» »

Psihično - človeška vprašanja

Psihično - človeška vprašanja

Xplore ::

Zakaj imam ponavadi strah pred klicanjem oseb (za katerokoli stvar) ? In tudi kar prestrašim se, ko mi zazvoni telefon, me kliče kak prijatelj jaz pa si mislim kaj je sedaj...Brezvezen strah, ki ne vem zakaj sploh je, ne bi rekel da se katerega bojim ali pa da imam kaj za bregom...

In tudi, kako biti boljši retorik v družbi, recimo ko je fešta? Zakaj imam/imamo takšen strah pred drugimi in se ne moramo sprostiti oziroma se sekiramo kaj si bodo pa mislili ?

Kayzon ::

Vsi strahovi so nerealni, saj so le plod naše domišljije. So naše misli o tem, kaj vse slabega se lahko zgodi v prihodnosti. Morda zato, ker imamo slabe izkušnje iz preteklosti. A če se zavedamo, da je preteklost minila, prihodnosti pa še ni, nam ostane samo sedanji trenutek.

Postati dober retorik je pa samo vaja in vaja,cim bolj se izpostavljati temu da govoris z ljudmi ter dobro je prebirati tudi zahtevnejsa dela da izboljsas besedni zaklad.

pegasus ::

Na telefonu izklopiš vse možne zvoke, ki jih je sposoben generirati, tudi vibro. Ponavljajoči eni in isti zvoki mi hitro ustvarijo preganjavico in iste frekvence začenjam zaznavat tudi v vsakodnevnem hrupu. Zelo neprijetno. Trznem že, ko telefon vibrira zgornjemu sosedu...

Naj folk kar kliče, se hitro navadijo, da ne dviguješ. Če kaj rabijo, naj pošljejo mail.

maldic ::

In tudi, kako biti boljši retorik v družbi, recimo ko je fešta? Zakaj imam/imamo takšen strah pred drugimi in se ne moramo sprostiti oziroma se sekiramo kaj si bodo pa mislili ?


Ocitno imas nek strah pred govorenjem pred publiko. To je lahko posledica, da si morda kdaj naletel na negativen odziv in se ti je to ustalilo v podzavesti. Resitev je vaja. Vaja dela mojstra. Morda lahko zacnes vajo pred 1 samim prijateljem, ki mu zaupas. Potem scasoma lahko ponovis vajo pred vec prijatelji, s katerimi se dobro razumes, jim zaupas in se pocutis dobro v njihovi druzbi. Potem tako povecujes stevilo prijateljev (publike). Potem lahko scasoma dodas tudi kakega zraven, ki ni prijatelj in postopoma vadis in povecujes stevilo poslusateljev in na koncu prides do tega. da lahk samozavestno govoris pred neznanci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

hyuga ::

pegasus je izjavil:

Na telefonu izklopiš vse možne zvoke, ki jih je sposoben generirati, tudi vibro. Ponavljajoči eni in isti zvoki mi hitro ustvarijo preganjavico in iste frekvence začenjam zaznavat tudi v vsakodnevnem hrupu. Zelo neprijetno. Trznem že, ko telefon vibrira zgornjemu sosedu...

Naj folk kar kliče, se hitro navadijo, da ne dviguješ. Če kaj rabijo, naj pošljejo mail.



isto.

ko jebe te telefone
to itak ni normalno. poznam pa folk k so nonstop ready da telefon zvibrira.

kuall ::

to se da opaziti, da eni preferirajo sms, eni klic, eni email. jaz imam raje klic. tisto jajcanje z smsi mi gre na kurac, najbolj zato, ker moraš čakat na fakin odgovor. sovražim čakanje. če pa pričakuješ, da mora človek neko stvar raziskat, preden ti lahko odgovori, pa je email seveda preferiran.

ripmork ::

OP: Socialna anksioznost opiše naštete probleme. Je pa to zelo pogosta stvar (sploh strah pred nastopanjem je nekaj praktično univerzalnega :) Seveda je to lestvica širokega spektra, ki se lahko spreminja; odvisno od posameznika, posameznikovega življenjskega obdobja, načina razmišljanja, dela na sebi in počutju, stresa tisti dan,... ipd. Če bi ti bilo popolnoma vseeno, zakaj te kdo kliče oz. kakšno reakcijo bo imel klicatelj na tvoje besede, ne bi čutil popolnoma nič.

