» »

Drevesna struktura ali iskanje: generacijski prepad

1 2 3
4
5

kanarin ::

imagodei je izjavil:


Kakor koli - jaz sem v prejšnji službi veliko uporabljal total commander. Sem izvajal ene take operacije, da mi je res koristil. V zdajšnji službi mi Windows Explorer pokrije 98% potreb. Poleg tega ga večina uporabnikov nima nameščenega in če se prijaviš na njihov PC, ne zgubljaš časa z downloadanjem total commanderja, ampak delaš s tistim, kar imaš na voljo.


Moje skromno mnenje, da tako orodje kot je TC bi windowsi morali imeti built-in - že od vsega začetka. Saj vsi (no, vsaj malo starejša generacija) vemo kako je bil uporaben Norton commander v časih DOS-a. File explorer (ni več windows explorer) je..pač kar je. Za silo uporaben, resnično praktičen pa ni. Vsaj za malo zahtevnejšega uporabnika.

kow ::

imagodei je izjavil:

V zdajšnji službi mi Windows Explorer pokrije 98% potreb. Poleg tega ga večina uporabnikov nima nameščenega in če se prijaviš na njihov PC, ne zgubljaš časa z downloadanjem total commanderja, ampak delaš s tistim, kar imaš na voljo.

Pa še ... V prejšnjem podjetju smo imeli kupljenega. Koliko vas, ki prisegate na TC pa ima dejansko licenco?


Se enkrat pozorno preberi, kaj si napisal. Prijavil si se na "NJIHOV" "OSEBNI" racunalnik. Nekaj delas narobe oz. ne pomnim kdaj sem se nazadnje komu prijavil v osebni racunalnik.
A delas v IT podpori? Itak pa download in instalacija trajata 2 minuti. Ce je to prevec, pac uporabis explorer.

Glavni problem je itak drugje. Microsoft v aplikacijah namenoma skriva filesystem, da bi te preusmeril v svoj cloud - cisto slucajno jim "dobra uporabniska izkusnja" koristi financno. Drzava me seveda kot potrosnika ne sciti. Se ukvarjamo z levimi in desnimi. In ne, NIMAM moznosti uporabljati drugega operacijskega sistema, ker ga moram v sluzbi in nimam mozganskih kapacitet, da si zapomnim uporabljati 17 operacijskih sistemov.

Mimogrede, imam perpetual licenco, ki sem jo kupil leta nazaj za 30$. Ce bom TC uporabljal 20 let, je to 1,5$ na leto.
Verjetno je to za velikostni razred cenejse kot Explorer. Ne pozabi, da Explorer placas, ko kupis windowse. Poleg tega bo Microsoft monetiziral tvoje podatke, kar pomeni, da bos za Explorer placeval se leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Jirzy ::

Spadam v generacijo, ki se pozna cmd in je delala (s 3.5 inch) disketami. Interneta relativno dolgo nisem imel, tako da se IRCev bolj bezno spomnim.

Drevesno strukturo seveda poznam in me preseneca, da jo mlajsi ne poznajo. Ampak - programe zaganjam samo se preko taskbara in WinKey + ime programa.

Iskanje datotek pa je seveda druga pesem :) Tam pride zelo prav razumevanje _osnov_ organizacije podatkov. Drugace je vse en pig pile of mess...

one-half ::

imagodei je izjavil:

one-half je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:


V praksi manjka samo kakšna ura ali dve informatike na koncu OŠ, da razčistijo "teorijo": kaj so fajli in direktoriji - in da je vsebina ista kot v raziskovalcu, le da je en del skrit, nekaj primerov iz cmd, kako se naredi mapa, zbriše datoteka. In da mulci to sami začenajo probavat, se sprehajat po računalniku in "brisat" windowse. That's it.


V tretjem razredu je moja smrklja razumela, pa ls, cd, mkdir in cp tudi. Mislim, da to ni snov za konec osnovne sole. Razen morda na kaksnem prilagojenem programu.

Kaj pa ima danes (oziroma kadar koli) otrok pri 8 letih po računalniku in po CLI-ju šarit ter odpirat in brisat direktorije?

