» »

Drevesna struktura ali iskanje: generacijski prepad

1
...
3 4
5
»

fikus_ ::

Zanimiva zgodba (anekdota) izpred nekaj let. Znancu so za 60 roj. dan kupili pametni telefon. Prej je imel tel. še na tipke. Imel je kratko "šolanje" da se je privadil nanj. Po nekaj dneh je imel težavo s tel., nekaj ni vedel kako narediti in je klical sina za pomoč. Na daljavo nista mogla rešiti zadeve, pa mu je sin rekel, naj gre na ulico in prvega mulca prosi za pomoč. In tako je tudi bilo, prvi mulc mu je rešil zadevo.

Zadeve se spreminjajo, tako mi kot mulci nismo razumeli staršev, tako sedaj kot starši nismo/ne razumemo mulcev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

spegli ::

Zdej mamo cloude. Itak nobenga najstnika ne zanima, kako deluje. Važno da deluje. No razen pri partisu ni.

Poldi112 ::

Hvala bogu. Zakaj bi te zanimalo, kako deluje orodje? Zakaj bi moral vedeti, kako deluje pralni stroj, predno mi opere cunje. Ali hladilnik, predno mi shladi pivo? Avto, predno ga grem vozit?

Če te zanima drobovje avtov, greš za mehanika. Če te zanima drobovje računalnikov, greš za sistemca/serviserja.

Zgrašanje nad manjkom poglobljenega znanja uporabnikov je za zgolj in samo prevzetnost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mato989 ::

Poldi112 je izjavil:

Hvala bogu. Zakaj bi te zanimalo, kako deluje orodje? Zakaj bi moral vedeti, kako deluje pralni stroj, predno mi opere cunje. Ali hladilnik, predno mi shladi pivo? Avto, predno ga grem vozit?

Če te zanima drobovje avtov, greš za mehanika. Če te zanima drobovje računalnikov, greš za sistemca/serviserja.

Zgrašanje nad manjkom poglobljenega znanja uporabnikov je za zgolj in samo prevzetnost.


Ja seveda, dokler to pomankanje poglobljenega znanja ne vpliva na kvaliteto in hitrost njihovega dela ali na morebitne zastoje zaradi njihovih napak ki bi jih ob malo bolj poglobljenem znanju lahko sami odpravili...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spegli ::

Jaz se strinjam s Poldi112. Bodo pa IT strokovnjaki čedalje bolj iskani imo.

Poldi112 ::

Brez skrbi - če bi jih manjko IT znanja dejansko oviralo, bi ga precej hitro pridobili, ko bi jih enkrat vrstniki, ki bi to znanje posedovali, prehiteli.

Pa očitno potrebe po razumevanju direktorijev ni in je evolucija šla svojo pot.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zimonem ::

6bt9hmDwY je izjavil:

one-half je izjavil:

Te boli k* mar ne? Probaj imeti otroka, se ti bo morda perspektiva spremenila. Ali pa te tudi za lastne otroke boli k*?

Odvisno, glede česa. Imam otroke, perspektiva spremenjena že kar nekaj časa. Ne.

Ni mi jasno, čemu ta vprašanja, ampak ok. :-)

Pamži morajo najti svoje obsesije ne prenašati fotrove. Jaz jih že davno ne zanimam več oni pa mene ne. Overposesivne brihte mislijo, da ne smejo in ne znajo drugače.

bajker ::

Okapi je izjavil:

imagodei je izjavil:

Pa še ... V prejšnjem podjetju smo imeli kupljenega. Koliko vas, ki prisegate na TC pa ima dejansko licenco?


Serijska številka pod 1000, registracija izpred kakšnih 25 let. Me zanima, če tule kdo uporablja TC z isto licenco?;)



Včasih bi rekli "svaka čast". ;)
Sem mislil, da sem bolj med prvimi (pri nas).


Ima pa TC zelo radodarno licenco. Z njo lahko ti kot lastnik uporabljaš TC na poljubnem številu računalnikov. Tako imam zadevo razmnoženo po vseh serverjih, pa še na vseh USB pomnilnikih.