Kot berem pri ostalih tudi mene zvoki na telefonu precej zmotijo. Obvezno na vibra nastavljen telefon, za večino stvari imam pa push notification-e izklopljene (bom že pogledal, ko bom želel).

mr_chai ::

Anksioznost, imaš socialno anksioznost.

Poglej si tole



Pa tole



Začni razmišljati o svojemu razmišljanju

Predlagam še Jeffa Fosterja za reševanje duševnih problemov.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

maldic ::

Za mnoga psihicna stanja lahko najdemo izvor v nasi podzavesti. Kako lahko pridemo do podzavesti? En nacin je s pomocjo sanj. Kako si lahko pomagamo, da si cim vec zapomnemo sanje? Pred spanjem lahko spijemo caj pelin, ki spodbuja sanje in spodbuja, da si vec zapomnemo, kaj smo sanjali. Pomagate si lahko tudi z dnevnikom sanj. Ko se zbudite, je dobro takoj zapisat kaj ste sanjali, saj imajo sanje tendenco, da se jih hitro pozabi. Pelin je tudi sicer ena izmed najbolj zdravilnih rastlin, Vendar s pitjem ni potrebno pretiravat, saj ima lahko prevelika kolicina negativen ucinek, tudi ni priporocljivo za nosecnice in zenske, ki dojijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

r3dkv1c4 ::

Uporabniško imeXplore
Čas prve prijave22.09.2021 22:02:11

Psihiater je pravi naslov za tvoja vprašanja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

maldic ::

Se nekaj bi rad dodal za pelin, da pomaga tudi raznim psihicnim stanjem, pomaga odpravljat depresijo, odpravlja zivcnost, je pa tudi izjemno zdravilna, vendar pozor, Pri zdravljenju s tem zelišč vam ni treba kršiti naslednjih pravil:

Potek uživanja pelina ne sme biti daljši od enega meseca.
Potem si vzemite odmor tudi za en mesec.
Zmerna uporaba brez pretiravanja.

m0LN4r ::

Xplore je izjavil:

Zakaj imam ponavadi strah pred klicanjem oseb (za katerokoli stvar) ? In tudi kar prestrašim se, ko mi zazvoni telefon, me kliče kak prijatelj jaz pa si mislim kaj je sedaj...Brezvezen strah, ki ne vem zakaj sploh je, ne bi rekel da se katerega bojim ali pa da imam kaj za bregom...

In tudi, kako biti boljši retorik v družbi, recimo ko je fešta? Zakaj imam/imamo takšen strah pred drugimi in se ne moramo sprostiti oziroma se sekiramo kaj si bodo pa mislili ?

Verjetno imas nekaj za bregom, podzavestno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ales ::

maldic je izjavil:

Se nekaj bi rad dodal za pelin, da pomaga tudi raznim psihicnim stanjem, pomaga odpravljat depresijo, odpravlja zivcnost, je pa tudi izjemno zdravilna, vendar pozor, Pri zdravljenju s tem zelišč vam ni treba kršiti naslednjih pravil:

Potek uživanja pelina ne sme biti daljši od enega meseca.
Potem si vzemite odmor tudi za en mesec.
Zmerna uporaba brez pretiravanja.

A flaša pelinkuca pol ni uredu alkako??

Miki N ::

Kayzon je izjavil:

Vsi strahovi so nerealni, saj so le plod naše domišljije.