OK, v redu, če je zares odprte glave in jo zanima drobovje, programiranje itd., potem ne rečem. Jaz sem C64 dobil pri 9 letih in sem (poleg igranja igric, seveda) sprva prepisoval BASIC programe iz priložene knjige in jih z veseljem poganjal, ampak za to napravo nobeden od mojih dveh staršev ni preživel kumulativno niti 2 ur, C64 je bil v osnovi igralna konzola. Danes so računalniki malo bolj pomembne zadeve; gor imaš slike, dokumente, elektronsko bančništvo... Valjda ne spuščaš gor 8-letnega otroka testirat, kako deluje ukaz format c: ?


Tudi z vrtalnikom (tistim, old school, na "vinto") je vrtala :). Cel zur v desko narediti nekaj lukenj. :)

Sicer mora tudi "format c:" enkrat sprobat, samo je slo za ssh v jail. In veselje na otroskih ockah, ko nekaj casa nabija cd in mkdir potem pa nakucas tree :) Danes ima svoj laptop z zfsjem in snapshotiranje ob bootu, le naj zbrise in unici karkoli, ce ne pades in ugotovis, da boli, se ne naucis ujeti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

6bt9hmDwY ::

Res ne razumeš/te?

Marsikomu se ne ljubi navigirati skozi lastno drevesno strukturo in pač posname na Namizje ali pa v Moji Dokumenti. Dokler je nekje do 50 (+-) datotek, ni problema, ko pa jih je 1000, pa je, ker je res zmeda in tudi včitovanje lahko porabi nekaj sekund. Oblak pa ima prednost tudi s tem, da so datoteke dosegljive tudi na drugih napravah, ko se vanje prijaviš.

Sicer pa, Dialog za odpiranje datotek omogoča sortiranje, med drugim, po imenih in datumih, tudi grupiranje po imenih in datumih je bilo uvedeno.
Stvari sicer so rešljive, že omenjene, ampak lenoba...

one-half ::

imagodei je izjavil:

Pa še ... V prejšnjem podjetju smo imeli kupljenega. Koliko vas, ki prisegate na TC pa ima dejansko licenco?


Imam lifetime licenco, ce si kaksen avtor zasluzi placilo je to Ghisler.

6bt9hmDwY je izjavil:


Marsikomu se ne ljubi navigirati skozi lastno drevesno strukturo in pač posname na Namizje ali pa v Moji Dokumenti. Dokler je nekje do 50 (+-) datotek, ni problema, ko pa jih je 1000, pa je, ker je res zmeda in tudi včitovanje lahko porabi nekaj sekund. Oblak pa ima prednost tudi s tem, da so datoteke dosegljive tudi na drugih napravah, ko se vanje prijaviš.


Ja, marsikomu se ne ljubi brati knjig. Brati kaj vec kot enovrsticnic na internetu. Tudi razmisljanje je postala redka lastnost. Ali pa delanje direktorijev, kjer nimas nikjer 1000 datotek. In nekateri imamo "oblak"(tm) kar doma, rece se mu server in je na telefon zmountan preko sshfsja, kar omogoca, ce ne uporabljas telefona za idiote (android, iphone). Pazi cudez, enako velja tudi za laptop. In se nekaj njih v hisi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

one-half ::

Da ne bo pomote, deluje tudi izven hise :)). Spil kavo. No potem, ce kdo rabi windows, pozene shell skripto z ikonco, ki jih prijavi preko ssh tunela v malo popravljene windowse (omogocajo vec kot eno rdp konekcijo) na byhvu (v in izven hise). A ni fino, kaj vse se da brez krilatic kot je "oblak"(tm)? Ali pokvarjenih korporacij?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

kow ::

one-half, pomoje podcenjujes kako veliko zaupanje ima povprecen clovek v korporacije. Vecina ljudi namrec nikoli ni delala za korporacije. Ce bi, bi bilo drugace.

one-half ::

kow je izjavil:

one-half, pomoje podcenjujes kako veliko zaupanje ima povprecen clovek v korporacije. Vecina ljudi namrec nikoli ni delala za korporacije. Ce bi, bi bilo drugace.


Jah no... vsaj placajo dobro :))

Nic ne podcenjujem, samo pac jaz ne mislim vzgajati otrok v idiote. In jih ne. Ze poznajo drevesno strukturo in jima ne dela nobenih problemov (oba otroka predpubertetna), zelo ju usmerjam, da se zavedata, da je vsaka fucking smart naprava samo se en racunalnik (je bil cel zur, ko sta gledala (bolj malo razumela, zaenkrat) ko je fotr rootal sesalec in se je kar naenkrat zacel oglasati z njunima glasovoma (zavrtel mp3 z njunima glasovoma na sesalcev speaker :))), se mu moram malo bolj posvetiti, nanj naloziti Logo pa bo namesto zelvice :) ).

