» »

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU

Reuters - Saga o enotnih polnilnikih za telefone v EU se vleče že od prvih sramežljivih začetkov pred dvanajstimi leti, ki so bili sicer neobvezni dogovor proizvajalec, a je vseeno poskrbel, da imamo danes le tri pomembne formate: umirajoči microUSB, novi USB-C in Applov priključek. Evropski poslanci so se že lani izrekli za dokončno poenotenje, sedaj pa se jim pridružuje še Komisija.

Po informacijah Reutersa kani Evropska komisija v četrtek predstavitvi osnutek zakonodaje, ki bo predpisoval enotni polnilnk za pametne telefone, tablice in slušalke. Edini, ki se temu jasno upira, je v resnici le Apple, saj so ostali že poenoteni na USB-C. Evropska komisija si za poenotenje prizadeva zaradi okoljskih aspektov, saj bi to precej zmanjšalo količino elektronskega odpada. Druga stran istega kovanca je namreč ločena prodaja polnilnikov od naprav, kar bo kupcem omogočilo selektiven nakup, saj bodo polnilec vzeli le, če ga bodo res potrebovali. Zanimivo je, da Apple trdi prav nasprotno, in sicer da bo novost povečala količino elektronskih odpadkov.

Več bo znanega v četrtek, ko bo jasno tudi, za katero vrsto akta se bo odločila Komisija. Medtem ko so uredbe neposredno veljavne v vseh državah članicah, se direktive prenašajo v nacionalno zakonodajo v roku dveh let. Naposled bo Komisija problem vendarle naslovila, še preden bi spričo brezžičnega polnjenja postal irelevanten.

108 komentarjev

«
1
2 3

Rokec ::

Bravo, končno! Ne vem zakaj se takšna odločitev tako vleče?

kow ::

Precej nepomembna zadeva, ce pogledamo sirse. Neverjetno s cim se ukvarja komisija.

Pa tudi sicer, saj Apple bo sedaj fural brezzicno polnenje. Ostali pa so itak na usb-c (kot pise v clanku). Problem se je v praksi ze razresil. Ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

borisk ::

ne, ni se, aplle sedi na dveh stolih, na prenosnikih in tudi na novem ipad miniju je že usb c, na telefonih pa še terajo svoj priključek,

m0LN4r ::

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darksamurai ::

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Robusten v kakem smislu? Mislim saj ves, da telefon za 100eur ali ultrabook nimata isto kvaliteto izdelave usb-c?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Apple se upira, ker v tej šari, ki ustreza samo njihovim napravam, vidi dodaten zaslužek.

m0LN4r ::

Itak, ce pogledam prodajne stevilke Apple kablov, neverjetno. Marze na kabel pa vecje, kot na bilokaj.
Pa to prodamo na stotine kablov na teden, samo na eni lokaciji. Nr.1 kabel je lightning to USB za polnit, Nr.2 kabel pa Audio adapter.
To bi lahko imel doma masino, ki stanca pa nebi sfolgal, kot se tega proda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Silici ::

USB C služi tudi kot napajanje, ok, vidim da je zbrisan post..

MatH ::

Mi smo doma kompatibilnost micro-USB, USB-C in Apple rešili z magnetnimi kabli. Prvi nas je na to navedel že drugi zdrajsan original kabel za ajfon 5s.
Toplo priporočam tak ali drugačen magnetni kabel. Vtičnica na telefonu bo večna.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

starfotr ::

Kako priporočilo za magnetni kabel?

EU se ukvarja samo z neumnostmi. Poenotenje vtikačev za 230 V, EV ipd., poenotenje napetosti na železniškem omrežju, ukinitev premikanja ur ... To so zadeve, s katerimi se morajo ukvarjat in jih ne speljejo. Ne pa polnilci in ukrivljenost kumar.