Ni nujno. Ko pokliče Dule Crnogorac in vpraša kje je denar je strah pred zvonečim telefonom še kako realen.

m0LN4r ::

Jaz se vserjem, ko pozvoni najemnik, itak imam miljon stvari za bregom :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PacificBlue ::

Bilo kakšno osebnostno težavo odpraviš edino tako, da se z njo soočiš. Torej v primeru anksioznosti treniraj situacije, kjer prestopiš lastni prag ugodja. S tem boš ta prag presegel, se boš tudi ugodneje počutil v situacijah, ki so zate trenutno neugodne in tesnobne.
Opazuj tudi svoje misli in jih kontroliraj.

Hemi426 ::

Kayzon je izjavil:

Vsi strahovi so nerealni, saj so le plod naše domišljije. So naše misli o tem, kaj vse slabega se lahko zgodi v prihodnosti. Morda zato, ker imamo slabe izkušnje iz preteklosti. A če se zavedamo, da je preteklost minila, prihodnosti pa še ni, nam ostane samo sedanji trenutek.

Postati dober retorik je pa samo vaja in vaja,cim bolj se izpostavljati temu da govoris z ljudmi ter dobro je prebirati tudi zahtevnejsa dela da izboljsas besedni zaklad.


Ni res. Vsi strahovi so daleč od nerealnih.
Tukaj več kot očitno ne ločuješ med strahom in fobijo.
Strah je samo neke vrste obrambni mehanizem, varovalka, da se telo obrani pred potencialno nevarnostjo in pripravi telo na beg/boj.

Teme te je bilo strah, ker je človek slabo pripravljen za boj v temi, še posebej otroci.
In se je ob strahu izogibaš.

Če te je kdaj kdo udaril, te je tudi te osebe strah, ker so jo možgani prepoznali kot nevarno obstoju in z občutkom strahu se jo boš izogibal ali pa bil maksimalno pripravljen na boj (utrip, adrenalin...)

Je pa res, da se človeški nagon ni uskladil z napredkom tehnologije in dostkrat občutimo strah ob neutemeljenih dražljajih (Grozljivka, telefon, kakšna igrca)

V takšnih neutemeljenih/prekomernih odzivih pa govorimo o fobiji, anksioznosti, paranoji, PTSDju.... Odvisno od specifike primera.

Pa tudi, ta tvoja, da imamo samo sedanjost, ni res.
Možgani iščejo vzorce in ustvarjajo asociacije na podlagi preteklih izkušenj.
Potem ne bi bilo depresije, če bi možgani bazirali samo v sedanjosti.

Ti malo zamenjuješ ta crappy New Age spiritualizem z dejansko znanostjo; psiholigijo.

m0LN4r ::

Možgani iščejo vzorce in ustvarjajo asociacije na podlagi preteklih izkušenj.
Potem ne bi bilo depresije, če bi možgani bazirali samo v sedanjosti.
Jp, podzavest iz a bitch. Dodal bi edino, da strah je za nekatere premagljiv, druge spet ne, odvisno od mentalne stabilnosti in razvoja skozi starost.
Mene kot otrok je bilo veliko stvari strah, zdaj pa se mi za nekatere od teh stvari dobesedno jebe, ker sem ali preutrujen, ne da se mi, sem prestar. Tudi mene je bilo ponoci strah, zdaj pa hodim v popolni temi skozi stanovanje, kot da ni nic. Sicer se na vsake tolko spomnim na to, pa se samo nasmehnem.
Me je pa se vedno strah visine, ce nimam trdnega oprijema ali neke vrste dna pod sabo. Recimo 100m visoko na balkonu me ni strah, me pa je 2 metra visoko na majavi lestvi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

Xplore je izjavil:

Zakaj imam ponavadi strah pred klicanjem oseb (za katerokoli stvar) ? In tudi kar prestrašim se, ko mi zazvoni telefon, me kliče kak prijatelj jaz pa si mislim kaj je sedaj...Brezvezen strah, ki ne vem zakaj sploh je, ne bi rekel da se katerega bojim ali pa da imam kaj za bregom...