Pac namesto, da bi se otroke vzgajalo v bolj inteligentne od starsev, se jih vzgaja v bolj razvajene in idealno cimbolj nasposobne. In kot taki, se, ko odrastejo izgovarjajo, da se jim "ne da" in se tresejo od strahu pri omembi cepljenja. In/ali pa ne razumejo drevesne strukture, ker se jih je vzgajalo v smer idealnega potrosnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

6bt9hmDwY ::

one-half je izjavil:

Ja, marsikomu se ne ljubi brati knjig. Brati kaj vec kot enovrsticnic na internetu. Tudi razmisljanje je postala redka lastnost. Ali pa delanje direktorijev, kjer nimas nikjer 1000 datotek. In nekateri imamo "oblak"(tm) kar doma, rece se mu server in je na telefon zmountan preko sshfsja, kar omogoca, ce ne uporabljas telefona za idiote (android, iphone). Pazi cudez, enako velja tudi za laptop. In se nekaj njih v hisi.

Glej, mi smo zelo preprosti ljudje, ne moraliziramo, tudi (povečini) ne živimo v neki paralelni idealistični realnosti. Ne vem, če ti bo kdaj dano ugotoviti, da se svet vrti po svoje, ne glede na to, kaj se tebi osebno v nekem trenutku zdi smiselno... Lepo, da imaš oblak doma, ni mi sicer jasno, čemu pričakuješ, da bi to morali imeti tudi ostali, ki uporabljajo komercialne rešitve (kako že, IaaS, PaaS, SaaS) in z njimi tudi služijo? Sam imam drugo filozofijo in to je, da ne poskušam (ker bo zelo verjetno neuspešno) spreminjati smeri razvoja družbe, informatike in ostalega, ampak se temu prilagodim, po možnosti s kakšno drobno koristjo. Upam, da se da razumeti, da smo nekateri intelektualno inferiorni.

Okapi ::

imagodei je izjavil:

Pa še ... V prejšnjem podjetju smo imeli kupljenega. Koliko vas, ki prisegate na TC pa ima dejansko licenco?


Serijska številka pod 1000, registracija izpred kakšnih 25 let. Me zanima, če tule kdo uporablja TC z isto licenco?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kow ::

Uff.. jaz imam cirka 270k.

one-half ::

6bt9hmDwY je izjavil:

one-half je izjavil:

Ja, marsikomu se ne ljubi brati knjig. Brati kaj vec kot enovrsticnic na internetu. Tudi razmisljanje je postala redka lastnost. Ali pa delanje direktorijev, kjer nimas nikjer 1000 datotek. In nekateri imamo "oblak"(tm) kar doma, rece se mu server in je na telefon zmountan preko sshfsja, kar omogoca, ce ne uporabljas telefona za idiote (android, iphone). Pazi cudez, enako velja tudi za laptop. In se nekaj njih v hisi.

Glej, mi smo zelo preprosti ljudje, ne moraliziramo, tudi (povečini) ne živimo v neki paralelni idealistični realnosti. Ne vem, če ti bo kdaj dano ugotoviti, da se svet vrti po svoje, ne glede na to, kaj se tebi osebno v nekem trenutku zdi smiselno... Lepo, da imaš oblak doma, ni mi sicer jasno, čemu pričakuješ, da bi to morali imeti tudi ostali, ki uporabljajo komercialne rešitve (kako že, IaaS, PaaS, SaaS) in z njimi tudi služijo? Sam imam drugo filozofijo in to je, da ne poskušam (ker bo zelo verjetno neuspešno) spreminjati smeri razvoja družbe, informatike in ostalega, ampak se temu prilagodim, po možnosti s kakšno drobno koristjo. Upam, da se da razumeti, da smo nekateri intelektualno inferiorni.


Ne ne, saj si ze v prejsnjem postu povedal. Niste "preprosti" ljudje ampak ste leni ljudje. Velika razlika. In se zelo opravicujem, ce ne prenesem pogleda na vsesplosno drvenje v idiokracijo, ker rezultat bo pa tak (oz. pri spodaj, pri pogledu skozi okno zadeva ze spominja na kaksen javanski projekt ali k8s):

(na 1:30)


Okapi je izjavil:

imagodei je izjavil:

Pa še ... V prejšnjem podjetju smo imeli kupljenega. Koliko vas, ki prisegate na TC pa ima dejansko licenco?


