva
5968 (892) Vikking
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224396 (23014) igor37

Več podobnih tem