In tudi, kako biti boljši retorik v družbi, recimo ko je fešta? Zakaj imam/imamo takšen strah pred drugimi in se ne moramo sprostiti oziroma se sekiramo kaj si bodo pa mislili ?

da se tega odvadiš, pride z leti, ko pridobiš samozavest. mislim da je to čisto normalno.
zdaj, če boš delal na sebi bo to prišlo prej, če ne bo to prišlo kasneje.
sam se odloči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::



V vsakem primeru je bil strah priučen.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

josipdare ::

Meiniken je izjavil:



V vsakem primeru je bil strah priučen.



Ni res, strah pred kacami je iz evolucije.

m0LN4r ::

josipdare je izjavil:

Meiniken je izjavil:



V vsakem primeru je bil strah priučen.



Ni res, strah pred kacami je iz evolucije.
Ja in to je bilo posredno priuceno. So pac opice vidle, da je picla enga in umrl in so rekli "aaaa uuuu, kaca, nevarno"

Ves tisto, zakaj opice ne grejo po lestvici po banane, pa nobena ne ve zakaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Miki N ::

m0LN4r je izjavil:


Ves tisto, zakaj opice ne grejo po lestvici po banane, pa nobena ne ve zakaj?


Ker je PAST!

Hemi426 ::

m0LN4r je izjavil:

Možgani iščejo vzorce in ustvarjajo asociacije na podlagi preteklih izkušenj.
Potem ne bi bilo depresije, če bi možgani bazirali samo v sedanjosti.
Jp, podzavest iz a bitch. Dodal bi edino, da strah je za nekatere premagljiv, druge spet ne, odvisno od mentalne stabilnosti in razvoja skozi starost.
Mene kot otrok je bilo veliko stvari strah, zdaj pa se mi za nekatere od teh stvari dobesedno jebe, ker sem ali preutrujen, ne da se mi, sem prestar. Tudi mene je bilo ponoci strah, zdaj pa hodim v popolni temi skozi stanovanje, kot da ni nic. Sicer se na vsake tolko spomnim na to, pa se samo nasmehnem.
Me je pa se vedno strah visine, ce nimam trdnega oprijema ali neke vrste dna pod sabo. Recimo 100m visoko na balkonu me ni strah, me pa je 2 metra visoko na majavi lestvi.


Ja, se strinjam, odvisno potem od posameznika in njegovih kognitivnih procesov, karakterja in starševških vzorcev, kako se bo spopadel z tem strahom.

kuall ::

v resnici je to posttravmatska stresna motnja. zelo razširjen pojav.
slab spomin na nekaj -> strah pred ponovitvijo tega dogodka. izogibanje.
saj zasvojenost deluje po istem principu samo v drugo smer:
dober spomin na nekaj -> hočemo čimvečkrat ponoviti to.
živalske asociacije. pavlekov dogg si, nič druzga.
naslednjič magarji jej čokolado med klicem pa bo spomin mau boljši. to je čist praktičen nasvet npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

GupeM ::

pegasus je izjavil:

Na telefonu izklopiš vse možne zvoke, ki jih je sposoben generirati, tudi vibro. Ponavljajoči eni in isti zvoki mi hitro ustvarijo preganjavico in iste frekvence začenjam zaznavat tudi v vsakodnevnem hrupu. Zelo neprijetno. Trznem že, ko telefon vibrira zgornjemu sosedu...

Naj folk kar kliče, se hitro navadijo, da ne dviguješ. Če kaj rabijo, naj pošljejo mail.

Zgrešil si point teme. Tema ni o tem, kako se izklopiti, ampak o tem, kako normalno reagirati na takšne zadeve.

@OP:
Klicanje neznanih oseb je večini ljudi neprijetno, se pa navadiš, če to počneš pogosteje. Se spomnim, ko sem iskal neke rezervne dele za avto nekoč, iščem po oglasniku, si označujem primerne oglase, klicati se pa kar nisem spravil. Ko se končno opogumim, ves "prestrašen" pokličem prvega, vprašam če imajo to in to, reče da nima in sva bla zmenjena. Me ni ugriznil.