Serijska številka pod 1000, registracija izpred kakšnih 25 let. Me zanima, če tule kdo uporablja TC z isto licenco?;)



Jaz sem okrog 100k. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

6bt9hmDwY ::

Ok, sem ravno bolj fajn dela zaključil in naj bo... Mimogrede, pri youtu.be urlih dodaš "?t=Xs" in pri youtube.com urlih "&t=Xs" (brez narekovajev, jasno), če hočeš, da se premika od X-te sekunde naprej: 1 ali 2. Domnevam, da ne gre za prehud napor.

Glede ostalega in globanih industrijskih standardov in smernic, je povsem brezpredmetno, da tule razpravljamo in obžalujem, če imaš zaradi tega travme. Tudi meni marsikaj moti, pa mislim, da bo slabše, če bi zaradi tega samega sebe obremenjeval. Ti pa, kakor želiš.

Zgodovina sprememb…

predi ::

Truga je izjavil:

danes imajo sistemi konfiguracijo v velikostih stotih MB, na miljonih razlicnih lokacijah, in google je edini razlog zakaj povprecen uporabnik sploh se lahko kaj uredi, "manual" za OS bi moral imet 10 miljard strani da bi pokril vse robne primere
+1

Pa ne samo "povprečen" uporabnik. Brez interneta smo mrzli bolj ali manj vsi, ravno zaradi bistva tega članka zgoraj.

To je namreč samo še en primer medgeneracijske optimizacije uporabe računalnikov. Zaradi tega se recimo dandanes programerji (med drugim) ne učimo več API-jev na pamet. Včasih si bil kul, če si znal kaj iz glave sprogramirat v tekstovnem urejevalniku ter s par konzolnimi aplikacijami, dandanes bi te pa v takem primeru čudno gledali, ker ne uporabljaš namenskega IDE-ja, ki išče po tvoji kodi in ti predlaga naslednji korak. In prav je tako, ker za vsako stvar obstaja najučinkovitejše orodje, če pa ga še ni, ga je treba zgolj ustvariti ali pa morda izpopolniti njegovo prejšnjo iteracijo, da bolj ustreza tvojim potrebam. Ultimativna iteracija nikoli ne obstaja, ker to ni poanta.

Zimonem ::

Iskanje po metadati je precej učinkovitejše in bolj prožno od drevesnega razvrščanja ki v osnovi nudi samo en način razvrščanja datotek. Problem starih dinozavrov je, da se niso sposobni naučiti kaj novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Okapi ::

Dinozavri vemo, da se direktoriji in iskanje ne izključuje, in uporabljamo oboje. Ker ima oboje svoje prednosti in slabosti, in lahko uporabimo tisto, kar je v danem trenutku optimalno.

gruntfürmich ::

čisto možno je da ureditev po mapah odraža dejansko urejenost človeka; kdor v resničnem življenju predalčka zadeve jih bo verjetno tudi na računalniku...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

Zimonem je izjavil:

Iskanje po metadati je precej učinkovitejše in bolj prožno od drevesnega razvrščanja ki v osnovi nudi samo en način razvrščanja datotek. Problem starih dinozavrov je, da se niso sposobni naučiti kaj novega.

Da ne skrbi, zato je "naša" metadata baza vseh dokumentov in vsebin, cca 5x bolj strojno požrešna kot funkcija "dokument v oblaku" ali lokalno. Zgolj zato ker uporabnik ve da je to enkrat 2018 bilo nekaj z stranko x na temo probema b.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

Kaže da sem jaz še iz časa dinozavrov, ker sem malo izgubljen, če vsaj približno ne vem drevesne strukture/direktorijev kje iskati. :D
V opravičilo mi jer pa to, da sem začel s C64, C128 in potem PC&DOS.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Vsak se naj sam odloci kako mu pase. Aja, sej res... >:D

BCSman ::

Norton Commander, to je bilo ta pravo orodje.

6bt9hmDwY ::

Mr.B je izjavil:

Da ne skrbi, zato je "naša" metadata baza vseh dokumentov in vsebin, cca 5x bolj strojno požrešna kot funkcija "dokument v oblaku" ali lokalno. Zgolj zato ker uporabnik ve da je to enkrat 2018 bilo nekaj z stranko x na temo probema b.