V firmi pa smo kupili 10 licenc in bolj napredne uporabnike sem malo naučil in sedaj ne znajo brez. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

Karamelo ::

jaz pa imam drugačno izkušnjo..najprej sem uporabljal nortona, potem pa še total commanderja, še danes ga imam, a le redko ga prižgem.

problem je v tem, da imam dosti kopiranja med sistemi, remote, vpn, vsakič neka druga, nova mašina..

skratka, ne da se mi vedno na vsaki mašini gledat ali ima inštalirano to stvar ali ne, enostavno prej skopiram z file explorerjem, zdaj sem se že navadil na file explorer, tako da niti ni tako zelo počasen

poleg tega file explorer se vedno hitro prižge z win-e in to na katerikoli mašini, medtem ko bi za tc moral spet to nastavljat

edino prednost ki jo vidim v total commanderju, je da delaš na isti mašini oz omrežju in urejaš stvari, folderje, prav mi pride pri iskanju ter pri ftp, če je še kaka potreba

registriral ga nikoli nisem, bi pa to verjetno bil edini program, ki bi ga, če nebi bil škrtica

bajker ::

Karamelo je izjavil:

jaz pa imam drugačno izkušnjo..najprej sem uporabljal nortona, potem pa še total commanderja, še danes ga imam, a le redko ga prižgem.

problem je v tem, da imam dosti kopiranja med sistemi, remote, vpn, vsakič neka druga, nova mašina..

skratka, ne da se mi vedno na vsaki mašini gledat ali ima inštalirano to stvar ali ne, enostavno prej skopiram z file explorerjem, zdaj sem se že navadil na file explorer, tako da niti ni tako zelo počasen

poleg tega file explorer se vedno hitro prižge z win-e in to na katerikoli mašini, medtem ko bi za tc moral spet to nastavljat

edino prednost ki jo vidim v total commanderju, je da delaš na isti mašini oz omrežju in urejaš stvari, folderje, prav mi pride pri iskanju ter pri ftp, če je še kaka potreba

registriral ga nikoli nisem, bi pa to verjetno bil edini program, ki bi ga, če nebi bil škrtica

Jasno je, da je treba Explorer tudi znat uporabljat, če delaš pri kaki stranki. Samo vedno, ko se moram matrat s to zadevo, ratam hitro živčen, ker je zadeva tako štorasta.

Poldi112 ::

Nah, zgolj vajen ga nisi.

Tudi sam sem bil "odvisen" od TC, nato pa sem zavoljo enostavnosti (vzdrževanje desktopov) presedlal na Explorer. Na začetku se počutiš malo omejeno, potem se pa enostavno navadiš na drug princip.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zimonem ::

Za kar koli realnega je še vedno komandna vrstica.
Za načrtovanje organizacije so datotek pa bolj ali manj odvisni od vsebine.

Onaninranja na Tc vbtej temi so brez predmetna. Noben qurax ne omeni sparl. Kot bi bili v tirani leta 94. Vsi pa TC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

DostMam ::

Članek se konča z mislijo: "Danes se kljub široki razširjenosti računalnikov v šolah in na univerzah še bolj kot nekoč učijo osnove računalništva - ravno zato, ker jih je bilo moč začeti uporabljati brez osnov," zato se strinjam, da je debata o TC, NC ali MC nekoliko res zavila na pot, ki jo je lepo opisal Zimonem.

Pravzaprav je vse na svojem mestu. Univerze so najprej producirale generacije, ki so odlično poznale osnove. Te so TC, NC in MC pretvorile v uporabno programsko opremo. Iskalniki jim rečemo. Hvala Vsevišnjemu, da se današnjim generacijam ni treba ukvarjati več z drevesnimi struktirami in hvala istemu, da se sedanji profesorji zavedajo, kako je nove kadre potrebno podkovati z osnovami.

Članek omenja tudi Aristotelovo zadrego, tako da "na zahodu nič novega". In ne se bat za mladino.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo končno nudil več zasebnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10031829 (26132) Uporabnix
»

[Bash] Preverjanje legalnosti poti

Oddelek: Programiranje
161336 (963) piki12
»

Kako smiselno urediti zbirko datotek

Oddelek: Programska oprema
82023 (1865) c3p0
»

Izdelava katalogov ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
103345 (3117) sameone

Več podobnih tem