ZigaZiga ::

Apple se še sam ne more odločit ali pa namerno vleče EU za nos. To, da rabiš za 3 naprave istega proizvajalca 3 različne kable / priključke, ni ravno enotnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

ales85 ::

Naj dajo zraven še strižnike, brivnike, itd...

D3m ::

Zanimivo je, da Apple trdi prav nasprotno, in sicer da bo novost povečala količino elektronskih odpadkov.


Seveda, ker se bodo morali obstoječih znebiti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

NubCake ::

kow je izjavil:

Precej nepomembna zadeva, ce pogledamo sirse. Neverjetno s cim se ukvarja komisija.

Pa tudi sicer, saj Apple bo sedaj fural brezzicno polnenje. Ostali pa so itak na usb-c (kot pise v clanku). Problem se je v praksi ze razresil. Ali se motim?

Res je, pomoje iPhone nikoli ne bo imel USB-C, vsi izdelki od Apple-a že imajo USB-C (tablice itd.), razen iPhonov seveda. Preden pride ta zakon v veljavo (par let), pa bo Apple naredil iPhone brez portov, samo brezžično, tako da USB-C ne bo nikoli uporabljal, moje mnenje :D Čeprav mi je smešno vedno, ko predstavijo nove iPad-e, ko govorijo "USB-C omogoča x krat večji prenos podatkov", ampak na iPhone-ih pa še kr furajo Lightning :D

Glede tega, da ne ponujajo polnilca v škatli pa vsi vemo, da se jim ne gre za okolje (če bi se jim šlo, bi podpirali Right to Repair), ampak, da lahko čim več škatl stack-ajo na letalo.

one-half ::

starfotr je izjavil:

Kako priporočilo za magnetni kabel?

EU se ukvarja samo z neumnostmi. Poenotenje vtikačev za 230 V, EV ipd., poenotenje napetosti na železniškem omrežju, ukinitev premikanja ur ... To so zadeve, s katerimi se morajo ukvarjat in jih ne speljejo. Ne pa polnilci in ukrivljenost kumar.


Omg, spet genialci, ki jim ni nic jasno potem pa komentirajo numnosti. Saj matic tudi ne rabimo imeti standardiziranih, lahko kot v Franciji vsaka delavnica dela neke svoje mere in imamo zato francoza, mar ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

ales85 je izjavil:

Naj dajo zraven še strižnike, brivnike, itd...

Saj gredo stvari v to smer. Lighting je pa ena taka preživeta stvar.

shock ::

darksamurai je izjavil:

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.


Ma nemoj!!!

Ne boš mi verjel imam 4 lightning kable doma in vsi 4-je so razcufani. Ne mi prodajat bučke.

stara mama ::

MatH je izjavil:


Toplo priporočam tak ali drugačen magnetni kabel. Vtičnica na telefonu bo večna.

Če bi le obstajal kak res minimalističen vstavek za telefon. Tako pa štrli ven tist grdi magnet.

Ghost7 ::

stara mama je izjavil:

MatH je izjavil:


Toplo priporočam tak ali drugačen magnetni kabel. Vtičnica na telefonu bo večna.

Če bi le obstajal kak res minimalističen vstavek za telefon. Tako pa štrli ven tist grdi magnet.

Dejansk...
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

dild0idis ::

BTW, kdaj bodo pa enotni polnilnki za vse ostale napravice?

Recimo doma ima router, switch, ap, električno zobno ščetko, brivnik, strižalnik za lase, ... in vsak ima drugačen polnilec.

Mogoče, če imata dva od istega proizvajalca enak priklop, pa še tukaj se glede na vsako generacijo ponavadi spremeni polnilec.

Ampak ja, samo telefoni so problem. :|
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Glede na to, a nov standard USB-C omogoča 240W, bi lahko vsaka naprava imela enoten priključek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Key Quest ::

m0LN4r je izjavil:

Itak, ce pogledam prodajne stevilke Apple kablov, neverjetno. Marze na kabel pa vecje, kot na bilokaj.
Pa to prodamo na stotine kablov na teden, samo na eni lokaciji. Nr.1 kabel je lightning to USB za polnit, Nr.2 kabel pa Audio adapter.
To bi lahko imel doma masino, ki stanca pa nebi sfolgal, kot se tega proda.