Ok, prepoznava motivov in oseb na slikah zna biti 'malenkost' bolj zahtevno... Če se potrebuje pomoč, se da pomagati, ne bi pa zastrupljala ljudi s podrobnostmi :) Tudi deduplikacija na osnovi predefiniranih pravil in to.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

fikus_ je izjavil:

Kaže da sem jaz še iz časa dinozavrov, ker sem malo izgubljen, če vsaj približno ne vem drevesne strukture/direktorijev kje iskati. :D
V opravičilo mi jer pa to, da sem začel s C64, C128 in potem PC&DOS.
ma, ni to nic dinozavri, gre za organizacijo po predalih vs iskanje. dva popolnoma razlicna orodja ki se uporabljata za podobno zadevo. search uporabljas ko ze ves kaj isces, predale uporabljas ko ne ves kaj isces, ves pa kategorijo po kateri moras iskat.

ce tocno ves kaj isces je search majka, ce isces nekaj kar ves da obstaja, ne ves pa kaj, pa gres po direktorijih. dokler delas vse sam search verjetno cist uredu spelje zadeve, cim imas vec kot enega cloveka pa rabis met zadeve popredalckane, da sploh lahko zadeve normalno peljes, ce ne se nardi sama zmesnjava ko mas 10 tisoc fajlov nesortiranih na kupu.

Zimonem ::

Iz metadate generiramo tabele, drevesa, grafe ,workflowe .. direktoriji na fs so preživeta stvar. Tudi ldap v bistvu ni drevesna struktura.

6bt9hmDwY ::

Zimonem je izjavil:

Iz metadate generiramo tabele, drevesa, grafe ,workflowe ..

Drži, vendar to zahteva bolj poučene uporabnike. Slo-tech (vsaj tu in tam kakšna tema še) ni odraz populacije nasplošno. Vsaj zaenkrat še ne, čeprav se premika tja (in ne obratno).

Mr.B ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Da ne skrbi, zato je "naša" metadata baza vseh dokumentov in vsebin, cca 5x bolj strojno požrešna kot funkcija "dokument v oblaku" ali lokalno. Zgolj zato ker uporabnik ve da je to enkrat 2018 bilo nekaj z stranko x na temo probema b.

Ok, prepoznava motivov in oseb na slikah zna biti 'malenkost' bolj zahtevno... Če se potrebuje pomoč, se da pomagati, ne bi pa zastrupljala ljudi s podrobnostmi :) Tudi deduplikacija na osnovi predefiniranih pravil in to.

Ne govorim o slikah. Govorim o banalnih dokumentih in e-mailih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zimonem ::

Mr.B je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Da ne skrbi, zato je "naša" metadata baza vseh dokumentov in vsebin, cca 5x bolj strojno požrešna kot funkcija "dokument v oblaku" ali lokalno. Zgolj zato ker uporabnik ve da je to enkrat 2018 bilo nekaj z stranko x na temo probema b.

Ok, prepoznava motivov in oseb na slikah zna biti 'malenkost' bolj zahtevno... Če se potrebuje pomoč, se da pomagati, ne bi pa zastrupljala ljudi s podrobnostmi :) Tudi deduplikacija na osnovi predefiniranih pravil in to.

Ne govorim o slikah. Govorim o banalnih dokumentih in e-mailih.

Nismo več v času lotus notes.

kow ::

Zimonem je izjavil:

Iz metadate generiramo tabele, drevesa, grafe ,workflowe .. direktoriji na fs so preživeta stvar. Tudi ldap v bistvu ni drevesna struktura.


Ce so preziveta stvar, mi povej kateri filesystem ne podpira direktorijev...

Zimonem ::

Pa ali ni jasno da da služi zgolj hrambi datotek. Za upravljanje z njimi je pa v osnovi neroden. Pa ne spet s kakimmi relikri kot so total commander. Za 1ga človeka to gre za večjo skupino ljudi pač stvar ni uporabna. Pa ne mislim, da človek ne rabi razumet koncepta fasciklov. Ampak pri orodjih katera obstajajo je to precej srednjeveško bojevanje z mlini na veter. Cervantes je napisal celo knjigo o tem.

Mr.B ::

Zimonem je izjavil:

Mr.B je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Da ne skrbi, zato je "naša" metadata baza vseh dokumentov in vsebin, cca 5x bolj strojno požrešna kot funkcija "dokument v oblaku" ali lokalno. Zgolj zato ker uporabnik ve da je to enkrat 2018 bilo nekaj z stranko x na temo probema b.

