» »

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU

1 2
3
»

kow ::

Vecina ljudi ima telefon, ki je vreden manj kot 100e (nov je sicer vec). Ti bi pa potrosniku obesil strosek za menjavo baterije. Precej slaba ekonomska racunica je to, ker bo potrosnik dal za polovico vrednosti telefona. V resnici je to zelo tezek problem, ki ga ni enostavno resiti.

MrStein ::

Tu bi bilo dobro tudi ugotoviti, kako enim "crkne" baterija po enem ali dveh letih, drugim pa drži 6 let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vetrpiha ::

NubCake je izjavil:

kow je izjavil:

Precej nepomembna zadeva, ce pogledamo sirse. Neverjetno s cim se ukvarja komisija.

Pa tudi sicer, saj Apple bo sedaj fural brezzicno polnenje. Ostali pa so itak na usb-c (kot pise v clanku). Problem se je v praksi ze razresil. Ali se motim?

Res je, pomoje iPhone nikoli ne bo imel USB-C, vsi izdelki od Apple-a že imajo USB-C (tablice itd.), razen iPhonov seveda. Preden pride ta zakon v veljavo (par let), pa bo Apple naredil iPhone brez portov, samo brezžično, tako da USB-C ne bo nikoli uporabljal, moje mnenje :D Čeprav mi je smešno vedno, ko predstavijo nove iPad-e, ko govorijo "USB-C omogoča x krat večji prenos podatkov", ampak na iPhone-ih pa še kr furajo Lightning :D

Glede tega, da ne ponujajo polnilca v škatli pa vsi vemo, da se jim ne gre za okolje (če bi se jim šlo, bi podpirali Right to Repair), ampak, da lahko čim več škatl stack-ajo na letalo.


Oni so zeleni do okolja.
Right to repair?
Naah,
bodo raje izdali shematiko za popravilo enega ali dveh konektorjih na starih macbookih, odstranili polnilne kable
Tako se dobiva zelene točke

nekikr ::

MrStein je izjavil:

Tu bi bilo dobro tudi ugotoviti, kako enim "crkne" baterija po enem ali dveh letih, drugim pa drži 6 let.

Ti "eni" so Slo-Tech Übermensch. Oni morajo baterijo menjati vsaj vsake pol leta, če ne še prej. Ostalim drži dokler jih ne zasrbi denarnica zaradi lepe reklame in "morajo" po novega.

Invictus ::

Naslov članka in to kar je komisija sprejela, je malo yavajujoč.

Komisija je samo sprejela enoten priključek, ne pa enotnega standarda za polnjenje...

Sicer skoraj vsi upoštevajo Qualcommove standarde, tako da ti ni panike...

S tem se kaže samo domet tiste EU neizvoljene komisije z ogronimi pooblastili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Tu bi bilo dobro tudi ugotoviti, kako enim "crkne" baterija po enem ali dveh letih, drugim pa drži 6 let.


Dobil nov laptop. Zdrži na bateriji 6 ur. Nadomestni nov laptop pa 12. Isti model seveda.
Očitno je qc del problema.

m0LN4r ::

Ampak to so vseeno anomalije, vecini folka, ko mu ne drzi baterije tako kot nevem recimo meni, zbrisem polovico nepotrebnih aplikacij, ki jim laufa v ozadju in je v 99% problem resen. Predvsem pa kake zastonj igrice in freeware z punim kurcem reklam, ki se potem zatakne in laufa v ozadju, dokler te telefon ne opozori, da "sumljiva aplikacija porablja prevec baterije" ampak tega featurja spet nimajo vsi.

QC baterij pa je tudi problem ja, ne glih telefonov ampak baterij samih. Jaz sem ze odprl dva zelo podobna prenosnika pa sta imela dve razlicni bateriji notr, seveda je en bil za Bolgarijo/Hrvasko regijo, druga pa za eno drugo drzavo.

Zelo zelo zelo redko se pa zgodi, da naletis na isti model v enem z dvocelicno, v drugem pa 4 celicno baterijo in novejsim biosom (lenovo...).

Ali pa isti Acer Predator v enem laufa CPU na bistveno visjih voltazah, kot zamenjani. Se zgodi, na vsak 10.000 komadov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

Poznam enega, ki mu je baterijo telefona izpraznilo v pol dneva. Pogledam battery usage in res, graf pod kotom 45 stopinj, kljub low power mode on. Iz 100% na nulo v nekje 4 urah. Tapnem na detajle in glavna porabnika sta:
- Facebook
- Messenger (facebook-ov)

Ko sem mu naslednjič hotel svetovati, da (vsaj začasno) odstrani te dve aplikaciji, je že imel nov telefon... (ker na starem baterija "ni držala")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

Naslov članka in to kar je komisija sprejela, je malo yavajujoč.

Komisija je samo sprejela enoten priključek, ne pa enotnega standarda za polnjenje...

Sicer skoraj vsi upoštevajo Qualcommove standarde, tako da ti ni panike...

S tem se kaže samo domet tiste EU neizvoljene komisije z ogronimi pooblastili...

Bo standard za polnjenje kar PD, definiran znotraj USB if. Sicer imaš pa polnilce , ki odpirajo več standardov ob enem. Vsaj moj 120w baselus poleg pd in qc podpira še samsungov in huaweeiev standard.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10821088 (13520) Zimonem
»

Evropska komisija uradno predlaga en standard za polnjenje elektronskih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
276415 (5228) Lonsarg
»

Evropska komisija si bo prizadevala za lažjo menjavo baterij v telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5211385 (8957) nsa_ag3nt
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120532 (13677) MrStein
»

Evropska komisija si bo prizadevala za enoten evropski digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
118107 (5730) opeter

Več podobnih tem