Se najbolj zalostno pri teh Ifonja kablih je da ne zdrzijo niti garancijske dobe telefona ... original mi je dobesedno razpadel po letu uporabe (izolacija se lupi kot da je iz plastelina). Dokler nisem imel Ifonje sploh nisem bil seznanjen s konceptom kupovanja novega polnilnega kabla. Od Nokij ima doma se polne skatle polnilcev in kablov ki so se vsi kot novi in uporabni.

dild0idis ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, a nov standard USB-C omogoča 240W, bi lahko vsaka naprava imela enoten priključek...


Ne lahko, morala bi imeti ali USB-C ali pa standridizarno brezžično polnjenje!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

WhiteAngel ::

ales85 je izjavil:

Naj dajo zraven še strižnike, brivnike, itd...


^^ To! Vse prenosne naprave bi morale presedlati na usbc.

FTad ::

m0LN4r je izjavil:

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.


Vseeno boljse, kot nic. Koliko low in mid range telefonov pa trenutno sploh nudi wireless polnjenje? Se vsi flagshipi ne nudijo tega.

starfotr ::

Brezžično polnjenje je neumnost. Prav tako slušalke preko USB/lightning priključka ali brezžične slušalke.

pegasus ::

Brezžično polnjenje seva! :D

A nažalost postane edini način polnjenja, če se ti telefon začne pritoževat, da ne mara več lastnega usb konektorja ...

m0LN4r ::

FTad je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.


Vseeno boljse, kot nic. Koliko low in mid range telefonov pa trenutno sploh nudi wireless polnjenje? Se vsi flagshipi ne nudijo tega.

Ne sam ze najcenejsi samsungi imajo par let usb-c. Mikro je ze znak sparanja proizvajalca, ce danes najdes nov telefon z mikro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

ki bo predpisoval enotni **polnilnk** za pametne telefone
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xseki ::

Lightning kabli so res za en k... Tam nekje po tretjem mesecu se pa začne pa tole:





Dejansko te apple prisili, da kupiš novi kabel enkrat na leto. Osebno kupim kitajskega za nekaj EUR, ki drži veliko dlje časa. Verjetno to ni dobro za telefon ampak vseeno.

MrStein ::

shock je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.


Ma nemoj!!!

Ne boš mi verjel imam 4 lightning kable doma in vsi 4-je so razcufani. Ne mi prodajat bučke.

Imam kup USB in lighting kablov, pa po več letih noben ni razcufan. Verjetno odvisno od uporabnika. (se pa je na enem "3rd party" kablu že po nekaj mesecih odlomil pokrov konektorja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

josipdare ::

Wireless polnenje je totalno sranje. Sem nekaj casa uporabljal, samo vsakic ko telefon primes v roke prekinjes polnenje in ne mores polniti med uporabo.

nekikr ::

Super. Še pet let in zadeva bo uzakonjena. Kako efektivna je ta EU! Much awesome!

Medtem pa čedalje več ljudi polni brezžično, uporablja brezžične slušalke. Še avtomobili imajo brezžične polnilce vgrajene. Sam sploh ne vem kdaj sem nazadnje kabel vtaknil v telefon. Ko bo zadeva sprejeta na lokalni ravni bo na kabel polnil le še en del Slo-Tech foruma.

FTad ::

m0LN4r je izjavil:

FTad je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.


Vseeno boljse, kot nic. Koliko low in mid range telefonov pa trenutno sploh nudi wireless polnjenje? Se vsi flagshipi ne nudijo tega.

Ne sam ze najcenejsi samsungi imajo par let usb-c. Mikro je ze znak sparanja proizvajalca, ce danes najdes nov telefon z mikro.