Ok, prepoznava motivov in oseb na slikah zna biti 'malenkost' bolj zahtevno... Če se potrebuje pomoč, se da pomagati, ne bi pa zastrupljala ljudi s podrobnostmi :) Tudi deduplikacija na osnovi predefiniranih pravil in to.

Ne govorim o slikah. Govorim o banalnih dokumentih in e-mailih.

Nismo več v času lotus notes.

Res je seda index service potrebuje ccy 10x toliko resoursov kot "core" aplikacija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zimonem ::

Ker je to edina rešitev? Ne vem pa kaj je core? To je podobno kot da si si si indeksiranje zapomnil na pamet po šifrah projektov in podpostavkam. Ker možgani so v tem boljši kot če to opravi računalo.

kow ::

Zimonem je izjavil:

Pa ali ni jasno da da služi zgolj hrambi datotek. Za upravljanje z njimi je pa v osnovi neroden. Pa ne spet s kakimmi relikri kot so total commander. Za 1ga človeka to gre za večjo skupino ljudi pač stvar ni uporabna. Pa ne mislim, da človek ne rabi razumet koncepta fasciklov. Ampak pri orodjih katera obstajajo je to precej srednjeveško bojevanje z mlini na veter. Cervantes je napisal celo knjigo o tem.


Po tvoji logiki je itak cloveska vrsta ze danes relikt, ker bo v nekaj letih/desetletjih AI. Total commander se vedno veliko ljudi uporablja in so veliko bolj produktivni kot vecina okolice. Kajti tisti, ki uporabljajo search, si ga pac niso sami skonfigurirali, ampak so dobili neko splosno zalost. Tehnologija se ni dovolj dobra.

Mr.B ::

Zimonem je izjavil:

Ker je to edina rešitev? Ne vem pa kaj je core? To je podobno kot da si si si indeksiranje zapomnil na pamet po šifrah projektov in podpostavkam. Ker možgani so v tem boljši kot če to opravi računalo.

Pa mamo še enega ki spada pod rezultate ankete. Ker sem prepričan, ko boš imel tako 20 ljudi ki delajo zadnjih 20 let na različnih dokumentih/projektih/strankami, kjer je generiano v tisoče dokumentov, da boš ti iskal po imenu dokumenta. Slike je tako enostavno iskati, dokumente, če ne veš točno kaj iščeš, oziroma oseb ki so pred desetimi leti generirale dokumente, se zna... Nomj žena ne zna najti lastnih dokumentov, pa jih nima revno veliko, pa uporablj le eno lokacijo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zimonem ::

Mr.B je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ker je to edina rešitev? Ne vem pa kaj je core? To je podobno kot da si si si indeksiranje zapomnil na pamet po šifrah projektov in podpostavkam. Ker možgani so v tem boljši kot če to opravi računalo.

Pa mamo še enega ki spada pod rezultate ankete. Ker sem prepričan, ko boš imel tako 20 ljudi ki delajo zadnjih 20 let na različnih dokumentih/projektih/strankami, kjer je generiano v tisoče dokumentov, da boš ti iskal po imenu dokumenta. Slike je tako enostavno iskati, dokumente, če ne veš točno kaj iščeš, oziroma oseb ki so pred desetimi leti generirale dokumente, se zna... Nomj žena ne zna najti lastnih dokumentov, pa jih nima revno veliko, pa uporablj le eno lokacijo....

Smo jih imeli nekaj sto pa spravili pod dokumentni sistem.

one-half ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Ok, sem ravno bolj fajn dela zaključil in naj bo... Mimogrede, pri youtu.be urlih dodaš "?t=Xs" in pri youtube.com urlih "&t=Xs" (brez narekovajev, jasno), če hočeš, da se premika od X-te sekunde naprej: 1 ali 2. Domnevam, da ne gre za prehud napor.

Glede ostalega in globanih industrijskih standardov in smernic, je povsem brezpredmetno, da tule razpravljamo in obžalujem, če imaš zaradi tega travme. Tudi meni marsikaj moti, pa mislim, da bo slabše, če bi zaradi tega samega sebe obremenjeval. Ti pa, kakor želiš.


Youtube uporabljam tocno toliko, da vam pastam izseke iz idiocracya. Sicer me ne zanima, spet hrana za idiote.

Sicer pa:

Reasonable people adapt themselves to the world. Unreasonable people attempt to adapt the world to themselves. All progress, therefore, depends on unreasonable people.