Komaj pokličem drugega, vprašam če ima to pa to, nima, prekineva. Spet me ni ugriznil.

Pokličem tretjega, vprašam, reče da ima, vprašam za ceno, se že skoraj zmenim da pridem iskat, da mi ne bi bilo treba še koga klicati, pa vseeno rečem da naj zaenkrat ne računa name, če se pa odločim, ga pa še enkrat pokličem.

Po ene petih klicih sem bil že tako domač v tem, da sem že ceno glihal :) Več kot da reče "ne," tako ali tako ne more naredit.

Podobno je recimo s tujimi jeziki, ki jih ne znaš najbolje. Najprej se ti je z domačini skoraj zoprno pogovarjat v njihovem jeziku. Po nekaj dialogih si hitro precej bolj domač. Saj folk razume, da to ni tvoj materni jezik in da ga pač ne obvladaš popolnoma. Nenazadnje jaz znam nekaj njihovega jezika, oni mojega nič.

Je pa ta strah res samo v glavi. Se ga pa z malo vaje zelo hitro znebiš. Je pa res, da ga spet pridobiš, ko nehaš "vadit".

Drugo so bolj realni strahovi (pred višino recimo). Tudi tega se sicer navadiš, če si nekaj časa na višini. Ampak napaka na višini te lahko stane življenja, medtem ko te "napaka" pri telefonskem pogovoru ne stane ničesar. Sploh če kličeš neznance.

kuall ::

Še ena ideja: klicanje 090 številk bi znalo odpraviti strah.:))

Hemi426 ::

kuall je izjavil:

v resnici je to posttravmatska stresna motnja. zelo razširjen pojav.
slab spomin na nekaj -> strah pred ponovitvijo tega dogodka. izogibanje.
saj zasvojenost deluje po istem principu samo v drugo smer:
dober spomin na nekaj -> hočemo čimvečkrat ponoviti to.
živalske asociacije. pavlekov dogg si, nič druzga.
naslednjič magarji jej čokolado med klicem pa bo spomin mau boljši. to je čist praktičen nasvet npr.


Pride Pavlov v gostilni, sliši cerkevi zvonec in reč:"uf, pridem nazaj sem pozabil nahranit pse" :D

kuall ::

dober :)

josipdare ::

m0LN4r je izjavil:

josipdare je izjavil:

Meiniken je izjavil:



V vsakem primeru je bil strah priučen.



Ni res, strah pred kacami je iz evolucije.
Ja in to je bilo posredno priuceno. So pac opice vidle, da je picla enga in umrl in so rekli "aaaa uuuu, kaca, nevarno"

Ves tisto, zakaj opice ne grejo po lestvici po banane, pa nobena ne ve zakaj?


"When we showed pictures of a snake or a spider to the babies instead of a flower or a fish of the same size and color, they reacted with significantly bigger pupils",

m0LN4r ::

Strah v evoluciji je priucen, kaj ne razumes? Samo priucen ze tako dolgo, da se je zapisal v gene.

Ce kace nebi bile nevarne, tega straha v genih nebi bilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Si verjetno razvajen in nesamostojen. Poznam identično osebo, ki zna samo sms-at in maile pisat, po telefonu pa se kaj zmenit ali bognedaj skregat? Nezaslisano.

Kar resna oblika asocialnosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Map ::

Jaz bi praktično isto napisal kot GupeM.

Čeprav imam še vseeno raje sporočila, sem čedalje bolj navajen klicev, ker v službi drugače pač ne gre, oziroma so maili včasih prepočasni. Nimam pa rad, da me kdo klicari, kako daleč je kaka zadeva, potem mi pa še z nekimi pripovedovanji kako in kaj krade čas, njihov sicer, namesto da bi jaz nadaljeval z delom. Preprost sms in odgovar ja/ne bi mi bil precej ljubši.

S kolegi pa podobno. Mu pošljem kak zanimiv link, pa me pokliče, če imam čas za pivo in debatirama še 15 minut. Preprost sms "Pivo?" s pritrdilnim odgovorom bi mi bil ljubši, pa boma potem debatirala.