Pa kje si zdaj mikroUsb nasel? Tega nima noben novejsi telefon vec.

Furbo ::

Ma birotati ne vedo kaj bi počeli in potem takole opozarjajo nase, bolje, da jim damo plače in naj samo sedijo doma in se brigajo zase.

Polnilniki so že enotni, kaj jih briga še kabel zdaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tomas 33 ::

Saj polnilci že sedaj niso problematični. So pač tri vrste priključkov na drugi strani kabla.

P.S.: Kljub skrbi za okolje sem še zmeraj dobil polnilec pri vsaki napravi :|

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.

Hja, birokrati pač. Brez njih bi se zadeva isto rešila. V istem času.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shock ::

MrStein je izjavil:

shock je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.


Ma nemoj!!!

Ne boš mi verjel imam 4 lightning kable doma in vsi 4-je so razcufani. Ne mi prodajat bučke.

Imam kup USB in lighting kablov, pa po več letih noben ni razcufan. Verjetno odvisno od uporabnika. (se pa je na enem "3rd party" kablu že po nekaj mesecih odlomil pokrov konektorja)


Odvisno od uporabe uporabnika? A to pomeni da si moram dati rokavice gor in zelo nežno priklopiti kabel na iphone ali ipada?
Ćist lepo sem ravnal s temi kabli, nič kaj pretresljivega, ampak kljub temu se mi je kabel razcufal.
Na drugi strani pa mi vsi usb-c polnilci/kabli so isti kot prvi dan. No če sem iskren lažem, malo pa so le omazani.

49106 ::

Vsi lightning kabli, ki jih imam, še vedno delujejo. Od Airpodsov je še vedno zapakiran v škatli.

Če ti gre kabel, še ni take škode. Veliko bolj problematično je, ko se poškuduje vtič na telefonu in tu je lightning precej bolj trdoživ kot USBC.

ales85 ::

starfotr je izjavil:

Brezžično polnjenje je neumnost. Prav tako slušalke preko USB/lightning priključka ali brezžične slušalke.

Kaj je pa narobe z brezzicnimi slusalkami?

nekikr je izjavil:

Super. Še pet let in zadeva bo uzakonjena. Kako efektivna je ta EU! Much awesome!

Medtem pa čedalje več ljudi polni brezžično, uporablja brezžične slušalke. Še avtomobili imajo brezžične polnilce vgrajene. Sam sploh ne vem kdaj sem nazadnje kabel vtaknil v telefon. Ko bo zadeva sprejeta na lokalni ravni bo na kabel polnil le še en del Slo-Tech foruma.

Kako pa uporabljas telefon, ko ga polnis? Je kar dostikrat.

Rajsi bi prepovedal brezzicno polnjenje zaradi potrate energije, ce ze kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

perci ::

m0LN4r je izjavil:

@Rokec ima kr dober point, zdaj ko smo pred vrati, da vec telefonov ne bos polnil s kabli ali vtikal v njega neke kable je ze too late. Kot da vedo, da bo Iphone 14, samo ze wireless in so stvar vklekli samo zardi tega tako dolgo.

Kaj pa s prenosniki, ko imas se vedno miljon razlicnih prikljuckov? Telefoni in tablice, imajo vsi proizvajalci C steker, samo se kaka starina ima micro usb.

To bi blo vseskup bolj zanimivo, ce bi se zgodilo ze vsaj 5 let nazaj, pa se to je premalo.

Novi prenosniki imajo v glavnem lepo usb-c priklop. Če je sreča, je thunderbolt.

Step2en Wolf ::

dild0idis je izjavil:

BTW, kdaj bodo pa enotni polnilnki za vse ostale napravice?

Recimo doma ima router, switch, ap, električno zobno ščetko, brivnik, strižalnik za lase, ... in vsak ima drugačen polnilec.

Mogoče, če imata dva od istega proizvajalca enak priklop, pa še tukaj se glede na vsako generacijo ponavadi spremeni polnilec.