― George Bernard Shaw


Zal smo prebili kriticno mejo idiotov. Rezultat je ze tu, in gre samo na slabse. Glede na obstojece zgodovinske vire je zaton vseh civilizacij bila dekandenca. Smo ze tukaj.

Te boli k* mar ne? Probaj imeti otroka, se ti bo morda perspektiva spremenila. Ali pa te tudi za lastne otroke boli k*?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Zimonem ::

Rad ga objavljaš, tipičen consumer. Samo problem je da dlje in zfs nisi prišel. Ljudi zanima vsebina.

Zimonem ::

Tebi ni jasno da nikogar ne zanima alkoholizem ali zfs. In tvoji snapboysi. To zna vsak stabilen fs .
In tvoja organizacija z obskurno sshfs. Ob vseh wireguardih in rešitvah za iskanje po dokumentih.
Če na znaš narediti iz flat datotečnega sistema semantično pomenljive zadeve , jo ne boš znal tudi z organizacijo v drevo na fsju.

Računalo je zgolj orodje katero omogoča čimlajše ustvarjanje vsebine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

MrStein ::

Markoff je izjavil:

kuall je izjavil:

Stari kozli so vedno podcenjevali mladino. ker je niso razumeli. Mladina je v resnici povprečno bolj napredna in pametna, tudi danes je tako. Opažam, kako čim je človek starejši, tam nad 45, eni že pri 40ih, posebej ženske, nimajo občutka za računalnike sploh in se ne znajdejo pa če jih ubiješ ne. Medtem ko mladim je to v krvi.

Bolj nisi mogel brcniti v temo. Žena učiteljica na tehniški srednji šoli z gimnazijo. Vsaka naslednja generacija manj razgledana in manj vešča uporabe računalnikov. Vse, kar znajo, je drajsanje po tačskrinu.

Uporabe logaritemskega računala tudi. Pa Uporabe in vzdrževanja konja tudi. In? Se počutiš starega? Svet gre naprej. Dinozavri pa pod rušo. Kot vedno.

Enako so čez tebe tvoji "stari" jamrali, da ne znaš luknjanih kartic uporabljat.

Zlata doba računalništva je bila verjetno zadnja faza rasti znanja splošne populacije. Od vseprisotnega interneta, tačskrinov in butastih tulifonov gre vse skupaj samo še v neprestani entertainment, reality showing in konzumentstvo. Imamo wikipedio, a jo mularija uporablja za copy-paste.

Ja, kot smo mi kopi-pastali (pač na roke) iz knjig in učbenikov.

Imamo Gmaps, pa ga folk uporablja za izračun kilometrine in se 100% prepusti programu, da jih pripelje na pravo mesto.

Oh človek, a si kdaj videl koga buljiti v zemljevid (tisti papirnati) ? Pol jih tega ne zna, pa nima veze katera letnica je na koledarju. To da jih zdaj zemljevid vodi za roke, je plus, ker bi jih sicer pol končalo v jarku, reki ali napačni državi.


And my age goes on...

fixed... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

eventyrer je izjavil:

sam si naprimer ne predstavljam kako bi po nekaj mesecih/letih iskal stare dokumente ali slike, če ne bi bili smiselno urejeni po datotečni strukturi.

Iskanje? Kako, če nevem kater datum iskat.

Iščeš po vsebini oziroma ključnih besedah. Saj veš, tako kot smo že leta 1990. Ali si premlad, pa ne veš tega? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mato989 je izjavil:


Moja partnerka je nečaku pri 19tih morala naredit PRIJAVO NA FAKULTETO ONLINE ker on je preveč nesposoben to uredit sam... to je nivo tega znanja...

Enako kot je nas en starš spremljal na upravno enoto urediti neko birokracijo, čeprav smo že bili polnoletni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Miki N je izjavil:

Kakorkoli, na slotechu si brez razumevanja drevesnih struktur mrzel, ker iskanje komajda deluje.

Kovačeva kobila. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

Saj digitalna pismenost niti ne narašča, niti ni bila nikoli dobra. Ne v naših mladih časih, ne zdaj...


To drži, razlika (bistvena) je bila v tem da je bilo takrat manj ljudi na PCju in tisti ki so bili so bili relativno oz. procentualno BOLJE pismeni kot procentualno danes ko je več ljudi na PCjih...