Nekih popolnih neznancev pa vseeno ne kličem rad, pa klicariti pred ostalimi mi je tudi neprijetno.

Kar se pa jezika tiče, sem včasih zelo težko govoril, pač imaš neko blokado in ne gre. Danes je precej lažje, pa niti ne vem, kdaj se je to prevesilo. Sigurno pa pomaga, da tudi ostali ne znajo 100% in imajo celo na sestankih odprt prevajalnik, ker vseh strokovnih izrazov pač ne moreš poznat. Pa ogromno imamo nekih nemških besed pri nas, pa se tudi tako po domače včasih kar precej zmeniš.

filip007 ::

To sem imel tudi jaz, me je minilo, pač poskusi več kontaktov narediti, ali prodajaj kakšno kramo na Bolhi, pa bo minilo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

wajdouc ::

Minilo bo, ko si boš ti sam to resnično želel. Mogoče boš šel po trnovi poti (kot jaz) ampak ne odnehaj, na koncu se splača. Če te to nenehno ovira v življenju bi ti priporočal, da se poglobiš v ta problem in ga provaš rešit, magari s pomočjo kakega profesionalca. Življenje bo potem lepše.

mirator ::

Xplore je izjavil:

In tudi, kako biti boljši retorik v družbi, recimo ko je fešta? Zakaj imam/imamo takšen strah pred drugimi in se ne moramo sprostiti oziroma se sekiramo kaj si bodo pa mislili ?

To je zanimivivo vprašanje, ki pa mislim, nima enoznačnega odgovora. Po moje gre za nek manjvrednostni kompleks globoko v podzavesti, ki privre na dan, ko kot govornik padeš v fokus pozornosti zbranih ljudi (se pravi, ko se zaveš, da si v fokusu). In v tem primeru je vseeno ali so to tujci, prijatelji ali celo sorodniki.

maldic ::

Ales je izjavil:

maldic je izjavil:

Se nekaj bi rad dodal za pelin, da pomaga tudi raznim psihicnim stanjem, pomaga odpravljat depresijo, odpravlja zivcnost, je pa tudi izjemno zdravilna, vendar pozor, Pri zdravljenju s tem zelišč vam ni treba kršiti naslednjih pravil:

Potek uživanja pelina ne sme biti daljši od enega meseca.
Potem si vzemite odmor tudi za en mesec.
Zmerna uporaba brez pretiravanja.

A flaša pelinkuca pol ni uredu alkako??

Ne, zato, ker je prevec koncentriran. Pelinkovec se mocno odsvetuje. Tudi pitje caja se omejuje. Vsebuje snov, ki lahko v vecjih koliicnah skoduje.

Miha 333 ::

Tudi jaz ne maram telefoniranja in pogovorov v živo (razen z najbližjimi), ker pač raje premislim, kaj bom odgovoril oziroma so mi pogovori v živo nekako nepredvidljivi. Še mail 5x preberem in popravim, preden ga pošljem. Najraje imam maile, sploh v službi, ker si lahko organiziram stvari tako, da jih opravim po vrsti, eno za drugo. S klici pa mi samo skačejo vmes in moram tisti trenutek pustit stvar, ki jo delam in se posvetit klicočemu. Par takih zapored in na koncu ne narediš nič produktivnega, pade koncentracija in zmanjka časa za stvari, ki bi morale biti narejene. Ker tudi sam ne želim drugim povzročati teh težav, tudi raje pošiljam maile kot da kličem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sekiranje - kaj si mislijo drugi

Oddelek: Problemi človeštva
463111 (1578) TheBlueOne
»

Kako premagati strah pred letenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528340 (6326) franci0
»

Umrl je "JSTOR-ov heker" Aaron Swartz (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5921456 (17351) BaToCarx
»

Splošna trema - kako premagati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011037 (8848) Unknown_001
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015686 (12521) Saladin

Več podobnih tem