Ampak ja, samo telefoni so problem. :|

Življenjska doba ostalih naprav je daljša od mobilnih telefonov, ki nam jih "modno ponujajo" vsako leto v mejavo.

To je prvi korak. Drugi je seveda za vse ostale naprave. Pri prenosnikih pa že sedaj večina omogoča polnjenje preko vsaj enega Usb-c porta.

Glugy ::

"brezžičnega polnjenja postal irelevanten."

Žično polnjenje bo vedno relevantno če je tle v ozadju res okoljska problematika. Namreč pri brezžičnem polnjenju ponikne ogromno energije v nič. Zdej so se spravl polnilnike poenotit zarad okolja brezžično polnjenje bodo pa kr pr mer pustil?

m0LN4r ::

shock je izjavil:

MrStein je izjavil:

shock je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.


Ma nemoj!!!

Ne boš mi verjel imam 4 lightning kable doma in vsi 4-je so razcufani. Ne mi prodajat bučke.

Imam kup USB in lighting kablov, pa po več letih noben ni razcufan. Verjetno odvisno od uporabnika. (se pa je na enem "3rd party" kablu že po nekaj mesecih odlomil pokrov konektorja)


Odvisno od uporabe uporabnika? A to pomeni da si moram dati rokavice gor in zelo nežno priklopiti kabel na iphone ali ipada?
Ćist lepo sem ravnal s temi kabli, nič kaj pretresljivega, ampak kljub temu se mi je kabel razcufal.
Na drugi strani pa mi vsi usb-c polnilci/kabli so isti kot prvi dan. No če sem iskren lažem, malo pa so le omazani.
Ma saj je nasplosno znano, da so za drek. Teh apple kablov se proda na tone in vsak kupec se pritozuje kak je v kurcu.
Kupi dva za ziher.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Step2en Wolf ::

ales85 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Brezžično polnjenje je neumnost. Prav tako slušalke preko USB/lightning priključka ali brezžične slušalke.

Kaj je pa narobe z brezzicnimi slusalkami?

nekikr je izjavil:

Super. Še pet let in zadeva bo uzakonjena. Kako efektivna je ta EU! Much awesome!

Medtem pa čedalje več ljudi polni brezžično, uporablja brezžične slušalke. Še avtomobili imajo brezžične polnilce vgrajene. Sam sploh ne vem kdaj sem nazadnje kabel vtaknil v telefon. Ko bo zadeva sprejeta na lokalni ravni bo na kabel polnil le še en del Slo-Tech foruma.

Kako pa uporabljas telefon, ko ga polnis? Je kar dostikrat.

Rajsi bi prepovedal brezzicno polnjenje zaradi potrate energije, ce ze kaj.


Brezžične slušalke so VELIK CRAP.

Zakaj?
Ker po nepotrebnem nosiš s seboj akumulatorčke, ki jih moraš še polniti za povrh. In te baterije potem tudi po nepotrebnem onesnažujejo svet, ker ko crkne akumulator.. crkne tudi slušalka in si prisiljen kupiti nove!

Klasične žične slušalke delajo POVSOD, kadarkoli ti dela elktrični izvor glasbe.
Noise reduction?
Vsake zaprte in polzaprte klasične slušalke to znajo. Na polno ali na pol :)

m0LN4r ::

In te baterije potem tudi po nepotrebnem onesnažujejo svet, ker ko crkne akumulator.. crkne tudi slušalka in si prisiljen kupiti nove!

Klasične žične slušalke delajo POVSOD, kadarkoli ti dela elktrični izvor glasbe.
Razen, dokler nimas pretrgan kabel. Se tocno vem kako zoprno je, ko po garanciji neha delat ena stran in to ne poceni slusalk. Tak da isto sranje.
Pa kabel je zoprn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Step2en Wolf ::

m0LN4r je izjavil:

shock je izjavil:

MrStein je izjavil:

shock je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Resnici na ljubo, je lightning bistveno bolj robusten kot usb-c. Isto velja za magsafe adapter, ki je bil včasih na macbookih. Če se bodo čez nekaj let pojavile enake težave na usb-c kot so se zgodile na micro-usb, bomo po nepotrebnem polnili odlagališča z odsluženimi kabli, konektorji in v nekaterimi primeri tudi celimi napravami.