Včasih je PC stal celo plačo (ali več) in ga je zato imela ozka, specifična manjšina. Ki je bila nadpovprečno izobražena in inteligentna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

one-half ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj digitalna pismenost niti ne narašča, niti ni bila nikoli dobra. Ne v naših mladih časih, ne zdaj...


To drži, razlika (bistvena) je bila v tem da je bilo takrat manj ljudi na PCju in tisti ki so bili so bili relativno oz. procentualno BOLJE pismeni kot procentualno danes ko je več ljudi na PCjih...

Včasih je PC stal celo plačo (ali več) in ga je zato imela ozka, specifična manjšina. Ki je bila nadpovprečno izobražena in inteligentna.


Ja, drzi, danes, ko pa stane precej manj, ga imajo vsi, so pa podpovprecno izobrazeni in inteligentni. Se morajo vdinjati pri raznih online servisih, da flikajo svojo luknjo v glavi... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

MrStein ::

Truga je izjavil:


jaz se spomnim kako so mi vsi govorli da je sysadmin dead job, ker bojo milenijci in kasnejsi vsi obvladal kompjutre, si bojo ze sami zrihtal zadeve

To eni še zdaj zagovarjajo...

6bt9hmDwY je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Iz metadate generiramo tabele, drevesa, grafe ,workflowe ..

Drži, vendar to zahteva bolj poučene uporabnike. Slo-tech (vsaj tu in tam kakšna tema še) ni odraz populacije nasplošno.

No, antivaxerjev je že kar dosti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

6bt9hmDwY ::

one-half je izjavil:

Te boli k* mar ne? Probaj imeti otroka, se ti bo morda perspektiva spremenila. Ali pa te tudi za lastne otroke boli k*?

Odvisno, glede česa. Imam otroke, perspektiva spremenjena že kar nekaj časa. Ne.

Ni mi jasno, čemu ta vprašanja, ampak ok. :-)

MrStein ::

one-half je izjavil:


Ali pa moje stalno trkanje ljudem na slo-techu (ki bi morali biti dovolj sposobni za to) po celu, naj si za vraga kriticno infrastrukturo postavijo doma.

Idiokracija v druzbi se veca in novopeceni "napredni uporabniki" mislijo, da so cool, ker pisejo v javascriptu, uporabljajo zabito zakompliciran tooling, hkrati pa niso se slisali za tcp.

Dinozavri mislijo, da so cool, ker še vedno živijo v preteklosti.

Relevantne slike (seveda uporabljene zgolj za vas, sicer ne konzumiram teh vsebin...):

Old Man Yells at Cloud

The Future Is Now, Old Man

Oziroma (kar je nekdo že skoraj napisal):
Ni problem, da se današnja generacija ne zna prilagoditi razmeram iz leta 1998, ampak da se stara generacija ne zna prilagoditi razmeram 2020. Pardon, je že 2021.

Pa veselo jamranje naprej, kako sosedov mulc niti podkve konja ne zna sam zamenjati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Pozabljaš nekaj... jaz se iskanja v Finderju ali kakšnem drugem fancy toolu navadim v par sekundah. Nek srednješolec pa se iskanja datotek po sektorjih ne bo navadil niti v par mesecih. Sicer tega ne bo rabil nikoli... razen, ko enkrat mogoče pa bo.

Potem bo poklical in mastno plačal mene. ;)

Jaz pa njega za iskanje s Finderjem ali Wintendo Explorerjem pač ne bom. :))
sudo poweroff

uvodV?? ::

Nagi Bator je izjavil:

Zmeraj sem govoril, da komur ni jasen koncept drevesne strukture, ne zna uporabljati racunalnika.
Danes opazam, da se pravzaprav iz teh ali onih razlogov sam izogibam uporabe naprav, ki mi otezujejo dostop do datotek na ta nacin.

ok boomer

Mr.B ::

Poznamo te dobre case , ko sem z disk editorjem prestsvljal raztegoval particije. potem pa sem se vkalkuliral pa sem simuliral moderne kitajske fake usb kljucke.
Edino kar nikoli nisem naredil je nuliral sector 0.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo končno nudil več zasebnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10031945 (26248) Uporabnix
»

[Bash] Preverjanje legalnosti poti

Oddelek: Programiranje
161342 (969) piki12
»

Kako smiselno urediti zbirko datotek

Oddelek: Programska oprema
82031 (1873) c3p0
»

Izdelava katalogov ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
103357 (3129) sameone

Več podobnih tem