Zelo veliko micro-usb konektorjev sem prelotal za družinske člane in kolege. Totalni dizajn fail od konektorja.


Ma nemoj!!!

Ne boš mi verjel imam 4 lightning kable doma in vsi 4-je so razcufani. Ne mi prodajat bučke.

Imam kup USB in lighting kablov, pa po več letih noben ni razcufan. Verjetno odvisno od uporabnika. (se pa je na enem "3rd party" kablu že po nekaj mesecih odlomil pokrov konektorja)


Odvisno od uporabe uporabnika? A to pomeni da si moram dati rokavice gor in zelo nežno priklopiti kabel na iphone ali ipada?
Ćist lepo sem ravnal s temi kabli, nič kaj pretresljivega, ampak kljub temu se mi je kabel razcufal.
Na drugi strani pa mi vsi usb-c polnilci/kabli so isti kot prvi dan. No če sem iskren lažem, malo pa so le omazani.
Ma saj je nasplosno znano, da so za drek. Teh apple kablov se proda na tone in vsak kupec se pritozuje kak je v kurcu.
Kupi dva za ziher.


Applovi original kabli so mi vsi zdržali.. še celo desetletje + stari za iPod se drži.

Kitajski ponaredki oz. kitajski avtorski kabli pa ja.. crknejo že zgolj zato, ker ležijo na mizi.

Najboljši tester so sicer otroci.. ti pa kable in polnice bolj izgubljajo ter sem in tja kakšnega tudi uničijo. Za vsako Novo leto in rojstni dan dobijo par... in v letu dni jih več ni.
Enako za žične in brezžične slušalke. Nič ne preživi, posebej pri fantih.

m0LN4r je izjavil:

In te baterije potem tudi po nepotrebnem onesnažujejo svet, ker ko crkne akumulator.. crkne tudi slušalka in si prisiljen kupiti nove!

Klasične žične slušalke delajo POVSOD, kadarkoli ti dela elktrični izvor glasbe.
Razen, dokler nimas pretrgan kabel. Se tocno vem kako zoprno je, ko po garanciji neha delat ena stran in to ne poceni slusalk. Tak da isto sranje.
Pa kabel je zoprn.

AKG K500 delajo še vedno iz poznih 90ih ponosno naprej.
Pa BayerDinamic 990 z začetka 90ih tudi.

Ne morem pa tega trditi za Bang & Olufsen H9i,za katere dobiš živčen zlom preden se odločijo skonektati.. zato potem raje vzamem banana jack kabel... zvočno se pa itak niti približajo ne zgornji dvojici.
OK, Bose Quiet Confort 35 mkII so malenkost boljše.. a vseeno zgodejo kakšno mulasto prej ali slej.. še posebej, če je več različnih uporabnikov.. potem je juhej!

Isto za tek.. dvoje Bose.. ene žične ene brez.. lahko ugibate katere so večkrat v uporabi, dasiravno 10 let starejše.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Rokec je izjavil:

Bravo, končno! Ne vem zakaj se takšna odločitev tako vleče?


Se vidi, da ti bedaki ne delajo nič.
To bi moralo biti že 10 let nazaj sprejeto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10820868 (13300) Zimonem
»

Evropska komisija uradno predlaga en standard za polnjenje elektronskih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
276345 (5158) Lonsarg
»

Evropska komisija si bo prizadevala za lažjo menjavo baterij v telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5211246 (8818) nsa_ag3nt
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120201 (13346) MrStein
»

Evropska komisija si bo prizadevala za enoten evropski digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
118072 (5695) opeter

Več podobnih tem